een nieuw naar DE HEER VAN GREYLANDS Jan Dekker werd de weg gewezen leven ♦♦VLIEGEND LEDIKANT’’ Taak rumoer in Heftig der autobusondernemingen de wereld de Reclassering is een moeilijke van werd terugkeer In de gevangenis tot de maatschappij voorbereid Publicatie over lectuurvoorziening Zeeuwsch Dagbladmaand ONDERWIJZERSEXAMEN RES A - HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) Florence Nightingale wordt herdacht Men is het niet eens met het request van de N.VT.O. aan de Staten-Generaal Een nieuwe schets door ds J. de Vuyst grote vliegvelden voortaan overbodig Dure en Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood. ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 25 September 1954 pagina 5 FEUILLETON Rapport verschijnt binnenkort. Een nieuw luchtwonder - (Chr. Geref. predikant te Vlissingen) De F.N.O.P. en B.B.N. thans in het geweer lang, dat zijn wel voorgoed alle ’s-GRAVENHAGE, 24"Sept. De minister van O., K. en W. heeft besloten binnen kort een rapport te publiceren, dat is aangeboden door de rijkscommissie in zake lectuurvoorziening. Dit rapport bevat een hoofdstuk over de niet-commerciële bibliotheekvoorzie ning, waarbij ook de openbare leeszalen en bibliotheken besloten worden. Daar na worden de overige niet-commerciële openbare bibliotheken en de lectuurvoor ziening voor de jeugd behandeld. Een drietal leden heeft niet aan de samen stelling van dit rapport meegewerkt. Hun mening zal eveneens worden gepubli ceerd. Septembermaand is onbenullige, ook over de belangrijke Die Die krant geeft U een verslag van de wetenswaardigheden van de dag, maar meteen de kijk van de schrijver op die wetenswaardigheden Die krant doet een bepaalde mening, een Op opstijgingen Ingezonden Mededeling (Adv.). De kortste en voordeligste opleiding riep mevrouw Webb „Wat moest men dan de En stembus krant mee samenstelling onze regering, ’s-GRAVENHAGE, 24 Sept. Dins dag a.s. zal minister Suurhoff de Flo rence Nightingale-herdenking inleiden met een radio-toespraak in een gezamen lijk programma over Hilversum I. Dezelfde avond wijdt de V.A.R.A. een televisie-uitzending aan Florence Nigh tingale. In de week waarin 15 October valt, de voor ons land officiële herdenkings- datum, worden in verscheidene plaatsen bijeenkomsten belegd, waartoe voorna melijk de rijpere jeugd wordt uitgeno digd. Tevens is aan de daarvoor in aan merking komende scholen gevraagd een lesuur aan Florence Nightingale te wij den. theek voor Dekker los te krijgen, zo dat het gezin niet dakloos zal worden. Maar de man van de reclassering wijst Dekker tevens op zijn zware schuld tegenover z’n vrouw. Het is heel begrijpelijk, dat Dora maar wei nig vertrouwen meer in haar man heeft. Dekker zal straks met daden moeten bewijzen, dat het hem ernst is met zijn beloften om een beter leven te beginnen. Vele kleine concessiehouders heboen in de oorlogsjaren onder de drang van de omstandigheden hun oude rechten verkocht aan grote busondernemingen, die goeddeels aan de N.V. Ned. Spoor wegen toebehoren. Een deel der con cessiehouders heeft echter constant ge weigerd enige vergoeding te aanvaar den in de hoop, dat op de duur een redelijke regeling zou worden getrof fen. Deze regeling wordt op initiatief van minister Algera in uitzicht gesteld en de concessiepolitiek wordt hierdoor enigermate gewijzigd. Daarom noemt de B.B.N. de beslis sing van de minister, die door de N.V. T.O. scherp was aangevallen, een daad van wijze rechtvaardigheid. Het belang van de kleine ondernemers is in het verleden, aldus de B.P.N., opgeofferd aan die van de grote maatschappijen, terwijl toch voldoende wegen open la gen om vrijwillige combinaties van kleine zelfstandigen te vormen. De F.N.O.P. noemt de beslissing van minister Algera een erkenning van de rechtvaardige wensen van de particu liere autobusondernemingen en de vrucht van een beleid, dat door de volksvertegenwoordiging na de oorlog ten aanzien van het geregelde lijn- dienstvervoer is nagestreefd. De vrees van de N.V.T.O., dat de streekvervoermaatschappijen door de beslissing van de minister zullen uit eenvallen, wordt door de beide andere organisaties volkomen ongegrond ver klaard. bepaald inzicht bij U post vatten over de meest maar meest dingen. Die krant bezorgt U antipathie voor dit en sympa thie voor dat. Zo on gemerkt gebeurt dat, maar kleine oorza ken Want wat U ziet door de ogen van de LONDEN, 24 Sept. Het Engelse ministerie van Bevoorrading heeft de eerste foto gepubli ceerd van het „vliegende ledikant”, dat door Rolls Royce, de Engelse fabriek van vliegtuigmotoren, is gebouwd. Volgens de foto heeft het nieuwe vliegtuig, waarvan het bestaan op 6 September j.l. aan de vooravond van de Britse luchtvaartbeurs door de minister van Bevoorra ding, Duncan Sandys, werd onthuld, een vast vier-benig landingsgestel. De benen hiervan lijken inderdaad net op de po ten van een ouderwets ijzeren ledikant. Boven- °P is een vlak gedeelte, waar de vlieger een Plaats heeft. De vlieger voor en u bieden. Zaterdag 2 October a.s. is net Nationale Reclasseringsdag. Een dag, gewijd aan het werk, dat beoogt om hen die in de gevan genis moesten boeten voor be dreven kwaad en die daarom na afloop van hun straf als gete kenden door het leven dreigen te gaan, weer een nieuwe kans te geven. Voor deze arbeid, die in de eerste plaats ten behoeve van de gevallen naaste, maar die toch ook in het belang van de gehele gemeenschap wordt ver richt, zal u op of omstreeks die dag een geldelijke bijdrage wor den gevraagd. Het werk van de reclassering begint al tijdens de preventieve hechtenis en de behandeling van de zaak voor de rechter. Dat konden wij u verleden jaar la ten zien in het artikel „Het ge val Spinnékop”. Thans heeft het Nationaal Bureau voor Reclasse ring, waarbij ook de Prot. Chr. Reclasseringsvereniging betrok ken is, gepoogd ons te laten zien hoe tijdens de executie van de straf, terwijl de gedetineerde in de gevangenis zit dus, verder aan zijn reclassering wordt gewerkt. Dat gebeurde ook nu weer niet door een droge opsomming van feiten, maar door het ten tonele voeren van een bepaald geval. Alle spelers, behalve natuurlijk de gedetineerde en zijn vrouw, traden hier op in de functie, die zij dagelijks werkelijk vervullen. In korte trekken geven wij hier bij de inhoud weer van deze schets, getiteld „De Deur op een Kier”. V- - -■ „DE DEUR OP EEN K1ER“ en mijnheer er nog niet was. „Je pa pa is toch niet uit?” „Ik weet het niet. Daar is Stephen. Misschien weet die het”. Stephen wist niet beter of mijn heer was op zijn kamer. Mary Ursule lachte opeens. „Zal ik jullie eens wat zeggen? Papa is op de sofa in zijn kamer in slaap gevallen. Dat is al een paar maal meer gebeurd als hij een vermoeiende dag had ge had.” Zij liep vlug de trap op en riep bij de kamerdeur: „Papa!” zonder even wel antwoord te ontvangen. Zacht draaide zij aan de kruk maar kon de deur niet open krijgen. „Papa! Papa!” Weer geen antwoord. Hij werd niet wakker. Niet wetende, wat aan te vangen, liep zij weer naar beneden. „Papa moet wel vast slapen. Ik krijg geen antwoord. Hij heeft zeker een heel zware dag gehad. „Met uw verlof, juffrouw, het is ze ker druk geweest”, zeide Stephen. „Vooral op het laatst van de middag. Een hoop mensen heeft hier op de deur staan bonzen en een hels leven gemaakt.” „Waarom?” verbaasd uit. hebben?” „Dat weet ik niet, mevrouw. Ver moedelijk iets, dat ze niet krijgen kon den, geld of zo.” De bediende had niet het minste vermoeden van de ware toedracht. „Een wonderlijke historie”, vond mevrouw Webb, de schouders opha lend. „Mijnheer was vanmiddag niet best in orde,” vervolgde Stephen. „Mijn heer Hill Is een warm glas grog voor hem komen halen.” Aan alle vragen en gissingen kwam een einde, want plotseling verscheen Hill, zeer geagiteerd en bleek. Hij vroeg naar mijnheer. „Ik moet hem dadelijk spreken, het is van het groot ste gewicht.” Mary Ursule vertelde hem, dat haar vader vermoedelijk in zijn kamer was, maar dat zij de deur niet open kon krijgen. krant en wat U hoort door de oren van de krant en wat U denkt in de sfeer van de krant en wat U beoordeelt naar ’t geweten van de krant leidt U en be heerst U in Uw spre ken en bij Uw doen. Bijvoorbeeld: als U naar de stembus gaat. En via die heeft de een woordje te spreken in de van en (Van onze §-redacteur.) VUGHT, September 1954. De kranten hadden het bericht ge bracht met vette koppen: gemaskerde bandieten plegen roofoverval op weerloze oude vrouw. De vermoedelijke daders, waaronder een zekere Jan Dekker, een recidivist, moesten aanvankelijk wegens ge brek aan bewijs weer worden losgelaten. Maar twee jaar later wil Jan breken met de vrouw, voor wie hij z’n eigen vrouw en z’n drie kinderen in de steek had gelaten. Uit wraak brengt deze vrouw hem aan en dan komt de gerechtelijke machine opnieuw op gang. Arresta tie, bekentenis, rechtszitting en een onvoorwaardelijk vonnis van drie jaar. Zo treffen we Jan Dekker dan in de cel aan. Een verbitterd man, gebeten op allen die beter met aardse goederen zijn gezegend, met een sterke wrok tegen alles wat met gezag is bekleed. B; vrouw, die uit een net gezin afkomstig is, nu wel voorgoed alle ver trouwen in hem verloren zal hebben en hem in de steek zal laten. Als Dekker hier twee jaar lang aan zijn lot wordt overgelaten, zal hij de gevangenis verlaten als een mens zonder toekomst en als een gevaar voor de maatschappij. We zeen Dekker in zijn cel zitten. We horen zijn bittere monoloog. „Nooit heb ik een kans gehad in de rotzooi, waar ik opgroeide. Altijd was je „de zoon van die ouwe Dekker, die zuiplap die zich opgehangen heb”. Geen vak geleerd en altijd armoe”. Hij piekert over z’n gezin, over zijn kinderen, die nu wel door hun kame raadjes nageroepen zullen worden. „Je vader zit in de bak, die heb gegapt!” Dan komt de sociale ambtenaar binnen, die aan de gevangenis ver bonden is. De nieuwe Beginselenwet voor het Gevangeniswezen zegt, dat de vrijheidsstraf mede dienstbaar moet worden gemaakt aan de wederinvoe- ging van de gedetineerde in het maat schappelijk bestel. Met die taak begint deze ambtenaar onmiddellijk. Hij is de wegbereider voor de reclassering in engere zin. De ambtenaar praat over Dekker’s gezinsmoeilijkheden. Hij polst voor zichtig, of Dekker er niet Voor voelt in de gevangenis een vak te leren. Dek ker kan getest worden op zijn ge schiktheid voor een bepaald beroep en er zijn verschillende opleidingsmoge lijkheden. Hij beweegt Dekker om in zijn vrije avonduren het knutselwerk weer op te nemen, dat hij vroeger zo graag deed. Het is moeilijk voor de ambtenaar om contact te krijgen, maar langzamerhand lukt het. Dekker zal de opleiding voor typograaf volgen. De •■'rste_ stap is gezgt. 19) „Ieder zal tot de laatste cent krij gen wat hem toekomt”, zei Castle- maine driftig. „Ik heb de gehele dag gerekend en gecijferd. Er zijn fondsen genoeg, om geleidelijk aan alle eisen te voldoen. Er zal dan wel niets over blijven, maar de eer is gered en nie mand komt een cent tekort”. „Dat die ramp ons juist nu treffen moet! Die zesduizend pond van mij kunnen u ook wat helpen, mijnheer”. Peter Castlemaine schudde het hoofd, maar gaf geen geluid. Hij scheen zowel de spraak als de moed verloren te hebben. Hij staarde we zenloos voor zich uit en kreunde, als of hij pijn had. „U ziet er slecht uit, mijnheer. Laat mij een glas wijn halen”. „Ik voel me ook ziek, Hill. Ik heb hier telkens zo’n rare, vinnige pijn”, hij wees naar zijn linkerzijde. „Ik was een paar minuten buiten staat, mij te bewegen”. „U moet een dokter raadplegen, mijnheer. Stel het niet langer uit”. „Ja, ik geloof, dat ik dat zal doen, als ik de onrust wat te boven ben. Als., als ik er tenminste niet uitraak. Sluit je de schrijftafel voor me, Hill?” Hij gaf hem de sleutel zonder op te staan. Hill sloot en gaf de sleutel te rug, vol medelijden op zijn patroon neerziende, wiens levenskrachten op eens verdwenen schenen te zijn. „Ik zal u een glas warme grog ha len, mijnheer”, zei Hill, niet wach ten op „ja” of „nee”. Stephen, de butler, versuft door het lawaai bui ten, maakte de drank klaar en Hill spoedde er zich mee terug. Castlemai ne dronk langzaam. De grog scheen hem goed te doen. Op dat moment klonk de bel van de voordeur. De bankier kromp in een. „Dat is Fosbrook!” zei hij. „Ik dacht wel, dat hij zou komen. Ik kan hem niet te woord staan. Ga jij maar met hem praten, Hill. Laat hem hier niet komen!” Het was de gevreesde man niet. Alleen een klerk, die van een bood schap terugkeerde. Hill, de zenuw- De volgende scène speelt een jaar later. Dekker heeft hard gewerkt en het practisch gedeelte van het typo grafenexamen met goed gevolg afge legd. Maar in een gesprek met de huismeester, het hoofd van de bewa kingsdienst, blijken nog vele moei lijkheden hem te drukken. Hij heeft weer geen bezoek gehad van zijn vrouw. Hij heeft nog te weinig zelf vertrouwen en ziet erg tegen het tweede deel van het examen op. De brieven van thuis vertellen van hard werken en armoe lijden en het ergste is, dat de woonschuit, waarop het gezin Dekker nog altijd leeft, ver kocht zal worden. De hypotheek van f1500 is opgezegd en wie wil aan een veroordeelde dief geld lenen. Dan verschijnt de reclasserings- bezoeker in de cel. Drie verenigin gen zenden deze bezoekers naar de gevangenen om hun tot een_ vriend en raadsman te zijn, het Ned. Ge nootschap tot Reclassering, de Prot. Chr. en de R.K. Reclasseringsver eniging. Iedere gevangene, die dit wenst, krijgt regelmatig bezoek na mens de organisatie van zijn eigen levensovertuiging. De bezoeker steekt Jan een hart onder de riem. Hij bemoedigt hem wat betreft het examen, maar hij laat het niet bij woorden. De groei ende kloof tussen Dekker en zijn vrouw moet zo mogelijk worden' ge dempt en het gezin moet worden ge holpen. Daarom belooft hij, dat een huisbezoekster met Dora Dekker zal gaan praten. Ook zegt hij toe zijn best te zullen doen om een nieuwe hypo- ’s-GRAVENHAGE, 24 Sept. Zo wel de federatie personenvervoer F.N. O.P., als de Bond van Bedrijfsautohou- ders in Nederland B.B.N., zijn het niet eens met het request van de Ned. Ver. van Transportondernemers N.V.T.O. aan de Staten-Generaal. De N.V.T.O. heeft deze week een aanval gedaan op het beleid van minister Algera ten aanzien van vroegere houders van ver gunningen voor lijndiensten met auto bussen, wier concessies eertijds wer den ingetrokken ten behoeve van streek-dienst-ondernemingen, doch welke ondernemers elke vergoeding daarvoor weigerden. -g- t kent natuurlijk dit spreek- woord; U denkt misschien al aan verschillende voorbeelden. Maar waar U hierbij mis schien niet aan denkt, en daar wilde ik het even over hebben, dat is de krant! Die paar vel letjes papier, voor een groot deel ge vuld met adverten ties, voor een ander deel met dingen die U niets interesseren; die paar velletjes slecht papier, die U ’s avonds heel nauw keurig spelt of vluchtig doorloopt, om er vervolgens de kachel mee aan te maken en wat dies meer zij, kunnen een enorme invloed oefe nen. Ja, ik weet wel: dat zoekt U er waar schijnlijk niet achter, maar kleine oorza ken blijven bij de oplossing van de moei lijkheden, die te verwachten zijn bij zijn wederopneming in de maat schappij”. Behalve de Gestichtsraad moet ook de Reclasseringsraad een advies aan de minister uitbrengen. Elk arrondis sement heeft zo’n raad, waarin ver tegenwoordigers van de staande en de zittende magistratuur en van de re- classeringsinstellingen zitting hebben. Deze raad coördineert en stimuleert al het reclasseringswerk binnen zijn ge bied. We zien dan, hoe een reclasserings- ambtenaar Dekker bezoekt en met hem over z’n toekomstige leven spreekt. Een ambtenaar van het Ge westelijk Arbeidsbureau zal hem in de gevangenis bezoeken en dan trach ten een geschikte baan voor hem te vinden. De woonschuit zal worden versleept naar de plaats, waar Dekker aan het werk gaat. We zien, hoe de sociale ambtenaar nog een gesprek heeft met Dekker’s vrouw en hoe daarna man en vrouw elkaar ontmoeten. Hoewel nog aar zelend door vroegere teleurstellin gen, wil Dora Dekker toch wel ge loven dat haar man een ander leven wil beginnen. Maar.... hij zal zijn woorden door daden moeten beves tigen, voor ze hem weer haar ver trouwen schenkt. Zo komt dan tenslotte de dag, waarop Jan Dekker de gevangenis verlaat. En als hij in de poort staat, met het leven weer vlak voor hem, doet hij de stap naar de vrijheid met de verzuchting: „Mis schien krijg ik toch nog een kans!” Jan Dekker kreeg weer een kans. Hij kreeg die dank zij het werk van de geestelijke verzorging en de so ciale dienst binnen de gevangenis. Hij kreeg die vooral dank zij het werk van de reclassering, dat zich niet beperkt tot bezoek aan de ge vangenen, maar zich ook uitstrekt tot de gezinnen van de gedetineer den. De reclassering, die de gedeti neerde ook onder haar hoede houdt in die moeilijke eerste periode als de celdeur zich pas achter hem ge sloten heeft en in de maatschappij vele deuren voor hem gesloten worden. Dat is belangrijk werk en ook een omvangrijk werk. Alleen al op het gebied van het toezicht houden de verenigingen zich thans met 13.000 mensen als Jan Dekker bezig. Niet iedereen kan toezicht houder worden of bezoeker in de gevangenissen, hoewel het aanta vrijwilligers voor dit werk best wat vergroot zou kunnen worden. Wat wel iedereen kan doen, is deze ar beid financieel steunen. De Natio nale Reclasseringsdag 1954 is er om u daaraan te herinneren daarvoor de gelegenheid te. offerden om zonder eigenbelang voor hem en zijn gezin tussenbeide te ko men. Vooral het feit, dat de reclas- seringsbezoeker iemand vond, die be reid was aan een dief als hij f 1500 te lenen om zijn gezin een onderdak te laten behouden, had hem diep ge troffen. Tenslotte wordt eenstemmig gead viseerd tot V.I., maar in het advies worden enkele bijzondere voorwaar den opgenomen: „Het is noodzakelijk, dat Dekker uit zijn oude milieu wordt gehaald en in een andere plaats op een drukker5; geplaatst. Hij moet onder begrijpende leiding en deskun-, z~> tx j dig toezicht worden gesteld van de Ijesticntsraaa. reclassering, die hem een steun moet zit boven de tussen de dicht bij de grond, vier benen van het lan- volgende dingsgestel aangebrachte ging hij tot een meter of twee Rolls Royce „Nene”- negen hoog. De horizon- straalturbinemotoren, de tale bewegingen van het brandstoftanks enz. Deze toestel worden tot stand beide motoren stoten, gebracht door middel wanneer ze in werking van twee aan voor- en worden gezet, hun uit- achterzijde aangebrachte laatgassen naar beneden pijpen, die straalstoten af. Door de daardoor op- van samengeperste lucht tredende reactie gaat het kunnen uitlaten. vliegende ledikant recht- Het „vliegende ledi- standig omhoog. kant” kan, tengevolge De 58-jarige invlieger van de grote hitte der van de Rolls Royce moto- uitlaatgassen alleen op- renfabriek, Ronald Shep- stijgen van een betonnen herd, heeft eerst opstij- platform. Lüchtvaartdes- gingspogingen onderno- kundigen hebben grote men, terwijl het vliegtuig verwachtingen van dit was verankerd. Op 3 soort vliegtuig, omdat, Augustus maakte hij de naar zij menen, het aan- eerste vrije vlucht met de leggen van dure en grote machine te Huckall. Hij vliegvelden tot het ver bleef er ongeveer tien leden zou kunnen gaan minuten mee in de lucht behoren. Enkele maanden later. Weldra zal twee derde deel van Dekker’s straf tijd om zijn en volgens de wet moet nu beoordeeld worden of hij dan voor voorwaardelijke invrijheids- Stelling (V.I.) in aanmerking komt. De minister van Justitie beslist hier uiteindelijk over, maar hij doet dit o.m. op grond van een advies over de gedetineerde van de Gestichts raad. Deze raad zien we nu in ver gadering bijeen. Achter de tafel zitten de directeur en de adjunct-directeur van de ge vangenis, de gestichtspredikant en de aalmoezenier, de psychiater en de werkmeester, die de gedetineerden tijdens hun dagelijks werk goed leert kennen. Het geval-Dekker is aan de orde en het is niet gemakkelijk om tot een eensluidend advies te komen. De adjunct-directeur voelt aanvanke lijk niet veel voor het adviseren tot V.I. Hij wijst op het donkere verle den van Dekker, een recidivist, die aan een. laaghartige overval deelnam en bovendien zijn vrouw bedroog. Het is maar beter om hem vast te houden. Anderen houden een pleidooi voor Dekker. De predikant en de aalmoezenier wijzen er op, dat de gedetineerde in de gevangenis zijn geloof heeft terug gevonden. De werkmeester verklaart, dat Dekker zijn zelfvertrouwen her wonnen heeft door het behalen van zij diploma als typograaf. Dekker’s verbittering tegen de brave burgers buiten de gevangenis is kapot gesla gen door de vurige kolen, die op zijn hoofd werden gehoopt: er bleken mensen te zijn, die hun vrije tijd op achtigheid van zijn patroon ziende, stelde hem voor, dadelijk naar het hotel te gaan, om daar met Fos brook een onderhoud te hebben. „Doe dat, Hill; doe dat. Ik ben voor niemand zo bang als voor hem”. Voor het huis zag Hill nog een aan tal ontevredenen staan, die op hem afstormden. Hij verzocht hen, de vol gende morgen terug te komen, daar Mr. Castlemaine ziek was. Zij stelden hem verschillende vragen, die hij zo goed mogelijk trachtte te beantwoor den. Het gelukte hem hen naar huis te zenden, zodat de rust voor de wo ning terugkeerde. Even later kwam een rijtuig, waar in gezeten waren Mary Ursule, haar verloofde en mevrouw Webb, de huis houdster, alle drie opgewekt gestemd natuurlijk volkomen onbewust van de ramp, die het huis getroffen had. Zij waren er op uit geweest, om Raven Enk te bezichtigen. Mary Ursule was er verrukt over.... „Je blijft bij ons eten, William”, zeide zij. „Papa zou ontstemd zjjn, als je het niet deed”. Natuurlijk aanvaardde hij de invi tatie gaarne. Het was bijna zes uur, etenstijd. Met een ernstig gezicht hield Stephen de deur der vestibule voor hen open. Zij merkte het even wel niet op. „Ik ben zo terug, William”, fluister de zij en snelde de trap op, naar haar kamer. Inderdaad keerde zij enkele minu ten later terug, gekleed voor het di ner. Zij had een kleur van opgewon denheid en voegde zich in de galerij, waar mooie schilderijen hingen, bij haar verloofde, die haar arm greep, haar gelukkig aanziende. „Heb je papa al gezien, William?” „Nee, nog niet. Hij zal zo wel ko men. Daar slaat het zes uur”. Ze gingen in een der salons zitten, wachtend op de komst van de bankier, druk pratend over de woning, die zij als hun toekomstige zagen. De tijd vloog voorbij, maar zij bemerkten het niet, tot de huishoudster zeggen kwam, dat het bijna half zeven was via de samenstel ling van onze rege ring is ze van in vloed op de koers van het bewind. Kleine oorzaken Het is dus van enorm belang, welke krant U léést en hoe die krant is! En nu wilde ik maar zeg gen: als U er prijs op stelt in Christelijke koers te varen, dan moet U een kompas nemen dat deugt, na melijk de Christe lijke krant. Die geeft U de voorlichting die U nodig hebt, princi- piëel en bijbels. Dus we spreken af: de Christelijke krant in het Christelijk gezin. En aangezien U zich natuurlijk niet abon neert op een streek blad uit Friesland, Groningen of enz., spreken we verder af: de Zeeuwse krant in het Zeeuwse ge zin. En nu tellen we op: Christelijke krant plus Zeeuwse krant; uitkomst: 1 „Zeeuwsch Dagblad”! Maakt het tot Uw 9 lijfblad! Ik dank U J inmiddels voor de jt aandacht en... voor (3 Uw abonnement. 0

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5