NIEUWDORP en KOUDEKERKE Nieuws uit de Provincie. Bekerwedstrijden Rode Kruis werden succes voor Goes waai leden nederlaag Swift A bezorgde zijn club derde kampioenschap Nieuw bedrijf op Middelburgs groot-industrieterrein EkB> Terneuzen iedete&t op cuv&egi: CJ*M*V* start te Goes kwam in actie ^WRIGLEyV^^ po annex Middelburg. 7 holen. Afscheid van Gewestelijk Commandant dokter P. C. J. v. d. Slikke Yerseke III en Wissekerke I verpletterden hun tegenstanders Madjoe mag niet meer meedoen Burgemeester opende automoffel-, spuit- uitdeukinrichting Kerkbouw Herv* Gemeente op fraaie wijze gerestaureerd r Zeeuwse korfbalcompetitie langer o o 1 o 1 2 2 3 2 3 3 Gunning. ELLEWOUTSD1JK Zaterdagvoetbal Bloed spoot in Schuttershofzaal te Middelburg.... Scheepvaart door schutsluis te Vlissingen Woensdag gestremd. Mandenmakersbedrijf heropend. =0*^8 RILLAND-BATH SCHERPENISSE KORTGENE ST. PHILIPSLANE) V isserij -uitkomsten. Herdenking 90 jaar Zondags school Biezelinge Havenwerken. ANNA JACOBAPOLDER De plannen voor dit jaar Tob niet Vreugdevolle dag voor Rilland ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 11 October 1954 pagina 2 Ingezonden Mededeling (adv.) werd afge- Ingezonden Mededeling (Adv.) faartsdijk een benauwde overwinning en Rillandia werd op overtuigende dijke, Arnemuiden, Colpl. Boys zó, dat hij écht „au” moest roepen, zo als een jurylid opmerkte. Deze vier ploegen moesten helaas worden uitge schakeld. 12 11 9 4 4 2 1 1 1 3 7 7 9 8 24 22 18 1Ü 9 9 6 4 5 4 4 3 4 4 3 4 3 3 3 4 3 3 2 2 1 1 1 0 0 0 9 7 6 5 5 3 2 2 1 0 0 De aannemer Iz. Lindhout en Zn. is de bouw gegund van twee landhuizen aan de nieuwe verkeersweg. 161—32 71—38 79—41 61—86 54—76 48—98 38—80 50—111 1 1 0 1 1 1 0 o 1 o o Burgerlijke Stand. Geboren: Jan N. z.v. N. A. van Overbeeke en G. Otte. 19—10 13— 5 Met interessante vliegtuigplaatjes Verkwikt bevordert ^L^erter/t MIDDELBURG, 9 Oct. Wegens het uitvoeren van werkzaamheden voor het verwijderen van de tijdelijke Baileybrug, liggende over het Ka naal door Walcheren nabij het bin nenhoofd var de binnenkeer- en schutsluis te Vlissingen, de scheep vaart door die sluis op 13 October 1954 zal zijn gestremd van 7 uur tot 17 uur of zoveel langer als nodig of korter dan mogelijk zal blijken. Min of meer verrassend was ook de uitslag van BevelandersRCS IV: 11. De overige wedstrijden in deze klasse werden afgelast. Goes IV verpletterde in de tweede 13 12 12 13 13 3 14 12 13 TWEEDE KLASSE. In de tweede klasse A deden zich voor. Arnemuiden 2610 bleek gemakkelijk de baas te kunnen 10— 6 21—15 8—11 8— 9 12—25 5—12 5—14 5—15 Het mandenmakersbedrijf wordt in Zeeland nog slechts sporadisch uit geoefend. In de Vlasmarkt heeft de heer Chr. Versluis, die onlangs de vele jaren in het pand gevestigde manden - makerij van de heer M. J. Klercq heeft overgenomen, deze zaak thans gron dig verbouwd en waardoor dit be drijf kan worden voortgezet. De verbouwing gold zowel de win kelruimte als het achterliggende woonhuis. De winkel is nu vergroot en bovendien doelmatig ingericht, om dat de voormalige werkplaats erbij getrokken werd. Behalve het aloude mandenmakers- vak reparatie, zowel als nieuw werk kan er in de winkel nu een ruime sortering luxe en gebruiks voorwerpen worden uitgestald. Doch niet alleen dat, de nieuwe eigenaar legt zich thans ook toe op de ver koop van rietmeubelen. De werkplaats van de zaak is nu verplaatst naar de bovenverdieping. Jammer, dat geen toestemming werd verkregen om de gevel te moderni seren in die zin, dat de kleine ramen konden worden vervangen door een grote spiegelruit. Aangezien het hier een oude gevel betreft, werd door de overheidsinstanties hiervoor geen toe stemming verleend. Raad. De raad hoopt morgenavond om 7 uur in algemene vergadering bijeen te komen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: vaststelling statuten van de Stichting tot exploitatie van het dorpshuis, gemeentë-begroting 1955, be groting 1955 Burg. Armbestuur en her benoeming leden woonruimtecommissie. Burg. Stand. Geboren: Abraham W., z. v. C. Bijl en J. L. Quaak. W. Mallekoote, 21 j. en J. de Hamer, 22 j; L. Kraak, 24 j. en M. van de Vrie, 25 j; M. F. Timmerman, 25 j. en P. Grim, 23 j; P. de Keijzer, 27 j. en C. G. Sonke, 25 j; J. Braamse, 25 j. en S. A. de Kok, 22 j. Overleden: J. van der Ven, 42 j. echtg. v. A. Bakker; M. Hoogerland, 87 j. echtg. v. M. Kaaisteker. Overplaatsing. De heer C. Boey, wacht meester der rijkspolitie zal met ingang van 1 December a.s. worden overge plaatst naar Wemeldinge. Rijwielpad. Men is thans bezig met de aanleg van een rijwielpad langs de Veer- dam, waardoor de verkeersveiligheid aanzienlijk verhoogd zal worden. Benoeming. Mr F. O. den Boer, tijdelijk ambtenaar ter secretarie is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot juri disch adviseur van de Gouda Levensver- zekerings Mij. De besomming van de vorige week binnengekomen botvissers was slecht, wat zijn oorzaak vond in het slechte weer. Daarentegen was de verzending van mosselen zeer goed. De afname van oesters neemt toe. klasse C Cortgene en ook Wissekerke boekte tegen Yerseke II een fraaie overwinning. Met niet minder dan 10 1 gingen de Yersekenaren ten onder. Kats bevocht tegen ’s-Heer Hendriks- kinderen een benauwde overwinning. In de tweede klasse D zijn de jon gens van Yerseke III uit hun slof ge schoten. Met 71 wisten ze Arnemui den III te verslaan. Nieuwland II speel de zich op prachtige wijze van de on derste plaats door SVD II te kloppen. Van Kloetinge II, dat Serooskerke maar nauwelijks wist te verslaan, had den we betere prestaties verwacht. Driewegen I en Zaamslag I deden onze verwachtingen bewaarheid wor den. Met 33 werden de puntjes broe derlijk gedeeld. AZVV verraste Hoek. In de tweede klasse F tenslotte moest Zaamslag tegen Spui II het onderspit delven en bleef Hoek II de baas over Tern. Boys n. KAPELLE, 10 October „Ik ben de goede Herder. Ik heb nog andere schapen die van deze stal niet zijn, de ze moet Ik ook toebrengen en zij zul len Mijn stem horen en het zal worden één kudde”. Deze tekst uit Joh. 10 had de voorzitter van de Ned. Zondgas- schoolvereniging, ds J. W. van Kooten uit Amsterdam vanavond in de Ned. Herv. kerk te Biezelinge waar een herdenkingsdienst werd gehouden ter gelegenheid van het 90-jarig be staan der Zondagsschool. De kerk was hiervoor tot de laatste plaats bezet. Ds van Kooten zei dat hem niet mogelijk was vele namen te noemen maar een uitzondering moest hij maken voor ds Nahuis, die in 1864 samen met mej. L. Smallegange en acht kinderen een Zondagsschool begon. Ook de Gebr. van ’t Veer hebben veel betekend voor de Biezelingse Zondagsschool. Verder zongen in deze dienst het Herv. kerk koor o.l.v. D. Burger en het Kapels mannenkoor o.l.v. G. de Kok elk een tweetal liederen. Bij deze herdenking waren ook vele vertegenwoordigers Zuidbevelandse Zondagsscholen aan wezig. Na afloop van de wedstrijden wer den, na een kort welkomstwoord van de waarnemend Kringcommissaris, mr M. Tydeman Jr, de prijzen uitgereikt (in aanwezigheid van generaal Alon, Landelijk Commandant RKK) door dokter Van der Slikke, die deze plech tigheid voor de laatste maal verrichtte, aangezien hij op 1 Januari a.s. als Ge westelijk Commandant zal aftreden. Hij richtte zich in een korte toespraak tot alle aanwezige helpers en helpsters en verklaarde, dat het Zeeuwse Rode Kruis Korps zonder die allen nooit zó zou zijn gegroeid. Dr M. Huygens, chef- staf RKK, dankte de scheidende com mandant. De dag werd besloten met een défilé van alle colonneleden voor dokter Van der Shkke en generaal Alon, die plaats hadden genomen voor Hotel „De Burg”. afg.; Meeuwen IOostkapelle I 52; Nieuwland IVeere I afg. Tweede klasse C: Cortgene IGoes IV 17; ’s-H. H. KinderenKats I 1 2; Kloetinge ISVD I afg.; Wissekerke 1Yerseke II 101. Tweede klasse D: Serooskerke II Kloetinge II 12; SVD IINieuwland H 34; Yerseke IIIArnemuiden III 7—1. Tweede klasse E: AZVV IHoek I 41; Driewegen 1Zaamslag I 33. Tweede klasse F: Beren IDriewe gen II uitgest.; Tern. Boys IIHoek II 24; Spui IIZaamslag II 53. De werkzaamheden aan de haven lopen langzamerhand ten einde. Ook de bestra ting zal binnenkort voltooid worden. Het wachten is dan alleen nog op het gelijk maken van de zate en dan kunnen de schepen weer laden en lossen in de haven. MIDDELBURG, 9 Oct. De bekerwedstrijden voor helpers en helpsters der Zeeuwse Rode Kruis Colonnes zijn een groot succes geworden voor de colonne van Goes. De wisselbeker van het Gewestelijk Commando, beschikbaar ge steld voor de dames- en de herenploegen, die met elkaar het grootste aantal punten wisten te behalen, ging dit jaar dus - met hartelijke woorden van ge lukwens van de Gewestelijk Commandant Rode Kruis Korps, dokter P. C. J. v. d. Slikke - naar de Ganzestad. Bovendien was er voor de winnende ploeg een speciale médaille van het Landelijk Commando. Goes sleepte ook de prijs voor de beste ploeg helpers in de wacht, terwijl de leidster van de damesploeg Goes I in het bezit kwam van een médaille voor de beste prestatie. De eerste prijs voor de helpsters ging naar Middelburg, de tweede naar Terneuzen en de derde naar Goes. Nummer twee bij de helpers werd de ploeg van Koude- kerke en nummer drie die van Arnmuiden. De leider van de herenploeg uit Koudekerke kreeg een médaille voor de beste individuele prestatie. De animo voor deze wedstrijden, die de gehele middag duurden, was groot: 13 heren- en 8 damesploegen uit de ge hele provincie namen eraan deel. Elke herenploeg bestond uit 5, elke dames ploeg uit 4 personen. De dames had den beslag gelegd op de grote Schut tershof zaal, terwijl de activiteiten der heren zich over drie kleinere zalen uit strekten. Het leek deze middag wel, of het gehele Schuttershof in een Rode- Kruis-hospitaal was herschapen. Op de vloeren in de zalen lagen de gewonden af en toe te kermen en te kreunen en zij zagen eruit, alsof zij zopas werkelijk een ongeluk hadden gehad: het gezicht verbrand, benen gewond of schijndood. Voor het eerst bij Rode Kruiswed strijden in Zeeland was n.l. de schminkploeg eraan te pas gekomen en die had haar werk voortreffelijk ge daan. Zelfs spoot het bloed uit slag aders maar het was gelukkig „bloed” uit een gummi ballonnetje, dat de patiënt zelf kon bedienen! DE OPDRACHTEN. De opdracht voor de helpers luidde: verleen eerste hulp aan twee mannen, die door gladheid van het wegdek met een auto te water zijn geraakt. De chauffeur was schijndood en had een harde ongelijkheid in het rechter bo venbeen, terwijl de passagier een snij- wond had aan de linkerslaap, waaruit stootsgewijze bloed vloeide, het linker been niet gestrekt kon optillen en ver der onrustig was. Beide patiënten moesten voor vervoer gereed worden gemaakt en in een ambulancewagen worden gebracht. De helpsters moesten eerst een patiënt verschonen, die met flinke koorts des nachts in het nood ziekenhuis was gebracht. Zijn rechter been was sterk gezwollen en al bij een lichte druk op het onderbeen ontstond een diepe put. Bij de verzorging van de patiënt klaagde deze plotseling over hevige pijn in de linkerzijde. Zijn adem ging erg moeilijk en hij gaf wat helder rood bloed op. De helpsters moesten nu de juiste eerste hulp verlenen. AANMERKINGEN. Het bleek, dat de jury nogal wat aan merkingen had. Wat de opdracht voor de heren betreft bleek lang niet elke ploeg voor alles kunstmatige ademha ling te hebben toegepast bij de schijn dode, terwijl bij de passagier, die een shock had opgelopen, niet door allen voor de noodzakelijke afleiding was ge zorgd. In het algemeen was volgens de jury aardig gewerkt, hoewel er groepen wa ren, die nog niet de helft van de totale aantal te behalen punten verdiende. Bij de dames bleken 4 van de 8 groe pen het probleem volkomen verkeerd begrepen te hebben, hoewel zij van te voren vijf minuten over de opdracht konden nadenken. Zij behandelden de patiënt, die kennelijk trombose had, westers IIStormvogels last. Ook Tjoba II (derde klasse C) deed het grondig. Met 180 werd Olympia II verslagen. Scampolo II bleek te sterk voor Volharding H (112). In de derde klasse D werd kampioen Vios II met 51 door EIto verslagen. Togo III zegevierde over W.K.V. met 24 en Luctor II verraste Vitesse II (3—2). De Poel IIBlauw Wit I werd afgelast. Adspiranten: ScampoloSwift A 018 (Swift A kampioen); Vopo Elto 40; VopoTogo 00; Swift VlugAnimo B 30; Swift Lenig K.V.L. (KV.L. n.o.g.).- Overige adspi- ranten-wedstrijden werden afgelast. Benoeming. Met ingang van 27 Septem ber jJ. is benoemd in vaste dienst bij het Staatsbedrijf der P.T.T. te St. Philipsland de heer A. B. v. d. Reest. s-HEER ARENDS KERKE Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z.v. A. P. la Grand en A. J. van Eldijk; Maria, d.v. J. J. Mosselman en J. Lanser; Lejjntje M., d.v. J. B. Nieuwenhuijze en T. Geelhoed; Marianne J. J., d.v. R. Th. Dhuijvetter en A. M. Janssens; Johanna W. R., d.v. J. Vermeule en R. A. Men- heere; Foort, C. J., z.v. J. Otte en S. P. Minnaard; Maatje F., d.v. J. A. Lokerse en N. Kwekkeboom. Gehuwd: M. Romijn, 24 j. en E. J. Broekhoven, 22 j; J. M. Paauwe, 24 j. en M. L. van der Maale, 22 j; A. M. van de Wetering, 28 j. en G. la Grand, 24 j; H. de échte kauwgom de Oostkolk gedirigeerd, daarbij bij gestaan door drie peleton-comman- danten en ordenansen. Het opstellen van de eenheden nam ongeveer an derhalf uur in beslag. De waterpom pen stonden bij de Oostelijke kanaal- arm en leverden gezamenlijk een ver mogen van 31.200 liter per minuut met een aantal stralen van 68. Na afloop van de oefening begaven de genodig den zich naar het Vrijdag j.L gereed gekomen verbindingscentrum van de B.B. de commandopost in het gebouw van de waterleiding Mij. aan de Axel- schestraat. De plaatselijke comman dant van de B.B., de heer K. J. Rein- ders, dankte de genodigden voor de grote opkomst en was bijzonder getrof fen door de medewerking van de di rectie en andere leden van de Water leiding. ’s Avonds werd de oefening voort gezet met een demonstratie bij schijn- werperslicht van verschillende kleu ren. Een prachtig waterballet besloot deze zeer belangrijke dag voor de Ter- neuzense B.B. GOES, 8 October Uit alle delen van Zeeland waren vandaag de C.J. M.V.-ers naar Goes gekomen waar door de Provinciale Commissie een startvergadering was belegd in „De Prins van Oranje”. Op deze vergade ring werden de plannen voor het ko mende seizoen besproken. Aanpakken was het devies van de voorzitter, de heer C. Leunis in zijn openingswoord. Met klem wees hij er op dat het C.J.M.V.-werk veel zijdig kan zijn, maar dat dit nooit mag gaan ten koste van het geeste lijk doel. Nieuwe wegen zijn goed, aldus de heer Leunis, maar dan al leen ten opzichte van de methodiek. DE PLANNEN. De P.C.-activiteiten voor het ko mende seizoen werden vervolgens be sproken. Voor Januari zullen alle af delingen worden bezocht door de P.C.- leden. Deze hopen dan te behandelen het onderwerp „Versterk je geestelijk leven”. Op 22 en 23 Januari zal in AFSCHEID. Domburg een zendingsweekend wor den georganiseerd en op 12 Maart ’55 in Goes de voorjaarswerkvergadering. In Maart komt er verder op Noord- Beveland een bestuursweekend. De heer M. Allewijn, deed over deze dag verschillende mededelingen. Over de Nationale Bondsdag, welke op 18 en 19 Mei te Middelburg gehou den zal worden werd meegedeeld, dat op Woensdagmiddag een rijtoer over Walcheren wordt georganiseerd. Ver der hoopt men in staat te zijn om de bondsdagbezoekers (men verwacht er zeker 3.000) op Hemelvaartsdag een boottocht op de Westerschelde en Noordzee te laten maken. Voorts wees de heer Leunis er met nadruk op dat het jongenswerk alle aandacht verdient. Met zeer grote aandacht werd ge luisterd naar de heer Allewijn, die vertelde over de jeugd in Oö^t-Berlijn. Speciaal behandelde hij het leven van de vluchtelingen en het verblijf in het Durchgangslager in Berlijn. Vuurhoutjes gevraagd was het on derwerp waarover tenslotte ds Kwast uit Vlissingen sprak. Hij vroeg om nu eens op te houden met te praten hoe het vroeger was. Ook hij wees met nadruk op de kern van het C.J.M.V.-werk en vroeg de aanwezigen of er wat van het C.J.M. V.-werk uitgaat. Dit behoort immers het geval te zijn. Hij wees er op dat iemand die met God in aanraking is gekomen warmte ontvangt en die warmte moet hij doorgeven. Daarom ligt er voor de C.J.M.V. een grote taak, maar ook een grote verantwoordelijk heid. Ds Kwast eindigde met de gelijkenis van de verontschuldigingen. GOES, 8 Oct. Het Koudekerkse VCK, dat vorige week van zich deed spreken door Krabbendijke een gelijkspel af te dwingen, heeft het er van daag tegen MEVO lelijk bij laten zitten. Het verloor met liefst 14. Voegen we hierbij nog de overwinning, die Colpl. Boys op Nieuwdorp boekte, dan hebben de hiermee de verrassingen in de eerste klasse vermeld, want de overige wedstrijden zijn geheel volgens de verwachtingen verlopen. Afnemui- den won met grote cijfers van Wemeldinge, Tern. Boys behaalde op Wol- wijze door Krabbendijke geklopt. De stand in de eerste klasse is: Tern. Boys Krabbendijke Arnemuiden Colpl. Boys Wemeldinge Nieuwdorp MEVO Rillandia VCK Kapelle Wolfaartsdijk Uit deze stand blijkt, dat Wemeldin ge drie plaatsen gedaald is. Krabben dijke, Arnemuiden, Colpl, Boys en MEVO daarentegen stegen een plaats. 0 0 0 2 3 1 2 2 10 TWEEDE KLASSE. In de tweede klasse werd de wed strijd Togo IIVios afgelast en behaal de Elto een benauwde overwinning op Vopo (01). In de derde klasse B hebben Ani mo en Swift III de puntjes gedeeld (44). Hierdoor is het Animo gelukt op de tweede plaats beslag te leggen. De wedstrijd MadjoeB.K.C. is niet doorgegaan. De reden hiervan is, dat Madjoe uit de competitie genomen is. Deze club had herhaalde malen adspiranten in het eerste twaalftal opgesteld. Waar schuwingen mochten niet baten, zodat de competitieleider heeft moeten be sluiten Madjoe van verdere deelname uit te sluiten. Hierdoor kwamen alle wedstrijden, die Madjoe had gespeeld te vervallen, hetgeen betekende, dat kampioen T.O.P. nog ingehaald kon worden door Animo. Deze club liet zich echter door Swift III een puntje afsnoepen, zodat T.O.P. de titel mag behouden. Atlas versloeg A.K.C. (34), dat nu met de onderste plaats genoegen zal moeten nemen. In de derde klasse B zorgde K.V.L. voor een verrassing door Swift IV met grote cijfers te kloppen (610). Zuid- GOES, 8 October Deze korfbal- zaterdag kenmerkte zich door verras sende en hoogst merkwaardige uitsla gen. Bij de adspiranten werd de laat ste kampioen bekend. Swift A zorgde door een 018 zege op Scampolo zjjn club het derde kampioenschap in deze competitie. In de eerste klasse is het Swift gelukt Scampolo de puntjes te ontfut selen (36). Hierdoor zijn de Zaam- slagenaars uitgeschakeld. Togo, dat Olympia met 71 versloeg, heeft daarentegen nog prachtige kansen. De stand in de eerste klasse is: Swift Togo Scampolo Tjoba Zeelandia De Poel Olympia Vitesse TERNEUZEN, 8 October Op dc terreinen langs de Oostkolk te Terneu zen hebben de leden van de Bescher ming Burgerbevolking een groots op gezette brandweeroefening gehouden Veertien bluseenheden met inbegrij van de vrijwillige brandweer van Ter neuzen, de bedrijfsbrandwachten dei N.S. en de Cokesfabriek te Sluiskil kwamen in actie. Om precies vier uur gaf de comman dant van de Terneuzense brandweer, de heer C. J. van Strien, vanuit zjjn commando wagen aan de Oostkolk hei sein dat de eerste bluseenheid uit kon rukken en zich gereedmaken voor d« actie. Achtereenvolgens werden de 14 genoemde eenheden naar de cirkel op verhoogt Uw werklust. en verfrist,. Uw «etlust en ing. lieden met enige spanning toe, omda ook zij wel interesse hebben voor deze vorm van financiering. De bur gemeester noemde het werk, dat ir deze inrichting wordt gedaan, eer vak met toekomst, gezien de ontwik keling van het verkeer. Na hem spraken nog de heren G. J Baarspul van het E.T.I., W. C. Mullii als voorzitter van het district Walche ren van de Bovag, L. J. van ’t West ende namens de Middelburgse Mid denstands Centrale, alsmede enige za kelijke relaties en een vertegenwoor diger van het personeel. TECHNISCHE SNUFJES Het hart van het bedrijf is eer nieuwe grote gecompliceerde verf spuit-drooginstallatie, geleverd doo. een Duitse firma te Stuttgart. Het systeem is het modernste, dat momenteel op dit gebied denkbaar is Er wordt stofvrij gespoten onder con stante temperatuur; de ontstane spuit nevel wordt volkomen en onmiddel lijk af gevoerd en in aansluiting o; het spuitproces wordt de wagen doo middel van warme lucht gedroogc Bovendien wordt een diepere glan en een sublieme strakheid gewaar borgd. Het onderhoud van een nieuv gelakte auto is daardoor zeer vereen voudigd en dus goedkoper geworder Men kan nu volstaan met afwassei met gewoon water. Het kostbare er tijdrovende boenen kan nu achterwege blijven. UITSLAGEN. Eerste klasse: VCK—MEVO 14; WolfaartsdijkTern. Boys 23; Arne muidenWemeldinge 73; Colpl. Boys—Nieuwdorp 21Rillandia Krabbendijke 16. Tweede klasse A: MEVO II—VCK II afg.; Wemeldinge IIArnemuiden II 1 4; Nieuwdorp IIColpl. Boys II 62. Tweede klasse B: Bevelanders IRC S IV 11; EMM IVSerooskerke I MIDDELBURG, 8 Oct. Onder ten. Bovendien kijken andere zaken- zeer grote belangstelling heeft bur gemeester mr dr N. Bolkestein van middag de nieuwe en zeer moderne automoffel-, spuit- annex uitdeuk- inrichting van de heer J. Waverijn op het groot-industrieterrein aan het begin van de Kleverskerkseweg offi cieel geopend. De oude werkplaats was gelegen aan de Molenberg, maar aan gezien de ruimte en de inrichting daar zeer onvoldoende waren en de cliëntèle niet genoeg service kon wor den geboden, besloot de heer Wave- rijn tot bouw van een geheel nieuwe inrichting, die als enige in Zeeland beschikt over een speciale spuit- en moffelcabine, waarvoor de technische outillage door een firma uit Stuttgart werd geleverd. In zijn welkomstwoord dankte de heer Waverijn niet alleen B. en W. voor hun medewerking, maar ook het E.T.I., dat hem met raad en daad ter zijde stond en dat hij een instelling noemde, waarop Zeeland trots kan zijn. Ook de directie van weder opbouw en de Rijksnijverheidsdienst werden in de dank betrokken. De burgemeester zei o.m., dat het helaas door allerlei bekende oorzaken tot heden nog niet gelukt is voldoende grote industrieën naar het industrie terrein te trekken, waarom ertoe is overgegaan bedrijven van kleinere omvang in staat te stellen zich hier te vestigen. Meer dan vroeger gaat de over heid zich tegenwoordig financieel voor het bedrijfsleven interesseren, zo ver klaarde mr Bolkestein. Hij sloot zich gaarne aan bij de hulde het E.T.I. gebracht en zei, dat, nu een bedrijf als dit met overheidscredieten werkt, de overheid ook meer dan gewone belangstelling heeft voor de resulta- RILLAND, 8 October Hedenmid dag is het geheel gerestaureerde kerk gebouw, dat bij de stormramp van 1 Februari 1953 ernstig werd bescha digd, in aanwezigheid van vele geno digden opgeleverd. Op de hiertoe in de consistorie belegde bijeenkomst heeft de president-kerkvoogd, de heer J. A. Boot, allen, die op enigerlei wijze hebben bijgedragen tot de restauratie dank gebracht. Allereerst richtte spreker het woord tot mr Terlinden, die de Synode ver tegenwoordigde. „Wij zijn niet- allen hartelijk dankbaar voor de financiële bijdragen, maar daarnaast ook voor de vele waardevolle raadgevingen, aldus spr., die ook de gemeente Middelburg, vertegenwoordigde door ds Sneller de heer Jonker, president-kerkvoogd in deze dank betrok. Voorts sprak de heer Boot woorden van dank tot de architect, ir ’t Hooft, de opzichter, de heer Kopmels, de aannemer, de heer Windhorst, schilder Rijnberg, burge- meeste Jobse en het college van kerk voogden. Hierna voerde het woord, ds C. den Engelse, waarna de verschillende ver tegenwoordigers kerkvoogdij en ker- keraad gelukwensten met het fraaie nieuwe kerkgebouw. Het interieur heeft enkele wijzigin gen ondergaan; de mannenbanken zjjn vervangen door stoelen, terwijl de preekstoel, voorheen van steen, thans 's uitgevoerd in eigenhout. De avond- naalstafel en het doopvont zijn even eens uitgevoerd in fraai eikenhout. geen verrassingen blijven over Wemeldinge II, terwijl Nieuwdorp H ook met Colpl. Boys wei nig moeite had. In deze klasse heeft Arnemuiden II de leiding met 6 punten uit drie wedstrijden, gevolgd door Nieuwdorp II eveneens met 6 punten maar uit vier gespeelde wedstrijden. In de tweede klasse B heeft Meeu wen de leiding genomen, weliswaar wegens enkele meer gespeelde wed strijden. Tegen Oostkapelle deed Meeu wen het overigens zeer goed (52). CENT

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2