Strijd om onze vrijheid werd tien jaar geleden ingezet. lJIH 1944 -17 September -1954 voor ons aan Er dreigt een tekort landarbeiders. Conclusies over organisatie van diaconale arbeid aanvaard. Haar betekende, dat volk begon. een zware kruisweg EO lo Jjflji S)^ ïlodia Lesvliegtuig stortte neer o-n.5 Sociale positie dient ingrijpend te worden verbeterd. De viering van de vijfde Mei* I „Stopborden plaatsen en toch passeren is gevaarlijk”, zegt prof. Diepenhorst. pagina 3 ZEEUWSCH DAGBLAD De veelomstreden Waalbrug 1 L. E. I. rapporteert Stichting v. d. Landbouw. Geref. diakenen bijeen. l z. Twee doden. 1 I Lichtend verzet. Invasie! Gewaagde sprong. Lange lijdensweg. l^jjjag 17 September 1954 bevrijders op is landarbeldersberoep. 's-GRAVENHAGE, 16 Sept. Er bestaat gegronde vrees, dat het aantal landarbeiders in de toekomst zo klein zal worden, dat met name In de weide gebieden en in enkele zeekleigebieden een ernstig tekort aan landarbeiders zal ontstaan. De trek uit de landarbeidersstand houdt nauw verband met de lage sociale UT iet en an medewerkers) caus. caus. 20.00 de, rn, ün, md ds op- k fi ds or en ■en ar sp ie n! In. ui id je an in- le ng E. C. Ut s- a- or 11- 0- ok et It er :n. de je- ;e- Je, >n- )0) o); 100 ke ■ie id- let lo op P. Ds :n- it b- ri lt >r 9, 1- :k m t- 11, e- De vraag standpunt van de diaconale arbeid. Hierover werd ook uitvoerig gesproken door prof, dr I. A. Diepenhorst, die in de middagver gadering het onderwerp: „Kerkelijke barmhartigheid op de kentering?” be handelde. De aanleiding tot het opstellen van dit rapport Is geweest de vrees, die In landbouwkringen bestaat, dat de land arbeidersstand gaandeweg in aantal vermindert en wel in zo’n tempo, dat tal van agrarische gebieden met een te kort aan werkkrachten zullen komen te zitten. diaconie, vermoe- er zo moge- positle en de steeds terugkerende seizoenwerkloosheid. Tot deze conclusie Is de afd. streekonderzoek van het Landbouw Economisch Instituut gekomen in een rapport, dat is uitgebraeht over de landarbeiders in Nederland. RUIMER TERREIN? Beide sprekers waren het er over eens, dat het ideaal zou zijn als de kerk alle materiële en geestelijke nood zelf zou kunnen lenigen. In de practijk is dit echter onmogelijk door de grote omvang van die nood en door de kostbaarheid van het beno digde apparaat. De heer Boot bepleit te, dat de diaconale zorg zich aller eerst zou richten op de gezinnen, op de zgn. „thuiszittende armen” dus. Prof. Diepenhorst achtte dit echter ’n onschriftuurlijke beperking van da diaconale arbeid, die ook de vluchte lingen en de gevangenen, de prosti- tué’s en de ontspoorde jeugd, de zia» ken en de grote gezinnen zou moeten omvatten. De feitelijke onmogelijkheid die velen hier zullen constateren, maakt de roeping niet ongedaan. Om deze omvangrijke taak te kunnen verrichten, zullen echter wel ingrij pende maatregelen nodig zijn. Deze spr. pleitte dan ook voor het aanstellen van deskundigen op ver schillend terrein in dienst der diaconie en hij gaf zelfs in overweging voor on bepaalde tijd benoemde, gesalariëerde diakenen aan te stellen daar het werk, zoals hij dit ziet dergelijke krachten vereist. Deze terreinen worden nu door de diaconie grotendeels aan as overheid prijs gegeven. Dan is h«t beter overheidssubsidies te aanvaard» en zelf het werk te doen. EMPEL, 15 September. Vanmid dag om vijf over half drie is in de ge meente Empel, ten Noorden van ’s-Hertogenbosch, een lesvliegtuig van de vliegbasis Gilze-Rijen neergestort. De bestuurder, J. N. Vermey, kwam om het leven, de tweede inzittende werd zwaar gewond. Het toestel, een tweepersoons Har- vard-lesvliegtuig, kwam volgens oog getuigen in glijvlucht naar beneden, raakte de grond, sprong weer op en kwam ongeveer 50 meter verder weer op de grond waar het in brand vloog. De brandweer van ’s-Hertogenbosch was snel ter plaatse en bluste met een nevelapparaat het brandende wrak. De zwaar gewonde inzittende, de 25- jarige H. C. J. van Wijk uit Gilze- Rijen is overgebracht naar het zieken huis St Joannes De Deo te ’s-Hertogen bosch. Donderdag is ook hij aan de opgelo pen verwondingen overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Een commissie van onderzoek van de vliegbasis Gilze Rijen stelt ter plaatse een onderzoek in. Natuurlijk is niet elke vorm van over heidssteun aanvaardbaar, maar in ons land loopt het zo’n vaart niet met de gevaren die men hier ziet want altijd is overleg mogelijk. Dat de overheid ook een taak heeft bij de bestrijding van al lerlei nood kan niet worden ontkend. Terwille van het werk moet overheids steun worden aanvaard, als die op aan vaardbare voorwaarden wordt geboden en als de eigen middelen ondanks een behoorlijke offervaardigheid tekort schieten, aldus spr. Een weloverwogen principiële visie op dit vraagstuk is no dig, maar het is funest als men al te snel stoptekens plaatst en die later dan toch passeert, zoals t.a.v. de Noodwet Ouderdomsvoorziening is gebeurd. Tijdnood maakte een uitvoerige be spreking van dit referaat, dat anders ongetwijfeld heel wat reacties zou heb ben verwekt, onmogelijk. Ds F. C. Meyster van Rotterdam sloot de con ferentie. in- en, re- in- en, ks- len de Jf- ce- rd. rdt ?e- de 31- iuz. Amstel”, ’s-GRAVENHAGE, 16 Sept. De Neder landse Vereniging van ex-politieke gevan genen uit de bezettingstijd heeft zich met een adres tot de ministerraad gewend, waarin wordt verzocht met de Verzets- en andere organisaties - o.a. de Stichting 19401945 en de jeugdorganisaties - in overleg te willen treden in verband met een passende viering van de bevrijdings dag op 5 Mei 1955. Er wordt op gewezen, dat het die dag 10 jaar geleden zal zijn, dat ons land geheel werd bevrijd, zodat voor een pas? sende viering alle aanleiding bestaat. Geallieerd* doorbraak bij Nijmegen en landingsoperaties bij Arnhem (Van één onzer B OS zijn na de razzia’s nooit terug gekeerd in hun gezin, hoevelen vielen er voor de vuurpeletons? Als een alles verstikkende walm hing de adem der Teutonen die win ter boven bezet Nederland. Boven het Westen, het Oosten en het Noorden. Dodend, vernietigend wat binnen zijn giftige sfeer kwam. Ja, donker was het in die oorlogs winter van 1944/45; lichtend was al leen het ondergronds verzet tegen het Nazidom, dat naar zijn ondergang wankelde en Nederland wou mee slepen in zijn tuimelende val. Het bevel tot de Spoorwegstaking, op Zondag 17 September vanuit Lon den gegeven, werd prompt opgevolgd, ’s Maandags lag vrijwel alle vervoer en openbaar verkeer volkomen stil. Geen trein raasde meer over de glimmende rails (voor zover niet ge stolen!), geen spoor man liet zich meer zien. En mèt de moedige spoormensen doken ook de andere beroepsvervoer ders onder; schippers gingen mèt hun schip „onder water”. Acht maanden lang hebben zij dat volgehouden en hun dappere daad was een stimulans voor dat kleine, maar onverschrokken legertje verzetsvechters, dat de onge lijke strijd volhield tot het bittere eind. Een tomeloze terreur was niet in staat hen te breken; zij hielden vol. Ook al knalden dagelijks de schoten van de executiepelotons Nu is dat allemaal al weer tien jaren geleden. Het begon op 17 September en we zijn het mis schien al weer vergeten. Want we leven snel en we vergeten gauw. Te snel en te gauw. En daarom is het goed nu nog eens aan deze dagen herinnerd te worden. Om even achteruit te kijken. En om te gedenken. Hen te gedenken die het groot ste offer, hun leven, gaven voor onze vrijheid. De vrienden en de vreemden die stierven, opdat wij konden leven. En vergeten wij dan hen niet die eenzaam achterbleven, hier of elders, in Engeland, in Ame rika, in Canada of waar ter wereld ook. En rijze dan ons gebed tot God, dat de offers die toen voor een vrij Nederland, voor een vrije wereld gebracht werden, niet ver geefs zijn geweest. Dat de vrijheid waarvoor zovelen vielen, de vrede, die zij niet beleven mochten, tóch nog kome over een duistere, ver waarde wereld, die alweer 17 Sep tember 1954 schrijft. We leven snel en we vergeten gauw. Maar laten we dat niet vergeten 1945 de blijde juichkreet klinken kon: September ’44 weten we nog van die emotievolle dagen, deze maand tien jaar geleden? Van „Dolle Dins- itg”, 5 September: de verwarde vlucht tan Duitsers en hun handlangers? En van de radioberichten (uit Londen!) en de optimistische geruchten daarna? Ha, de Tommies komen! Nee, ze zijn er'al! Ze moeten reeds in Breda, in Dordrecht, in Rotterdam zijn, op weg naar Den Haag en Amsterdam; Zut- phen is al gepasseerd, ze naderen Zwolle! De mensen staan met bloemen langs de grote wegen; de vlaggen ko men van de zolders, oranje-occardes liggen klaar. Maar dan komt de kater. Want al ra? blijkt dat er allemaal niets van waar is; dat de radioberichten vals zijn, de geruchten fantasie. Het mach tige geallieerde leger, dat na D. day dwars door Frankrijk en België was heengebroken, had zijn snelle opmars plots gestuit en stond half September nog voor de Belgisch-Nederlandse grens, klaar voor de sprong naar Duits land. Maar van de vaderlandse grond was nog geen vierkante meter bevrijd. Dan dooft de vreugde spoedig. De vlaggen worden weggeborgen, de bloemen verhuizen naar de vuilnis bak. De woedende Duitsers en hun sa- telieten komen terug en worden weer heer en meester, brutaler, bestialer dan ooit. Maar de spanning stijgt met de dag ieder voelt dat er iets ge beuren móét punt worden ingenomen. naar dit gezamenlijke bracht spr. onmiddellijk midden in de hedendaagse problematiek En toen, op die gedenkwaardige Zondag 17 September, gebeurde het. Toen bromden de duizenden vlieg tuigen die Zuidwaarts koersten, het blije lied van de naderende vrijheid. Urenlang was de helblauwe herfst hemel haast verduisterd door een gi gantische luchtarmada, de grootste die de wereld ooit aanschouwd had. En ons volk hield de adem in. Wéér kwamen de vlaggen te voor schijn, wéér lagen de oranjestrikken klaar. Kwam nu toch de invasie hier, werden we eindelijk verlost van die vodderige vlag met het gehate haken kruis? Zou het werkelijk waar zijn?... Slechts weinigen in Zuid-Neder- land, waar de tienduizenden para chutisten in de omgeving daalden, wisten iets meer, maar men hoopte, hoopte.... En ’smiddags om kwart voor vijf nam de B.B.C. alle onze kerheid weg met het officiële be richt: „Troepen van het geallieerde luchtleger zijn heden op grote schaal in Nederland geland”. En een uur later maakte de Nederlandse regering in Londen via de B.B.C. bekend: „Na overleg met het opper bevel acht de regering thans het ogenblik aangebroken instructie te geven tot een algei lene staking van het spoorwegpersoneel, teneinde het vijandelijk vervoer en de troe penconcentraties zoveel mogelijk te beletten”. Dus toch! Ja, het was waar: de bevrijders waren gekomen! En hoe? Met allerlei soorten vliegtuigen en Jooral ook met voortgesleepte „gli- b.ers (zweefvliegtuigen) was werke- llk een compleet leger uit de lucht omen vallen: Amerikanen bij Eind- ven en bij Grave en ’’ijmege’ voor AFVLOEIING. Het onderzoek heeft uitgewezen, al dus het rapport, dat de afvloeiing van landarbelderszoons direct na de lagere school en op latere leeftijd In de loop der jaren Is toegenomen, ondanks de geringere voorlichting, die hierbij gege ven wordt. Op zichzelf Is de afvloeiing van de natuurlijke aanwas uit de land- arbeidersgroep gezond. De werkgelegen heid Is immers beperkt en zal zeer waarschijnlijk In de toekomst nog klei ner worden. Wanneer echter de wijze van afvloeiing zal verbeteren, dan gaat dit leiden tot het optreden van een tekort aan landarbeiders in de hlerbo- woest Zeeuwsch-Vlaanderen, een verdronken Walcheren. Verdronken in het zoute zeewater, omdat de sterke dijken kapot moesten voor het openbreken van de Schelde- mond, zodat de Antwerpse haven gebruikt kon worden voor de aan voeren. Ja, het Zuiden was vrij, maar deze vrijheid sloeg diepe wonden. Wonden, die nog steeds niet geheeld zijn. En nooit geheeld zullen wor den. Omdat de doden niet terug keren En boven de rivieren bleef Neder land bezet. Heel die lange donkere winter van ’44/45 bezet. Het voedsel raakte op, er kwam honger in het land, er was geen licht meer en geen brandstof. Hongertochten, slavenjach ten op arbeiders, bombardementen, roof, plundering, terreur, executies, vliegende bommen, evacuaties ach, het zijn allemaal zulke bittere her inneringen aan die droeve dagen na 17 September. Hoevelen zijn er toen bezweken door de honger, hoevelen SOCIALE POSITIE. Om een verbetering van de sociale positie te bewerkstelligen zal men de aandacht moeten richten op een ver betering van de arbeidsvoorwaarden, de werkomstandigheden, de promo tiekansen, de ontwikkeling en de ge schooldheid, de huisvesting en de ze kerheid van werk. Het is gebleken, dat deze factoren voor de sociale po sitie van het beroep landarbeider van doorslaggevende betekenis zijn en dat in vrijwel alle onderzochte gebieden nog aanzienlijke verbeteringen moge lijk zijn. SEIZOENWERKLOOSHEID. De seizoenwerkloosheid, aldus het rapport, is één der factoren, die bij draagt tot de geringe waardering voor het landarbeldersberoep. Belangrijk echter zijn ook de economisch ongunsti ge gevolgen van deze seizoenwerkloos heid. Er dient immers een arbeidsreser ve in stand te worden gehouden, waar voor in de wintermaanden geen vol doende emplooi te vinden is. Voor de oplossing van het vraagstuk is naar wegen gezocht. Aanbevolen wordt een aanpassing van het bouw plan binnen de gegeven natuurlijke en economische omstandigheden, verlen ging van de arbeidstijd in de periode van topdrukte, stimulering van de me chanisatie der seizoentoppen, het Inscha kelen van arbeidsoverschotten uit an dere gebieden tijdens deze seizoentop pen en stimulering van het vaste dienst verband door een relatieve verbetering van de positie der vaste arbeiders. Ten slotte wordt nog genoemd het opheffen van structurele arbeidsoverschotten. De ze overschotten blijken namelijk een sterke stimulans te zijn voor het losse dienstverband. Voor het onderzoek, dat op verzoek van de Stichting voor de Landbouw in gesteld werd, is een enquête gehouden onder bijna 15.000 landarbeiders in 59 gemeenten in de zeeklei- en weidege bieden en de veenkoloniën. Dit is onge veer 15 procent van het totaal aantal landarbeiders in deze gebieden. rpien jaar geleden is het alweer. Een zonnige laatzomerse Zondag in bezet Nederland: 17 September 1944. Geen dag van vrede, ■I maar een dag van onrust en verschrikking. Een dag des doods v0or velen; van nieuwe hoop en vast vertrouwen voor anderen. Een jjg, die blijvend in onze herinnering gegrift moet zijn, omdat toen de grote strijd om Neerlands vrijheid werd ingezet. De strijd, die het Zuiden de bevrijding bracht; het Westen, het Oosten en het Noorden je honger, de terreur en de nameloze ellende. 17 September 1944: stralend licht de vrijheidszon boven de duistere Idni: tienduizenden geallieerde parachutisten landen op Nederlandse grond! En ook: de Spoorwegstaking, sterk symbool van het hardnekkig verzet tegen de Duitse tyrannie, breekt uit! Nu zal het leed gauw ge leden zijn; nu komt de vrijheid, de vrede spoedig! Maar niemand wist toen van de donkere nacht die nog volgen zou; van de zware kruisweg die het Nederlandse volk nog gaan moest, voordat in het voorjaar van we zijn vrij, het is vrede verovering van de Maas- en Waal bruggen daar; Engelsen en Polen bij Oosterbeek om de Arnhemse Rijn brug te bezetten. Dit was Montgomery’s stoute plan: bij verrassing de drie voornaamste rivierhindernissen te nemen en ze in handen te houden voor het snel op- rukkende Tweede Britse Legercorps aan de Belgische grens. Dan verder doorstoten naar Nederland, ombuigen naar het Roergebied (dm de „Sieg- friedlinie” heen!) en vandaar naar het hart van Duitsland. Het was een ge waagde sprong met de parachutisten tè gewaagd, zoals achteraf bleek. De verovering van de Maasbrug bij Grave gaf weinig moeilijkheden, maar in Nijmegen hadden de Yankees een zware dobber. Vier dagen werd ver woed gevochten om de machtige Waal brug en het werd zelfs een dubbeltje op z’n kant, omdat het aanrukkende tankleger in Brabant bijna werd door sneden door een verwoede Duitse aan val. Maar de „corridor” kwam toch tot stand en na harde strijd konden de tanks over de onbeschadigde brug rol len. Op weg naar Arnhem! Op weg naar overig Nederland! Helaas, het ging niet. Want in Arn hem liep het mis. Daar hadden de jon gens van de le Britse Luchtlandings divisie vergeefs gevochten om de brug, taai, moedig, ongelofelijk dapper, he roïsch zelfs maar vergeefs. De Duit se overmacht was te sterk en steeds kleiner werd de sector waarop de slinkende troepen zich moesten verde digen. Bovendien was het weer bui tengewoon slecht geworden: mist, re gen, storm. Door dit te kleine gebied èn door de weersomstandigheden was het onmogelijk hen met verse troepen en materieel vanuit de lucht te bevoor raden het meeste kwam bij de vijand terecht. En vergeefs trachtte Monty’s tankleger vanuit Nijmegen door de drassige Betuwe te breken en de benarde Airborne’s te verlossen het lukte niet. Dan, op 25September, moet het kleine restant zich, op Montgomery’s bevel, terugtrekken op de andere Rijn oever. Een verschrikkelijke tocht onder het zware Duitse vuur, in wankelende bootjes. Het Rijnwater is rood van het bloed, de Veluwse aarde is doordrenkt van bloed. Tienduizend mannen met de rode baret waren hier op 17 Sep tember geland, 2400 van hen overleef den deze diep-tragische strijd. De an deren bleven. Bleven voorgoed en rus ten nu in de goede Gelderse grond van het Oosterbeekse Airborne Cemetry Toen is de lange lijdensweg voor het Nederlandse volk pas goed be gonnen. Toen werd ons land in twee stukken gehakt: bezet en onbezet gebied. Beneden de grote rivieren was het volk vrij, maar die vrijheid vroeg offers. Zware offers, omdat het daar oorlog bleef. En oorlog is: de dood, puin, ruïnes. Is pijn, is onpeilbaar leed. Ook Zeeland werd bevrijd, maar wat heeft Zeeland betaald voor zijn vrijheid? De prijs was hoog, on menselijk brog: een vernield, ver- it h ir I u (Van onze §-redacteur. ROTTERDAM, 16 September. In de Rotterdamse Rivièrahal werd Woensdag de 63ste centrale diaconale conferentie van de Geref. Kerken gehouden. De grote zaal was geheel gevuld toen de voorzitter, dr J. W. Noteboom uit Voor burg, de vergadering opende. Hij deelde mee, dat Dinsdag tijdens de besloten huishoudelijke vergadering de belangrijke conclusies inzake de organisatie van de diaconale arbeid, waartoe de studiecommissie- Dijk kwam, aanvaard waren. Zij zullen nu aan een delijk aan die van Amsterdam, worden toegezonden opdat deze langs de kerkelijke weg een beslissing over kan uitlokken, lijk van de Generale Synode. De conclusies, waarover het hier gaat, luiden als volgt: I. De dienst der barmhartigheid is een kerkelijke dienst, die ook kerkelijk moet worden behandeld. 2. De vragen en moeilijkheden, die de verzorging der armen betreffen, en in het algemeen kwesties die bij de arbeid der diakenen moeten wor den voorgelegd aan de kerkelijke ver gaderingen, desnoods tot aan de Ge nerale Synode toe, in welke vergade ringen thans ook diakenen kunnen zitting hebben. 3. Ten behoeve van vragen, die een juridisch en sociaal karakter vertonen stelle de Generale Synode een alge meen diaconaal bureau in, waaraan deze kwesties kunnen worden voorge legd en dat onder leiding van een des kundig persoon geplaatst wordt. De drie overige conclusies houden o.m. in, dat het toezicht op dit bureau bij deputaten van de Generale Synode moet berusten en dat de Centrale Dia conale Conferentie haar plaats als raadgevende en saambindende verga dering moet behouden terwijl haar comité zich van een eigen bureau moet kunnen voorzien. Samensmel ting van of nauwe coöperatie tussen beide bureaux is nodig. Nadat de conferentie had besloten om op 14 September 1955 weer bijeen te komen in Haarlem, sprak de heer J. J. G. Boot, burgemeester van Hil versum, over de provinciale organi satie van het maatschappelijk werk. Hij wees op het grote belang van de provinciale opbouworganen, die hier een centrale plaats innemen. Het is nodig, dat in elke provincie een saam- bundeling plaatsvindt van alle gere formeerden die bij het maatschappe lijk werk betrokken zijn en van de diaconiën in de provinciale Stichting. Bij de samenwerking in het opbouw- orgaan kan het gereformeerde geluid dan doorklinken en kan door de ge reformeerden een gezamenlijk stand- ..aERDAG 18 SEPTEMBER 1954. HILVERSUM I. (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Idem. 7.45 Even op krikken. 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelspel. 855 Voor de huisvrouw. 9.00 Gijm. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.38 Gram. VPRO: 10.00 „Tijde lijk uitgeschakeld”, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA; 10.20 Voor de arb. in de continubedrijven. 11.25 Gram. 12.00 Ac- cordeonork. en solis. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VA RA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Gram. 14.30 Gronings progr. 14.55 Huismuz. 15.15 „Van de wieg tot het graf”, caus. 15.30 Dansmuz. 16.00 Rep. 16.15 Kamerork. en solist. 17.00 Act. 17.30 Promenade ork. 18.00 Nws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout”, caus. 19.40 „Het Boek Hanrelingen”, caus. 19.55 „Deze week”, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Cabaret. 20.45 Socialistisch comm. 21.00 Ork. conc. 22.00 Weense mi 22.30 „Schatgravers aan de hoorsp. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vr. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Wereldmuz. con cours Kerkrade. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Amus. ork. 13 45 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Lichte muz. 14.25 Gram. 14.40 Amateurs progr. 15.15 Kron, van letteren en kunsten. 15.55 Gram. 16.00 De schoonheid v. h Grego riaans. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gevar. muz. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Ork. conc. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari, overz. 18.40 Gram. 18.45 Rege- ringsuitz.: Atlantisch Allerlei. 19.00 Nws 19.10 „Lichtbaken”, caus. 19.30 Avondge bed en lit. kalender. 19.45 Symph. ork., koor en sol. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Act. e gewone man. 21.20 Gram. 22.05 Wie t weet mag ’t zeggen. 22.30 Schaak olympiade. 22.35 Musette ork. 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio-Almanak. 14.30 Gram. 15,15 Muz. caus. 15.45 Accordeonmuz. 16.00 Gram. 16.15 Accordeonmuz. 16.45 Eng les 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Ad te levavL 17.30 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Omr. ork. en sol. 20.45 Gram. 21.00 Omr. ork. en sol. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Jazzmuz. 23.4524.00 Gram NIJMEGEN brug ONBrsCHAOlGO] vcrovcbo LANOINGKN VAN GEALL PARACHUTlt. rtw GEALU. sewegingsn OP \t KN 4» ks ven genoemde gebieden. n. es ;n ti le t” it S- :n e- ie n

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3