won Volharding Luctor de en nieuwe KAMPIOENSCHAPPEN LANDELIJKE RUITERS TE VROUWENPOLDER Hieuws uit de Provincie. koplopers □roots muziekfeest te Kortgene Hilversummer Kayser Scheldebeker-zwemwedstrijd van den Heuvel uit Breskens eerste Zeeuw p. Mevr. M. Bom-v. d. Hil uit Willemstad hoogst geplaatste amazone L»sïs»«j WRIGLEY v£ti^e^aizd^aaAde.ïön um&l thuió 7 holen. Weg Oostburg-Draaibrug wordt verbeterd Vele wedstrijden konden geen doorgang vinden Belangrijke tegemoetkoming aan gedupeerden Nieuwe zeewering te Cadzand Middelburg. ■M ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 30 Augustus 1954 Pagina 2 Ma Zeeuwse korfbalcompetitie Goes NAGEKOMEN ADVERTENTIE KERK EN SCHOOL „Koninklijke" E. M. M. BIGGEKERKE RILLAND-BATH ST. LAURENS De grondprijzen in de watersnoodgebieden. Gemeente wil woning verkopen* Goten van Stadhuisvleugel vertonen gebreken. Wedvluchten. Blijf optimist ,,Good~bye’ op Middelburgse Markt Geen record-verbetering Nw St 1. J. Bom met Mona, „Oranjeruiters”, 2. J. Munters met Banner, „Oranje- ter met Frank, „Noord-Beveland”, Ingezonden Mededeling (AdvJ en mond. een 1. 5 ning Seisweg 29 aan de arts M. Reyer- Vereniging Chr. School aan het Zand. TrompstraatPiet Heinstraat, Middelburg. 2. W. Vos, Gapinge; 3. L. J. Boone, Ritthem. Springconcours naar eigen keuze. 1. D. A. van Nieuwenhuyzen met Max, de échte kauwgom Vorige week is het nieuwe Thoolse rusthuis, Huize „Ten Anker”, onder de kap gekomen. Binnenkort wordt het dak van pannen voorzien. hoek, Wemeldinge; 4, 7 Heijnsdijk, Goes; Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Oostburg, W. S. Hugo van Dalen te Colijnsplaat; naar Aarlanderveen, E. G. Boesenkool res. legerpredikant te Ede. Aangenomen de benoeming tot vica ris te Nieuwe Pekela (boven) L. C. Vogelaar, cand. te Kruiningen. Vrij Evang. Gemeente Bedankt voor: Apeldoorn, R. H. Tim merman te Yerseke. OOSTBURG, 29 Aug. Het weggedeelte Oostburg-Draaibrug, vanaf de Liter (brug over uitwateringskanaal) tot Draaibrug zal worden verbeterd door de Rijkswater staat. Nog vorige week sloeg een auto bij regenachtig weer op dit gedeelte over de kop, daar de z.g. blauwe steentjes direct slipgevaar opleveren. Het werk zal duren van 31 Augustus tot 1 December a.s. Ge durende deze tijd zal het verkeer van Aardenburg en Sluis naar Oostburg wor den omgeleid door de Langeweg, Bak kerspolderdijk en Bakkerstraat, allen pol derwegen. Ongetwijfeld zal dit een stag natie van het verkeer meebrengen, doch de harde noodzaak tot verbetering van dit gevaarlijke weggedeelte zal de wegge bruikers tot troost kunnen zijn. De lessen worden 1 September a.s. ’s morgen te 9 uur hervat, op vermeld tijdstip worden ook de nieuw-inge schreven leerlingen verwacht. Hoofd der School, J. SCHIPPER. hi b< in 1( di bi m hi re st Vi ei d N a e: d b ti v d t I c I c 5 c mevr. v. d. Bosch, 71 pt, beker, aange boden door burgemeester J. Geuze van Aagtekerke. De jeugdige Bressiaander Piet van den Heuvel, die voor de eerste maal mee zwom, eindigde als 10de en werd daardoor de eerstaankomende Zeeuw, Na afloop spraken we nog even met de winnaars. Arndt Kayser had de tocht aanvankelijk niet zo moeilijk ge vonden, maar de tweede helft was hem zwaar gevallen, vooral omdat het Vlis- singse badstrand veel verder af bleek, dan hij telkens weer schatte. Boven dien had hij, na eerst in zijn eigen tem po gezwommen te hebben, nadien zijn snelheid steeds moeten opvoeren om de aanvallen van de Bruyn op zijn leidende positie af te slaan. De Rob benman nam voor de derde maal deel In 1952 werd hij tweede achter Wil- lemse, vorig jaar moest hij met de derde plaats genoegen nemen achter I Willemse en Daatselaar. I „De Schouwse Ruiters”; 4. mej. E. Kruisbeek met Cobi, „Oranjeruiters”; 5. Jac. v. Dijke met Cherry, „Noord- Beveland”; 6. T. Verburg met Mireka,r „De Schouwse Ruiters”; 7. N. de Ka- „Walcheren”, afd. Nw St Joosïand; Tweede ring. 1. H. Kruisbeek met Katja, „Oranjeruiters”, beker, de heer Joh. Pilaar, oud-notaris te Goes; 2. Iz. de Feyter met Octavia, „Julianarui- ters”; 3. G. de Klerk met Prins, „Ju- lianaruiters”; 4. C. Steendjjk met Pe ter, „Walcheren”, afd. Nw St Joos- land; 5. J. van Oeveren met Prins, „De Schouwse Ruiters”; 6. mej. E. Deïst met Gorinus, „De Schouwse Ruiters”; 7. M. Vos met Maris „Walcheren”, afd. Oostkapelle; 8. Mej. J. Steendijk met DE DAMES. Intussen had het drietal daar achter zijn onderlinge strijd voortgezet. Het was tenslotte Annie Meinsma, die als derde en dus als eerste dame, door de finish ging. Zij werd gevolgd door John van Rijk, terwijl de Engelsman L. Gue vijfde en eerste buitenlander werd. om het beter geklasseerde K.V.L. 2—2 gelijkspel af te dwingen. In de derde klasse C heeft Luctor door een 25 overwinning op Tjoba II de eerste plaats veroverd. Het opper machtige Scampolo II (dit twaalftal moest tegen Volharding II uitkomen, maar deze wedstrijd werd afgelast) zal dus voorlopig genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Dios, nummer drie van de ranglijst, bleef met 52 de baas over Kats. In de derde klasse C werden twee wedstrijden af gelast: Luctor II W.K.V. en Blauw Wit II—Togo III. Vi tesse II bleek voor koploper Vios II een gemakkelijk te nemen hindernis (80), evenals Vopo II, dat voor Elto II was (10—1). Bij de adspiranten tenslotte pikte Scampolo een graantje weg bij koplo per De Poel (11), won Swift Snel van Animo met 12 en moest Animo B zijn meerdere erkennen in Swift Rap (21). Af gelast werd de wedstrijd MadjoeZuidwesters A. ee° frisse 2. J. J. M. van Oeveren met Tarzan, „Noord-Beveland”; 3. G. de Klerk met Prins, „Julianaruiters”; 4. J. Munters met Boy, „Oranjeruiters”. De landelijke rijvereniging Dubbel dam en Omstreken mocht voor het vertonen van de Hongaarse post (twee-tweespannen, één ruiter) een medaille in ontvangst nemen. Enkelen leden van deze vereniging voerden ook de Hollandse vlag (pyramiderij- den) uit, waarmee zij veel appleus oogstten, evenals met het voltige nummer acrobatiek. hetgeen zij deden na de ramp. Burge meester Matser sprak een dankwoord voor de ontvangst. In Hotel De Koren beurs sprak burgemeester Schuit ver volgens de leden van de politiekapel KORTGENF, 28 Aug. Kortgene heeft een Koninklijke muziekvereni ging! Vandaag, bij het 75 jarig jubi leum van „E.M.M.” heeft burgemeester A. Schuit, tijdens zijn officiëlëe toe spraak in het gemeentehuis tot de ju bilerende vere-.iging medegedeeld, dat H.M. de Koningin aan E.M.M. het pre- dicaat Koninklijke heeft verleend. Het feest is groots gevierd. De poli tiekapel uit Arnhem en de mannen van de reinigingsdienst hebben, in te genwoordigheid van de Arnhemse bur gemeester, de heer C. G. Matser, de hoofdcommissaris van politie C. Borst lap en nog drie andere autoriteiten uit de Gelderse stad, de viering luister bijgezet. De gasten werden door E.M.M. met muziek van de boot ge haald en daarna heeft burgemeester Schuit de leden van de reinigings dienst in Hotel Graaf van Buuren toe gesproken en hen dank gebracht voor hetgeen zij deden tehuize een officiële ontvangst plaats. Met recht sprak burgemeester Schuit zijn trots uit over dit jubileum. Maar weinig gemeenten kunnen op het bezit van zo’n bejaarde en toch nog zo le vendige vereniging bogen! NAUWE BANDEN Ook burgemeester Matser sprak een gelukwens en herinnerde aan de nau we banden tussen Kortgene en zijn gemeente. Hij bood eendrachtig Delfts blauw wandbord aan met het wapen van Arnhem en een oorkonde. Het bord zal een plaats krijgen in het ge meentehuis. Namens de Arnhemse po litie bood de voorzitter, de heer P. S. Elden, een bloemenmand aan. Namens de ambachtsheer van Kort gene sprak ir Bruyning uit Goes die E.M.M. verraste met een paar slag bekkens. Verder werd nog het woord gevoerd namens de Bond van Harmo nie- en Fanfareverenigingen in Zee land, de Nrd. Bevelandse zustervereni gingen en de plaatselijke verenigin gen. De voorzitter van E.M.M., de heer A. Welleman, dankte voor de ont vangen gelukwensen en speciaal voor de verleende onderscheiding. Hij bood burgemeester Schuit het erevoorzitter- schap aan van E.M.M. Vervolgens heeft de politiekapel ge concerteerd en traden des avonds de Noord Bevelandse gezelschappen op. De dag werd besloten met een fakkel optocht door E.M.M. Raadsvergadering. De raad zal Vrijdag middag 4 uur vergaderen. O.m. komt aan de orde een voorstel tot het verlenen van een bijdrage van 3 cent per inwoner aan de Dienst Geestelijke Volksgezondheid, een voorstel om afwijzend te beschikken op een subsidieverzoek van de Commis sie voor de Hygiëne van het Kind, als mede een voorstel tot verhoging van het presentiegeld der raadsleden tot f 7.50 per vergadering. Herbegrafenis Duitse gesneuvelden. In de afgelopen week is men begonnen om de stoffelijke overschotten van de Duitse gesneuvelde militairen, die destijds op de algemene begraafplaats zijn geborgen, op te graven. Totaal zijn 46 personen begra ven. Het werk wordt verricht door Hol landse militairen. De stoffelijke over schotten worden vervoerd naar IJssel- stein (Limburg) alwaar ze worden her begraven. Raadsagenda. Vrijdagmiddag 2 uur zal de raad vergaderen. Op de agenda staan o.m.; diverse verzoeken en voorstellen inzake subsidies, voorstellen premiever- lening voor woningverbetering en wo- ningsplitsing en vaststelling van een brandweerverordening. GOES, 28 Augustus. Dat verschil lende korfbalclubs hun vacantie bij zonder goed hebben besteed, blijkt wel uit de zeer verrassende uitslagen, die vandaag uit de bus zijn gekomen in de competitie van de Zeeuwse Korfbal- bond. In de eerste klasse was het te voorzien, dat Scampolo met grote cij fers zou gaan winnen van De Poel (6 0). We wedstrijd Togo—Olympia werd afgelast, zodat Scampolo nu met een gelijk aantal punten, maar met een be ter doelgemiddelde Togo naar de derde plaats heeft verwezen. TWEEDE KLASSE. Volharding, dat met niet minder dan 82 van Vopo won, heeft zich op de eerste plaats gespeeld, waarschijnlijk om deze niet meer af te staan. Swift II moest bij Eendracht op bezoek en won met 17, waardoor dit twaalftal van de vijfde naar de derde plaats verhuis de. De vierde en vijfde plaats op de ranglijst worden nu resp. i ngenomen door Vios en Vopo. De wedstrijd S.S.S. Vios werd afgelast. DERDE KLASSE. Geheel volgens onze verwachtingen is de wedstrijd AnimoTop in een ge lijkspel (22) geëindigd. Ook hier kon één wedstrijd geen doorgang vinden en wel de wedstrijd B.K.C.Atlas. In de derde klasse B heeft Storm vogels door een 3—1 overwinning op Swift VI, Swift IV door beter doelge middelde naar de derde plaats gediri geerd. Zuidwesters II presteerde het 72% pt. Dressuurproef voor viertallen: 1. „Ncord-Bevel nd”, Wissekerke. Instr. alle narigheid heen. S,raIe°d hUn)eur /ach MIDDELBURG, 28 Aug. Zoals wij Zaterdag meldden is een nieuwe regeling van kracht geworden met be trekking tot de meerdere grondkosten bij herbouw in de watersnoodgebieden. Deze regeling (welke tot onze spijt onvolledig werd weergegeven) houdt in, dat van Rijkswege aan de gemeen ten een tegemoetkoming kan worden verleend in de z.g. surplus-grondkos- ten op basis van de Wet Financiering Wederopbouw Publiekrechtelijke Li chamen. Dit betekent in de praktijk, dat de gemeenten voor het mindere, dat zij van de herbouwplichtige ont vangen, een beroep op het Rijk kun nen doen. De minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting heeft enige normen vastgesteld, welke hierop neerkomen, dat een bedrag van ten hoogste 1200.— zal worden betaald voor 300 m2 grond, die in het alge meen nodig is voor individuele her bouw of bij overname van een wo ningwetwoning door een gedupeerde. De regeling geldt ook voor geschenk- woningen, maar hier kan het bedrag maximaal 1500.zijn, omdat voor gesehenkwoningen meestal meer grond nodig is. Per vierkante meter boven de 300 m2 wordt dan 1.50 ge geven. Genoemde regeling is ook van foepassing voor eigenaren-bewoners van krotwoningen, die door de ge meenten zijn aangekocht en voor eige naren van panden, die opgeruimd moeten worden uit stedebouwkundige overwegingen dan wel uit een oog punt van waterstaatsbelangen. De 19-jarige Annie Meinsma was I kennelijk een beetje verbaasd over I haar overwinning. Zij maakte de tocht voor de eerste maal en hoewel zij niet al te vermoeid was, was de afstand haar toch wel tegengevallen. Boven dien was zij gedurende de gehele tocht doodsbenauwd geweest voor kwallen De jeugdige Bressiaander Piet van den Heuvel tenslotte was ook al voor de eerste keer van de partij. Hij had zich echter terdege voorbereid met steun van zijn vader, die ook al aan de Scheldebeker heeft deelgenomen, na melijk aan de eerste. Piet had het niet moeilijk gevonden, maar wel had hij veel kou gehad. In ieder geval is hij van plan om volgende jaar zijn wissel- beker te verdedigen. De prijsuitreiking vond zoals ge woonlijk plaats door dhr Hupkesincs Belgische Loodsensöciëteit. Hij dankte alle instanties en personen door wier medewerking deze machtige organisa tie mogelijk was gemaakt. Alle deel nemers ontvingen een zilveren herin- neringsmedaille. De uitslag was als volgt: 1. Arndt Kayser, De Robben Hilver sum 1.12.59.3 (wisselbeker); 2. G. Bruyn, Neptunus Amersfoort 1.16.31.6 3. John van Rijk, DJK Amsterdam 1.27.5; 4. Annie Meinsma, HZC Hilver sum (wisselschaal voor eerstaanK»- mende dame); 5. L. Gue, East Ha* Swimming Club Engeland, 1.28.03, WiUy Willemse, HDZ Amsterdam 12; 7. H. Bouwmeester, DJK Amster dam 1.28.45; 8. mevr, de Vries-V^- huyzen, HZC Hilversum 1.29.49; 9. wr- ry van Reenen, De Robben Hilversum 1.31.19; 10. Piet van den Heuvel, bene* destroom Breskens 1.38.15 (wisselde voor de eerstaankomende Zeeuw), - Annie van Gerven, Surea Bi 1.38.16; 12. Georges Ramael, La St Gilles België 1.40.52; 13. Sjaan Eenennaam, SZV Souburg 1.42.18, Rineke Symons, HDZ Amsterdam 1.43.20;15. Herman Malfait^De ren Antwerpen België 1.44.7; lo- Vink, De Robben Hilversum l.HA M. Caljouw, SZV Souburg 1-45.W, Bep Schrauwen, Surea Breda lm 19. C. Wagenaar, SZV Souburg J 20. mej. R. Aarts, Merwede Dorare 2.1.49. De raad heeft een voorstel ontvan gen tot verkoop van de gemeentewo- se. Hij huurt dit huis sinds 1 Decem ber 1951 en vanaf dat tijdstip zijn al vele kosten gemaakt voor het aan brengen van verbeteringen en voor onderhoud. Toen de huurder om enkele noodzakelijke verbeteringen vroeg, hebben B. en W. hem gevraagd een huurovereenkomst van minstens 10 jaar aan te gaan. Daarte gen bestond bezwaar. De heer Reyerse was wél bereid woning met erf en een deel van de tuin te kopen voor 12.560 B. en W. stellen nu voor tot verkoop te besluiten. De verbeteringen komen dan niet meer voor rekening der ge meente. SLUIS, 28 Aug. Op 8 September a.s. zal door de directie Zeeland van de Rijkswaterstaat te Middelburg wor den aanbesteed het maken van twee gedeelten zeedijk met steenglooiingen en de uitvoering van bijkomende wer ken te Cadzand. De nieuwe zeewering te Cadzand een negen meter hoge dijk zal wor den gebouwd in aansluiting van de in aanbouw zijnde sluis. Deze dijksge- deelten sluiten voor tweederde de ha ven van Cadzand af. Door de nieuwe hoogte zal het uitzicht vanuit hotels en woningen grotendeels verloren gaan, terwijl het haventje als bassin overblijft. De bouw van de nieuwe sluis vor dert zeer snel. Dc onderbouw voor het gemaal is grotendeels gestort, evenals de kokers. De laatste stortingen ge schieden thans. Verwacht wordt, dat in geval van noodzaak de lozing van polderwater spoedig ter h nd kan worden geno men. Tot nu toe heeft men kans ge zien het overtollige water te lozen via het gemaal te Nieuwvliet. B. en W. hebben de raad om een crediet van 15.000,verzocht voor het treffen van voorzieningen aan de goten van de Stadhuisvleugel, waarin o.m. de Dienst voor de Maatschappe lijke Zorg is ondergebracht. De muren vertonen vochtplekken en de oorzaak daarvan moet worden toegeschreven aan de afwerking van de kunststenen goten, die niet (zoals overal elders) van een loodbekleding zijn voorzien, maar met bitumen dichtgesmeerd. Er 15 Ind. dressuur, klasse B eerste ring: 1. J. Bom met Mona, „Oranjeruiters”, - - -v beker Joh. Pilaar, oud-notaris te Goes; paarden aangespannen, toebehorende 2. J. Munters met Banner, „Oranje- aan eigenaren uit de provincie Zee- ruiters”- 3. N. v. d. Werf met Bento land. 1. B. Meyers, Serooskerke (W.); toe en om half drie vond ten gemeen- Zaterdag namen de diverse vereni gingen van het rayon Goes van de Bond van Zaterdagvliegers „Het Cen trum”, deel aan een wedvlucht vanuit Tilburg. De uitslag luidt: 1, 22, 27 en 32 J. Steenhard, Goes; 2 en 3 M. Welle man, Borssele; 3, 34, 41 en 46 P. Tol- en 30 A. 5 en 15 U. I. van Bemden, Goes; 6, 10 en 38 M. J. van Liere, Goes; 8, 16 en 18 J. Boogaard, Goes; 9, 28 en 33 A. Priester, Goes; 11, 12, 31 en 39 P. Oudeman, Wemel dinge; 13, 14 en 19 A. Walhout, Wol- faartsdijk; 17, 26 en 40 M. Schouten, Wemeldinge; 19 en 47 M. Krijger, Borssele; 20 en 50 Jac. Eggebeen, Wbl- faartsdijk; 21. 29, 45 en 48 P. C. Vuyck, Wemeldinge; 23, 42 en 43 M. Antho- nisse, Wolfaartsdijk; 24 en 36 D. Kloos terman, Goes; 25 en 35 I. Zandee, Wol- faarsdijk; 44. A. Geschiere. De P.V. „De Rode Doffer” te Goes nam Zaterdag deel aan een wedvlucht vanuit Tilburg. De uitslag is: 1. J. Steenhard; 2 en 5 A. Heijnsdijk; 3 en 9 U. I. van Bemden; 4 en 8 M. J. van Liere; 6 en 10 J. Boogaard; 7 A. Priester. De heer P. Zandee alhier behaalde het diploma electrotechnisch installe ren, van het leerlingstelsel V.E.V. VLISSINGEN, 28 Aug.Het nu reeds 18 jaar oude record van de Schelde- beker-zwemwedstrijd staat toch wel erg scherp gesteld. Het was de tijdens de laatste oorlog helaas gesneuvelde Engelsman C. T. Deane uit Londen, die op 18 Juli 1936 een tijd van 1 uur 1 minuut 52,2 seconde voor zich liet af drukken. Wel kwam H. Willemse uit Utrecht er verleden jaar erg dicht bij (1.4.56.8), maar het record werd niet gebroken. En ook deze 13de internationale Scheldebeker-zwemwedstrijd, Zaterdag middag gehouden, heeft geen recordverbetering gebracht, al maakte de win naar, Arndt Kayser van De Robben uit Hilversum, een heel goede tijd. Om kwart voor twee doken bij de vuurtoren van Nieuwesluis 20 dappere jonge mannen en vrouwen in het wa ter van de Schelde, dat een goede tem peratuur had 63 graden en nage noeg spiegelglad was. Zoals steeds werden ook nu de zwemmers door de sterke stroom vrij spoedig uit elkaar gedreven en gedu rende het eerste half uur viel moeilijk te constateren, wie er nu eigenlijk ih de beste positie lag. Maar na dood-tij, toen de deelnemers in de ebstroom te recht kwamen, zag men plotseling, dat Arndt Kayser van De Robben en G. de Bruyn van Neptunus, die dicht bijeen lagen, in vrij korte tijd een grote voor sprong kregen. Deze groeide steeds meer aan en be droeg kort voor de finish wel onge veer 600 meter op een groep van drie, bestaande uit Annie Meinsma van HZC, John van Rijk van DJK en de Engelsman L. Gue. Kayser en de Bruyn (oude rivalen) zetten hun nek-aan-nek race voort, maar kort voor de finishlijn bij het Vlissingse badstrand nam de Robben man een kleine voorsprong, die hij niet meer af stond, zodat hij als eerste door de finish ging. Hij liet een tijd van 1 uur 12 minuten 59.3 seconde voor zich afdrukken. helpt U over Behoud Uw me' een EIERMARKT. MIDDELBURG. 28 Aug. MinimumP1^ voor pluimveehouders f 2.45 per s Hans, „Walcheren”, afd. Joosïand. Springconcours klasse B. 1. H. Kruis beek met Katja, „Oranjeruiters”, be ker, drs J. J. Knibbe, Goes; 2. J. J. M. van Oeveren met Tarzan, „Noord-Be veland”; 3. J. Munters, met Banner, „Oranjeruiters”; 4. J. Bom met Edo, „Oranjeruiters”; 5. N. v. d. Werf met Bento, „De Schouwse Ruiters”; 6. D. A. van Nieuwenhuyzen met Henk, „Walcheren”, afd. Nw St Joosïand. Concours van eenspamien tuigpaar- den aangespannen, toebehorende aan eigenaren woonachtig in Zeeland: 1. L. Boone, Ritthem, beker, aangeboden door V.L.N., afd. Noord-Brabant; 2. J. Maljaars, Oostkapelle; 3. de Visser, Aagtekerke. Eilanden-springconcours. 1. „Oranje ruiters”, Willemstad-Feynaart, beker C.B.T.B.; 2. „De Schouwse Ruiters”; 3. „Noord-Beveland”. Concours voor tweespannen, tuig- VROUWENPOLDER, 28 Augustus. Onder zeer grote belangstelling zijn vandaag de kampioenschappen van de Landelijke Ruiters, georganiseerd door de Gewestelijke Bond voor Zeeland van de Landelijke Rijverenigingen en de Landelijke Rijvereniging „Walcheren”, afd. Nw en St. Joosïand en Seroos kerke, verreden. Burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder, die de wed strijden officieel opende, zei zeer verheugd te zijn dat dit jaarlijkse concours deze keer in zijn gemeente wordt gehouden. In de eerste plaats vond hij deze dag van groot belang voor de vrije tijdsbesteding van de plattelandsjeugd en ten tweede was hij verheugd omdat Vrouwenpolder, een badplaats in op komst, zijn badgasten iets zeer attractiefs kon bieden. De prijsuitreiking werd verricht door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. dë Casembroot na een indrukwekkende parade, die onder lei ding stond van de heer J. Munters. Jhr de Casembroot zei verheugd te zijn, dat hij een ogenblik in het mid- dc i van de ruiters kon vertoeven en het deed hem ’n bijzonder genoegen, d t hij de beker voor het kampioen schap voor achttallen kon uitreiken aan „De Schouwse Ruiters”. Hij zei veel respect voor instructeur Moer mond, die deze beker in ontvangst mocht nemen, te hebben. Daar „De Schouwse Ruiters” deze erepalm in de wacht hadden weten te slepen zag hij als een teken, dat het zo zwaar ge troffen Schouwen er ten dele bovenop is en er zeker bovenop zal komen. Na het bekendmaken van de kampi oenen en de overige prijswinnaars volgde de prijsuitreiking en werd het officiële gedeelte gesloten met het Wil helmus. Hierna bracht mevr. v. d. Bosch het nummer carrousselrijden. Tijden het springconcours naar eigen keuze raakte het paard „Et cetera” van de heer L. B. H. v. d. Slikke uit Nw St Joosïand een attribuut van een hindernis, waar door het bijna kwam te vallen. Het paard bleef op de been, maar de ruiter kwam te vallen. Hij moest in het ziekenhuis te Middelburg wor den opgenomen. Waarschijnlijk heeft hij enkele lichaamsdelen gebroken en zal voorlopig uitgeschakeld zijn. Dressuurproef en het provinciaal kampioenschap, tevens onderdeel van de veelzijdigheidsproef en het dames- kampioenschap. Het springen hiervoor vond reeds plaats op de Z.L.M.-ten- toonstelling te Goes op 18 Juni j.l. Uitslag: 1. Mevr. M. Bom-v. d. Hil met Yoy, „Oranjeruiters”, 106 pt. (da- meskampioen), beker aangeboden door de Z.L.M., afd. Walcheren; 2. L. B. H. v. d. Slikke met Etcetera, „Walche ren”, afd. Nw St Joosïand 99% pt; 3. J. Munters met Boy, „Oranjeruiters” 97% pt; 4. L. M. Moermond met Bonzo 96% pt. Mevr. M. Bom-v. d. Hil ontving te vens de medaille voor de hoogst ge plaatste amazone, beschikbaar gesteld door mr H. F. Lantsheer te Oostka pelle. Veelzijdigheidsproef. 1. J. Munters met Boy „Oranjeruiters” 97% pt, be ker burgemeester A. de Kam, Vrouwe- polder; 2. en reserve-kampioen L. M. Moermond, met Bonzo, „De Schouwse Ruiters” 96% pt. De heer Munters zal als zodanig de Zeeuwse kleuren hooghouden op de landelijke kampioenschappen, die 14 September a.s. te Utrecht zullen wor den gehouden. Dressuurproef voor achttallen. 1. Landelijke rijvereniging „De Schouwse Ruiters”, Dreischor, Instruc teur L. M. Moermond 82 pt, wisselbe ker, geschonken door jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Ko ningin in Zeeland; 2. „Oranje Rui ters”, Willemstad-Fijnaart. Instructeur wachtmeester de Munck; 3. „Walche ren”, afd. Nw St Joosïand. Instruc- trice mevr. v. d. Bosch 72%. In de lichte klasse werd de eerte prijs gewonnen door de „Juliana Rui ters”, Zaamslag. Instr. C. A. Dees, MIDDELBURG, 28 Augustus. De Middelburgse „Engelandvaarders” ziin vanavond weer teruggekeerd uit Folkestone. Na een voorspoedige reis arrj. veerden de 165 Middelburgse sportlieden op de Markt waar reeds vele fa' milieleden vol ongeduld stonden te wachen. Een heerlijke vacantieweek was voorbij, maar voordat men uiteenging, werd er nog een rondedansje gemaakt en toen klonk voorlopig voor het laatst een vrolijk „goodbye foto hierboven is een laatste herinnering aan de reis naar Folkestone. Een herinnering aan de Hollandse kleppers, die, mooier dan Spaanse castagnetten hebben geklonken in de Leas Cliff Hall van Folkestone. De Zeeuwse klom' pendansen die de Middelburgers op de „All Dutch Night” lieten zien in hej kader van de sport- en culturele uitwisseling brachten het Engelse publiek tot groot enthousiasme GOES, 28 Aug. De afdeling Zeel“dB0 de Kon. Ned. Vereniging voor E.nv zal op Zaterdag 4 September a.s. Gravenpolder op de weide van B. Rijk aan de provinciale weg o straties organiseren. 10 ploegen ui land zullen daaraan deelnemen. J gunstig weer zal getracht worden monstraties in een daarvoor gescni bouw' te doen plaatsvinden. loodbekleding zijn voorzien, moet nu lood komen en dat kost mille, af te schrijven in vijf jaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2