U iedeJiz dag,? bevrijd land. in een VIRGINIA^ DEZE WERELD van öaq tot baq Grootscheepse manifestatie van Nederlandse energie. Zware straffen voor straaljagerpiloten. Beroepsvervoers- congres in Arnhem. Het Pact van Brussel 1945 wordt volgend I Zeeuwsch Dagbladmaand Vragen over opbrengst van monopolieheffingen. Ds H. C. Hogerzeil overleden Opbloei na dieptepunt van jaar in Rotterdam getoond. le fatsoenlijk! Johannastichting gaat uitbreiden* door C. PHILIPSE, Zes procent 7Z0 pagina 3 ZEEUWSCH DAGBLAD van van naar <21 CIGARETTES ÏNoord-Oost-Polder eigen classis Geref. Kerken. Minister van de Kieft Washington. Ds de Loos predikant van Maasoord. Onverantwoordelijk gedoe L.^erdag 16 Septembei' 1954 Onder de loupe Tien jaar opbouw de nog presteert. E 55 is een i ons land nog nimmer en alle takken van het handel, nijverheid, landbouw en de research. Tot dusver hing er een de uitgebreide plannen, maar dat werd gisteren op een te Den Haag gehouden persconferentie weggevaagd. namens de Chr. Hist. Unie lid van het college van Ged. Staten van Zeeland. van de mooie van ver- rngezonden Mededeling (Adv «M MEDIUM NAVY CUT Septembermaand is Ingezonden Mededeling (adv.) - - i» Luistert hedenavond naar de N.C.R.V. van 18.4018.45! Prof. Mr. Dr. L. W. G. Scholten spreekt over de Nood bij het Christelijk Onderwijs in Denderleeuw Rechtstreekse giften op postgiro 2939 van de Rotterdamsche Bank te OSS, onder toevoeging van de letters S.S.S. op opbouw allen die daar- aanraking 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. De groei van de Geref. kerken in de Noord Oost Polder is oorzaak dat de classis Zwolle der Geref. Kerken is gesplitst in een classis Emmeloord en een classis Zwolle. De nieuwe classis Emmeloord telt twaalf kerken, namelijk die te Bant, Blokzijl, Emmeloord, Ens en Vollenhove-stad, met totaal veertien predikantsplaatsen, waar van er drie vacant zijn. De kerk van Urk met drie predikantsplaatsen en 3316 zie len is de grootste van dit classicaal res sort. De nieuwe classis is voor het eerst in Emmeloord in vergadering bijeenge weest onder leiding van ds G. v. 't Riet van St Jansklooster. meer te schillen vast f- ‘oiddelaars 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. De minister van Financiën, de heer J. van de Kieft zal zich, direct na de aanbieding van de rijksbegroting voor het dienstjaar 1955, op 21 September per vliegtuig naar Washington begeven om daar de geza menlijke vergadering van het internatio naal monetair fonds en de internationale bank voor herstel en ontwikkeling als gouverneur voor Nederland van de inter nationale bank te presideren. meend, dat, in aanmerking genomen de politieke en militaire ontwikkeling, de veiligheid hunner landen het nood zakelijk maakte, militaire samenwer king met gelijkgezinde staten te aan vaarden.” 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. Ds C. C. H. de Loos te Rotterdam, voorheen predikant in de Ned. Herv. Kerk, is benoemd tot geestelijk verzorger van de inrichting voor geesteszieken „Maasoord” te Rot terdam. Ds de Loos werd in 1907 geboren en in 1934 candidaat in Zeeland. Op 3 Maart 1935 aanvaardde hij te Kortenhoef het predikambt. In 1940 vertrok hij naar Parrega en in 1947 naar Garijp. Hier werd hem op 1 October 1950 eervolle ontheffing uit het ambt verleend met bevoegdheid van emeritus. Duitsland geworden tot een gelijkbe rechtigde partner en kan dit als een voorportaal worden beschouwd van 'n Duitse herbewapening. In het Pact wordt echter alleen gesproken van mi litaire bijstand en houdt dus geen sa menvoeging of opneming van de legers in Europees verband in. Neemt men Duitsland en Italië op in het Pact van Brussel, dan zal deze eerste stap moe ten worden gevolgd door een tweede. 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. Het A.R.- Tweede Kamerlid, de heer C. v. d. Heu vel, heeft de minister van Landbouw om opheldering gevraagd over mededelingen die de bewindsman heeft gedaan over de opbrengst van monopolieheffingen. De minister heeft op een vergadering in Dokkum meegedeeld, dat het de be doeling is, de opbrengst van de mono polieheffingen onder beheer te stellen van een viertal productschappen en dat zich onder die productschappen ook dat voor zuivel bevindt. De heer v. d. Heuvel vraagt ook of uit de vermelding van dit niet bestaande productschap moet worden afgeleid, dat de regering het voornemen heeft een wetsvoorstel in te dienen, on danks het ontbreken van overeenstem ming tussen de hierbij betrokken groepen en ondanks het afwijzend advies van de Soc. Economische Raad. bereikt kan worden in hetgeen tot een samenbundeling van krachten zou kunnen leiden. Want zoals 't gaat met het voedsel voor onze lichamen, zo gaat het ook op geestelijk gebied: het gaat verkeerd als men niet voortdu rend en op geregelde tijden tracht het sprankeltje geloof dat nog in ons woont te versterken. Dan gaat het zoals met je tuintje: als je een paar weken met vacantie bent ge- Vermoedelijk heeft toen geen van de ministers gedacht, dat de mogelijkheid, die werd open gelaten om ook andere landen in het Pact op te nemen, nog- eens noodzakelijk zou blijken te zijn, om een bijdrage van West-Duitsland in te passen in de verdediging van West- Europa. Een opneming van West-Duitsland en wellicht ook van Italië in het ver drag houdt dus in, dat bij een aanval op een van de zeven landen, onmid dellijk de Westeuropese defensie in het geweer wordt geroepen. Daarmee is 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. De derde Bondsdag van de Ned. Herv. Vrouwenver enigingen op Gereformeerde Grondslag zal gehouden worden op Woensdag 29 September a.s. te Utrecht. In de morgen- vergadering zal na de behandeling der verslagen een korte toespraak worden ge houden door mevr. A. B. Timmer-Dijk- stra. In de middagvergadering spreken ds G. Boer uit Gouda en de Zendingsdirector ds J. Batelaan. En deze tweede stap moet zijn een opname van West-Duitsland in de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie. Slechts daardoor kan worden bereikt, dat een Duits leger geen gevaar kan opleveren voor de andere staten van Europa. Over twee dingen zijn de re geringen van de betrokken landen het volmaakt eens (uitgezonderd dan de Franse regering, omdat haar stand punt nog niet bekend is). In de eerste plaats behoort Duitsland geen natio naal leger te krijgen. In de tweede plaats is een opneming van Duitsland in het Pact van Brussel een tussensta dium en het verdient aanbeveling hier van gebruik te maken. Het derde punt levert de grootste moeilijkheden op, n.l. de opneming van West-Duitsland in de N.A.V.O., waardoor een Duitse militaire bijdrage effectief kan worden gemaakt. In Brussel werd naar het schijnt hierover overeenstemming be reikt, in Bonn heerste eveneens een stemmigheid en in Rome zijn de -weer standen snel overwonnen. Maar hoe zal het in Parijs aflopen? Wanneer Eden de Franse regering de nodige garanties kan geven over de deelneming van Groot-Brittannië, dan is het zeer wel mogelijk, dat spoedig tot een accoord kan worden gekomen. graag een warm woord van aanbeve ling wil schrijven voor de protestants christelijke pers en dan in het bijzonder voor ons protestants christelijk dagblad, het Zeeuwsch Dag blad? Het is in feite toch wel bedroevend dat op dit gebied in Zeeland zo weinig. 's-GRAVENHAGE, 15 Sept. Twee mili tairen, piloten van straalvliegtuigen, zijn gisteren door een hoog militair gerechts hof tot zware straffen veroordeeld, omdat zij boven steden gevaarlijk hadden ge vlogen. De 22-jarige res.-sergeant-vlieger J. de die laag boven Den Haag had gevlogen werd veroordeeld tot een maand militaire detentie en uitlezing van het vonnis op alle vliegvelden van ons land. De 22-jarige res.-sergeant-vlieger J. de R., was boven Beverwijk van zijn orders afgeweken en had een „rol” gevlogen. Hij werd tot drie weken detentie veroor deeld. Beide straffen werden uitgesproken overeenkomstig de eis van de advocaat- fiscaal. De president merkte bij de behandeling van beide zaken op, dat straaljagervlie- gers, desnoods met de dreiging van ge vangenisstraf, gedwongen moeten worden nister Beel, die destijds premier was, eveneens gewezen op de grote beteke nis van het Pact. Hij zei o.m.: „Het thans aangenomen verdrag beoogt o.a. in geval een der vijf verdragslanden aan een gewapen de aanval blootstaat, onmiddellijk ge meenschappelijk de militaire en an dere bijstand der overige verdragssta ten te doen verlenen. De drie Beneluxlanden hebben ge- 's-GRAVENHAGE, 15 Sept. Op Donder dag 23 September a.s zal te Arnhem het zevende Beroepsvervoerscongres worden gehouden. Het doel van deze congressen, die worden georganiseerd door de N.O.B. Wegtransport, is de wegvervoerders in zicht te geven in de verschillende proble men van de bedrijfsvoering. Het congres wordt geopend door de seCretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, mr D. G. W. Spitzen, die zal spreken over „Overheid en vrije organisatie in het vervoer”. Na de morgenvergadering volgt een défilé van allerlei soorten vervoersmate- rieel voor het nieuwe Provinciehuis te Arnhem. Er zijn fraaie prijzen beschik baar gesteld. Tevens zullen interessante demonstraties worden gehouden van laad-, los- en rijprestaties. De tentoonstelling terdam gehouden, omdat deze stad nu eenmaal het symbool is van onze nationale wederopbouw. De grote Ahoy-hal vormt het middelpunt, maar er zal een geweldige nieuwe hal ver rijzen en er zullen talloze tijdelijke 's-GRAVENHAGE, 13 Sept. In de ou derdom van 80 jaar is te Zeist overleden ds H. C. Hogerzeil, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds Hogerzeil, die in 1873 te Arnhem geboren, werd in 1899 candidaat in Drenthe, en in 1900 predi kant te Bovensmilde. In 1904 vertrok hij naar Vorden, welke standplaats hij in 1910 met Vlissingen verwisselde. Hier ging hij in 1916 om gezondheidsredenen met emeritaat. Hij vestigde zich te 's- Gravenhage, waar hij tal van jaren vloot- prediker is geweest; paviljoens worden gebouwd, terwijl ook het bekende „park op de heu vel” geheel tot tentoonstellingsterrein zal worden gemaakt. Zo wordt een expositieruimte van 35.000 vierkante meter overdekt terrein en 50.000 vier kante meter open terrein verkregen. De expositie wil laten zien uit wel ke facetten de welvaart, die wij als volk thans weer genieten, is opge bouwd. Zij is zeer dynamisch, want overal zal worden gewerkt en gede monstreerd. Bij een rondgang over de uitgestrekte terreinen krijgt de be zoeker heel wat te zien. Het entree-paviljoen, ingericht door de Rijksvoorlichtingsdienst, toont de plaats van Nederland in de wereld. Even verder wordt men teruggevoerd tot de oertijd, waarin onze bodem ontstond. Door een echte mijngang gaat de bezoeker dan naar het pavil joen, dat aan onze delfstoffen is ge wijd. Daarop volgt een gebouw, dat de wonderen van de moderne chemi sche bedrij .-en is ingericht. Een af zonderlijke afdeling is aan het licht gas gewijd. De tocht gaat verder door het elec- triciteitspaviljoen met de grote stand van de P.T.T. en de afdeling, die aan de ontwikkeling der atoomenergie voor vredelievende doeleinden is ge wijd. N.S. toont zijn nieuwst mate rieel en heeft een compleet seinhuis ingericht, terwijl ook de K.L.M. zich niet onbetuigd laat. ET was op 17 Maart 1948, dat de eerste belangrijke stap in het na-oorlogrse Euro pa werd gezet op de weg naar een politieke, economische en militaire integratie van de Westeuropese landen. Op die dag werd het in de laatste dagen in verband met de reis van minister Eden zoveel be sproken Pact van Brussel ge tekend. Ondertekenaars waren Engeland, Frankrijk, Nederland, België en Luxemburg. Aanleiding tot het be sluit van de Alliantie was de on zekere toestand in Europa, mede geschapen door de communistische staatsgreep in Tsjecho-Slowakije, waardoor dit land een satelietstaat van Moskou werd. De aangesloten landen verbonden zich militaire bij stand te verlenen, indien een hun ner werd aangevallen. Men liet de mogelijkheid open om ook andere landen tot het Pact toe te laten. Thans ruim zes jaar na de ondertekening blijkt, dat hier van op bijzondere wijze geprofi teerd kan worden. Het was de toenmalige (socialisti sche) minister van Buitenlandse Za ken, Bevin, die de betekenis van het Pact als volgt schetste: „Door deze on dertekening leggen wij de grondslagen voor een bouwwerk, dat van blijvende waarde zal zijn en tegelijkertijd berei den wij maatregelen voor, om het bouwwerk blijvend te beveiligen”. In een regeringsverklaring heeft mi- je terugkomst, dat ’t onkruid zich bijna meester heeft ge maakt van de vruch ten. Of het gaat zo als met een boom gaard: als de ziekte kiemen zich hebben vastgezet en deze niet met alle midde len worden bestre den, dan zijn de bo men onherroepelijk ten dode opgeschre ven! Daarom: steeds met onverflauwde ijver, dag in dag uit, het onkruid bestrij den en de kanker uit de boomgaarden we ren. En zo ook iedere keer de vaardige pen op ons laten inwer ken van diegenen, die de moeilijke maar mooie taak hebben ons op aller lei terrein van voor lichting te dienen in opbouwende zin. Ge ve God, dat de po gingen van ons Zeeuwsch Dagblad mogen slagen en dat steeds meer lezers dit blad ter hand mogen nemen, opdat zij uit de artikelen geestelijk voedsel mogen putten waar door zij staande kun nen blijven in deze arme, wegzinkende weest ontdek je bij wereld. (Van onze §-redacteur.) DEN HAAG, 15 Sept. E 55, het lijkt de naam van een figuur uit een speurdersroman. Maar in werkelijkheid is het de kernachtige aanduiding van een grootse nationale manifestatie, die in het voorjaar van 1955 te Rotterdam geopend zal worden. Dan, tien jaar na de bevrijding, zal het Nederlandse volk aan de wereld tonen, wat het sedert het dieptepunt van 1945 en ondanks de tegenslagen van nationale ramp in 1953 heeft gepresteerd en geweldige tentoonstelling van een omvang zoals heeft gezien. De overheid in al haar geledingen bedrijfsleven werken er aan mee, 1 scheepvaart, het onderwijs en nogal geheimzinnig waas over Y Y et schrijven van I I een propagan- dawoord voor het Zeeuwsch Dag blad kan niet moei lijk zijn! Het kost toch ook geen moeite de mensen er van te overtuigen dat zij iedere dag moeten eten om in het leven te blijven! Welnu, wat de dagelijkse maaltijden zijn voor onze stoffelijke li chamen, dat is de lectuur die we dag in dag uit onder ogen krijgen voor de verzadiging van on ze geestelijke honger. En in die dagelijkse lectuurvoorziening neemt de pers wel de voornaamste plaats in. Daarom is de vraag van zo groot belang welke krant dage lijks in onze huizen komt. En dat niet alleen voor onszelf maar ook voor onze huisgenoten. Vooral de hoofdartikelen in de krant kunnen van vérstrekkende in vloed zijn op de geestelijke van mee in komen. Als dit alles zo is is het dan te ver wonderen dat ik Het blijkt dat men °°k te fatsoenlijk n zijn! Dinsdag vergaderde de Stich- iijg van de Arbeid om te trachten als- Lg overeenstemming te bereiken over percentage van een toekomstige ^verhoging. En het onverwachte ebeurde: in de loop van de middag een communiqué worden ver stekt, waarin werd medegedeeld dat jerkgevers en werknemers elkaar hadden gevonden en dat men zou trachten een gezamenlijk advies aan de Regering uit te brengen. Overeen komen was echter dat ieder lid van de Stichting tevoren de door hem ver tegenwoordigde organisaties zou pol- seI1) opdat niet op het laatste ogenblik DOg een kink in de kabel zou komen. Gezien dit overleg moest het voor teder van de leden duidelijk zijn, dat het bereikte accoord nog geheim moest blijven tot het Vrijdag (op de volgen de vergadering) definitief kon worden gemaakt. Dit was althans de opvatting in C.N.V.-kringen. Op een desbetref fende vraag deelde de heer Ruppert n.l, aan een onzer redacteuren mede, dat hij de overeenkomst nog als ge heim zag en dat hij dan ook niet ver wachtte dat andere kranten, de Volks krant en Het Vrije Volk b.v. wel in staat zouden zijn het bereikte accoord te publiceren. Helaas is de heer Ruppert daarin wel heel ver mis geweest! De Volkskrant, Het Vrije Volk, De Telegraaf en ga zo maar door wisten alle in grote opmaak hun lezers mee te delen dat een loons verhoging van 6 pet. op komst is en dat deze niet-verplicht zal worden ge steld. De Telegraaf wist bovendien haarfijn te vertellen, wat de ministers Suurhoff en Zijlstra 's ochtend aan een delegatie uit de Stichting van de Ar beid hadden verteld: ’n huurverhoging van 15 pet. in het komende jaar welke gecompenseerd zal worden door een 2 pet. loonsverhoging en belastingverla gingen! Deze hele gang van zaken is toch wel de dwaasheid gekroond! We laten de vraag in het midden of het al dan niet juist is, dat dergelijke onderhan- delingsbesprekingen geheim worden gehouden maar als ze dan geheim zijn laat men dan ook de veelvuldige lekken dichten, die de Stichting van de Arbeid vertoont. En als dat niet kan, laten dan ook de vertegenwoordi gers van de prot. christelijke groepen het fatsoen dat ze tot dusverre in acht hebben genomen (en waarvoor men hen moet prijzen!) maar over boord zetten. Want het is te gek dat men een neutraal of een anders gekleurd dag blad moet gaan kopen wil men van dit soort nieuws op de hoogte blijven nieuws waarbij toch iedereen heel erg is geïnteresseerd! Alles wat tè is is verkeerd zegt men, behalve tevreden! Maar zelfs die te vredenheid is op het ogenblik bij ons ver te zoeken! HET WATER. Via een bezoek aan de boortoren van de zoutindustrie en de ja-knikker uit Schonebeek gaat het dan naar de afdelingen haven-, Rijn- en zeevaart, de scheepsbouw en de hoek waarin de baggerbedrijven en Rijkswater staat samen een beeld geven van de strijd tegen het water. Mannen uit Sliedrecht zullen hier o.m. het maken van een zinkstuk demonstreren. Ook de metaalindustrie en het bouw bedrijf hebben een zeer interessant en levendig paviljoen. Het nationaal paviljoen, waarover de voorzitter van de Tweede Kamer, dr Kortenhorst, de scepter zwaait, vormt het hart van de tentoonstelling. Hier ziet men, wat E 55 betekent: #en jaar energie in een democratisch door een Oranjevorstin geregeerd land. Op het Elf Provinciënplein wordt o.m. het herstel van de verbindingen na de oorlog tussen Noord en Zuid getoond: een verwoeste brug, een bai leybrug en een vernieuwde brug, daarnaast een weg vlak na de bevrij ding en een nieuwe snelverkeersweg. LANDBOUW. Een gioce brug voert over de West- zeedijk heen naar het park, waar allereerst landbouw, veeteelt en tuin bouw zijn ondergebracht. Een mo derne boerderij van het Noordoost- polder-type steekt sterk af naast het oude lös hoes uit Twente, dat hier ook verrijst. De boerenfamilie in de nieuwe boerderij zal de uitgebreide veestapel verzorgen, die stamboek- paarden, -rundvee en -varkens zowel als pluimvee omvat. Machines en ge wassen zijn cok aanwezig naast ex posities gewijd aan de voorlichting en het landbouwonderwijs. Bij de Maas zal de bezoeker ten slotte geconfronteerd worden met het bankwezen, de groothandel, de export, de research en de reclame en met het ARNHEM, 15 Sept. Het "bestuur van de Johanna Stichting te Arnhem heeft de plannen laten uitwerken voor de bouw van een dubbel paviljoen voor dertig ern stig lichamelijke gebrekkige kinderen, hoofdzakelijk kinderverlammings- en spastische patiënten. Het heeft hiertoe kunnen besluiten doordat de in samenwerking met de NC RV gevoerde actie „meer ruimte voor Loesje en andere lichamelijk gebrekkige kinderen” ruim een kwart millioen gulden heeft opgebracht. Dat het noodzakelijk is tot nieuwbouw over te gaan en het lichamelijke gebrek kige kind uit de bestaande ruimte-nood te helpen, blijkt wel uit de omstandigheid dat de Johannastichting thans reeds meer dan honderdveertig kinderen op de wachtlijst heeft staan. Het totale plan omvat het bouwen van vijf dubbele paviljoens, zodat de opname capaciteit ongeveer zal stijgen tot 250 300 patiënten, waaronder zeer vele pa tiënten, die zo gebrekkig zijn, dat zij nooit in de maatschappij zullen kunnen worden opgenomen. wordt in Rot- aandeel dat deze bedrijfstakken had den in de wederopbouw. Een zweefbaan van een km lengte zal de bezoekers op een snelle en voor hen interessante wijze van de ene hoek van het uitgestrekte ten toonstellingsterrein naar de andere voeren. De E 55, die ongeveer f 5.000.000 zal kosten, wordt op 18 Mei 1955 ge opend en b'ijft dan open tot 3 Sep tember zodat iedereen ruimschoots de gelegenheid heeft om de expositie te gaan bekijken. Zij is op Zondagen gesloten, zoals het ook past voor een waarlijk nationale manifestatie. Toch kon een buitenlandse persvertegen woordiger, die blijkbaar nog niet vol doende in de verhoudingen hier te lande is ingewerkt, bij het vernemen van deze mededeling zich niet van een weinig beleefde reactie ont houden. De voorbereidingen vergen enorm veel werk, maar daar personen van allerlei bedrijfstakken, richtingen en groeperingen hun volle medewerking verlenen is succes vrijwel verzekerd. Rotterdams burgemeester, mr G. E. v. Walsum, is ere-voorzitter van de Raad van Advies en onder de leden troffen we de namen aan van alle voorzitters van de grote werkgevers-, werknemers- en middenstandsorgani saties, van ir F. Q. den Hollander en de heer L. Neher, van vooraanstaan de industriëlen als ir P. F. S. Otten, mr J. Mey. en en jhr mr J. H. Lou don. In de comité’s voor de verschil lende afdelingen namen de beste des kundigen op elk terrein zitting. Uit deze lange naamlijsten blijkt over duidelijk, dat de E 55 werkelijk na tionaal is, dat zij zeer grootscheeps is opgezet en dat we daarom op een prachtig resultaat mogen rekenen. Als ook de bredere groepen van werkgevers en werknemers zich hier mee accoord verklaren zal er dus misschien al binnen veertien dagen een niet-verplichte loonsverhoging maximaal zes procent worden leend. Wat wil dat zeggen? De gang van zaken wordt nu zo: de Stichting van de Arbeid brengt waarschijnlijk Vrij dag advies uit aan de regering. Als dit advies wordt opgevolgd deelt de Re gering mede dat zij bereid is aan die bedrijfsgroepen die daarom vragen vergunning te verlenen de lonen met maximaal 6 pet. te verhogen. Of die zes procent er komt hangt dus af van het overleg in de bedrijfstakken tussen werkgevers en werknemers. Voor het grootste deel van de bevol- r*r‘g is die zes procent dan wel zeker, bestaat in Nederland immers een tekort aan arbeidskrachten en ook op be arbeidsmarkt heerst nog altijd de °ude wet van vraag en aanbod: lonen gaan omhoog als er vraag is naar per soneel. Voor een ander, kleiner deel is die zes procent echter lang niet zeker. In 'erschillende bedrijfstakken zal men genoegen moeten nemen met een la- ger Percentage, omdat de werkgevers r“et bereid en ook niet in staat zijn geven. Dat hieruit arbeidsge- zullen voortkomen staat wel en dat het College van Rijksbe- -J het niet gemakkelijk zal ‘Jgen is ook een niet al te gewaag- Voorspelling. Want het feit blijft sinds 1 Januari de kosten van het 'ensonderhoud weer met plm. vier th®este8en cle groepen die ons dus een mindere loonsverhoging ^bSen dan vier pet., vallen weer te- öen in s^ua^e van een jaar gele- oVe’, men was er algemeen van ruigd dat die situatie niet langer ”eer houdbaar was! bekend PjonSianS (Noord-Korea) heeft Jent ?emaakt, dat het eerste contin- ^onsia„nese troePen Dinsdagavond uit Waa\. ,naar China is vertrokken. %ese Jnlijk zouden zeven divisies w°rden. ,,vrijwilligers” gerepatrieerd

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3