Hel Sperl Cl M' Bouw van 11 wijkgebouwen kon nog niet worden gegund SI altliel» er d doe het VANDAAG! Rode Kruis wijst negen bestuursleden aan Er zijn niet voldoende export-uien ge Stel NIET uit tot Belangrijke zaken aan de orde 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Wederopbouwplan wordt gewijzigd morgen, BELANGRIJKSTE DUELS WERDEN AFGELAST Prijs zal omstreeks nieuwjaar verdubbeld zijn Dokter van der Slikke vraagt ontslag Aantal verenigingen bleef in 1953 gelijk, maar het ledenaantal steeg Zeeuwse Groene Kruis vergaderde in Zierikzee Vier Vlaanderen rit. Areaal bleef 1300 ha beneden vorig jaar Safell enms Het ziekenhuis te Zierikzee. Vergadering Herv. Mannen verenigingen op het eiland Tholen. Zeeuwse Korfbalcompetitie SCHEEPSTIJDINGEN •Aulc* mcVtltsmc BR strijde conch het C qehoi Dat i bleke tie, d eensc Euro nog Raad voor de landbouw voorlichting in Zeeland. Sell alten Om de persoonlijke schaaktitels. Snelschaaktournooi. Als Gewestelijk Commandant van het Rode Kruis-corps MIDDELBURG, 13 Sept. Dokter P. C. J. van der Slikke, Gewestelijk Commandant van het Rode Kruiscorps in Zeeland, heeft per 1 Januari 1955 als zodanig ontslag gevraagd. Hij is voor nemens op die datum ook zijn functie van gemeente-geneesheer wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neer te leggen. Jaarvergadering „Het Groene Kruis”, Souburg-Ritthem. Spcrlspaeg el Elkerzee gaat collecteren voor slachtoffers in Oostenrijk. ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 14 September 1954 Pagina 2 Qinsda Zee- van van komt Ingezonden Mededeling (Adv.) uit aan de eerste kla^sers. Adres: W oonplaats: leden. Vier hunner zullen wor- in- huis te Zierikzee. gelijks bestuur worden gevormd van zo- Hier volgt het adres van de nieuwe abonné: Naam: Met ingang van 1 Nov. a.s. is benoemd tot administrateur bij de Nutsspaarbank te Zierikzee, de heer M. de Regt, aldaar. Middelburgse kampioenschappen. Op Zaterdag 25 Septem ber opent Will van Zoelen tafeltennisseizoen SINT ANNALAND, 13 Sept. Donder dag 23 September a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk te Tholen een samenkomst gehouden worden van de Mannenvereni gingen op het Eiland Tholen. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 1. Opening door ds R. C. van Putten, Ned. Herv. Predikant te Oud-Vossemeer; 2 Ds A. Vroegindeweij, Ned. Herv. Predikant te Veenendaal spreekt over: „Waarom Her vormd Gereformeerd?”; 3 De Eerwaarde Heer H. J. Begeer uit Tilburg spreekt over het onderwerp: „Verstaat gij ook, hetgeen gij leest?”; 4 Slotwoord door ds C. J. P. Lam, Ned. Herv. Predikant te Poortvliet. De collecte voor de kankerbestrijding bracht te Heiukenszand f 91.30 op en te Waarde f 85.35. De M.R-1 stand niet se vi supri meni losge ning niets Fran pran meel laag heer tuig) een voor hun iede mer hert de Mer Frai satii blei corr E.D looj ook nin. Eer par woi geb ger lee: pui 1 me Mo dai Fr; he He K. on Fr vil Dt de dr Di en w< AAGTEKERK 13 te Singapore. ARKELDIJK 11 Surabaja-Semarang. INDRAPOERA 12 Aden-Suez. NOORDAM 11 New York-Rotterdam. SALLAND 11 te Buenos Aires. AKKRUMDIJK 15 te Houston verw. BLOEMFONTEIN 12 Luderltzbay-Kaapst. BLOMMERSDIJK 13 te Marseille. BLIJDENDIJK 13 te New York. BOSCHFONTEIN 13 Kreta-Port Said. COTTICA 12 Trinidad-Paramaribo. til m da er ge of h« m H m te V d; N n; m n; ei g< VI di rr d S( rr E per week Deze nieuwe abonné wil per maand betalen. per kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. _,egeven uit pure vriendschap voor de krant door Uw abonné: ZIERIKZEE, 13 September Toen het nieuws bekend werd, dat een be langrijke gift van het Zweedse Rode Kruis zou worden bestemd voor de bouw van een goed geoutilleerd en zeer modern ziekenhuis te Zierikzee, werd deze mededling met grote vreugde ont vangen. De bouw van zo’n ziekenhuis maakte al vele jaren onderwerp van bespreking uit op Schouwen-Dulveland. Het is echter te begrijpen, dat het Ro de Kruis enige zeggenschap over dit ziekenhuis wenst te hebben om te zien hoe de gelden worden besteed en hoe het gebouw zal worden geëxploiteerd. Daarom is in de statuten van de Stich ting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen- Duiveland een aantal bepalingen opge nomen, welke hierin voorzien. Een eerste voorwaarde is, dat het zikenhuis open staat voor alle gezind ten en dat het dus ten goede komt aan alle inwoners van het eiland, overeen komstig de statuten van het Rode Kruis zelf. Voorts is de bepaling op genomen, dat van de raad van be stuur de voorzitter en acht leden wor den aangewezen door het bestuur van het Nederlandse Rode Kruis. Dit zal minstens vier personen aanwijzen, die In de week van 20 tot 25 September wordt weer be- het kampioen- de RAC-Zuid, Met grote erkentelijkheid werd ver meld, dat door bemiddeling van de Ge neeskundig Inspecteur der Volksgezond heid een aantal electrische verwarmings- kussens en door bemiddeling van het Rode Kruis een zending ontsmettingsma- teriaal, spuiten, naalden, enz. aan de ge troffen verenigingen kon worden uitge reikt, terwijl door de bereidwilligheid van de A.N.V. Groene Kruisverenigingen, die alles verloren, aan de nodige maga- zijnartikelen konden worden geholpen. Gelden, die gegeven werden voor de ge troffen verenigingen, zullen een bestem ming krijgen, als de bouw der wijkge- bouwen een feit wordt. VERENIGINGEN EN LEDENTAL Het aantal aangesloten verenigingen (77) bleef gelijk. Niet alle tonen een opgewekt leven en niet alle besturen zjjn voldoende bekend met het werk (speci aal het praeventieve gedeelte). Hier en daar krijgt men de Indruk, dat het Groe ne Kruispannetje op een klein pitje staat te sudderen en dat een cursus voor be stuursleden over hun taak gewenst zou zijn, aldus merkte de secretaris op. Misschien zou het in sommige afdelin gen wel nuttig zijn het bestuur uit te breiden met enkele nieuwe en zo moge lijk jonge leden, die enthousiast voor het werk zijn. Het aantal leden bedroeg op 31 December j.l. 43647 tegen 42614 een jaar daarvoor. KINDERHYGIENE EN WIJKVERPLEGIN G. De districts-verpleegsters voor de kin- dehygiëne, de zusters J. Fuykschot en Als u geregeld laxeermiddelen slikt, 18 er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zot Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Le* verpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter’s Leverpilletjes stellen uw inge- wanden In staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tüdelük vertra* gen, neem dan tUdeltfk Carter’sLeverpllletjel om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver» stopping kwijt en vervalt u niet In de laxeer» mid delen-gewoonte. Haal direct Carter's Le» verpilletjes, f 1.20 per flacon. Schuttershof, vooral ook voor schouwers een verbetering betekent. Men verwacht niet zoveel deelnemers als verleden De schaakvereniging „Mid delburg” hoopt Vrijdag a.s. in „De Gouden Pootte” een propaganda-snelschaak- tournooi te organiseren. De deelname staat voor ieder een open. Er wordt gespeeld volgens de reglementen van de K.N.S.B. in groepen van zes of acht. Als prijzen zijn er enkele boekenbonnen beschikbaar. GOES, 13 September In de twee maandelijkse vergadering van de Raad voor de Landbouwvoorlichting in onze provincie werden twee hoogst belang rijke onderwerpen aan de orde gesteld. Het eerste betrof de verhouding tus sen de Verenigingen voor Bedrijfsvoor lichting en de Landbouworganisaties enerzijds en die tussen deze verenigin gen en de Overheid anderzijds. De Raad was van oordeel, dat de Verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting een nuttige functie vervullen, maar dat het niettemin gewenst zou zijn met de besturen van deze verenigingen van ge dachten te wisselen omtrent haar plaats in de agrarische samenleving. Omtrent de wenselijkheid het land bouwkundig onderzoek in de provin cie te coördineren en te verbreden liet de Raad, bijgestaan door daartoe uitgenodigde vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en Hoofden van Dienst, zieh inlichten door de heer Ir J. D. Dorst. De daaropvolgende gedachtenwisse ling leidde tot het besluit om deze voor landbouwend Zeeland belangrijke aange legenheid verder in studie te nemen. Op de eerstvolgende vergadering van de Raad zal daarom deze kwestie nog maals aan de orde worden gesteld. GOES, 13 Sept. Het ziet er naar uit, dat het seizoen 19541955 een tekort zal opleveren aan uien voor de export. Voorzichtige schattingen leren, dat er maar 50 tot 60 van de hoeveelheid uien, die in andere jaren be schikbaar was, zal kunnen worden geëxporteerd. Nu moet hieraan onmid dellijk worden toegevoegd, dat de normale hoeveelheid van 100 tot 120 millioen kilo de laatste jaren de prijs laag hield, omdat er teveel uien waren of althans zoveel, dat de concurrentie te groot was. Daarvoor behoeft dit seizoen niet te worden gevreesd, want vele zo niet alle factoren werkten ertoe mee, dat de opbrengst aan de lage kant zal zijn. De eerste factor was de uitzaai zelf, i thans zal bedragen, maar aangezien de die ruim 1300 ha beneden het areaal I vrees bestaat, dat het uitvalpercentage van het vorige jaar bleef. Was het daarbij gebleven, dan zou er van een tekort geen sprake zijn geweest, omdat het areaal vorig jaar zó groot was, dat alle kwekers verliezen leden en ook de handelaren een veer moesten laten. Na de uitzaai bleef het lang koud en droog, zodat een gedeelte van de uit zaai niet tot ontkieming kwam. De overvloedige regen, die later viel, deed het product ook geen goed. Het werd geteisterd door valse meeldauw en zal, naar wordt gevreesd, erg vat baar zijn voor schimmel en koprot. Aangezien de meeste uien nog in de grond zitten zal de houdbaarheid pas over enige tijd blijken. De oogst van de pootuien viel in elk geval tegen, zodat de prijs momenteel zeer behoor lijk is. Spreekt men anders in deze tijd van het jaar van een goede prijs, wan neer men verkopen kan tegen 8 of 10 cent per kilo, in de afgelopen weken werd in sommige gevallen niet minder dan 17 cent betaald. Door groter aan bod liep de prijs enigszins terug tot 14 en 15 cent; maar dit is ook altijd nog een behoorlijke prijs. Verwacht wordt, dat de uienprijs omstreeks nieuwjaar het dubbele van In hem zal het Rode Kruis een zeer actieve en deskundige medewerker verliezen en het zal niet gemakkelijk zijn in de ontstane vacature te voor zien. De heer Van der Slikke heeft zich met name tijdens en na de ramp doen kennen als een geboren organisator. Na deze periode is hij onmiddellijk begon nen de gebleken hiaten in de organisa tie aan te vullen. O- EN WEST-SOUBURG, 13 Sept. In de jaarvergadering van „Het Groene Kruis”, Souburg-Ritthem, die onder leiding van de heer K. H. van Duyvenvoorde (wegens ziekte van de heer J. de Priester) werd gehouden, bleek uit het jaarverslag van dè secre taris, de heer F. Leenhouts, dat de vereniging momenteel 1560 leden telt. De penningmeester, de heer J. de Rij ke, kon melding maken van een batig saldo voor het Groene Kruis. De re kening van de T.B.C.-afdeling sluit daarentegen met een nadelig saldo van f 1600. Besloten werd klein materiaal, titel „kampioen land”. Voor het kampioenschap eerste klasse wordt een voorronde gespeeld in vier groepen, die een dubbelron- dige competitie spelen. De vier winnaars komen dan in de finale, die eveneens het persoonlijk schaak- deling voor de voorronde luidt als volgt: Groep A: J. Wielemaker (Middelburg), I. Kense (Souburg), Chr. Schipper (Koudekerke) en Gabe Woudstra (Middelburg). Groep B: G. Klap (Kou dekerke), L. J. Woudstra (Middelb.) en A. J. Scheele (Breskens). Groep C: L. A. de Vlie ger (Breskens), D. Joziasse (Koudekerke), A. J. Nie- markt (Souburg) en A. Flo- russe (Middelburg). Groep D: L. J. Verkerk (’s-Gravenpolder), A. J. de Coninck (Temeuzen) en A. Marinusse (Koudekerke). ZIERIKZEE, 11 Sept. Het jaar 1953 zal ook in de geschiedenis van het Zeeuw Groene Kruis te boek blijven staan als een jaar van verdriet en ontwrichting 0 dat in vrijwel elke zwaargetroffen gemeente een afdeling van het Groene Kr l' bestond. Maar ook was 1953 een jaar van taaie pogingen tot herstel van wat ver loren ging, ja zelfs hier en daar van uitbouw van het werk. Deze opmerking/ maakte de heer A. de Lange, secretaris van de Prov. Zeeuwse Vereniging u,( Groene Kruis”, in zijn jaarverslag, dat werd uitgebracht en goedgekeurd in tie van daag in „Het Huis van Nassau” onder voorzitterschap van burgemeester jhr R Roëll van Haamstede gehouden algemene vergadering. Uitvoerig ging de heer Dj Lange in op al hetgeen het vorige jaar moest worden gedaan om de gevolgen van de ramp ongedaan te maken. Hij releveerde de vorstelijke gift van de Zwitserse Radio Glückskette aan de Alg. Nederlandse Vereniging Het Groene Kruis, Helaas kon de gunning van 11 wijkgebouwen in Zeeland op 29 Juli j.l. te Utrecht niet doorgaan, omdat de bedragen, waarvoor werd ingeschreven, te hoog lagen. Dit was een grote teleurstelling. Het bestuur van de Alg. Ned. Ver. moet zich nu op. nieuw beraden over de vraag hoe verder dient te worden gehandeld. Y. M. M. Stelleweg, hadden weer volop werk, zoveel zelfs, dat aan de minister van Sociale Zaken werd verzocht een derde zuster te mogen benoemen, welk verzoek werd ingewilligd. Benoemd werd - naar een mededeling van de voorzitter - mej. C. P. de Vries te Eerbeek, die op Schouwen, Tholen en Sint Fhilipsland zal werken. Het aantal Groene Kruis- wijkverpleegsters bedroeg eind vorig jaar 60. Sommige besturen hadden moeite een vacature vervuld te krijgen, vooral wanneer men een zuster geen behoorlijk) huisvesting kon aanbieden. Middelburg wil een vierde en Zierikzee een tweede wijkverpleegster benoemen. Pogingen om in West Zeeuwsch-Vlaau. deren een reorganisatie der wijkverple ging' tot stand te brengen, die tot meer efficiency zou leiden, slaagden ondanks verschillende besprekingen niet. ZEDELIJKE VOLKSGEZONDHEID, Het jaar 1953 was voor de zedelijke volksgezondheid (de bestrijding van de geslachtsziekten), welke dienst door Groene en Wit-Gele Kruis gezamenlijk wordt uitgeoefend, zeer druk. Vooral Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen leverde weer een zeer groot aantal nieuwe gevallen op. Hier werden op de drie adviesbureau! 258 nooit behandelde gevallen ingeschre ven. West-Zeeuwsch-Vlaanderen gai een zeer belangrijke stijging te zien, n.l. van 9 gevallen in 1952 tot 68 vorig jaar. Op Schouwen-Duiveland nam het aantal toe van 24 tot 42. Tholen leverde geen nieu we, Goes 11 nieuwe gevallen op, terwjjl het aantal ingeschreven patiënten te Mid- delburg steeg van 37 tot 48. DE FINANCIËN. Het jaarverslag van de penningmeester meester, de heer P. L. Abrahanise, meld de, een nadelig saldo over vorig jaar van f 9093,96, terwijl dat van het Provinci aal Bureau, ten laste der vereniging, f 942,78 bedroeg. De contributie der leden bracht ruim f 9330.op en het provin ciaal subsidie bedroeg f 2017.—. In de vergadering werden de attre- dende bestuursleden, de heren mr A. J. v. d. Hoeven te Tholen, H. I. Brakman te Retranchement en dr M. C. Polderman te Yerseke herkozen. Voor Schouwen- Duiveland werd burgemeester J. Koniejj» van. Ouwerkerk gekozen. Volgend jaar hoopt men in Cadzand te vergaderen. Na de koffietafel sprak dr G. H. Ch. Cath, secertaris-generaal van de A.N.V, over de bouw en de inrichting van wijk gebouwen. \7 erschillende ontmoetingen in de Zeeuwse korfbal- V competitie konden Zaterdag vanwege de slechte ge steldheid van de terreinen wederom geen doorgang vin den. Hierdoor laat de tweede kampioen nog even op zich wachten en werd ook de eerste degradatie-gegadigde niet bekend. In de eerste klasse ging één wedstrijd door, n.l. de ontmoeting ZeelandiaTjo- ba, die door eerstgenoemde club met 64 werd gewon nen. Swift II deed van spreken door Vios welis waar geen grote maar toch een zeer beslissende 34 nederlaag te bezorgen. De Krabbendij kenaars hebben het er dus wel een beetje bjj laten zitten. Ook in deze klasse (tweede klasse) werd slechts een wedstrijd ge speeld. Swift HI deed het in de derde klass A. minder goed en verloor van Zuidwesters met 43. Voor deze zwaar bevochten overwinning ver dienen de Zuidwesters on getwijfeld een pluim. Animo moest op bezoek bij A.K.C. en kwam liefst met een 90 overwinning huiswaarts. In de derde klasse B. kon Swift IV gemakkelijk de baas blijven over Madjoe II (7—3). Ook in de derde klasse C. moesten enkele wedstrijden worden afgelast. De enigste wedstrijd, die doorgang vond, Tjoba IIZeelandia II, eindigde in een grote overwinning (110) voor ’s-Heer Hendrikskinderen. In de derde klasse D. moest Togo III het onder spit delven tegen Vios II (31) dat ook deze keer geen steek liet vallen, snoepte Blauw Wit I Luctor II een puntje af (22) en zegevierde de Poel II met 30 over Blauw Wit II. Bij de adspiranten ten slotte moest de wedstrijd Swift A—Vios worden ge staakt vanwege de weers omstandigheden. Spijtig voor de Middelburgers, want op dat moment had den ze reeds een 60 voor sprong. In de afdeling B behaalde Swift B een overtuigende zich zege op Zuidwesters B (6-0) r 1 et s<_van ae o-jzoiiue-e cementen IJ loopt ten einde. Deze maand komen er nog en kele (de Middelburgse tafeltenniskampioenschappen, een prof koers te Oostburg en enkele wandeltochten) maar dan blijven alleen nog maar de verschillende competities over. De voetballers zijn hiermee inmid dels al begonnen. Over het algemeen is onze provincie vrij goed be deeld geweest met bijzondere sportevenementen. He laas waren zij slechts een enkele maal van meer dan provinciale betekenis. Sportgebeurtenissen van internationale betekenis hadden wij ook. Wij denken hierbij bijvoorbeeld aan de Benelux Ronde. Hoewel wij er van overtuigd zijn, dat de organisatoren hun best hebben gedaan, zijn wij er even zeer van overtuigd, dat zij er beslist niet uit gehaald hebben, wat er in zit. Hetzelfde geldt voor de Scheldebeker-zwemwed- strijd. Een evenement, dat zo’n omvangrijke organi satie vereist en dat in sportief opzicht zulke gewel dige mogelijkheden biedt, moest de deelname trekken van Europa’s beste lange afstand-zwemmers. De „in ternationale” deelname bestond uit drie buitenlan ders, die echter een ondergeschikte rol speelden. Ook dit sportgebeuren biedt veel meer mogelijkheden, dan er uitgehaald worden. Er kunnen nog wel meer sportgebeurtenissen wor den opgesomd, waarop het bovenstaande van toepas sing is. Dat is jammer, want nu wordt er heel wat werk verzet door de organisatoren van sportevene menten, terwijl de resultaten toch beneden de ver wachting en beneden de mogelijkheden blijven. Het seizoen is amper voorbij, maar reeds nu is het- tijd om zich over deze zaken te beraden. Laat ons hopen, dat allen, die bij de organisaties betrokken zijn, in de komende wintermaanden de juiste weg weten te vinden. team L. v. d. Berg (Veghel) kampioen en J. Smulders (Breda) 0-5 en in de B.-klasse kwam het team J. Woldijk en J. J. Harms (Wassenaar) met de (vierde klasse minste strafpunten uit de bus (0-9). „Onbillijke positie”. Door een op initiatief van de vereniging R.C.H. Zater- het tafeltennisseizoen met Utrecht gehouden de organisatie van de Mid- tweede, delburgse kampioenschap- - pen. Het is de derde maal, dat deze kampioenschappen i en gonnen met de wedstrijden dubbelrondig zal zijn. De in- om het persoonlijk schaak- deling voor kampioenschap van Zeeland hoofdklasse en eerste klas se. In de hoofdklasse spelen S. Sanders (Middelburg), M. J. Quakkelaar (Terneuzen), P. J. v. d. Sande (Terneu zen) en W. J. Plinsinga (Vlissingen) een dubbel- rondige competitie om de als bedden en ledikanten, aan te schaffen. Betreurd werd, dat het ter mijn voor uitlening van artikelen vele malen werd overschreden. De heren J. Vos, P. de Rijke (Sou burg) en Cevaal (Ritthem) werden bij acclamatie herkozen als bestuurs lid. Een drietal leden werd wegens te grote contributie-achterstand ge royeerd. Gedurende deze maand September vindt U iedere dag op dit plekje in ons „Zeeuwsch Dagblad” het invulformulier, waarop ge naam en adres van Uw nieuwe abonné, ge wonnen uit pure vriendschap voor Uw dagelijkse gast, kunt invullen. En dan wilt ge wel zo vriendelijk zijn dit formulier zo vlug mogelijk naar Goes te zenden. Natuurlijk zijn vriendschap. Zaterdag hield de Zeeuws Vlaamse Automobiel Club de Vier Vlaanderen Rit, een kaartleesrit door Belgisch Oost- en West Vlaanderen en door Oost- en West Zeeuwsch Vlaanderen over een afstand van ruim 250 km. De start was te IJzen- dijke en de finish te Ter neuzen. Er waren 48 deel nemende teams, waarvan 20 in de A.-klasse, die deel namen aan schap van voor welk kampioenschap deze rit meetelde en die een gemiddelde moesten rijden van 48 km per uur en 28 teams in de B.-klasse, die een voorgeschreven gemid delde snelheid van 40 km per uur had. In totaal kwamen dertien teams zonder strafpunten aan de finish. De zilveren wisselbeker van de Zevac naar het team Ra- mondtScheele uit Terneu zen, met 0 strafpunten. In dag te vergadering van 1 derde en vierde klassers, is een werkcommissie samen gesteld, die met grote spoed worden gehouden en dit- een voorstel zal uitwerken maal heeft men de beschik- om voor te leggen aan de op king over de grote zaal van 30 October te houden bonds- het Schuttershof, hetgeen vergadering, teneinde te be- vooral ook voor de toe- werkstelligen, dat de huidi ge moeilijke en onbilliijke positie van het lagere voet bal wordt opgeheven, door deelnemers als aan het lagere voetbal de- jaar, omdat de vereniging zelfde rechten te geven als ’t Zand inmiddels is opgehe- aan de eerste klassers. ven en ook de PZEM niet we U zeer erkentelijk voor dit blijk van zo veel spelers zal afvaar digen. In ieder geval wor den ’s middags weer de voorronden gespeeld en ’s avonds de finales. Er wordt gespeeld in de eerste, twee den, derde en vierde klasse heren-enkelspel, in een da- mesafdeling en in de eerste, tweede en derde klasse he- ren-dubbelspel. De kampioen van Mid delburg (eerste klasse he ren-enkelspel) komt dit jaar voor het eerst in het bezit van een wisselbeker. ging Verder zijn er in elke klas se twee prijzen. De kam pioenen van verleden jaar de A.-klasse zegevierde het waren: Hofman (eerste kl. heren-enkelspel, van Middelburg), de Dreu (tweede en derde klasse he ren-enkelspel) en mevrouw Hermanides enkelspel damesafdeling). ELKERZEE, 13 September - de raadsvergadering van Elkerzee naar aanleiding van een schrijv van de herstelcommissie besloten e i lijstcollecte te houden voor de sIac’, offers van de overstromingsramp Oostenrijk. n Daar het ministerie van u., W. heeft toegestemd in de bouw een bijzonder lagere school te °c 'rendijke, werd besloten de bou" gunnen aan de aannemer C. A. ri te Haamstede. d9 Tot wethouder werden gekozi heren Padmos (A.R.) en de (C.H.). Daar deze laatste zijn ben» ming niet aanvaardde werd in de. plaats gekozen de heer M. b a d ren (V.V.D.). Tot plaatsvervangend wethouder werd benoemd ae van Eenennaam (C.H.). ,„nnin- De bouw van twee Deense ,s9 gen werd gegund aan de Aw Aannemerscombinatie voor vermeerderd met i 3200 voor trekken van vreemde arbeld^ra'rmond zeven leden. Vier hunner zuilen wor- Aan de N.V. Panogro te acbt den benoemd door het Rode Kruis, werd de bouw opgedrag g per twee door de raad van advies en de woningwetwoningen voor De bezwaarschriften van kerk en de Ned. Herv. gemec^rdeI1 I zake het wederopbouwplan wij. ingewilligd, zodat dit plan e ’de be- ziging zal ondergaan. Ee “uwer J. zwaarschrift, dat van lan C. de Vrieze, die had veiwpian weiland buiten het wederopb te laten vallen, werd m.a.s. a woonachtig zijn in Zeeland, liefst op Schouwen-Duiveland. Een lid van de ze raad van bestuur wordt benoemd door de gemeente Zierikzee en een ander lid door Ged. Staten van Zee land, terwijl vier leden hun benoe ming van de raad van advies ontvan gen. Zij hebben vier jaar zitting. De raad van advies bestaat uit ver tegenwoordigers van de deelnemende gemeenten. Elke gemeente heeft één vertegenwoordiger. Het kapitaal der Stichting bestaat uit zoveel maal honderd gulden als er deelnemende gemeenten zijn. Naar rato van het in wonertal zullen de nadelige explotatie- saldi door de gemeenten moeten worden gedekt. Voorts zullen de ge meenten voorlopige bijdragen moeten verstrekken en het nodige kapitaal voor de bedrijfsuitvoering moeten ver schaffen. Het Rode Kruis brengt in de Stichting het ziekenhuis in met de daarbij behorende grond en de inven taris. Het is de bedoeling, dat de in ventaris van het ziekenhuis te Noord- gouwe om niet zal worden afgestaan jat het personeel van het ziekenhuis aan het ziekenhuis te Zierikzee. te Noordgouwe Indien het dat wil Uit de raad van bestuur zal een da- overgaat naar het nieuwe zieken- i i 1 J mam ViArilr-ina zevende door de gemeente Zierikzee. woning, excl. f J577. Twee van de door het Rode Kruis te' benoemen personen moeten op het eiland wonen. De tarieven zullen door de raad van bestuur worden vastgesteld. Het is voorts de bedoeling, dat het personeel van het ziekenhuis te Noordgouwe indien het dat wil zeer hoog zal zij’n de keuring van export-uien is uiterst streng en moet dat wel zijn om onze naam in het bui tenland hoog te houden geven vele telers er de voorkeur aan reeds nu te verkopen. Een beetje meer spreiding In het aanbod zou momenteel zeker gunstig werken. WAT ER WERD UITGEVOERD. De geëxporteerde hoeveelheden uien in de maanden Juli en Augustus be droeg ongeveer 10 van het kwan- turn, dat vermoedelijk beschikbaar zal zijn. Van deze 7 millioen kilo ging 6% millioen naar Engeland en 200.000 kg naar het Engelse leger aldaar. België nam ruim 175.000 kilo. Duitsland, dat anders meestal op de tweede plaats komt en Engeland in het begin van het seizoen weinig toegeeft, werd nu vier de met eveneens 175.000 kilo. West- Indië nam 60.000 kg. Onze mensen in Nieuw-Guinea weten blijkbaar de Ne derlandse uien ook te waarderen en vroegen 12.000 kg., terwijl 20.000 kg. naar de Ver. Staten werd verscheept. Zijn het ook Amerikanen, die de 10.000 kg., welke naar Ijsland gingen, voor hun rekening namen? Of zouden de IJslanders zélf de Hollandse uien op hun tafel hebben? Verdere afnemers waren nog Afrika, Ierland, Noorwegen, Canada en Zweden, met hoeveelheden die aanmerkelijk beneden de 10.000 kg lagen. Is dus de toekomst voor de uien gun stig, de export tot heden was beslist ongunstig in vergelijking met het jaar daarvoor, toen ruim 12*/i millioen kilo de grenzen overging, waarvan S'/j mil- loen naar Engeland en 2% millioen naar Duitsland.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2