en wonnen weer Miniatuur Walcheren telde 200.000 bezoekers Wegen in West Zeeuws-Vlaanderen worden verbeterd Nieuwtjes van alle eilanden VIOS II EN SWIFT SNEL BEHALEN DE TITEL Tern. Boys en Wemeldinge Dahliatentoonstelling met uitgebreid sortiment 20 JAAR SWIFT over van 7 holen. Polderbenoemingen in Zeeland. Passagiers, opgelet\ Goes Zeeuwse Korfbalcompetitie Zaterdag voetbal De heer J. van Harn won de wisselbeker Ongepast” Ir M* de Vink spreekt Deltaplan Harry Brinkman won Profcours in Oostburg Chr. Kruideniers-pro- pagandavergadering Mevr. P. den Dekker-Fierloos uit ’s-Gravenpolder bofte Bussen rijden andere routes en dat betekent andere tijden GOES V en S.V.D. speelden gelijk Begrafenis C. v. d. Vliet Zowel Elto I als Elto II lijden gevoelige nederlaag Pagina 2 Bloemenschat in „De Korenbeurs” te Goes I I 1 1 i r c I 1 z 1< n v c tl d Voor Vereniging School museum Middelburg. Twintig nieuwe E.H.B.O.-ers Grootse muziekavond Woensdagavond in Middelburg. V isserij-uitkomsten bevredigend 's-'JRAV EN POLDER SEROOSKERKE (W.) NAGEKOMEN ADVERTENTIE Slachtoffers van werevlstorm boven Japan ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 20 September 1954 l verraste Vitesse II en WKV de 2—1 2—3 wordt besloten. 10 9 10 9 8 13 8 7 7 7 6 6 6 3 0 9 5 3 2 0 0 3 3 3 1 2 2 1 3 0 1 2 2 1 2 1 4 4 6 7 6 7 6 8 14 0 2 5 6 6 26 19 17 17 15 14 14 11 9 0 19 12 8 5 2 53— 13 27— 10 18— 28 16— 34 7— 36 1 i s S n Namens de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde sprak het hoofdbestuurs lid ir Riemens, die al evenmin naliet zijn waardering voor het geëxposeerde onder stoelen of banken te steken. Hij noemde het een koninklijke prestatie, gelet op de omstandigheden, waaronder de mensen moeten werken. De Rijks- tuinbouwconsulent, Ir J. van Hennlk, wees er op, dat de bloemen in Zeeland niet zo’n grote rol spelen als in de an dere provincies, zodat deze jaarlijkse tentoonstelling zekér aller belangstel ling verdient. toen de op ’t terrein aanwezige leer- ling-verslaggever van de P.Z.C., de heer J. van der Have, zich in het ge sprek mengde en de grensrechter op de juiste beslissing van de referee wees. Dit deed de deur dicht bij onze onsportieve grensrechter. Hij raapte zijn grensvlag weer op en bewerkte hiermede de leerling-journalist. Tot overmaat van ramp meende hij ook zijn woede nog te moeten bekoelen op de scheidsrechter door deze een duw te geven. Uiteindelijk kwam de „sterke arm” er aan te pas en kwa men de gemoederen spoedig tot rust. Voor grensrechter Florijn zal de zaak echtei' nog wel een staartje hebben. 14 15 14 16 15 14 15 13 De Poel II 14 Bl. Wit II 14 GOES, 19 Sept. Een schat van dahlia’s in een zaal, die als het ware voor dit doel geknipt is. Een kleurschakering, waarvan men intens kan genieten, ziedaar een typering van de Dahliatentoonstelling, die Vrydag en Zaterdag In „De Korenbeurs” te Goes is gehouden door de afd. Goes e.o. van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. En dat alles is niet het werk van specialis ten er was maar één kwekerij, die een prachtige inzending verzorgde. Neen, de „bloemist in zjjn schaarse vrije uren” zou men hem kunnen noemen, heeft er voor gezorgd, dat een zeldzaam mooie bloemenschat deze dagen te bewonderen en te genieten viel. Vrijdag heeft wethouder J. H. Roo se die burgemeester mr W. C. ten Kate verving deze expositie geopend. Hij noemde het een buitengewone pres tatie, waarvoor een ieder, dus ook het gemeentebestuur, grote belangstelling' mag koesteren. „Hier is sprake van cultuur in de ruimste zin van het woord”, aldus de wethouder, die er aan vastknoopte, dat hoewel de waardering voor de plantsoenen in de stad zeker aanwezig is, dit altijd nog beter kan. Tevoren had de voorzitter, de heer K. Goudzwaard, met een enkel woord de aanwezig verwelkomt. Vopo II (1—6). Vlos II Elto II Vopo II Bl. Wit I Togo III WKV I Vitesse H Luctor II De voetbalwedstrijd Wolfaartsdijk- Krabbendijke heeft Zaterdag een on- aangenamen onderbreking gehad. Toen voor de rust een der Krabben dij ke-voorwaartsen de bal in het strafschopgebied van Wolf aartsdijk in bezit kreeg meende de grensrech ter van de thuisclub, de heer J. Flo rijn, buitenspel geconstateerd te heb ben. Hevig protesterend wendde hij zich tot de scheidsrechter, de heer P. J. Schetters, die echter bij zijn be slissing bleef. Dit gaf voor de grens rechter aanleiding om zijn grensvlag aan de voetbalweide toe te vertrou wen. Een en ander verwekte onder het publiek veel hilariteit en de ge moederen werden nog meer verhit MIDDELBURG, 17 Sept. De Ver eniging Schoolmuseum Middelburg, die haar leden over de gehele provincie ver spreid heeft, zal op Donderdag 30 Sep tember a.s. haar algemene vergadering houden in het Schuttershof. Na afdoe ning der huishoudelijke zaken (o.m. stelt het bestuur voor mr L. G. Wolff, inspecteur van het lager onderwijs te Goes, te benoemen tot Ud van het al gemeen bestuur) zal Ir M. de Vink, di recteur van de Provinciale Planologi sche Dienst, een lezing houden over het onderwerp: „Het Deltaplan in zijn so- claal-economlsche betekenis.” Na de pauze zal worden opgevoerd het poppenspel: „Reinaert de Vos”. De heer H. Zoutendijk te ’s-Gravenhage zal vooraf een korte inleiding houden. Een uitgebrelde expositie van leermiddelen zal deze dag worden Ingericht. In het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Roelands, wordt o.m. gezegd, dat de ruimte van het Schoolmuseum in twee lokalen van de school aan de Nieu we Haven beperkt blijft, vooral voor het ophangen van kaarten. Op de één of andere wijze zal hierin binnenkort toch moeten worden voorzien. Het aantal leden bedraagt 310, hetgeen een daling van ongeveer 10 betekent. Waar blijven de jongeren? Voelt men niet meer voor practische en ideële grondslag van de Zeeuwse onderwijsverenlging zo vraagt de secretaris. Subsidie verlenen 37 ge meenten, 22 schoolbesturen en 3 vereni gingen. Enkele gemeenten hebben de subsdlërlng gestaakt zonder bericht van intrekking. Het Schoolmuseum mag zich verheugen in een geregeld bezoek en ook dit jaar werden weer zichtzendlngen naar verder gelegen plaatsen gestuurd. Uit het financiële overzicht blijkt, dat er een nadelig saldo was van f 70,17, tengevolge waarvan het voordelige sal do van vorige jaren daalde tot f 931,29. II niet verder brengen dan een 12 overwinning. In de "tweede klasse E deed Spui I van zich spreken door Driewegen I met 02 te verslaan en in de tweede klasse F tenslotte deelden Beren en Hoek II eerlijk de punten (33) zeer tot on genoegen van de Saarlanders. UITSLAGEN JUNIOREN. Vlissingen A IIArnemuiden A I 74 Zeelandia A IMiddelburg A I 13 Middelburg B IIVlissingen B II 21 Middelburg B III-Vlissingen B III 9—1 RCS B II—Zeelandia B II Zeeuwen B IOostburg B I Nieuwland B IZeeuwen B II De afd. Goes van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. heeft vorige week in het Medisch Centrum tijdens een feestelij ke bijeenkomst, de behaalde einddiplo ma’s voor E.H.B.O. uitgereikt aan een 20-tal cursisten. Dokter Wouda reikte de diploma’s uit en drong er bij de nieuw gediplomeerden op aan regelma tig oefenavonden te bezoeken. Het is zeer noodzakelijk, aldus spreker, te blijven oefenen omdat het geleerde spoedig vergeten wordt. Ook de heer J. Oranje, P.H.B.B. fe liciteerde de nieuw gediplomeerden. Volgens spreker zijn er nog veel te weinig E.H.B.O.’ers. Alleen in Goes moeten er zeker nog 200 meer zijn. De voorzitter, de heer C. Kil, maakte verder nog bekend dat de nieuwe cur- jus zal aanvangen 22 September a.s. in het Medisch centrum. Nieuwdorp II de baas over Mevo II (5—1). In de tweede klasse B verraste Oost- kapelle Bevelanders (21) en deed R. C.S. IV het deze week beter door E. M M. IV met 32 te kloppen. Veere, dat kennelijk weer serieuze plannen heeft, versloeg Meeuwen I met grote cijfers (10—1). In de derde klasse C heeft Goes V het gepresteerd om S.V.D. een puntje af te snoepen (11). Kloetinge I be haalde een benauwde 45 zege op Cortgene. Naar het schijnt zullen de Kloetingenaars alle zeilen moeten bij- zetten om in de tweede klasse mee te komen. ’s-Heer Hendrikskinderen ver sloeg vervolgens Wissekerke met 93 en Kats bleef de meerdere over Yer- seke II (51), dat hierdoor enigszins teleurstelt. In de tweede klasse D deed Yerseke II het in ieder geval beter door Seroos- kerke II te verslaan (40). Kloetinge II verviel niet in de fout van vorige weels, maar behaalde nu een grote zege op Nieuwland (11—0). Arnemuiden III bleek niet in staat om deze keer een grote overwinning te behalen. De Ar- nemuidenaars konden het tegen S.V.D. Er bestaan plannen om op Zaterdag 25 September a.s. ’n grootse muziekavond in Tholen te houden, waaraan alle plaat selijke muziekverenigingen van het eiland zullen medewerken. MIDDELBURG, 18 September De viering van het 20-jarig bestaan van de Middelburgse korfbalvereniging Swift heeft, vooral dank zij het feit, dat vele oud-leden naar Middelburg waren ge komen om dit vierde lustrum mee te maken, een bijzonder geanimeerd ver loop gehad. Tijdens de Zaterdagavond gehouden gezamenlijke koffiemaaltijd sprak de ere-voorzitter de Koning de jubileumrede uit, waarin hij het wel en wee van Swift in deze 20 jaar schetste. Het eerste kampioenschap behaalde Swift op 2 April 1938, toen het tweede twaalftal de titel in de wacht sleepte. Een jaar later werd het eerste twaalf tal kampioen van Zeeland en sindsdien kwamen er nog twaalf kampioenschap pen bij. Belangrjjker dan deze kampioen schappen is echter het jeugdwerk, dat in deze Middelburgse vereniging een grote, ja zelfs de grootste plaats in neemt. Er zullen maar weinig sportver enigingen in ons land te vinden zijn, waar de jeugdafdeling groter is dan die van de senioren. Swift komt op het ogenblik in de competitie uit met zes senioren- en zes juniorentwaalftallen. Er waren natuurlijk tal van geluks telegrammen en bloemstukken. Het echtpaar Bruggeman, „Ans en Henk”, zoals zij in de gehele Zeeuwse korfbal- wereld en ook wel daar buiten bekend zijn, vond op deze avond de waarde ring voor het vele werk. De heer Looi- se bood hen namens enkele vrienden van Swift een wel zeer origineel ge schenk aan. Omdat de closetpot in „Huize Brug geman” kennelijk de gevolgen van een veelvuldig gebruik van de Swift-familie had ondervonden, werd er midden tussen de croquetten en belegde broodjes een nieuwe gede poneerd, zij het dan ook gecamou fleerd als bloemstuk. Namens de le den bood de heer de Ru mevrouw Bruggeman een boek en de heer Bruggeman een vulpen met vulpot lood aan. De rest van de avond werd gezellig doorgebracht. 31 versloeg, de titel bezorgden. De Swift-mensen hebben vandaag hun beste beentje voorgezet. Het eerste twaalftal won met niet min der dan 142 van Tjoba en om nog even in Middelburg te blijven, kun nen we Swift A wel de erepalm toe steken voor de fantastische 241 overwinning op Togo. In de eerste klasse heeft voorts Togo de minste moeite gehad met Vitesse (510) en deed Olympia van zich spreken door De Poel in eigen huis een 56 nederlaag te bezorgen. TWEEDE KLASSE. De belangrijke ontmoeting Elto-Vol harding is geëindigd in een 1—3 zege voor de Yersekenaars. Deze hebben zodoende hun positie aanmerkelijk ver sterkt en kunnen alleen nog ingehaald Worden door Vios en Swift II, maar deze twaalftallen hebben nog enkele zware wedstrijden voor de boeg. Eendracht heeft zijn elfde nederlaag geleden. Ditmaal moesten de Thole- naars, waarvoor we veel respect heb ben wegens hun hardnekkige volhou den, hun meerdere erkennen in Vopo (8—1). OOSTBURG, 18 September Harry Brinkman, die sinds hij bij de beroeps renners opereert nog geen bijzondere uitslagen op zijn „Lijst” heeft staan, is er Zaterdag in Oostburg in geslaagd een verrassende zege te behalen door een massa-eindsprint te winnen, waar- aan ongeveer 20 renners deelnamen. Het parcours, dat 110 maal moest worden genomen, leent zich niet bijs ter goed voor uitlooppogingen en ook ditmaal werden alle uitlooppogingen door het peloton in de kiem gesmoord. Adri Voorting verdient echter een pluim, voor de wijze, waarop hij veer tig ronden voor het peleton uitdraaide. In de 42e ronde slaagde van Oers, Wit- teveen, Bakker en Kwantes het eerst er in de fusie tot stand te brengen. Dit vijftal behield tien ronden de leiding. Na nog enkele pogingen, die echter al le om zeep werden gebracht, kwam al les broederlijk bijeen zodat een massa sprint de beslissing moest brengen. H. Brinkman, (Overschie), deed over de 100 km 2 uur en 22 min; tweede werd A. van Oers (Langeweg), de derde en vierde plaatsen werden resp. bezet door R. Verplaetse (St Laurens, Bel gië) en A. Voorting (Haarlem) en de vijfde plaats werd ingenomen door P. van As (Roosendaal). er iets te „verdienen”. Natuurlijk kwam mamma, officieel mevrouw P. den Dekker-Fierloos, het best uit de bus: zij kreeg van het be stuur der Stichting „Nieuw Walche ren” acht waardebonnen van f 25. en een fraai polshorloge van de Mid delburgse juwelier N. Th. de Jong. Me vrouw C. Walraven-Nieuwdorp en de heer Den Dekker ontvingen elk een waardebon van f 25.—, alles te beste den bij de winkeliers op Walcheren. Het was wèl een spannende Zater dagavond. Tergend langzaam steeg de thermometer van het bezoek. Tien over negen moesten er nog 16 bezoe kers komen om het tweede honderd- duizendtal vol te maken. In de buurt van de toegang tot de Miniatuur liepen bestuursleden van „Nieuw Walcheren” heen en weer, de kassa geen moment uit het oog verliezend. „Daar gaan er weer vier. Nu nog twaalf”, zei de heer A. G. Wagensveld, en trok eens flink aan zijn sigaar. Alsof ze het geroken hadden, dat het geld op de straat lag, I. stonden hier en daar groepjes mensen te praten (sommigen vlak bij de kassa) om op het grote moment het zo be langrijke kaartje te kopen. Zij hadden geen succes. Eindelijk, half tien meld de zich, van niets bewust, het achttal van de heer Den Dekker. Toen was het pleit beslecht. De voorzitter der Stichting, de heer J. L. Verhagen, heeft de gelukkigen uit ’s-Gravenpolder op het platvorm b j de muziektent hartelijk gefelici teerd. Hij wilde dat vanavond ook het bestuur van „Nieuw Walcheren” en speciaal de heer Wagensveld doen, want er was een resultaat bereikt, dat de verwachtingen ver had overtroffen: 200.000 bezoekers in nog geen drie maanden. Dit houdt een waarborg in voor de voortzetting der Miniatuur. Maar bo vendien heeft het de Stichting de no dige fondsen bezorgd om nog het één en ander te kunnen doen in het belang van Walcherens welvaart. Het is de bedoeling, zo deelde de voorzitter mede, volgend jaar veel vroeger te beginnen, waarschijnlijk al Binnenkort zullen twee gezellige avon den worden belegd voor alle medewer kers aan de Miniatuur. Ter gelegenheid van deze 200.000e bezoeker heeft het bestuur van „Nieuw Walcheren” besloten een drietal me- disch-sociale instellingen op Walche- DERDE KLASSE. In de derde klasse A heeft TOP de de leiding overgenomen van Swift III door een benauwde 32 overwinning op Atlas. BKC bezorgde AKC een 71 nederlaag en stijgt hierdoor een plaats je op de ranglijst. In de derde klasse B heeft Storm vogels kennelijk grote moeite gehad met Animo II. Uiteindelijk bleken de Stormvogels toch het beste van het spel te hebben (13). KVL was tegast bij Madjoe II dat met 27 ten onder ging. Het ongeslagen Scampolo II (HI C) wist Tjoba II met 53 te verslaan; Kats bleef de meerdere van Volhar ding II (46) en Zeelandia II kon Luctor niet veel in de weg leggen (0—6). In de derde klasse D is er, zoals we hierboven reeds schreven, vreugde in Krabbendij ke en droefenis in Kapelle. Blauw Wit II deed het niet best: in terneuzen (Luctor) verloren de Kloe tingenaars met 150. Togo III leed een onverwacht 07 nederlaag tegen ren een kleine verrassing te bezorgen Het zijn de Vereniging „Kinderzorg”' het Zeehospitum „Zonneveld” en het Rheumacentrum van „Bethesda” te Vlissingen, die allen een bedrag van f 500.zullen ontvangen. Miniatuur Walcheren sluit op 3Q September a.s. Op de avond van die dag zal de Rijkspolitiemuziekkapej een gala-concert komen geven en dan gaat de Miniatuur onherroepelijk haar win terslaap in. MIDDELBURG, 17 Sept. Woens dag 22 September a.s., des avonds om 7 uur, zal in Café Groenewegen op de Markt een grote propagandavergade- ring worden gehouden door de afdeling Walcheren van de Christelijke Kruide- nlersbond. De Bondssecretarls te ’s-Gra venhage, mr P. J. van den Hout, zal hier spreken over het onderwerp: „Ide aal, of succes op korte termijn”, terwijl er alle gelegenheid is tot discussie. Uit de Mlddenstandsnota Is duidelijk gebleken, dat het er In de mldden- standssector, wat het organisatiebesef betreft, niet best voor staat. Indien bij de slechte organlsatiecijfers ook in protestants-christelqke kring wordt gevoegd do betrekkelijk geringe belang stelling van de reeds aangesloten leden voor het werk van hun organisaties, landelijk en plaatselijk, dan ligt het ge vaar van bestuur-los-van-de-leden na aan de deur, met alle gevolgen van dien. De samenkomst, die tegen Woensdag Is belegd, draag, dan ook een tweeledig doel, n.l. om het organlsatlecijfer In de kruldenlersbranche te verbeteren en om een hechtere band te smeden tussen de plaatseljjke en landelijke besturen en de leden. Uitgenodigd zijn alle 51 in Zee land wonende leden van de Christelijke Kruideniersbond, alsmede alle nog niet aangesloten kruideniers In de provincie, in totaal 141 die wèl bij deze bond be horen. De dagen, die aan deze samen komst voorafgaan, zullen worden be stemd voor het bezoeken van deze nog niet georganlseerden. ’s-GRAVENHAGE, 17 Sept. - Bij Kon. Besluit zijn benoemd: in de pro vincie Zeeland: tot voorzitter van het Waterschap Stoppeldijk ca. L. A. C. van Esbroeck te Hengstdijk (Vogel waarde), uiterlijk tot het einde van ’t zittingsjaar, waar in, hij 70 jaar zal zijn geworden; met ingang van 16 October 1954 tot dijkgraaf van het Waterschap Ooster- en Sir-Jansland J. Kwaak te Ooster- land; tot dijkgraaf van de Adriana-Johan- napolder L. M. Moermond te Drei- schor; met ingang van 1 October tot dijk graaf van het Waterschap Hoedekens- kerke I. Groenewege te Roedekens* kerke; met ingang van 8 October tot dijk graaf van de Mariapolder A. J. Schip pers te Wissenkerke; met ingang van 13 October tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Jongepolder L. M. Moermond te Dreischor; tot lid van het bestuur van het Wa terschap voor de uitwatering door da sluis aan de Oosterlandpolder P. Blok te Wolphaartsdijk, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; +ot dijkgraaf van de Molenpolder J. J. de Koeyer-Waverijn te Yerseke; tot gezworene van de Koningin Em- mapolder R. C. M. Verhaegen te Graauw. tot gezworene van de Hellegatpol- der W. Rijk te Vogelwaarde; tot gezworene van de Prosperpoldef Nederlands gedeelte R. J. de Decker» te Clinge; tot gezworene van de Alsteinpolder P. C. J. Boënne te Graauw; tot gezworene van de Melopolder C. A. P. Boënne te Graauw. De besomming der binnengekomen bot- vissers was in de afgelopen week vrij goed. Door de weervisserijen werd alleen bliek aangevoerd, die verkocht wordt voor het bereiden van vismeel. De ver zending van mosselen was vrij goed, die van oesters voor het begin van het sei zoen bevredigend. Botsing in de nacht. Op de Goese straat weg botste Vrijdagnacht de heer A. M. uit Hoedekenskerke met zijn personen auto op een geparkeerd staande auto die toebehoorde aan de heer F. G. te Goes. Dit verbreken van de nachtelijke stilte had echter gelukkig slechts materiële schade ten gevolge. Winkelweek. Met een extra krant, waarvoor burgemeester P. Dregmans het voorwoord heeft geschreven, heb ben de winkeliers van Serooskerke hun winkelweek ingeluid, die duurt ven van daag tot Zaterdag a.s. Er zijn heel wat attracties: de populair geworden ge- wichtsactie ontbreekt niet. Ditmaal Is ze gecombineerd met het raden van een slagzin. En natuurlijk is er deze week muziek. Vanavond maakt E.M.M. een rondgang door het dorp, gevolgd door een concert op de tent. Woensdagavond speelt de mondharmonicaclub van Vrou wenpolder op de muziektent. Donder dagavond mogen de kinderen wat lan ger opblijven want dan is er een lam- plonoptocht en Zaterdagavond kan men eerst de gymnasten aan het werk zien alvorens deze feestweek met een taptoe 69— 22 41— 36 55— 49 54— 33 36— 36 47— 40 69— 50 50— 35 26— 40 4—110 Bij de adspiranten A overwon Swift A Togo met niet minder dan 241 en leed Vios een 07 nederlaag tegen De Poel. Bij de adspiranten B is de stand: Swift Snel Animo A Z.westers Swift Kw. Madjoe MIDDELBURG, 18 September Miniatuur Walcheren heeft haar 200 000 bezoeker geboekt! Het was een bezoeker, die vanavond om klokslag half tien zich aan de kassa meldde en direct daarop te horen kreeg, dat zij de reis van uit ’s-Gravenpolder niet tevergeefs had gemaakt. Het gezin C. den Dekker -1 vader, moeder, drie kinderen en een nichtje was vanavond met buurvrouw Walraven en haar dochtertje in een auto gestapt om de Miniatuur te bekijken Vader Den Dekker had er eerst niet zoveel voor gevoeld („het weer stond me niet erg aan”), maar zijn vrouw had gezegd, dat het er nu maar van komen moest. Ze wisten, dat het aardig naar de 200.000 liep en waarom zou- den zij ook geen „gokje wagen?” Nu, dat zat wel goed! Papa, die acht kaarb jes had gekocht, wees zijn vrouw als de 200.000e aan, buurvrouw als dê 199.999e en zichzelf als de 200.001e. Dat was nodig, want voor alle drie bleek ai* iafc fa xraï’rlianon OOSTBURG 18 Sept. Het klinkt normaal op sommige haltes te versche nen en elders Iets langer te wachten. B(j dit alles immers ziet de SBM zich geplaatst voor de opgave de boot te Breskens tijdig te halen, anders krij gen ze weer klachten van de vaak de situatie niet begrijpende passagiers. Tot ons diep leedwezen over leed na een langdurig en christe lijk gedragen lijden de heer JAN VAN DER VEN, die jarenlang als onderwijzer aan de Chr. school alhier verbonden is geweest. Wij blijven zijn trouwe arbeid en prettige omgang dankbaar ge denken. Dat de Here hem opnam in Zijn eeuwige heerlijkheid moge zU vrouw en zoon tot rijke troost zij Bestuur' en personeel der Chr. School. Nieuwdorp, 20 Sept. 1954. GOES, 18 September In de eerste klasse van de Zaterdagvoetbalcompeti- tie is alles volgens de verwachtingen verlopen. De Rillanders bleken geen sta-in-de-weg voor de Arnemuidenaars. Met 37 gingen zij roemloos ten onder. Krabbendijke heeft een zware kluif ge had aan Wolf aartsdijk. Een kwartier voor het einde leek het er op, dat de wedstrijd in een draw zou eindigen. Het gelukte de Krabbendijkenaars ech ter nog een keer te doelpunten, zodat ze ook hun tweede wedstrijd in een overwinning hebben omgezet (23). Ook Wemeldinge, dat deze competitie aller belangstelling zal hebben, over won Kapelle met niet minder dan 61. Mevo moest de reis naar Nieuwdorp ondernemen en is er niet in geslaagd de overwinning mee naar huis te ne men (42). Terneuzense Boys, ook een ploeg waarvan we veel verwachten, klopte tenslotte V.C.K. met 5—0. Geheel volgens verwachtingen heeft Krabbendijke II Wolfaartsdijk II een nederlaag bezorgd (4—1) en bleef ook KAPELLE, 18 September Op de algemene begraafplaats vond vanmid dag onder grote belangstelling de ter aarde bestelling plaats van wijlen de heer C. v. d. Vliet, die vorige week on verwacht in het ziekenhuis te Utrecht is overleden. De kist werd gedragen door leden van het bestuur van de Chr. school te Kapelle-Biezelinge, waarvan de overledene secretaris was. Aan het graf werd allereerst het woord gevoerd door de voorzitter van de Chr. school te Kapelle-Biezelinge, de heer P. Scheele-de Putter. Verder sprak de heer B. de Jager Mzn. namens de Tuinbouwvereniging „Kapelle-Bieze linge”, waarvan de heer v. d. Vliet 19 jaar voorzitter was. De Ned. Herv. predikant van Bieze- linge, ds L. Schellevis, bepaalde de aanwezigen bij de rust, welke bereid is voor het volk van God, zulks naar aanleiding van Hebreën 4. De oudste zoon, de heer F. van der Vliet, ,dankte hierna voor de bewezen laatste eer. PRIJSWINNAARS. Er waren aan deze tentoonstelling ook prijzen verbonden. In de eerste plaats een prijsvraag, waarvoor twee soorten dahlia’s werden Ingezonden. De heer J. van Harn ging met. de wissel beker strijken, een tweede prijs was voor de heer K. Goudzwaard; no. 3 wer den de heren J. A. v. d. Guchte en G. Bruel en de vierde prijs was voor de heer G. de Jager. De Inzendingen jvaren in drie rubrie ken gekeurd. De uitslag was: Groep A (35 vazen) 1. J. A. v. d. Guchte en G. Bruel; 2. P. Hermes; 3. D. Fokke. Groep B (20 vazen): 1. J. van Harn; 2. K. Goudzwaard; 3. G. de Jager. Groep E (15 vazen): 1. J. v. ’tVeer; 2. L. Polvliet; 3. H. Govers en 4. L. van Loo uit Wolfaartsdijk. Aan de inzen ding van de Gebr. Eversen (kwekers) werd door de jury een eerste prijs toe gekend. niet begrijpende passagiers, in April, maar op zijn laatst op 1 Mei. Ook de verbinding van Sluis naar West- kapelle In België dient aan te sluiten aan de tram naar Brugge, anders mis sen de arbeiders weer de verbinding naar huis. Het is beslist geen pretje voor Di rectie en personeel. GOES, 18 Sept. Het adspiranten-twaalftal Swift Snel heeft zijn vereni ging, die vandaag het twintig jarig bestaan herdacht, geen mooier presentje Kunnen schenken: het kampioenschap in de adspiranten afdeling B., behaald door een overtuigende 71 overwinning op Zuidwesters A. Onze gelukwensen gaan dus naar Middelburg, maar tevens gaan zij naar Krabbendijke, waar Vios II er geheel onverwacht in is geslaagd het kampioenschap te bemachtigen in de derde klasse D. Dat de Krabbendijkenaars er nu reeds in zouden slagen Was vorige week niet te voorzien. Op het laatste ogenblik is echter de wed strijd Blauw Wit I—Elto II ingelast, die in een verrassende 7—1 overwinning Is geëindigd voor de Kloetingenaars, die hieimee Vios II, dat De Poel H met TOKIO, 18 Sept. Een wervelstorm, met een windsnelheid van 150 kilome ter per uur, is vanavond over het ge bied van Tokio getrokken, waarbij zes personen het leven verloren, Veertien gewond werden en negentien als ver mist zijn opgegeven. Duizenden ui hout en papier opgetrokken huizen zij onder het geweld van stormwind e slagregen bezweken. wat eigenaardig, maar W. Z.-Vlaande- ren lydt onder de wegsverbet eringen. Reeds enige tijd Is de Rijkswaterstaat bezig de bochten in de Rijksweg Schoondyke-Breskens af te snijden, waardoor een in de winter zeer gevaar lijk gedeelte wordt verbeterd. Het vele grondverzet, dat hieraan verbonden is eist langdurige werkzaamheden. Een oplossing is gezocht in het plaatsen van stoplichten, waardoor een regelmatig oponthoud ontstaat voor het verkeer. Ook tussen Oostburg en Draaibrug bij de z.g. Liter wordt een slecht ge deelte Rijksweg onderhanden genomen. De betonresten van de langs de kust by Cadzand opgeruimde bunkers wor den hier aangevoerd en op de oude weg gedeponeerd, waarop straks een asfalt- laag wordt aangebracht met borduren, zodat een verende weg wordt verkre gen. Bovendien Is de Provincie bezig met onderhoudswerk nabij Potjes op de weg Sluls-Breskens. Door dit alles is een ingewikkeld ver voerssysteem ontstaan. De dienstbussen van de SMB rijden nu vanuit Aarden burg via Draaibrug naar Sluis, over Zuldzande naar Oostburg en zo verder naar Breskens. Terug gaat het langs hetzelfde parcours. De Knokke-dienst ziet zich op weg naar Breskens en te rug geplaatst voor de omlegging over Zuidzande wegens het onderhoudswerk aan Potjes. Ook deze doet Zuldzande aan. De dienst Oostburg-Potjes-Groede- Breskens Is uitgevallen, doordat de Knockedtenst de passagiers in Zuidzan de opneemt. Alles bij elkaar wordt er aardig rondgereden. Passagiers van Oost burg naar Cadzand doen zelfs Sluis aan. Het gaat de maatschappij heel wat extra kilometers kosten In de komende maanden, daar de omleggin gen tot 1 November a.s. zullen duren. Oe tarieven blijven gelijk, doch de ritten duren wat langer. Daarom dient men iets vroeger dan

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2