Polder Walcheren Personeel Hel Slaklt J voor van taken. zware VEERTIG MILLE EXTRA VOOR GYMNASTIELOKAAL T ZAND II De Bakkerstentoonstelling in Goes wordt morgen geopend Stel NIET uit tot «egel morgen, doe het VANDAAG! Brand voorkomen in kerk van Veere Miniatuur „Walcheren0 sluit Donderdag Jonge Middelburgers op het dievenpad Millïoenentverken in het vooruitzicht. i een iSpc STRAFFERE COMPETITIE- LEIDING GEWENST En dan maar kijken Erewacht van leerlingbakkers verleent bijzondere fleur aan de opening Dijk bij Rammekens (uit 1946) zal worden verhoogd. Minderheid B en W achten uitgave niet verantwoord Het woord is aan de raad: Opbouwende iddenstand De Zeeuwse schaaksport 2»wemmen De waterpolo- competitie. Schalten Om de persoonlijke titels, LIKDOORNS wonderoue Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillen de benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoommiddel van 1.35 bespaart U vee] ellende. Gala-concert en taptoe der Rijkspolitie ,/t Lingeriehuis” een fraaie aanwinst. KERK EN SCHOOL „Ziekenhuisverpleging op Walcheren” gaat vergaderen Jiu Jitsu en Judo-examens. Pagina 4 ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 28 September 1954 we Adres: Woonplaats: Ingezonden Mededeling (Adv.) eniging V. Hier volgt het adres van de nieuwe abonné: Naam: Bovendien heeft verhoging thans geen zin: het water zou toch over de veel te lage dijk van de Schorerpolder lo pen. De heer Bosselaar was van gelijke mening. DE MINDERHEID De minderheid is van precies tegen gestelde mening. Zij zegt, dat slechts de leerlingen van de lagere klassen der openbare en bijzondere lagere scholen aan ’t Zand het lokaal kunnen gebrui ken. Eén gymnastieklokaal is niet vol doende om alle leerlingen der drie scholen onderwijs te geven, zod&t een deel toch naar het centrum der stad hoorlijk verbetering te be speuren valt en in mindere mate voor de volleybalcom- petitie. Hierbij speelt echter het gebrek aan speelruimte een belangrijke rol. En dat probleem is niet in een handomdraai op te lossen. Het gebrek aan sportzalen i VEERE, 27 Sept. Vanmorgen om streeks half 11 werd Veere opgeschrikt door brandalarm. Bij het verrichten van werkzaamheden door een loodgie ter aan de grote kerk vatte het dak plotseling vlam. Dank zij de activiteit en het energiek ingrijpen van de in de kerk werkende steenuouwer, de heer A. Roth uit Middelburg, kon een grote ramp worden voorkomen. De heer Roth ontdekte het eerst een rookkolom in de kerk en zag tot zijn grote onsteltenis, dat de vlammen al van de goot tot aan de kap reikten. Onverwijld waarschuwde hij de lood gieter, die (aan de buitenkant zijnde) nog niets had gemerkt. Deze begon on middellijk het dak open te maken en met een emmer water, die hij veilig heidshalve bij zich had, het vuur te blussen. De steenhouwer sprong op zijn fiets en reed naar de brandweer commandant. Dc brandweer was in minder dan geen tijd ter plaatse en dank zij haar doortastend optreden kon het vuur spoedig met snelblussers wor den bedwongen. De schade werd zo doende beperkt tot het in het dak ge maakte gat. Ook in de 3de klasse H van de landelijke waterpolo- competitie werden niet alle wedstrijden gespeeld. De eindstand is nu: T.Z.V. II 7 11; Baronie 78; Bruinvis 77; Zeehond 54; Surea II 6—2. Het Middelburgse Luctor, dat, zoals bekend kampioen van Zeeland werd, heeft be sloten om de promotie naar de derde klasse van de lan delijke competitie te aan vaarden. Het kon dit doen, omdat enkele bestuursleden hun auto belangeloos aanbo den voor de reizen met de spelers naar Brabant. Men zal de K.N.Z.B. verzoeken, om twee wedstrijden op een dag vast te stellen, waardoor het aantal uitreizen tot twee beperkt zal blijven. nieuwe mogelijkheden, die zich voor doen. Vooral de nieuwe machines nemen een ruime plaats in. De machines worden o.m. geëxposeerd door de firma’s J. Poortvliet uit Goes, G. J. Benier en Ho bart. Verder zijn aanwezig de Margarine- ïabriek „De Valk” N.V. uit Weesp, W. en S. winkelinstallatiebedrijf Goes, Van Melle uit Goes, Weststrate uit Middel burg, C. van Sluijs, Middelburg, Hero de Jager, Doeleman, Zierikzee, Greve (Van Berkel’s Patent), Voorlichtingsinstituut van Van de Bergh en Jurgens uit Rot terdam, de Goese Ambachtsschool en Kal- meijer. Een bijzondere vermelding verdient wel de stand van de Goese Ambachtsschool. Immers de leerlingen van de bakkerscur sus zullen gedurende de tentoonstellings- dagen in deze stand hun lessen ontvan gen. Men zal dus daar de ambachtsschool- neren lekkernijen kunnen zien maken. En zjj zullen nun best doen, vooral nu ze over een electrische oven beschikken. Ook de stand van „De Valk” links vooraan is zeer interessant voor de bak kers. Deze fabriek is bekend om haar veredelde margarine speciaal bereid voor de bakkerij. Zelfs na 3 maanden is bij deze margarine nog geen smaak- alwijking te Bespeuren zo zeggen de fijnproevers. Voor de handel is onge veer 270 vierkante meter standruimte besproken. De belangstelling van het publiek zal stellig speciaal uitgaan naar de grote zaal waar de producten voor de vakwedstnjd staan uitgestald. Dat is daar ..Luilekker land”. Een zijtafel met een lengte van 16 meter wordt ingericht voor het heer lijke banket. Xn ’t midden staan 4 tafels van 13 meter voor broodsoorten en op een tafel van 8 meter worden de taarten ge zet. En of dit alles nog niet genoeg is, is er nog een tafel van 8 meter ingericht voor koekjes. Het is om te watertanden. Men zal kunnen genieten van de vele smakelijke producten en een indruk krij gen welk een edel ambacht het bakkers en banketbedrijf vertegenwoordigt. Morgen gaat de tentoonstelling open en dan maar kijken... Voor de 2e graad Jiu Jitsu slaagden: J. de Jager Sr. uit Kapelle-Biezelinge; H. van Sabben uit Goes; P. Meme- link en A. Hamelink uit Goes en K. Maman uit Le- wedorp. In de groepen, die deel nemen aan de voorronde om het persoonlijke schaakkam pioenschap van Zeeland eer ste klasse is enige wijziging gekomen. In groep B is de heer G. Klap vervangen door de heer Wismeyer, ter wijl de heer J. Breel aan deze groep is toegevoegd, die dus nu bestaat uit de heren L. J. Woudstra, Wis- meyer, A. J. Scheele en J. Breel. In groep C is de heer A. Florusse vervangen door de heer K. Holster. In groep D tenslotte is nog geplaatst de heer van Belzen, zodat deze groep bestaat uit de heren van Belzen, L. J. Ver kerk, A. J. de Coninck en A. Marinusse. MIDDELBURG, 27 Sept. Zoals reeds gemeld zal Miniatuur Walcheren Donderdagavond a.s. officieel sluiten voor dit jaar. De Rijkspolitie-muziek- vereniging, die een gala-concert komt geven, vertrekt dan om 8 uur met fak- kelverlichting van de Markt en gaat door de Lange en de Korte Delft, Dam, Molstraat en Koepoortstraat naar het Molenwater, waar van half 9 tot kwart voor 10 wordt geconcerteerd. Begon nen wordt met de Nieuw Walcheren- mars van Piet de Rooij. Het verdere programma luidt: Lustspiel ouverture van Keler Bela, Hongaarse dansen 5 en 6 van Brahms, Espagna van Wald- teufel, Dichter und Bauer van Von Suppé, Ballet uit Faust van Gounod en tenslotte het Zeeuwse volkslied van Jan Morks. Van 10 tot half 11 volgt de taptoe. Daarna zal een korte slui- tingstoespraak worden gehouden door de voorzitter van de Stichting „Nieuw Walcheren”, de heer J. L. Verhagen. HOGE EISEN. Graaf van Lynden legde,er alle na druk op, dat een goede salariëring ab solute eis is. Reeds enkele malen dreigden onmisbare personeelsleden de Polder te verlaten. Nieuw personeel is bijna niet te krijgen. Door de nieuwe regeling is het mogelijk iemand te be noemen in de rang, die hij waard is. Het werk voor de zeeweringen zal zeer veel eisen. Heel Walcherens oe- ververdediging is in studie bij het Rijk en de werken zullen vele millioenen kosten. Het is alleen maar toe te juichen, dat in tegenstelling met voor heen niet alleen de ingenieur van de Polder de zaak bekijkt. Meningsverschillen, die al gerezen n de eerstvolgende weken staan er weer verschillende vergaderingen van sportorganisaties, met name die van de zaalsporten, op het programma. Zo gaan de tafel tennissers, volleyballers, schakers en dammers rond de zijn, werden opgelost, maar dit alles kost het eigen personeel veel meer werk. Nagegaan zal worden, of het Rijk een zeker percentage in de alge mene kosten wil dragen. Het voorstel werd daarna aangenomen. DIJKSVERHOGING. ’n Tweede belangrijk voorstel wordt dat tot verhoging en verzwaring van het dijksgedeelte uit 1946 bij Ram- mekens, een werk, dat 5% ton kost. Mr. P. Loeff verklaarde zich tegen het voorstel. Versterking achtte hij nood zakelijk, maar niet onmiddellijk. Wat het Rijk zal bijdragen weet niemand. In het kader van het grote plan be taalt het misschien straks wel alles. Momenteel is er geen gevaar: de dijk doorstond de Februaristorm glansrijk. ONVERANTWOORD. De voorzitter zei, dat het absoluut onverantwoord is de dijk zo te laten liggen. Hij heeft het vorig jaar nèt gehouden. Niet alleen de eigen inge nieur, maar ook Rijkswaterstaat acht verzwaring dringend geboden. Doorbraak van de Schorerpolder staat nog te bezien. Hier is een groot voorland en een flinke waterberging, terwijl er nog altijd de trekdijk ligt. Overigens heeft het dagelijks bestuur al geruime tijd geleden Ged. Staten op de geringe hoogte der omliggende pol derdijken attent gemaakt. Binnenkort zal nog een voorstel worden ingediend tot verhoging van een ander dijksgedeelte in de Zuidwa- tering tussen fort Zoutman en Ramme* kens. Het was de voorzitter een raad sel hoe een bestuurder van de Polder het met zijn verantwoordelijkheid kon rijmen dit urgente voorstel niet te aan vaarden. Tenslotte werd het met 18 tegen 9 ste ’.en aangenomen. In deze vergadering werd de nieuw gekozen commissaris, de heer P. J. Abrahamse, toegelaten en beëdigd, terwijl de herkozen commissarissen, de heren A. de Buck, J. C. Blaupot ten Cate, P. Cevaal, J. Koene en L. Min- derhoud, werden toegelaten. De Pol- derrekening over 1953 werd vastge steld (tekort op de gewone dienst ƒ2.300.000,terwijl het dagelijks bestuur werd gemachtigd in 1955 ma ximaal 10 millioen kasgeld op te ne men. MIDDELBURG, 27 Sept. De po litie heeft twee jongens aangehouden, de 13-jarige A.S. en de 12-jarige C.G., die zich aan allerlei kleine diefstallen hebben schuldig gemaakt. Het begon op 13 September, toen een inbraak werd geconstateerd in de weegbrug der firma Polak op het groot-industrie- terrein. In de ruit van de weegbrug, zat een gaatje, dat groter bleek te zijn ge maakt. Er ontbraken sigaretten en flesjes chocolademelk. Op de 20e werd in de Chr. Landbouwhuishoudschool op het Noordbolwerk ingebroken. Hier was een ruit ingedrukt. Uit de leraren kamer werd uit een busje voor een steunfonds een gulden ontvreemd. Die zelfde dag kreeg ook de firma Polak weer bezoek: een raam van het kan toor, dat op een kier stond, was óm- hooggeschoven en de volgende dag miste men 15,en vier pakjes siga retten. Eveneens op de 20e kreeg de1 firma Polderman op de Kinderdijk on gewenst bezoek: 80 Belgische francs, 45 cent, wat shag en twee vulpotloden werden meegenomen. Op 26 Septem ber was het kantoor dpr Coöp. Ver. „Eiland Walcheren” aan de Klevers- kerkseweg operatieterrein. Een ruitje was stukgeslagen en er ontbrak een gulden. Maar dit was dan ook de laat ste inbraak in de serie. Een bewaker van de firma Polak, die extra goed op lette, zag gisteren twee jongens van het terrein der coöperatie de weg op komen. Hij belde onmiddellijk een re chercheur en toen duurde het niet lang, of de knapen waren gevat. De 13-jarige bleek de hoofddader te zijn: behalve op de 26e had hij alle diefstal len op zijn geweten. Een 6-jarig broer tje had op de uitkijk gestaan. Het geld was opgemaakt aan snoep, rokerij en bioscoopbezoek. Een deel van de gesto len voorwerpen is al terecht. Onder grote belangstelling heeft de heer M. van IJseldijk Zaterdagmorgen zijn geheel gemoderniseerde zaak in textiel ,,’t Lingeriehuis” aan de Lan- geviele geopend. Dank zij de enorme sortering op het gebied van linnen- kastgoederen en lingerie konden tal van geïnteresseerde dames hun koop- van geïnteresseerde dames hun koop lust te kust en te keur bevredigen. Voor enkele artikelen is het systeem van zelfbediening ingevoerd. Speciaal daarvoor trapsgewijs uitgevoerde me talen rekken vergemakkelijken dit systeem. Het geheel maakt op het publiek een rustige indruk, mede door de lichte tinten, welke men aan de be timmering gaf. Ook de indirecte ver lichting doet het best. Deze nieuwe zaak is ongetwijfeld voor deze oude Middelburgse winkel straat een fraaie aanwinst. Ned. Herv. kerk Beroepen te Wognum, P. J. Barnouw> voorg. 14. P. B. te Schiedam; te IJssel- muiaen toez, P. Westland te Waaraer; te Ridderkerk toez. P. J. J. Monster te Katwijk aan zee; te Broek op Langen- dijk toez. A. Pietersma te Enter; te Wieraen toez. C. v. d. Boogert te Har derwijk. Aangenomen naar Houten, B. J. Zaal te Wijngaarden; naar Haarlem W. v. Asceren te Landsmeer. Bedankt voor LopiK en voor St Maartensdijk, B. J. Zaal te Wijngaar den; floor ’s Heer Arendskerke toez. L Schellevis te Biezelinge. Geref. kerk Beroepen te Middelstum-Kantens A. C. Kersten te Opperdoes, te St Jacooa- parochie F. Schalkwijk te Heemstede, te Domburg-Westkapelle, C. van Gies sen cand. te Roterdam. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Balk-Woudsend A. J- d. Linde te Holwerd. Geref. Gemeente Beroepen te Benthuizen H. Ligten- berg te Rotterdam Zuid. MIDDELBURG, 27 Sept. De Ver eniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren” zal Donderdagmiddag 14 October in het Ned. Koffiehuis haar jaarvergadering houden. De heren dok ter J. S. Bloos en L. Onderdijk zijn aan de beurt van aftreden. Enkele belang rijke bestuursvoorstellen zullen in be handeling komen. Zo wordt geadvi seerd in het vervolg onder bijkomende kosten te verstaan gebruik van opera tiekamer tot een maximum van 15,-, chemische middelen bij narcose, bloed transfusie en genees- en verbandmid delen. Voorts is er een voorstel de aan vullende verzekering AA te doen ver goeden een meerder aantal verpleeg dagen boven de 42 van de A-verzeke- ring tot een maximum van 300 ver pleegdagen in de 3e klasse met een ma ximum van 9,- per dag. Bij opname voor rheuma geldt een maximum van 84 verpleegdagen. Wanneer op 1 Ja nuari 1955 de ziekenfondsverzekerden recht krijgen op 66 verpleegdagen uit hun eigen verzekering wordt voor hen dit maximum een vol jaar of bij rheu ma 108 verpleegdagen. De aanvullen de verzekering AA dient bovendien aan bijkomende kosten maximaal 150,- te vergoeden. Het ligt in de be doeling de bijkomende kosten in het rheumapaviljoen te Vlissingen mede te vergoeden tot een maximum van 3,- per dag. CRITIEK. Mr. Th. Portheine meende, dat het voorstel op een allerongelukkigst moment is gekomen en wees erop, dat ’t Rijk bij hogere salariëring van zijn ambtenaren een compensatie kan vin den in de belastingopbrengst, terwijl provincies en gemeenten een hogere uitkering krijgen voor dit doel. Bij de Polder moet het geld echter van de ingelanden komen. Bovendie achtte mr. Portheine het onjuist, dat er meer rangen zijn ge schapen dan er personeel beschikbaar is. En ook vond hij de kosten te laag geraamd in verband met bijkomende pensioensvoorzieningen. Mr. W. F. E. Baron van der Feltz achtte het niet reëel nu maar de salarissen te ver hogen vanwege het wegvallen der herverkavelingstoelagen. Werd het personeel daarvóór dan onderbetaald? De heer J. Bosselaar meende, dat, nu hulp door ingenieurs van het Rijk wordt geboden de zorgen voor het eigen personeel minder zullen worden en dc heer S. A. Versluijs vroeg de mogelijkheid te onderzoeken een deel der salarissen van het Rijk terug te krijgen. Rectificatie. De begrafenis van een der slachtoffers van het auto-ongeluk van vo rige week werd niet geleid door ds Wil- tmk uit Doetmchem (zoals wij abusieve- iijk meldden), maar door ds Mieras van apelle aan de IJssel. GOES, 28 September. Wie Goes binnenrijdt, ziet weer het vriendelijke uitnodigende bakkertje staan en bij de ingang van de zalen Krijger op de Beestenmarkt staan zelfs twee van deze mannetjes, die beleefd wenken binnen te stappen. Maar dat is niet eerder dan morgenmiddag een uur mogelijk, wanneer de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, de provin ciale Zeeuwse bakkervaktentoonstelling en -wedstrijd hêeft geopend. Ja, het gaat deze keer in „Krijger” om bakkersproducten. Daarom staan die vrien delijke bakkertjes er. Morgen wordt „Luilekkerland” geopend en dan maar kijken Die opening van de tentoonstelling belooft nog iets bijzonders te worden. Veel kunnen we er niét van vertellen, want het moet een verrassing blijven. Maar wel mogen we verklappen, dat de bakkersleerlingen van de Goese Ambachtsschool in witte costuums een erewacht zullen vormen en natuurlijk komt bij deze opening een sleutel kijken en een heel bijzondere sleutel. Maar nu hebben we al te veel gezegd. Het is op het ogenblik al een geklop en gehamer van belang daar in zalen „Krijger”. Er begint al tekening in te komen. De organisator, de heer J. M. Meijler heeft reeds zijn intrek in het secretariaat genomen. De tentoonstelling valt in twee delen uiteen. De handel biedt in verschillende stands de belanghebbende in ruime mate gelegenheid, kennis te maken met de De zaak begon door een aanvraag om bouwvergunning van het bestuur der „Prinses Ireneschool”. De oppervlakte was gesteld op 9 bij 18 meter, hetgeen voor een lagere school voldoende is. Voor het onderwijs in lichamelijke oefening voor ulo en middelbare scho len en voor gebruik door vereniging^! verzochten B. en W. de Commissie voor Buitengewoon lager onderwijs Walcheren, ingesteld ingevolge de .ge meenschappelijke regeling, te overwe gen, of het niet mogelijk zou zijn een gymnastieklokaal van 11 bij 22 meter te bouwen. Bedoelde Commissie was daartoe bereid, maar stelde uiteraard verschillende voorwaarden. DE KOSTEN In de eerste plaats komen de meer dere kosten van bouw en architect voor rekening der gemeente. De blo- school moet maximaal 15 lesuren per week de beschikking over het lokaal houden en het medegebruik door an dere scholen en verenigingen geschiedt op rekening en risico der gemeente. Die dient ook de helft der kosten van inrichting van het was- en kleedlokaal te betalen. Al deze „meerkosten” wor den getaxeerd op 40.000. Niettegenstaande dit belangrijke be drag stelt de kleinst mogelijke meer derheid van B. en W. voor het beno digde crediet te verlenen. De commis sie van bijstand voor gemeentewerken denkt er ook zo over. Gedurende deze maand September vindt U iedere dag op dit plekje in ons „Zeeuwsch Dagblad” het invulformulier, waarop ge naam en adres van Uw nieuwe abonné, ge wonnen uit pure vriendschap voor Uw dagelijkse gast, kunt invullen. En dan wilt ge wel zo vriendelijk zijn dit formulier zo vlug mogelijk naar Goes te zenden. Natuurlijk zijn we U zeer erkentelijk voor dit blijk van vriendschap. zal zich in de naaste toe komst nog wel sterker doen gevoelen. Opmerkelijk is daarbij, dat de betreffende sportorganisaties tot nu toe rustig met de handen in de schoot zijn blijven zitten en nog niets hebben onderno men om tot een daadwerke lijke oplossing van het pro bleem te komen. Opmerke lijk, maar tevens onbegrij pelijk. Voor de gele Band Judo slaagden aan de sportschool Felix Janssens J. de Jager Jr. uit Kapelle-Biezelinge; P. Witte en A. Spaanenburg uit Goes en J. Kosten uit Hansweert. r> e achtste plaats, die Nederland verovert heeft in U het wereldschaaktournooi te Amsterdam moge dan enigszins teleurstellen, omdat het begin grotere verwachtingen rechtvaardigde desondanks kunnen we hiermee dubbel en dwars tevreden zijn, want er zijn niet veel takken van sport waarin Nederland de achtste plaats op de wereldranglijst inneemt. En meer nog kunnen we tevreden zijn omdat dit de hoogste plaats is die Nederland in lange jaren heeft kunnen bereiken. Want in die jaren hadden we in Dr Euwe wel een stopspeler van wereldformaat maar dan kwam er een hele tijd niets. Een ploeg van zes scha kers, zoals voor deze landentoumooien gevraagd wordt, kon ons land tot voor kort maar nauwelijks op de been brengen. En een paar jaar geleden zag onze ploeg dan ook geen kans zelfs maar tot de winnaarsgroep door te dringen. Dat opvullen van dat gat we hebben het al eer der geschreven is grotendeels te danken geweest aan de topspeler. Het voorbeeld van Dr Euwe en niet minder de lessen van Dr Euwe hebben jongeren als Donner in korte tijd op een hoog internationaal ni veau gebracht. Men mag Dr Euwe èn de Kon. Ned. Schaakbond, die nooit heeft nagelaten voor zijn kam pioen te doen wat maar mogelijk is, dankbaar zijn voor al deze inspanningen. En misschien kunnen an dere (ook Koninklijke) bonden hieraan een voorbeeld nemen. Samenwerking tussen spelers en organisatie kan veel goeds tot stand brengen, als men daarbij tenminste steeds voor ogen heeft dat het gaat om de sport en om de belangen van die sport voor de „ge wone" beoefenaren.' per week Deze nieuwe abonné wil per maand betalen. per kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. Opgegeven uit pure vriendschap voor de krant door Uw abonné: MIDDELBURG, 25 September. „Aan de zeewering van Walcheren zullen werken van een dergelijke omvang moeten worden uitgevoerd, dat zij tien en misschien wel twintig jaar zullen duren. Onze oeververdediging gaat nog altijd achteruit. Wij zijn pas wakker geschud door de storm van 1 Februari 1953. Het systeem van retireren werd de laatste eeuwen steeds weer toegepast. Altijd werd „op zien komen” gespeeld en nooit werd de zee een halt toegeroepen. Het technisch personeel kende de situatie, maar dagelijks bestuur en algemene vergadering lieten zich door te grote zuinig heid leiden. Nu pas hebben wij oog gekregen voor de ernstige toestand. De verantwoordelijkheid van het personeel is veel en veel groter dan het zich ooit had kunnen voorstellen, toen het bij de Polder kwam”. Met deze voor geen tweeërlei uitleg vatbare woorden verdedigde de voorzitter van de Polder Walcheren, mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, het voorstel van het dagelijks bestuur tot herziening van de salariëring van het personeel, een herziening, waarmee globaal 16 mille is gemoeid. In zijn toelichting zei hij o.m., dat de speciale herverkavelingstoelage voor een deel van het personeel af loopt, maar dat het gezien het nog veel belangrijker werk aan de zee weringen, dat verricht moet worden niet billijk is deze mensen nu bijna 20 op hun salaris te korten. Als maatstaf is bij de herziening genomen de salariëring van Rijks-, provinciale- en geméente-ambtenaren van grote waterschappen. tafel zitten om de gang van zaken in het komende jaar te bespreken. Dat daarbij een aantal problemen op af doening wacht, is wel zeker. Zo stelt de Zeeuwse Schaakbond elk jaar weer een prachtig competitie-pro- gramma vast, dat prompt telkens weer moet worden gewijzigd. Men kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat er veel te lichtvaardig uitstel wordt gevraagd, maar ook, dat dit uitstel veel te gemakkelijk wordt verkre gen. Het gevolg is, dat men aan het einde van het sei zoen in tijdnood komt en er allerlei puzzle’s moeten wor den opgelost. Een straffere competitie- leiding lijkt ons dan ook be slist gewenst. Uitstel moet slechts in bijzondere en zeer dringende gevallen worden verleend. Het afwezig zijn van een of twee prominen te spelers mag beslist niet tot de bijzondere en drin gende gevallen worden gere kend. Ook een voetbalelftal krijgt geen uitstel, indien ’t toevallig enkele van zijn beste spelers moet missen. Mcgelijk zou men reeds een stap in de goede richting doen, indien men de compe- titie-leiding in één hand gaf, in plaats van voor elke afdeling een eigen competi- tie-leider te benoemen. Men vreest straffe maat regelen toe te passen, omdat men verwacht, dat daardoor het aantal deelnemende tientallen kleiner zal wor den. Het is mogelijk, dat dit inderdaad zou gebeuren, maar het zou ongetwijfeld slechts een tijdelijk ver schijnsel zijn. Het bovenstaande geldt ten dele ook voor de tafel- tenniscompetitie, hoewel daar de laatste jaren be- MIDDELBURG, 27 Sept. Het laat zich aanzien, dat de gemeenteraad Dinsdagmiddag flink zal gaan discussiëren over de vraag, of het verant woord is een bedrag van minstens 40 mille beschikbaar te stellen voor een deel van een nieuw te bouwen gymnastieklokaal bij de school voor buiten gewoon lager onderwijs aan ’t Zand. De kleinst mogelijke meerderheid van B. en W. wenst dit, maar de minderheid acht de investering onverantwoord, omdat uiteindelijk dit éne lokaal toch niet voldoende zal zijn. 1 moet. Daarmee staat al vast, dat t.z.t. een tweede lokaal nodig zal zijn. Voorts moet erop worden gerekend, dat ook de leerlingen der Landbouw- winterschool dit onderwijs moeten gaan volgen, evenals die van de Lage re Landbouwschool. Daarom is het onjuist tenminste 40 mille te besteden aan een gymnastiek lokaal, waarover de gemeente geen rechtstreekse zeggenschap heeft, maar wel risico’s loopt.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4