Tegen Goese bankbediende B. werd drie jaar geëist Enveloppe zou Boddaert Co. omgezet in Naamloze Vennootschap. D' Goes zijn omgewisseld Mr Tervoert: „Bewijs niet geleverd I” in de Amsterdamsche Bank? Wie verduisterde de 50 mille van Uit dteden. B. houdt vol dat hij onschuldig is Middelburg. Zeeuwsch Oagbladmaand door J. Lodder Belangrijke positie vacant! Uitgifte van aandelenkapitaal van f 200.000.— op 10 September a.s. ZEEUWSCH DAGBLAD uit n geopend 2 w Herfstwandeltochten „Achilles”. Goes KERK EN SCHOOL g (leidinggevende figuur de Chr. Vakbeweging in Zeeland) -- Meisje onder motorrijwiel RILLAND-BATH WOLPHAARTSDIJK Emissie van Middelburgs bedrijf.- 4 September 1954 Zaterdag 9 e ■t 1 I Ingezonden Mededeling (Adv.) 4 Th. s t 1 Za- uur 2 uur i i i n n in Goes J zag er wel een beetje Onder auspiciën van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond organi seert de Middelburgse Gymnastiekvereni ging „Achilles” op Zaterdag 2 October a.s. Nationale Herfstwandeltochten over par- coursen van 10, 15 en 25 km. De start heeft plaats des namiddags om 2.30 uur vanaf het Nederlands Koffiehuis aan de Markt. Aan een ieder die de tocht volbrengt wordt een Herinneringsmedaille uitge reikt, en bovendien aan groepen van min stens 13 personen een groepsmedaille. Inschrijvingen tot 24 September aan het secretariaat, Hofplein 12, Middelburg. Gods omdat mens, een WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM en we ons I. I. t L pagina 3 i 2 r I i, V I, f. 3 I n i, n e n e ii 5 i, I. a ‘t o n :t n S n e n n i: kon worden gehandhaafd, doch de winst terugliep tot f 26.000.In 1953 moest zelfs een verlies worden opgevangen. Dit jaar wordt de schade echter dubbel en dwars Ingehaald, want in het eerste halfjaar werd reeds een netto winst ge boekt van f 31.247.Na de emissie zul len de rentekosten dalen, zodat de tweede helft van dit jaar nog iets beter kan uit vallen. De inschrijving is opengesteld vanaf Vrijdag 10 September a.s. bij het ban kierskantoor L. A. van Westen te Mid delburg. De storting op de toegewezen aandelen moet geschieden op Maandag 20 September a.s. Ingezonden Mededeling (adv.) Septembermaand is ons In Bij rijk Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Bussum A. P. Mijn- arends te Amstelveen; voor Winkel (toez.) J. W. Mazurel, cand. te Haar lem; voor Broek op Langedijk (toez.) A. Baas te Lage Zwaluwe. Geref. Kerken. Bedankt voor Urk (3e pred. pl.) bank in niet geringe mate door schrijf- machinelinten, ’n nummerator enz. mee naar huis te nemen. Mensen, van wie hij geld ontving, heeft hij bedrogen. Bijna elke avond was hij weg uit zijn gezin. Hij zat in café’s te kaarten en gaf heel wat rondjes. Als hij thuis was zat hij boven in een kamertje zijn ad ministratie bij te houden. Gelet o.p al le omstandigheden kan niet anders worden gezegd dan dat hij de dader is. Juridisch is niet van diefstal sprake, wel van verduistering. Er is geen enke le aannemelijke reden, dat er anderen bij betrokken waren, al mag de moge lijkheid niet worden uitgesloten, dat B. een medeplichtige heeft gehad. De oorzaak van alle ellende zocht mr An- dreae daarin, dat deze man niet op een bank thuishoort. Hij heeft een bezeten heid voor het speculeren. Er dreigden tekorten en toen viel de grote klap. DE VERDEDIGING. Mr M. A. Terwoert, de raadsman, betreurde het, dat het onderzoek prac- tisch beperkt is gebleven tot één per soon en dat de kring van mogelijke daders niet veel groter is getrokken. Critiek had hij op het a.h.w. mede- construeren van vele getuigen van de schuld van B. Hij zei, dat iedereen op de bank de kans had de enveloppe om te wisselen: stempels en enveloppen waren be schikbaar. Zelfs is het helemaal niet onmogelijk, dat er een soort van com binatie bestond tussen het bank- en ’t postkantoorpersoneel. Maar daaraan is helaas geen enkele aandacht besteed. De kassier kan niet zeggen wat hij in dat uur op die Zaterdagmorgen heeft gedaan. Mr Terwoert viel de Officier aan op het feit, dat deze ge zegd had, dat B. bijna een half uur was weg geweest. Dat is wel zo, maar tussen B.’s ver trek van de bank en van het post kantoor lagen niet meer dan vijf mi nuten. In die tijd bestond geen mo gelijkheid om ergens heen te gaan en de enveloppe te verwisselen. Belangrijke bijkomstigheden zijn ver der, dat de stukken der in de envelop pe gevonden tijdschriften niet klop- pgn met die, welke B. thuis leest en dat ook de samenstelling van het lijm anders was dan die B. thuis heeft. De haarproef viel eveneens negatief uit: de in de enveloppe gevonden haren waren niet van B. De raadsman teken de protest aan tegen het z.i. vertekende beeld, dat mr Andreae van B. had ge geven. „Het is verre van bewezen dat B. dit heeft gedaan en ik ben dan ook van mening, dat hier geen veroordeling zal kunnen volgen”, aldus mr Terwoert. De uitspraak werd bepaald op 17 September a.s. van f 500. naam ad ten zelf? Aan de kant blijven staan? Genoegen nemen met een krant mét meditatie maar zon der Christelijk belij den, mét kerknieuws maar zonder Chris tus, met een die het zo best meent met ons werkgevers, ons werknemers? Onze collega’s trach ten wij te overtuigen Er zj/n veel belangrijke, goedbetaalde functies weggelegd voor iemand met uitgebreide kennis, met diploma’s. Hebt U die f Zo niet, vraag dan van daag nog gratis prospectus aan by Besa-Hilversum, Bekende Schrifte- lijke Cursus. Duizenden die nu goede posities bekleden werden met succes opgeleid door Resa en behaalden b.v. het diploma H.B.S..A of B, onderwijzersakte, MULO. straf van drie jaar met aftrek van voorarrest. Hij was van oordeel, dat deze zaak sluw en zeer geraffineerd werd voorbereid en dat het gebeurde zonder meer misdadig moet worden genoemd. Gisteravond omstreeks half zeven is het 12-jarige dochtertje van de heer Schout-Veldhuis uit Goes tegenover de telefooncentrale aangereden door een een motorrijwiel, bestuurd door de heer J. de C. uit Rosmalen. Het meisje, dat op de fiets de Rijksweg ter plaatse wilde oversteken bemerkte de motor rijder te laat, aarzelde en werd toen aangereden. Beiden werden tegen het wegdek geslingerd en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De mo torrijder liep enkele wonden aan het gelaat op, doch kon later huiswaarts keren. Het meisje kreeg een lichte hersenschudding en enkele verwondin gen. De fiets werd bijna geheel ver nield. «'tokken, “««'.tóhij Dit is maar een enkele van de vele aanbiedingen die de leden van onze postorder- familie, aan hen persoonlijk gericht, iedere week opnieuw per post krijgen toegezonden. Want kocht U ooit zulke tech nisch volmaakte portefeuilles (door de moderne lasmethode worden de naden één geheel) gemaakt van plastic dat bijna niet van leer te onderschei den is? Vanochtend raad. Vanochtend komt de gemeenteraad in spoedeisende vergade ring bijeen. Het voornaamste punt van de' agenda is de aankoop van een vracht- auto-vuilniswagen. ST. PHI Li PS LAND Wedvlucht. De P.V. „De Reisduif” nam deel aan een wedvlucht uit Til burg. Afstand 64 km. De uitslag is 1, 5 en 7 W. Reijngoud; 2 A. Fon- teijne; 3, 9 en 10 M. Geuze; 4 J. C. Verwijs; 6 en 8 J. Verwijs. Snelheid le duif 825 m. per min. Opassen is de boodschap! Het dochtertje van Dr Menger, 9 jaar oud, had het onge luk met haar flets te vallen. Ze brak een arm. Dr Menger moest ook optreden bij een ongelukje dat het drie-jarig zoontje van de familie Walhout trof. Deze raakte onder een tractor waarbij hij een hoofd wonde opliep. Uienpluk beëindigd. Het plukken van uien op St Philipsland is thans beëindigd. Door het natte weer heeft de campagne langer geduurd dan normaal; sommige uien bleken dan ook al doorgeschoten. Enkele tientallen arbeiders die bij deze pluk behulpzaam zijn geweest, zijn thans op Tholen te werk gesteld bij drainage- werkzaamheden. Winkelweken. De plaatselijke midden standers hebben het initiatief genomen voor de organisatie van een „winkel- veertiendaagse”, die op de Zaterdagen met allerlei feestelijkheden gepaard zal gaan. Zo zijn er vanmiddag een wieler wedstrijd en kinderspelen en volksspelen op Oud-Sabbinge. Volgende week Zater dag is er poppenkast voor kirsderen en een openluchtcabaret voor grote mensen. twee”, antwoordde de verdachte. OP HET POSTKANTOOR. Nadat de enveloppe in orde was ge bakt werd die aan de jongste bedien- - gegeven voor het wegen en het Plakken van postzegels. Zij moest ook Wden ingeschreven in het boekje '’oor aangetekende stukken. Dat zat in ae fietstas van B. Hij heeft de hele afstand naar het Postkantoor gefietst en daar direct de nveloppe aan het loket afgegeven. P dat moment was er geen ambte- aJj' B- heeft toen de postbus gelicht aFna W even met de ambtenaar s Praat. Hij moet er niet langer dan 4 m‘Puten zijn geweest tP?aarna is Hij naar de bank terugge- w.aar de Procuratiehouder zich lan„ etje Hoos had gemaakt om B.’s er wegblijven. „Je treft het, dat ik hü Hen”, had hij gezegd. B. zei, dat één van de bank was OorH„°., e,n’. .maar anderen waren van al vroeger was wegge- Bestelt (en wordt daardoor lid van onze postorderclub) zo’n portefeuille, die U ge leverd wordt in de kleuren rood - zwart - zBd** groen - beige en bruin voor B REQUISITOIR. Hierna was het woord aan de Offi cier van Justitie, die nog eens de ver schillende mogelijkheden uitvoerig na ging. De waardeloze enveloppe moet ergens ontstaan zijn nadat de originele enveloppe was ingepakt. Al hetgeen na de aanbieding aan het Goese postkan toor is gebeurd kan buiten beschou wing blijven. De fraude moet zijn ge schied tussen half 12 en 1 uur door iemand, die bij de bank betrokken is. Daarna ging mr Andreae na wie de enveloppe onder zich heeft gehad, hoe lang en onder welke omstandigheden. Het is niet aan te nemen, dat de kas sier het kan hebben gedaan: hij was op zijn plaats en werkte in aanwezigheid van anderen. De verwisseling van de enveloppe is serieus van tevoren be keken. De inhoud is met cartonnetjes aangevuld. Dit moet zijn gebeurd nadat de goede enveloppe gereed was. Dat de jongste bediende het heeft gedaan is eveneens uitgesloten: hij had de enve loppe maar een minuut in zijn bezit. Dat een ander haar heeft weggepakt is geheel onaannemelijk. B. BLIJFT OVER. Dus blijft B over. Hij is de enige, die ongeveer een half uur de envelop pe onder zich heeft gehad zonder dat iemand erbij was. De aanbieding op het postkantoor met heen- en terug tocht neemt niet meer dan 7 minuten. B. zei zelf, dat hij niet meer dan 3 tot 4 minuten op het postkantoor is ge weest. Hij sprak echter onwaarheid, toen hem werd gevraagd waar hij de andere tijd was geweest. Ook de persoon van B. werd in de beschouwing betrokken. Hij speculeer de op onoirbare wijze en bestal de VERWISSELD. «nvtiAmste!;dani arriveerde dezelfde ■"aar Pe s in Goes was afgegeven, andere In„oud zag er wel een beetje mogpiiJKu'j waren dus verschillende de bani/heden’ werd de enveloppe op an de uer)visseld> üjdens Het vervoer ens de naar Postkantoor of tii- An>sterdarn Van postkantoor Goes naar van de juistheid van Christelijke politiek, vakorganisatie school, maar handhaven in eigen gezin een niet- christelijke krant. Sport op Zondag een ontheiliging van Gods dag? Anti christelijke films? De danszaal, en ook an dere vormen van vermaak, plaats van zedelijk verval en afkeer van God? In derdaad! We geven dit alles echter onze kinde ren, waarvoor wij de doopbeloften afleg den, in handen door middel van de niet- christelijke krant. Met de opmerking „het is een neutrale” maken we er ons dan De gehele morgen heerste er grote spanning in de kleine rechtszaal. Zou deze niet alledaagse zaak nog op het laatste moment een onverwachte wen ding nemen, doordat èf B. een beken tenis zou afleggen of het bewijsmate riaal zodanig zou worden opgestapeld, dat hij door de mand zou vallen? Zou misschien een ander als schuldige be kend worden? Niets van dit alles is gebeurd. Minutieus werd deze zaak ge reconstrueerd door het verhoor van B. zelf en door het horen van een viertal getuigen en een getuige-deskundige. Nadat mr Andreae de beschuldiging had voorgelezen vroeg de president, mr P. van Empel, wat B. daarvan te seggen had. Hij antwoordde: „Dat ik aan hetgeen mij ten laste wordt gelegd geen schuld heb”. Aan het eind der zitting, toen hij het laatste woord kreeg herhaalde hij deze woorden DE RECONSTRUCTIE. Tot de taak van B., die in 1946 bij de A.B. te Goes was gekomen, be hoorde ook het wegbrengen van aan getekende geldzendingen. Vaak moest hij die ook gereed maken. Met de kas sier deed hij dat ook op Zaterdagmor gen 3 April. Het gebeurde aan de balie. De zending bestond uit 20 bankbiljet ten van f 1000.en 300 van f 100. Van de eerste maakte B. een nummer- nota. Het geld werd nog nageteld, voordat er een bandje omheen werd geschoven. B. dacht, dat de kassier het niet meer had gecontroleerd. Nadat een verklaring in vijfvoud was inge vuld, gingen de bankbiljetten in een enveloppe. Daarop stond: Kas f 50.000. De enveloppe werd dichtgeplakt en van een sluitzegel voorzien, vervolgens wat bijgevouwen om in een andere, de buitenenveloppe, te kunnen. Die had B. al klaargemaakt en van het adres voorzien. Met kleefpasta werd deze dichtgemaakt en van zeven lakzegels voorzien. EEN UUR OP HET BUREAU. Toen dit werk aan de gang was kwam een meisje binnen om geld te wisselen B. heeft de voor verzending Streed zijnde enveloppe op het bureau (de kastafel) van de kassier gelegd, W'aar zij ongeveer een uur moet zijn blijven liggen. Om circa kwart over 11 hg zij daar. ’t Was de gewoonte pas aan het eind van de morgen geldzendingen weg te brengen. I „Wanneer sluit het kantoor op terdag?” vroeg mr Van Empel. „Het kan wel eens een half schelen”. „Maar wanneer valt dat halve dan?” „Op z’n laatst tussen 1 uur en half Bedankt voor Urk (3e pred. pl.) en voor Coevorden K. A. Firet te Fijn- aart. Beroepen te Zwaagwesteinde Ferwerda, cand. te Groningen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Scheveningen: M. Blok te Rotterdam en F. J. Dieleman te Yer- seke; op eerstgenoemde is het beroep uitgebracht. Niet alleen de enveloppe had hij tot en met onderzocht,,maar ook de lijm, de lakzegels, terwijl er ook speek- selproeven waren genomen en haar- monsters werden onderzocht. De speekselproef gaf geen uitsluitsel, omdat de bloedgroep van B. dezelfde was als die van enkele anderen. Van de lakken waren er drie zeer merk waardig. Er zaten direct op het papier onder die zegels resten van lijm, waaruit drs Witte concludeerde, dat zij niet op de normale wijze op de enveloppe waren aangebracht. Er moet dunne kleefstof zijn ge bruikt en er was aanmerkelijk ver schil tussen de samenstelling van het geen op de bank werd gebruik en die op de enveloppe was gesmeerd. Drs Witte zei, dat er geen twijfel bestond, dat dezelfde enveloppe, die in Goes werd afgegeven, in Amsterdam arri veerde. Hij had niet de indruk, dat dit de enveloppe was, die op de bank in orde was gemaakt. Naar zijn oordeel zou er maar zeer weinig tijd nodig zijn ge weest om een van tevoren gereed ge maakte enveloppe op het gewenste ge wicht te brengen en die om te wisse len. Zakportefeuilles met druk knoop, voorzien van twee geldvakken voor bankpapier, een speciaal mica vak voor foto’s of abonnement en een met een drukknoop afsluit baar vak voor kleingeld. DOEL DER EMISSIE. Het herstel van de oorlogsschade met daarbij uitgevoerde verbeteringen verg de een bedrag van circa f 200.000. Aan nieuwe investeringen werd daarna nog een bedrag van f 280.000.be steed. Samen werd dit voor het groot ste gedeelte uit eigen middelen gefinan cierd, maar voor een gedeelte uit een lening op hypotheek. Door het uitbrei den van de omzet heeft het bedrijf be-, hoefte gekregen aan meer geld, waartoe het gewenst was de maatschappelijke vorm te wijzigen in een naamloze ven nootschap en aandelen uit te geven. Uit de beschikbaar komende gelden kunnen dan bankrekeningen worden te ruggebracht en een verbetering in de li quiditeit worden bereikt. Ook de vaste onkosten worden hierdoor verlaagd. De omzet van het bedrijf is de laatste jaren sterk gestegen. Bedroeg de omzet-index in 1947 nog 68, in 1951 was dit cijfer ge- stegen tot 205. In de eerste helft van dit jaar werd een omzet-index van 220 be reikt. Ook de winst is de laatste jaren regelmatig groter geworden. In 1947 nog f 37.000.—, gaf het winstcijfer in 1950 een bedrag van f 61.000.-— aan. Het jaar 1952 was een algemeen depressiejaar voor gie terijen, waarin weliswaar de productie MIDDELBURG, 3 September. De Middelburgse Ijzergieterij en Machinefabriek Boddaert en Co is omgezet in een Naamloze Vennootschap. Er zal een maatschap pelijk kapitaal worden gevormd van f 450.000.—. In verband hiermee zal vanaf Vrijdag 10 September a.s. de inschrijving worden open gesteld op f 200.000.— ge wone aandelen aan toonder in stukken van nominaal f 500.Deze aandelen delen voor de helft in de resultaten van het boekjaar 1954. De koers van uitgifte is be paald op 100 procent. De directie van het bedrijf blijft In handen van ir L. G. H. M. van Gooi te Bergen op Zoom. Het bedrijf werd in 1850 opgericht als firma. Het was een familiebedrijf, dat werd gesticht door jhr W. R. Boddaert. Sedert 1946 staat de firma op naam van ir Van Gooi. Van het te vormen maat schappelijk kapitaal is reeds een bedrag van f 150.000.geplaatst en volgestort t.w. 100 oprichtersaandelén en 200 gewone aandelen op f 500.—. „Ik heb geen enveloppe verwisseld bij het brengen ervan naar het post kantoor”, zo zei B. „Dan moet het op de bank zijn gebeurd”, repliceerde, de president. „Ja”, zei verdachte. „Wat dus wil zeggen, dat dit moet zijn ge schied onder het toeziend oog van de kassier en de jongste bediende. Terwijl de in Amsterdam ontvangen enveloppe uw handschrift droeg”, aldus mr Van Empel, die eraan toevoegde, dat alle omstandigheden het net rondom B. steeds dichter maakten. „U bent de enige, die onder de ogen van anderen weggeweest” B. antwoordde: „Toch ben ik er he laas niet aan schuldig”. „Waarom zegt u helaas en niet ge lukkig? Helaas voor de rechtbank soms?” B. haalde alleen even zijn schouders op. Even later zei hij: „Ik heb de enve loppe, die ik kreeg, naar het postkan toor gebracht!” SPECULEREN. De president besprak daarna het pri- vé-leven van B. Hij speelde zo’n beetje voor makelaar in effecten en specu leerde. Hij ontzag zich niet om rechts en links geld te lenen om stukjes te kopen. Hij ging met heel wat meer geld om dan alleen zijn salaris. Zijn effectenbezit bedroeg 16 mille, maar bij de bank had hij een schuld van 13 mille. „U kwam er dus nét uit, maar het bleef scharrelen. Begrijpt u niet, dat dit dingen zijn, waardoor de verden king in uw richting gaat?” „Ik denk er heel anders over!” „Vindt u het dan een gezond tijdver drijf, speciaal voor een bankbedien de, al dat gespeculeer?” „O nee, dat niet”. GETUIGEN. De eerste getuige was de Rijksrecher- cheur L. A. van Dijk uit Den Haag. Hij leidde het onderzoek op diverse postkantoren, behalve in Amsterdam. Er was geen enkele aanwijzing, dat de schuldige onder het PTT-personeel ge zocht moest worden. Op de Amster damse Bank te Goes waren alle denk bare mogelijkheden nagegaan, o.a. of de kassier dan wel de jongste bediende schuldig kon zijn. Maar niets was ge bleken. Het strookje op de enveloppe was blijkens het onderzoek niet ver wisseld. De heer G. L. van Heusden, directeur van het bijkantoor te Goes, was de tweede getuige. Hij had die Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur zelf beslist over de geldzending. De kans, dat de schuld bij de posterijen lag, achtte hij uitgesloten. Deze moest z.i. op het eigen kantoor liggen. In de kas sier had hij het grootste vertrouwen. Vorig jaar Mei had hij B. onderhouden over diens speculeren en hem verbo den daaraan op kantoor iets te doen. De kassier, de heer W. Ruijssen, ver klaarde, dat hij B. opdracht had gege ven de zending klaar te maken. In zijn bijzijn heeft B. het geld nog eens na geteld. Op het allerongelukkigste mo ment kwam een meisje geld wisselen. De kassier zei, dat zij even moest wachten. Hij heeft niet gezien, dat B. het geld in de binnenste enveloppe stopte, omdat hij enigszins werd afge leid. Hij sloeg zijn ogen even neer en daarna was het geld verdwenen. Gevraagd waar het was gebleven deed hij uiteraard niet: er was nog nooit iets gebeurd en men vertrouwde elkaar. Wèl had de kassier B. nog ge zegd de binnenenveloppe nog wat meer te vouwen. Toen B. het eerste lakstempel zette was Ruijssen het meisje gaan helpen. Toen de kassier later aan zijn bureau zat is er met de enveloppe niets gebeurd. Precies wist hij niet, of hij nog van zijn bureau was weggeweest. Op een vraag deelde de kassier mede, dat het inderdaad wel gebeurt, dat een enveloppe van een adres wordt voorzien, maar niet direct wordt verzonden. De toenmalige jongste bediende, de heer A. M. Witkam, vertelde, dat hij de enveloppe hoogstens een minuut in zijn handen heeft gehad voor het wegen en het plakken. Hij vulde het boekje voor aangetekende stukken niet in en hij wist ook niet, of B. dit had gedaan. GETUIGE-DESKUNDIGE. Als getuige-deskundige trad op drs A. H. Witte, scheikundige aan het ge rechtelijk laboratorium van het mi nisterie van Justitie in Den Haag. krant is de dagelijkse nieuwsleve rancier in onze sa menleving. Waarom? Voor wie? VOOR U KONING LEZER! Voor nie mand meer of min der dan de mens, ge schapen naar Gods beeld. Daarom is de opdracht voor het CHRISTELIJK dag blad, tot gelding te brengen het: „gaat dan heen en „er staat geschreven Dat is dienst aan God en dienst aan de mens. Geen liefheb berij, maar dure plicht. Plicht uit een vrijwillig aanvaarde Dienst. Duur ze zich uit strekt tot de meele de mens met eeuwigheidsbe- stemming. Die krant wil er aan meewerken, in voorlichting, nieuws en advertentie, dat de Schepper op de eerste plaats staat, en de mens geroepen wordt tot persoon lijke bezinning, tot zijn eigen taak en houding in het we reldgebeuren. Het zal daarom ’n Protestants Christe lijk dagblad moeten zijn. Vanuit de eigen gedachtensfeer der reformatie zal zij elk vraagstuk moeten beoordelen, voorlich ting moeten geven op elk gebied. Wat doet de Chris- MIDDELBURG, 3 Sept. Bijna drie en half uur lang is de Middelburgse Arrondissementsrechtbank vanmorgen bezig geweest met de behandeling van de zaak tegen de 34-jarige bankbediende M. P. B. uit Goes, die ervan werd beschuldigd een bedrag van f50.000 zich op 3 April j.l. wederrechtelijk te hebben toegeëigend. Op die dag werd n.I. door het ‘bijkantoor van de Amsterdamse Bank in Goes een geldzending naar het hoofdkantoor in Am sterdam verzonden, maar bij aankomst daar bleek de enveloppe slechts waardeloos papier in de vorm van stukken uit tijdschriften en cartonnetjes te bevatten. Al spoedig rees er ernstige bedenking tegen B„ die echter ont kende. Hij had op die bewuste Zaterdagmorgen de aangetekende zending op het postkantoor te Goes gebracht. B., die al van begin April in het Huis van Bewaring zit, heeft tot vandaag alle schuld afgewezen en daarom was het zeer moeilijk de bewijsconstructie op te bouwen, hoewel bijna alles tegen deze verdachtte pleitte. De Officier van Justitie, mr J. L. Andreae, ver klaarde dan ook, dat het bewijs van schuld slechts te leveren viel langs de weg van logische redenering en dat ook de persoon en het leven van B. in rekening moesten worden gebracht. Na een uitvoerig betoog, waarin hij stap voor stap het bewijs construeerde, requireerde mr Andreae een gevangenis- af. Is dat niet even 1 erg? Er bestaat geen neutraliteit in ’t le- ven. Het is voor of tegen, pro of contra, medestander of te- genstander. Mede door de voor lichting van de krant zullen wij ons moe ten wapenen in. de strijd die er gestre den wordt voor de verbreiding van het allesbeheersende en allesomvattende: IK ben de Here uw God. Kies in deze strijd ’t Protestants Chris telijk dagblad. Elke Christus-belijder is verantwoordelijk dat het blad aan het doel beantwoordt: voor lichting overeenkom stig Gods Woord. Dat blad geeft de Christen goede infor maties over het ge beuren op ’t kerke lijk erf, voorlichting, principieel en prac- tisch, op politiek ter rein, en bij het stre ven naar de gemeen- schap in beroep en bedrijf. Dat blad geeft de voorlichting op het gebied van Kerk, Staat en Maat schappij Een bekende klank? Vindt hij weerklank bij ons Zeeuwse volk? In stad en dorp? Bij rijk en arm? Steunt dit blad! 1 Het is UW krantI De Protestants Chris telijke krant „Z. D.” in elk gezin in Zee land!

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3