Rilland veel Zal Arnemuiden tegenstand ondervinden? Mi T over Hoe wordt Schouwen-Duiveland in de toekomst? Raad van Kortgene wil spoedig een verlichte Veerdam Jubilerend „Swift” ziet tweede kampioen tegemoet „De Schelde’’ droeg Russisch motorschip in SWIFT" bestaat 20 jaar Zate^da^aMot weer een m Gillette Nederlandse schakers verloren van Argentinië Voor Wemeldinge ligt overwinning in 't verschiet „De Grote Trek’’ Goes» Nieuwe visregeling voor de Wadden Beslissingswedstrijd te Zierikzee voor Nacet Wordt Colijnsplaat vissershaven Borsseles raad gaf subsidie voor kraamverzorging. „Gezond geluid” Twee deskundigen zetten problemen uiteen de C. B. T. B.-afdeling MB BBHBMHBMM ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 17 September 1954 Vrijdag Brandende vragen AANBESTEDINGEN Juniorenprogramma* EltoVolhardingbelangrijkste wedstrijd W aterschapsbenoemingen. voor dag, i grote Zuid< de h< 17 kimt grom verzs leder toen die l 1945 De mosselzaadvisserij. Bouw van een wachtlokaal te Krabbendijke. Zeven woningen te Waarde* Parfumerie VAN BIEMEN KLOKSTRAAT 4 - GOES heeft ze voor U Onze verwachtingen. Korfbal op Schouwen. Pagina 2 Ingezonden Mededeling (Adv.). I Waar zijn onze Hulst B IINieuw Namen B I. van Sluiskil B I; Corn. Boys B I—AZW B I. Groep B V. Hontenisse B IHulst B I; of welke scheermesjes dan ook 2 2 1 1 1 2 1 2 Tot besluit ging ir Eelkema nog uit voerig In op de sanerlngskwestie. Er is zo’n kleine 2000 ha nodig voor sanering en uitvoerig belichtte spreker dan ook de mogelijkheden: verplaatsing van be drijven op het eiland, verhuizing naar de Noord-Oostpolder en emigratie. Ir Muller zette uiteen hoe de toede ling in zijn werk gaat. Men streeft er naar ieder percelen grond toe te wijzen ree'*’ over- be Mi vo de ly ko ho Groep A I. Vlissingen A IIArnemui den A I; Zeelandia A IMiddelburg A I; Zeeuwen A IMiddelburg A II; Vlissin gen A I—RCS A I. Groep A II. Goes A I—Goes A II; Pa trijzen A IKapelle A I. Groep B I. Vlissingen B IBreskens B I; Walcheren B IMiddelburg B I; Zeeu wen B IOostburg B I. Groep B II. Oostburg B IISeroosker- ke B I; Middelburg B IIVlissingen B II; Middelburg B IIIVlissingen B III; RCS B IIZeelandia B II; Nieuwland B I Zeeuwen B II. Groep B III. Goes B I—Goes B II; Le- wed. Boys B IPatrijzen B I; Wemel dinge B IKapelle B I. Groep B IV. Axel B I—Hoek B I; AZ VV B II—Tern. Boys B I; Zaamslag B I dicht zich 1 Zoi 1 tui blij Ur hei gai die 1 Wi set kla we voi kri be door By de rondvraag zei de heer J. A. Salomé (P. v. d. A)gelezen te hebben, dat by verwezenlijking van het Drie- in aanmer king zou komen ais vissershaven voor Arnemuiden en Veere. Hy vond dit heel Sei die tien dag”, van van en d Ha, er a Dore naar pher Zwo lang men ligg< M ra? waa zijn, tige dwa heei plot nog grei lanc was D vla( bloi bak telii hee dan de beti „Looyds Register”, de scheepvaart-m- spectle en de onderaannemers. Als her innering aan de bouw van de eerste Russische schepenserie te Vlissingen bood de heer Hupkes aan de „Trans- mash Import” en aan de Russische han- Bij K.B. zijn met ingang van 22 Sept. 1954 benoemd in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van het waterschap Oud- en Nieuw-Noord-Beveland de heer M. W. v. Arenthals te Kats en tot gezworene van dit waterschap de heer G. M. F. Bom te Wissekerke. JAGERSFONTEIN 15 St Helena-Las Palmas. ORANJE 15 Aden-Colombo. AAGTEDIJK 15 Paranaqua-Santos. AALSDIJK 15 te Rotterdam. ANDIJK 15 Galveston-Le Havre. BLIJDENDIJK 15 New York-Baltimore. INDRAPOERA 16 te Suez. NOORDAM 15 Kp Race-Rotterdam. ORANJEFONTEIN 15 Hamburg-Antw. SIBAJAK 15 Kp Race-Southampton. WATERMAN 15 Melbourne-Fremantle. WESTERDAM 15 Kp Race-New York. WILLEM RUYS 15 te Napels. BONAIRE 16 Plymouth-Amsterdam. BOSCHFONTEIN 16 The Brothers-Port Sudan. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 15 Amsterdam-Australië. MAASDAM 16 te Southampton. WiV II heeft voorts weinig kans tegen Luctor II en Vitesse II zal WKV wel aankunnen. Bij de adspiranten zal Swift A een te sterke ploeg voor Togo zijn, evenals De Poel dat voor Vios zal zijn. Ook Vopo zal aan het kortste eindje trek ken tegen Tjoba. By de adspiranten B komt Zuidwesters A uit tegen Swift Snel. Winnen de Mid delburgers deze wedstrijd, dan zal er on getwijfeld dubbele vreugde zijn in Swift- kringen, want dan zjjn deze Swift Junio ren kampioen en dat zou het tweede kam pioenschap in deze competitie voor de Middelburgers betekenen. aantrekkelijk en vroeg of B. en W. be reid waren ter bevordering hiervan maatregelen te treffen. Het antwoord van de voorzitter luidde, dat deze plan nen nog zo vaag zyn, dat het ónmoge lijk is hierover iets definitiefs mee te delen. Hy zag hier echter een taak voor de diverse subcommissies voor het Drie-eilandenplan van Noord-Beveland. Interessante cijfers gaf de heer Eel kema over wat reeds gedaan is in de afgelopen maanden: gegraven leidin gen, kavel- en wegsloten 260 km, 250 ha land is geploegd en 160 ha aangelegd; 40 km weg is gereed en 80 km weg is in uitvoering; meer dan een millioen kubieke meter zand is afgevoerd naar kreken bij de Schelphoek en in de Vierbannenpol der; 250 nieuwe dammen zijn aange legd en 5 km nooddijk is weer ge slecht. Arnemuiden III zal ongetwijfeld nog moeilijker partijen te spelen hebben dan tegen SVD II. Tweede klasse E: Spui heeft iets meer in zijn mars dan Driewegen, terwijl Zaam slag I het tegen Hoek I hoogstwaarschijn lijk niet zal bolwerken. Tweede klasse F: De wedstrijd A.Z.V.V. IITern. Boys kon wel eens op epn pun tenverdeling uitdraaien. Beren I en Drie wegen II daarentegen kunnen gemakke lijk winnen. l_] et 20-jarig bestaan d d van een sportver eniging, hoe verheu gend op zich zelf ook, gaat gewoonlijk ongemerkt voorbij. Men wacht met recep tie en feestelijkheden tot het 25-jarig be staan wordt herdacht. Toch willen wij van daag een uitzondering maken voor de 20-ja- rige korfbalvereniging. „Swift”. De Middel burgers verdienen de ze uitzondering voor hun uitzonderlijke pres taties in deze 20 jaar en voor de bijzondere plaats, die zij in de Middelburgse, ja zelfs in de Zeeuwse sport wereld innemen. Twintig jaar bestaat „Swift” en het is de grootste korfbalclub van Zeeland. Meer dan le helft van het aan- BRUINISSE 16 Sept. De Wadden zee zal voor het vissen van mosselzaad worden opengesteld in drie verschillen de weken; in elk van deze weken mag twee dagen worden gevist. De bedoelde data zyn 27 en 28 September, 11 en 12 October en 25 en 26 October. Door deze regeling wil men bereiken, dat de handel gewoon kan blijven door gaan en dit kan, omdat de handel zich een week te voren voor de volgende week kan bevoorraden. Iedere kweker mag voor zichzelf zo veel vissen als hij kan bemachtigen, maar in twee dagen kan natuurlijk nooit een buitengewoon grote hoeveel heid worden gevangen. Te verwachten is, dat van de gele genheid om mosselzaad te vissen door een groot aantal schepen gebruik zal worden gemaakt, terwijl van betrekke lijk weinig plaatsen bekend Is, dat er mosselzaad ligt. Het „gedrang” op deze kleine banken zal dus wel groot zijn. GOES, 17 September. Onze belangstelling voor de eerste klasse van de Zater- dagvoetbalcompetitie gaat allereerst uit naar de wedstrijd Rillandia-Arnemuiden. Zyn de Rillanders in staat Arnemuiden flinke weerstand te bieden? Gezien hun prestaties van vorige week Zaterdag zou men geneigd zyn hierop negatief te ant woorden, maar toch durven we openlijk te schrijven, dat Arnemuiden niet zo ge makkelijk aan de overwinning zal kunnen komen; al geloven tte wel, dat de vissers uiteindelyk met de punten huiswaarts zullen keren. De tweede wedstrijd, die we met genoegen tegemoet zien is de ontmoeting Wemeldinge-Kapelle. In de vorige competitie waren beide elftallen ongeveer van gelijke sterkte, maar het schijnt, dat de Wemeldingse ploeg, na enkele jaren tobben, de vorm te pakken heeft. En als de Wemeldingenaars eenmaal serieus gaan worden, zullen vele tegenstanders er een zware kluif aan hebben, dat hebben ze een jaar of drie geleden wel bewezen. Voor Kapelle, dat het er Zaterdag j.l. tegen Colynspl. Boys lelijk by heeft laten BORSSELE, 15 Sept. In de gisteren ge houden vergadering van de gemeenteraad is de heer J. Bras (S.G.P.) als raadslid geïnstalleerd. De heer Bras is in de plaats gekomen van de heer P. J. van Liere, die wegens ziekte voor zijn raadszetel heeft moeten bedanken. Het presentiegeld voor het bijwonen der raadsvergaderingen werd op voorstel van B. en W. gesteld op f 7.50. De erfpachten van het graanpakhuis en van de weegbrug zijn voor 50 jaar ver lengd. De vergoeding voor de erfpacht van het graanpakhuis is verhoogd van f 15.tot f 25.Voor de erfpacht van de weegbrug behoeft geen vergoeding be taald te worden, maar de raad achtte het wel noodzakelijk inzage te krijgen van de boeken die op de wegingen betrek king hebben, dit om een beter inzicht te krijgen in het heffen van de havengelden. Aan de heer C. Hage werd eervol ontslag verleend als secr.-peningmeester van het Burgerlijk Armbestuur; wegens drukke werkzaamheden had de heer Hage dit ontslag gevraagd. In de adviescommissie woonruimte werden benoemd de heren A. W. Duvekot, J. J. Hoogesteger, M. de Mey, Jac. de Smit, J. C. v. d. Stee en mevrouw A. de Muijnck-Krijger. Voor vier percelen werden premies toe gekend voor woningverbetering n.l. Oost- singel 36, Noorderweg 18 en 20 en Mon- sterweg 43. Aan de Commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland werd een subsidie toegekend van 25 ets per interne verzor- gingsdag voor kraamverpleging. De Monsterweg krijgt waar nodig rio lering en een gedeelte van de sloot zal worden gedempt. Ook zal getracht wor den de straatverlichting met drie lan taarns uit te breiden. Aan de trappen van de haven zal zo nodig nog enige ver betering worden aangebracht. Voor rekening van het gemeentebestuur van Krabbendijke werd aanbesteed het verbeteren van de brandput, het bouwen van een steiger en een wachtlokaal aan de Dorpsstraat te Krabbendijke. Inschrijvers waren: Fa J. v. d. Branie, St Jansteen f 10.950; W. M. van Doorn, Krabbendijke f 10.350; Fa A. Otte Z"* Nieuw dorp f 8250. Vóór de winter nog komt het ontwa- teringsplan klaar van de Burgh- en Westlandpolder, dwars door Schouwen naar Brommelssluis en naar het Noor den tot de Osse. Zo heeft men dus deze winter de ontwatering behoorlijk in de hand. In dit verband deelde hy mede, dat by de Willemsbrug onder Ouwerkerk een gemaal komt. Dit jaar hoopt men ook nog gereed te komen met de water lopen, behalve op enkele plaatsen in Schouwen, waar een paar wegen wor den afgesloten en Bailybruggen zullen komen. den en „Swift” tot nog groter bloei te bren gen. Het jubileum- gramma begint mor genmiddag om drie u. met de competitie wedstrijd Swift—Tjoba Om half vier spelen de A-adspiranten tegen Togo-adspiranten, eveneens voor de com petitie en om kwart voor vijf treden de ve teranen aan voor een wedstrijd van een uur. Naast deze veteranen spelen de pupillen te gen de jongste adspi ranten. Om half zeven ver zamelen leden en oud heden zich in restau rant Wohler aan een koffietafel, waarna de rest van de avond met een gezellig feestpro gramma gevuld wordt onder leiding van „Herebeer”, zitten, kon dit morgen wel eens een streep door de rekening zyn. En hiermee willen we natuurlijk niet goed van start is gegaan, te overtreffen, zeggen dat we de belangrijkste wed strijden in de eerste klasse hebben be keken. In Wolfaartsdijk b.v., waar Krabbendijke de strijd moet aanbinden, zal het er ook heet aan toegaan, temeer daar er hier bovendien een medaille op het spel zal staan, die beschikbaar is gesteld door de Wolfaartsdijkse mid denstand in verband met de winkel week. Voorlopig houden we ’t op een overwinning voor de bezoekers, daar Wolfaartsdijk de eerste wedstrijd een niet al te sterke indruk heeft gemaakt. Tern. Boys, dat het, naar het schijnt, in de eerste klasse goed zal doen, moet op eigen veld tegen V.C.K. uitkomen. Deze wedstrijd kon voor de Boys wel eens de tweede overwinning opleveren. Nieuwdorp zal in deze competitie geen grote rol van betekenis gaan spelen, maar achten we sterk genoeg om MEVO te verslaan. Tweede klasse A: In deze klasse kunnen alle thuisclubs zegevieren, mits Mevo II, dat te gast is van Nieuwdorp II, geen roet in het eten gooit. Tweede klasse B: Oostkapelle zal een zware tegenstander krijgen aan Bevelan ders I en het zal ons niet verwonderen als de Noord-Bevelanders met de eer gaan strijken. Van grote betekenis zal on getwijfeld de uitslag van de derby RCS IVEMM IV zijn. We geven de Vlissin- gers de meeste kans op een overwinnnig. Veere heeft een zeer lastige klip te om zeilen, maar toch ligt een overwinning tegen Meeuwen I wel in het verschiet. Tweede klasse C: Cortgene, dat Zater dag de kampioen SVD een puntje af snoepte, zal tegen het gedegradeerde Kloetinge I waarschijnlijk niet zo veel in de melk te brokkelen hebben, even als Goes V, dat SVD op bezoek krijgt. Voorts achten we ’s-Heer Hendrikskinde- ren en Kats in staat om hun resp. tegen standers het kaas van het brood te eten. Tweede klasse D; Serooskerke II lijkt ons een te zwakke club om het Yerseke III erg lastig te maken en ook Nieuw land II achten we niet in staat om Kloe tinge II, dat weliswaar niet zo bijster Door architect C. J. Klap te Waaid’ werd door de gemeente Waarde aanoe* steed de bouw voor 7 woningen. In»®- scheven werd als volgt: J. van de Linde, Kloetinge f 71.300 (f 2970); F. Hoppen brouwer, Bergen op Zoom f 71.000 (f P. Soffer, Hoogerheide f 69.920 (f 3» Joh. van Strien, Krabbendijke 1 (f 3775); W. M. van Doorn, Krabbend:)*’ f 66.500 (f 3920).'De tussen haakjes ver melde bedragen hebben betrekking 0 het aantrekken van vreemde arbeiaei» VLISSINGEN, 16 Sept. In de bui tenhaven te Vlissingen is het 7500 ton metende motorschip „Yenisei”, dat ge bouwd is op de werven van de Kon. My „De Schelde” overgedragen aan de Rus sische opdrachtgeefster, de „Transmash Import”. Daarbij is o.a. het woord ge voerd door do directeur van de Kon. Mij „De Schelde”, de heer J. W. Hupkes, die de prettige samenwerking met de Russische maatschappy tijdens de bouw in herinnering bracht. Hij richtte woorden van dank tot de GOES, 16 Sept. De actie „De Grcie Trek”, waarby de Bybel weer in het mid. delpunt wordt gesteld, zal in Goes, zij het op bescheiden, dan toch wel op zeer in tensieve wyze, worden gevoerd. De openingsavond vindt plaats o; Woensdag 6 October a.s., waar ds G. P. Klijn in de Grote Kerk zal spreken. Di Klijn is de leider van het landelijk „Open deur werk”. Tijdens deze bijeenkomst zal een be roep op de aanwezigen worden gedaan om zich op te geven voor gesprekskrin- gen, die in alle straten zullen worden ge houden, indien daarvoor belangstelling bestaat. Daartoe zal aan de toespraak van ds Klijn een aantal vragen ter discussie wor den toegevoegd. Op de Woensdagen 13 en 20 October zullen de gesprekskringen worden gehouden. Op 21 October zuilen zij, die deze krin gen leiden, bijeenkomen om de vragen, waarmee men is blijven zitten te bespre ken. Als sluiting van de actie zal op Woens dag 27 October a.s. in de Prins van Oran je een bijeenkomst worden gehouden, waar alle deelnemers aan de gespreks kringen worden verwacht. Dan zal een gespreksforum worden gehouden, waar de vragen uit de kringen aan het forum wor den voorgelegd. Tevens zal dan een leke- spel van ds Jan Wit worden opgevoerd. Op Zondag 31 October tenslotte wordt een Gezinsdienst gehouden. Het is de be doeling, dat ook op de catechisaties en de jeugdverenigingen over dit alles zal wor den gesproken. Een en ander werd ons gisteravond meegedeeld op een bijeenkomst o.l.v. ds H. M. Strating, waar zij, die zullen op treden als gastheer voor een gespreks- kring, aanwezig waren. UTRECHT, 16 Sept. Naar wjj van de profclub „Utrecht” vernemen, zal in de zo pas aangevangen competitie het merendeel van de wedstrijden op Zon dag worden gespeeld. Dit vanwege de moeilijkheden die het spelen op Zater dag blijkt op te leveren. Voor de spil van de profclub „Utrecht”, Wout Heinen uit Spaken burg, bestaan echter onoverkomenlij- ke principiële bezwaren tegen het spelen op Zondag. Om deze reden is hij door de profclub „Utrecht” ont slagen van zijn contractuele verplich tingen en zal hij voor zyn oude club Spakenburg in de Zaterdagmiddag- competitie van de K.N.V.B. blijven uitkomen. We moeten voor deze speler werkelijk ons petje aflichten, terwijl we het be sluit van de N.B.V.V. om op Zondag te spelen vanzelfsprekend zeer moeten afkeuren. ZIERIKZEE, 16 Sept. - „Hoe zal dicht ™oge,1,ijk bij J™’3, ,en Schouwen-Duiveland er straks, als de herverkaveling haar beslag zal hebben gekregen, eigenlijk uitzien?” En: „Zal ieder straks ’t hem rechtens toekomende deel uit de chaos van nu hebben ontvangen?” Dat waren zo ongeveer de kernvragen, waarop de heren Ir L. Eelkema en Ir Mul ler getracht hebben een antwoord te geven tijdens de gisteren door C.B.T.B., afdeling Schouwen- belegde vergadering. eerste vraag rekening van hield Ir Muller zich bezig met de administratieve zijde. Ir Eelkema gaf als zijn mening, dat de ideale ophouw van Schouwen-Duive land eigenlijk zou zijn die van de Noord- Oostpolder. Maar dat kan nu eenmaal niet, daar men rekening moet houden met de vorm van het eiland, met de bestaande dorpen en dorpskernen en met hoogte- en bodemverschillen. Hij begon met aan de hand van de bekende cijfers de noodzaak van herverkaveling aan te tonen en daarna zette hij de plannen uiteen, plannen die noodzake lijk een compromis moeten zijn tussen verleden en toekomst. zo mogelijk bij elkaar. Daarbij doen natuurlijk moeilijkheden voor en ierter I zal wel eens water in de wijn moeten I doen. Het eerste grote werk is vast te stel, len wie rechthebbende is op ieder stuk grond en ir Muller wees er met klem op hoe noodzakelijk het is iedere pacht- overeenkomst schriftelijk vast te leggen' daar mondelinge pacht niet wordt op'*«' nomen. Dan komen de schattingen. Geschat wordt de waarde die de grond zal heb. ben nadat de herverkavelingswerkzaanb heden zijn voltooid. Afgetrokken wordt de waarde die wordt verkregen dMt verbetering, wegenaanleg, drainage, egalisatie, betere kavelvorm enz. Dan komt de toedelingen. De heer Muller deed hierbij een dringend beroep op zijn gehoor om toch vooral de rode en blauwe piketpaaltjes te laten staan! Bij deze toedeling horen wenszittlngea Hierbij zal gebruik gemaakt worden van kaarten, die zijn gemaakt aan de hand van luchtfoto’s. PROP AG AN DA-ACTIE, De gewestelijke voorzitter van de C, B.T.B., de heer J. A. van der Bijl uit Zonnemaire deelde in zijn openings woord mede dat een krachtige propa- ganda-actie zal worden gevoerd voor uitbreiding van het ledental. Verschil, lende bijeenkomsten staan op het pro. gramma voor het komende seizoen. Ook wil men de agrarische leden van het Watersnood-comité naar Zlerikzee uit nodigen om eens te komen praten over de diverse problemen en moeilijkheden. GOES, 17 Sept. Het zwaarste treffen in de korfbalcompetitie vindt morgen onge twijfeld plaats in Kapelle, waar de wed strijd Elto-Volharding gespeeld zal wor den. De Yersekenaren, die de leiding in de tweede klasse hebben, zyn haast niet te verslaan en we geloven dan ook niet, dat Kapelle veel kans heeft op een over winning. In de eerste klasse zullen niet veel ver rassingen uit de bus komen. Het jubile rende Swift speelt tegen Tjoba en natuur lijk zullen de Middelburgers deze voor hun verheugende dag met een overwin ning willen bekronen. Vitesse, dat Togo op de bezoek krijgt, zal de Goesenaars niet veel in de weg kunnen leggen en De Poel zal even moeten aanpakken om Olympia de puntjes af te snoepen. Naast de belangrijke ontmoeting Elto- Volharding in de tweede klasse staat ook op het programma de wedstrijd Vopo- Eendracht, die in het nadeel van de Tho- lenaars zal eindigen. In de derde klasse A zal TOP op eigen veld weinig moeite hebben met Atlas en ook AKC achten we niet in staat om B KC veel kwaad te doen. Voor TOP zal de overwinning de lei ding in deze klasse betekenen en BKC kan zich een plaats hoger rangschikken. Animo II (derde klasse B), dat het nog niet ver gebracht heeft, krijgt bezoek van Stormvogels en ook deze partij zal de Souburgenaars niet veel winst brengen. KVL, dat op bezoek moet bij Madjoe II, zal het wel tot een overwinning weten te brengen. In de derde klasse C voorspellen we een overwinning voor Scampolo II op Tjoba II; een nederlaag voor Volharding II, dat naar Kats moet. Ook Zeelandia, dat een thuiswedstrijd speelt tegen Luc tor, zal weinig in te brengen hebben. Vios II (derde klasse D) kan de partij tegen de De Poel II gemakkelijk winnen. De Krabbedijkenaars kunnen zich zacht jesaan op het fluweel gaan wanen. Vopo II en Togo III zijn clubs van gelijke sterkte en daarom is het erg moeilijk om deze wedstrijd aan een beschouwing te onderwerpen. Misschien gaan de Baar- landers wel met de zege strijken. Blauw de Duiveland, Daarbij kwam de hoofdzakelijk voor eerstgenoemde en Ie Klasse. Wolfaartsdijk IKrabbendijke I2 Tern. Boys I—VCK I 1 Nieuwdorp IMevo I 1 Wemeldinge IKapelle I 1 Rillandia IArnemuiden I 2 2e Klasse A. Krabbendijke IIWolfaartsdijk II.... 1 Nieuwdorp HMevo II 1 Wemeldinge II—Kapelle II 1 Arnemuiden IIRillandia II1 2e Klasse B. Oostkapelle IBevelanders I RCS IV—EMM IV Veere IMeeuwen I 2e Klasse C. Cortgene IKloetinge I 2 Goes V—SVD I 2 ’s-H. H. Kinderen IWissekerke I 1 Kats IYerseke II -1 2e Klasse D. Yerseke IIISerooskerke II Kloetinge IINieuwland II SVD IIArnemuiden III 2e Klasse E. Spui IDriewegen I Hoek IZaamslag I 2e Klasse F. AZW II—Tern. Boys II 3 Beren IHoek II 1 Driewegen IIZaamslag II1 (1 is winst thuisclub; 2 is winst bezoe kende club en 3 is gelijkspel.) Daar Zeemeeuwen I en Burgh I met een gelijk aantal punten aan de kop van de ranglijst in de le klasse van de Schouwen-Duivelandse Korfbalbond zyn geëindigd, is een beslissingswed strijd noodzakelijk geworden. Deze wordt morgen gespeeld te Zierikzee op het „Unitas”-terrein. AMSTERDAM, 16 September Het heeft er lang naar uitgezien, dat de Nederlanders en Argentijnen in’’de schaakolympiade de punten zouden de len maar na de 73-ste zet moest Nederlands kampioen Donner vanmor gen toegeven, dat hij zyn winstkansen had verspeeld. Daardoor verloor Ne derland In deze vierde ronde met 2% 1%. Dr Euwe en Najdorf waren snel klaar: in 13 zetten schoven ze hun partij remise. Prins koos in een inge wikkelde stelling het verkeerde offer en ging vrij snel roemloos ten onder. Dit in tegenstelling met van Scheltin- ga, die steeds de leiding van het spel in handen had, maar die het ook na de hervatting niet tot een overwin ning kon brengen. Door deze uitslag begint Nederland af te zakken naar de middenmoot in de winnaarsgroep. Rusland en Zuidslavië hebben beiden de leiding met elk 12 punten. Rusland had de grootste moei te met Hongarye en vooral Botwinnik had een zware strijd te voeren met Szabo. De eindstand was echter toch 31 voor de Sowjet-Unie. Hetzelfde resultaat dat de Joegoslaven boekten tegen Israel en dat is een compliment waard voor Pirc en zijn mannen want de Israëliërs zijn heel wat mans! Argentinië komt thans op de derde plaats met 10 punten, de Tsjechen zijn vier met 9% punt, de vijfde en zesde plaats wordt gedeeld door Hongarije en Israel met elk 8% punt, zeven en acht zijn Nederland en West-Duitsland (elk 8 punten). De Duitsers boekten in deze ronde een verdienstelijke 2% 114 overwinning op Engeland. Ne gen is Bulgarije met 7 punten, tien en elf Engeland en Ijsland (5 pnt.) en Zweden sluit de rij met 2% punt. Vanavond werdt er niet gespeeld, eilandenplan Colijnsplaat een welkome rustdag in dit uitzonder- '_1- lijk zware tournooi. van drie fotoboeken aan, die een zicht geven van de bouw dezer £- - Aan de heren Klinenko van de hani delegatie overhandigde de heer 1 een oorkonde, die in het IR—’ het Russisch herinnert aan de werking gedurende vele jaren bouw van deze schepen. Namens de „Transmash werd het woord gevoerd door T. N. Gourov, die kortgeleden land was geweest en daar had ontmoet, die met de reei^ leverde schepen varen. Men deze schepen tevreden. °P thans nog te bouwen schepen enige verbeteringen word®“ ihbaaf bracht, waardoor ze nog u der zullen worden. feringsgezindheid kwam men deze steeds weer te boven. Veel heeft de vereniging ongetwijfeld te danken aan het echtpaar Brug- geman, hij voorzitter, zij secretaresse, dat ieder vrij uur van de dag bezig is om het verenigingsapparaat aan de gang te hou- tal jaren van haar be staan handhaaft zij zich bovendien aan de top van het Zeeuwse vrij x korfbal en het zou in de landelijke competi tie zeker een behoor lijk figuur slaan. He laas is het deelnemen aan deze landelijke competitie om finan ciële redenen onmoge lijk. Natuurlijk zijn „Swift” ook de moei lijkheden niet spaard, maar hard werken en opof- KORTGENE, 16 September De ge meenteraad heeft gisteren een motie aanvaard, waarin hij aandringt op een zo spoedig mogelijke verlichting van de Veerdam, dit in verband met de ver keersveiligheid, De motie werd inge- diend door de heer Z. C. Salomé (P. v. d. A.) nadat burgemeester A. A. Schuit had meegedeeld, dat het college van B. en W. op 12 Oct. een onderhoud zullen hebben met Ged. Staten over deze kwestie. B. en W. konden zich wel met de motie verenigen, maar wilden zich niet aan een bepaalde datum binden, gezien dit komend onderhoud. Verschillende schoolkwesties vroe gen daarna de aandacht van de raad.' Voor de verbetering van de openbare lagere school te Kats is een begroting opgesteld, die f 4000 beloopt. Gedis cussieerd werd over het voorstel van B. en W. om het onderhoud van de openbare lagere school te Kortgene aan te besteden. Aan B. en W. werd opgedragen nauwkeurig uit te stippe len, wat onder dit „onderhoud” ver staan wordt. Ook bleek dat sommige raadsleden liever wilden afwachten of zich sollicitanten voor dit onderhoud zouden aanmelden en welke prijzen deze gegadigden zouden vragen. Aan de heer A. J. C. van der Lijcke werd per 1 November eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l. school, daar hij benoemd is aan het Zeehospitium te Oostkapelle. Tot on derwijzeres in vaste dienst voor het geven van nuttige handwerken aan de scholen te Kortgene en Colijnsplaat en aan de Uloschool te Kortgene werd benoemd mej. A. de Korte. De raad aanvaardde het voorstel van B. en W. om de gemeente-bibliotheek om te zetten in een particuliere open bare bibliotheek. Er is met dat doel voor ogen een vereniging opgericht, aan welke de boeken worden overge dragen. De donateurs van de gemeen tebibliotheek worden automatisch lid van deze vereniging en hebben dus medezeggenschap. Aan de Ned. Blindenbond, die vol- gend jaar 60 jaar bestaat, werd een eenmalige subsidie toegekend 25,—. delsdelegatie in Nederland een van ane lowuueneu aan, -- zicht geven van de bouw deze: s* Aan de heren Klinenko van de Nederlands samen' J bij de Import" de in Bus' mensen afge- ,ovef drie 'luiien aflUS6'

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2