melk MARKT Kabouters koffie M. H DEKKER Uw huid moet gezond „ademen” om mooi te F1 f 'O I Tl Friese C.B.T.B. in principe accoord met 6 procent zijn Smetteloze wöötefid) IS HET LEVEN DUUR van Lux Toilet Zeep I I T 011 FT 8 Onze melkboer is altijd goed gemutst ,.?s n 1 bewijst haar volmaakte zuiverheid U bereikt dit alleen door een volmaakt zuivere toiletzeep. De uienprijzen liggen niet hoog Huishoudster ZEEUWSCH DAGBLAD brengt de naam er IN! Aannemers- metselbedrijf wegens gebrek aan opvol ger. Ruim huis, werkplaats en tuin. Verkopers zijn be reid enkele maanden in te werken. Voor solide gega digden betalingsregeling mo gelijk. Godsdienst P.G. Te bevragen: J. M. MULLER, Weststraat 321, Scherpe- nisse. Beslissing valt op November a.s. Typist(e) 1 i I ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 19 October 1954 pagina 6 A K Nutricia Koffiemelk «Kl Opbouwende iddenstand Zo wit, zo zuiver, zo zacht voor Uw huid UIT HET LEVEN VAN DE PREDIKANT-DICHTER Cyclamen, Bloembollen ^5 5 normale fles (230 gram) 40 et grote fles (420 gram) 58 ct Met ingang van 1 Januari Geen Rijksdeelname meer aan dijkbeveiliging 's-HERTOGENBOSCH, 16 Oct. Met het oog op de beëindiging van de werkings duur van de Noodwet Dijkherstel 1953 op 31 December a.s. ligt het in de bedoeling van het Rijk zich van de rechtstreekse dijkbeveiliging terug te trekken. Deze rechtstreekse dijkbeveiliging heeft be trekking op de bewakingsdienst die ter bescherming van de verzwakte en her stelde dijken voor de winter van 1953 1954 was ingesteld. Krachtens de nood wet dijkherstel 1953 werd deze bewakings dienst mede uitgeoefend door personeel van Rijkswaterstaat, In samenwerking met personeel van de provinciale water staat en van de waterschappen. lliitricia cl dienstbode Filiaalbedrijf De Pree te Vlissingen geopend. Oosterbaan Le Cointre N.V. te Goes ^^0^3 4, 1 l ikje gaarne aan....” Giro Nr 36000. BEDENK WAT DAGBLADRECLAME VERMAG I I tiet waren opgesteld. Hoogwater Woensdag 20 October: Vlissingen: 8.31 u. 1.27 m., 21.27 u. 1.42 m. Terneuzen: 8.57 u. 1.47 m., 21.54 u. l. 61 m. Wemeldinge: 10.00 u. 1.18 m., 22.48 u. 1.41 m. Zierikzee: 9.38 u. 0.99 m. , 22.31 u. 1.25 m. Met Harmisol Regenkleding sportkleding vitrages werkkleding jumper-blouses kinderkleding In een wip waterdicht plezierig! vraag drogist Dinsdag Goes Woensdag Oostburg Donderdag voor Stadhuis en Zaterdag Middelburg Varentjes 0.45, Ster van Bethlehem, Primu la’s ƒ0.75, alles vanaf en per stuk Darwin Tulpen, ge mengd, 20 voor 1. Crocus, gemengd, 25 voor ƒ1. Paperwhaids (grind- narcissen) 5 voor 1. Glashyacinten blauw ƒ0.35, wit ƒ0.40, rood en geel. slissing of en hoe de C.B.T.B. de loons verhoging contractueel zal effectueren, te nemen na de algemene ledenvergade ring van 4 November a.s. zullen de depóts door de provincies kun nen worden overgenomen. Langevielesingel 38, Telefoon 2661 MIDDELBURG KWEKERIJ 8 De conditie van Uw huid bepaalt de charme van Uw voorkomen. Breng daarom Uw tere huidweef- sel alléén in aanraking met een toiletzeep, waarvan Op Vrijdag 22 October a.s. zal in de grote zaal van het Schuttershof te Middelburg, des avonds te 8 uur, op initiatief van het Gasthuis een Florence Nightingale herdenkingsavond worden gehouden. Spreker: Dr J. M. Beyerman, Arts. Verpleegsters, oud-verpleeg- sters en allen, die in de ziekenverpleging belangstel ling hebben, worden uit genodigd deze avond bij te wonen. U zeker weet dat ze intens zuiver is. Lelieblanke Lux Toilet Zeep geeft U die zekerheid. De zuiverheid straalt U toe! Uitgelezen oliën, die in Lux verwerkt zijn, worden gezuiverd tot ze door zichtig helder zijn. Vandaar dat Lux een overvloed van wit, inzuiver schuim geeft, dat Uw poriën volkomen reinigt. Enveilig reinigtLux Toilet Zeep laat Uw huid onbelemmerd ademen, dat betekent: lucht opnemen. Een gezonde, gave huid met een natuurlijk charme is het resultaat. Kies daarom voor een prettige, dagelij k se verzor ging de beschaafdgeurende LuxToiletZeep. ’t Doet me plezier, zegt hij, dat ik zoveel fijnproevers onder mijn klanten heb. Hoe langer hoe meer wordt er naar Nutricia gevraagd, als er koffiemelk nodig is. Vooral als je zelf op z’n tijd van een goed bakje koffie houdt, hoor je zoiets graag van je klanten. Eén of twee flesjes, Mevrouw? LEEUWARDEN, 18 Oct. Na een langdurige bespreking heeft de Friese Chr. Boeren- en Tuindersbond besloten de 6 pet. loonsverhoging in principe te aanvaarden. Weliswaar is de welvaart in de landbouw het laatste halfjaar al lerminst gestegen, aldus het standpunt van de bond, maar de gemiddelde be drijfsresultaten, met name in Friesland, behoeven een loonsverhoging niet in de weg te staan. Indien mogelijk, moet de landbouw wat de lonen betreft gelijke tred houden met de overige sectoren van het bedrijfsleven. Verder acht het bestuur het onge wenst, wanneer dezelfde werkgevers wel een loonsverhoging toepassen voor hun werknemers aan hun coöperatieve instellingen en deze zouden onthouden aan de werknemers die direct bij het bedrijf zijn betrokken. Tenslotte over woog het bestuur, dat het verantwoord is de lonen te verhogen, zolang niet lijkt, dat de minister niet van plan of TE KOOP: Kalfvaarzen aan de reke ning Donderdags Stal Mid delburg HUIJSMAN, St Lau rens. S--- BRUINISSE, 18 Oct. Hoe nodig het is, dat de koprot-bestrijding inten sief wordt aangepakt (waartoe men reeds druk bezig is) blijkt wel uit de reacties, die de uienmarkt thans te zien geeft. De export is, zoals meestal in Octo ber, nog niet goed op gang. Bij de klei nere telers Is nu de vrees voor een min der houdbaar product zo groot, dat ver kocht wordt tegen een prijs, die gezien het dreigende tekort aan uien, zeker de helft minder is, dan over enkele maan den mag worden verwacht. Men redeneert echter, dat men nu beter een lonende prijs kan bedingen, tegen een hogere prijs In Januari 1955, Wanneer dan het uitvalpercentage hoog Is, is de uiteindelijke opbrengst toch niet beter dan nu, zo zegt men. Dit heeft echter weer tot gevolg, dat de markt nu zo ruim is, dat de prijs niet uitkomt boven 12 a 15 cent per kg, terwijl 20 cent toch zeker niet te hoog zou zijn, wanneer men de geringere op brengst, die over het jaar 1954/55 te wachten is, in aanmerking neemt. Weduwnaar - ambtenaar te Goes vraagt van middelb. leeft, en pos. (J’Jir. beginselen. Brieven on- .er No. A 4257, Bureau van dit blad te Goes. i -i= 2 a 03 w. 03 Voor het geval zich opnieuw calami teiten zouden voordoen, werden langs of nabij de dijken depóts ingericht die mate rialen bevatten welke nodig zijn voor een onmiddellijk ingrijpen. Deze depóts wer den door en op kosten van het Rijk aan gelegd en van materialen voorzien. Daar het zeer gewenst wordt geacht, dat de bewakingsdienst wordt voortgezet, Een andere factor dat de prijs niet boven 15 cent per kg uitkomt is de aanwezigheid van Spaanse en binnen landse uien op de Engelse markt. En geland staat immers toch altijd nog on betwist als voornaamste afnemer op de lijst van exportlanden voor uien. Van de 6.75 mlllioen kilo, die in de maand September werden verzonden, gingen er ruim 6 mlllioen naar dit land en ruim 150.000 kg naar het Engelse leger in Duitsland, terwijl Ierland voor een afname van ruim 88.000 kg zorgde. Tegenover deze 6.238.000 kg naar de ze betrekkelijk dichtbij gelegen landen, was er ook nog naar andere onder En gelse invloed staande gebieden als W.- Indië en Afrika een export van ruim 80.000 kg elk. Duitsland en België zijn waarschijnlijk nog bezig de eigen oogst te consumeren, want de export naar deze landen was nog slechts 166.000 en 135.000 kg. Nw Guinea nam 8000 kg af en Zweden 7000 kg. Noorwegen, Indonesië en Oost- Duitsland waren kppers van kleinere hoeveelheden. Ter overname aangeboden: een ruim 100 jaar bestaand, goed beklant in staat is de bestaande garantieprijzen niet te verhogen en te handhaven. Aan de andere kant is het bestuur van de Friese C.B.T.B. van oordeel, dat er en kele zwaarwegende argumenten zijn, die tegen de voorgestelde loonsverho ging pleiten. De grote verschillen die optreden in de bedrijfsresultaten van boerderij tot boerderij maken, dat vele landbouwers wezenlijk niet in staat zijn nog hogere lonen te betalen. Zeker een derde van de bedrijven heeft de groot ste moeite met de bedrijfsleiders een inkomen te laten, dat vergelijkbaar is met dat van de landarbeler. Van belang is ook, aldus het bestuur.dat de Friese Maatschappij van Landbouw besloten heeft de loonsverhoging niet te accep teren, waardoor de kans zou ontstaan, dat in Friesland van boer tot boer con tractueel verschillende Ionen worden betaald. Het bestuur merkte tenslotte op, dat een loonsverhoging middenin het jaar de ondernemer de mogelijkheid ontneemt zijn bedrijf technisch aan de gewijzigde verhoudingen aan te passen. Met het oog op de bovengenoemde omstandigheden werd besloten, de be- DIVERSEN: - BENZO RIJWIELEN. Het meest bekendste en beste rij wiel is Benzo. Zo van de fa briek aan het publiek. Vraagt gratis prijscourant. Prijzen zeer laag. Benzo Rijwielfa- briek, Vlaardingen, telef 2474. In het Chr. Ziekenhuis „Beti .sda” te Vlissingen kan direct geplaatst worden een flinke werkster Sollicitaties te richten aan de Directie. Laag model herenrijwiel, merk Phoenix; Jongensrljwiel leeft. 10 j.; Jongensfiets wiel- maat 24x1%. Adres; Kerkstraat 30, ’t Zand, Middelburg. Petroleumkachel f 12.50; Jongens- en meisjesfiets 8 jr f 27.50 p. st.; Kinderstoel f 12.50; Onderstel trapnaaima- chine f 12.50; Grote maat kin- derledik. f 15; Autoped f 15; Enige Eng. ledik., 2 pers, ve renbed en 2 pers, spiralen. Vlissingsesingel 34, Middel burg. Motorrijwiel merk DKW, 125 cc, bouwjaar 1951, in goe de staat. Te bevr. Veerseweg 72, Middelburg (na 6 uur). Kinderwagen. P. Louwerse- straat 12, Oost Souburg. Zaterdagmiddag werd te Vlissingen het filiaalbedrijf geopend van de heer A. de Pree, motorhandelaar te Middel burg. Het bedrijfspand aan de Schelde* straat eerst in gebruik bij een rijwiel handelaar onderging een grondige verandering en verfrissing. De show room toont op aantrekkelijke wijze de grote keus die het publiek nu weer ma ken kan uit het beste op rijwiel-, mo tor- en scootergebled. Het kantoor, cen traal gelegen tussen showroom en werk plaats wijst op een weldoordachte ver bouwing. De werkplaats, ruim en fris, voor zien van de nieuwste aparaten we za gen een, nu nog in motorzaken weinig voorkomende troubledetector, waarop men zelfs ontstekingsspoelen uiterst be trouwbaar door kan meten, zelfs con densatoren) was ter gelegenheid der opening gemetamorfoseerd in een showruimte, waar motoren en brom mers, benevens de gewone flets attrac- De Commissaris van Politie te Middelburg roept sollici tanten op voor de betrek king van bij zijn dienst. Gegadigden dienen tenmin ste in het bezit te zijn van een Mulo-diploma en di ploma typen. Diploma ste nografie en enige admini stratieve ervaring strekken tot aanbeveling. Sollicitaties dienen vóór 1 November a.s. te worden gezonden aan de Commis saris van Politie voornoemd, Bureau van Politie te Mid delburg. Aanstelling ge schiedt op arbeidscontract. Hebt gij dit werkje al in Uw bezit? Ds Huet was eens een bekende figuur in het Zeeuwse leven. De bekende historicus van Zeeland, A. M. WESSELS geeft in dit boekske een biografie van deze theoloog, die in eigen persoonlijk leven zoveel heeft doorworsteld. Dc gehele pers was bij de verschij ing van het boekske dan ook unaniem vol lof. Hier volgen enkele beoordelingen: DE WAARHEIDSVRIEND. „Wij bevelen dit mooie ZEEUWSCH DAG3LAD: „De heer Wessels, onze Zeeuwse Historieverteller, ieder welbekend, geeft veel interr sants in dit werkje. Het zal met graagte gelezen worden....” PNIËL: „Huet heeft nog niet afgedaan. De nagedachtenis van deze rechtvaardige blijft m zegening GELDERSE KERKBODE: „Dit geschrift levert metterdaad een bijdrage tot kerkhistorie van ons Vaderland. Gaarne bevelen wij dit aan. HAAGS DAGBLAD: „De auteur vertelt op aangrijpende en kleurige wijze. Het boekske is in de handel met portret van Ds HUET verkrijgbaar. Prijs slechts 0.65. Vraagt er uw boek handel naar of bestel het rechtstreeks bij de Uitgevers: Iedereen zal dit beamen. De huisvrouw moet wikken en wegen, vóór zij gaat inkopen. Dagblad advertenties geven haar dagelijks een overzicht, wat er „te koop’’ is. Zo kan zij, thuis reeds, overzien, welke prijzen haar „het best liggen” Dit is één der redenen, waarom dagbladreclame het altijd doet I Notaris H. JONKERS te Goes is voornemens bij in schrijving te verkopen voor do heer J. VERBURG te Kloetinge: HET WOONHUIS met erf en tuin te Goes, aan de Julianastraat 4, groot 1.36 A. Vrij te aanvaarden behou dens toestemming van B. en W. van Goes. Bezichtiging te bevragen Julianastraat 2. Inschrijvingen worden gaar ne ingewacht vóór 30 Octo ber 1954 ten kantore van genoemde Notaris. 5

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 6