Hel «perl Slalal<el>cr J betalen meer voor nieuw VALDA Middelburgers gaan het leidingwater Hoedekenskerke krijgt een Gemeentehuis Kazerne te Middelburg wordt eerlang uitgebreid g 4 en Oostburg herdenkt de bevrijding SEMLPROF AFDELING BINNEN DE K.N.V.B. 3n Zo speelden de junioren Zaterdag Tarief verhoging (slechts tijdelijk toereikend) brengt f 20.000 meer in het laadje „Bou Kooijmanstraat” in Oud-Vossemeer Van rijdende tractor gevallen Woningen aan Korte Noordstraat, Zuidsingel en Koningstraat moeten worden aangekocht Bouwkosten bijna f 100.000.-- Vel ley kal Stedenontmoeting volgend jaar te Vlissingen Dinsdag 19 October 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Op 26 October gymnastiek viv 3. ’I kerl Gemeenteraad moet besluit nemen over transacties 3 tafeltennis GESLAAGDE CROSS TE HULST Voorstel tot oprichting ANOUL BLlJJf T IN LUIK C.J.M.V. op Schouwen- Duiveland actief. BIJ KEELPIJN PASTI LLE S DE ZACHTE VALDAMILD „Rapide 1954” te Kapelle. „Gemeentesecretarie" in de hanebalken mannen die „gezien” zijn, prefereren BRYLCREEM voor mooi, gezond haar W. aan de gemeenteraad Voorstel van B. en E.V.V.C. won tornooi te Vlissingen. Int. Jeugdgymnastiek- congres. Vergadering Kring Zeeland N.C.G.V. Ingezonden Mededeling (Adv.) aan demon- „Genie” uit door De uur B. 4 Ingezonden Mededeling (Adv.) in te neemt. VLISSINGEN, 19 Oct. Geslaagd Scheepswerktuigkunde, Diploma Groep A I: Middelburg AIRCS AI 41; Vlissingen A IZeelandia A I 10—0; Vlissingen A 2Zeeuwen A I LUIK, 18 Oct. Volgens het blad „Les Sports” heeft Pol Anoul, die aan gezocht is om voor een Nederlandse profclub te spelen, verklaard dat hij trouw zal blijven aan zijn club, de F.C. Luik, en aan de Belgische voetbalbond. drag van f 450.000 zou vloei en. Men heeft thans de be schikking over f 1.000.000, terwijl enkele verenigingen hebben aangeboden een be langrijke bijdrage te willen storten. gende oplossing kan worden gevonden ■J< oi de vei bruikers de keuze te ge ven tussen het tarief voor huishoude lijk gebruik en het volgende vastrecht- tarief: één tot 5.000 kub. meter per I jaar 25 ct; 5.001 tot 10.000 kub. meter I 23 ct; 10.00115.000 kub. meter 21 ct. en alle volgende 19 ct per jaar. Bo vendien wordt bij deze tarieven uit gegaan van een vast bedrag van f 4,— per twee maanden. Dit tarief komt daarop neer, dat BRUINISSE, 18 Oct. „Dreigt de C.J.M.V.-rivier te verdrogen?” was eni ge weken geleden de titel van een on derwerp, dat voor bestuurders en lei ders op een weekend op Schouwen-Dui- veland werd gehouden. Dat deze C.J.M.V.-rivier op het eiland nog een flinke stroom Is, bewees de eer ste Ringvergaderlng van dit jaar te Brulnlsse, waar de voorzitter, de heer A. Jonker uit Zierlkzee het welkom kon toeroepen aan plm. 125 personen. De heer K. Hoeve, algemeen secreta ris van het C.J.M.V. nam deze avond twee referaten voor zijn rekening, n.l.: „Wat lezen, wij op de C.J.M.V.?”, met als aansluiting daarop een boekbespre king over het enige jaren geleden ver schenen en vorig jaar in het Neder lands vertaalde boek: „Tranen over Jo hannesburg”. De heer Hoeve, die al jaren één der leidende figuren is in het C.J.M.V.- te. Alleen Goes maakt hier- een gunstige uitzonde- aan het K.N.V.B. Ul ClglHg IC UC3VUC1H1CU A.&V4.US UC HCC1 XX. XTJLAX voorzitter van de Vereniging voor Eerste Kiassers op een Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering. Naar de heer Martens zei- is, de definitieve scheiding dg, heeft het VEK-bestuur tot stand komt, d.w.z., dat de alle clubs, die betalen wil len of die dat reeds doen en die de bestaande toestand willen continueren, zich aan sluiten bij de semi-prof.-af deling. In de dezer dagen in het uu Laxxvx rvuiiiL uaaivp ucer, uat het voordeel oplevert bij een jaarver bruik van meer dan 200 kub. meter. Het tarief voor brandkranen zal van f2, op f 3,worden gebracht, ter- wijl voor het opnieuw zegelen een be drag van f 5,in rekening wordt ge bracht. OVERIG VERBRUIK. Volgens B. en W. zijn de tarieven voor levering van gemengd gebruik, instellingen van algemeen belang en In de vergadering van de onlangs te Kapelle opge richte tafeltennisclub is be sloten deze de naam te geven „Rapide 54”. Ter fi nanciering van de spel- benodigdheden zullen ren teloze obligaties worden uit gegeven. Verder werd be sloten deel te nemen aan een competitie, welke wordt georganiseerd door enkele Goese personeelsclubs. In het bestuur hebben zitting de heren J. J. van Zweden, voorzitter; Joh. Leendertse, secretaris en C. van Strien, penningmeester. MIDDELBURG, 18 October. B. en W. van Middelburg hebben de raad een voorstel gezonden om de waterleiding-tarieven te ver hogen. Voor huishoudelijk gebruik zouden de volgende wijzigingen in 1. 2. kantoor van de gemeenteontvanger, de ruimte voor de gemeentesecretaris en voor de andere twee gemeenteambte naren onder gebracht. Wanneer de ge meentesecretaris bij het archief moet zijn, moet eerst de gemeenteontvanger naar een andere hoek van het kamertje worden gedirigeerd en wanneer een der ambtenaren een formulier of iets dergelijks ergens vandaan moet opdie pen, moet hij eerst de burgemeester verzoeken een flink eindje op te schui ven. Een nauw, gevaarlijk trapje leidt naar deze „gemeentesecretarie” in de hanebalken. Toen kort na de waters noodramp een ambtenaar van het hoofdbestuur van de P.T.T. een bespre king moest voeren met een gemeente ambtenaar van Hoedekenskerke, is hij bij zijn vertrek van een trapje geval len, waarna hij een week lang in Goes te bed heeft gelegen. Het secretarie-personeel van Hoede kenskerke verlangt er dan ook naar het nieuwe gemeentehuis zo spoedig moge lijk te kunnen betrekken, al zal het het prachtige uitzicht op de Wester- schelde moeten verliezen, want het nieuwe gemeentehuis komt niet aan de GOES, 18 Oct. De athletiekver- eniging Hulst organiseerde Zaterdag middag een cross over de wallen, Waarvoor zowel van de zijde der lo pers als van de zjjde van het publiek vrij grote belangstelling bestond. De af te leggen afstand bedroeg voor de senioren en de A-junior en 6000 mieter, voor de B-junioren 3000 meter en voor de C-junioren 1000 meter. De wisselbeker ging naar Maliepaard van THOR uit Roosendaal, die ditmaal een gemakkelijke prooi had aan de Middelburger Cu jé, omdat deze last had van een blessure. Maliepaard liet een tijd van 17 min. 56.5 sec. voor zich afdrukken, terwijl Hein Cujé toch nog tweede werd in 19.9.-. De derde plaats was eveneens voor een Middelburger, namelijk voor de nieuweling P. Koole van EMM, de enkele weken geleden voor het eerst uitkwam. Hij had 19.16.- nodig. Hans Bostelaar werd eerste bij de A- jünioren in de goede tijd van 19.14.6. D. de Roover van Hulst werd tweede in 19.57.- en de EMM’er Han Mondeel bezette de derde plaats. Rinus Mondeel van EMM uit Mid delburg won bij de B-junioren in 9.47. 6. Ook hier was de tweede plaats voor een Hulstenaar, namelijk voor P. Pi- cavet, die 10.16.8 nodig had. A. Bou- wens van EMM eindigde als derde in 10.36.1. Bij de C-junioren tenslotte was het al Hulst wat de klok sloeg. Eerste werd R. Picavet in 3.35.3; tweede P. Dieleman in 3.39.2 en derde C. Waes- sens. de tarieven worden aangebracht: Het minimum-abonnement wordt van f 12.— op f 14.40 gebracht. Het bedrag voor het aanwezig zijn van ieder watercloset of urinoir zal voortaan f6.60 bedragen (is nu f6.— Het minimum-abonnement voor percelen, waarin slechts één tab- kraan zonder afvoer aanwezig is, wordt verhoogd van f 10.— op f 12.—. de jongemensen te boelen. Zozeer hield hij de aandacht vast, dat het eigenlijke programma van de avond niet geheel kon worden afgewerkt en tegelijk abrupt moest worden gesloten, omdat de C.J.M.V.-ers uit de Westhoek toch al veel te laat zouden thuis komen. De heer M. O. Hanse wekte nog op tot deelneming aan de deze winter te organiseren kadercursus. Er werd op gewekt en goed gezongen. Ter kennismaking was eveneens aan wezig de heer Hemmes, die in de toe komst ordening hoopt te scheppen in het bibliotheekwezen van de C.J.M.V. Wat een verschilhaar dat mooi en soepel zit of die nare geplakte haren. Laat Uw haar welverzorgd zijn - gebruik Brylcreem, de volmaakte hairdressing. Met Brylcreem nooit overdadige vettigheid de oliën zijn geëmulgeerd. De heilzame bestanddelen verkwikken de hoofdhuid, be strijden roosvorming, maken droog haar weer vitaal. County Laboratories Ltd., Stanmore, England - Jacq. Mot N.V., Amsterdam ST ANN ALAND, 18 October De in Oud-Vossemeer aan te leggen straat, -- - - -- die de verbinding zal vormen tussen werk, weet nog steeds de aandacht van de Schoolstraat en Patrijzenweg zal de naam dragen van „Bou Kooijman straat”. De gemeenteraad van Oud- Vossemeer wil op deze treffende wijze de nagedachtenis eren van Bou Kooij- man uit St Annaland, die tien jaar geleden aan het veer van Oud- en Nieuw Vosmeer sneuvelde bij gevech ten met de Duitsers. De vijand had zich bij nadering van de Canadezen al aan de Brabantse zijde van de Een dracht teruggetrokken maar trachtte en dank zij de moed van de B.B.-ers waartoe ook Bou Kooijmann behoorde vergééfs, een bruggenhoofd te vor men teneinde de oprukkende geal lieerden via Tholen in de flank te hin deren. Door deze naamgeving wil men de naam van deze jonge St Annalander die voor onze vrijheid stierf, voor het nageslacht bewaren. WAARDE, 18 October De tien jarige G., die Zaterdagmiddag mee reed op een tractor die door zijn oudere broer werd bestuurd is op de Rijksweg bij Kruiningen van het voer tuig gevallen en door de aanhang wagen overreden. Met een ernstige hoofdwond werd de jongen door een juist passerende automobilist, de heer Van Houte uit Waarde, naar het zie kenhuis te Goes vervoerd, nadat ter eerste hulp was verleend. IV IJ kunnen ons voorstellen, dat, nu het lagere n voetbal zich bedreigd voelt, het gelijke rech ten wenst als de eerste kiassers om zich tegen die be dreiging te beschermen”, aldus de heer A. H. Martens, OOSTBURG, 18 Otober Op 26 October a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat Oostburg, na ruim vijf weken onder granaatvuur te hebben gelegen, werd bevrijd. Hoewel het begrijpelijk is, dat deze dag, vol herinneringen door velen slechts in stilte werd her dacht heeft het bestuur van de plaat selijke gemeenschap na overleg met de geestelijkheid gemeend op deze dag gezamenlijk op sobere wijze de bevrij ding te herdenken. Op een daartoe te beleggen bijeen komst zal het woord gevoerd, worden door ds J. B. van Mechelen en Deken A. J. Lievegoed en zal er koorzang te beluisteren zijn van het Ned. Herv. kerkkoor, van het koor „Soli Deo Gloria” en van het R.K. gemengd koor. Voorts zal toepasselijke muziek ten gehore worden gebracht en zal een lekenspel „De drie burgers”, geschre ven door Ben Albacht, door enkele in woners worden opgevoerd. Deze bij eenkomst begint om 8 uur in het Ledeltheater. Des ochtends om half negen zal door het plaatselijk oorlogsgraven- comité een krans worden gelegd bij het Monument voor de Gevallenen op de algemene begraafplaats. De overige toeslagen kunnen naar de mening van B. en W. onveranderd blijven. Deze zijn practisch van geen invloed, omdat bij een abonnements- bedrag boven de f 21,steeds een contrólemeter geplaatst wordt. Een en ander brengt met zich, dat verbrui kers, die thans meer dan f 18,per jaar betalen, in de toekomst meer dan f 21,gaan betalen en derhalve bij hen een contrólemeter geplaatst zal worden. Dit aantal wordt door B. en W. geschat op 360. Door deze wijziging wordt mede bereikt, dat verbruikers, die niet meer dan 48 kub. meter per jaar afnemen, niet meer behoeven te be talen. Dit zou volgens het college er op neerkomen, dat 933 verbruikers geen cent meer gaan betalen. De verbruikers tussen 48 en 60 kub. nieter per jaar gaan geleidelijk tot f 4,20 per jaar meer betalen, zulks af hankelijk van hun gebruik, terwijl voor alle verbruikers boven de 60 kub. meter het meer te betalen bedrag tot f 4,20 per jaar beperkt blyft. B. en W. menen, dat door deze nieuwe tariefsregeling wordt bereikt, dat een aantal onbillijk heden wordt ondervangen. DS INNING. Het abonnementsbedrag van f 21, willen B. en W. doen innen in twee maandelijkse termijnen van f 3,50. Daarvoor zou dan een vrij verbruik van 8 kub. meter gelden. Voor woningen met dubbele bewo ning wordt thans het abonnementsgeld in twee gelijke halfjaarlijkse termijnen bij de eigenaar ge-ind, terwijl, indien een contrólemeter aanwezig is, het meerverbruik bij één der bewoners wordt ge-ind. Ter vereenvoudiging van de administratie en inning, zouden B. en W. de helft van dit abonnements geld bij ieder der bewoners willen in nen, die dit dan vanzelfsprekend met de eigenaar dienen te verrekenen. In dien een contrólemeter aanwezig is, zou voor het meerverbruik de bestaan de regeling (bewoners betalen), kun nen worden gehandhaafd. MEER OPBRENGST. B. en W. hebben becijferd, dat al deze wijzigingen bij elkaar de gemeen te een hogere opbrengst van f 20.000,— zal opleveren. „Het zal uw raad dui delijk zijn, zo schrijven B. en W. in de motivering, dat de huidige bedra gen, gezien de tegenwoordige ver houdingen, zeer laag zijn en econo misch niet meer verantwoord. Bij con tinuering hiervan zal dan ook met steeds ongunstiger wordende exploi tatiekosten rekening gehouden moeten worden. Bij omvangrijke investeringen (zoals de vernieuwing van de trans portleiding OranjezonMiddelburg) zullen zelfs zeer sterke nadelige schokken optreden. Daarom, zo zeggen B. en W. ten slotte, zal de meeropbrengst van f 20.000,slechts tijdelijk toereikend zijn”. Groep A II: Kapelle A IGoes A I 2 3; Patrijzen A IGoes A 2 22. Groep B I: Zeeuwen B IVlissingen B I 60; Breskens B IMiddelburg B I 40; Oostburg B I—RCS B I 90. Groep B II: EMM B I—Vlissingen B 3 3—1; Middelburg B 2Zeelandia B 2 51; Middelburg B 3Vlissingen B 2 32; RCS B2Zeeuwen B 2 30; Oostburg B 2Nieuwiand B I 100. Groep B III: Goes B Is-H. A. Kerke B I 23; Lewed. Boys B IKapelle B I 43; Wemeldinge B IPatrijzen B I WILNO, de Vlissingse ta feltennisclub, heeft ook haar tweede wedstrijd in de overgangsklasse verloren, ditmaal zelfs nog met gro tere cijfers, want Batsingers uit Den Haag, dat het vo rige seizoen kampioen werd van de overgangsklasse en Zaterdag in de „Zilverpool” te Vlissingen op bezoek was, won met niet minder dan 10—0. VIOS, de Krabbendijkse korfbalvereniging, zal op 9 en 10 November a.s. in het verenigingsgebouw een ba zar organiseren. EEN BAZAR organiseert ook de motorclub „Inter Scal- des” in het „Slot Ostende” te Goes en wel op 29 en 30 October a.s. om de tekorten te dekken die de onlangs gehouden Bloesemrit heeft opgeleverd. JUDO. Voor de gele band Judo slaagde D. Smalle- gange te Krabbendij ke. Hij is in opleiding bij de sport school Janssens te Bergen op Zoom. VREDERUST, de voetbal vereniging van de inrich ting, heeft Zaterdag op eigen terrein tegen W.H.S. uit St. Annaland, de derde overwinning behaald. Ove rigens maar op het nipper tje (4—3). MIDDELBURG, 18 October. Zoals bekend lag het reeds enige jaren geleden in de bedoeling om de Generaal Berghuijskazerne aan de Korte Noordstraat te Middelburg belangrijk uit te breiden. Hiervoor zouden de woningen aan de Korte Noordstraat tussen de kazerne en de Zuidsingel, alsmede de huizen aan de Zuidsingel en de Koningstraat ontruimd en afge broken moeten worden. Aan deze plannen is bij de bouw van de nieuwe kazerne nog geen uitvoering gegeven, doch uit een mededeling van B. en W. van Middelburg aan de raad blijkt, dat thans goede voortgang wordt ge maakt met de verwezenlijking van de kazerne-uitbreiding. Een overeenkomst met het ministerie van Oorlog is daartoe getroffen en wordt nader uitge werkt. Thans wordt de raad gevraagd om in verband hiermee een aantal besluiten te nemen. In de eerste plaats is in de trans actie opgenomen de overdracht van ’t militair hospitaal. (Wij schreven hier over Zaterdag reeds uitvoerig.) De gemeente zal zich verbinden om ten behoeve van het rijk de gronden en woningen tussen Korte Noordstraat, Zuidsingel en Koningstraat aan te ko pen. Het Rijk zal de onteigeningspro cedure voeren, indien in een of meer gevallen de vrijwillige aankoop van deze panden geheel of gedeeltelijk mocht mislukken. De gemeente zal er voor zorgen, dat de woningen vrij van huur en geheel ontruimd door de bewoners aan het Rijk worden opgeleverd. Het Rijk zal voor de sloop zorgen. De minister van Oorlog zal bevor deren, dat aan de gemeente een bouwvolume voor elf woningen Wordt gegeven in verband met de ontruiming van de genoemde pan den. Tenslotte vragen B. en W. mach- GOES, 18 Oct. Ged. Staten van Zeeland hebben de plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis in de ge meente Hoedekenskerke goedgekeurd. De bouwplannen komen nog deze maand bestedingsklaar en het gemeen tebestuur zal begin November de aan besteding houden. De bouwkosten zul len juist even onder de 100.000, blijven, waardoor zonder rijksgoedkeu- ring met de bouw van het uit zes ka mers bestaande nieuwe raadhuis kan worden begonnen. Dit is dringend noodzakelijk, om dat de vijf gemeenteambtenaren, in clusief burgemeester en gemeente ontvanger van deze gemeente, thans zetelen in een klein kamertje op de eerste verdieping van een oud dorps logement. Zaterdagmiddag werd in de gymnastiekzaal aan de Grote Markt te Vlissingen ter opening van het seizoen een volleybaltornooi georga niseerd door de gezamen lijke Vlissingse verenigin gen, waaraan door alle heren teams op Walcheren werd deelgenomen. Er werd gespeeld in een pool van vijf en een pool van vier teams. In de eer ste werd E.V.V.C. ongesla gen winnaar en in de twee de MTS, eveneens zonder een enkel verliespuntje. De beslissingswedstrijd tussen beide teams eindigde in een overwinning voor E.V.V.C., dat hierdoor dus winnaar van het tornooi werd. EEN KAMER Op de beneden-verdieping is de raadzaal en daarboven is in één kamer de ruimte voor de burgemeester, het dijk te staan. bestuur van voorgesteld op korte termijn over te gaan tot de oprichting van een semi-prof-afdeling binnen de K.N.V.B. Deze afdeling zou met een geheel zelf standig bestuur, te vormen leven geroepen „Commissie uit leden van verenigingen, van Zes”, de commissie, die tot het betaalde voetbal welke belast is met de in zijn overgegaan, moeten terne organisatie van de werken. Het bcndsbestuur K.N.V.B., is, zo vervolgde staat tegenover een en an- de heer Martens, een voor- der niet afwijzend, aldus de stel aanhanging gemaakt, heer Martens, die er direct dat beoogt te komen tot ’n op wees, dat het bonds- andere stemmenverhouding bestuur voorlopig evenwel in de bondsvergadering, om niet wenst te spreken van dat de VEK van mening is, een apart bestuur voor de dat het lagere voetbal een semi-proofs, doch van een te dominerende positie in- 1 commissie, waarin inmid dels de vice-voorzitter, drs W. Reyseger, zitting heeft genomen. Vier nader aan te wijzen vertegenwoordi gers van semi-prof-clubs zullen verder deel uitmaken van deze commissie, die de reglementering (en alles wat daarmee verband houdt) van het semi-beroepsvoetbal op korte termijn zal dienen tö regelen. Het lijkt het VEK-bestuur de beste oplossing, dat wan neer de helft van de lopen de competitie achter de rug GOES, 18 Oct. De jaarlijkse ste denontmoeting tussen de gymnastiek- ploegen van Vlissingen, Goes, Bergen op Zoom en Breda, is vastgesteld op Zaterdag 12 Februari. De wedstrijd vindt plaats te Vlissingen. Iedere stad vaardigt een ploeg van zes dames en heren af, die allen de vijf voorgeschreven nummers moeten uit voeren. In totaal moeten dus 240 num mers worden verwerkt, waarmede on geveer twaalf uren gemoeid zullen zjjn. De wedstrijden zullen ’s middags in het gymnastieklokaal aan de Grote Markt beginnen en ’s avonds in het Concertgebouw worden voortgezet. rj oewei w.j er .a zeeland geiUKKig niet al LI te veel van bemerken, is ons land in een ware voetbaloorlog gewikkeld. De strijd om de amateurskwestie is eigenlijk reeds enkele jaren geleden begonnen, toen de K.N.V.B. de amateursbepalingen op belachelijke wijze ver scherpte. Dit heeft bij velen wrevel opgewekt en eigenlijk meer tot de uiteindelijke invoering van de spelersvergoeding bijgedragen dan de wensen in dit opzicht van de voetballers zelf. Het K.N.V.B.-bestuur heeft echter daarna alle critiek op deze verscherping van de amateursbepa lingen hooghartig afgewezen. Het is echter anders gelopen en tenslotte heeft het K.N.V.B.-bestuur geheel onvoorbereid, de spelers vergoeding moeten toestaan. Maar daardoor is de strijd echter pas in alle hevigheid ontbrand. Het be stuur van de K.N.V.B. meent, dat de N.B.V.B. nu wel kan verdwijnen, omdat de K.N.V.B. nu toch ook spelersvergoeding toestaat. Dat is niet alleen hoog hartig, maar ook kinderlijk geredeneerd. De Prof- bond is er nu eenmaal en zij heeft in haar onder neming gelden geïnvesteerd. Mag men nu verlangen van deze zakenmensen, dat zij hun geld zonder meer afschrijven en hun bond ontbinden? Men moet toch wel een grote idealist zijn, door dit te verlangen. De K.N.V.B. wenst echter met het bestuur van de Profbond niet te praten. Zij heeft een generale staf benoemd om de oorlog met de N.B.V.B. tot het bit tere einde te voeren. Maar in haar eigen rijen zijn de meningen sterk verdeeld en zal dat weinig tot de overwinning bijdragen. Intussen komt de N.B.V.B. weer dicht bij ons in de buurt, want er is sprake van oprichting van prof clubs in Breda en Bergen op Zoom. En het is vooral deze laatste, die ongetwijfeld ook in onze provincie op zoek is naar spelers. De eerste poging, enkele maanden geleden, is mislukt, maar precies als wij toen voorspelden, blijft het niet bij deze ene poging. Nog spoediger dan wij verwachtten, is men voor de tweede maal aan het werk gegaan. bedrijven, uit bedrijfs-economisch standpunt bezien, onlogisch. Indiën het daarbij gaat om levering van beperk te hoeveelheden, dan is er naar de me ning van het college geen enkele re den aanwezig om tegen goedkopere tarieven, dan voor huishoudelijk ge bruik gelden, te leveren. Slechts in dien het belangrijke afnemers betreft, is het logisch, dat daarvoor lagere prijzen worden berekend. en W. menen, dat een bevred'- voor i- - B II, de heren I. m:. Verplanke (niet lof), L. J. Pool, J. Pultrum en C. J Krug, leerlingen der „De Ruycerschool’ schikking over zaalruimte. Wil het gymnastiekleven niet ernstig achteruit gaan, dan dient hier spoedig ver andering in te komen. De Kring besloot tenslotte alles in het werk te stellen om de vereniging te Ter- neuzen, waar vroeger een bloeiende vereniging be stond en die nu maar 15 leden meer telt, nieuw leven in te blazen. Van 5 tot en met 9 Juli 1955 zal in Rotterdam een int. jeugdgymnastiek-con- gres worden gehouden. De eerste twee dagen zullen gewijd zijn aan voordrach ten en besprekingen, de drie laatste dagen aan demon- wordt georganiseerd, straties van scholen uit alle onderwijs-sectoren, ook op- leidingsinrichtingen. Het ligt verder in de bedoeling, dat jeugdgroepen van de bon- de Kring Zeeland iand te Rotterdam demon straties zullen geven. Hier door hoopt het congres- bestuur een beeld te geven van de gymnastiek, zoals die in de jeugdklasse wordt Europa, binnen en buiten de scholen. Dit congres, „de Gymnajuventa”, wordt ge organiseerd door zes samen herkende organisaties. tiging om te komen tot bouw van nieuwe panden in de plaats van de aan te kopen en af te breken zaken van de heren J. Dingemanse, J. Smaardijk en G. Boot (drogisterij Damen). In de onder leiding van de heer A. Kuyvenhoven uit Vlissingen in de „Land bouw” te Goes gehouden jaarvergadering van de Kring Zeeland van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond werd besloten de zaalwed- strijd, die dit jaar onder auspiciën van O.K.K. te Goes te houden op 18 December a.s. Op Tweede Pinksterdag van het volgend jaar zullen te Den Haag de bondswed- strijden worden gehouden. (jen jn binnen- en buiten- De bij J aangesloten verenigingen zullen op een nader te be palen dag in Juli te Oost burg demonstraties geven. Volgend jaar zullen de zaal- «TurmFmiiK” wedstrijden worden georga- be(jreven in (je ianden van „SIKIJDIONÜS niseerd door „Genie” uit Om in de strijd tegen de Bergen op Zoom. N.B.V.B. financieel sterk te De Kring Zeeland heeft staan zal de VEK op de ernstig te kampen met een komende bondsvergadering groot gebrek aan zaalruim- voorstellen van ieder bonds- U. lid 1.voor de senioren op en f 0.50 voor de junioren ring, maar in Oost-Souburg te heffen, waaruit in de kas heeft men om een voor- van het „strijdfonds” vol- beeld te noemen maar gens ruwe schatting een be- één uur in de week be-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2