PLAKKEBORD zware van Bureau-Drie-Eilandenplan Goes Nieuws uit de Provincie. DIJK- EN KAAILEGER TE VLISSINGEN PARAAT Chr. Kruideniers op Walcheren startten propaganda-actie Wolfaartsdijk zware tegenstander Kapelle ’T ZEEUWSE in en Nijverheid en Handel heeft plannen voor nieuwe initiatieven AiBtlelaelt Gemeente Vlissingen stelt enquête in Vestiging van Dienst der Domeinen Burgerweeshuis centrale verzamelplaats De heer J. Blankenburg te Vlissingen benoemd tot voorzitter Vele vrienden aan het graf van wijlen A. Vingerling GOES, 23 Sept. Een groot aantal vrienden en bekenden was vanmiddag naar de begraafplaats gekomen om de laatste eer te bewijzen aan de heer A. Vingerling, in leven bestuurder van de Notarissen naar Zeeland Zaterdagvoetbal Goes IV, Middelburg VI en Rillandia II hebben zich uit competitie teruggetrokken GOES, 18 Sept. In de eerste klasse van Cortgene IWissekerke I UITERST BELANGRIJKE WEDSTRIJD IN GOES ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 24 September 1954 pagina 2 c Safeltenms I'lansllscsl Spcrisp!eg el Animo onder de meisjes voor werk in te vestigen industriën. Zevenhandbal. De Middelburgse kampioenschappen. Onze verwachtingen. Benoemingen. KAPELLE KLOETINGE Juniorejicompetitie. Goes krijgt een tafeltenniscompetitie Elfhonderd man kunnen worden ingeschakeld „Ideaal of succes op korte termijn?” Algemene vergadering in 1955 MELISKERKE O- EN W.-SOUBURC OOST KAPELLE WEMELDINGE De Singeiestafette. Zeeuwse Korfbalcompetitie Vr', ’a BE minder niet zeker Swift gen. de en O. Jager ten Vrouwenbond sprak drs 1 1 Een maar 1 2 1 sirenes worden niet gebruikt. Ambte naren, die telefoon bezitten, zullen de leden van de kaaiwacht oproepen. Het Burgerweeshuis is de centrale verzamelplaats van het kaaileger. Van deze plaats mag worden verwacht dat zij onder alle omstandigheden droog zal blijven. Pas wanneer bepaalde wijken door overstroming worden bedreigd zullen de sirenes en mobilofoons op politie- en brandweerwagens worden gebruikt. 1 2 2 1 Er nenno paald niet o kere troon In die g' minis' huisV1 is eer gerin; heid einde licht te doi nieuv graaf dat n uitko fonds We schiji word niste ven dat 1 ning' zorg< Kief' tatie jaar dat 1 96 n in zi nieu die ploii ter syst< bou\ lang mat< ft ting die prio een En dit dat in c staa gebi van H dat den schi blac het and N den moe zijn ervi mof dra: han wer De i verl gew het Nu alle duu mei we dit geei grot alle bete N ter af 1 daai een kun kom krat de 1 T< gaai dat War ook kelij die zo’n O] nog het bore beta stige mint bate Al hure een naar dan laste verb hogii huize want Pen j waar oog op ziekenhuisverpleging, handel enz. Kortgene vecht voor een brugver- binding en voelt niets voor een Ooste lijke verbindingsdam, terwijl men üie in Oostelijk Noord-Bevelana juist wel wenst. „Het zou, waar het hier gaat om Zeeuwse belangen, veel verstandiger zijn de zaak in de openbaarheid te brengen”, zo merkte ue heer Terwoert op. 1 2 2 2 Morgen wordt op de Markt te Middelburg weer zeven- gespeeld. E.M.M. komt met een heren- en ’n juniorenploeg uit tegen To- nido uit Goes. De wedstrijden beginnen om half zes. Tij dens de wedstrijden zal een fiets worden verloot. mej. en R. Riemens. Voor damesafdeling meldden slechts vier speelsters digd. In Vlissingen is nu uit het kaaileger een kaaiwacht gevormd, die na ont vangst van het eerste telegram onmid dellijk de schotbalken zij de Voorha ven zal plaatsen. Op geregelde tijden (o.m. Woensdag a.s.) zal deze kaai wacht oefenen om de nodige routine en ervaring te verkrijgen. Het alarmeren Morgen worden in de gro te zaal van het Schutters hof te Middelburg de hoofd stedelijke tafeltenniskampi- oenschappen gehouden. Voor de eerste klasse hebben elf deelnemers ingeschreven. De grote kanshebbers zijn hier Hofman, Kolijn, Tilroe en Poppe, die overschrij ving heeft gekregen van het Vlissingse Be Fair naar Will van Zoelen en dus voor de eerste maal aan deze kam pioenschappen deelneemt. In de tweede klasse schreven te heSloopkundig Laboratorium) doorlopend op de hoogte blijven. Ook de sociolo gische problemen in Zeeland wil men eens nader in beschouwing nemen, evenals de vraagstukken, waarvoor de handel in onze provincie staat. ie klasse. Arnexnuiden ITem. Boys I Mevo IRillandia I Kapelle IWolf aartsdijk I VCK INieuwdorp I 2e klasse A. Kapelle II— Wolfaartsdijk II 1 Wemeldinge IIColijnspl. Boys II 1 VCK IINieuwdorp II 2 2e klasse B. Bevelanders ISerooskerke I 2 fMM IV—Veere I 2 Meeuwen INieuwland 1 1 2e klasse C. VLISSINGEN, 23 Sept. In ver band met aanvragen voor industrie vestiging te Vlissingen heeft het ge meentebestuur besloten onder de meis jes van 1525 jaar verminderd met onderwijzend en verplegend personeel in totaal 1100 een enquête in te stellen, om zodoende aan de weet te komen of er animo bestaat voor werk in industriën. Volgende week Dinsdag zullen deze meisjes een circulaire ontvangen, waarna zij bezoek zullen krijgen van een enquêteur, die een aantal vragen zal stellen. Het gemeentebestuur heeft verschil lende aanvragen voor industrievesti ging ontvangen, w.o. een van een Ame rikaans bedrijf voor tricotage. Een der bedrijven, die zich in Vlissingen wil vestigen (het aantal krachten, dat te werk kan gesteld worden varieert van 40 tot 500) is bereid om als er voldoen de werkkrachten zijn een excursie te organiseren teneinde de meisjes te la ten zien, wat voor werk zij te doen zullen krijgen. zoen gereed te hebben. Teneinde geen risico te lopen heeft de gemeente de muur bij de Vissershaven met 35 cen timeter omhoog gebracht. Van groot belang is ook, dat de capaciteit der rio- leringspompen is uitgebreid, zodat overslaand water sneller kan worden weggepompt. WAARSCHUWINGSSYSTEEM. Zoals men weet is het waarschu wingssysteem landelijk zo geregeld, dat er drie fasen zijn, weike steeds dóór een telegram worden aangekon- De heer L. Pieper, thans hoofd van de Chr. school te Oostdijk is benoemd tot onderwijzer aan de kweekschool „De Driestar” te Gouda. In zijn plaats is benoemd de heer K. Ruissen, thans onderwijzer te Middelburg. Beide zijn woonachtig te Waarde. des avonds d. Klis, Chr. voor de af- preekbeurt te Vergadering N.C.V.B. Voor de afde ling Kapelle-Biezelinge van de NCVB heeft ds Van Ooyen uit Nisse gespro ken over Emigratie. Het was de eer ste vergadering in het nieuwe seizoen en met grote aandacht volgden de da mes de spreker welke hen in gedach ten meenam naar Canada en de moei lijkheden en mogelijkheden van de emigrant behandelde. Een en ander werd verduidelijkt met lichtbeelden. De leiding berustte bij mevr. Zeger- Kielen. Plattelandsvrouwen. Ook de afd. Ka pelle-Biezelinge van de Bond van Plat- vergaderde. Bij de VLISSINGEN, 23 Sept. In de Scheldestad is thans een bewakings- beveiligingsorganisatie opgebouwd, die onmiddellijk kan ingrijpen, wanneer zich onverhoopt calamiteiten voordoen aan de kust tengevolge van storm vloeden. Er is voldaan kunnen worden aan de vraag van de Polder Walcheren naar duizend man voor het dijkleger. Een zware en uitgebreide selectie leidde ertoe, dat slechts mensen, die in staat zijn zware lichamelijke arbeid te ver richten, tot dit dijkleger behoren. Voorts is er een kaaileger opgericht, dat het overgrote deel van het gemeentepersoneel omvat en dat zo nodig zal worden ingezet op dat deel der kust, hetwelk voor rekening van de gemeente komt. Hierbij zijn ongeveer honderd man betrokken. Twee uitgangspunten waren er bij het opzetten van het beveiligingssy steem. In de eerste plaats, dat voorko men beter is dan herstellen en voorts, dat onnodig verwekken van angst of paniek verkeerd is. Wat het eerste punt betreft is het zó, dat de gemeente haar zeewering na de Februaristorm van vorig jaar verhoogd heeft van 4.45 meter boven N.A.P. tot 5.50 meter. Mo menteel is de Rijkswaterstaat bezig de sluis bij de Vissershaven ook op deze hoogte te brengen. Men streeft ernaar het werk vóór het komende stormsei- Mr. Van den Hout stelde duidelijk vast, dat de Bond eigendom is van de leden en geen zaakje van een paar; bestuursleden. Hij schetste de moder ne maatschappij, waarin wij leven en waarin ook de middenstander staat. Gewezen werd op de verwereldlijking, de ontwijding, de ontgoddelijking, de losweking van de religie, die kenmer kend voor onze huidige tijd moeten worden genoemd. Een middenstander, een kruidenier, is iemand, die zidh met zijn gehele persoon, vaak met zijn hele gezin, in zet voor een bepaalde zaak. Hij staat in een dynamisch bedrijf en komt met vele mensen in aanraking. Zijn positie en taak als zodanig kunnen een rem zijn tegen vervlakking en massifica tie. bestuursverkiezingen werd als nieuw lid gekozen Mevr. Buys. Verder werd besloten een pitrietcursus en een cur sus handwerken te organiseren. Hier zal mevr, van Maris-de Klerk de lei ding krijgen. Verder zal een groep in de komende winter klompendansen in studeren en hiervan demonstraties ge ven. Voor de ouden van dagen zal een St Nicolaasfeest worden georganiseerd. Laatste zomeravondconcert. Zaterdag avond zal de muziekvereniging „Excel sior” onder leiding van directeur J. den Toonder, haar laatste zomerconcert ge ven in de tent. Het concert begint om half acht. IR DE VINK VOORZITTER. In deze jaarvergadering vond de ver kiezing plaats van een nieuwe voorzit ter en een nieuw bestuurslid. De heer D. F. P. Hoegen was ingevolge de wet der Maatschappij niet herkiesbaar, evenmin als ir J. P. Berdenis van Ber- lekom. De nieuwe voorzitter werd de heer De Vink; ir G. Kemper werd tot opvolger van ir Van Beriekom geko zen. De heer Hoegen gaf een overzicht van het werk van het Departement ge durende de zeven jaar van zijn voor zitterschap. Begonnen werd met een miniem aantal leden, n.l. 14. Dit is thans gestegen tot 211, Tal van initia tieven werd engenomen (het congres over het Deltaplan o.a.) en vele ex cursies gemaakt. Ir De Vink dankte de scheidende voorzitter hartelijk voor zijn enorme activiteit en werkkracht en herinnerde aan het grote congres, dat in 1946 werd gehouden over de toekomst van Zee land, waarin de heer Hoegen zo’n groot aandeel had. Het jaarverslag van de secretaris, ir L. G. H. M. van Gooi, werd goedgekeurd, evenals dat van de penningmeester, de heer A. J. van Heel. Er was een goed slot van 1'1072,34, w.o. f 500.als gift van hei Departementen Zeist voor een door de watersnood getroffen bedrijf, aan welk bedrag nog een bestemming moet wor den gegeven. - Tijdens de rondvraag werden diver se suggesties gedaan voor nieuwe acti viteiten. Men wil b.v. het Deltaplan niet loslaten en door het uitnodigen van deskundige sprekers (eventueel ook door een bezöek aan het Water- Groep A I. Middelburg A IZeeuwen A I; RCS A I—Vlissingen A II. Groep A II. Kapelle A IGoes A II. Groep B I. RCS IVlissingen B I. Groep B II. Zeelandia B II—Middel burg B III; Serooskerke B INieuwland B I; EMM B I—Zeeuwen B II; RCS B II Oostburg B II. Groep B HI. Goes B IKapelle B I; Goes B IIWemeldinge B I; ’s-H. Arends- Kerke B ILewed. Boys B I. Groep B V. Clinge B IHulst B I; Nw Namen B IHontenisse B I. Er was een brief ontvangen van B. en W. van Goes, waarin stond, dat aangezien het Departement Zeeland de hele provincie omvat het logisch en gewenst is (dit met het oog op de voor ziening in de nieuwe vacatures), dat er ook bestuursleden van buiten Wal cheren worden benoemd. De heer Hoe gen merkte op, dat de penningmeester in Goes woont en dat er steeds be stuursleden uit andere delen der pro vincie dan Walcheren zijn. Hij vond - t t, het verzoek daarom het intrappen van Middelburg en J. J. Broyl te Souburg, een open deur. slissing van de scheidsrechter, maar ook nog slaags raakte met het publiek. Hoewel het natuurlijk niet mag voorkomen, kunnen wij ons nog voorstellen, dat een speler met wat veel temperament zich in het heetst van de strijd even vergeet. Helaas komt dit echter al te vaak voor. Men vergeet meestal, dat men tegelijkertijd tégen en mèt elkaar speelt. De tegenstanders worden dan niet be schouwd als sportvrienden, die precies het zelfde doel nastreven, maar als vijanden, die coute que coute moeten worden uitgeschakeld. Veel erger dan een speler is echter een grensrech ter, die zich als een voetbalvlegel gedraagt. Deze man heeft tot taak de scheidsrechter bij te staan en moet zich dus volkomen onpartijdig weten te gedragen. Doet hij dit niet, dan zal men hem voor goed het recht om de vlag te mogen hanteren, moeten ont zeggen. Het ergste is echter wel, dat deze voetbalvlegels de tegenstanders van de sport een wapen in handen geven. Gelukkig dringt zo langzamerhand alom het besef door, dat dergelijke excessen beslist geen nood zakelijk gevolg van de sport zijn. Evenals elk ander facet van onze cultuur heeft de sport zijn uitwassen. Het gaat niet op, om daarom de sport te veroordelen. Zou men dit wel doen, dan zou men ook andere uitin gen van onze cultuur moeten veroordelen, omdat zich daarbij excessen voor doen. Er zijn slechte boeken, gevaarlijke films en minder oirbare radio-uitzendin- gen, Maar daarmede is het boek, de film of de radio nog niet veroordeeld. Het gaat dus evenmin op om de sport om zijn uit wassen te veroordelen. Niettemin dienen de sportbe oefenaars en vooral hun leiders er nog meer naar te streven, dat excessen worden voorkomen. GOES, 23 Sept. Op uitnodiging van het bestuur van de Spoorwegen-Sport en Ontspanningsvereniging „De Com binatie” is gisteravond een vergade ring gehouden om te komen tot een tafeltenniscompetitie in het komende seizoen. Verschillende clubs en enkele personeelsverenigingen hadden afge vaardigden gezonden. Besloten werd op 1 November met de competitie te starten. Er was reeds bekend, dat meer dan tiA teams zullen meedoen. De in schrijving zal open staan tot 15 Oct. a.s. Vermoedelijk zal de competitie door de grote deelname in klassen wor den ingedeeld. Bovendien zal de moge lijkheid aanwezig zijn, dat dames mee doen. De eerste helft van de competi tie zal dit jaar worden afgewerkt, de andere helft begin volgend jaar. met als sluiting een tournooi. EIGEN PLAATS EN TAAK. De spreker ging vervolgens in op de vraag, of er inderdaad een plaats en een taak is voor een eigen organi satie van christelijke ondernemers, die immers vrij zijn in hun bedrijf. Hij beantwoordde deze vraag bevestigend en voerde o.m. als bewijs aan, dat de publiekrechtelijke bedrij f sorganisatie moet steunen op de vakorganisaties. Tal van bestaansredenen voor deze organisaties werden genoemd: overleg met fabrikanten en groothandel, toe passing van de vestigingswet, de win kelsluitingswet met sluitingsuren en vrije middagen ,de handhaving en be vordering van de Zondagsrust, de vakexamens, de bemoeiingen met de vestiging van nieuwe zaken in nieuwe stadswijken, het cadeaustelsel, C.A.O. voor het personeel enz. EIGEN GELUID. Bij vele van deze punten spreekt de levensbeschouwing een woord mee, al is het vaak erg moeilijk een eigen ge luid te laten horen vanwege de inge wikkeldheid der problemen en omdat er zoveel slapheid is, terwijl ook de bestudering der vraagstukken niet al tijd voldoende ver gevorderd is. telandsvrouwen TERUGGETROKKEN. Intussen hebben enkele elftallen zich uit de competitie teruggetroKxen. Deze zijn: Goes iv, Midelburg VI, Rillandia II; Kloetinge B I; Middelburg A II; Robur B I; Sluis B I; Walcheren B I en Zaam- slag B II. Tenslotte zij nog vermeldt, dat de wed strijd Kapelle II—Wolfaartsdijk te Wol- faai tsdijk en de wedstrijd Kruiningen Hl Yersexe III te Yerseke wordt gespeeld. de Zaterdagmiddag-voetbalcompetitie staan enkele wedstrijden op het program ma, die niet van spannig ontbloot zullen zjjn. Arnemuiden zal ongetwijfeld kunnen winnen, maar zal er toch rekening mee dienen te houden, dat de Tern. Boys wat in hun mars hebben. Benieuwd zijn we naar de uitslag van MevoRillan dia. De Zierikzeese club heeft het tot nu toe niet slecht gedaan, terwijl we van Rillandia nog niet veel goeds hebben ge zien. Als deze wedstrijd op een gelijkspel uitdraait, zuilen we niet verwonderd zijn. De overige wedstrijden in deze klasse zullen wel een normaal verloop hebben. In de tweede klasse B voorzien we niet veel moeilijkheden. Alleen in de tweede klasse C en D kunnen enkele verrassen de uitslagen uit de bus komen. De Noord- Bevelandse derby Cortgene-Wissekerke b.v. zal een zeer spannend verloop heb ben. Aanvankelijk geven we Cortgene de meeste kansen. Belangstellend zien we ook uit naar de prestaties van Kloetinge I tegen ’s-Heer Hendrikskinderen. In de tweede klasse D wordt de westrijd Arne muiden IIIKloetinge II gespeeld en het zal ons benieuwen of de Kloetingenaren de Arnemuidenaars de voet kunnen dwarszetten. rj et eerste geval voor de groene tafel is er weer. U heeft van de week kunnen lezen, hoe die grensrechter in Wolfaartsdijk zich zelf zo vergat, dat hij zich niet alleen niet kon neerleggen bij een be- I Ned. Chr. Landarbeidersbond. Hoe zeer hij in vakverenigingskringen vriendschap genoot bleek wel uit de aanwezigheid van de voorzitter van het C.N.V. de heer M. Ruppert, de oud- penningmeester, de heer G. Moll en van de voorzitter en secretaris-penning- meester van de Ned. Chr. Landarbei dersbond, de heren F. Stokman en H. Oudekerk. Namens de bond voerde de heer Stokman het woord, die de verdienste van de overledene voor de vakbewe ging uitvoerig uiteenzette. Namens de Stichting van de Landbouw in Zeeland, waarvan de heer Vingerling bestuurs lid was, werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer C. de Putter uit I Axel. Namens de A.R. kiesvereniging en namens de grote kring van vrien den en kennissen sprak de heer R. Zui- deman aan dit graf. Nadat nog het woord was gevoerd namens de Nat. Boerenonderlinge eindigde ds R. A. Flinterman, Geref. predikant te Goes, deze begrafenisplechtigheid met het uitspreken van de Geloofsbelijdenis. Een zoon van de overledene dankte voor de grote belangstelling. aan. Mevrouw Hermanides, de kampioene van verleden jaar, staat ook nu weer het hoogst genoteerd. Verder zijn er nog drie inschrijvin gen voor de eerste klasse dubbelspel en twee inschrij vingen voor de derde klasse dubbelspel. Er wordt gespeeld op ze ven tafels tegelijk, zodat ’n vlotte afwerking gewaar borgd is. Voor de eerste maal is er voor de kampioen een beker beschikbaar, die driemaal achtereen of vijf maal in totaal gewonnen moet worden. ’s-GRAVENHAGE, 23 Sept. Tij dens het vandaag gehouden congres van de Broederschap van Notarissen is op voorstel van de kringen Dordrecht en Zeeland besloten om de volgende algemene jaarlijkse vergadering in Zeeland te houden. Als plaatsen wer- den genoemd Middelburg en Vlissin-1 men alles voor een vlugge en directe Sen- verbinding met Middelburg met het Preekbeurt. Op Dinsdag a.s. om 7 uur hoopt ds M. v. Geref. predikant te Zierikzee deling „Vrederust” een i vervullen in de Ned. Herv. kerk. Prachtig resultaat. De heer Jac. Castel te Souburg heeft met zijn hond Doesko een mooi succes wéten te behalen. Hij is vandit kaaileger geschiedt geruisloos: er nl. in geslaagd om te Driebergen be- slag te jeggen op je landelijke speurhon denbeker. Uit een vijftal speurhonden kwam Doesko als overwinnaar uit de strijd. Dat ook op Souburg veel inwoners reeds van Doesko’s werk hebben gepro fiteerd is wel te begrijpen, daar al ver- verschillende zoek gewaande voorwerpen door Doesko weer werden opgespoord. NCVB-vergadering. ploeg bestaat uit zes lopers en de afstanden zijn 400—800—1500—1500— 800400 meter, in totaal dus 5400 meter. De start is om half vijf bij de Koe poort, waar ook de finish zal zijn. Er wordt dit jaar om verkeerstechnische re denen precies andersom ge lopen dan vorige jaren, dus eerst in de richting van de Veerseweg. Het Roosendaalse THOR, dat vorig-jaar de beker won, heeft ook nu weer de beste kansen, want in haar $loeg zitten enkele lopers, die deel uitmaken van de 4x 1500 meter ploeg, die dit jaar het kampioenschap van Nederland behaalde. Het zou zelfs geen verbazing wekken, indien deze ploeg tot een recordverbetering kwam. Ook de eerste ploeg van EMM is tot een verbe tering van het clubrecord in staat. gespeeld waar Vitesse en Goes VYerseke II ’s-H. H. kinderen IKloetinge I Kats I—SVD I 2e klasse D. Arnemuiden IIIKloetinge II Kruiningen IIIYerseke HI SVD IISerooskerke II 2e klasse E. Zaamslag Spui I AZVV IDriewegen I 2e klasse F. Driewegen HAZVV II1 Hoek IIZaamslag II1 Tern. Boys IISpui H 1 1 winst thuisclub; 2 wins, bezoeken de club. NCVB-vergadering. Voor de afdeling Oostkapelle van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond sprak drs C. --"e van Vrouwenpolder over „de Jehovage tuigen”. Na-examen schoolzwemmen. Voor het na-examen schoolzwemmen onder leid' g van de instructrice mej. F. Prins te w - meldlnge, slaagden de volgende leei gen, Beatrixschool, diploma A: Oomens, A. Wagenaar, W. v. d. Ena, Pik. Voor het diploma B.: M. van Ste ei C. de Clerk, beiden van de O.L.b. en Oomens van de Beatrixschool. Morgenmiddag organiseert de Middelburgse handbal en athletiekvereniging EMM weer de jaarlijkse Singei estafette, waaraan ditmaal door zes ploegen wordt deel genomen, nameHjk THOR (Roosendaal), Hulst, Mara thon (Vlissingen), De Zeeu wen (Vlissingen) en EMM (Middelburg) met twee ploegen. Iedere MIDDELBURG, 22 September. De afdeling Walcheren van de Christe lijke Kruideniersbond heeft haar actie voor de komende maanden ingezet met een propagandavergadering in Café Groenewegen aan de Markt, waarin als spreker optrad de Bondssecretaris uit ’s-Gravenhage, mr P. J. van den Hout, die boven zijn rede had gezet: „Ideaal of succes op korte termijn’” In deze vergadering werd ook een geheel hieuw bestuur gekozen. De heer B. C. Geers uit Middelburg, die zich niet herkiesbaar stelde, droeg de voor zittershamer over aan de heer J. Blankenburg uit Vlissingen. Ideaal en succes op korte termijn houden verband met elkaar: de Bond is er ook om c_ 5 den der. leden te helpen otplössen. Mr. Van der .Hout sprak de vurige hoop uit, dat nog veel meer kruideniers in protestants-christelijke kring zich zul len aansluiten en dat het percentage van 30 Reorganiseerden, zoals dat in de Middenstandsnota wordt genoemd, spoedig wordt opgevoerd. BESTUURSVERKIEZING. Het bestuur trad en bloc af. De he ren Geers en W. Vader uit Vlissingon, secretaris, stelden zich niet herkies baar. De heren Blankenburg, L. Ovaa uit Souburg en J. Houmes te Middel burg, stelden zich opnieuw candidaat. Nadat de heer Blankenburg tot voor zitter was gekozen, volgde de herver kiezing van de heren Ovaa en Hou mes, terwijl nieuwe bestuursleden werden de heren J. Dingemanse te binden. Voorlopig geven we II zal tezijnertijd moeten dïgden de Dreu, Pieterse en de bezoekers de meeste worden overgespeeld, daar Wondergem. In de derde kansen. Luctor in deze wedstrijd is klasse, waar dertien spelers handbal De derde wedstrijd in de uitgekomen i eerste klasse, De Poeltigde spelers. Tjoba, kon wel eens op een Adspiranten A: puntenverdeling uitdraaien. Scampolo; TjobaScampolo; se zijn er tien inschrijvin gen. Hier zal het wel gaan Adspiranten B: Madjoetussen mej. BoUer, C. de Swift Snel; Swift KwiekVos Animo A; Swift Rapde K.V.L. zich TT et korfbalprogramma voor vandaag vermeldt enkele Zeer belangrijke wedstrijden. In de eerste klasse hebben we allereerst de ontmoeting TogoScampolo. De Goesenaars hebben nog heel wat goed te maken en zul len daarom zeer op revanche belust zijn. Of ze er in zullen slagen deze wedstrijd te winnen is overigens voor ons nog een open vraag. Een feit is, dat beide clubs geen punt meer te verspelen hebben om Swift de voet dwars te kunnen zetten. minder belangrijke, W.K.V. een nederlaag moe- niet minder ten lijden en Elto II, dat het spannende wedstrijd wordt tegen Vitesse II moet opne- in Wolfaartsdijk, men, zal zeker alles in het Olympia, werk stellen om de vorige clubs die de twee onderste week gemaakte fout weer plaatsen op de ranglijst be- goed te maken. _De_ wed- twaalf deelnemers in en hier MIDDELBURG, 23 September In October a.s. zal de Technische Dienst der Domeinen in Goes een bureau openen ter voorbereiding van de werken voor de verwezenlijking van het Drie-eilandenplan. Dit werd vanmiddag medegedeeld door ir M. de Vink, directeur van de Prov. Planologische Dienst, tijdens de jaarvergadering van het Departement Zeeland van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, welke in Hotel „Sint Joris” werd gehouden. Mr M. A. Terwoert had even daarvoor critiek geoefend op de grote geheimzinnigheid rond het Drie- eilandenplan en als zijn mening uitgesproken, dat deze bij uitstek pro vinciale aangelegenheid zo snel mogelijk in de openbaarheid dient te worden gebracht. „Wanneer men wat van het plan wil weten, dan moet men op Noord- Beveland zijn, waar ze er blijkbaar veel meer van af weten”, zo zei mr Terwoert. Hij zag hier een gevaar, n.l. een eenzijdige oriëntering op Noord- Beveland, terwijl toch ook andere de len van de provincie het grootste be lang hebben bij de uitvoering van het Drie-eilandenplan. Op Walcheren en in Middelburg is men b.v. erg benieuwd hoe de nieuwe verbindingswegen zul len komen te liggen. Komt de verbin ding via Vrouwenpolder tot stand of via Veere? In het eerste geval zou het een lange omweg betekenen. „Blijk baar wordt de strijd nog binnenska mers gevoerd, waarbij alleen Noord- Beveland wordt geraadpleegd”, aldus de heer Terwoert, die er verder op wees, dat er op dit eiland drie stro mingen zijn met uiteenlopende wensen op het punt der vaste verbindingen. In Westelijk Noord-Beveland voelt In de tweede klasse wor den eveneens enkele zware wedstrijden gespeeld. Swift II krijgt Volharding, een flub, die algemeen als toe komstige kampioen wordt betiteld, op bezoek en we achten de Middelburgers niet in staat winst te boe ken. Vios, dat theoretisch nog een kansje heeft, zal on getwijfeld de uitwedstrijd tegen Togo II kunnen win nen. En ook Elto zal het tegen S.S.S. wel klaren. In de derde klasse A kan TOP de leiding behouden door Madjoe te verslaan, wat we natuurlijk niet uit gesloten achten. Swift III, ook een gegadigde voor de titel, is te gast bij B.K.C., dat wel ’n nederlaag zal moe ten slikken, evenals Zuid westers, dat een thuiswed strijd speelt tegen Animo. In de derde klasse B bin den twee zwakke broeders, Animo II en Zuidwesters II, de strijd aan. We geven de thuisclub een klein kansje. Stormvogels en Swift IV gaan spelen om de tweede en derde plaats van de ranglijst. Een gelijk spel ligt het meest voor de hand. K.V.L. zal de minste moei te hebben met Swift VI. In de derde klasse C zal Zeelandia II tegen Scam polo (nog steeds ongesla gen) wel de kous op de kop krijgen. Ook Olympia II, dat naar Kats moet, zal dit lot moeten ondergaan. Kampioen Vios II van de derde klasse C is te gast bij Vopo II en zal aUes in het werk stellen om zijn pres tige hoog te houden. Luctor II en Poel II is een ontmoe ting van gelijke krachten. Blauw Wit II zal tegen moeten daar Wondergem. nraooc, waai ucrvicn opvxvxu met ongerech- om de titel zullen kampen, tigde spelers. is de voorspelling uiterst Adspiranten A^ Togo— moeilijk. In de vierde klas- TjobaElto en VopoVios. l te zetten, de'strijd zuHen aan- strjjd Blauw Wit ILuctor zijn de voornaamste gega- de

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2