T ZEEUWSE VRAGEN OVER BOULEVARD- PLANNEN TE VLISSINGEN PLAKKEBORD Stel NIET uit tot Uurdienst Goes- Hoedekenskerke VANDAAG (HER)OPENEN VIER GOESE ZAKEN ’T SPIEGELTJE In 1956 heeft Goes vier nieuwe scholen C-B/EB, niet enthousiast over loonsverhoging morgen, doe het VANDAAG! B. nadere mededelingen Zeelands centrum weert zich en Politiemannen concerteren in in Zeeland DE BUS RAMMELDE GRABBELTON Met vliegtuig balonnen Verbetering van de Provinciale weg Ter herinnering aan A. Vingerling en W. konden geen verstrekken ZEEUWSCH DAGBLAD 9 Goes wil ook vragen: x Geschenk van Zeeuwse Rijkspolitie voor Kerkwerve Vergadering Dagelijks Bestuur, 2 9 Productiviteit in Zeeland. Muziekschool is „geruisloos" begonnen Melk in Zeeland wordt duurder. Muziek-veteraan 80 jaar, Activiteit en tegenslag in Kortgene. Dit jaar wordt ook begonnen aan een openbare school Wonder” van de Grevelingen. KW nsn Pagina 2 1= we Adres: 'W/2 Hier volgt het adres van de nieuwe abonné: Naam: jaren onscheidbare begrip pen geworden. Op 23 Jan. JOK9 m -i: teursfunctie neer. Maar rein van de nieuwe Centrale Zeeland te Vlissingen, waar voor het vertrek uit Zeeland zal worden gegeven. zover in cultuur gebracht) een product zoals in geen ja ren voorgekomen en er wor den mosselen gehaald van percelen, waarvan niemand de schelpen ontsierden, gaan dood. De van de Gre- het suikergehalte is allesbehalve optimis- Morgen zal de noodkerk der Ned. Herv. gemeente te Noordgouwe offi cieel in gebruik worden genomen. In de dienst hoopt voor te gaan ds P. Veen, emeritus predikant te Utrecht. 5 1 I 1 i 1 r t( v v 8 C d 2 r r Zaterdacr 25 September 1954 Ouwerkerk aan de beurt, waarna Kerkwerve zal wor den bezocht. Daar zal aan het gemeentebestuur een ge- Op Maandag 4 October a.s. zal de Commissaris der Ko ningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, de Commissie ter bevordering van de Pro ductiviteit in Zeeland offi cieel installeren. Deze plech tigheid zal plaats vinden des middags om half drie in de Statenzaal aan de Groen markt. De instelling van de- Zondag 3 October a.s. hoopt de heer J. Sijthof te Echten, beroepen hulp prediker te Sirjansland, zijn intrede te doen na bevestigd te zijn door ds Cor- nelder te Wilhelminadorp worden, maar wethouder Poppe achtte Z. dit niet verantwoord. Op een vraag van WILKING. Over een visitekaartje gesproken. Wie door de Lange Kerkstraat loopt moet onmiddellijk de prachtige nieuwe etalage’s van Wilking in de Klokstraat opvallen. Ze zijn modern en stijlvol in gericht en dragen een geheel eigen cachet. Een waardige entree voor dit kledingbedrijf. De vernieuwing en uit breiding van de etalage’s is een vrij kostbare geschiedenis geweest en daar om mag ook dit initiatief, dat eveneens een voorbeeld is van de vooruitstre vendheid van de Goese middenstand, niet onvermeld blijven. zen, omdat het van de ge troffen dorpen het meest Harder dan ooit klinkt vandaag het (blijde) geram- Met ingang van 3 October a.s. gaan de consumenten prijzen van losse melk en van melkproducten in Zee land weer omhoog, n.l. met één cent per liter. Óp Noord- Beveland bedraagt deze ver hoging twee cent per liter, aldus vernamen wij van de Zeeuwse Melkfederaties. De ze verhoging was noodzake lijk tengevolge van de ver minderde melkproductie, de verhoogde aanvullingsprij- zen, de stijging van de vee door de overheid van de z.g. melktekortgebieden-toeslag en de verlaging van het sub sidie op de consumptiemelk. Woonplaats: De laatste weken wordt op de Zeeuwse stromen de visserij op zeemos uitge oefend. Zeemos of zeebomen zoals deze planten wel ge noemd worden, worden ge droogd, geverfd en meestal geëxporteerd naar alle de len van de wereld, voor het maken van corsages, tafel versieringen, bruidsbouquet- ten enz. In Rilland-Bath zal eind October een bazar wor den gehouden ten bate van de Hervormde Kleuter school. Er is nu een comité gevormd, dat bestaat uit de heren J. A. Boot, voorzitter, A. Hack, secretaris, J. J. Goeree, penningmeester, A. A. Mol, M. Hoek, M. Bolier en J. Blok-Rooze, leden. In de polder Bruinisse is een begin gemaakt met het rooi en van suikerbieten. De loof- ontwikkeling, is veel gunsti ger geweest dan die van de bieten zelf. Het kilogewicht valt behoorlijk tegen en over men tisch. minafonds bracht in Ril land-Bath f 646.35 op en in Wemeldinge f 550. voor de Zeeuwse percelen neemt dan ook weer toe en er bestaat zelfs animo onder de Wieringers om in aanmerking te komen voor Zeeuwse percelen. GOES, 25 Sept. Wie er nog aan twij felde zal stellig vandaag overtuigd wor den. De middenstand van Goes, de stad die in het centrum van Zeeland ligt, is springlevend én stelt alles in het werk om het de kopers zoveel mogelijk naar de zin te maken. Vandaag immers wor den twee zaken na een kostbare her bouw geopend, n.l. Maison van Westen, de zaak voor herenkleding en Rial de zaak voor dames-, heren-, en kinder schoenen. En of dit nog niet genoeg is op een dag, opent Willy een nieuwe manufacturenhandel en neemt A. Wil king de nieuwe prachtige etalage’s in gebruik. De oude Goese gerenommeerde zaak Maison van Westen in de Lange Vorst- straat is wel heel drastisch uitgebreid. De oude zaak is niet meer te herken nen zo ingrijpend is de expansie ge weest. Maar opvallend is, dat de oude sfeer van deze zaak is gebleven. Het is het smaakvolle interieur en de inde ling, die maken dat iedereen, zoals van ouds, zich hier op zijn gemak zal voe len. „Maison van Westen”, zoals het nu is, is een mooi voorbeeld van wat een hard werkende zakenman in deze tijd nog kan bereiken. Wie vanmiddag de zaak zal ope nen is nog niet bekend. Want bij gunstig weer verschijnt vanmiddag een vliegtuig boven de stad, waaruit de sleutel aan ’n parachute geworpen zal worden. Wie deze sleutel weet te bemachtigen mag de zaak openen. En deze „officiële persoonlijkheid” krijgt natuurlijk een rijke beloning. RIAL. Maar ook Rial weet, hoe een zaak te openen. Schuin tegenover van Westen zal het ook feest zijn. Want daar wordt een reuze ballon van vier meter doorsnede opgelaten en voor de kinderen is er natuurlijk weer een ballonfeest. Na de laatste herbouw is de zaak prachtig opgeknapt. Vanbinnen ziet al- per week Deze nieuwe abonné wil per maand betalen. per kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. Opgegeven uit pure vriendschap voor de krant door Uw abonné: voor „Draagt Elkanders Las ten” en het Zuidnederlands Sanatorium. Daar gaat-ie In Hansweert wordt Dins dag een man 80 jaar, die niet minder dan 68 jaar van Zijn Werkzame leven aan de muziek heeft gewijd. Het is de heer J. H. Polderman, die al op zijn twaalfde jaar als jong broekje lid werd van „Scheldegalm” en die nog altijd, in zijn keurige uni form, bij het muziekgezel schap te zien is, als dat op treedt. De jonge Polderman werd na verloop van tijd di recteur van het gezelschap en bleef dat lange tijd. Oor spronkelijk was het een fan farecorps, dat het zeer hoog en ver bracht: vele eerste prijzen in binnen- en bui tenland werden behaald. De heer Polderman zag kans zijn gezelschap om te zetten in een harmonie, waarmee hij ook vele lauweren oogst te. „Scheldegalm” en „Pol lot ere-directeur. En nog al- -2. 1-2i van „Scheldegalm” van zijn vele waardevolle en deskundige adviezen. Zn verschillende plaatsen in Nederland heeft IJzen- dijke een bekender klank gekregen. Immers, in het aardige stadhuis van deze gemeente is Woens dag een congres gehouden over het probleem van de kunstspreiding. In het bijzonder is de vraag be sproken hoe de financiële stroppen vermeden kun nen worden bij het organiseren van de exposities. Het is een moeilijkheid, waarmee men niet het minst in Zeeland heeft te kampen. De organisator van het congres, de burgemeester van IJzendijke, weet er over mee te praten. Hoe komen we er uit?, zo vroeg men zich af. En het antwoord was: Coördinatie. Na tuurlijk coördinatie. Maar hoe? Er doen zich vele mogelijkheden voor. Eén van de inleiders heeft hier voor waardevolle suggesties gedaan, die deel zullen uitmaken van een rapport, dat aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zal worden aangebo den. Dit rapport zal de gemoederen moeten wakker schudden-. Maar voordat het probleem de aandacht heeft, die het verdient en een oplossing op landelijk nivèau in zicht is, zal er nog heel wat water door de Schelde stromen. En voorlopig blijven de organisa toren van tentoonstellingen in de kou zitten. Maar wij hebben een Provinciale Culturele. Adviesraad. Zou deze niet een werkelijke adviesraad kunnen worden in deze zin, dat hij een adres wordt, waartoe de organisatoren van tentoonstellingen zich voor uit voerige inlichtingen kunnen wenden? Vaak wordt men in den lande van het. kastje naar de muur ge stuurd. En zou deze raad ook niet bemiddelend kun nen optreden wat betreft het verkrijgen van de nu nog zo dure technische hulpmiddelen? Wat zou deze adviesraad ervan denken om spoedig de zo onont beerlijke coördinerende instantie te vormen? Er is veel werk aan de winkel, ondanks het feit, dat alle initiatieven uiteraard bij de gemeente moeten blijven. Ad. int. gezien als één der concrete resultaten van de in Mei j.L gehouden Productiviteitsdag in Terneuzen. les er veel ruimer uit. „Maar dat lijkt maar zo”, zei de bedrijfsleider. Ver nuftig is de indeling van de etalage’s. Twee ruimtes zijn boven elkaar aange bracht. Het is een systeem dat in ons land nog niet zoveel is toegepast. De schoenenzaak. Rial in de Lange Vorst- straat komt steeds beter voor de dag. WILLY. De manufacturenhandel Willy heeft op de wekelijkse Zeeuwse markten al om bekendheid verworven in de pro vincie. Het spreekt haast vanzelf, dat de kopers de weg naar de Opril Grote Markt in Goes wel zullen vinden, waar Willy vandaag een nieuwe zaak opent. Het ziet er binnen licht, fleurig en mo dern uit. Alles is ingericht op een goe de service van de cliënten. Wie er nu binnenstapt, zal zich in een bloemen - zaak wanen, zoveel prachtige bouguêt- ten en stukken zijn er gébracht. Ja, relaties, die doen wat. De zaak van Willy is een goede aanwinst voor de Opril Grote Markt en een aardig visi tekaartje voor het nog steeds wat ver geten Goes-Noord. De heer Verhagen herinnerde aan de mededeling in de Troonrede, dat bin nenkort de/Deltawet zal worden inge diend. Het is z.i. zaak, dat de gemeen ten, die bij de werking daarvan be trokken zijn waartoe zeker Vlissin gen behoort op haar hoedé zijn en trachten, nog voordat de behandeling door de volksvertegenwoordiging ge schiedt, eventuele wensen of sugges ties naar voren te brengen. Komend tot de plannen, die zouden bestaan tot verhoging van de boulevards, zei d& heer Verhagen, dat de geruchten ver ontrustend zijn. Er wordt gesproken van drie plan nen: óf verhoging van het voorste deel der boulevards öf verhoging van het achterste deel öf een zodanige bevesti ging van het wegdek, dat uitspoeling door de golven onmogelijk is. Verder wordt er ook gesproken over een spe ciaal groot plan voor de Boulevard Bankert. Burgemeester Kolff zei het stand punt ten aanzien van de Deltawet te onderschrijven, maar wat de boule- vardplannen betreft weten B. en W. officieel niets. Het is zeker zaak Rijks waterstaat inlichtingen te vragen. Wet houder Van Popering verklaarde, dat de geruchten ook B. en W. met zorg vervullen. Men weet, dat eraan ge werkt wordt, maar dat gaat blijkbaar zó hard, dat er geen gelegenheid is het betrokken gemeentebestuur in te lich ten. de heer G. Geldof (P.v.d.A.) deelde hij mede, dat stichting van een kleuter school in plan Bonedijke nog afstuit op de ruimte: er zouden enkele wonin gen moeten worden afgebroken, maar dit kan Ónmogelijk vanwege de nood toestand- op het gebied der volkshuis vesting. Een firma kan ev. de school kant en klaar leveren. CULTUURFONDS. Een ander punt, waarover enige dis cussie werd gevoerd, had betrekking op het garanderen van 75 van het tekort (tot een maximum van 250) van de uitvoering, die het Vlissings Mannenkoor „D.O.U.” op 16 October wil geven. De heer Van Poelje was dankbaar, maar niet voldaan: er blijft nog een groot risico voor deze kleine vereniging. Opnieuw drong hij aan op het vormen van een cultuurfonds en de stichting van een adviesraad, die over de verdeling der gelden adviseert. Wet houder Poppe antwoordde, dat het be stuur met de 250 meer dan tevreden is en dat binnenkort nadere medede lingen zijn te verwachten over een fonds voor culturele subsidies. Tot he den kon er nog niets van komen, om dat de begroting niet sluitend was. De wegen rondom Kort gene, die door de Februari- ramp vorig jaar ernstig be schadigd werden, zijn nu bijna alle hersteld en van een nieuwe teerlaag voor zien. Donderdag is een be gin gemaakt met de weg on der de Torendij k, die het sluitstuk vormt van deze herstelwerkzaamheden. In tegenstelling tot deze goede wegenverbetering is het eind van de woningbouw op de Pompweide nog niet in zicht. Er zijn nog slechts 12 van de 33 woningen opgeleverd, terwijl de laatste wel niet voor het begin van het vol gend jaar gereed zullen zijn. Het teleurstellende verlóóp van deze huizenbouw komt des te sterker naar voren, wanneer men een vergelij king maakt met de snelle vordering van de bouw van woningen in Kortgexte, ■Waarvan de eigenaar ”7zelf Zijn aannemer kon kiezen. GOES, 24 Sept. Nu de bedragen be kend zijn die de gemeente Goes ont vangt krachtens de nieuwe financiële regeling tussen Rijk en gemeenten voor het jaar 1954 is de begroting 1954 gewijzigd. Dit heeft o.a. gevolgen voor het omvangrijke scholenplan dat op stapel staat. Begonnen is thans met de bouw van dé derde Hervormde school. Hiervoor is een bedrag van f 125.000.uitge trokken voor 1954. Als deze school ge reed zal zijn zullen tenminste twee lo kalen aan het openbaar onderwijs wor den toegewezen. Een nieuwe openbare school staat echter ook al op het pro gramma en daarvoor is nog dit jaar een bedrag uitgetrokken van f 135.694. Het volgend jaar zal deze school gereed zijn en dan krijgt het R.K. schoolbe stuur hiervan 3 lokalen tegen het open baar onderwijs vier. In 1956 wordt dan begonnen met de bouw van een nieuwe R.K.-school; als deze klaar is zal iedere richting haar eigen school hebben. Intussen wordt ook nog op de be groting van 1955 een bedrag uitgetrok ken voor de bouw van de Chr. Nat. school aan de Bergweg. Deze is thans gehuisvest in de R.K. Jongensschool, zodat de R.K. in 1956 ook over dit ge bouw de volledige beschikking krijgt- Voor de huisvesting van de ver schillende kleuterscholen konden op de gewijzigde begroting 1954 gee gelden meer worden uitgetrokken. De bouw van deze scholen zal dus nog een poosje moeten wachten. dan: Arnemuiden f 165.93, Baarland f 15.01; Brouwers haven f 99.Burgh f 76.85, Haamstede f 118.14, Hein- kenszand f 92.Hoede- kenskerke f 58.16, Kapelle- Biezelinge en Schore f 270.-, Kamperland f 57,37, Noord- gouwe-Kerkwerve f 112,89, Oostkapelle f 125.27, Renes- se f 99.85, Ritthem f 25.77, Scharendijke-Duivendijke f 62.51, Wemeldinge f 455.52, Wolfaartsdijk f200.53, Zon- Na de inundatie van het eiland Tholen, in 1945, was er een door niemand ver wachte goede graanoogst, zodat men van „het wonder van Tholen” ging spreken. Ook in het water schijnen zich soms „wonderen” te voltrekken. Reeds vaak was b.v. de stelling verkondigd, dat de mosselpercelen in de Grevelingen hun tijd had den gehad. En inderdaad was menig jaar het resultaat teleurstellend. Maar zie nu dit jaar: wetenschap en voederprijzen, de afschaffing menselijke berekening faal den, want vele percelen in HARD AAN HET WERK. Wat de Muziekschool aangaat ant woordde wethouder Poppe, dat de di recteur, de heer Stam, vanaf 1 Sep tember hard aan het werk is. In alle plaatsen, die meedoen, is hij al ge weest en zijn contacten gelegd met de plaatselijke musici. In Vlissingen heb ben de twee voornaamste muzieklera ren toegezegd zich aan de Muziek school te willen verbinden en hun leer lingen mee te brengen. Dit is ook in andere plaatsen bijna steeds het geval. Het ligt in de bedoeling binnenkort nog een oproep voor leerlingen te plaatsen. De grote moeilijkheid voor Vlissin gen is hét gebouw. Er zijn lokalen aan gewezen, maar die voldeden niet in het minst aan de eisen. De heer Poppe had wel een gebouw op het oog (hij doelde waarschijnlijk op de grote villa bij de leeuwentrap), dat, als het wérd inge richt, de beste muziekschool van Euro pa zou zijn, maar het bezwaar is tot heden, dat de belastingen, die erop drukken, onbetaalbaar hoog zijn. De samenstelling van het curatorium is nog niet definitief. Het voorlopige college heeft geadviseerd aan het be stuur omtrent de directeursbenoeming. SCHOOLZALEN. De heer J. Koops (P.v.d.A.) was van oordeel, dat de Bouwen Ewoutschool gedaan. Met dankbaarheid zullen velen dringend verbouwd en vernieuwd moet hem blijven gedenken. worden, maar wethouder Poppe achtte GOES, 24 September In de ver gadering van het Algemeen Bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. werd uitvoe rig gesproken over de jongste loons verhoging. De vergadering betreurde, dat dit midden in het lopende contract- jaar aan de orde was gesteld en was van mening, dat gezien enige dalende tendenzen in de landbouw, deze loons verhoging bij vele landbouwers niet erg welkom is ontvangen. Unaniem was de vergadering echter van mening, dat de landbouw echter niet achter kan blijven, daar er toch reeds vele ar beidskrachten uit de landbouw worden weggezogen. Nu tot loonsverhoging is besloten, dient dit in de prijzen door berekend te worden. Het bestuur hoop te, dat deze loonsverhoging zal mogen meewerken aan de bestrijding van de zwarte lonen. Betreurd werd, dat er zoveel stag natie is bij de oprichting van de Land- bóuwhuishoudschool te ’s-Heer Arends- kerke. Alvorens tot aanbesteding te kunnen overgaan, moet eerst de rijks- goedkeuring ontvangen worden. In de plaats van dé heer A. J. de Jager te Nieuwdorp wérd door het' be stuur aangewezen in de Sociale Com missie van de Stichting voor de Land bouw in Zeeland, de heer Joh. Breure te Colijnsplaat. Het bestuur sprak zijn grote teleur stelling uit over de trage gang van za ken betreffende het bekendmaken van de normen voor herstelbewerkingskos- ten en voor de tuinbouw. Reeds lange tijd bleek er behoefte te bestaan om een juridische adviseur aan de organisatie te verbinden. Over eenstemming werd bereikt met mr J. G. v. d. Burgt, advocaat en procureur te Goes. Wij hebben onze vriend Vingerling begraven. Het grote aantal belangstellenden dat op de begraafplaats aanwezig was om de overledene de laatste eer te bewijzen, is een aanwijzing dat met het overlijden van Vingerling een man van betekenis is heengegaan. De overledene, afkomstig uit Zuidland, waar hij in meer dan één opzicht door Ds. C. W. J. v. Lummel gevormd werd, heeft een belangrijk deel van zijn leven in Zeeland doorgebracht. Ongeveer een kwarteeuw geleden begon hij hier zijn arbeid, aanvankelijk als propagandist van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimo nium”. Zijn bezielend optreden en zijn vurige ijver zullen mede oorzaak zijn geweest, dat hij werd benoemd tot vrij gestelde van de Ned. Chr. Landarbeiders- bohd. De taak hem opgelegd, was ver van gemakkelijk, maar hij versaagde niet en hij heeft het voorrecht gehad dat hij heeft mogen zien hoe zijn arbeid gezegend werd, zodat in tal van plaatsen een afdeling van de N.C.L.B. kon wor den opgericht; dat mee door zijn be moeiingen de positie van de landarbei ders belangrijk verbeterd werd en dat betere verhoudingen tussen boeren en arbeiders werden geschapen. Men heeft Vingerling meermalen getekend als een socialist, als iemand die alleen op stoffe lijke welstand van de arbeiders bedacht was. Maar die hem kenden wisten beter. Hij was er diep van overtuigd en hij heeft dat er ook bij zijn vakgenoten in gehamerd, dat de mens niet van brood alleen zal leven, maar van alle woord dat uit de mond Gods uitgaat. Dat hij niet alleen in de kringen van de landarbeiders een belangrijke plaats innam, blijkt uit het feit, dat hij o. m. bestuurslid was van de Nationale Boeren Onderlinge (N.B.O.) en van de Stichting van de Landbouw. Ook op politiek gebied heeft dé over ledene zich bewogen. Tal van jaren was hij bestuurslid van de A.R. kiesvereni ging te Goes, waarvoor hij ook enige jaren in de gemeenteraad zitting had. Ook van de Prov. Staten heeft hij enige tijd deel uitgemaakt. Tijdens de oorlogs jaren toonde hij zich als altijd een man van karakter en nam hij ijverig deel aan de ondergrondse partij-actie. Het was in verband hiermee, dat hij op 17 Septem ber 1943 ernstig gewond werd bij de treinbeschieting die aan wijlen Ds. W.w H. van der Vegt het leven kostte. Het kerkelijke leven had mede en niet in de laatste plaats zijn volle belang stelling. De Geref. Kerk van Goes heeft hij meermalen als ouderling gediend en gedurende de bezetting heeft hij onaf gebroken gearbeid om het jeugdwerk in stand te houden. Zijn begeerte om op grond van Art. 8 K.O. tot het predik ambt te geraken is niet vervuld, maar wel is hij in verschillende classes in de gelegenheid gesteld een „stichtelijk Woord” te spreken. Op Zondag 13 Janu ari werd hij te Breskens vlak voor het begin van de dienst door een hevige ziekte aangegrepen waaraan hij tenslotte is bezweken in het vaste geloof, dat hij in leven en sterven het eigendom van Christus Jezus was, Die ook hem met Zijn dierbaar bloed had gekocht. Vingerling was een markante figuur, een vijand van schipperen en plooien, die, zoals hij zelf soms opmerkte een kat een kat noemde. Dit viel niet altijd in de smaak. Het heeft hem. meermalen moeilijkheden bezorgd. Wie hem meer van nabij kenden, wisten dat het nooit zijn bedoeling was om te wonden, maar dat hij gedreven werd door de begeerte naar waarheid en recht. Natuurlijk had hij ook zijn fouten en gebreken. Ook Vingerling was een zo ndaar en hij wist het die van genade moest leven. Na een lang lijden en hoe zwaar was dat soms! is hij Zondag j.l. ont slapen. En het was, zoals de familie het schreef in de overlijdensaankondiging Hij werd verlost, God heeft hem wel- Gedurende deze maand September vindt U iedere dag op dit plekje in ons „Zeeuwsch Dagblad het invulformulier, waarop ge naam en adres van Uw nieuwe abonné, ge wonnen uit pure vriendschap voor Uw dagelijkse gast, kunt invullen. En dan wilt ge wel zo vriendelijk zijn dit formulier zo vlug mogelijk naar Goes te zenden. Natuurlijk zijn we U zeer erkentelijk voor dit blijk van vriendschap. GOES, 23 Sept. B. en W. van Goes stellen de Raad voor de motie van de Raad van Terneuzen, waarin de poli tiek van de Provincie ten aanzien van het vervoer van het veer Terneuzen- Hoedekenskerke wordt afgekeurd en waarin wordt aangedrongen op hét instellen van een één uurdienst met klem te ondersteunen. Het College wil wijzen op de belangrijkheid van de verbinding Goes-Hoedekenskerke-Teï- nëuzen. Immers, het industriëel cen trum van geheel Zeeuwsch Vlaanderen wordt voor overig Zeeland het gemak kelijkst via deze verbinding bereikt. Men acht het daarom mede logischer op dit veer een grote boot te laten va ren en in Vlissingen een kleine boot in reserve te houden. Men wil dan ook vragen het passagiersschip „Prins Wil lem” op dit veer in de vaart té brengen. Tevens stelt het College voor aan te dringen om met spoed de provinciale weg Goes-Hoedekenskerke te verbete ren. Het moderne verkeer eist dit. Tenslotte stellen B. en W. van Goes voor Ged. Staten in overweging te ne men, dat in Terneuzen een brug op de ponton wordt aangebracht, welke ge schikt is voor het zware vervoer. VLISSINGEN, 24 Sept. De Muziekschool en de plannen voor de boule- vards, beide onderwerpen tijdens de rondvraag in de gemeenteraad vanmid- dag ter sprake gebracht, waren niet de meest onbelangrijke zaken, die mo menteel de gemoederen bezighouden. Zeker die boulevardplannen, waarover de geruchten in de Scheldestad legio zijn en die door de heer J. L. Verhagen (VVD) onder woorden werden gebracht. Helaas: de burgemeester, mr B. Kolff, evenmin als de wethouder van openbare werken, de heer M. A. vaii Popering, konden iets vertellen. En dat kwam, naar zij mededeelden, doordat Rijkswaterstaat het gemeentestuur er nog steeds niet in heeft gekend. Met de Muziekschool (waarover de heer J. P. Ventevogel (CH) inlichtingen vroeg) stond het anders. Deze is al - zij het „geruisloos” - aan de gang en de resulta! ten, die op het punt van de organisatie tot heden zijn bereikt, zijn veel- belovend. ■TN onderdag en Vrijdag a.s. zal de Zeeuwse bevolking L/ op een heel andere manier dan gewoonlijk met de Rijkspolitie kunnen kennismaken. Op die dagen zal n.L de Rijkspolitiemuziekvereniging een serie concerten in onze provincie komen géven, speciaal in de watersnood- gebieden en op Walcheren. De vereniging, die op 8 Oc tober reeds haar eerste lusturm viert, bestaat uit ac tieve Rijkspolitie-mensen, die in hun vrije tijd muziek beoefenen. Het corps js geen kapel, omdat het niet een organiek onderdeel vormt van het corps Rijkspolitie. Het orkest is 45 man sterk en de drumband 25 man. Donderdagmorgen begint verlichting van de Middel- deze zeearm leverden (voor de tournée om half 10 in burgse Markt af naar Minia- Bruinisse met een korte tuur Walcheren, waar een mars en een concert voor ’t concert zal worden gegeven, gemeentehuis. Vervolgens is gevolgd door een taptoe van aan de beurt, 10 uur tot half 11. Vrijdagmorgen gaat de veel verwachtingen had. De tocht eerst naar Westkapelle pokken, die waar de corpsleden na een aanvankelijk schenk worden aangeboden concert van kwart over 10 van het Rijkspolitiepersoneel tot kwart voor 11 door het velingen komende mosselen in Zeeland. Dit geschenk is gemeentebestuur zullen vormen voor de handel een bedoeld als een blijvende worden ontvangen. Des mid- welkome aanvulling, daar de herinnering aan de een- dags zijn de politiemannen voorraad op de Waddenzee drachtige samenwerking tus- om kwart over 1 op het ter- beperkt en niet altijd aan sen bestuur, bevolking en rein van de nieuwe Centrale te voeren is. Deze week, nu Rijkspolitie tijdens de wa- Zeeland te Vlissingen, waar de verzending naar Parijs tersnood op het gehele zij tot 2 uur, het officiële begon, was de aflevering ze Commissie mag° worden eiland. Kerkwerve is geko- tijdstip van de opening, zul- van Zeeuwse mosselen bui- len concerteren. Tot slot van tengewoon druk. De belang- deze tweedaagse tournée stelling - J - centraal ligt. Na deze plech- wordt een bezoek aan Krui- tigheid zal de voorzitter van ningen gebracht, waar om de Rjjkspolitiemuziekver- half 4 het laatste concert eniging aan de Stichting „Nieuw Schouwen-Duive- land” een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerde „Nieuw-Schouwen-mars” aanbieden. Om 11 uur 20 ar riveert het corps in Kerk werve. Des middags is eerst Re- nesse aan de beurt, waai- ’n muzikale mars rond het Dorpsplein wordt gemaakt. Dan gaan de muzikanten naar Haamstede om vandaar een mars naar Burgh te ma ken. Brouwershaven wordt daarna bezocht. Daar ver trekt men om 4 u. naar Zie- rikzee, waar ’n mars wordt gehouden en om 5 uur met de provinciale boot naar Katseveer wordt afgereisd. Des avonds óm 8 uur mar cheert het corps met fakkel- derman” zijn in de loop der mei van de collectebus door jaren onscheidbare begrip- ons Plakkebord heen, ’t pen geworden. Op 23 Jan. Wordt heel wat en wie het 1953 legde hij zijn direc- volgende leest ontdekt op- teursfunctie neer. Maar on- nieuw dat de Zeeuwen hun middellijk werd hij benoemd portemonnaie weten te vin- tot ere-directeur. En nog al- den voor een goed doel. Al- nemaire f 69.—. De collecte tijd profiteren de leden van le opbrengsten zijn bestemd voor het Koningin Wilhel-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2