Raad is 3laMtel»c>rtl Middelburgs begroting sluitend. voor 19551 voor de huisvesting van het Gvm I sium. Met een bedrag van I wegens kapitaalslasten kan voor n,'" I f400.000. aan nieuwe werken uj"1 I uitgevoerd. or(lei> I Ilie^ Iel o port van Zierikzee besprak ontwerp Rondweg. Kloetinge heeft nog vele wensen. I Am Diefstal 50 mille Vrijdag voor de rechter Dijk in het Zwin betekent besparing Voor het eerst sinds 1950. Duurzame verbetering in financiële positie kan worden geconstateerd. Historische dag voor het Nederlandse voetbal Afscheid van helpers op Schouwen-Duiveland Mr Keuning stelde voor een sportraad in het leven te roepen. Normale herstel vindt goede voortgang Mosselzaadval zeer gering, en A%ctcrspcrt Gemeentebegroting behandeld. ^ymnasltela o per (spiegel Enkele wijzigingen voorgesteld. EN TEN SLOTTE. De Roo. Wielersport Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke”. „Het Vrije van Sluis” C.B.S. won beker. Betaling van spelers geldt niet voor de lagere klassen Demonstratie in Souburg. onderdelen I Wat enkele onderdelen betreft I len B. en W. mede, dat een I houdsreserve voor het Stadhuis I gevormd, teneinde de jaarlijkse laste I zoveel mogelijk te egaliseren Er I gegronde hoop, dat door een herzi1* I ning der normvergoeding het tekort I op de politiekosten zal worden oor I heven. P8e' I Jaarvergadering V. A.V. De Zeeuwen. Geen Middelburgse garantie voor „Rusthuizen Walcheren”? ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 31 Augustus 1954 Pagina 2 u. wa- een besluit de senior-leden van f 1.op f 1.25 te brengen. donateurs 76. In het afgelopen jaar wer den enkele goede resultaten Naar deze nii beurten slag. zo staaf de gror degenei der Re belangc maar c daarbij ding vi ressen, roeping bljjdscl gegrepi hulp vi belang) den. O mogelij blijven examei jaar of zullen nog st< Maar c laten te kom de gel: en Bi. strekt We 1 kregen leeft e heid o bied. C de stri. lisme, jtren we het worde; werdei de bel: onvera we nie vermo, In ’i anders We een af tien pi dat on Als de i we me tact t< „DeD Onzi moge deren, die eei voorgt Dagbl vriend eni Amerj tion, PRESENTIEGELD. Aan Ged. Staten zal worden voorge steld het presentiegeld der raadsleden te brengen op f 8.per vergadering en op f 4.— voor elke commissievergadering. De heer H. Ensing te Drachten werd per 1 September a.s. benoemd tot tijdelijk vakonderwijzer in de lichamelijke oefe- ning aan de openbare lagere school. Mr Keuning betreurde het, dat niet in alle klassen der lagere scholen dit onderwijs ZIERIKZEE, 28 Aug. De gemeenteraad heeft zich accoord verklaard met een aantal door B. en VV. voorgestelde wijzigingen van het ontwerp Rondweg om Zie rikzee. Deze zullen Ged. Staten worden medegedeeld. Er werd een brede discussie over het ontwerp gevoerd, waarbij jhr mr J. Schuurbeque Boejje aan de hand van enkele kaarten toelichting gaf. Bij de Kadeweg dient de geringste bouwblokdiepte volgens het ontwerp te worden teruggebracht van 50 tot 38 meter, hetgeen te wei nig werd geacht, omdat dan de uitbreidingsmogelijkheid van de r.k. begraafplaats in het gedrang zou komen. Het tracé zou daarom iets Noordelijker ontworpen moeten worden. Enkele raadsleden vreesden, dat er teveel van het sportpark zou afgaan. Op voorstel van mr Du Croo werd besloten te verzoeken het tracé zoveel mogelijk volgens het vastgestelde uitbreidingsplan te handhaven. De raad sprak verder uit geen behoefte te hebben aan een verbindingsweg Sassluis-Schouwsedjjk of Meeldijk-Schouwsedijk. In antwoord op vragen in een vorige wordt gegeven, waarop wethouder Den raadsvergadering gesteld, deelde de bur gemeester mede, dat de Westbrug voor zwaar verkeer is afgesloten. Gestreefd wordt naar spoedig herstel. Voorts zal de Centrale Dienst nagaan wat aan reddings middelen moet worden aangevuld. B. en W. hebben een commissie voor de slacht huizen ingesteld onder voorzitterschap van wethouder A. M. den Boer. RONDVRAAG. Tijdens de rondvraag wees de heer Bij de Vaate (A.R.) erop, dat op het Hoffer- plein ongeveer 10 huizen van het „bouw plan Buijze” zijn aangesloten op de oude riolering, die vol modder zit. Hij klaag de ook over het feit, dat jongens, die wormen zoeken op het Kerkplein, vaak doodshoofden en beenderen opgraven en deze zomaar neerwerpen. Dit zal aan de politie worden doorge geven. De heer Leij dekkers (KVP) zei, dat vorig jaar November reeds laarzen voor de mannen van de vloedplanken werden aangevraagd, maar dat deze tot heden nog niet zijn afgeleverd. Mr Keuning (HRO) deelde mede, dat hij zijn benoe ming tot lid van de commissie voor de strafverordeningen aanvaardt en dat hij de gegevens omtrent de borgstellingsacte uit de geheime notulen der Kerkvoogdij- vergadering niet heeft gekregen van de vroegere secretaris der Kerkvoogdij. Mr Keuning stelde voor een sportraad in het leven te roepen, waarin zitting zouden hebben de leden der commissie van toezicht met vertegenwoordigers van sportorganisaties en de plaatselijke sport leraren. Op verzoek van de burgemeester zal mr Keuning zijn voorstel schrifteiyk indienen, waarna B. en W. prae-advies zullen verstrekken. werking aan een niet erken de voetbalorganisatie van het lidmaatschap zijn ver vallen verklaard, gelegen heid weer tot de K.N.V.B. toe te treden. GOES, 30 Aug. Naar wij verne men zal Vrijdag 3 September a.s. door de Middelburgse Rechtbank de dief stal behandeld worden van de vijftig duizend gulden ten nadele van de Am sterdamse Bank N.V. te Goes. Zoals kort na de vermissing van het geld werd gemeld nl. op 9 April werd de heer M. P. B. uit Goes, bankbedien de bij genoemde bank, gearresteerd. Hij bracht op Zaterdag 3 April het pakje met geld naar het postkantoor, dat bij de aankomst te Amsterdam slechts oude kranten bleek te bevatten. De heer B. werd op 8 April overge bracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg. MIDDELBURG, 28 Aug. De begroting van Middelburg voor het jaar 1955 ts sluitend! Met grote voldoening hebben B. en W. dit de raad mede gedeeld, eraan herinnerend, dat dit sinds 1950 niet meer het geval is ge weest. Bij het overzien van de algemene financiële situatie der Zeeuwse hoofdstad kan een zekere duurzame verbetering worden geconstateerd. Zon der de steun van Rijkswege, die door bemiddeling van Ged. Staten werd verkregen, zou het nimmer mogelijk zijn geweest enige verbetering in de financiële positie te brengen. B. en W. hopen nu, dat Ged. Staten vóór 1 Januari a.s. een beslissing kunnen nemen omtrent de begroting. In de af gelopen jaren moest de uitvoering van noodzakelijke kapitaalswerken heel yaak achterwege blijven of worden uitgesteld, omdat de begroting geen ruimte bood voor het aanvaarden van nieuwe lasten of omdat van hoger hand lasten werden opgelegd, welke voorrang ioesten hebben boven die, voortvloeiend uit de autonome taak der gemeente. Aan uitgaven van de eerste categorie konden Ged. Staten moeilijk hun goedkeuring hechten, aangezien geen dekkingsmiddelen konden worden aangewezen. Vaak ver liep het begrotingsjaar geheel of gedeeltelijk, voordat maatregelen tot het sluitend maken der begroting konden worden genomen, maar dit had tot gevolg, dat uitvoering van werken van enige omvang in dat jaar achter wege bleef. Als voorbeelden van de verbetering der financiële positie noemen B. en W. de afschrijving der budgetaire te korten over de jaren 1940 tot en met 1947 van ongeveer 1 millioen tot circa 2 ton, de sanering van het grond bedrijf op een zodanige wijze, dat in de toekomst niet meer gerekend moet worden op uitgaven van grote om vang, alsmede de mogelijkheid de re serve gemeentefonds 19481950 in een aantal jaren te herstellen. Ten laste van deze reserve werden n.l. belang rijke extra afschrijvingen gedaan om de begrotingen van 1951 en 1952 slui tend te maken. De Zeeuwse wielrenner Jo de Roo uit Schore heeft Za- een course voor in Fijnaert weer van zich doen spreken. 7"'. s tweede plaats achter de winnaar De Haan. De Roo is ook van j a.s. mee te aan de wielercourse meerdere uitkering. Bij de onderhan- delingen voor 1955 is voorts rekening gehouden met een bedrag van 3 ton voor nieuwe investeringen en met het herstel der reeds genoemde reserve. GROTE WERKEN. Uit de kapitaalsbegroting blijkt niet op welke nieuwe investeringen B. en W. het oog hebben. De praktijk heeft geleerd, dat om bepaalde redenen van de uitvoering van voorgenomen plan nen vaak moet worden afgezien. Van de werken, die in de komen de jaren om uitvoering vragen, wor den genoemd: de verbetering en ver legging van de Langevielebinnenbrug, de bouw van één of meer kleuter scholen, de verbetering van de Se- geerssingel, de verbetering van de Konings-, de Spijker- en de Dokbrug, alsmede het treffen van voorzieningen Van verschillende kanten werd zijn betoog bestreden en o.m. werd gezegd, dat de vrees, dat vele goede spelers uit het lagere voetbal zou den worden weggezogen, overdreven is, temeer omdat er per club maar 20 spelers betaald mogen worden. geboekt. Zo werd het vier de voetbalelftal kampioen, evenals het eerste dames- handbalelftal, dat hierdoor naar de Zuidelijke tweede klasse promoveerde. Bijzon dere vermelding verdient het feit, dat Lenie Minder hout op de 100 meter 12.2 seconde voor zich liet af drukken, met welke presta tie zij zich onder de beste Nederl. sprinsters schaarde. ZIERIKZEE, 30 Aug. Zaterdag middag is van de I.V.H.-ploegeh, die ongeveer l1^ jaar op Schouwen Duive- land hebben geholpen op het stadhuis van Zierikzee officieel afscheid geno men. Burgemeester Schuurbeque Boeye van Zierikzee sprak hartelijke woorden dan dank en bood aan de kampleider een wandbord van Zierikzee aan. Wet houder J. der Weduwen sprak namens Kerkwerve. Er werd nog een bezoek ge bracht aan het kamp na afloop van deze plechtigheid. Ook in Nieuwerkerk is afscheid ge nomen van het U.N.A.-kamp. Hier spra ken ds Westerhuis, wethouder Overbee- ke en de burgemeester. De kampleider wilde in zijn toespraak niet spreken van een „vaarwel”, maar van een „tot weerziens”, want volgend jaar Augus- aangezien zij geheel buiten u* tus hoopten velen weer terug te komen, ting staat. Eén lid wlL^w®pf vt Alle kampleden ontvingen een herinne ring. Au6. De raad ook de gemeen» *2 i aflossing geldlening van -n door d® Rusthuize” w. te tot 6 uur ’s een twintigtal naar de ring GOES, 30 Augustus Dat het Een crediet van f 1800 werd beschik. I baar gesteld voor de inrichting van het I badhuis. I Enige percelen grond werden aanje. I kocht voor de verbetering van de Buijs- I Ballotstraat en Parallelweg terwijl te-1 vens besloten werd in beide genoemde I straten een 9-tal lichtpunten aan te bren- I gen. Er werd een verordening vastgesteld I voor het heffen van rioolrechten. Voort-1 aan zal voor elk pand dat op het ge- I meenteriool is aangesloten vijf gulden pet I jaar worden geheven. De begroting van het Burgerlijk Arm. I bestuur voor 1955 werd aangenomen be- I nevens de achtste wijziging van de ge- I meentebegroting 1954. SUBSIDIE JEUGDWERK. Met het uittrekken van een post van f 3000.willen B. en W. een be gin maken met de subsidiëring vaa het jeugdwerk. Concrete mededelin gen omtrent de vorm waarin en de wijze waarop subsidie gegeven zal I worden kunnen thans nog niet wot-1 den gedaan, aangezien deze zaak nog I bjj het college in studie is, maar te I zijner tijd zal de raad een voorstel I ontvangen. De gedachten gaan in de I richting van de instelling ener advies-1 commissie voor het jeugdwerk. wordt gegeven, waarop wethouder Den I Boer mededeelde, dat de vakonderwijzer nu in de twee hoogste klassen der lagere scholen les zal geven en dat zal worden nagegaan, of het vak op alle les roosters voorkomt en of er voldoende lokalen zijn. bedraagt n.l. ruim f217.000,-vindt grotendeels zijn oorzaak in de mindere uitgaven voor het normale herstel. Het herstel van de rampschade ging im mers voor en zo bleef het andere her- stelwerk liggen. Dit werd vandaag dui delijk op de vergadering van ingelan den, die in „De Prins van Oranje” is gehouden. BRUINISSE, 30 Aug. De mossel- zaadvisserij in de buurt van Scharen dij ke en in de Laagte van Renesse is maar van korte duur geweest. De hoeveelheid zaad bleek betrekkelijk gering en het zaad zelf zeer klein te over een lengte zijn. Ook van andere plaatsen in Zee- voorts zal 16 km watergang gedolven land werd enige zaadval gemeld, maar worden. In het afgelopen seizoen de hoeveelheid schijnt ook hier zeer g ring te zijn geweest. De tijd, dat honderden zeilscheepjes voor de wal van Bruinisse, op de Veermansplaat en elders in Grevelingen en Ooster- Schelde verschillende weken konden vissen, «schijnt wel voorgoed voorbij te zijn. Over de oorzaak van deze teruggang worden diverse theorieën op gesteld. Sommigen verklaren de ach teruitgang uit het feit, dat de gron den in cultuur zijn en worden ge bracht door er percelen aan te leggen en die te verpachten. Met bezorgdheid vraagt men zich dan ook af, of deze veronderstelling ook op de Waddenzee met de feiten in overeenstemming zal blijken te zijn. Vroeger kwam hier bijna altijd mosselzaadval voor en dikwijls in zeer grote banken, maar dit jaar wordt slechts sporadisch zaadval gemeld. Officieel zijn er zelfs nog in het ge heel geen berichten over de aanwezig heid van zaadbanken in de Wadden zee. ta e Vlissingse sportmensen verblijven nog steeds in EJ Scarborough, waar zij het hoe kan het anders uitstekend naar hun zin hebben. Overigens valt er van sportontmoetingen nog maar heel weinig te ver melden, zodat het woord „sportuitwisseling” hier ei genlijk niet meer van pas is. Beter ware het van „toeristenuitwisseling” te spreken. Dat de organiserende commissie dit zelf ook be grepen heeft moge blijken uit het feit, dat zij heeft gesproken van „de laatste maal”. Jammer, dat men deze „sportuitwisseling”, die zo veel meer goede zij den heeft dan het sportcontact alleen, op deze wijze heeft laten verwateren. Tijdens een officiële ontvangst op het stadhuis van Scarborough gewaagde de Gemeentesecretaris, mr Ford, van de vriendschap tussen Nederland en Enge land en van de overeenkomst. Beide landen, worden geregeerd door een vorstin. Ook Vlissingen en Scarborough hebben punten van overeenkomst. Beide liggen aan de Noordzee, beide zijn badplaats en vis sershoven. Overigens bestaat het contact van Scar borough met Nederland uit een incidenteel bezoek van het hospitaal-kerkschip „De Hoop” en Neder landse vissers. Diezelfde middag boden de burgemeester en zijn echtgenote de Vlissingers een „tea” aan. Daarna be gaf men zich naar Northstead Manor Gardens, waar een openlucht feest werd gehouden. Een orkest in Schotse klederdracht en door twee meisjes opge voerde Schotse dansen waren wel de hoogtepunten van het programma. Ook werd er nog een waterpolo- wedstrijd gespeeld tussen de Vlissingse ploeg en Scarborough. De Vlissingers wonnen met 21. SLUIS, 30 Aug. De hooidingelan- I den van het waterschap Het Vrije van I Sluis begonnen vandaag hun algemene I vergadering met een excursie. In Cad- I zand werd voorlichting gegeven over I de bouw van de zeesluis, in Groede be- I keek men de afname van het strand I door verplaatsing van de stroomgeul, I in Biervliet de in aanbouw zijnde I kunstwerken in de nieuwe en verbrede I waterleiding. De waterafvoer van hef I gebied is vergroot door inpoldering I van de Braakman en de verbinding I met de Linie. Uitbreiding van het ge- I maal te Biervliet is wel noodzakelijk. I Op de algemene vergadering, die volg- I de werd besloten naast de ambtenaren I ook de arbeiders voortaan een vacan- I tieuitkering van f 52.50 te verstrekken. I Het advies van G.S. voor uniforme re- I geling inzake de wedden der bestuurs- I leden werd niet aanvaard. Een voorstel I te dier zake werd verworpen. Men be- sloot de Zwinbrug te Retranchement I in onderhoud en beheer over te dragen I aan de provincie. Medegedeeld werd I voorts dat in het Zwin een dijk zal worden gelegd van 140.000 gulden. Dit I betekent een besparing van anderhau millioen gulden aangezien de verster- I king van de internationale dijk rond het Zwin nu komt te vervallen even- II als de bouw van een waterkerende wachtsluis in het uitwateringskanaai. I De vergadering kreeg daarop een wat onrustig ka rakter, omdat bleek, dat de le klassers vóór het voorstel zouden stemmen om ook aan het lagere voetbal het recht te geven de spelers te beta len. Men vond dit onjuist, omdat er geen gelijkheid in mogelijkheden is. Nadat de vergadering een kwartier was geschorst, werd het be stuursvoorstel om betaling alleen in de eerste klasse toe te staan aangenomen. Na mens de eerste klassers werd tenslotte medegedeeld, dat men er op zal blijven aandringen zo spoedig mo gelijk een indeling van drie afdelingen van 17, 17 en 18 eerste klassers in het leven te roepen. Tot 15 Septem ber hebben spelers, die we gens het verlenen van mede- Maar nu wordt toch hard aan het normale herstel gewerkt, zo deelde voorzitter P. J. J. Dekker mede. Met het definitief herstel van het wegdek over de Kattendijkse zeedijk wordt dezer dagen begonnen. De nieuwe dijksmuur op de zeedijk ten Westen van het gemaal te Kattendjjke is bij na gereed en de werkzaamheden aan de nieuwe glooiing ter plaatse is ver gevorderd. Het vernieuwen van de glooiing te Schore is gereed. Dezer dagen zal men beginnen met het delven van een nieuwe leiding van af de inlaagdgk tot de Monnikendijk, van 2goo meter en terschap „De Breede Watering Be westen Yerseke” zich niet over een „smalle beurs” behoeft te bekreunen het goed slot van het afgelopen seizoen DE UITKERINGEN. Bij het samenstellen van de begro ting voor 1955 (die voor de gewone dienst in ontvangst en in uitgaaf een totaal van f 8.128.781,25 aangeeft) kon rekening worden gehouden me de re sultaten der onderhandelingen tussen Ged. Staten en de minister van Bin nenlandse Zaken ten aanzien van de subjectieve verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeentefonds, hoewel de nieuwe wet, die de finan ciële verhouding tussen Rijk en ge meenten regelt, nog niet tot stand is gekomen. Deze subjectieve verhoging be draagt voor 1955 f 6.63 per inwoner, zodat gerekend kan worden op een basisbedrag van f 51.per ziel. Uit gaande van een aantal van 21.805 in woners op 1 Januari a.s., bedraagt dpze verhoging dan f 144.567,15, waar bij nog eens 20 mag worden ge teld, zodat de totale verhoging f 173.480,58 beloopt. SPECIALE BESTEMMING. Aan een deel Van dit bedrag moet echter een speciale bestemming wor den gegeven. Zo dient de jaarlijkse afschrijving dan wel de reservering voor de vermoedelijk ten laste der ge meente blij vende wederopbouwuitga- ven te worden verhoogd van f80.000 tot f 150.000.terwijl voor de stijging van het tekort op de exploitatie van het Gasthuis (voor het in aanbouw zijnde nieuwe gedeelte) f2.— per in woner moet worden afgezonderd (ver meerderd met 20 hetgeen een be drag van f50.000.— uitmaakt. Uitein delijk blijft dan f 123.000.— over als De beker van de zomer- avondvoetbal in Sas van Gent is gewonnen door C.B.S. De strijd eindigde zonder beslissing, zodat er straf schoppen genomen moesten worden. C.B.S. was hierin iets beter dan O.N.A. en kreeg dus de door de voet- balvereniging Corn. Boys beschikbaar gestelde beker, die door de heer Kalle, voorzitter van Corn. Boys, werd uitgereikt. de heren D. Kooman en J. Bogte; in de T.C.-athletiek de heren A. W. Smits en A. M de Rijke en in de junioren- reders commissie voetbal de heer A. Schuit. De leden van de T.C.-handbal werden allen herkozen. Met de financiën was het, vooral door de achteruit gang van de publieke be langstelling, niet al te best gesteld. Het jaar sloot met een l.u-jv.if, muiui- CII xxu.wxum „j f400.De vergadering be- Scaldes”, sloot om de contributie van verreden, is op een teleur stelling uitgelopen. Er zaten namelijk enkele fouten in de Het ledental bedraagt op opdracht, waardoor het on- het ogenblik 303, het aantal mogelijk was de rit uit te rijden. Dit betekent, dat de rit op een nog nader vast te stellen datum in zijn geheel zal worden overgereden. De gemeenteraad van Kloetinge heeft als eerste Zeeuwse gemeente haar ge meente begroting 1955 behandeld, wel een bewijs dat de administratie volkomen bij is. De heer M. Reijnhoudt (C.H.) die als eerste het woord voerde bjj de algemene beschouwingen vestigde hier de aandacht op. Dank zij de gedegen kennis van de ge meentesecretaris is het herstel van de gemeente op administratief gebied en de daarmee samenhangende mogelijkheden tot uitvoering van kapitaalswerken in zulk een korte tijd tot stand gekomen. Tevens bracht spr, dank aan B. en W. Ivoor de grote werkkracht welke dit col lege in het afgelopen jaar heeft ontplooid. Er is reeds veel bereikt aldus spreker. Er worden 32 nieuwe woningen gebouwd zo dat in de naaste toekomst het barakken kamp gaat verdwijnen. Spreker had te vens nog wel enkele wensen. Hij zag graag dat B. en W. er op aan zouden stu ren de bijzondere uitkering te verhogen. Tevens is het noodzakelijk dat krotwo ningen verdwijnen, dat woningsplitsing gesubsidieerd wordt en dat waai dit no dig closets worden geplaatst. Bijzondere aandacht vroeg de heer Reijnhoudt voor de huisvesting van de wijkverpleegster en de noodzakelijkheid van het instellen van een dienst van so ciale zaken. De heer J. Leijs (arb.) kwam met soort gelijke wensen en vroeg nog speciale aandacht voor het sportveld en een bil lijke verdeling van de woonruimte. De heer Lenshoek (V.V.D.) vroeg aan dacht voor de nog steeds niet voldoende uitkering van het gemeentefonds en de heer Koster (C.H.) voor bestrating van wegen etc. alsmede een goede riolering. De heer R. Buitenhuis (A.R.) die als laatste spreker het woord voerde bracht namens allen verslag uit van het in een vóórvergadering gehouden onderzoek van de begroting op detailpunten. De begro ting werd hierna m.a.s. aangenomen. KAMERSTUKKEN. Vooraf was onder voorzitterschap van wethouder Straub wegens uitstedigheid van de burgemeester een uitgebreide agenda vlot onder de hamer doorgegaan. Bij het voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op een subsidie aan vraag van de Commissie voor Hygiëne van het Kind brak de heer Reijnhoudt een lans voor deze instelling en verkreeg de toezegging dat deze aanvraag alsnog ernstig onder het oog zal worden gezien en de aandacht van B. en W. blijft be houden. De Oranjevereniging kreeg een subsidie van f 100.voor het a.s. Oranjefeest. TT et besluit, dat de buitengewone algemene vergade- L1 ring van de K.N.V.B. Zaterdag heeft genomen, mag zonder enige twijfel historisch voor het Nederlandse voetbal worden genoemd. Of hiermede de gemoederen tot rust zijn gekomen wordt door velen betwijfeld, maar in ieder geval is tot op dit ogenblik de eenheid in de K.N.V.B.-gelederen bewaard gebleven. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, ir Kop ster, op allen een beroep ge daan om, hoe zij over de be sluiten ook denken, de een heid te bewaren. Na aanne ming van het voorstel, waar mee het semi-beroepsvoetbal in ons land een feit Werd, zei ir Kopster, dat ’t Bonds- bestuur de verantwoording van het besluit geheel op zich nam en dat alleen dien de te worden afgewacht, of de bestuursleden bij een eerstvolgende verkiezing zich herkiesbaar zullen stel len. Er zullen richtlijnen worden uitgegeven hoe het semi-beroepsvoetbal in de toekomst te reglementeren. Uitvoerig werd gediscus sieerd over de vraag, of het principebesluit van betaling alleen voor de eerste klas sers, of ook voor het lagere voetbal zou gelden. „Bij de aanneming van het principe- voorstel heeft het lagere voetbal zijn hart uitge schakeld”, zo zei de heer M. Hartsuiker; „het loslaten van het amateurisme zal voor het lagere voetbal een ramp betekenen.” Deze spre ker deed een dringend be roep op de afgevaardigden om de betaling in ieder ge val voorlopig tot de eerste klassers te beperken en af te wachten wat het komende jaar voor het semi-beroeps voetbal zal brengen. De heer D. Nijs liet een ander geluid horen. „Laat betalen die kan betalen, eer lijk en oprecht”, zo riep hij uit. „Er wordt een beroep gedaan op de eenheid, maar die is alleen mogelijk in ge lijkheid. Laat het aan de be stuurders der 2e, 3e en 4e klassers over om te beslis sen, of zij al dan niet hun spelers wensen te betalen”, zo voegde hij er aan toe. - wer den 26 km wegen verbeterd en 30 km bestaande teerwegen opnieuw geteerd. De heer Dekker herinnerde voorts aan de herbenoeming tot gezworene van de heren M. H. van Liere, J. C. van ’t Westeinde en K. M. Straub. De heren J. A. Verboom en L. Oudendijk zullen in vaste dienst van het water schap worden aangesteld. De vergade ring besloot voorts een overeenkomst te sluiten met het waterschap Krui- ningen betreffende het recht van door tocht en de overeenkomst met het wa terschap De Buitenpolders van Nisse betreffende eenzelfde recht te wijzi gen. Enkele weggedeelten werden in beheer overgedragen aan het water schap ’s H. Arendskerke en de Bui tenpolders van Nisse. Het betreft het gedeelte van de Valdijk. Tenslotte keurde men een besluit goed om het vernieuwen en uftbreiden van de glooiingen aan de Ooster- en Westerschelde in eigen beheer te doen uitvoeren. De vierde clubrit van de nadelig saldo van bijna Motor- en Autoclub „Inter Scaldes”, Zaterdagmiddag Zaterdag a.s. zal op het sportterrein te Souburg een gymnastiekdemonstratie worden gegeven, georgani seerd door de kring Zeeland van het Ned. Christelijk Gymnastiek Verbond. Onder meer zal men de oefening kunnen zien, die op de Jubo II zoveel bewondering heeft geoogst. Medewerking aan dit gym- nastiekfestijn wordt ver leend door de drumband jtit Bergen op Zoom. De begroting van het waterleiding bedrijf is opgemaakt alsof er jJ’ overstromingsramp is geweest In begroting is een tariefsverhoging werkt. De bedragen per leerling I leermiddelen ten behoeve van het e I woon lager, het voortgezet lager en het uitgebreid lager onderwijs zijnnw 50 cent verhoogd tot resp. f7.59 {R-„ I cn f 11.50. De kosten van het middei baar onderwijs zullen belangrijk W zijn dan in 1954 tengevolge van del nieuwe subsidiëringsvorm. Voorgesteld wordt het subsidie I leerling voor het kleuteronderwijs ie verhogen van f 40.— tot f 55.—. J I ligt in het voornemen van B. en \v I de sanering van dit onderwijs I wel financieel als materieel 1Mt I kracht ter hand te nemen. Deze sub. I sidieverhoging is de eerste stap I deze weg. Bovendien heeft de bouw I van kleuterscholen de volle aandacht I Piannen om er mee te beginnen zijn I reeds in studie genomen. c D stemt dit de sticht jj^eeksc jtweeksc dankte ii sterk ro< meenten maar ooi van ons droeg ni< het ,.tot krachtig* volk ge» naar het formatie, ei’ toe, f deze tha En n dat niet deren ei len der ren voc enige en vormen Tal vt degewei nu voor hier ma lijk en f telaar ti delijden Als Da telt hij 1 ken, of leerschc lukzalig tuchtigt (Ps. 94 omdat we het toch over sport in Souburg hebben, wijzen we belangstellenden op de wedstrijden in het ringrijden, die Zaterdag door de Souburgse Ringrij- dersvereniging is georgani seerd op het terrein achter de Julianaschool. Van 8 uur ’s ochtends avonds zal deelnemers steken. De voetbal- en athletiek- vereniging De Zeeuwen te Vlissingen heeft in de laat- Goede beurt VOOT ste jaarvergadering, in de plaats van de heer de Rui ter, die zijn functie enige tijd geleden heeft neerge- legd, de heer M. v. d. Kerk- terdag in hof tot voorzitter gekozen, nieuwelingen De heren J. Poerstamper en m G. de Pagter werden als Hij bezette n.l. de bestuurslid herkozen. Verder benoemde de ver- gadering in de TU.-voetbal pi^“’zatérdag 1 T~. TT T Joen voor nieuwelingen in Cad- zand, samen met de Zeeuwse 5 Rentmeester, Huis- soon, Wou terse en anderen. Aan deze strijd zullen ook diverse cracks uit Noord- Brabant deelnemen. MIDDELBURG, 27 Aug. van Souburg heeft c-1- 1- Middelburg gevraagd rente en te garanderen van een l maximaal 2 ton, aan te gaan Stichting „Verpleeg- en Walcheren” voor verschillende a einden. De meerderheid van B. en heeft de raad medegedeeld me kunnen inzien, dat dit verzoek 1 worden ingewilligd. De Stichting destijds in het leven geroepen kerkgenootschappen op Walchere door alle Walcherse gemeenten, uitzondering van Vlissingen en delburg, zodat deze twee ^‘Y^tich- geen enkele zeggenschap in het tingsbestuur hebben. De werkza den der Stichting worden hogehj waardeerd, maar zo zcS1.. V1,nnen derheid van B. en W. wy zOll niet inzien, dat deze gemeen e moeten deelnemen aan een jch, aangezien zij geheel by^en 0^ name adviseren en nu is het vei? aan de raad uitspraak te doen. zou garanl ded’ mek

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2