Hel £perl ebor „Ipenoord” onderging volledige gedaantewisseling ZAAMSLAG HERDACHT DE BEVRIJDING en Negen en twintig leerlingen ontvingen diploma Voor 36 kinderen werden al ver zoeken tot plaatsing ingediend ‘Mwit v-ao-ï frum&frimdye. ^üideïen K Padvinderstentoon- Provinciale ploeg wedstrijd te s-Heer Arendskerke Stijlvolle herdenking Poolse gasten werden op het gemeentehuis hartelijk ontvangen Herman Heyliger won ir Maas-Geesteranusprijs stelling Terneuzen ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 21 September 1954 pagina 2 Din; Apcrlspiegel 3af ellennis Bedrijfsschool „De Schelde De Heer A. Imanse over de „ommezwaai" „EEN MISDAAD TEGEN DE NEDERLANDSE JEUGD" Burgh I kampioen. T oelatingsexamen „Torenvliedt” Middelburg. W erkloosheidsstand KaïnpioenschappvH „Animo”. $clial*en Snelschaaktournooi. Oriënteringsrit „De Zeeuwen”, VAN K. LODDER? ^■ni is bevryd. ■raaasHimm van Duivelandse met was ra gc W( gr K.N.V.B. keurslijf da sc] gr tr; Di V< aa en sol do ne vl< na va he da va de re( ma vei vol lat ree nei zo spr fer S ons ons zei ja; pl; di rij er M: aa N< dr C Z h< m D lijk: sta: ten Kor zal geji plai der lam hui E de nin ove ver lan gez nar zag 1 noj jui Ha uit mi tre na cia lin vlr ha Kr te eir Zaterdag werd te Zierik- zee de 1 HET MEUBILAIR. Een apart onderwerp is het meubi lair, dat in dit tehuis moet komen. Men zal begrijpen, dat veel daarvan afwij ken zal van het normale. Dat geldt o.m. GOES, 20 Sept. De LJ.G.-er A. van Dyke uit 's-Heer Arendskerke is er Za terdag tijdens de door de CJk.T.B. en L.J.G. te 's-Heer Arendskerke gehouden provinciale ploegwedstrijd weer in ge slaagd de beste prestaties te leveren. In de rubriek paarden verkreeg A. van Liere uit Oostkapelle 203 punten; J. Nys- se, Nisse behaalde 184 punten en H. Tim merman, Katendjjke en J. C. Douw, Kam perland verkregen elk 166 punten. Trekkers rondgaande ploegen: A .van Dijke, 's-Heer Arendskerke 208 pt; A. Dekker, Kleverskerke 204 pt; P. de Looff, Geersdijk 195 pt; A. Verkruysse, Schoon- dijke 194 pt; L. Groenewege, St Maar tensdijk 192 pt; F. Klaassen, Kats 189 pt; A. Kunst, Zuidzande 188 pt. Wentelploegen: C. op 't Hof, Kapelle 172 pt. De winnaar, A. van Dyke uit 's-Heer Arendskerke ontving naast de hoofdprijs van f 30.twee zilveren bekers, resp. als eerste van de trekkerploegen en de rondgaande ploegen, terwijl hij tevens de wisselbeker van de ZLM voor de beste LJ.G.-er in ontvangst mocht nemen. De heer J. de Jager uit Kapelle reikte eenzelfde beker van de C.J.B.T.B. uit aan A. Dekker uit Kleverskerke (best ge plaatste C.J.B.T.B.-er), die tevens beslag legde op de tweede prijs (een miniatuur- trekker). De heer A. van Liere uit Oostkapelle. de beste paardenploeger, won de f 25. van de Kon. Ver. „Het Ned. Trekpaard”, afd. Zeeland; de heer C. op 't Hof uit Kapelle ontving een wisselbeker (prijs winnaar in de rubriek wentelploegen) en de heer P. de Looff uit Geersdijk mocht een miniatuur-trekker in ontvangst ne men (derde prijs rubriek trekkerploe gen). 3; 2. Louwerse 2; 3. v. d. Broeke 1; 4. mevr. Woud- stra 0; groep 6: 1. J. Mida- vaine 3; 2. J. Wielemaker 1%; 3. J. A. Flipse 1%; 4. M. J. de Vries 0; groep 7: I. M. C. Verburg 3; 2. K. v. Belzen V&; 3. P. D. de Kleyn 1; 4. J. Scheltens groep 8: 1. K. Holster 3; 2. J. v. d. Kuyl 2; 3. mevrouw Holster 1; 4. A. van SluysO. aal en enkele mallen had aangeschaft, uit. Tot slot sprak namens het gemeente bestuur de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe. Ir. Kapsenberg dankte hierop de spre kers en ging over tot het uitreiken van de diploma’s aan: B. Brasser, C. v. d. Woestijne (Mach. Bankwerken), C. Snoep, C. J. Wiele maker (Metaaldraaien), R. Moes (Me- taalfraisen), C. Dekker (Plaatwerken), J. L. v. d. Burght, J. L. v. Cadsand, C. D. Davidse, W. de Feijter, J. M. Koole, J. H. Kosten, M. Milot, F. L. Pauli, H. P. C. Pundke, M. J. v. Riet, A. P. Schuit, J. Selen, P. A. Sommeijer, C. Sponselee, J. W. Tissink en L. Vader (Scheeps- besch.), M. Balmakers, H. Heyliger, H. Blokpoel en J. G. Verfvest (Ijzerwerken en afschrijven), M. A. Moens en P. A. Smit (Bankwerken) en M. Goedegebure (Modelmaken-hout). baal in de leeftijd van 4 tot 16 of 17 jaar), die aan een geestesziekte lijden, naar instellingen buiten Zeeland, wan neer zij althans niet thuis in het gezin blijven. Die laatste categorie is mis schien wel het grootst en voor deze kinderen is „Ipenoord” een uitkomst. Vaak zijn zij thuis niet houdbaar. Zij hebben een aparte verzorging en soms verpleging nodig en leggen een druk op het gezin. Tot heden zijn al 36 kinderen uit de gehele provincie door de Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid be zocht, onderzocht en getest. Zij zullen een plaats in „Ipenoord” krijgen, maar niet allen tegelijk. MOEILIJK WERK. Het bestuur der Stichting is terecht van oordeel, dat het tehuis geleidelijk moet worden bevolkt, omdat hier een uiterst moeilijk arbeidsterrein wordt betreden, waarop van het personeel enorm veel wordt gevergd. De direc trice, zuster Weijster uit Arnhem, en de hoofdzuster, zuster Buijs uit Sou burg, hebben enige tijd in de Willem van den Berghstichting gewerkt om ervaring op te doen. Meer personeel wordt nu aangenomen en het is de be doeling de uitbreiding van het aantal kinderen in „Ipenoord” gelijke tred te doen houden met de uitbreiding van de personeelsstaf, die in tehuizen als deze gemiddeld uit één personeelslid op een viertal kinderen dient te bestaan. In de loop van October hoopt men de eerste kinderen te kunnen ontvangen en in de loop van December zal waar schijnlijk „Ipenoord” officieel worden geopend. len, locomotieven, molen en draaior gel, smyrnawerk, postzegels, schilde rijen en tekeningen, kranen, jachten, poppenhuis enz. hoefte bestaat aan een tehuis als dit is al overduidelijk gebleken uit het grote aantal aanmeldingen, dat binnenkwam. Tot heden gaan de kinderen (glo- voor stoelen en tafels, die over het al- gemeen aanmerkelijk sterker en zwaar der moeten zijn om tegen een stootje te kunnen. Aangezien dit speciale meubilair niet in de handel is, moet NIET TEVERGEEFS. De heer B. Strenk uit Vlissingen, sprak vervolgens als vertegenwoordi ger van de Poolse Vereniging van Oudstrijders de aanwezigen toe. Hij wees o.m. op de grote rol, die de le Poolse Pantzer Divisie heeft gespeeld bij de bevrijding van Frankrijk, Bel gië en Nederland. Helaas werd het laatste doel bevrijding van Polen niet bereikt. Polen ging opnieuw on der in slavernij. „Maar het bloed, dat voor de grote zaak werd vergoten”, aldus de heer Strenk, „is niet tevergeefs ge weest. De hechte en dierbare vriendschapsbanden, die ons met het moedige Nederlandse volk verbin den, zijn het bewijs hiervan. Een tweede bewijs is de gastvrijheid, die ons werd verleend. Nederland is voor velen onzer een tweede vader land geworden”. Trimpe hartelijke wijze MIDDELBURG, 20 Sept. Voor het toelatingsexamen aan de Chr. Landbouwwinterschool „Torenvliet" te Middelburg, zijn geslaagd: L. Aarnoutse te Gapinge, P. Aar- noutse en P. L. Riemens te Seroos- kerke (W.), j. Boone te Kleverskerke, A. de Buck en W. Louwerse te Veere, H. Dekker en J. Reynierse te Koude- kerke, K. Dekker, P. Kleinepier, J. Kodde, L. Lampert, A. Schout en I* Verhage te Biggekerke, A. de Kam ert P. Lous te Oostkapelle, A. J. de Koey- er te Zaamslag, W. Louwerse te Grijpskerke, L. Machielse te Ritthem, C. Mesu te Vrouwenpolder, P. de Vis ser en C. de Witte te Zoutelande e» J. Wattel te St. Laurens. Afgewezen 2 candidaten. OOSTKAPELLE, 20 Sept. De buitenplaats „Ipenoord” heeft een gedaan teverwisseling ondergaan, waardoor men het oude gebouw niet meer terug kent. Het is door een deskundige en geslaagde restauratie, maar vooral door een grote uitbreiding, straks volledig in staat te voldoen aan de eisen en aan de bestemming, die „Ipenoord” krijgt, n.1. tehuis voor zwakzinnige kinderen van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren”. Wij hebben vanmid dag een rondwandeling door het gebouw gemaakt en inderdaad was het zo als de voorzitter der Stichting, de heer A. H. S. Stemerding, opmerkte: „Van het oude is niet veel meer terug te vinden”. Op 50 kinderen is dit tehuis, het eerste en enige in heel Zeeland, berekend, maar om allerlei redenen is het niet mogelijk al direct op volle capaciteit te gaan werken. Dat er grote be- MIDDELBURG, 20 Sept. Bij het Ge- westeljjk Arbeidsbureau stonden per 15 September j.l. 702 mannelijke werk zoekenden ingeschreven. Hiervan wa ren 371 mannen geheel werkeloos, 143 werkzaam op objecten voor aanvullen de werkgelegenheden en 188 te werk gesteld op Gem. Soc. werkvoorzie- ningsobjecten. Er waren 1035 aanvra gen van werkgevers binnengekomen. Per genoemde datum was het totaal der ingeschreven vrouwelijke werkzoe kenden 128. Tachtig vrouwen waren geheel werkloos, 48 niet-werkloos en er waren 295 aanvragen binnengeko men van werkgevers. TU de-tre <0 kil moeil gevec goed oende mte wond( neel 5, van 0] geloof deling Een roepe schapf Zaterdagavond organiseer de de tafeltennisclub Animo de kampioenschappen van Sas van Gent, waaraan door 17 heren en zes dames werd deelgenomen. De titels gin gen naar de heer J. van Moorten van Ready en mej. R van Weelden van Animo, die beiden een kampioens- vaantje ontvingen. De eind standen waren: Heren: 1. J. van Moorten, Ready; 2. R. de Koker, Ani mo; 3. Emans, Animo; 4. R. Schelfhout, Ready. Dames: 1. R. van Weel den, Animo; 2. mevrouw R., de SmitRansschaert Animo; 3. N. Goossens, ONA; 4. A. Bockstael, Animo. gelijke stand ingegaan. Er grote belangstelling. „Unitas” op wier de wedstrijd de motorclub” „De Zeeuwen” ’n geslaagde oriënteringsrit door Walcheren over een afstand van 70 km. Er wa ren slechts dertien deel nemers. De uitslag luidt: 1. P. den Hollander 5 strafp.; 2. P. Kodde 5 strafp.; 3. J. Moens 5 strafp.; 4. A. Kodde 6 strafp.; 5. J. Crucq 6 strafp. De Schaakvereniging Mid- van het gebouw (men mag zeker van 90 procent nieuwbouw spreken) is W. J. G. van Mourik uit Velp heeft kans gezien een geheel te maken dat royaal, licht en ruim is en dat ze’ ker zal voldoen aan de zeer hoge eisen die men aan een tehuis als dit man stellen. 8 Met het oog op de bijzondere bestem ming der verschillende zalen zijn de vloeren daarvan ook van een speciale samenstelling. Er is veel rubber in ver werkt, zodat, wanneer de kinderen mochten vallen, zij zich weinig zullen bezeren. De trappen hebben een dikke rubber bekleding en om te voorkomen, dat de jonge bewoners over de trap leuningen klimmen of vallen, zijn deze vervangen door hoge ijzeren stijlen. TWEE GEBOUWEN. In „Ipenoord” zelf komen meisjes en kleine jongens, terwijl de grotere jon gens in het oude, maar volkomen ge moderniseerde en daardoor onherken bare koetshuis gehuisvest zullen wor den. In alle vertrekken is opvallend met verschillende kleuren gewerkt, zowel voor de deuren als voor de kasten en de vloeren. Dit is met opzet gebeurd: zodoende zullen de kinderen beter kunnen onthouden waar zij zijn of waar zy naar toe moeten. De architect komen uit de zakken van de arbeiders. Ik vraag mij af, of hier niet even eens een misdaad wordt ge pleegd tegen het werkende deel van de Nederlandse bevolking, dat zich een ge paste vrije tijdsbesteding ontnomen ziet. Ik heb ech ter voldoende vertrouwen, in het zakelijk instinct van de Nederlanders, dat zij het niet tot een faillissement van het Nederlandse voet bal zullen laten komen. Een faillissement, dat zou wor den uitgesproken over de ruggen van de Nederlandse jeugd.” ZAAMSLAG, 20 September. Zaterdag was het tien jaar geleden dat Zaamslag door de le Poolse Pantzer Divisie werd bevrijd van het juk der bezetter. De feestelijkheden, die ter gelegenheid van dit feit werden gehou den, werden omstreeks kwart voor tien officieel door burgemeester H. D. Tnmpe geopend vanaf de pui van het gemeentehuis. Om 10 uur werd een kerkdienst gehouden in de Ned. Herv. kerk, waarin voorgingen ds H. Krijten- burg, die sprak over „De prijs der bevrijding”, ds H. van Leeuwen, die als onderwerp had „Het doel der bevrijding”, ds A. Middelkoop, die als titel voor zyn onderwerp had gekozen „De dank voor de bevrijding” en ds G. Jansma, die tenslotte sprak over „De verplichting van de bevrijding”. De heer Strenk zei vervolgens, dat hij diep ontroerd was door de wijze, waarop Zaamslag het historische feit tien jaar bevrijding herdenkt en hij voelde zich dan ook verplicht ds organisatoren hiervoor hartelijk dank te brengen. Des middags werden door de school kinderen ballonnen opgelaten en wer den op het sportterrein volksspelen gehouden. Met een lampion-optocht werd dit eenvoudige doch op waardige wijze gevierde festijn besloten. Met uitzondering van de belangwekkende jaarrede van de heer Imanse had de vergadering weinig om het lyf. Van de 82 verenigingen waren er genwoordigd. waren lenden. De van aftreden zijnde be- stuurs- en commissieleden werden allen herkozen. De heer Westerweel pleitte nog voor meer financiële steun aan het schoolvoetbal, maar had daarbij weinig succes. Hy verzocht bovendien om de verenigingen, die een wedstrijd van het Zeeuws elftal organiseren, een vast percentage (voorgesteld werd 20 van de netto- recette af te staan. De af gevaardigde van SVOWK uit Schouwen-Duiveland bracht de dank van zijn ver eniging over voor de prach tige financiële steun, die SVOWK na de ramp van de K.N.V.B. had gekregen. Schoondijke wilde het af- gelasten van de wedstrijden in verband met de weers omstandigheden ook voor de afdelingen landelijk doen delburg organiseerde in „De geschieden, hetgeen echter Gouden Poorte” een propa- niet nodig is, want als het ganda-snelschaaktournooi. in Friesland vriest, kunnen gr werd gespeeld in acht de velden in Zeeland zeer - J:i wel bespeelbaar zijn. land hebben gedaan, r speet het hem zeer, dat Polen nog niet VLISSINGEN, 20 Sept. Zaterdagmiddag heeft ir C. Kapsenberg, directeur van de N.V. Kon. Mjj „De Schelde” aan 29 leerlingen van de bedrqfsschool die na een vier-jarige opleiding zyn geslaagd, het diploma uitgereikt. Deze uitreiking die voor het eerst in het Scheldekwartier werd gehouden, droeg dit keer een bijzonder ka rakter, doordat één der leerlingen, Herman Heyliger, in de afdeling Ijzerwerken en afschryven er in was geslaagd de ir Maas-Geesteranusprijs te behalen. Ir. Kapsenberg verwelkomde in een toespraak mevr. MaasGeesteranus, die persoonlyk aanwezig wilde zyn bjj het uitreiken van de prijs die genoemd is naar wjjlen haar echtgenoot^ de wethouder van onderwijs de heer W. Poppe, de ouders van de leerlingen, de leerlingen zelf en de geslaagden. Hij wees er op, dat uit de bedrijfsschool de Krachten moeten komen, die voor het bedrijf en voor het voortbloeien van het bedrijf nodig zijn. Hij dankte de Stich ting Bemetel te ’s-Gravenhage waar al tijd de meest denkbare hulp en samen werking was ondervonden en de leer meesters voor wat zij voor de leerlingen hadden gedaan. Hij besloot met er op te wijzen dat de resultaten die de leerlingen bij het examen hadden behaald in de le plaats tot heil zijn van de leerlingen zelf en tot heil van de onderneming. UITREIKING. De uitreiking van de diploma’s was volgens ir. Ch. J. A. Bax, hoofd per- soneeiopleiding, een grote dag voor de Kon. Mij „De Schelde”. Tot de ge slaagden zei spreker te beseffen dat een theoretische vorming voor ieder beroep noodzakeljjk is. Het was volgens hem noodzakelijk dat de aanstaande vak man een verdere opleiding kreeg. Daarom diende juist aandacht te wor den besteed aan de persoonlijke vor ming. Hij deed een dringend beroep op de leraren en de leermeesters om in nauwe samenwerking hierin iets te be reiken. Hij wees er tot slot op dat „De Schelde” van groot belang Is voor de provincie Zeeland en dat het waard was er voor te vechten, zodat het be drijf aan de top bleef van de Neder landse werven. De secretaris van de Bemetel, de heer Hardebeck, reikte hierna de bronzen penning met het bijzondere diploma en de prijs van 100.waarvoor Herman Heyliger een passerdoos, een rekenlini- Na spannende strijd won Burgh met 32, nadat de rust (1-1) was slechts 48 verte- Na afloop bood de voorzit- Bovendien ter van er_nog 22 belangstel- terrein de wedstrijd was aan de beurt gespeeld, aanvoerder Schrier van Burgh bloemen aan. Zaterdag j.L hield De heer Imanse betoogde verder, dat toen destijds de amateursbepalingen in de 'T in een te nauw werden gewron gen, hij zich hiervan tegen stander verklaarde, omdat hij reeds toen begreep, dat dit tot excessen moest lei den. Op bewogen toon zette spreker uiteen, waarom hij tegen het hele of halve be- roepsspel was. De taak van de K.N.V.B. dient in de eer ste plaats te bestaan uit het leiden van de jeugd en niet uit het zorgen voor de 700 eerste klasspelers. De ge volgen van de ommezwaai zullen zijn, dat er binnen kort voor deze jeugd geen plaats, geen tijd en geen geld meer zal zijn. „Ik noem dit een misdaad tegen de Nederlandse jeugd.” HET KOETSHUIS. Het koesthuis (voor de grotere jon- gens) bezit een dagverblijf, een keu- ken, ziekenzaaltje, zitkamer en boven de slaapzaal. De oude druivenkas, die ertegenaan is gebouwd, moet nog wor den opgeknapt en zal waarschijnlijk een er tegenaan is gebouwd, moet nog worden opgeknapt en zal waarschijn- lijk een bestemming krijgen als win- tertui». De grote schuur, die achter het koetshuis staat, zal straks ook een functie krijgen in het geheel van ds huishouding van „Ipenoord”. De ouds tennisbaan is een ideale speelplaats met daarnaast de grote zandbak, die kortgeleden is aangelegd. Het 4 ha grote terrein is bij de Stich ting voor 35 jaar in erfpacht. De moes tuin en de boomgaard zijn nog ver pacht, maar als de pachtovereenkomst in 1957 afloopt, zal de Stichting moes tuin en boomgaard zelf in exploitatie nemen. STRIJD NIET OPGEVEN. Reeds nu hoort men van niets over staking van een eerste elf- medegedeeld, tak Het is buiten kijf, vol gens de heer Imanse, dat er tal van verenigingen, waar onder ook eerste klassers, zullen sneuvelen. De voor standers van het betaalde voetbal zullen trachten om over deze kadavers hun doel te bereiken. „Ik zal hierbij het hoofd niet in de schoot leggen en de strijd voor mijn idealen nooit opgeven. En ik ben er -van overtuigd, dat mijn tegenstanders van vandaag binnen niet al te lange tijd mijn medestanders zullen worden. De meerdere gel den, die nodig zijn, zullen voor het grootste deel moe ten DE INDELING. Op de benedenverdieping van het hoofdgebouw liggen drie dagverblijven die met openslaande deuren naar ser res voeren, een kamer voor bedlegerk ge patiënten, een badkamer, een ver trek voor de assistentie, een isoleer' kamer, een keuken en een groentekeu- ken, alsmede een aantal toiletten en een wastrog. Op de eerste verdiepin» vindt men de slaapzalen, douches, een waslokaal, een ziekenkamer met de vertrekken van de directrice en de ad- junct-directrice. Op de zolder, die in het systeem der arbeidstherapie, welke in het tehuis volop zal worden toege- past, een rol kan spelen, zijn enige ka- het in eigen beheer worden gemaakt, mers getimmerd voor het verdere per- Met het oog op de bijzondere bestem- soneel. FN e voorziuer van de Zeeuwse afdeling van de 1D K.N.V.B. heeft woorden naar ons hart gesproken: de bond moet er in de eerste plaats zijn voor die vele duizenden die de sport om de sport willen beoefenen en wie de gedachte van bijverdienste vreemd is. En speciaal wat de heer Imanse gezegd heeft over de taak, die de bond Heeft ten aanzien van de jeugd, hebben wij met veel waardering gelezen (al is het woord misdaad wel een erg groot woord in dit ver band!) En toch zit er in de hele redenering een hiaat. Een hiaat dat aan de zin van de woorden van deze voor zitter niets afdoet, maar dat toch doet zien dat men met zo te spreken niet klaar is. De heer Imanse heeft de propagandistische waarde van de topprestatie over het hoofd gezien. Hoe trekt men de jeugd naar het voetbalveld? (En dan bedoelen we natuurlijk als ac tief speler en niet als toeschouwer!). Door een per fecte organisatie? Daarmee alleen komt men er niet. Het is de glans van de topprestatie die de jeugd aan trekt. En het is die glans die tot volhouden maant. In de jaren dat Euwe wereldkampioen schaken werd, schaakte heel jong Nederland en de animo ging er af toen de successen verbleekten! Dat mag men nooit vergeten. Natuurlijk moet ook de K.N.V.B. zijn zorgen allereerst richten op de sportbeoefenaars-uit plezier maar een deel van die zorg zal ook be steed moeten worden aan de topklasse. Of de K.N. V.B. dat op dit ogenblik op de meest gelukkige ma nier doet, is een tweede. Maar dat dat moet gebeu ren staat vast! liet Pieter de man snel om naar het ingepakte schilderij te gaan zoeken. deed de jongen de vreemdste ontdekking van zijn leven. Nadat hij zich kring omstanders had geworsteld vond hij wel tien meter verder het Pa* nOg het papier was door de smak losgeraakt maar het schilderij zat er gelukkig in. Pieter nam het doek er uit maar hoe langer hij er naar keek hoe gro ogen werden. Karolus kwetterde alleen: „Heeft K. Lodder dat geschilde Na de kerkdienst werden de Poolse gasten door gemeentebestuur en feest comité op het gemeentehuis ontvan gen. Door middel van luidsprekers werd het publiek buiten in de gele genheid gesteld om het gesprokene te volgen. Burgemeester H. D. Trimpe ver welkomde op hartelijke wijze de Poolse gasten en zei hun zeer dank baar te zijn voor wat zij voor ons Daarentegen een propa- ganda-snelschaaktournooi. Er werd gespeeld in acht groepen van vier en de uit slagen waren: Groep 1: 1. G. Woudstra 3 punten; 2. Meylandt 2; 3. de Baare 1; 4. Niemarkt 1; groep 2: 1. J. Goedbloed 4; 2. D. Kolff 3; 3. L. J. Woud- stra 2; 4. Jowenko 0; groep zee de beslissingswedstrijd 3: 1. van Bennekom 3; 2. v. gespeeld tussen Burgh len d. Loos 2; 3. Koeyemans Vz - 1. v. d. Koorde groep 4: r _j 1. Melse 3; 2. v. d. Sande 2; "de Schouwen- 3. Matthijsse 1; 4. Saman 0; TERNEUZEN, 20 Sept. Woens dagmiddag om half twee zal in het groepsgebouw („Doormangroep II”) aan de Kandeelstraat officieel worden geopend de tentoonstelling „Handen arbeidVrije tijdsbesteding” van de afdeling Terneuzen der Nederlandse Padvindersvereniging. De opening zal geschieden door de heer K. J. Hoving, voorzitter van de plaatselijke com missie der N.P.V. De expositie, die tot en met Zaterdag a.s. geopend zal zijn, is iets zeer bijzonders: er zal een unieke verzameling van ongeveer 100 cactussen uit alle delen van de we reld te bezichtigen zijn, evenals ver schillende scheeps- en vliegtuigmodel- Terwijl Pieter Kraaien- knip zo goed en zo kwaad als het ging ondersteunde inspecteerde Karolus de verongelukte race-wagen. Van het ingepakte schilde rij was echter geen spoor meer te vinden. „Vreemd!” vond de vogel. „Waar kan dat ding nu een, twee, drie gebleven zijn?” Hij vloog naar Pieter en fluisterde in zijn oor: „Ik kan het schilderij niet meer vinden!” Maar hoe zacht Karolus ook gefluisterd had, meneer Kraaienknip had het gehoord. „Wat....!” zei hij heftig terwijl hij tegelijkertijd naar een gevoelige plek op zyn rug greep. „Wat?.... schilderij weg?.... dat is ook uit de wagen gevlogen.... zoekt het op.... ik moet het hebben.... denk er om dat je het niet naar die klodderaar terugbrengt Au.... mijn rug.... oeiii....!” Op dat moment kwam juist de agent op de dikkerd toestappen en daarom ver- zullen in Zeeland blijven vechten tegen het VV hele of halve beroepsspel en wij hebben ver trouwen, dat ons blazoen in deze strijd onbesmet zal blijven.” Met deze woorden besloot de voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., de heer A. Imanse, zijn jaarrede, waarmede hij Zaterdagmiddag in de „Ver genoeging” te Middelburg het Zeeuwse voetbalparlement opende. De K.N.VJB. is tegen alle gevoel in, dus alleen met het verstand, waarbij de angst dan nog een slechte raad gever van dit verstand was, omgezwaaid, daarmede alle principes over boord gooiende. Ik kan daarvoor geen respect hebben, aldus de spreker. Tevoren had de heer Imanse nog even het achter ons -Eggende voetbaljaar de revue laten passeren. Hoe wel de terreinennood in Zeeland nog lang niet is op geheven, wordt er niette min met voortvarendheid gewerkt aan de oplossing en ook dit jaar kon geluk kig weer een aantal nieu we velden in gebruik geno men worden. Na gedegen voorbereiding kon enkele weken geleden de jeugdcursus een aanvang nemen. Over de vraag, of de verbetering van het spelpeil een aangelegenheid is voor de afdeling, heeft het be stuur lang met een ant woord geaarzeld. Niettemin is er nu besloten, om langs zijdelingse weg te trachten, hierin verbetering te bren gen. De plannen daarvoor verkeren reeds in een ver- o„--- gevorderd stadium van voor- Zeemeeuwen I (Haamstede) 4. bereiding, hoewel er nog om het kampioenschap le 1. niets over kon worden klasse Korfbalbond. groep 5: 1. A. B. de Vries

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2