©e &iant DE GROTE TREK anö en D vrouwen op na* E jërhorsf Vervoersvoorzieningen van R.T.M. beslist onvoldoende Soekarno houdt er twee DEZE WERELD vèn öaq tot öaq Ierse Regering stelt onderzoek in een voor beschouwing over achtergrond, thema en opzet Nederland zal niet wijken* Eden was Dulles door P. I. HAMMING Ds A. W. M, ODÉ, Gemoederen in Indonesië ernstig ill beroering. Zeeuwsch Daghladmaand PRAKTIJKEXAMEN RESA-HILVERSUM Situatie in de land bouw niet verontrustend* Zeepostpakketfen voor militairen op Nieuw-Guinea Onderzoek naar betere verbindingen voor Rotterdam kan beginnen ZEEUWSCH DAGBLAD to*** to** de middenstand) Ned. Herv. predikant te Goes De ramp met de „Triton BERGEN OP ZOOM aan Minister Algera installeert commissie 7 iveede huwelijk in Juni gesloten. Kwestie Nieuw-Guinea in de V. N. Commissie gaat studeren over Onze eentonige huizenbouw (een der leidende figuren uit het Chr. organisatieleven voor Ter voorbereiding REGENKLEDING Nederlandse hulp Algerië. Achtergrond R.K. Boerenbond meent: en opzet pagina 3 ^jterdag 18 September 1954 Christe- vele Septembermaand is zien aan Ingezonden Mededeling (Adv.) Voor Dames - DOOR - Een medewerker van Radio Republik Indonesia bericht voorts, dat de presi dent het besluit om met mevrouw Su- wondo te huwen persoonlijk ter kennis van mevrouw Soekarno bracht. Het ligt niet in het voornemen van de president om van mevrouw Soekarno te scheiden. Mevrouw Suwondo verklaarde volgens de medewerker van R.R.I., dat zij al leen wilde huwen, indien de president zicfy niet van zijn echtgenote zou laten scheiden. Zij had voorts verklaard bui ten het paleis te willen wonen. beantwoorden, welke verbindingen er bij redelijke vervoersvoorziening be horen te bestaan en met welke tractie- soort zij behoren te worden uitge voerd. Vervolgens moet zij adviseren omtrent de doelmatigste wijze, waar op de R.T.M. en de Rotterdamse Elec- mijn zoveel muren de de ’s-GRAVENHAGE, 17 September oorlog we in Anti- dag- DEN HAAG, 17 Sept. De minister van Volkshuisvesting, ir H. B. J. Witte, heeft gisteren een commissie geïnstalleerd die tot taak heeft maatregelen te beramen om de eentonigheid in onze woning- en andere bouw te doorbreken. In het bij zonder moet deze commissie nagaan in hoeverre het stellen van voorwaarden bij het verlenen van financiële Rijkssteun kan bijdragen tot het doorbreken van deze uniformiteit. In zijn installatierede erkende de minister dat het niet onmo gelijk is dat het Rijk zelf schuld heeft aan deze uniformiteit, gezien de geldende bepalingen. Zoek een andere oplossing, aldus de minister, maar ga er van uit dat de financiële bijdragen van het Rijk niet kunnen worden verhoogd!” GjAikARTA, 17 September. President Soekarno is in Juni van dit jaar gehuwd met de voormalige mevrouw Suwondo in Salatiga, moeder van vijf kinderen, aldus is Donderdag vernomen. De geruchten hieromtrent waren reeds enige tijd in Djakarta in omloop. Sommigen meenden dat dit een per soonlijke zaak van de president was aangezien de Islam het huwen met meer dan één vrouw niet verbiedt, anderen voerden aan, dat Soekarno als staats hoofd geen tweede huwelijk diende aan te gaan. In een brief, ondertekend door de voor zitster mevrouw Kartowjjono en de se cretaresse mevrouw Siregar, wordt voorts gezegd dat het huwelijk geschiedde zon der voorkennis van mevrouw Eatmawati Soekarno, dat mevrouw Eatmawati Soe karno geen tweede huwelijk wenst en be reid is, zich te laten scheiden. Dit nieuwe huwelijk van de president, aldus het schrijven, doet afbreuk aan de positie van staatshoofd en wordt door de vrouwenorganisaties die willen opko men voor de positie van de vrouw als een steek in het hart gevoeld, terwijl dit huwelijk voorts omschreven wordt als een soort polygamie ter bevrediging van hartstochten waartegen gestreden moet worden. ondag a.s. zal een SHANNON, 17 September. De regering van de Ierse Vrijstaat heeft rechter Teeven, lid van het Hooggerechtshof te Dublin, opgedragen een onder zoek in te stellen naar de oorzaken van het omlaag storten van het passa giersvliegtuig „Triton” van de K.L.M. Men is Donderdag, bij laag tij, begonnen de laadruimte van de „Triton” te openen. Donderdagavond zijn verscheidene tonnen kostbare vrachtgoede ren en zakken met luchtpost geborgen. Onder de geborgen goederen bevindt zich meer dan een halve ton gewicht aan gouden horloges, waarvan aan genomen wordt dat zij zich voor het merendeel nog in uitstekende toestand bevinden, daar zij waterdicht verpakt waren. De geborgen luchtpostzakken zijn overgedragen aan de Ierse P.T.T.-leiding. smaak, kerke- zijn, muren „Ik geloof één, heilige, ken en men. Door deze samen werking kregen we onze Christelijke Na tionale Scholen, onze Nederlandse Christe lijke Radio Vereni ging. Heren- en Kinder- vreemd zijn, aan een bepaald adres van ontvangst uit te nodigen en hen "^nerland Z1'L •-e foe<,e be7 met de nodige pastorale nazorg te bezielen, om in dit licht hun bijbel te lezen en te herlezen, opdat dit reis boek voor allen meer wordt tot een gids, waarin God met ons meetrekt, en waarin Hij onze afdwalingen en het heil in Christus ons doet zien. Als eerste aanloop zijn zo twee avon den, op 13 en 20 October geprojec teerd voor alle gemeenten gelijktijdig, opdat men in honderden gesprekskrin- gen over heel ons land, zich gesterkt moge weten door deze geestelijke ge meenschap en zich één moge gevoelen in Hem, zonder Wiens Woord wij het compas missen en de koers kwijt ra ken op onze levensweg. NIET EENVOUDIG „De taak der commissie is niet een voudig”, zo zei mr Algera ronduit. Het vervoer van en naar Rotterdam dient op doeltreffende wijze te worden uitgevoerd. De minister stelde daarbij de vraag of de huidige vervoersbedie- ning aan redelijke eisen voldoet. En hoe zal dit in de toekomst zijn bij de zich snel uitbreidende economische activiteit van Rotterdam en de te ver wachten structuurveranderingen van het gebied bij een eventuele afsluiting van de zeegaten of door het maken van een brugverbinding van Overflak- kee naar Beyerland. Met de gemeente Rotterdam vroeg de minister zich echter af of we thans en voor de naaste toekomst wel de meest doelmatige vervoersvoorziening in het gebied van de R.T.M. (behalve Schouwen-Duiveland) zowel te land als te water hebben. De geïnstalleerde commissie staat onder voorzitterschap van mr G. H. Dijkmans van Gunst, de directeur-ge- neraal van het Verkeer. Voorts heb ben zitting twee gedeputeerden van Zuid-Holland, een wethouder van Rotterdam, een gedelegeerd commis saris en de directeur van de R.T.M. Ingezonden Mededeling (Adv.). Boekh, Ned, Fr, Duits, Eng, en Spaans De kortste en voordeligste opleiding: (Bekende Schriftelijke Cursus) gezegd, dat Frankrijk grote garanties vraagt van Engeland om zodoende ’n Duitse overheersing in West-Europa onmogelijk te maken. Pas als Enge land bereid is ver genoeg met de Fransen mee te gaan, zal het Franse parlement wel toestemmen in een Duitse herbewapening. Eden en Mendes France hebben naar ons inzicht in Parijs niets anders gedaan, dan hetgeen we toch al wis ten, duidelijk onder ogen te zien. Eden is teruggereisd naar Londen en het zal nu van de Britse regering af hangen of de door Frankrijk gevraag de garanties er zullen komen of niet. Er zit voor de Engelsen veel aantrek kelijks in, maar er zijn ongetwijfeld ook vele nadelen aan verbonden. Aantrekkelijk is de zaak vooral voor Engeland, omdat noch Frankrijk, noch Duitsland dan een dominerende rol zal spelen op het Europese vasteland. Engeland zal de positie van „bemidde- ’s-GRAVENHAGE, 16 Sept. Het Nederlandse Rode Kruis zal melkpro ducten ter waarde van 10.000 gulden eveneens ter laatste wordt als onvermijdelijk be schouwd. Er viel voor Dulles niets an ders te bespreken over, dan te horen hoe Adenauer tot overeenstemming met Eden was geraakt en om tege lijkertijd te bespreken hoe de Ameri kanen zo spoedig mogelijk de Duitse souvereiniteit kunnen herstellen. De vraag is nu maar of Dulles zo stijf hoofdig zal zjjn om zjjn eigen zin door te drijven, waardoor zelfs de moge lijkheid van een Duits-Amerikaanse alliantie niet uitgesloten moet worden geacht. Eden heeft in Parijs dat blijkt uit wat men zo hoort buiten de officiële mededelingen om Mendes France zeer duidelijk te verstaan gegeven, dat er daden moeten komen en dat de tijd om zich lang te bezinnen over nieuwe plannen voorbij is. Mendes France op zijn beurt is het lied van zijn voor gangers gaap zingen en heeft Eden Het dagblad Sinpo berichtte Donderdag dat mevrouw Suwondo, geboren Hartini, reeds in April 1952 was gescheiden, voor dat president Soekarno het voornemen koesterde haar te huwen. De vrouwenor ganisatie Perwari daarentegen vernam dat mevrouw Suwondo van haar man is gescheiden wegens een relatie met Soe karno. Perwari zal Vrijdagochtend een ver-, gadering beleggen om met andere vrou wenorganisaties de kwestie te bespreken. en een partij suiker, waarde van 10.000, naar Algiers zenden ten behoeve van de slachtof fers van de aardbevingen in Algerije. Deze goederen worden verscheept met de „Ardeas” van de K.N.S.M. die de volgende week uit Amsterdam ver trekt. Een melkfabriek (de Lijmpf te Groningen) heeft aan het Rode Kruis honderd kisten kindervoeding ter waarde van f 26.000 geschonken voor Algerije. De K.L.M. en de „Air Fran ce” zullen deze gift morgen naar Al giers vervoeren. e bijbel is helaas in ontelbare ge zinnen tot een onbekend of ge sloten boek geworden. Gelukkig zijn er nog velen, die thuis het Woord Gods horen, doch maar al te vaak blijkt, dat deze goede gewoonte wordt tot een sleur, zodat men niet meer verstaat, wat men leest. De vonk slaat niet over. Het persoonlijk contact, de ontmoeting met God, die in Zijn Woord tot ons komt, wordt gemist. Het gevolg is dan, dat men op den duur geen be hoefte meer voelt of zich geen tijd meer gunt om, in het snelle tempo waarin wij leven, stil te staan bij wat God tot ons te zeggen heeft. Wij me- nen het al lang te weten. Een dagboek neemt dan nog wel eens de plaats in van de Schriftlezing en kan verhelde rend werken, maar de dagelijkse om gang met de bijbel zelf raakt gemak kelijk op de achtergrond. Men neemt een negatieve of critische houding aan, TILBURG, 17 Sept. De alarme rende berichten over misoogst, heb ben stellig geen betrekking op de si tuatie in Noord-Brabant en Zeeland, aldus deskundigen van de (rooms-ka- tholieke) Ned. Chr. Boerenbond te Tilburg. Het is ongetwijfeld juist, dat in de beginperiode de gewassen hebben ge leden onder de koude en tengevolge van vochtgebrek in het voorjaar, maar de oogsten aan granen bijvoor beeld, liggen desondanks kwantitatief nog boven het gemiddelde niveau, al heeft de kwaliteit door schot en oogst- moeilijkheden hier en daar geleden. In het werkgebied van de Bond, dat o.m. Zeeuwsch Vlaanderen om vat, zal de vlasoogst waarschijnlijk als geheel beneden het normale peil liggen en zal de zaadopbrengst on der meer voor export een terug slag ondervinden. Men verwacht niet, dat plaatselijke teleurstellende uitkomsten van ernsti ge invloed zullen zijn op het totale Nederlandse oogstbeeld. nister van Buitenlandse Zaken Mur phy de Britse minister achterna reis de en of dat nog niet voldoende was, verliet Dulles in allerijl zijn State De partment en vloog naar Europa. Maar Dulles kwam te laat en stond voor voldongen feiten. Wat was er in middels gebeurd? Eden had met de Beneluxlanden, West-Duitsland en Italië overeenstemming bereikt over de opneming van West-Duitsland en Italië in het Pact van Brussel en naar alle waarschijnlijkheid is men het Ook reeds eens geworden over een opne ming van Duitsland in de Noord-At- lantische Verdragsorganisatie. Dit Zo kregen we ook, en ik ben daar zeer dankbaar voor, onze Christelijke Maat schappelijke Organi satie voor Boeren en Tuinders (de Chris telijke Boeren en Tuinders Bond), voor werknemers (het Christelijk Nationaal Vakverbond), voor Middenstanders (de Christelijke Midden stands Bond met z’n plaatselijke afdelin- gen en 30 aangeslo ten Christelijke Pa- troons-vakorganisa- ties). Helaas negatieve of critische houding aan, omdat men zich door God niet meer voelt aangesproken en met zijn mo derne begrippen meent men dit oude boek te hebben overleefd. In de verontrusting over de ver vreemding van de Schrift heeft de Ge nerale Synode der Ned. Hervormde kerk gemeend, met behulp van de Raad ter Verbreiding van het Evan gelie, in de aan haar zorgen toever trouwde gemeenten een landelijke actie te moeten organiseren, om het volle licht te laten vallen op da bijbel als het levend Woord van God, de schat der kerk en de basis van haar activiteiten, evenzeer als de grondslag van ons persoonlijk en gemeenschaps leven. Dat deze actie in de maand October gehouden wordt, vindt mede zijn oor zaak hierin, dat dan nog eens extra kan onderstreept worden het gezegen de werk van de Bijbelgenootschappen, nu zij dit jaar hun herdenkings-samen- komsten mochten houden en nu ook de conferentie te Evanston achter de rug is, waar de Wereldraad van Kerken gesproken heeft over Christus als de Hoop der wereld. Verder deze actie de mogelijkheid, om a<-- .e ge ven aan de nieuwe vertaling, welke in samenwerking met andere kerken is tot stand gekomen, opdat de bijbel naar de taal van deze tijd beter ver staan zou kunnen worden, waarbij nog het herderlijk schrijven der Hervorm de Synode over de Leer aangaande de Heilige Schrift tegemoet kan komen aan de bezwaren en misverstanden, welke het lezen van de bchrift nog al te velen in de weg «taan. Hiermede zijn wel de voornaamste factoren genoemd, welke tot deze actie hebben geleid, al moet het nadrukke- Ijjke ten allen tijde wijken voor de overtuiging, dat wij het Woord Van God wel in de handen, maar niet in de harten der mensen kunnen leggen. Eerst wie zo in deze geest moedoet en door zijn getuigenis deze goede en no dige zaak wil dienen, verstaat de ach tergrond van dit pogen, om de bijbel in de gezinnen weer een plaats te ge ven als de gids ten leven. trekkingen met Indonesië door een eventueel debat in de algemene ver gadering van de Ver. Naties over Nieuw-Guinea niet te laten bederven, doch anderzijds geen centimeter wij ken”, aldus heeft een lid van de Ne derlandse delegatie naar de komende algemene vergadering der Volkerenor ganisatie verklaard. Meegedeeld werd, dat niet bekend is, hoe deze kwestie eventueel zal worden behandeld. In de agenda-com- missie van de V.N. zal echter nog wel het een en ander worden gezegd over de wenselijkheid te voldoen aan het Indonesische verzoek het geschil over Nieuw-Guinea op de agenda op te ne men. Of dit inderdaad zal gebeuren hangt ook af van de vraag welke ar gumenten de Indonesische delegatie zal aanvoeren en hoe groot haar enthousiasme zal zijn om dit te be reiken. Hoeveel steun Indonesië zal krijgen is niet zeker. Wel is zeker, dat o.m. het Aziatisch-Afrikaanse blok het DEN, de Britse minister van Buitenlandse Zaken is Foster Dulles, zijn Amerikaanse col lega te vlug af geweest. Na een week van politieke hoogspanning in West-Europa, kan men het rus tig zo stellen. Het blijkt nu, dat Churchill en Eden de klap van de verwerping van de Europese Defensiegemeen- schap veel sneller te boven zijn ge komen, dan met de Amerikaanse diplomaten het geval was. De En gelse staatslieden begrepen, dat men er geen gras over moest laten groeien, maar van de verslagenheid van het moment gebruik moest ma ken om te proberen te redden, wat er nog van te redden viel. Daarom trok Eden met zijn voorstel voor een Duitse en Italiaanse opneming in een gewijzigd verdrag van Brus sel langs de Westeuropese hoofd steden. Het plotselinge succes van Eden, in Brussel, Bonn en Rome, heeft Foster Dulles tot nadenken gestemd. Ijlings vloog hij naar Europa, liet Parijs links liggen, tot grote ergernis van de Fransen en probeerde op zijn beurt samen met Adenauer een oplossing te vinden voor de problemen. Pas daarna ging Dulles (dat was gisteren) naar Lon den voor een ontmoeting met Churchill en Eden, welke laatste Donderdagavond van zijn missie in de Engelse hoofdstad was terug gekeerd. De plotselinge reis van Dulles kan gezien worden als een reactie op het geen Eden tijdens zjjn tournee pro beerde klaar te spelen. Dit paste blijk baar slecht in de Amerikaanse ge dachtenwereld,. zodat eerst de ondernri- V oor de hadden Zeeland een Revolutionair blad „De Zeeuw”. Tijdens de bezet tingsjaren werd de uitgifte van dit blad gestaakt. Na de oorlog ver scheen er een nieuwe Zeeuwse courant. Nu geen Anti Revolutio nair dagblad, maar ’n Protestants Chris telijke krant. Deze krant hebt U thans in Uw handen. Het is ons Zeeuwsch Dag blad. Hoewel zelf Anti Revolutionair, juich ik het toch zeer toe, dat deze krant geen partijblad is, maar ’n Protestants Chris telijk blad. Een krant op zo breed moge lijke Protestants Christelijke basis. De achter ons lig gende oorlog heeft veel ellende ge bracht. Laat dit dan één van de, overigens weinige, winstpunten zijn. Wat is het toch ontzettend jammer, en ook zondig, dat niet alle Christenbe- lijders inzien, dat er niet in de eerste plaats gelet moet worden op wat ver deelt, maai- wel op wat verenigt. Werd hier meer op gelet, dan zouden er, naar niet 1 lijke i binnen welke beleden wordt: DEN HAAG, 17 Sept. Ter gelegenheid van St Nicolaasfeest is er gelegenheid om met het ss „Zeeland” en het ss „Tomini”, beide afvarend van Rotterdam, zeepost- pakketten te verzenden aan militairen van de Kon. Marine en de Kon. Land macht op Nieuw-Guinea. Pakketten, bestemd voor verzending per ss „Zeeland” moeten uiterlijk 20 September op een postkantoor zijn aan geboden; pakketten, welke verzonden worden per ss „Tomini” uiterlijk 26 Sep tember. Ter gelegenheid van het Kerstfeest biedt het m.s. „Willem Ruys” afvarend van Rotterdam, gelegenheid zeepostpak- ketten te verzenden. Deze pakketten moe ten uiterlijk 11 October op een postkan- verzoek der Indonesiërs zal steunen, toor zijn aangeboden. laar” innemen, een spel, dat vooral Eden op zo’n uitmuntende wijze kan spelen. Dat heeft hij deze week trou wens weer eens overduidelijk bewe zen. Verheugend is, dat in Parijs bekend is gemaakt, dat nog deze maand de uitgestelde negen-landen-conferentie in Londen zal doorgaan. Daar zal Frankrijk en daar zullen ook de an dere landen te horen krijgen, welke garanties Engeland wil geven, indien Duitsland wordt herbewapend. Het kardinale punt moet daarbij zjjn, dat de Britse troepen op het vasteland ge handhaafd worden. Hetzelfde geldt ongetwijfeld voor de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. De gehele kwestie is gisteren nog eens ter sprake gekomen bij het on derhoud, dat Foster Dulles met Chur chill en Eden in Londen heeft gehad. Aan het einde van deze drukke week zijn we op het stuk van de Europese defensie nog niet veel wij zer geworden. Maar.... het uitzicht is weer iets verruimd en we kunnen zeggen, dat er weer tekening in de zaak gaat komen. algemene lijke Kerk.” Wat op kerkelijk gebied niet schijnt te kunnen, kan ge lukkig wel op bui tenkerkelijk terrein. Daar vinden Christenen uit onderscheidene ker ken elkaar en wer- ze eendrachtig broederlijk sa- ondag a.s. zal een kanselbood- schap in de Hervormde gemeen ten worden voorgelezen, waarin naar voren wordt gebracht, dat de ware schat der Kerk is het Woord van God. Het is zaak, dat deze schat on der ons volk bewaard en gewaardeerd wordt. Waar wij de bijbel biddend ter hand nemen, ontdekken wij de rijkdom van het Woord. Het geregeld gebruik van de bijbel is van levensbelang voor de gemeente. Wij leren dan naar het Woord te wandelen en in de weg Gods te blijven. Met het Woord moeten wij uitgaan in de wereld van vandaag, die zonder de kermis van dit Woord aan haar armoede te gronde gaat. Zij móét het horen en elk gemeentelid draagt hierin zijn eigen verantwoordelijkheid. Ook zal Zondagavond van 5 tot 6 uur een Radiodienst uit de Domkerk te Utrecht worden uitgezonden ter ope ning van deze actie. In een boekje, De grote Trek gehe ten en uitgegeven bij het Boekencen trum N.V., Den Haag, worden stimu lerende gedachten gegeven aan ge meenteleden, die de gesprekskringen zullen leiden. Tenslotte zal Ds Klljn uit Drieber gen, de bekende man van het Open- deur-werk, op Woensdag 6 October in de Maria Magdalenakerk voor Goes en omgeving deze actie inluiden. Moge Gods zegen rijkelijk dit bijbels- apostolaire werk kronen! Christenbelij- ders niet in, dat het hun roeping is lid van hun eigen Chris telijke organisatie te zijn en voelen zij zich nog heel rustig in de zogenaamde neutrale organisaties. Met droefheid moet ik dit telkens weer constateren. Op deze wijze wordt afbreuk gedaan aan de Chris telijke invloed op ons volksleven. Daarom ben ik zo hartelijk blij, dat we ook in Zeeland, waar het Christelijk orga- nisatiebesef niet zo heelerg groot is, toch een Protestants Christelijk dagblad hebben. Een blad, waaraan een grote staf van medewerkers ver bonden is, voortko mend uit de ver schillende kerkelijke en politieke groepe ringen. Een blad, dat ook steeds weer wijst op de noodzakelijkheid van Christelijk On derwijs en van Christelijke organi satie, zowel van werknemers als van boeren als Van mid denstanders. Een blad, dat een eigen geluid laat ho ren. Een Christelijk geluid. Dit blad be hoort in elk Protes tants Christelijk ge zin In Zeeland, tot welke kerk het ook behoort en welke politieke richting het toegedaan is, gelezen te worden. ’s-GRAVENHAGE, 17 September. „Het is bekend, dat men zich meer malen niet enthousiast heeft betoond over de vervoersbediening door de Rotterdamse Tramweg Mij. Ook bij de jongste debatten in de Staten-Generaal bij het wetsontwerp, dat de financiële consequenties van de omschakeling van tram op bus op Schouwen-Duiveland regelt, werd dit geluid vernomen. Ik heb een open oog voor de vele verbeteringen, die de huidige directie heeft tot stand gebracht en voor de moeilijkheden, waarvoor zij zich schier dagelijks geplaatst ziet.” Deze woorden sprak vanmiddag de minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, toen hij een commissie installeerde, die een onderzoek zal gaan instellen naar de vervoersvoorziening in het gebied van de R.T.M. In dit onderzoek wordt Schouwen-Duiveland echter niet betrokken. De commissie zal de vraag moeten trische Tram (R.E.T.) elk voor een --deel of in onderlinge samenwerking de aanwezige vervoersbehoeften kunnen voldoen. Tenslotte moet de commissie de geldelijke voorzienin gen, die hierbij getroffen moeten wor den, aan een beschouwing onderwer pen. Is boek heeft de bijbel zeker vele facetten. Het spreekt van God 1 en de mensen, het tekent onze nood en schuld, ook het heil en de ge nade in Christus. Het gééft historie en maakt historie. Het is niet alleen per soonlijk ingesteld, maar bedoelt ook de kerk en de wereld. Het omspant hemel en aarde, verleden, heden en toekomst. Door al deze facetten heen blijkt, dat de bijbel een boek is, waarin God met ons meegaat. Hij heeft gesproken en spreekt nog. Wij zijn op reis, maar Hij reist mee. Als centraal thema in deze actie is daarom gesteld: de bijbel als het verhaal van De grote Trek. God schrijdt door de geschiedenis. Hij gaat de Zijnen voor in Christus en zet hen in beweging. Zo is de Zending inherent aan Zijn boodschap. Hij zendt Zijn Profeten en apostelen uit. Hij sticht Zijn Rijk, dat komt in heerlijkheid. Wij zijn slechts gasten en vreemdelingen °P aarde en hebben hier geen blijven de stad. Wij mogen verwachten een nieuwe hemel en een nieuwe aarde in Christus, Die niet alleen ons leven vernieuwt, maar aanstuurt op het Godsrijk. Deze bewogen God, die tot ons ge komen is in Jezus Christus, brengt vaart in ons leven en in de geschiede nis. Hij verwijdt onze horizon, brengt Perspectief daar, waar men uitzicht los staart naar een sombere toekomst, "ij maakt ons losser van de aarde en stoot de valse geruchten uit hun ge goten levenskring. Hij geeft glans en nieuwe hoop aan het leven. Daarom is ne bijbel geen saai en vervelend boek ntet starre begrippen, maar dit boek °et ons vergezichten zien, tot over ns graf, z0(jaj wjj ,je Schrift met 'euwe, verwonderde ogen kunnen le- ?n en door de geboden en beloften, °°r Gods weg en leiding, lijnen zien open naar het grote reisdoel: Zijn Koninkrijk. deze aanpak hoopt men in ge- Prekskringen van 10 tot 12 personen, m hogelijk straats- of bloksgewijze, eelevende gemeenteleden, maar oral ook hen, die van de bijbel ver-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3