Verbetering weg Goes-Hoedekenskerke SlaMteLcrcl Hel «perl dringende een eis Verbreding Middelburgse Segeers straat kost 32 mille Goes is een prachtige Schouwburgzaal rijker «egel De Jubileumbank blijft niet bij de Koepoort staan „LAGER VOETBAL” WIL GELIJKE RECHTEN Goes Aannemer maakt plannen voor nieuwbouw thans besteksklaar Wolfaartsdijk P. Leinse, Noorddijk Chr* School Zaamslag vierde 75-jarig bestaan In 1594 als herberg gebouwd Brandweerwedstrijden te Aardenburg. De gemeenteraad van Ritthem voert straat- belasting in. ZEEUWSCH DAGBLAD $cli alten Safellennis Bewoners moeten vóór 1 Januari uit hun huizen De Prins van Oranje BEROEPINGSW ERK T aleltennissers vergaderden. $p© Geslaagden „Bethesda”, Oriënteringsrit „De Zeeuwen”. V riendenschieting. Gaat Wilno naar overgangsklasse? Uitbreiding in Voorstel ingediend titels. Moeilijkheden niet uitgesloten. pagina 2 Dinsdag 5 October 1954 Kense Woudstra -Nie- deze weg is een Zeeuws belang. een plaats van de J. van krijgen, onevenwichtigs besloten indruk H. 2e prijs medaille aan Draaibrug. De afdeling Zeeland van ERNSTIGE GRIEF. Het was de heer Polderman, die deze avond naar aanleiding van het voorstel om woningen in de ’s-Heer Hendriks- kinderenstraat en de Wijngaardstraat onbewoonbaar te verklaren een ern stige grief naar voren bracht. Een be woner had nl nog niet zo lang geleden met medeweten van het gemeentelijke bureau nog f700.kosten gemaakt in zijn huis. En nu moet hij plotseling in de krant lezen, dat zijn woning onbe- voor de te woonbaar was verklaard. Waarom is toen niet gewaarschuwd? De heer Vroome noemde deze gang van zaken niet elegant en de heer Zui- dema vroeg of hier nu werkelijk niets op te vinden is, want de eigenaar, die slechts over bescheiden middelen be schikt, is gedupeerd. verdwijnen, i v'i er L> ari wand iets Met ingang van heden treedt als agent van het „Zeeuwsch Dagblad” te Wol faartsdijk op de heer Voor opgave adresveranderingen, nieuwe abonnementen en advertenties kan men zich daar vervoegen. De heer Breen heeft, voor het geval de spanning van het lichtnet mocht uitvallen, een automatisch in werking tredende noodverlichting op accu-voe- ding laten aanleggen voor de grote zaal, het toneel en de beide voorzalen. De vier nooddeuren in de zaal zijn voorzien van zgn. „panieksluitingen”. Om tenslotte nog even op de ge schiedenis terug te keren: tijdens de verbouwing vond de heer Breen een plankje dat de één of andere onbekende bij de bouw van de grote zaal in 1888 onder de dakbalken moet hebben be vestigd en waarop met potlood ge schreven stond: „Dit werk is gemaakt in het jaar 1888, de 16e Maart, onder opzicht van de heer De Koning en aannemer Van Verre te Kruiningen. De timmerman Marienus Molhoek en Zo nen. Goes 25 Meie”. 1 November tot 1 Februari. Tenslotte besloot de ver gadering om de jeugdtrai- ning, waarmede reeds aar dige successen werden ge boekt, ook in het komende jaar voort te zetten. In vijf jaar, zo is berekend, zal in totaal op deze huizen 11.361,92 wor den toegelegd. Afbraak betekent der halve een belangrijke besparing. Daardoor komt 1.900 m2 grond vrij. 500 m2 is bestemd voor de straatver breding, de rest kan worden verkocht als bouwterrein. De opbrengst daar van wordt geraamd op 20.906,25. De aanleg der nieuwe straat wordt ge raamd op 32.000. Al deze ontvangsten en uitgaven zijn begrepen in de kosten van uit voering van het wederopbouwplan, zo- (j-x i_:--j_ xi- -jx _x-- schreven, in totaal 150.000. VLISSINGEN, 4 Oct. In het Chr. Zie kenhuis „Bethesda” slaagden voor het A- diploma de volgende zusters: A. Biene- felt, T. J. v. Boven, P. C. v. d. Giezen, M. Karelse, E. Kloet, M. Koole, G. de Kra ker, K. C. Potappel, A. Eteketee, A. Ver- schuure. Er zit aan „De Prins van Oranje” een geschiedenis verbonden. In 1594 werd deze eerste „herberg” buiten de Goese stadspoorten gebouwd, en op de 19e Mei van het jaar 1595 betrokken door een zekere Lieven de Rose uit Middel burg. Deze Lieven de Rose moet een goed zakenman geweest zijn. Want de „Nieuwe Noordstraat”, zoals de tegen woordige Nieuwstraat toen heette, was een der voornaamste invalswegen naar de stad. Hij zag wel iets in deze her berg en liet er een „kaetsbaan” aanleg gen waarvoor hij jaarlijks een flinke som aan de armen moest geven. In dat jaar kreeg de herberg ook de tegen woordige naam „De Prins van Oranje” en wel, naar de kroniekschrijvers be weren, dank zij het feit, „dat Goes in 1577 van de Spaanse zijde naar die van de Prins was overgegaan”. KOLFSOCIëTEIT. Later kwam er een stalhouderij naast het café en dat gaf bij hoogtijdagen heel wat drukte. Bekend is „De Prins van Oranje” ook in de laatste halve eeuw geweest om de kolfbaan die in de grote zaal was gelegen en waar de leden van de kolf sociëteit tot 1947 de bal hebben geslagen. De kolfsport ver dween en omdat ook het verenigings leven groeide, heeft de heer D. Breen zijn bedrijf hier aangepast. En thans is dan de „grote zaal” die voordien plaats bood aan 400 personen vergroot tot een zaal waar gemakke lijk 600 man een plaats kunnen vinden. De grootte van de zaal is thans 20 bij 14.5 meter geworden. De verlichting is uiterst modern evenals de geluidsinstallatie. Wat ook direct opvalt is de fraaie betimmering van limbahout langs de wanden en ’t gestucadoorde plafond. De accoustiek is uitstekend, hetgeen vooral voor con certen en derg. van groot belang is. De kleedkamerruimte is met twee gro te kamers uitgebreid. Het toneel is ver breed, heeft een nieuw decor gekre gen en zeer moderne vierkleurenver lichting. Een fraaie onderbreking van de zaal-achterwand vormt een klein balcon, dat eventueel voor een projec- tieapparaat is te gebruiken. MIDDELBURG, 4 October. De gemeenteraad heeft een uitvoerige nota van B. en W. ontvangen, handelende over de verbreding van de Segeers- straat. Daarin wordt o.m. medegedeeld, dat de aannemer van de woningbouw aan de te saneren straatzijde, de N.V. Jansen en Broek, verzocht is de plan nen besteksklaar te maken, een geldschieter te zoeken en eventueel meer benodigde grond trachten te kopen. Aan de voortgezet gebruikers of huur ders der 14 af te breken woningen is aangezegd, dat zij hun woning vóór 1 Januari a.s. moeten hebben ontruimd en dat het huisvestingsbureau hen bij het zoeken naar een andere woning terzijde zal staan. De directeuren van de Dienst Herbouw en van Gemeentewerken hebben opdracht gekregen bestekken voor de afbraak der woningen en voor de aanleg van een nieuwe straat te maken. Volgens het uitbreidingsplan is de toekomstige toegang tot de stad ge dacht via een ter hoogte van het groot-industrieterrein te bouwen brug over het kanaal door Walcheren, een nieuw aan te leggen weg, de Veerse- weg, de Nederstraat, de Rotterdamse- kaai en de Dam. Geprojecteerd is een verbreding van kleine gedeelten van Lange en Korte Delft en Sint Pieter- straat, waar deze straten samen ko men. Een verbreding van het verdere deel van Korte Delft en Lange Gist- straat is niet ontworpen. Deze ver breding zou kostbaar zijn en veel stadsscnoon vernielen. Waarschijnlijk is gedacht aan éénrichtingsverkeer in de beide straten. school zullen twee lokalen aan het openbaar onderwijs worden toegewe zen. De heer A. G. Heyboer (C.H.) vond het niet juist dat B. en W. niet hadden vermeld dat deze school op grond van art. 72 van de l.o.wet wordt gebouwd en dat de toewijzing van de lokalen plaats heeft na overleg met het betreffende schoolbestuur. VERHOGING. Over het voorstel om het presen tiegeld van de raadsleden tot f 10. te verhogen voor middagvergaderin gen en tot f 7.50 voor avondvergade ringen werd weinig gesproken. Al leen werd het voorstel van de finan ciële commissie om ook de avondver gaderingen met een tientje te hono reren overgenomen. De financiële commissie vond het wel goed dat de gemeente woningen aan de Oostwal en aan de St Jacob- straat kocht, maar de volgende keer wilde de commissie toch wel een .schetsplan van B. en W. zien. De sa- heringen, deelde de burgemeester mee, worden zo snel mogelijk uitgevoerd, maar te vlug ingediende plannen doen de prijzen van de woningen maar stij gen. De heer Visscher vond het een ge vaar, dat de gemeente met te veel oude woningen in de maag zou zitten. RONDVRAAG. De heer Polderman vroeg in de rond vraag een inrijverbod in de Lange Kerkstraat en de L. Vorststraat, om dat er op drukke dagen soms niet meer te wandelen en te winkelen is. De heer Vroome kreeg als antwoord op zijn vraag te horen, dat de Zeeuwse mu ziekschool wat Goes betreft in het Christelijk Lyceum is gehuisvest en de heer Zuidema vernam dat serieus aan de begroting wordt gewerkt op zijr. vraag, waar nu de begroting van de ge meente over het jaar 1955 bleef. SCHOLEN. Ook het scholenprobleem kwam weer ter sprake. De heer van Riessen vroeg of de gemeente nu niet f 1000. kon uittrekken nu op de begroting voor 1954 helaas geen gelden geplaatst konden worden voor de huisvesting van de kleuterscholen voor de bouw van een lokaal aan de barak in Oost. De voorzitter deelde mee, dat voor de bouw de posten geplaatst zijn van de kapitaaldienst op de gewone dienst. De gemeente kan zodoende de rente en aflossing betalen en met de bouw kan op de gestelde tijd begonnen worden. Het advies werd gegeven om voor het openbaar kleuteronderwijs een stich ting te vormen. Van het uittrekken van f 1000.kon geen sprake zijn. Van de te bouwen derde Hervortnde Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 6.49 u., onder 18 08 u. Maan op 15.30 u., onder Hoogwater Woensdag 6 October: Vlissingen: 7.51 u. 1.20 m., 20.44 u. 1 30 m. Terneuzen: 8.15 u. 1.40 m., 21.08 u. l. 49 m. Wemeldinge: 9.20 u. 1.18 m. 22.05 u. 1.33 m. Zierikzee: 8.58 u.- m. , 21.48 u. 1.17 m. De motorclub „De Zeeu wen” hield Zaterdag j.l. ’n zeer geslaagde oriënterings rit door Walcheren over ’n afstand van 70 km. Er wa ren twintig deelnemers, waarvan er vijf uitvielen. De uitslag was als volgt: 1. A. Kodde 6 strafp.; 2. J. Crucq 8 strafp.; 3. M. de Pagter 14 strafp.; 4. W. Jan- se 14 strafp.; 5. P. Kodde 15 strafp. Groep B: Wismeyer-Breel 10; L. J. Scheele 01. Groep C: De Vlieger— Holster afg.; JoziasseNie- markt 01. Groep D: VerkerkTho- voor de nieuwe competitie lenaar 01; Van Belzen— nog niet gereed. Overigens Marinusse afg. De jaarlijkse vrienden- i de hand tier K.N.V.B., zo merkt boogsociëteiten Ovezande en '1 in Woudstra 01; Schipper 01. had de vergadering een vlot verloop. De verslagen wer den goedgekeurd. Er was ’n nadelig saldo van ongeveer honderd gulden, voorname lijk tengevolge van de or ganisatie van de Zeeuwse kampioenschappen. Men hoopt dit tekort te kunnen dekken door handhaving van de vorig jaar ten bate van De Vlissingse tafeltennis- club Wilno, die in het af gelopen seizoen kampioen van Zeeland werd, is blij kens een publicatie in het tafeltennisorgaan, ingedeeld in de landelijke overgangs klasse met een aantal clubs uit Rotterdam en omgeving. Het is echter uiterst twij felachtig, of Wilno hieraan zal kunnen voldoen, omdat er zulke hoge reiskosten mee gemoeid zijn. Het langst heeft de gemeenteraad zich vanavond bezig gehouden met de zgn. „Jubileumbank”, die enige tijd ge leden „met stille trom” van de hoek Jacob ValckstraatBoudewijn de Wit- testraat verplaatst is naar het parkeer terrein bij de Koepoort. Er was een schrijven binnengekomen, waarin ge vraagd werd de bank naar haar oude plaats terug te brengen of naar een waardiger plaats. De verplaatsing, zo heet het in het schrijven, heeft pijnlijke gevoelens opgewekt, aangezien deze bank nu staat op een onwaardige plaats, diep in een hoek verscholen. Naar aanleiding van deze kwestie ontspon zich een geanimeerd debat, dat niet zonder humor was. Het resultaat van het gekruide debat was dat de Raad uitsprak, dat de bank thans niet op de meest geschikte plaats staat. Men besloot B. en W. te verzoeken ter ge legener tijd met een voorstel tot ver plaatsing van de bank te komen. Maar voordat dit besluit werd geno men, moesten B. en W. heel wat op merkingen, al of niet scherp, incasse ren. De heer R. Zuidema (A.R.) vond dat B. en W. zich in hun toelichting op het adres er wel wat al te gemakke lijk hadden af gemaakt. De bank is in het verleden door de bevolking aan B. en W. aangeboden en moet dus als een monument, of liever als een monu mentje, beschouwd worden. Daarom verzocht de heer Zuidema B. en W. ernstig naar een betere oplossing te zoeken. De heer E. N. C. van Riessen (V.V. D.) drukte zich sterker uit: In de oor log heeft men al zijn best gedaan, dat de Duitsers de bank niet zouden weg halen. Nu staat de bank er niet meer. „B. en W. hebben met een monument gesold”, aldus de heer van Riessen. In antwoord op deze opmerking bracht wethouder J. J. van Melle de Nederlandse Maagd op de Amsterdam se Dam (Naatje van de Dam), die voor de Amsterdamse tram moest verdwij nen, op de proppen. De volgende phase in het debat ging over de vraag of de bank nu ook min der dan vroeger wordt gebruikt. De heer F. P. J. Polderman (C.H.) vond dat er niet veel animo meer bestond, maar dat moest burgemeester mr W. C. ten Kate ten stelligste ontkennen. En hij sprak met gezag, want hij komt er acht keer per dag langs. Het was tenslotte de heer A. Ver- maire (middenstand), die de punt jes op de i’s zette door aan B. en W. te vragen: „Bekent U nu maar, dat er een fout is gemaakt”. „Een fout hierdoor gemaakt”, zo forrriuleerde de heer Vroome nader, „dat de Raad niet in de verplaatsing is gekend”. Zover is het echter niet gekomen, want het voorstel van de heer Vis scher (P.v.d.A.) werd aangenomen, welke spreker de bank als monument overigens niet zo’n denderend ding vond. ZAAMSLAG, 4 Oct. Groot was de belangstelling voor de viering van het 75-jarig bestaan der Vereniging tot bevordering van Geref. lager school onderwijs in de Geref. kerk. Na het welkomstwoord van voorzitter F. de Koeijer heeft eerst burgemeester H. D. Trimpe het woord gevoerd en gewezen op de grote zegen, daarin bestaande, dat de school zo’n ruime plaats mocht innemen. „Herdenking” was de titel der rede, die het schoolhoofd, de heer J. Philipse, daarna hield. Hij zette uit voerig het begin en de totstandkoming der school uiteen. De heer A. van Overbeke vulde deze rede na de pauze aan met een doorwrocht historisch overzicht van de school. Het hoofd der school te Othene, de heer Agema, sprak over het onderwerp „Oude herinnerin gen”. Ds A. Krijtenburg zorgde voor een ernstig slotwoord, waarin hij erop aan drong het christelijk onderwijs steeds in het gebed te blijven geden ken en te strijden voor het behoud" van de school met de Bijbel. Waren dit de sprekers, er was deze avond ook veel zang en muziek. Zo liet de zang vereniging onder leiding van de heer P. C. Brakman op verdienstelijke wijze zich horen. Niet minder geslaagd was het optreden van een koortje, bestaan de uit oud-leerlingen onder leiding van mej. J. Hamelink. De heer Van Over beke had bovendien kans gezien een aantal oud-leerlingen te verzamelen voor een muziek-ensemble, dat tot groot genoegen der aanwezigen op trad. Tenslotte vertoonde de heer Phi lipse een aantal foto’s van oud-be- stuursleden en groepen schoolkinderen met het personeel. GOES, 4 October. De gemeenteraad van Goes heeft vanavond besloten adhaesie te betuigen aan de motie van de gemeenteraad van Terneuzen, ge richt aan Ged. Staten, waarin met klem wordt aangedrongen op het instellen van een uurdienst op het veer TerneuzenHoedekenskerke. Tevens besloot de Raad er op aan te dringen, dat in Terneuzen een brug op de veerponton wordt aangebracht, welke geschikt is voor zwaar vervoer. Tenslotte wijst Goes er op, dat de provinciale weg GoesHoedekenskerke met spoed zo danig verbeterd wordt, dat zij voldoet aan de eisen van het moderne verkeer. Op verzoek van de heer W. J. J. M. Vroome wordt in dit adres nader ge stipuleerd, dat aan de verbetering van deze weg prioriteit moet worden verleend, aangezien ze de voornaamste verbinding vormt met het belangrijke industriegebied in Zeeland nl. dat van de Kanaalzone. De verbetering van Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Papendrecht Wier te Putten. Aangenomen naar Oudenbosch J. J. Poort, vic. te Hellendoorn; naar Gor- kum dr B. Klein Wassink te Ried (Fr.). Aangenomen de benoeming tot vica ris te Meppel J. Kuiper, vic. te Lemele. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterend F. J. Scholten te Oosterend; te Zevenhuizen C. v. d. Giessen, cand. te Hillegersberg. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam-C., J. Velerna te Zwolle. Evang. Lutherse Kerk. Drietal te Utrecht, H. J. Janus te Rotterdam; H. L. G. Ouwerkerk te Tiel en A. Johannes te Delft. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dordrecht M. Blok te Rotterdam-C. dat hierop reeds thans wordt afge schreven, in totaal f 150.000.per jaar. Welk deel uiteindelijk van het nadelig saldo door de gemeente zal moeten worden gedragen, is nog rfiet bekend. Een grote moeilijkheid levert het bouwvolume op. Getracht wordt voor de bouw als uitvloeisel van het we deropbouwplan extra volume te ver krijgen, aldus B. en W., die tenslotte voorstellen hun nota voor kennisge ving aan te nemen. GOES, 5 October. Wat koen particulier initiatief vermag heeft de heer D. Breen, exploitant van de Schouwburgzaal „De Prins van Oranje” be wezen. Vandaag viert hij met een receptie de opening van zijn vergrote en gemoderniseerde zaal aan de Nieuwstraat. Hij heeft begrepen, dat mèt het Drie-eilandenplan in zicht en het Deltaplan op de achtergrond, Goes niet mag achterblijven. De Gemeenteraad van Goes, die gisteravond na de raadsver gadering een kijkje in deze nieuwe Schouwburgzaal is gaan nemen, was dan ook vol lof. T7 ort na ae ramp kwam er op initiatief van Minister Cals in onze provincie een commissie, die tot taak had een rapport samen te stellen omtrent de wenselijkheid en de mogelijkheid van de aanleg van een aantal streekzwembaden in Zeeland. Het is nu al weer bijna een jaar geleden, dat deze commissie met haar rapport gereed kwam en sinds dien heeft men er niets meer van vernomen. Nu zal het, al was het alleen maar om financiële redenen, niet gemakkelijk zijn, om aan de in het rap port gedane suggesties omtrent de streekbaden da delijk te gaan voldoen, maar er zal toch iets moeten gebeuren. Te weinig Zeeuwen zijn de zwemkunst machtig en dat komt voornamelijk door het gebrek aan zwembaden. Het zou getuigen van verantwoor delijkheidsgevoel, indien deze zaak nu met voortva rendheid zou worden aangepakt. Er is echter niet alleen gebrek aan zwembaden. Er zijn ook nog steeds te weinig sportvelden in Zeeland en ook de steeds toenemende zaalsporten komen met de accomodatie in het gedrang. Dit probleem vraagt dringend om een oplossing. Alvorens echter aan de verbetering van de sport accommodatie te beginnen, zal de provinciale overheid echter toch een behoorlijk inzicht moeten hebben in de behoeften. Zij zal dit inzicht echter slechts kunnen krijgen, indien zij beschikt over een orgaan van des kundigen. Op het ogenblik heeft men een dergelijk orgaan nog niet, maar men mag aannemen, dat het er binnen niet al te lange tijd zal komen. Tenslotte wordt opge merkt, dat ongetwijfeld een aantal verenigingen niet bij machte zijn tot het geven van vergoedingen over te gaan, maar dat geldt even zeer' voor verenigingen die De jaarlijkse worden gehouden, uitkomen in de eerste klas- schieting tussen se c__ z: 1_i men op. Ellewoutsdijk, gehouden te Ovezande, is geëindigd in een 6454 overwinning voor Ellewoutsdijk. rechten, dat reeds in de a.s. Bondsvergadering behoort te worden besloten aan alle verenigingen toe te staan, hetgeen nu reeds als een recht is toebedeeld aan eerder genoemde groep ver enigingen. Door het jongste besluit is een tegenstelling ont staan tussen de eerste klas- sers enerzijds en het lagere voetbal anderzijds. Bestond reeds onder het „puur” amaturisme een zekere trek naar het hogere voetbal; deze trek wordt in de rich ting van de 1ste klasse sterk gestimuleerd door de mogelijkheid van het geven van vergoedingen, zo meent het lagere voetbal, dat niet in staat is van een afdoend verweermiddel gebruik te maken. Naast een sterk verlan gen van gelijkgerechtigheid, gepaard aan een streven om zelf te beslissen over eigen lot en toekomst, zijn de voorstellers van oordeel, dat ook het „Lagere voet bal” zijn bijdrage behoort te leveren tot verbetering van het spelpeil in de K.N.V.B. BRUG KOMT ER NIET. Dat een nieuwe brug over het ka naal (slechts van betekenis voor de stad en een deel van het Walcherse platteland) binnen afzienbare tijd tot stand zal komen, is niet waarschijn lijk. Nóch het Rijk, nóch de Provincie zullen deze willen betalen. En voor de gemeente rijst de vraag, of zoveel geld niet nuttiger voor iets anders zou kun nen worden besteed. Bij een bespre king met de Rijkswaterstaat is geble ken, dat men denkt over een gedeel telijke verbetering van de weg naar Nieuwland, bij de overweg en bij het station. Dit alles overwegende kwamen B. en W. tot de conclusie, dat verbreding der Segeersstraat op korte termijn wenselijk is. De nodige gronden en percelen zijn grotendeels onteigend. De Segeersstraat zal echter niet recht tegenover de Koningsbrug komen te liggen. Er blijft steeds een „bajonet”. Een nieuwe, bredere brug zal niet goedkoop zjjn, maar er zal waarschijn lijk niet aan zijn te ontkomen. Is de nieuwe Segeersstraat eenmaal gereed (rijweg 7 meter met twee trot toirs van elk Z'/i meter), dan is twee richtingverkeer weer mogelijk en wordt de verbinding met Veere en zelfs met Vlissingen (zij het niet de kortste weg) beter. AESTHETISCH GEEN VERBETERING. Aesthetisch gezien zal het plan geen verbetering betekenen. De Segeers straat is een aardige oude straat, meer als geheel dan dat elk huis op zich- AARDENBURG, 4 Oct. De onder linge brandweerwedstrijden der ge meente Aardenburg vonden dit jaar plaats te Draaibrug. Iedere ploeg moest over een afstand van 80 meter, met 70 meter slang een rol spuiten. In de eerste ronde zegevierde Aardenburg II over Eede met 3,32 min. en Draaibrug over Sint Kruis met 3.50 min. Bij de herkansing won Sint Kruis van Ede met 5.40 min. Aardenburg I versloeg tenslotte Sint Kruis met 3.53 min. In de finale werd zeer hard gewerkt. Aardenburg II was zeer snel en be haalde de recordtijd van deze middag 3.02 min. voor Draaibrug met 4.19 min. en Aardenburg II met 4.48 min. Na af loop van de wedstrijden gaf het brand weerkorps in zijn geheel een demon stratie met 10 stralen in pyramide- spuiten, sproeispuiten enz. In café Tramzicht te Draaibrug wer den de prijzen uitgereikt. In de plaats van burgemeester van Dongen, die we gens lichte ongesteldheid niet aanwe zig kon zijn voerden de wethouder van openbare werken, de heer A. I. Cats- man, hier het woord. Hij wees op de mooie taak welke de brandweer in on ze maatschappij heeft te vervullen en toonde het grote belang aan ook van de wijkploegen, die direct aanwezig kunnen zijn om hulp te verlenen, voordat de brandspuit er is. Laatstelijk heeft dit bij een brand te Eede weer eens zijn nut bewezen. Spreker wees ook op de goede prestatie van de wijk- ploeg uit Draaibrug op deze wedstrij den. Mevrouw van Dongen reikte daarna de prijzen uit. De wisselbeker en de 0.99 le prijs medaille aan Aardenburg I en P nkele leden van de Bondsvergadering heb ben een voorstel bij het bestuur van de K.N.V.B. in gediend, dat behandeld zal worden op de Bondsverga dering, die op 30 October a.s. zal i Dit voorstel luidt als volgt: Gezien het feit, dat thans aan diverse vereni gingen is gebleken, dat de consequenties van het be sluit der bondsvergadering d.d. 28 Augustus j.l. om al- Om de persoinlijke leen aan de eerste klassers bepaalde rechten toe te kennen, een zeer nadelige invloed voor de verenigin gen van het lagere voetbal meebrengt, wordt aan de bondsvergadering voorge steld te besluiten om i alle verenigingen in K.N.V.B. gelijk recht scheppen en aan alle ver enigingen die rechten geven, die destijds aan eerste Li'j Een aantal verenigingen, behorende tot het z.g.n. „lagere voetbal” meent, dat de huidige toestand zozeer indruist tegen normale be grippen van gelijkheid van Voor het persoonlijke schaakkampioenschap van 2eeland hoofdklasse wer- den de eerste twee partijen de Nederlandse Tafeltennis- w gespeeld. Plinsinga begon bond hield te Middelburg Jen ""zullen” worden gehou- met een c-1j__„--1 J Sanders, terwijl v. d. Sande voorzitterschap van de heer nederlaag te slikken jj. de Vries. De heer W. Smallegange uit Goes, die reeds als waarnemend secre taris optrad, werd nu defi- gen, die wegens drukke werkzaamheden niet kon aanblijven, koos men zijn stadgenoot W. A. M. Jacobs tot bestuurslid. Doordat verschillende clubs niet op tijd hebben inge schreven, is de indeling zelf zo mooi is. Enige aardige huizen verdwijnen, o.a. het huis „De Drije Coninghen”. Inderdaad zal de gevel- wand iets onevenwichtigs krijgen, hoewel gelukkig de „knik” behouden blijft, waardoor ook in de toekomst de straat een meer besloten indruk zal geven. De aannemer moet zelf voor een geldschieter zorgen. Voor aankoop van grond is geen gemeentegeld nodig. De afbraak der huizen zal weinig kosten en misschien nog iets opbrengen. Zes van de veertien huizen zijn nog in voortgezet gebruik. Van de acht hui zen, die door de gemeente worden verhuurd, zal in het vervolg geen huur meer worden ontvangen. De raad van Ritthem heeft op insti gatie van Ged. Staten besloten een ver ordening op de heffing van een straat- of wegenbelasting in te voeren. De be lasting bedraagt jaarlijks 6 pct. van de belastbare opbrengst voor de ge bouwde en 3 pct. van die op de opge bouwde eigendommen. Doordat het oude kadaster als maatstaf dient en de toe stand sedertdien grindig is gewijzigd, is het niet uitgesloten, dat zich In de prac- tjjk moeilijkheden voordoen. De op brengst wordt geraamd op f2013, zijn de 17 pet. van de jaarlijkse kosten van het Wegschap Walcheren (f 11.800). Wethouder Joh. Cevaal werd aange wezen als vertegenwoordiger der ge meente in het „Wegschap Walcheren”. Alle nieuwe wegen zullen van naam borden worden voorzien, hetwelk een uitgaaf van f 900 vordert. Door de aanleg van nieuwe wegen was het nood zakelijk aan deze wegen nieuwe namen te geven. Zo zal de weg bjj P. Ovaa „Welzlngawg” en die bij J. Goedhart „Nieuwlandseweg” worden genoemd. De Dorpsweg vanaf L. Machielse tot aan het fort Rammekens krijgt de naam „Rammekensweg” en de weg naar de Schone waardin „Schone Waardinse- weg”. Met de aanleg van een drinkwater leiding in de Scheeweg zal spoedig een aanvang worden genomen. Het presentiegeld der raadsleden werd gebracht op f 5. Tenslotte werd besloten f 25 beschik baar te stellen voor hulp aan de ge troffen gebieden In Oostenrijk en de subsidle-aanvragen van de Commissie voor de Hygiëne van het Kind in Zee land en van de Ned. Blindenbond af te wijzen. te „xx. „xx.vx.-u de Voor het klasse zijn verleend, kampioenschap gen in de voorronde: Groep A: WielemakerG. de wereldkampioen schappen opgelegde contri- butie-verhoging van een kwartje pel lid. Overwogen wordt om de Zeeuwse kampioenschappen dit jaar te doen organise ren door de nieuwe club Sparta te Goes. De wedstrij- hield t- „X..X o— overwinning op haar jaarvergadering onder den jn het tijdvak van -44 7 wv Cnnrln -jj J - een nederlaag te slikken jj de Vries. De heer W. kreeg van Quakkelaar. Voor het persoonlijke in de eer- ste klasse waren de uitsla- nitief in deze functie geko zen. In de i heer R. Groch uit Vlissin-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2