of Wintermantel? Hêrhorst 'J:- BAAYENS Minister Cals opende nieuwe school te St. Philipsland „C.Z. teken volharding 'n nieuwe Hajaars- ’T ZEEUWSE PLAKKEBORD van ’T SPIEGELTJE en van Discussie over toewijzing bouwvolume moed tt BRIL Raadsvergadering Grijpskerke GRABBELTON Besloten in nader overleg met bestuur Chr. Woningstichting te treden Het eerste herbouw-geval in het rampgebied Straatverlichting wordt aan merkelijk verbeterd. DE BUS RAMMELDE Toekenning subsidies en benoemingen Thoolse boeren stellen voor lichting zeer op prijs ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 J ARTSENDIENST. - U slaagt zeker bij Afscheid I. Zondagsdienst Dierenartsen Minister Zijlstra t De speciaalzaak voor uw APOTHEKEN. RILLAND BATH. IEDERE MAANDAGMORGEN geopend Prachtig gebouw van architect Beye Raad Tholen. Herverkaveling in Zeeland Zaterdag 2 October 1954 Ingezonden Mededeling (Adv.). Ingezonden Mededeling (Adv.) 1 Bergen op Zoom Kremerstr. 11 Giessen- g 7 Ingezonden Mededeling (adv.) Het schoolbestuur en de die bijzonder leuke uitvoering voor te is deze school is voor Zeeland van grote betekenis en hij bracht dan ook het gemeentebestuur hulde voor de ijver waarmee men de herbouw heeft aan gepakt. Een woord van hulde kreeg ook de architect. De school is een voor beeld voor heel Zeeland en Nederland. Van Zaterdagmiddag tot Maandagmor gen zal de practijk van de dierenartsen in West-Zuid-Beveland worden waargeno men doorA. A. Elzerman, Goes, telef K 11002233 en M. Gaakeer, Ovezande, te lef. K 1195—283. Donderdag j.l. herdacht de heer J. de Waal te Hoe- ONTEIGENING. Besloten werd over te gaan tot onteige- Geslaagd te ’s-Gravenhage voor het Voorlopig Diploma Scheepswerktuigkun- dlge, de heren C. de Plaa te Middelburg ea P. R. Walter te Vlissingen, beiden leerlingen van de Machinistenschool te Middelburg. In de raadsvergadering van Grijpskerke deelde burgemeester Bouwman mede, dat van Ged. Staten een schrijven was ont vangen, dat extra bouwvolume is toege wezen voor 4 woningen ten behoeve van huisvesting van personeel van indus triële bedrijven. Ook hebben Ged. Staten hun goedkeuring verleend aan het raads besluit tot onderhandse aanbesteding van de verbetering en de riolering van de Gasthuisstraat, de Dr S. R. Beertastraat en de verbinding van de Schuitvlotstraat- Nieuwstraat. In de Gasthuisstraat komt nu een trottoir en in de Beertastraat zal een straatlantaarn geplaatst worden. De verbetering en riolering is gegund aan Gebr. Geldof te Serooskerke voor f 42.243. Besloten werd aan de Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid subsidie te verlenen van drie cent per inwoner per jaar. De gemeente-begroting 1954 was goedgekeurd van Ged. Staten terugont vangen. Ter bestrijding van de kosten voor het Wegschap Walcheren, die voor deze ge meente geraamd worden op f 13.000 per jaar, zal t.z.t. een verordening op de hef fing van straatbelasting moeten worden vastgesteld. dagen voor ogen halen In het jeugdgebouw werden de ge nodigden ontvangen en daarna trok men naar de school waar de minister de naam onthulde. Hij bekeek met keurende blik de sierletters en zei la chend: „Mogen de kinderen hier ook zo schrijven?”.In de school liet hij zijn bewondering voor de schepping van architect L. Beije 'uit Veere duide lijk blijken. Ze telt zeven lokalen waarvan er twee voor het O.L. onder wijs, vier voor het Chr. Onderwijs en een gezamenlijk voor handenarbeid zijn bestemd. In dat handenarbeidlokaal heeft burgemeester L. J. de Jonge herinnerd aan de gevolgen, van de ramp voor het onderwijs. De school werd verwoest en de kinderen werden overal verspreid. Maar de herbouw kwam. Hij bracht dank aan de architect ,de aannemer en onderaannemers en eindigde met een zegewens. De practijk van de artsen is Zondag a.s .als volgt geregeld: Middelburg: W. L. Pel, Rouaanschekade 11, telef. 2585; Vlis singen: H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, telef. 2233; Goes: J. B. van Welten, Oost- singel 132, telef. 2550; ’s-Heer Arends- kerke, Henkenszand en Wolfaartsdijk: P. Staverman, Clara’s Pad, B 58, Heinkens- zand, telef. K 1106234; Kapelle-Biezelin- ge, Kloetinge en Wemeldinge: A. J. Eck hardt, Wemeldinge, telef. K 1192352; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, telef. K 1188276; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huygens, de Casembroot- straat, Westkapelle, telef. K 1188316; Borssele, Driewegen, ’s-Heerenhoek, Le- wedorp en Nieuwdorp: J. J. Gelderblom, 1196327 voor dokter Kievit en A. Fol- mer, Korteweg 151, Driewegen, telef. K 1195—275 voor dokter Luyckx; Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vos- meer en St Philipsland: P. J. Duinker, Tholen, telef. 40 en H. Menger, St Phi lipsland, telef. 20. ZIEKENAUTO GOES: 3—9 October Krijger, telef. K1100—2177. In de week van 29 October zullen de volgende aptoheken voor avond- en nacht recepten geopend zijn: Middelburg: Non- hebel; Vlissingen: Engering; Goes: La Porte. Bestelt (en wordt daardoor lid van onze postorderclub) dit Nappa plastic beursje in ST. PHILIPSLAND, 1 Oct. „Koningin Juliana School”. In stijlvolle let ters prijkt deze naam aan de gevel van de nieuwe lagere school te St. Phi lipsland, die vandaag door de minister van onderwijs, mr J. M. L. Th. Cals officieel is geopend. Het is de eerste permanente school, die in het rampge bied gereed gekomen is. Daarom was de minister er zelf. Het is vaak afge zaagd om over mijlpalen te spreken. Maar hier niet. Voor het zwaar getrof fen, nijvere St. Philipsland is deze officiële opening werkelijk een mijlpaal. Wie het zich niet kan indenken moet maar eens de beelden uit de ramp- MINISTER CALS Minister Cals bracht het gemeente bestuur, de schoolbesturen en de hoof den der scholen hulde voor de nood voorzieningen, die zij na de ramp wis ten te treffen. Dat was een zware taak naast de andere moeilijkheden die men kende, zoals het onderwijzerstekort dat gelukkig vrijwel tot het verleden behoort in het rampgebied. Hij hoopte dat de voltooiing van deze school een stimulans moge zijn voor de andere scholen. „Dat St Philipsland de pri meur heeft ligt in St Philipsland zelf” zo zei de minister nadrukkelijk. Na een compliment aan de architect besloot de minister met de wens dat in het gebouw de Christelijke en maat schappelijke deugden zullen worden aangekweekt, en dat onder Godes ze gen uitstekend werk mag worden ver richt. Namens het Provinciaal Bestuur heeft de heer A. Schout, Gedeputeer de belast met onderwijszaken, een ge lukwens uitgesproken. De opening van in de t wórden (dit is in de wet op- te pachten. Daarbij doen zij dan afstand van hun grond in de Herverka’'elingsgebie- den ten behoeve van de san- nering. Het is duidelijk dat het moeilijker wordt om le vensvatbare bedrijven te stichten, indien er niet vol doende grond wordt „inge leverd”. De sanering is dus een lastige opgave. Om de Herverkaveling tot een goed einde te brengen moet ech ter ook de sanering slagen. De Herverkavelingscommis- sie zal dus naast het over zicht van de beschikbaar ko mende grond ook een over zicht van de te saneren be drijven moeten hebben. De inventarisatie is bedoeld om dat overzicht te verschaffen. Hieruit blijkt meteen dat het nu nog niet mogelijk is te zeggen wie er uiteindelijk gesaneerd zullen worden. Het feit dat men voor het geven van inlichtingen wordt opgeroepen, wil dus nog niet zeggen dat het be drijf nu ook werkelijk ver groot zal worden. De rede nen waarom men eventueel in aanmerking zal kunnen komen, worden slechts op geschreven. Wanneer er grond te ver delen valt zal op deze ge gevens kunnen worden te ruggegrepen. Men zal kun nen inzien dat het verstrek ken van juiste inlichtingen van groot belang is. Om een beeld te geven van hetgeen op de zitdag gevraagd wordt, ning van een gedeelte tuingrond, beho» rende bij het pand Schuitvlotstraat 15, eigenaar A. Koets, daar deze grond be grepen is in het uitbreidingsplan en een verzoek was ingekomen van A. de Kam, om deze grond te kopen, teneinde daar te kunnen bouwen. Daar de heer Koets niet genegen is dit terrein aan de ge meente te verkopen moesten B. en W. noodgedwongen het voorstel doen over te gaan tot onteigening, waartoe met alge mene stemmen werd besloten. WIE MOET BOUWEN? Een voorstel van B. en W. om het voor deze gemeente beschikbare bouwvolume Over te dragen aan de Chr. Woningstich ting Walcheren te Souburg, teneinde de ze Stichting in de gelegenheid te-stellen woningen te 'doen bouwen in Grijpsker ke, ontmoette ernstig bezwaar bij dfe he ren Cevaal, J. Francke en Vlieger. tDeze leden zien liever, dat de ge meente deze zaak, in eigen hand houdt en zelf bouwt, terwijl de meerderheid van B. en W. meent dat het bouwen door particulieren en/of woningbouw verenigingen zoveel mogelijk moet wor den bevorderd. Het is geen gezonde toestand dat de gemeente huizen bouwt en exploiteert. Ook de heer A. Francke voelde er alles voor om het bouwvolu me over te dragen aan de Woningstich ting. Na een zeer langdurige bespreking werd besloten in nader overleg te treden met het Bestuur der Chr. Woningstich ting. Niet alleen aanbiedingen van verbruiksartikelen tegen lage prijzen, maar ook van nou veauté'; uit alle landen en nieuwe modeartikelen wor den de leden van onze post- orderclub elke week op nieuw per post toegezonden. En dit is er een van, die niet alleen om de uitvoering en kwaliteit de aandacht waard is, maar bovendien geleverd wordt voor een prijs, die door iedereen te betalen is. Een moderne damesporte- monnaie, een smaakvol ele gant beursje gemaakt van het meest volmaakte Nappa plastic, bijna niet van leer te onderscheiden, koopt U nu in de kleuren rood, zwart, bordeaux, bruin en beige, voor nog géén gulden. Vervolg van pag. 1. Hierna kwam minister Zijlstra aan het woord. Hij zei o.m., dat deze centrale niet alleen een bron van electrische energie betekent^ maar ook een teken van moed en volharding, waarmee men in Zeeland, ondanks de zware tegensla gen in het jongste verleden, de toe komst tegemoet treedt. Door de bouw dezer centrale is blijk gegeven van vertrouwen in de gunsti ge ontplooiingsmogelijkheden, die Zeeland biedt. „De wijde wateren, die het Zeeuwse land doorsnijden en hier aan een eigen karkter en een opvallen de schoonheid geven, hebben, zij het op minder loffelijke wijze, ook hun stempel gedrukt op de ontwikkeling van de electriciteitsvoorziening van dit gewest”, zo zei prof. Zijlstra, die er daarna op wees, dat de inbedrijfne- ming der nieuwe centrale naast een belangrijke vergroting van het pro ductievermogen een rationele bedrijfs- concentratie betekent, waardoor de be drijfszekerheid van de electriciteits voorziening in Zeeland wordt gebracht op een peil, dat in geen enkel opzicht achter staat bij die in andere delen van het land. De stijging van het verbruik in Zee land noemde 'hij imponerend. Stelt men het voor 1939 op 100, dan komt men voor 1953 op 335, terwijl dit voor het gehele land 265 bedraagt. Bijzon dere waardering had de minister voor de aesthetische verzorging van het ge bouwencomplex. sprak een wethouder dezer gemeente en bood een geschenk aan, namens de school te A.J. Polder sprak het school hoofd de heer J. van Dijk, namens de uitvoerder, de onderaannemers, de aannemer de heer P. de Raat en ten slotte sprak de burgemeester nog een woord van lof tot de heer P. A. Boot, hoofdopz. van de Centrale Dienst. KERKDIENST Des avonds werd in de Oud Geref. Kerk een speciale dienst gehouden. Het kerkgebouw was overvol toen de heer J. Wagemaker, de voorzitter van het schoolbestuur, met een inleidend woord deze bijeenkomst opende. Ds Honkoop van Goes sprak n.a.v. Ps 78 en liet na afloop van zijn predicatie Ps 78 zingen. Na hem sprak ds Mieras van Krimpen a.d. IJssel over Jeremia. Hij liet zingen Ps 89. Gelukwensen werden aangeboden door de Insp. L.O. uit Goes mr Wolff, door burgemeester De Jonge en door de heer J. van Dijk. Het hoofd der school de heer A. Boone he,eft herinnerd aan de ramp en de tot standkoming van de nieuwe school. Nadat de heer Wagemaker de samen komst gesloten had werden de geno digden in de gelegenheid gesteld de school te bezichtigen. GEEN EXPERIMENT De heer Beije dankend voor de lof die rhen hem had toegezwaaid besprak in korte trekken het ontwerp. Het ge bouw is lang, laag en slank gehouden. In dit eenvoudige degelijke dorp past het niet te gaan experimenteren, zo zei hij. Dat de school deze naam heeft gekregen verblijdde hem en met een wat verlegen lach zei hij: „Ik voel me bijna hofleverancier”. Na een dank woord tot de aannemer P. de Raat be sloot hij met een zegewens. Een stroom van sprekers volgde. Na mens de adoptiegemeente Hengelo en vrouw samen. Men zal dus goed doen over deze sa nering en wat daar aan vast zit ook het oordeel van de vrouw te vermelden. Op de zitdag zult U hierover in lichtingen kunnen geven. WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800.117680 R'DAM In de raadsvergadering van Rilland- Bath deelde de voorzitter mede, dat de straatverlichting zal worden verbeterd. Er zullen nu staande T.L.-büizen met Rech-armatuur worden aangebracht. De vorige week gehouden aanbeste ding van een complex van. vier wonin gen en een dubbele woning is dermate tegengevallen, dat het werk niet kan worden gegund. Goedkeuring was ont vangen voor de aankoop van een per ceel tuingrond van mevr. Windhorst- de Hamer. Staatsbosbeheer zal een ontwerp maken voor de beplanting te Bath. Aan de heer J. P. C. de Wilde zal een vergoeding worden verleend in de reiskosten voor zijn zoontje, dat de B.L.O.-school te Goes bezoekt. Ingevoerd zal worden een wachtver- bod aan de linkerzijde van de Stations straat bij de halte, en een éénrichtings verkeer in „De Veste” en Beatrixstraat. Van de heer D. C. v. d. Linde zal een herbouwplicht worden aangekocht. Bij de rondvraag vestigde wethouder I Stevens de aandacht op de slechte toe stand van de trottoirs in de Maire- straat, waarop de voorzitter antwoord- i de, dat hij opdracht had gegeven de trottoirs in orde te maken. Nog heel wat sprekers hebben na de minister het woord gevoerd. Eerst was dat de Commissaris der Koningin, die namens het Prov. Bestuur aanbood ’n eiken reliëfpaneel, voorstellend het Zeeuwse wapen, van de Amsterdamse beeldhouwer P Starreveld. Dit paneel is aangebracht in de schakelwacht. Na dat burgemeester mr B. Kolff van Vlissingen had gesproken, hield prof, dr ir H. C. J. H. Gelissen, voorzitter der Ver. van Directeuren van Electri- citeitsbedrijven in Nederland, een rede, aan het eind waarvan hij een schilde rij van P. Morel overhandigde. De heer J. Huser sprak namens het personeel, dat zorgde voor een mozaïektableau in de machinezaal, van de kunstschilder en glazenier C. Reisma te Leeuwarden. Een bronzen beeld van de beeldhouwer Ph. ten Klooster te Veere was een ge schenk van de adviseurs en een groep aannemers en fabrikanten. Het staat bij het toegangshek en het werd aan geboden door ir J. P. der Weduwen van het Ingenieursbureau Dwars, Hee- derik en Verhey te Amersfoort. De laatste spreker was ir J. L. Bonebak- ker, directeur N.V. Heemaf, die, als vertegenwoordiger van een andere groep fabrikanten en leveranciers me dedeling deed van een geschenk voor het bedrijfskantoor, bestaande in ge zandstraalde ramen voor de vestibule- deur. Na een dankwoord van ir Michielsen volgde een rondgang door de centrale, tijdens welke het paneel en het moza- iektableau werden onthuld door de Commissaris der Koningin. Tenslotte werden de gasten verversingen aange I boden. ti et is met dat Deltaplan toch eigenlijk een eigen- 11 aardige geschiedenis. Er is nog niets meer dan een rapport en van een wet is nog niets te bekennen, maar iedereen praat erover alsof over een paar dagen het werk gaat beginnen. Mensen, die anders nooit op een kaart kijken of in een atlas zoeken naar het Zuidwestelijke deel van Nederland, hebben nu al potloodstrepen gezet op de plaatsen, waar zij denken, dat de dammen en de wegen komen. En als er op een onderwijzersvergadering over het Deltaplan wordt gesproken, dan zijn er geen stoelen genoeg aan te slepen. Iedereen is er vast van overtuigd, dat het plan doorgaat. De publieke opinie is er gloeiend voor, met uitzondering dan van een kleine groep, die de waarde van visserijcultures hoger wil stellen. Het zal in Nederland nog niet vaak zijn voorgekomen, dat het volk zó werd gegrepen door een idee als thans met het Deltaplan het geval is. En zeker in Zeeland is dat het geval. Begin er maar over met vrienden of kennissen en onmiddellijk is er een gesprek op gang! Wij willen nu nog even aandacht vragen voor enkele o.i. belangrijke opmerkingen, die ir M. de Vink deze week heeft gemaakt. Hij gaf uitdrukking aan wat bij zeer velen leeft: zonder een afdoende oplos sing voor de Wester-Schelde is het Deltaplan niet rond. En als vanzelf gaan dan de gedachten naar een vaste oeververbinding, in welke vorm dan ook. Een tweede opmerking ging over de landaanwinning, die, zoals men weet, niet erg groot is. Ir de Vink deed de alleszins overweging verdienende suggestie na te gaan of door verlaging van het waterpeil in wat het zoetwaterbekken zal worden niet een aanmerkelijk grotere landwinst kan worden verkregen. Dit kan vrij eenvoudig door het leggen van lage kaden rond de schorren en slikken, die vrij van het water komen te liggen. Het is maar een klein onderdeel in het grootse plan, maar toch belangrijk genoeg om het eens grondig te bestuderen! heer Kuipers dank voor de prettige samenwerking en bood een boekwerk aan. Namens het schoolbestuur sprak tenslotte ds Das, die zei, dat men hem maar node ziet vertrekken. „We hebben V leren kennen als goed onderwijzer voor de school en tevens als groot muziek kenner. We hopen, dat het leerlingen van de Chr. school U goed mag gaan in Uw te Ovezande hebben dezer verdere leven”, dagen afscheid genomen van Afcckpirl TT In de vergadering van de V rouwenver eniging zo zei de do- hand gedrukt. —ogoed onder- gelegenheid "gesteld heï bedrijf of dê°verhuizing wijzer is geweest en ook een staatkundig ?j;x jc+inhton anders mening kon respec- naar le klas teren. Mej. Schout bracht de waterstaat, de heer W. E. Coumou te Amsterdam, die gedurende de jaren 1921 1933 in dienst van Rijkswa terstaat te Middelburg werkzaam is geweest, op zijn verzoek met ingang van 1 December a.s. eervol ont slag verleend. Volgende week Woensdag zal het kinderkoor „De Zangvogeltjes” (onderafde ling van de Chr. Zangver eniging) onder leiding van de heer J. Hekhuis, de kin- deroperette „Hans en Grie tje” opvoeren. Deze avond is speciaal voor de ouders der leerlingen belegd. De leerlingen van de Chr. en o.l.-school te St Philips land zijn in hun nopjes. Zij hebben van het Zwitserse en Amerikaanse Rode Kruis geschenken ontvangen, be staande uit een schooltas en speelgoedartikelen. Tenslotte een rectificatie. Mej. C. de Rijk te Baarland is niet benoemd tot wijk verpleegster te Giessen-Nij- kerk, maar te C:c;"r. Nieuwkerk. De t.b.c.-collecte D.E.L.— I.P.S. heeft te Westkapelle opgebracht f 69.89, te Poort vliet f 140, te Koudekerke f 186.94 en te St. Annaland f 254.85. In St Annaland rammelde de bus ook voor de kanker bestrijding: opbr. 512.25. SUBSIDIES. Aan de Chr. Wijkverpleging en Het Groene Kruis zullen subsidie-bedragen van f 115 en f 10 worden verleend, welke i voorheen door het burgerlijk armbestuur j werden bijgedragen. Twee bijdragen, elk van f 10 werden toegekend voor de fok- veedag Walcheren en kringkeuring gei ten. Besloten werd niet toe te treden als lid tot het Nederlands Congres voor Openbare Gezondheidszorg. Aan de com missie voor de Hygiëne van het Kind zal een subsidie worden verstrekt van f 0.25 per interne verzorgingsdag. Aan Ged. Staten zal verzocht worden het presentiegeld voor de raadsleden vast te stellen op f 7.50 per lid per vergade ring. Thans bedraagt deze f 5. Naar aanleiding van een circulaire van de Ver. van Ned. Gemeenten inzake hulp verlening aan Oostenrijk in verband met de overstromingsramp werd besloten een bedrag van f 40 beschikbaar te stellen. Een éénmalige subsidie van f 10.werd verleend aan de Ned. Blindenbond t.b.v. het „Fonds Eigen Rust- en Vacantieoord”. Op verzoek van het Bestuur der Bij zondere School zal de gemeente een ge deelte van het terrein vóór de school doen betegelen, hetgeen niet eerder kon geschieden in verband met de verbetering van de Schuitvlotstraat, welke verbete ring nu is tot stand gekomen. Aan de heer L. Marinussen werd op zijn ver zoek grond toegewezen in het uitbrei dingsplan, waar hjj een woning wil bou wen. ze maand met haar man voor een half jaar naar Zuid-Afrika vertrekt. De raad van Tholen heeft besloten aan de beide kleuterscholen voor 1955 een subsidie toe te kennen van f 20 per leer ling. Bij eventuele tekorten zal dit be drag worden verhoogd, mits de begroting dit toelaat. Aan de Militaire Bond „Pro Rege” en de Bond voor Kath. Militaire Tehuizen werden subsidies verleend van resp. f 25 en f 5. De afdeling Tholen van het „Groe ne Kruis” zal voor 1955 f 1000 ontvangen en ook aan de Dienst voor Geestelijke Volksgezondheid zal een subsidie wor den verleend. Afwijzend werd beschikt op subsidie-aanvragen van de Commissie Hygiëne van het Kind, de Ned. Blin- denöond en een ULO-groep voor het or ganiseren van een ULO-dag in October of November. Tot onderwijzeres aan de ULO werd met algemene stemmen benoemd mej. A. van Stel, alhier; tot onderwijzer aan de OL-school, de heer Beun te Amsterdam en tot gymnastiekleraar (zeven stemmen voor en drie blanco) de heer Van GasteL In verband met deze benoemingen wees de lieer Bal op de noodtoestand in de OL-school, waar straks vijftig leerlingen in een klas komen te zitten. De voorzit ter zei, dat B. en W. reeds alles in het werk hebben gesteld om hiervoor een oplossing te vinden, tot nu toe echter nog zonder resultaat. Aan de Chr. Nat. school en de Chr. school op Geref. Grondslag zullen gel den worden toegekend voor de aanschaf van leermiddelen en een nieuwe kachel. Het presentiegeld der raadsleden werd ge bracht op f 7.50 per zitting. Besloten werd tot onteigening over te gaan van ver schillende percelen grond in de Dalem- polder voor aanleg industrie-terrein. Aan de heer Verlare werd eervol ont slag verleend als ambtenaar der burge lijke stand en wnd gemeente-secretaris. In zijn plaats werd benoemd de heer W. Klippel, die hiervoor de vereiste belof ten aflegde. In de rondvraag wees de heer Berre- voets er op, dat vele verenigingen zitten te wachten om gebruik te kunnen maken van het verenigingsgebouw (voormalig distributiekantoor). De voorzitter zei te betreuren dat deze werkzaamheden nog niet klaar zijn. Tekort aan personeel is hiervan de oorzaak. De heer y. d. Vel de informeerde, wanneer een begin zal worden gemaakt, met de bestrating van de Venkelstraat. De voorzitter zegde toe, dat dit volgend jaar op het programma komt. e zitdagen, die het Bureau van Uitvoering voor de U Herverkaveling Tholen thans heeft gehouden, nadat de aanbestedingen en voorlichtingsvergaderingen plaats hadden gevonden, hebben reeds hun nut afgeworpen. Op een vijftal zitdagen verschenen nu reeds een 325 tal boeren die door een persoonlijk gesprek precies te weten zijn gekomen wat er op hun land ging gebeuren. Hier door werd dus vermeden dat een dragline op een stuk land verscheen zonder dat de boer hiervan op de hoogte was. In de loop van de komen de weken zullen de kleine grondgebruikers in de Her- verkavelingsgebieden een verzoek ontvangen om op een te houden, zitdag inlich tingen over hun bedrijf te komen geven. Deze inlich tingen houden verband met de saneringsplannen. Hier over bestaat n.l. nog heel wat misverstand. Vooral ten aanzien van de zgn. „inven tarisaties”, die moeten wor den opgezet om een over zicht te krijgen van de om standigheden waarin de kleine bedrijven verkeren. De te kleine bedrijven De sanering geldt niet al- kunnen n.l. door middel van I de Herverkaveling meer hopen, voor een verre toe grond toebedeeld krijgen komst. dan zij inbrengen. Die meer- E---i w dere grond wordt verkregen, op de zitdag. Maar wij be- Kuipers, die doordat andere gebruikers seffen dat de vergroting van minee een a -1-J V»z-v4- -F rx-F rT ci irarh 11 i ■71 Tl WH7Pr IR 1X1 Qc gcicgunnviu -v worden (dit is in de wet op- naar een nieuw te stichten anders mening kon respec genomen) elders een bedrijf bedrijf een zaak is van man 1 drijfshoofd zal overnemen. leen voor nu, maar, naar wij diend. Ds v. d. Veen sprak heugelijk feit had de buurt een dankwoord namens de vereniging „De Boeijert” de ouders. De predikant sprak vlaggen uitgestoken. Velen De man wordt opgeroepen woorden van lof tot de heer hebben de jarige die dag de Bij K.B. is aan de Water- "j hoofdambte naar le klasse van de Rijks- het hoofd der school, de heer Kuipers, die benoemd is te Winterswijk. De leerlingen Geref. waren het eerst aan bod om „Phébé” te St Laurens werd van de meester afscheid te afscheid genomen nemen. Ze deden dit op ori- i - - - --- Van belang zijn allereerst ginele wijze n.l. door het ten lebrand-Meliefste, grondge- scheidslied, dat ze onder lei- willen wij hier reeds enige van de meester afscheid te afscheid genomen van de toelichting geven. nemen. Ze deden dit op ori- presidente, mevrouw C. Hil- Van belang zijn allereerst ginele wijze n.l. door het ten lebrand-Meliefste, die als de grootte van het bedrijf gehore brengen van een af- zodanig ontslag nameen de- en de vorm van grondge- scheidslied, dat ze onder lei- -- bruik (eigendom of pacht), ding van mej. Schout had- Verder is het noodzakelijk te den ingestudeerd. Ze lieten weten wie er op een bedrijf het echter niet bij een lied, Zij werd hartelijk toegespro- werken, er zal dus gevraagd maar boden ook een cadeau ken door mevrouw Luike- worden naar de leden van aan. Hierna werd gepau- naar-Remijnse, die in haar het gezin, hun aandeel in de zeerd en werden de leerlin- plaats tot presidente is ge- werkzaamheden, leeftijd, gen getracteerd. kozen, burgerlijke staat en beroep Burgemeester Andriessen of nevenberoep. voerde vervolgens het Een gewichtige vraag is woord. Hij wenste de schei- voorts wie het bedrijf te zij- dende onderwijzer geluk ner tijd van het huidige be- met zijn benoeming en te- - -■ vens met het feit, dat hij dekenskerke zijn 80ste ver- vijf jaar de school had ge- jaardag. In verband met dit dankwoord namens de vereniging „De Boeijert” de

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2