en in BEVRIJDINGSVUUR IN EINDHOVEN HAALDE Callaghan: Geen Duitse bewapening praten met de Russen SpaakBewapening van Duitsland, anders trekken de Amerikanen zich terug Over onze verdediging Monument voor de gevallen Zeeuws Joden onthuld en en Sobere plechtigheden te Oosterbeek Amsterdam Militair vraagstuk niet het belangrijkst Minister van Laos vermoord Martino volgt Piccioni op Vreselijke moordpartij in Columbia Nieuwe strijd rond Amoy Grote belangstelling van de Overheid en bevolking ?.5Hv-:aïeS^ Na onthulling van monument Treffende plechtigheid te Middelburg Mendès-France over West-Europa Nederlandse autobussen in Graz geplunderd Rijksambtenaren vragen meer dan zes procent In enkele regels melden wij nog DE BILT ZEGT: Meer wind Dulles in zijn land terug OOSTERBEEK. Prins Bernhard naar Zuid-Afrika PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Laatste slachtoffers van de „Triton” gevonden 10e JAARGANG No. 2890 FEL EUROPEES DUEL IN STRAATSBURG i. c DAT van de vrachtauto is het vijf jaar geleden dat in to taal 25 landen hun munteenheden devalueerden. De gulden ging met 30% pCt naar beneden, de Belgische franc met 12%, de Franse franc met 6 en het pond sterling met 30 pCt. MAANDAG 20 SEPT. 1954 Directeur: *ACQ DE SMIT DAT de mosselexport naar Frankrijk begint. Vandaag zal niet minder dan 5000 ton naar het land van Mari anne vervoerd worden. DAT met ingang van I October a.s. de heer A. Eck hardt, controleur bij de Vis serij op de Schelde eervol ontslag is verleend. den van de bezetter. We ko men hier morgen nog nader op terug. GRAZ, 18 Sept. Twee Nederlandse toerautobussen, van de Brabena te Breda, waarmede Nederlandse, Belgi sche en Britse toeristen een bezoek aan Oostenrijk en Zuid-Slavië brachten, zijn in de nacht van Vrijdag op Zater dag in het hartje van Graz door nog onbekenden geplunderd. Kledingstuk ken en andere voorwerpen werden ont vreemd. NEDERLANDERS. Tot de sprekers van Zaterdag be hoorden ook de Nederlanders Vixse- boxse (Christelijk Historisch) en van der Goes van Naters (P.v.d.A.). STRAATSBURG, 18 September Het hoogtepunt van vandaag in het po litieke debat van de Raad van Europa was een steekspel tussen twee socialis ten: de Belgische minister Spaak en de Engels Labour-afgevaardigde Callaghan, die het honderd procent oneens met elkaar waren. Callaghan zei dat, na het echec van de E.V.G., Duitsland alleen zou kunnen worden bewa pend door de Fransen overboord te gooien, want nu Frankrijk het E.V.G.- verdrag had verworpen, zou het ongetwijfeld ook het plan van Eden of een Duits lidmaatschap van de N.A.V.O. verwerpen. De Engelsman verdedigde het standpunt, dat het Westen thans sterk genoeg is om het zonder de twaalf Duitse divisies te stellen, dat het daarom niet nodig is de kans op onder- handelingen met de Russen te bederven door militaire regelingen en dat thans het ogenblik gekomen is voor een nieuw diplomatiek offensief om de be doelingen der Russen te peilen. Spaak ging hier tegen in met een donderend: „Neen, jullie hebt de meer derheid in Europa nog niet. Jullie vergeet, dat belangrijke meerderheden in in vijf E.V.G.-landen zich hebben uitgesproken ten gunste van de formule die wij nu hebben verdedigd”. Hij noemde de rede van Callaghan „schrik wekkend” en beschuldigde de Engelsman van demagogie. De heer Vixseboxse verklaarde, dat de nieuwe overeenkomst voor de ver dediging van Europa gebaseerd moet zijn op twee principes, n.l.: De invoeging van Duitse strijd krachten in een gemeenschappelijke Atlantische verdediging moet zo ge schieden, dat de wedergeboorte van een Duits leger met politieke macht voorkomen wordt. Maar er mag geen sprake zijn van discriminatie en als er beperkingen ’s-GRAVENHAGE, 18 September Op het salariscongres van de centrale van Rijkspersoneel is een motie aan genomen waarin de besturen van de bij de centrale van rijkspersoneel aan gesloten verenigingen van ambtenaren in rijksdienst hun bezorgdheid uitspre ken over de financiële positie van het overheidspersoneel. Zij zijn van oor deel, dat het toekennen van een zes procent salarisverhoging de nood in ve le ambtenarengezinnen niet opheft. Aan het bestuur der centrale wordt op gedragen het ambtenarencentrum te verzoeken de regering te doen blijken dat de ambtenarensalarissen een ver hoging behoeven, die aanmerkelijk bo ven de genoemde zes procent uitgaat. auto in de berm tot stand kwam. DAT de directeur van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde” Zaterdagmiddag aan 29 leer lingen van de bedrijfsschool (vier-jarige opleiding) het diploma heeft uitgereikt. VIENTIANE, 19 Sept. De Minister van Landsverdediging van Laos, Kou Voravong, is gisteravond door terroris ten te Vientiane vermoord. Opstandelingen hadden twee bom men door een openstaand raam van het huis van de vice-premier en minis ter van Buitenlandse Zaken, Phoei Sa- nanikone, geworpen. Bovendien had den zij van de tuin uit geschoten. In het huis werd een partij gehouden. Sa- nanikone werd licht gewond. De vrouw van een hoge ambtenaar van Buiten landse Zaken werd zwaar gewond. De aanvallers zijn ontkomen. het Wilhelmus en aan weerszijden van het monument stond een ere-peleton van oud-B.S.-ers aangetreden. Het leg gen van kransen tijdens een eerbiedig défilé vormde het slot van deze sobere plechtigheid. m NEVERS, 19 September Mendès- France heeft de opbouw van Europa één van Frankrijks belangrijkste zor gen genoemd. West-Europa zou niet zonder Frankrijk tot stand kunnen worden gebracht. De militaire vraag stukken, zo zei de premier verder in zijn rede, die hij in Nevers hield, vor men slechts een aspect van de Euro pese kwestie. Deze vraagstukken vor men echter niet het belangwekkendste en belangrijkste aspect. Mendès-France verklaarde verder dat de voorstellen van de Franse re gering om Frankrijk te betrekken in de Westelijke verdediging thans in handen van de bondgenoten zijn. Uit het gessprek met minister Eden is gebleken, dat er niets onver zoenlijks is tussen het standpunt van Frank rijk en Engeland. Over Duitsland zei de premier, dat Frankrijk erstig verlangt naar een de finitieve verzoening met Duitsland. Ondanks vele wrede herinneringen kon de toekomst en vooral de toekomst van de vrede niet gegrond worden op wrok. Echter voor een oprechte samenwer king tussen de twee landen zijn meer landen nodig. Vooral Engeland moet er bij zijn. Eén van de ergste bezwaren van de E.V.G. was, dat juist van ons meer toenadering tot Duitsland werd gevraagd en verwijdering van Enge land, wat we niet wilden. worden opgelegd, moeten die voor alle deelgenoten gelden. 2. Daar het gevaarlijk en dus onge wenst is, dat de supra-nationale ge dachte op militair gebied wordt verworpen, maar op andere, b.v. economische, sociale en politieke gebieden wordt aangemoedigd, dient er in het nieuwe verdrag een bepaling te komen voor de synchro nisatie van de supra-nationale ont wikkeling in de militaire sector met die in de economische, sociale en politieke sector. Jhr van der Goes van Naters was van mening, dat het probleem van de Frans-Duitse verzoening niet kon wor den opgelost door een associatie van Europese landen op de basis van na tionale souvereiniteit. Dit betekende tevens, dat een verdrag als dat van Brussel onvoldoende was als oplossing. Als hij zou moeten kiezen tussen een tot mislukking gedoemde „associatie” van zeven landen en een gemeenschap van zes staten plus een geassocieerde verkoos hij het laatste. In het atoom tijdperk, verklaarde hij, is supra-natio nale actie op zoveel gebieden beter dan nationale actie, daar deze laatste belachelijk wordt. Daarom handelén ook alleen zij realistisch, die trouw blijven aan het in Straatsburg gebo ren ideaal vond hij. DE BILT, 19 Sept. Wisselende be wolking met plaatselijke buien. Tot vrij krachtig toenemende wind tussen Zuid en Zuidwest. Weinig verande ring in temperatuur. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 6.23 u., onder 18.43 u. Maan op u., onder 16.20 u. Hoogwater Dinsdag 21 Sept.: Vlissingen: 8.54 u. 1.30 m., 21.48 u. 1.40 Terneuzen: 9.21 u. 1.49 m., 22.11 u. Wemeldinge: 10.17 u. 1.21 m., 95 m. Zierikzee: 9.59 u. 1.06 1.20 m. ROME, 18 Sept. De 54-jarige liberaal Gaetano Martino, Minister van Onder wijs in de regering-Scelba, is tot mi nister van Buitenlandse Zaken van Ita lië benoemd. Zijn voorganger Piccioni is afgetre den omdat zijn zoon Piero werd ge noemd i.v.m. het schandaal der verdo vende middelen te Rome. Aan deze zoon is, tezamen met nog drie anderen, zijn paspoort ontnomen. De advocaat van Piero Piccioni heeft medegedeeld dat de naam van diens vader voor komt op een lijst van elf personen, die bereid zijn onaer ede te verklaren, dat Piero op de dag, dat de 25-jarige Wil ma Montes op een eenzaam Romeins strand stierf - naar gezegd wordt ten gevolge van een overmatig gebruik van verdovende middelen - ziek te bed lag. DAT gisteren te Middel burg op de Joodse begraaf plaats aan het Seisplein een monument is onthuld ter na gedachtenis van de Zeeuw se Joden, die in de jaren 1940 tot 1945 zijn gevallen onder de moordenaarshan- Zondagmiddag zijn uit het Haagse Huis van Bewaring te Den Haag ont snapt de 24-jarige L. J. B. en de 28- jarige H. J, H.. De ontsnapping had tij- ueus een Protestanse kerkdienst plaats, j BOGOTA, 18 Sept. Zestig tot zeven- I tig als soldaten vermomde bandieten I hebben Vrijdag j.l. bij het aanbreken van de dag, 26 slapende arbeiders van de e. ame San Jose-boerderij, in de Coluuïmaanse provincie Cundinamar- ca, overvallen en, op één na, vermoord. De enige man, die ontkwam, lag, zwaar gewond, onder een stapel lij ken. Toen hij weer bij bewustzijn was gekomen, slaagde -hij er in zich drie uur over de weg naar de naburige plaats Guauas voort te slepen, waar hij zijn treurig nieuws verhaalde. De moordenaars beschoten de sla pende arbeiders eerst, waarna zij ze >uet hun „machettes” - lange messen - afmaakten. Men meent, dat roof of wraak het motief voor de verraderlijke overval ls. geweest. Politieke beweegredenen z‘jn onwaarschijnlijk, omdat de ver moorde arbeiders tot verschillende po- htieke partijen behoorden. Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.p. maand, f5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DAT te Amsterdam slaag de voor het diploma alge hele voetverzorging, mej. J. v. d. Klooster te Middelburg. WATERTOWN, New York, 18 Sept. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse zaken John Foster Dulles is uit Londen in zijn land teruggekeerd. Hij zei bij aankomst dat nog geen aan vaardbare vervanging voor de E.V.G. tot volledige ontwikkeling is gekomen. Dulles en Eden werden het er te Londen over eens, dat de vergadering van negen landen moet worden gehou den om te spreken over de wijze, waar op West-Duitsland bij de verdediging van het Westen kan worden ingescha keld. Dulles verklaarde te vertrouwen dat West-Duitsland een politiek van wijs beleid en gematigdheid zal volgen. Hij gelooft, dat het Amerikaanse volk het over het algemeen met Bondskan selier Adenauer eens is, dat de Duitse souvereiniteit moet worden hersteld. De Italiaanse tenor Alessandro Dolci is Vrijdag te Bergamo in Noord-Italië op 74-jarige leeftijd overleden. TAIPEH, 19 September Nationa listische „Thunderbolts” hebben bij aanvallen op het zeegebied langs de kust van continentaal China tussen Amoy en Swatou vijf communistische kanonneerboten met raketten aange vallen en zwaar beschadigd. Het officiële communistische persbu reau „Nieuw China” meldde Zondag, dat nationalistische straaljagers Zater dag op barbaarse wijze koopvaardij schepen hebben aangevallen en een schip tot zinken hebben gebracht. Op Amoy wierpen de vliegtuigen 16 bom men. Twee aanvallers werden door luchtafweervuur beschadigd. met aanhangwagen van de gebr. C. uit Serooskerke (W.) op de Noordweg ter hoogte van „lepenoord” de verbindingsbout losschoot, juist toen een uit de richting Middelburg komende luxe auto, bestuurd door de com mandant van de Rijkspolitie in Zeeland, wilde passeren. Om een aanrijding te voor komen stuurde deze zijn wa gen de kant van de sloot op, DAT „Medioburgum” Za terdagmiddag de in Mei uit gestelde Walcheren-wandel tochten over afstanden van 10, 15 en 25 km heeft gehou den. Voor deze afstanden vertrokken - ondanks het dreigende weer - resp. 61, 97 en 70 tippelaars. Allen volbrachten de tocht. Groepsprijzen konden wor den uitgereikt aan Tramast (Kinderzorg) te Middelburg, „De Zuidwesters” te Sou burg, „Wilhelmina” te Mid delburg, o.l.-school Arne- muiden, W.S.V. Kruininger W.S.V. Hansweert en „M dioburgum.” Almachtigen schaduw”. Zeer groot was de belangstelling voor deze onthulingsplechtigheid, zo wel van de zijde der overheid en der plaatselijke kerkgenootschappen, als van de bevolking. Na het uitspreken van een gebed door Rabijn L. S. Is raels hield de heer M. Polak als voor zitter van het Israëlietisch kerkbestuur een korte rede, waarin hij zei, dat stil te past bij de bezinning op een zo groot verdriet. Op sluwe wijze zijn on ze broeders en zusters weggevoerd. Velen waren in Zeeland geboren en getogen. Wij zelf zijn als door een wonder gespaard gebleven en wij wil len de herinnering aan onze eens zo glorierijke gemeente in Zeeland tast bare vorm geven door dit monument, zo zei de heer Polak. EINDHOVEN, 18 September Met bruisend enthousiasme heeft Eindhoven vanavond het bevrijdingsvuur uit het Franse plaatsje Bayeux begroet. Toen het vuur het P.S.V.-stadion werd binnengebracht, daver den de kanonschoten, gingen de feestlichtjes branden en zette Bengaals vuur heel het sportpark in een rossige gloed. Daarna vormde zich een grote optocht naar het Stadhuisplein, waar de vlam bij het oorlogs monument werd ontstoken. Toen traden de afgevaardigden van de buurtverenigingen naar voren om het vuur naar hun stadsdelen over te brengen. In de morgenuren heeft de burge meester van Eindhoven, mr H. A. M. T. Kolfschoten tijdens een indrukwekken de plechtigheid het oorlogsmonument onthuld. Onder de vele belangstellen den bevonden zich honderden nabe staanden van de Eindhovense oorlogs slachtoffers en Amerikaanse parachu tisten, die’de stad bevrijdden. Na een plechtige dienst in de St Catharinakerk had een dodenherdenking plaats op de begraafplaats. Deze herdenking werd besloten met het leggen van vele kran sen. In de middaguren arriveerde op het Stadhuisplein Prins Bernhard, die door duizenden hartelijk werd begroet. De Prins was de eerste die een krans leg de aan de voet van het monument. Na hem volgden vele burgerlijke en mili taire autoriteiten uit binnen- en bui tenland. In Oosterbeek is vanmiddag bij het Airbornmonument de jaarlijkse plech tigheid gehouden door de deelnemers aan de Airborn-pelgrimage. De gene raals Urquhart en Sosabowski voerden het woord. De plechtigheid werd be sloten met het spelen van het Poolse, Engelse en Nederlandse volkslied. Voordien hadden de deelnemers aan de pelgrimage aan een gezamenlijke lunch gezeten, aangeboden door het ge meentebestuur van Renkum en had men bezoek gebracht aan de landings en slagvelden te Heelsum. AMSTERDAM. Precies op de plaats waar op 12 Maart 1945 drie groepen Amster dammers zonder enige vorm van pro ces op last van de bezettende macht werden neergeschoten, namelijk in het eerste Weteringsplantsoen, heeft bur gemeester mr A. J. d’Ailly vanmiddag te vlaggen verwijderd voor een sober monument. Het monument toont een neerge schoten verzetsstrijder, die als het ware nog een laatste poging doet om de hoorn aan de mond te zetten „om verzamelen te blazen”. De Amsterdamse politiekapel speelde Spaak zei er absoluut van over tuigd te zijn dat, als Duitsland niet bewapend werd, de Verenigde Staten hun troepen zouden terugtrekken, en vroeg: „Zijn we er, als dat gebeurt, zeker van, dat de Engels en dan zul len blijven? De Amerikanen zijn heel lang geduldig geweest, maar er schijnt nu een einde aan hun geduld te komen, omdat zij het spelletje, dat Europa speelt, niet langer kunnen verdragen. Als zij ons de N.A.V.O. aanbieden, willen wij de E.V.G. heb ben en als zij ons de E.V.G. aanbie den, roepen we om de N.A.V.O. dat kan zo niet eeuwig doorgaan”. Spaak was er niet bang voor dat de twaalf Duitse divisies zich op Frank rijk en België zouden werpen om El- zas-Lotharingen en Eupen-Malmedy te heroveren, maar dat hij wel vreesde, dat het Duitse nationalisme zich weer zou kristalliseren rondom het leger en de opnieuw te vormen Duitse generale staf op het ogenblik, dat er een nieu we nationale Duitse strijdmacht zou komen. De E.V.G. zou dit hebben voor komen, maar niet de voorstellen die nu onaer discussie zijn. LAATSTE KANS. Niettemin zeide hij te geloven, dat alle landen van de N.A.V.O. zich ac- coord zullen verklaren met de Duitse herbewapening, omdat deze onder de tegenwoordige omstandigheden nu een maal nodig is. Dit is tevens de laatste kans voor Europa dat Duitsland op het ogenblik bereid is zichzelf vrijwillig beperkingen op te leggen als een bij drage tot de Europese politiek”. Maar als we deze kans laten voorbijgaan, zal ze nooit terugkeren. Spaak verwierp hartstochtelijk elk plan, om in de huidige situatie op nieuw met Rusland te onderhande len, omdat dit wel het slechtste ogenblik zou zijn, waarop dat zou kunnen gebeuren en omdat overeen stemming met Rusland zou kunnen worden bereikt als het Westen zijn militaire organisatie zou willen op offeren. MIDDELBURG, 19 Sept. De nagedachtenis van de Zeeuwse Joden, die in de jaren 19401945 zijn gevallen onder de moordenaarshanden van de be zetter, zal levend blijven door het eenvoudige, stijlvolle monument, gekroond met de Davidsster, dat vanmiddag op de Joodse begraafplaats aan het Seis plein officieel werd onthuld door de Opperrabijn van het synagogale ressort Noord-Brabant, de heer A. Schuster. Op twee stenen ter weerszijden van de pilaar zijn de namen ingebeiteld van 72 Joodse landgenoten. Daarboven staan de woorden (links in het Nederlands, rechts in het Hebreeuws) „Ter nage dachtenis aan hen, wier namen hier zijn vermeld, kinderen van ons volk, die in de jaren 19401945 door de vijand medogenloos werden weggerukt en om gebracht, omdat zij waren van Joodse stam. Mogen hun zielen rusten in des «1 PRETORIA, 18 Sept. Het officiële bezoek, dat Prins Bernhard binnenkort aan Zuid-Afrika zal brengen, wordt aldaar in alle geledingen der maat schappij met levendige belangstelling tegemoet gezien. DAT te Nieuwdorp op 42- jarige leeftijd is overleden de heer J. van der Ven, die zeventien jaar de chr. school als onderwijzer heeft ge diend. Ook is hij nog enige tijd ouderling geweest. De heer van der Ven had de school reed enkele jaren met vervroegd pensioen ver laten. ZONDER ZIN EN REDEN. De Opperraoijn Schuster herinnerde aan een woord uit de klaagliederen van Jeremia: „Daarom moet ik we nen”, een profetisch woord, dat wij nog nimmer als juist in deze schrijnen de nood als een waarheid hebben be grepen. De vijand heeft vertreden zon der erbarmen, vijf jaar lang. Voor de Joden was dit de grootste catastrofe al ler tijden. Maar wij zijn hier niet ge komen om te getuigen van wat men ons heeft aangedaan, zo zei de Opper rabijn, maar om de wereld te waar schuwen en erop te wijzen waartoe een volk, dat zich beschaafd wil nóe- men, kan komen, als het één eigen schap mist, het medelijden. Zonder zin en zonder reden werden zij gedood, wier namen op het monument zijn aan gebracht. De heer Schuster wilde niet vragen naar de zin van dit lijden, maar wel waarom de anderen zijn overgebleven. Het antwoord was: om Gods Naam te verkondigen over de gehele wereld. De levenskracht van de Joden is niet ver- DAT Zaterdag te Axel ver- De heer Coolman werd de weg geslingerd, liep zware hersenschudding, stige hoofdwonden en schouderfractuur op werd in bewusteloze stand naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. gen de kant van de sloot cp, net op het moment dat de auto in de berm tot stil- wacht op de Kinderdijk te gen een loslopend paard op. 1 op een ern- een en toe- Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. SHANNON, 19 September Een Ierse boer heeft vandaag op het eiland Deilisch in het mondingsgebied van Shannon, ongeveer zeven kilometer van de plaats van de ramp, het lijk ge vonden van de enige nog vermiste in zittende van het K.L.M.-vliegtuig „Tri ton”. Het is het stoffelijk overschot van William Hodson, een 34-jarige Amerikaanse fuctionaris van de Unes co. broken. God heeft Zijn volk niet hele maal verlaten. Er is het één en ander gebeurd: de Staat Israël kwam tot stand. Wij zijn geneigd te zeggen, dat God daarin de genezing geeft van de vele slagen, waarmee hij dit volk trof. Belangrjjker nog dan het feit van het bestaan van Israël is de opdracht, die God daarin de Joden geeft, aldus de Opperrabijn. TOESPRAKEN. Hierna werd het woord gevoerd door mr A. J, van Weel namens het Prov. Bestuur. Hij zei, dat het goed was op deze dag herinnerd te worden aan het feit, dat - wanneer wij ons blij en vol daan gevoelen over het herstel en de opbouw - niet alles kon worden her steld. Vele leegten kunnen niet meer worden gevuld. Namens het gemeente bestuur van Middelburg sprak burge meester mr dr N. Bolkestein, die wees op de eervolle plaatsen, die vele Jood se stadgenoten innamen, ook in het bestuur. Tenslotte sprak burgemeester mr B. Kolff namens het Vlissingse ge meentebestuur. Stichting „Zeeuwsch Dagblad” Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90 Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantorent Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter neuzen: Djjkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes DAT de landelijke Vereni ging van Slechthorenden het initiatief zal nemen om te trachten in Goes een school voor de slechthorende jeugd te krijgen. Er zijn in Zee land honderden kinderen, die voor dit buitengewoon onderwijs in aanmerking komen. niet minder dan drie keersongelukken plaats had den. Des morgens ramde een legerauto een jeep op de Buthdijk, des middags kwam op de Provinciale weg een luxe auto, bestuurd door de heer R. uit Goes in aan rijding met een bespannen voertuig van K. uit Axel en des avonds reed de motor rijder J. Coalman uit Koe-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1