AANTAL EMIGRANTEN IN 1953 STERK GEDAALD Parijs Vierjarig meisje verdwenen Gesprekcentrum viert eerste lustrum. „Principiële verschillen niet verdoezelen, doch naar elkaar luisteren.” in Australië Nieuw-Zeeland deden en zeer in Dinsdag vertrekt Prins Bernhard naar Z.-Afrika Stel NIET uit tot morgen, doe het VANDAAG! Beperkingen de belangstelling Pres, Eisenhower zendt groeten aan Nederland. riïlT DE SCHRIFT verslappen Eerste daling sinds 1949 ïlidtn 38.000 fandyenateiz trokken naak andere. u^e^e.Cdde£eti Vrouw van Boliviaanse tinmagnaat eist de voogdes over het kind op Jaarvergadering Verbond voor Veilig Verkeer Obligatielening van Bank van Ned, Gem, ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 18 September 1954 pagina 5 Adres: Veel gepraat, nooit gedebatteerd. Familievete de oorzaak? e i LIKDOORNS wonderoue^ per week Deze nieuwe abonné wil per maand betalen. per kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. Opgegeven uit pure vriendschap voor de krant door Uw abonné: 10 millioen a 3% Secretaris van de Chr. Bedrij f sgr oepencentrale jubileert. VERVOLGEN? Tragisch ongeval te Lisse. Vraag het even we U zeer erkentelijk voor dit blijk van Woonplaats: •aniaiaiaiiiaiaii (Van onze §-redacteur) 'O' Ingezonden Mededeling (Adv.). G. D. C. Brederveld. misbruikt gaat, voorwaarden Hier volgt het adres van de nieuwe abonné; Naam: <>at u jarige NAAR. Een lezer heeft een zuster die verkeerd in staat van nevruchten lezen. Die ver antwoordelijkheid drukt hem soms zwaar. Dat hij zo-maar wat schrift Is even onzin- RECHTSGEDING. De Paryse advocaat Lenard heeft van morgen meegedeeld, dat hij de rechtbank in Parijs heeft verzocht mevr. Christina Patino, de hertogin van Durcal, tot voog des over Isobel Goldsmith te benoemen. Patino was het geheel en al met de stap van zjjn vrouw eens en hij zal de rechts zitting, die daartoe heden, Vrijdag, wordt gehouden, bijwonen. in alle havens en op alle vliegvelden uit naar Isobel. POPPEN. Indien u poppen wilt ma ken en verkopen, Is daar geen vergunning voor nodig. Natuurlijk ook niet wanneer u poppen, die stuk gegaan zijn, maakt. DEN HAAG, 17 Sept.„Wij hebben meer waardering voor elkaar gekregen. Werkelijke principiële tegenstellingen werden niet verdoezeld, maar allerlei waan denkbeelden over andere groepen werden grondig opgeruimd. We kregen een dieper begrip van datgene wat ons als Nederlanders, ondanks alle verschillen, toch samenbindt”. Met deze woorden tekende prof, dr J. H. Bavinck de resultaten, die het Gesprekcentrum in de eerste vijf jaren van zijn bestaan heeft bereikt. Hij deed dit als voorzitter van dit centrum op de feestelijke bijeenkomst te ’s-Graven- .jage, waarin Donderdag het eerste lustrum werd gevierd. Minister mr J. M. L. Th. Cals sprak hier de erkentelijkheid van de regering uit voor de arbeid, die door het gesprekcentrum in deze periode werd verricht. Prof. Bavinck herinnerde er aan, hoe C.H. 41 en V.V.D. 76. De religieuze en tijdens de bezettingsjaren met name in kampen als St Michielgestel en Haren vele Nederlanders ontdekten, dat een waardevol gesprek met andersdenkenden mogelijk is. Na de bevrijding werden deze gesprekken in los verband voortgezet tot in Juni 1949 op initiatief van wijlen prof, dr Ph. A. Kohnstainm de Stichting het Nederlands Gesprekcentrum werd opge richt. Staande hoorden de aanwezigen de woorden van respect en waardering aan, die prof. Bavinck wijdde aan de nage dachtenis van prof. Kohnstamm. De Stichting stelde zich ten doel een bedding te scheppen vóór een stroom van levend contact, zonder dat werkelijke te genstellingen werden verdoezeld. Vaak is men verstrikt in vele „ismen”, zonder dat men de mens achter die etiketten ziet en het oordeel over de ander is dan vaak een vooroordeel. Spr. releveerde, hoe het Centrum zijn taak heeft verricht door de studies van de landelijke commissies, door de twaalf conferenties en vooral ook in de locale en regionale gesprekcentra. Mensen uit geheel verschillend milieu en van allerlei levensovertuiging ont moetten elkaar daar. Wat de politieke richting van de gesprekspartners be treft gaf prof. Bavinck de volgende cij fers: K.V.P. 106, P. v. d. A. 165, A.R. 99, Over de ontvoering is nader vernomen, dat de baby en haar Engels kindermeisje Dinsdag uit een hotel te Versailles zijn verdwenen. Goldsmith verklaarde, dat Isobel ernstig ziek is en als zij niet spoe dig gevonden wordt, zou het haar dood kunnen betekenen. RUZIE. De schoonvader van Goldsmith had eer der geëist voogd van het kind te worden, omdat de vader, die dikwijls voor zaken op reis is, niet voldoende aandacht aan het meisje zou kunnen besteden. De 20-jarige Goldsmith zei, dat hij zal trachten in aanraking te komen met zijn schoonouders, die hij een half uur voor de verdwijning van Isobel werd ontdekt, had gezien. Hij verklaar de verder, dat onbekenden er met het kind vandoor zijn gegaan, toen hij bij zijn schoonmoeder, de hertogin van Durcal, verbleef. Haar suite in haar hotel bleek te zijn doorzocht. Koffers waren geopend en kledingstukken la gen verspreid. De Franse politie kijkt maatschappelijke gevarieerdheid was al even groot. „We zijn dankbaar dat we nog bestaan al ben ik er niet zeker van dat ons een lang leven beschoren is” al dus de hoogleraar. Minister Cals achtte het Centrum ook een beter methode om overbrugbare te genstellingen op te lossen zonder het eigen beginsel prijs te geven dan een steekspel in de volksvertegenwoordiging of een fel debat in woord of geschrift. Staatssecretaris mr dr A. A. van Rhijn, sprekend als voorzitter van het lustrum- comité, definieerde een debat als een verhit gesprek, waarbij mensen tegen el kaar praten maar naar zichzelf luisteren. Gedebateerd is er in het Centrum geluk kig nooit, want hier ging het er juist om met warme belangstelling naar elkaar te luisteren. Hij bood het bestuur namens alle donateurs een lijst met nieuwe dona teurs en een fondsje aan om de finan ciële moeilijkheden wat te verlichten. Na afloop van de herdenkingsbijeenkomst werd door het bestuur gerecipieerd. korting te geven bij afwe zige dagen. Zie in dit ver band ook het vorige ant woord. Een oude van dagen is blij als hij een adres ge vonden heeft. Durft verder niets te riskeren en moet dus dergelijke onbillijkheden dragen. Een in beweging zijnde emigratiestroom kan wel willekeurig worden afgesne den, doch niet enige tijd later onpnleuw in volle omvang worden hersteld. Het is daarom ook, dat het aantal emigranten begin 1953 beperkt bleef en dat pas in de tweede helft van dat jaar van toeneming der aanmeldingen kon worden gesproken. Eind 1953 waren in Australië ongeveer 45.000 na-oorlogse emigranten uit Nederland gevestigd. CANADA. Canada genoot by hen, die emigratie overwegen, tot nu toe de grootste be langstelling. De belangrijkste renen hiervan moet gezocht worden in de geo grafische ligging en de vele vriend schapsbanden tussen beide landen. De agrarische emigratie heeft door het -.V WU Q.W..VUUV’ VLIUClö IIU.1 CC1 CUlgC iUUl.VJC V emigratie van niet-agrariërs niet aan [vier jaar op dezelfde wijze verloren. ’s-GRAVENHAGE, 17 Sept. Pre sident Eisenhower heeft de leden van de bond van oud-leden van de 101ste Amerikaanse luchtlandingsdivisie, die in Eindhoven de viering van de bevrij- ding gaan bewonen, een boodschap ge zonden. Deze divisie heeft tien jaar ge leden deelgenomen aan de bevryding van Zuid-Nederland. De president geeft de mannen zijn beste wensen mee. „Tien jaar gele den deelden de dappere mannen van de 101ste luchtlandingsdivisie met het kranige Nederlandse volk de hel van oorlog en veldslagen. De glorieuze doch langzame vorderingen van die dagen, waaraan ook plaat sen als Nijmegen eh Arnhem herin neringen bewaren, kunnen en mo gen niet worden vergeten”. „Nu gij eer gaat bewijzen aan een geeste lijke dapperheid en een moedige doelbewustheid, die nationale gren zen overschreed, verzoek ik u aan onze Nederlandse vrienden de war me gevoelens van bewondering en eerbied van het Amerikaanse volk jegens hen over te brengen”, aldus president Eisenhower. ZO MAAR WAT. Het verbaasde ons, dat de betrokken ambtenaar ons bericht ontkende. Zijn mo tief: een journalist schrijft cok zo maar wat, is onzin. vir’ivTTi’ Dat doet een journalist nooit. DE VACANIIE. weet 2eer we( (en wjj In een rusthuis weigert ook) dat vele ogen zjjn pen men, als de gast een 2 we ken bij kinderen gaat loge ren, korting te geven. Mo tief: wij sturen u niet met vacantie. Mm. Een normale nlg als wanneer wy zouden zeggen: die ambtenaar be slist zo maar zonder zich te storen aan zijn wetten, ver- instelllng.^ Maar of faillissement. Hij wilde die zuster, samen met zijn vrouw, een bezoek brengen om haar wat morele steun te geven. Van dat voorge nomen bezoek deed hij haar per brief weten. Maar op de afgesproken dag bleek de zuster niet thuis. Wat nu? Later bleek, dat de post die brief bij de curator had be zorgd. En nu wil de lezer weten of hij de reis- en PARIJS, 16 September. James Goldsmith, wiens huwelijk in Schotland met de dochter van de Boliviaanse tinmagnaat Antenor Patino in Januari j.l. veel pu bliciteit heeft gekregen, heeft aan de politie in Parijs meegedeeld, dat zjjn vier maanden oude dochtertje Isobel is ontvoerd. Het kind werd 15 Mei j.l. geboren, waarbij haar moeder, Isabella Patino, overleed. Goldsmith en Isabella Patino waren in Januari heimelijk naar Schotland gegaan om daar te trouwen. Dit geschiedde tegen de wil van de vader van Isabella. MAASTRICHT, 17 Sept. Op Dinsdag 28 en Woensdag 28 September wordt te Maastricht de jaarvergadering gehouden van het Verbond voor Veilig Verkeer. Be halve een aantal lezingen en rapporten zullen de volgende bestuursvoorstellen behandeld worden: a. een voorstel tot het instellen van een commissie die moet nagaan wat- gedaan kan worden om onder de werknemers van de bedrijven de verkeersveiligheid te bevorderbn. Het bestuur denkt hierbij aan het organiseren van instructie-avon- den aan de hand van maquêttes, filmstro ken, lezingen, enz. b. een voorstel om een commissie te be noemen die moet onderzoeken op welke wijze de leerlingen van middelbare scho len en nijverheidsscholen in de verkeers- opvoeding kunnen worden betrokken. De vereniging Middelburg heeft een verzoek ingediend om de volgende alge mene vergadering te Middelburg te hou den. VACANTIE IN SEPTEM BER. Er is helemaal geen be- zwaar tegen, dat u in Sep- grond hiervan de huurprys ken, dat ze VOOR het huwe lijk moeten worden gemaakt en daarna onherroepelijk zijn. Zelfs als men zou gaan scheiden en dan later weer met dezelfde vrouw wil trou wen, moeten die oude huwe lijkse voorwaarden weer op de proppen komen. Weg met onhandige likdoomringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillen de benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart veel ellende. HUWELIJKSE VOOR WAARDEN. Huwelijkse hebben niet alleen voordelen. Nu kunnen wij hier onmoge lijk een uiteenzetting geven van de inhoud van die voor waarden. Ze lopen namelijk weten of heel sterk uiteen. Bespreekt verblijfkosten van die ver- u die daarom even met de loren dag in rekening kan notaris. Wel moet u beden- brengen bij d« betreffende curator. Nee, dat niet, want de curator krijgt nu een maal de post van de gefail leerde. Wanneer nu de cu rator zo’n brief moet door geven, is niet bepaald. Hij kan zelf weg zijn geweest of de post niet direct heb ben geopend. Meestal zal hij wel zo vriendelijk zijn om de betrokkene een der gelijke brief tijdig te dóen toekomen. Maar een ter mijn staat er niet voor. is, maar zij zelf niet. I’ komt veel narigheid ten ge volge van het feit, dat die rusthuizen zo slecht aan personeel kunnen komen. Ziekenhuizen hebben het al moeilijk, rusthuizen werktijden neel zjjn veel te lang. Soms tot 14 uur per dag, weinig vrij, steeds strubbeling met vacantie etc. Het is een vi- cieuse cirkel. Lange werk tijden door te weinig, per soneel, te weinig personeel door lange werktijden. Maar de ouden van dagen zijn de dupe. als winstobject. tember nog gaat kamperen. Dat wel hun geld welkom Integendeel, wy doen dat al- Nu tijd. Als het weer goed is kan het zelfs best in Octo ber. Vooral in de bossen. Het heeft zelfs een bijzon dere charme om in een herfstbos zijn tentje op te -- a zorgen voor goede warme wollen dekens (liefst een slaapzak van dons), want de nachten zijn koud. aantrekkelijkheid ingeboet. De moge lijkheden in de landbouw zijn uiteraard in dit mooie land nog altijd het grootst. NIEUW-ZEELAND. De ontwikkeling van de emigratie naar Nieuw-Zeeland toont een opvallen de opgang gedurende het laatste kwar taal van 1951 en de eerste maanden van 1952. Daarna volgde een gestadige aa- ling, die midden 1952 inzette en ook ge heel 1953 voortduurde. De emigratie naar dit land viel over de eerste maan den van 1953 zodoende terug tot onge veer een kwart van die over de over eenkomstige periode van 1952. De materiële levensomstandigheden van de Nederlandse emigranten waren over het algemeen zeer gunstig. Slechts een zeer gering aantal hunner repatri eerde. Indien, lezer, door grove •chuld van de werkgever een ongeval is gebeurd, dan kan hy wel degelijk voor de ma teriële schade worden aan gesproken; ook al krijgt de werknemer een uitkering van de ongevallenwet. Er is slotte nog meer schade dan 80 pct. van het loon. De Wettelijke aansprakelykheids- “«pallngen zjjn ook hier van toepassing. ’s-GRAVENHAGE, 17 September. Aan de toeneming van de omvang der emigratie, die zich sedert 1949 snel ontwikkelde, is in 1953 een abrupt einde gekomen. De teruggang werd hoofdzakelijk be- invloed door de beperkende bepalingen, die einde 1952 door de rege ringen van Australië en Nieuw-Zeeland getroffen werden in verband met de economische teruggang in dat deel van de wereld. Een en ander had tot gevolg, dat in 1953 38.049 Nederlanders emigreerden door bemiddeling van de emigratie-organen. Dit is 10.000 minder dan in 1952 toen 48.690 landgenoten naar andere delen van de wereld vertrokken. pensionhouder doet dat ook niet. In ieder geval: als in een rusthuis gaat maak r dan tevoren het beding^ om ordeningen etc Op pagina 7 van het boek je, dat werd uitgegeven door het ministerie naar aanlei ding van de laatste huur verhoging, vindt u dit: „De verhoging op grond van een verbetering mag be dragen 10 pct. per jaar van de redelijke kosten en geldt voor een periode van dertien jaar. Is de verbetering aan gebracht tussen 9 Mei 1940 en 1 Januari 1951 en is op ’s-GRAVENHAGE, 17 Sept. Op 1 October a.s. viert de heer C. v. d. Wal te Voorburg zijn zilveren jubi leum in dienst van de Chr. Vakbewe ging. De jubilaris is thans secretaris van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale. Het hoofdbestuur van de bedrijfs groepencentrale heeft in verband met dit jubileum besloten om de jubilaris op 1 October a.s. te Den Haag een re ceptie aan te bieden, waar de werkge vers, zusterorganisaties en bevriende relaties de heer v. d. Wal kunnen complimenteren. ’s-GRAVENHAGE, 17 Sept. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten is voornemens over te gaan tot de uitgifte van 10.000.000,— 3% 40- jarige obligaties. De koers van uitgifte is 99 De af lossing geschiedt a pari in 30 gelijke jaarlijkse termijnen, aanvangende in 1965. Vervroegde extra-aflossing is gedurende de eerste 10 jaar van de looptijd niet toegestaan. De datum van inschrijving is 24 September a.s. en datum van storting 15 October a.s. De opbrengst der nieuwe lening is bestemd voor de financiering van nieuwe kapitaalsuitgaven en conso lidatie van vlottende schulden van gemeenten en eventueel andere pu blieke of semi-publieke lichamen. VERZEKERING. Het is in feite zeker zo, at u gehouden is het vijf- lar*ge contract van die glas- DEN HAAG, 1 7Sept. Dinsdag a.s. zal Z.K.H. Prins Bernhard per vliegtuig naar Zuid-Afrika vertrekken, waar hij tot 9 October de officiële gast zal zijn van de regering van de Unie van Zuid-Afrika. Op 25 September hoopt de Prins op Swartkop-vliegveld te arriveren en daar na wacht hem een zeer druk programma van kransleggingen, recepties en vooral van vele excursies naar vele steden, naar belangrijke industrieën, naar de goudmij nen, enz. Een der hoogtepunten van het bezoek is de aanbieding en onthulling van een standbeeld van Maria de Quelle- rie bij het Nationale Kunstmuseum te Kaapstad. Op 8 October is er een af scheidsfeest in de tuin van de Gouver- neur-Generaal en biedt Z.K.H. een diner aan. In de vroege ochtend van 9 October vertrekt de Prins weer naar ons land. U heeft te vorderen vol gens uw nota f 326. De be trokkene biedt u aan f 300. Nu kunt u hem natuurlijk gaan vervolgen. Daar heeft u toch voor nodig de bijstand van een advocaat of deur waarder. Wordt tegen be trokkene een dwangbevel uitgevaardigd, dan heeft dit tot gevolg, dat u de kosten van eigen advocaat blijft dragen. Als regel zal het voordeliger zijn, om maar ae strop van f 26 te aanvaarden. GEJOKT. Als uw meisje beweert dat men haar op het arbeidsbu reau zou hebben gezegd dat dienstmeisjes recht hebben op twee weken vacantie, dan heeft uw meisje (helaas) ge jokt. Want h^is, -?■ Onze abonné’s kunnen iedere moeilijkheid aan onze medewerker voor leggen. Zij krjjgen des gewenst steeds antwoord in een persoonlijk schrij ven. Brieven moeten wor den gericht aan de redac tie en links in de hoek v. d. enveloppe moet wor den geschreven Raads man. Op uw briefpapier gaarne uw naam en adres in blokletters. Voor de antwoorden wordt niets in rekening gebracht. Over de volgende onder werpen kunt u (onder meer) vragen stellen: ju ridische aangelegenheden, sociale verzekeringen, as suranties, erfeniskwes ties, woning-aangelegen- heden, alles wat ligt op het terrein van het maat schappelijk werk, per soonlijke moeilijkheden, huishoudelijke vraagstuk ken (recepten, bloemen- verzorging etc.), opvoe dingsmoeilijkheden en al wat aanleiding kan geven voor zorgen of moeilijk heden. Alle brieven wor den strikt vertroiiwelijk behandeld. doch particuliere siaan. U moet alleen nog meer. De van dit perso- komen. Jammer genoeg heeft de agent u niet juist behandeld, maar valt dat te bewijzen. U tekende een formulier, na dat dit door de agent werd Ingevuld. Hoe zult u dan kunnen aantonen, dat later werd by geschreven: „met uitsluiting van ruiten groter dan 2 vierkante meter?” Het Is immers geschreven door dezelfde hand. Wij ra den altijd aan: vul de formu lieren liever zelf in. Versta u nog eens met de directie van die f het helpen zal, betwijfelen wjj sterk. GAAT NOOIT. Waarom het niet Iemand maar zo het huis uit te zetten, zonder vonnis? Omdat we gelukkig in een rechtsstaat leven, waarbij niemand eigen rechter kan zyn. Gelukkig. Want de toe stand zou wel heel erg on overzichtelijk worden, wan neer het anders was. destijds verhoogd, dan ver- Dat Is helemaal overgela- valt die verhoging dertien ten aan partijen zelf. Maar jaar nadat de verbetering u blijkt tevreden over tot stand is gekomen. Is de haar, u heeft zelf ook vacan- verbetering aangebracht tus- tie, waarom zou u haar geen sen 1 Jan. ’51 en 1 Jan. ’54 vacantie geven? dan vervalt de verhoging niet dertien, maar tien jaar nadat de verbetering tot stand is gekomen.” LISSE, 17 Sept. De vierjarige Dickie van der V. werd Donderdag avond onmstreeks zes uur door zijn ouders te Lisse vermist. Zij gingen zoeken en waarschuwden de politie toen zij het kind niet konden vinden. De politie ging er met een politiehond op uit, die zijn geleider naar de ha ven bracht. Men is gaan dreggen en heeft om half twaalf ’s avonds het lijkje van het ventje gevonden. Onge- cuugtauc ucvzi. uwe ucl veer vijf jaar geleden hebben de daarnaast optreden van een groeiende ouders hun eerste enige zoontje van Gedurende deze maand September vindt U iedere dag op dit plekje in ons „Zeeuwsch Dagblad’’ het invulformulier, waarop ge naam en adres van Uw nieuwe abonné, ge wonnen uit pure vriendschap voor Uw dagelijkse gast, kunt invullen. En dan wilt ge wel zo vriendelijk zijn dit formulier zo vlug mogelijk naar Goes te zenden. Natuurlijk zijn vriendschap. AUSTRALIË. Het aantal aanmeldingen voor emi gratie naar Australië vertoonde in de tweede helft van 1952 een opmerkelijke daling. Deze daling komt eerst in 1953 in een aanzienlijk lager niveau van ver- trekcijfers tot uiting. De oorzaak ervan moet gezocht worden in het feit, dat de Australi sche regering zich destijds genood zaakt zag het aantal beroepscatego rieën voor toelating onder de over eenkomst te beperken. Door deze be perkingen werden ook grote groepen ongeschoolden getroffen. Als reactie hierop onstond in Nederland ten op zichte van de emigratie naar Austra lië een gróte mate van terughoudend heid, die nog In de hand werd ge werkt door de berichtgeving. Het ver trouwen in Australië als immigratie land bleek door deze gebeurtenissen zeer te hebben geleden. Het jaar 1953 bracht evenwel een vol ledig herstel van de Australische econo mie. Het bracht eveneens aan het licht, dat door de gang van zaken, in 1952 In Nederland geschokte vertrouwen zich slechts zeer geleidelijk herstelde. DE RUSTHUIZEN. Steeds bereiken ons klach ten over particuliere rust huizen. Ja, wij vinden het ook treurig, dat vaak de ouden van dagen worden Mijn hart zij onverdeeld in Uw inzettingen, opdat ik niet beschaamd worde. Ps. 11 :80. Er zijn veel dingen, die er aan het leven van een Christen man keren. Natuurlijk, U kun zeggen: een Christen is ook maar een mens. Maar dat is geen verontschuldi- gign. Het is zelfs gevaarlijk, als wij menen ons daar bij neer te mogen leggen. Ik geloof, dat dit nog maar al te vaak gebeurt. De man, die psalm 119 gedicht heeft, was zich dat gevaar be wust. Wij óók? Het is de vraag. Aan de ene kant is het zo, dat wij er vaak dezelfde normen op na houden als de meeste niet- christenen. Dat zijn dan de nor men van het voor ons nuttige zn aangename. Aan de andere kant is er bij ons toch ook weer een zeker Christelijk levens gedrag. Als bij ons die beide kanten gevonden worden, dan zijn wij ziek. Dan lijden we aan een hartkwaal. Dat is de ziekte van het gedeelde hart. Nu is het ze onder ons: als wij ziek zijn, bidden wij om genezing. En hoe erger de ziekte, hoe dringender ons gebed wordt. Dat is goed. Maar hebben wij die ziekte van het gedeelde hart in de ga ten? Vele mensen nemen er genoe gen mee, dat zij uiterlijk een zeker Christelijk levensgedrag vertonen. Maar God. constateert de ziekte. En als wij ons zelf eens onder de loupe nemen, in het licht van Gods instellingen, dan zullen wij het zelf óók moe ten ontdekken: toch ben ik ziek. En als wij vragen: heb ik be wust voor Christus geleefd, heb ik bewust mijn Heer gediend? dan zal blijken, dat er veel routine-christelijkheid aanwezig was, zonder dat ons hart erbij was, zonder dat ons hart er in was. Dan zijn wij ziek. En wie ziek is, moet bidden. Wie last heeft van deze hart kwaal, moet bidden. „Mijn hart zij onverdeeld in Uw inzettin gen!” Laat heel ons hart er in mogen zijn, in onze gehoorzaam heid, in ons Christelijk levens gedrag. Want de mensen zien alleen de buitenkant. God ziet het hart. En eenmaal komt aan het licht, wat in ons hart is. De dag komt, waarop alle sluiers wor den weggenomen, en alle diepste drijfveren geopenbaard worden. En als dan onze hartkwaal blijkt, het gedeelde hart? „Mijn hart zij onverdeeld in Uw instellingen, opdat ik in die dag niet beschaamd wor de!” Souburg. BEN IK RIJK? Een lezer heeft een oude, althans oud uitziende viool. Toen hij het instrument eens goed bekeek, bleek daar in voor te komen dat de grote Stradivarius de vi ool zou hebben gemaakt. Nu is deze lezer gelukkig nog al nuchter en vraagt of het dus misschien zo’n hele dure zou kunnen zijn? Nu durven wij natuurlijk niet te zeggen, dat het geen „echte” zou zijn. Maar, een jaar of 50 geleden, was er in België een hele industrie voor het maken van „echte” Stradivarius violen. Of nu uw viool, lezer, er zo een is, of een hele echte, kan alleen de expert uit maken. Wij raden u dus aan zo’n expert te zoeken. de vacantie van ael is helemaal mei in ue wet geregeld. Gespecificeerd kwamen de volgende cijfers uit de bus voor 1953 (tussen haakjes de aantallen emigranten in 1952): Australië 7813 (15.828), Brazilië 615 (281), Canada 20.095 20.653), Nieuw-Zeeland 2575 (4575), de. Ver. Staten 2843 (2634), Zuid-Afrika 3432 (4177) en overige landen 676 (542). Deze gegevens zyn ontleend aan het jaarverslag van de organen voor de emigratie, dat door het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid Is uitgegeven. VERGOEDING VERPLICHT Indien door iemands schuld •chade ontstaat, is men tot vergoeding verplicht. Ook bullen een winkelier soda mee geeft In plaats van zout en de maaltyd door die ver gissing wordt bedorven, dan 8 die winkelier gehouden de bedorven maaltyd te vergoe den. ZEKER.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5