GEEN OVEREENSTEMMING IN STICHTING VAN DE ARBEID WEST-DUITSLAND LID VAN DE NAVO Vakbonden wijzen voorstel van werkgevers van 5 pCt af C.N.V. wenst loonronde 7 pCt. van aan GESLAAGDE NOODLANDING VAN K.L.M.-CONVAIR Dit jaar slechte oogst van suikerbieten 1325 doden in Orleansville Moordpartij op West-Java Weer bommen op Amoy Ned» jeugd hielp vluchtelingen Volledige overeenstemming te Brussel tussen Benelux en Engeland Deel van ‘Triton' aan de wal Eden stelt voort De piloot verloor een wiel.,. In de stromende regen Zeesluizen en Keersluisbrug te Vlissingen geopend Aangepast aan de eisen van het moderne verkeer Een half uur intense spanning op Schiphol f Grote activiteit van benden. Raad In enkele regels wij nog Ds Steenbeek draagt het geld over DE BILT ZEGT: Enkele buien. van Ovezande stelde begroting vast. PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Spionnageproces in Sjanghai. Spionnagecomplot in Perzië opgerold. ma 10e JAARGANG No. 2884 L geslaagde nood- gelopen MAANDAG 13 SEPT. 1954 Directeur: TACQ DE SMIT Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord De politieke commissie van de Ara bische Liga heeft in Cairo besloten In donesië volledig te steunen in het ge schil met Nederland over West-Nieuw- Guinea. AMSTERDAM, 11 September. Er kan in September nog veel met het suikergehalte gebeuren, maar dat wij een goede bietenoogst tegemoet kun nen zien is niet waarschijnlijk, zegt het voorlichtingsblad van de N.V. Cen trale Suiker Maatschappij. Een natte zomer als deze zullen weinig mensen zich kunn enherinneren. ’t Wordt een slecht jaar en zij die nog hoop hebben dat een goede bietenopbrengst de rest van hun tegenslagen zou kunnen dek ken, zullen waarschijnlijk ook teleur gesteld worden, want de monsters in de groeiperiode getrokken wijzen uit, dat het wortelgewicht op het ogen blik ongeveer 15 procent beneden dat van het vorige jaar ligt. Er is niet veel hoop dat, mocht er droog weer komen, deze schade wordt ingehaald. geweest. Radiografisch werd gezagvoerder Goedheer aldus werd besloten, dat 22— zou doch taI Eerst moesten echter alle i om terstond hulp te verlenen ,het landen 1 DE SLUIZEN. Met een sierlijke draai naderde de „vloot” klokslag vier uur de grote De raad van Ovezande heeft de begro ting voor 1955 vastgesteld. Hierin is op genomen een herbestrating van de Dreef, alsmede een verdere herbestrating van de ’s-Heerenhoeksedijk. De eindcijfers waren f 175.263,91 in ontvang en uitgaaf met een post onvoorzien van f 3470,10 voor de gewone dienst en f 398.138,28 in ontvang en f 356901, 94 in uitgaaf, alzo een batig slot van f 41.236,34, voor de ka- pitaaldienst. ZEEUWSCH DAGBLAD Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE DE BILT, 12 Sept. Wisselend be wolkt met enkele buien, sommige met onweer. Overwegend matige Westelij ke wind. Ongeveer dezelfde tempera turen als gisteren. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 6.11 u., onder 19.00 u. Maan op 19.05 u., onder 8.29 u. Hoogwater Dinsdag 14 Sept.: Vlissingen: 2.31 u. 2.41 m., 14.42 u. 2.37 m. Terneuzen: 2.59 u. 2.57 m., 15.15 u. 2.51 m. Wemeldinge: 4.24 u. 2.01 m., 16.42 u. 1.86 m. Zierikzee: 4.15 u. 1.74 m., 16.26 u. 1.60 m. NED. VAKCENTRALE. Inmiddels heeft de Nederlandse Vak centrale een verklaring uitgegeven over het vraagstuk van de nieuwe loonronde. In deze verklaring wordt gezegd, dat het wenselijk is aan het be drijfsleven een vergunning te geven tot loonsverhoging. Het bestuur meent een oplossing te zien in het verhogen van de loonmaxima, aangezien het niet gaat om een aanpassing van de minimum lonen, maar om het toekennen van een zeesluis. Aan beide walkanten ston den honderden mensen om van het stukvaren getuigen te zrn. Het ging snel en grondig! Op het moment, dat het lint in tweeën was gebroken, begonnen de scheepssirenes te loeien als bij een dijkdichting. Toen dit feestelijke ge luid was verstomd, klonk het Wilhel mus, gespeeld door de Kon. Harmo nie „Ons Genoegen”. Het schutten nam een minuut of twintig in beslag en toen werden de sirenes opnieuw in werking gesteld: de „vloot” kon verder. Door een „es corte” van jollen bemand door de zeeverkenners, die de roeispanen als een eerbiedige groet omhoog staken aan de ene en gepavoiseerde jach ten aan de andere kant voeren de schepen naar de Houtkade, waar zij terstond hulp worden getroffen, gezagvoerder verzocht werd 12_.i tot nader order te evenredig aandeel aan de arbeiders in de welsvaartsstijging. Op deze wijze wordt bereikt, dat de categorieën werknemers, die het meest hebben bij gedragen tot de welvaartsstijging, op legale wijze aanspraak maken op een hiermee in overeenstemming zijnde in komenspositie. Een van met een spionnagezaak reeds 435 officieren den nog zestig officieren gezocht. Ook Wordt een aantal burgers voor onder vraging vastgehouden. Een geheel complot is opgerold. De gearresteerden zullen spoedig worden berecht. Van militaire zijde is vernomen, dat Azmoden zal eisen, dat het merendeel van de gearresteerden als verraders, ter dood zal worden ge bracht. gelopen en vergaan. Het scheepje maakte door het ruwe weer water, zodat de bemanning zich zwemmen de naar de kust in veilig heid moest brengen. Eén persoon durfde de boot niet te verlaten en moest wor den gered door de redding boot „President Wiertsma”. DAT gistermiddag brand is u'tgebroken in de grote graansilo van de N.V.B. te Sas van Gent. Hoewel het vuur fel door de wind werd aangewakkerd kon de brandweer nog bijtijds in grijpen. DAT dokter M. Elenbaas te Zaamslag Zaterdag j.l. zijn 25-jarig jubileum heeft gevierd. De inwoners van Zaamslag en omstreken hebben dit feit niet onop- ORLEANS VILLE, 11 Sept. Acht en veertig uren na de ramp, die Or leansville in Algerië getroffen heeft en 1325 doden tengevolge heeft gehad is de bodem daar nog steeds niet tot rust gekomen. In de afgelopen nacht werd men er opnieuw opgeschrikt door een heftige aardschok, die met zwaar ge rommel gepaard ging. In de vroege morgenuren traden weer lang aanhou dende bevingen op, die de nog over eind staande gebouwen verder deden scheuren. Daarna deden zich van tijd tot tijd lichte schokken gevoelen en de ter plaatse gebleven bevolking vreest, dat er nog geen eind aan de verschrik kingen gekomen is. Onderwijl probeert men toch in de chaos nieuwe orde te scheppen. Een aantal winkels was vanmorgen weer geopend. Zo goed mogelijk tracht men het opruimingswerk aan te vatten. Waar de verwoesting onherstelbaar is, gaan bulldozers en graafmachines aan het werk. Nog steeds zoekt men naar slachtoffers, die onder het puin kunnen liggen. Het is zeer warm en daarom moet men zich haasten de lijken te be graven, wil men het uitbreken van ziekten voorkomen. HONGKONG, 12 September. Vol gens het persbureau van communis tisch China „Nieuw China” zijn in Sjanghai twee Chinezen ter dood ver oordeeld wegens spionnage in opdracht van de Amerikaanse geheime dienst. Een Amerikaan, Hugh Francis Red mons, werd tot levenslang veroordeeld, omdat hij, onder de dekmantel van werk voor een Amerikaanse commer ciële instelling, gespionneerd zou heb ben in Moekden, Peking en Sjanghai. Vijf Chinezen kregen vonnissen varië rend van zeven jaar tot levenslang. DJAKARTA, 11 September. Het optreden van benden in West-Java neemt toe. Vijf dorpelingen zijn in Ku- ningan gedood door bandieten, die in het wilde weg schoten. De indringers staken 42 huizen in brand. Ook Indra- maju werd deze week door een bende aangevallen, waarbij in Lelea en La- rangan in totaal vier personen werden gedood en 180 door brandstichtingen dakloos werden gemaakt. De ernstigste aanval was echter gericht op de kam pongs Karang Pawitan en Tjipakoe, nabij Tjiparai, 19 km buiten Bandung, waar 26 dorpelingen, onder wie vele vrouwen en kinderen, werden doodge schoten of levend in de in brand gesto ken huizen werden geworpen. In Karang Pawitan drongen tiental len bendeleden schietend de 'Kampong binnen, toen de mannelijke bevolking op het dorpsplein de gebeurtenissen van de dag besprak. In paniek renden sommigen de terroristen recht in de armen. Zij werden zonder pardon ge dood. De binnendringers bleven in het wilde weg schieten, ook op vrouwen en kinderen, terwijl handlangers, on der wie jongens van dertien en veer tien jaar, de huizen binnendrongen om deze te plunderen en vervolgens in brand te steken. De bewoners, die have en goed trachtten te verdedigen, wer den levend in de vlammen geworpen. Behalve 26 mensen, die werden ge dood, werden 22 bewoners gewond. Ruim 125 huizen gingen in vlammen op. Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Bargeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Kral bendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. THAIPEH, 12 Sept. Viermotorige bommenwerpers van het type „Libera tor” hebben vandaag bommen van dui zend kilogram op communistische in stallaties in de omgeving van Amoy geworpen. De bommen hadden groepen jonken, geschutstellingen en kazernes getroffen. De „Liberators” werden be geleid door „Thunderjets”. Ook ope reerden jachtbommenwerpers tegen doelen bij Amoy. Het communistische persbureau Nieuw China meldde, dat door vuur van de grond af twee Nationalistische vliegtuigen zijn neergeschoten en één beschadigd. vragen wij Uw aandacht voor de toekomst van Europa, de jeugd van de verschillende christelijke politieke organisa ties, die in Brugge bijeen zijn geweest en daar hebben ge sproken over de integratie van ons werelddeel. (Zie pag. 3.) DEN HAAG, 11 September. Vanmiddag is men het in de Stich ting van de Arbeid niet eens geworden over de hoogte van de ko mende loonronde. Evenals op de vergadering van een week geleden bleek geen overeenstemming te bestaan tussen de afgevaardigden van je werknemers en werkgevers over wat nu als een voldoende aandeel moet worden beschouwd in de stijgende welvaart. De werkgeversorganisaties meenden mede met het oog op een te ver wachten huurverhoging, die weer een compensatie noodzakelijk maakt, niet verder te kunnen gaan dan een verhoging der richtlijnen met 5 Dit cijfer Is voor de Christelijke Vakbeweging niet aanvaardbaar. Het C.N.V. is van mening, dat ’s lands economische toestand een grotere verhoging, bij voor beeld van 7 mogelijk en wenselijk maakt. De vertegenwoordigers van het C.N.V. hebben daarom in de vanmiddag gehouden vergadering van de Stich ting van de Arbeid tesamen met de vertegenwoordigers van de K.A.B. en het N.V.V. het werkgeversvoorstel afgewezen en zich alle rechten voorbehouden. Aldus vernemen we van het C.N.V.-bestuur. Van de zijde van de werkgeversorga nisaties wordt over het geschil in de vergadering vanmiddag gezegd, dat de werkgevers zich gesteld hebben op de grondslag van de nota, welke de S.E.R. erlangs over ^e kwestie heeft gepubli ceerd. Daarmee rekening houdend is men terstond bereid mede te werken aan het totstandkomen van een vergunning tot het verhogen van de geldende lo nen, echter met maximaal 5 De toepassing van deze vergunning moet overgelaten worden aan het be- drijfstaksgewijs overleg. Bij de bepaling van hun standpunt hebben de centrale werkgeversorga nisaties rekening gehouden met de mogelijkheid van een in de naaste toekomst te verwachten aanvullende loonmaatregel in verband met een verdere huurverhoging. Na de vergadering van de Stichting van de Arbeid deelde de heer J. A. Middelhuis, voorzitter van de K.A.B. mee, dat de K.A.B. zich in eigen kring beraadt om een standpunt vast te stel len. De K.A.B. zal zich hangende dit beraad zich vermoedelijk verstaan met het C.N.V. De middag begon met een samen- kc mst in het Scheldekwartier, waar een uitgebreid gezelschap autoriteiten en genodigden luisterde naar ’n twee tal technische uiteenzettingen. Onder hen waren hoofdingenieurs en inge nieurs van Rijkswaterstaat, Provin ciale Waterstaat, Polder Walcheren, leden van Ged. Staten, directeuren van het Nederlands en Belgisch loods wezen, de Commandant Maritieme Middelen en andere marine-autoritei- ten, directeuren van De Schelde, de Steenkolen Handels Vereniging en de Haven van Vlissingen, vertegenwoor digers van de Prov. Stoombootdien- sten en de Rijksverkeersinspectie, van het E.T.I. c i de Kamer van Koop- del, de burgemeesters van Middel burg, Souburg, Amemuiden en Veere, alsmede de wethouders en de raads leden van Vlissingen. Ir J. G. Snip gaf een uiteenzetting van het werk aan de sluizen en ir A. de Graaff deed dat van de keersluisbrug. DE BRUG. Vervolgens reed men naar de brug, waar burgemeester Kolff vanuit het schakelhuis de officiële ingebruikstel ling verrichtte, waarbij de Harmonie „Sint Caecilië” het Zeeuwse volks lied speelde. Met een wandeling over de brug was dit deel van de plech tigheid achter de rug en werd naar de ponton van de Stoombootdiensten gereden, waar de „Prins Willem F’ gepavoiseerd gereed lag. Korte tijd later begon de korte vaartocht. Voorop voer het schip der Provincie en daarachter kwamen, met ttientallen vlaggen en vlaggetjes ver sierd, de „Terneuzen” van het Ned. Loodswezen, de sleepboten „De Nolle” en „Rammekens” van de Kon. Mij „De Schelde”, de tender nummer 3 van het Belgisch Loodswezen en tenslotte de sleepboot „Van Woelderen” van de S.H.V. Tjjdens de vaart bood het Vlissingse gemeentebestuur thee met cake aan. DAT Zaterdagmiddag op nieuw is gebleken, dat de Hillewerveweg te Kapelle geen weg is om van twee zijden te berijden. Uit de richting Goes kwam een lege A.M.Z.-bus en uit Ka pelle een tankauto..Dit laat ste vervoersmiddel kwam met flinke snelheid de hoek om en de buschauffeur kon slechts door scherp uit te wijken een botsing voorko men. Het gevolg was, dat de bus de sloot in kantelde. De chauffeur van de tank auto reed door. Het onge luk liep af met lichte ma teriële schade. DAT het Belgische jach tje „De Zeevogel” uit Brus sel, gistermorgen ter hoogte van de Zwarte polder bij Cadzand aan de grond is SHANNON, 12 Sept. Het voorste deel van het wrak van de „Triton” is vandaag naar de wal gebracht. Bij de pogingen van Zaterdag, brak het af en men moest opnieuw beginnen. De ber ging geschiedde door het aanbrengen van luchtzakken, waardoor de wrak stukken vlot geraakten. In het voorste deel met de Cockpit kan mogelijk de oorzaak van het on geluk gevonden worden. Besloten was om het voorste deel en de staart het eerst naar land te brengen, omdat deze mogelijk het belangrijkste voor het onderzoek zijn. Uitgave: dichting „Zeeuwsch Dagblad” «fdkantoor: Goes, L. Vorststr. Tel 2438 bij geen gehoor voor 7vertenties 2970, voor redactie Giro 274289. Kantoren: diwingen: Lammensstraat 17, rilef 2754; Middelburg: Korte Lrdstr. 35. Tel. administratie S Tel. redactie 2347; Ter neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes AMSTERDAM, 11 September. De Hoge Commissaris voor het Vluchte lingenwezen van de Verenigde Naties, onze landgenoot mr G. J. van Heuven Goedhart, heeft vanmorgen in het ge bouw van de N.J.G. aan de Henri Po- laklaan te Amsterdam, een bedrag van f 55.000 in ontvangst genomen, dat is ingezameld door de Nederlandse jon geren in een eerste landelijke actie onder auspiciën van de Nederlandse Jeugdgemeenschap ten hate van de vluchtelingenhulp. De voorzitter van de N.J.G., ds N. O. Steenbeek, heeft de Hoge Commis saris het geld ter hand gesteld namens de Nederlandse Jeugorganisaties, die door zelfwerkzaamheid dit geld hebben bijeengebracht. In de afgelopen winter hebben talrijke handenarbeidclubs al lerlei voorwerpen gemaakt, die op de z.g. „voorj aarsmarkten” in vele plaat sen zijn verkocht. Mr van Heuven Goedhart zei, dat hij het beste de dank kan vertolken door mee te delen waarvoor het geld zal worden besteed. Het bedrag wordt ge bruikt voor de inrichting en betere verzorging van de villa Montgeron in het plaatsje Villemoisson nabij Parijs, waar zestig a tachtig Russische kinde ren verblijven, die dringend hulp be hoeven. Mej. Zernoff heeft dit werk voor de kinderen uit haar land in Frankrijk opgezet, doch het ontbrak haar aan contanten om dit werk goed te kunnen volbrengen. Dank zij de hulp van de Nederlandse jongeren zal zij het werk op grotere schaal kunnen voortzetten. conferentie in Brussel gehad met de mi- van België, Luxemburg en Nederland, eens geworden. 2van de E.D.G. niet hebben ingehaald, de Nederlandse minister Wij moeten thans bij onze verdedi- gingsplannen weer van meet af aan beginnen. De conferentie van de acht landen, zo is nog mêegedeeld, zal eind Sep tember in Londen worden gehouden. Daarna werd alarm geblazen. De brandweerwagens op Schiphol rukten uit en stelden zich samen met een ambulance dichtbij de landingsbaan op. Opnieuw werd binnenskamers overlegd wat men moest doen. Ten slotte deelde men gezagvoerder Goed heer radiografisch mede, dat alle ge reed was en dat hij werd verzocht de noodlanding uit te voeren. Kwart over vier streek de „Vincent van Gogh” neer. Het overgebleven wiel van de rechterpoot weerstond de druk uitstekend en de machine rolde volkomen normaal uit. In een speciale K.L.M.-bus werden de passagiers van de machine naar nen althans uiterlijk wéinig onder de indruk en zetten de reis vijf kwartier later met een andere machine voort. M.Z.B. te Bergen op Zoom. DAT de wielercourse voor nieuwelingen, welke Zater dag te Zuidzande is verreden een verdiende zege heeft opgeleverd voor Suijker- buijk uit Nispen. Tweede werd C. Ver straten uit Ede en de derde en vierde plaat sen werden resp. bezet door de Zeeuwen J. Huissoon uit Yerseke en J. de Roo uit Schore. DAT de gemeente Kapelle sinds kort een tafeltennis- club heeft. Voorzitter hier van is de heer J. J. van Zweden en secr.-penn. de heer Joh. Leendertse. Er hebben zich reeds 15 leden opgegeven. Het ligt in de bedoeling om voorlopig iedere week onderlinge wedstrijden te spelen. BONN, 12 September. De Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft vandaag een bezoek gebracht aan Adenauer en de Bondskanselier een direct Duits lidmaatschap van de NAVO voor gesteld, In een aanvullend protocol van de NAVO zou de productie van zware en atoomwapens in de landen, die in de onmiddellijke ge varenzone liggen, verboden moeten worden om rekening te houden met de Franse bezwaren. Gisteren heeft Eden een nisters van Buitenlandse Zaken De ministers zijn het volledig Wat besproken is, is nog geheim. Alleen zei ck -*™ Beyen na de conferentie, dat Eden met zeer interessante voorstellen was gekomen. Het staat in ieder geval vast, dat de Duitse bewapening en de aansluiting van Duitsland bij het Westen acceptabel moet zijn voor alle partners. Minister Beyen zei nog, dat hij zeer tevreden was over de be sprekingen. Over de voorstellen van Eden zal langs diplomatieke weg verder wor den onderhandeld. Over het doel, dat bereikt moet worden en de te gebruiken methodes bestaat reeds volledige overeenstemming. De Belgische minister Spaak, die Eden uitgeleide deed, toen hij naar Bonn vertrok, zei tegen de verslag gevers: „Wij deden beslist een stap voorwaarts, hoewel wij natuurlijk het verlies ontstaan door de verwerping AMSTERDAM, 12 September. De K.L.M.-convair PH-CGI "Vincent van Gogh”, die vanmiddag om 15.25 uur als lijntoestel met Passagiers aan boord naar Londen vertrok, heeft bij het starten een wiel verloren. Het mankement werd terstond ontdekt, doch intussen had het toe stel het luchtruim gekozen. Terwijl op het vliegveld alle maatregelen werden getroffen om onmiddellijk hulp te kunnen verlenen, cirkelde de machine ongeveer een half uur boven het vliegveld rond. Daarna maakte het onder intense spanning een geslaagde nood landing. Het toestel had 46 passagiers aan boord, van wie er één onmiddellijk na de start de stewardesse bij zich rieP en laconiek opmerkte: „Wilt u even de piloot waarschuwen. Hij heeft een wiel verloren. Ik zag hei» haarnet wegrollen”. m?00?1 °°k de verkeerstoren had n het euvel gezien, zodat de waar- uwing der stewardess niet nodig ‘°u zijn - - -■ °^leg met gepleegd en vHe_Convair niet naar Londen Sch^g] terUg Z°U keren °P ^aatregêlen sunnen ’dat de werden gemeerd. In de tussentijd wer den hier demonstraties in het redden van drenkelingen gehouden, die wer den opgeluisterd door muziek van „Ons Genoegen”. (Zie vervolg pagina 2.) gemerkt voorbij laten gaan en de arts des middags in het verenigingsgebouw op hartelijke wijze gehuldigd. Dokter Elenbaas mocht hier een radio met pick-up in ontvangst nemen en me vrouw Elenbaas kreeg een armband-horloge. Namens het gemeentebestuur heeft de wnd burgemeester, de heer A. Koster, de arts ge feliciteerd. Namens zijn col legae deed dit dokter Weg- gelaar uit Sluiskil. Ook de muziekvereniging liet zich niet onbetuigd. DAT er ook Zaterdag te Bergen op Zoom een jubi lerende arts was, n.l. dokter W. K. Dikland, oud-direc- teur-geneesheer van de Stichting „Vrederust” en thans adviserend genees heer van het ziekenfonds VLISSINGEN, 11 Sept. De Scheldestad is vanmiddag officieel in het bezit gesteld van een gloednieuw en modern zeesluizencomplex en van een eveneens volkomen nieuwe keersluisbrug, de grootste van zijn soort in Europa. Van de openbare gebouwen en particuliere hui zen, alsmede van de hoge Scheldekranen wapperden de vlaggen als een symbool van blijdschap en dankbaarheid met deze bijzondere dag en ondanks de gietbuien, die elkaar met korte tussenpozen afwisselden, zijn enkele duizenden Vlissingers van de plechtigheden, die met de ingebruikstelling van beide werken gepaard gingen, getuigen geweest, 't Was overigens wel frappant: precies op het moment, dat om kwart over drie burgemeester mr B. Kolff de schakelaar omdraaide en het enorme bruggevaarte gingen zakken, stroomde de regen neer. En toen vijftig minuten later precies vijf over vier de „Prins Willem II” van de Prov. Stoombootdiensten het lint tussen de hoofden van de grote zeesluis stukvoer, was het niet beter. De hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland, ir J. H, v. d. Burgt, die (zoals hij later zei) voor het verrichten van deze plechtigheid de mede werking van de „Prins Willem” had ingeroepen, moest door een gor dijn van regen heenkijken om te kunnen constateren, dat het lint inderdaad stuk was! TEHERAN, 12 September. Perzische generaal-majoor heeft daag verklaard, dat in verband in verzekerde bewaring zijn. Er wor-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1