Nieuws uit de Provincie IK NU DROEG Z.Ew. REISMANTEL.. Welke inhoud heeft de vraag: „Christus, de hoop der wereld?” Tegenstelling tussen Amerikaanse opvatting en die der andere landen Leden van de Arjos West-Duitsland te gast. in Hallucinatie of helicopter Nationale wedstrijd machineschrijven. Meer leveranties aan communistische landen. Mijn man is lasser... Croes Wateroverlast in Overijssel Nieuwe gouverneur van de K, ML A* Baby voor mama Vhssingen. Leerzaam referaat over propaganda der C.D.U. BEURS NOTEERDE GISTEREN ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 27 Augustus 1954 I De Wereldraad van Kerken. Band met Junge Union verstevigd. BAARLAND BEROEPINGSWERK Nagekomen Advertentiën FEUILLETON door Ds P. J. DE BRUIJNE den broeder des 1 Nu reeds subsidie voor T orenrestauratie HEINKENSZAND Adriaan de Bruijne, in 1810) Het vliegende schotel-mysterie Burgerlijke Stand. KLOET1NGE KRABBENDIJKE POORTVLIET YERSEKE V. S. herzien hun standpunt. Bladzijden uit het dagboek van afgescheiden leraar te Goes (geboren Burgerlijke Stand. Concert „Ons Genoegen”. XXVI. Het kapittel van Heeren. pagina 5 i 4 Ingezonden Mededeling (Adv.). H. de Vriend een ware Dat H het boorte c. 219% de Vienne vanaf 70 mm U vliegt nu door de was neen! A’dam Rubber Band. Rubber Deli B. Ruber Kend. Lemb. O. J. Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn 107 115% 107 210 210 57% 188% 193% 138% 91% 130 21 16 27% 99% 145% 36%B 19 38 75% 61%- 99L 81% 45% 84% 281% 470% 469% 436% 436 772% 281 470% 470 436% 435% 182 152% 127% 54% 73 21% 59% 34% 53% 24% 98% 68% 19% 25% 103% 99% 94% 100% 101 98% 62 153% 189 227% 301 159% 206 234% 251 255% 327 224% 276% 169% 99% 145 36% 19% 38% 75% 60% 99L 82% 7% 21 16 27% den op de Boulevard Evertsen voor het in opbouw zijnde Brittannia. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het examen vakbekwaamheid smidsbe- 64 41 131% 55% 162% 133 143% 135 131% 141 182 151 127% 53% 73 21% 45% 84% 59% 34% 52% 24% 97% 68% 88% 71 90 19% jssen I wek- I abuis ddels rbril' hied' I istige Een woordvoerder van de Noorse lucht macht verklaarde, dat in het gebied, waar de zusters beweren de schotel te hebben gezien, een grote Amerikaanse helicopter voor transporten zorgt. Het is daarom heel goed mogelijk, dat beiden de heli copter voor een vliegende schotel hebben gehouden en het Amerikaans, dat de pi loot sprak, niet hebben verstaan en hem daarom voor een ruimtereiziger hebben gehouden. OSLO, 26 Aug. De bewering van een tweetal vrouwen uit Noord-Noorwegen, dat zij een vliegende schotel hebben zien landen en opstijgen en zelfs met de be stuurder ervan hebben gesproken, heeft in Noorwegen nogal wat stof doen op waaien. Men is tot de conclusie gekomen, dat twee dingen mogelijk zijn. Of het hele geval berust op hallucinatie of ze heb ben een helicopter gezien. Politiemannen hebben zich de plaats laten aanwijzen, waar de schotel zou hebben gestaan, maar ze konden geen spoor ontdekken. Naar een neef van de zusters de po litie heeft meegedeeld, hadden zij voor de gebeurtenissen juist gelezen in het boek van de hand van D. Leslie en Adamski, „Vliegende schotels, geland”. In verband daarmee vermoed men, dat men met hallucinatie te doen heeft. Geboren: Max, z.v. D. Egter v. Wisse- kerke en Ch. J. Hooper; Wilhelmina J., en de zachtheid U behandelt met Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! 106% 115% 106% 209% 209% 57 188 193% 139 Born. Sumatra Internatio Am. Smelting Am. Radiator Anaco Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North Am. Co. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Phil. Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York C. Pennsylvania Canadian Pac. 327 228 276% c. p. wd. 169% 378% -377% 217 103% 99% 94% 100% 101 98% 62% 155% 189 229% 301 159% 207% 232% 249 ■oogovens 255 - J ^•Kabelf. I>0 6% Unilever WT - Bilit. Ontving de landelijke Arjos vorig jaar de leden van de Junge Union in Den Haag, thans was het de beurt van de Nederlanders om in Duitsland te worden ontvangen. De Junge Union heeft, ondanks dat vele bestuursleden met vacantie waren, zich toch aardig van deze taak gekweten. Naast de bij eenkomsten werd een aantal bezoeken gebracht, waarbij natuurlijk ook het Bundeshaus in Bonn op het programma stond. g hij rich- I >n °P I ;ende I rdam ZWOLLE, 25 Aug. De Commissaris der Koningin in Overijssel heeft aan "allé bur gemeesters in het gewest een telegram gezonden naar aanleiding van de water overlast in de provincie, die door de drang van het uit Duitsland komende wa ter nog ernstiger vormen dreigt aan te nemen. In dit telegram wordt de burge meesters verzocht, de Commissaris op zo kort mogelijke termijn te willen voor lichten omtrent de wateroverlast in hun gemeente. De Commissaris wenst inlich tingen over de toestand van de oogst, die gedeeltelijk nog buiten staat, over de toe stand van aardappelen, bieten en granen, en over de opstalling van vee. In het bij zonder worden inlichtingen gevraagd over gebieden waar abnormale schade geleden wordt, die de boeren ernstig be dreigt in hun bestaansmogelijkheden. Hierover heeft de Commissaris overleg gepleegd met de Stichting voor de Land bouw en de Provinciale Voedselcommis- saris. In vol vertrouwen op zijn Heer en Heiland is tot onze diepe droefheid zacht van ons heen gegaan onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader MARKUS OP ’T HOF, in de gezegende ouderdom van bijna 80 jaar. Trooste de Heere ons allen in dit grote verlies. Nieuwdorp: P. OP ’T HOF—DOMMISSE. C. OP ’T HOF. Goes: A. OP ’T HOF. J. R. OP ’T HOF—PAPP. Krabbendijke: G. VAN HARN—OP ’T HOF. H. J. VAN HARN. West-Souburg: A. C. POORTVLIET— OP ’T HOF. N. POORTVLIET en Kleinkinderen. Nieuwdorp, 26 Augustus 1954. N.W. Kraaiertseweg 24. James Grieve en de Vienne geldt het voor schrift, dat deze op 5 mm moeten wor den gesorteerd. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereiken met Castella ’s-GRAVENHAGE, 26 Aug. Met ingang van 6 October a.s. is benoemd tot gouver neur van de Kon. Militaire Academie’te Breda, luit-kol. W. Kloppenburg van de generale staf. Hij is in verband met deze benoeming tijdelijk bevorderd tot kolo nel. Kol. Kloppenburg volgt brigade-gene- raal K. F. Puffius op, die met ingang van genoemde datum eervol is ontheven van zijn functie. emse I iende I ,offer I ■htig' I Verkoping. Ten overstaan van notaris D. C. van Werkum werd voor de erven mej. R. D. Willemsen publiek verkocht het woonhuis met schuur in de Nieuwe West Kraaijertpolder te Borssele. Koper werd de heer M. Walraven te Kwaden- damme q.q. voor f 15.555.Een perceel bouwland in het Zuiderland te Heinkens- zand werd verkocht aan de heer Th. H. J. Stevens te ’s-Heerenhoek voor f 1300. Bazar. De v.v. „Kloetinge” zal Zaterdag a.s. een bazar organiseren in het Vereni gingsgebouw aan de Nieuwstraat. Raadsvergadering. Dinsdag 31 Augustus' a.s. om half 8 zal de raad vergaderen. OOSTKAPELLl. Reis „Overduin". Een 22-tal patiënten van de inrichting „Overduin” heeft per autobus een mooie dagtocht gemaakt naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De heenreis ging via Kruiningen-Perkpolder, de terugreis over Breskens. Vooral het bezoek aan een speeltuin te Hulst was voor de reizi gers een bijzondere attractie. Ze hebben volop van de reis genoten. Burg. Stand. Geboren: Adriaan J., z.v. J. M. Kesteloo en C. D. Verburg; Marinus P., z.v. G. Geuze en H. Nelisse. Gehuwd. J. J. Elenbaas, 21 j. te Sint* Maartensdijk en S. F. Snijders, 20 j. Overleden: J. Schipper, 4 maanden. Oesterverzending. De oesterverzending naar Holland (naar het buitenland mag nog niet worden verzonden) gaat lang zaam aan de gang komen. Vooral uit Zeeuwsch-Vlaanderen en de kust is er enige vraag, aangezien de Belgen daar in groten getale komen of een dagje door brengen. De kwaliteit is zeer goed. deren, die niet aan deze landen mogen worden geleverd, is aan een herziening onderworpen en een 80-tal artikelen kon worden geschrapt. Munitie en materieel, dat bruikbaar is voor de winning van kernenergie, zomede machines en materieel, speciaal ontwor pen voor de vervaardiging van wapens, zijn niet van de lijst verwijderd. Het verbod van uitvoer naar commu nistisch China blijft echter onverminderd van kracht. is door een subcommissie van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden uit genodigd onder ede te getuigen over de godsdienstvrijheid in Hongarije. De subcommissie stelt een onderzoek in naar communistische agressie. In de uitnodiging wordt gezegd dat de verklaringen, van leden van de Hon gaarse delegatie te Evanston, dat vol ledige godsdienstvrijheid in Hongarije zou bestaan, in tegenspraak zijn met voor de subcommissie afgelegde getui genissen. BAND VERSTEVIGD. Het bezoek der Arjos-leden heeft ook tot gevolg gehad, dat het contact met de Junge Union weer kon worden verstevigd. Er zijn vele gesprekken ge voerd, die, voor allen zeer leerzaam waren. Het was de heer V. Schmidt, pers chef van de C.D.U. van het Landes- verband Rheinland-Pfalz, die dé Ar jos-leden voorlichtte over de uitste kende wijze van de propaganda voe ren van de C.D.U. Men zocht in de Chr. Demokratische Union naar nieuwe wegen om, vooral in de ver kiezingstijd, de gewone man in te lichten over de gang van zaken in het politieke leven in West-Duits- land. Dit was een moeilijke zaak, want vooral na de oorlog heeft men een afkeer van alles wat met poli tiek te maken heeft. Vergaderingen, vaak in slechte ro kerige lokalen, werden spaarzaam bezocht. Er heerste wantrouwen te gen de politieke partijen en dit wan trouwen moest overwonnen worden. Maar hoe kon men de gewone man bereiken? Hoe kon de partij zijn kie zers in de meest afgelegen dorpen bereiken? Via de pers was dat een onmogelijke zaak, want het aantal dagbladen is in Duitsland ontstellend groot en bovendien worden de poli tieke artikelen niet door iedereen ge lezen. Er moest dus iets nieuws ko men en het kwam er. UITRUSTING. De partij schafte zich een complete propaganda-uitrusting aan. Gewapend met een magnetofoon, een loudspeaker, een geluidswagen, trekt men de dor pen in. Dank zij het oude systeem: het hou den van verkiezingscampagnes, ver spreiden van folders, een aantal spre kers, werd toch slechts 10 pct. van de bevolking bereikt. Nu ligt dit getal veel hoger, want in de meest afgelegen gehuchten krijgt de bevolking nu poli tieke voorlichting. „Dat de uitslag van de verkiezing voor de C.D.U. zo gunstig was, komt, aldus de heer Schmidt, alleen doordat wij zo’n uitstekende propaganda voer den waarmee wij de andere partijen ’s-GRAVENHAGE, 26 Aug. Op Zater dag 25 September a.s. zullen In Den Haag de schrijfmachines weer ratelen en zul len typistes uit het gehele land hun krachten meten in snelheid. Dan zal n.l. voor de vierde keer de Nationale Wedstrijd in Machineschrijven, ter gelegenheid van de 72ste Damesbeurs van de Dameskroniek in Den Haag wor den gehouden. De eerste groep deelnemers heeft zich reeds gemeld, waarbij er ook zijn, die electrische machines zullen gebruiken. Natuurlijk zijn er ook weer tal van fraaie prijzen beschikbaar. Voor de win naar (wellicht kunnen we beter van win nares spreken), is de wisselbeker weer beschikbaar. Bovendien wordt niet al leen een kleinere herinneringsbeker uit gereikt, doch ook een Portable schrijf machine. Allen, die een „netto” snel heid bereiken van 350 aanslagen per mi nuut en hoger, zullen een oorkonde ont vangen. Een eervolle vermelding krijgen zij, wier snelheid ligt tussen de 300 en 349 aanslagen per minuut en een bijzon dere vermelding zij, wier snelheid 250 tot 299 aanslagen bedraagt. Als extra prijs wordt er een accurates se prijs beschikbaar gesteld voor de ty- I piste, die het netste werk en de minste fouten maakt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Winkel, toez. J. W. Ma- zurel, cand. te Haarlem; te Eemnes- Buiten, M. Bergsma, cand. te Putten (Gld); te Bierum (Gr.), W. F. van der Staat, vic. te Noordwijkerhout; te Me- teren-Est, toez., B. J. Zaal te Wijn gaarden; te Brummen, J. W. van Pete- gem te Zaandam; te Kamer ik, P. J. F. Lamens te Elspeet. Aangenomen naar Onstwedde, H. A. van Slooten te Wierden. Geref. Kerken Beroepen te Rutten (N.O.P.), W. Blanken, cand. te Zwolle. eene sterke verdenking bleef staan, alsmede het onbe hagelijke gevoel eens „onnutten dienstknechts”? Toen een jaar nadien een der vermogenden in den ker- keraad den naam van boer Koningsberg noemde als candi- daat voor het ouderlingenambt, omrede hij „zeer begaafd was met een scherpzinnig verstand en altoos trouw met de gemeente medeleefde” hetgeen ook in der waarheid zoo was heb ik me hiertegen krachtig verzet doch niettemin kwam zijn naam op de lijst en omdat in die dagen iemand wel vijf of zes en meerdere ongeteekende stembriefjes in de daarvoor b.estemde zak mocht werpen (waardoor vrien den elkander op oneerlijke wijze konden helpen in het ambt later zijn deze kwade practijken afgeschaft Gode zij dank) kwam deze boer ondanks mijne ernstige-bezwaren in den kerkeraad. Waarna ik wel met hem heb samengesproken en hij zijne onbarmhartige houding jegens zijne arbeiders ook eeniger- mate heeft verbeterd door hen in krankheid of bij ongeval nog een weinig loon uit te betalen, doch nimmer heeft ver staan, gelijk trouwens zoovelen van zijnen levensstaat, de ernstige waarschuwing van den broeder des Heeren als mede de vermanende woorden van onzen Heiland zelve gelijk die worden gevonden in het evangelie naar Mattheus hoofdstuk 5 en volgende. En heden gedenk ik nog met diepe deernis het droevig einde van deze groote der aarde. Op het vroon tussen zijne beesten staande, werd hij door een weelderige hengst met de hoef tegen het hoofd geslagen en buiten zijne kennis naar huis gebracht, waar zijne gade hem liefderijk ver zorgde. Toen het bericht van dit ongeval mij bereikte, was ik nauwelijks, hersteld van eene slopende ziekte en mocht ik van den geneesheer met uwe moeder voor het eerst weder over straat kuieren. Ter hoogte van de oude molen, eenmaal uws vaders trots toen hij op het werk kwam èn thans in eens anders handen ik vernam dat er weer goed in werd verdiend en verheugde mij hierover zéér kwam mij de tegenwoordige eigenaar, vroeger mijn knecht, tegemoet rijden en riep vanaf zijn wagen: hebt gij alreede gehoord van Arendsrust? Waarop hij mij paard en wagen aanbood. Verschrokken snelde ik langs den dijk om hem nog aan te spreken voor het einde zou zijn gekomen en nog hoor ik van uit de verte het schreeuwen van de uit zijne be dwelming ontwaakte boer met eene oordeelsstemme: alles verbeurd en alles verzondigd.En zoo alsmaar roepende: alles verbeurd, alles verzondigd vele uren achtereen, hoe zeer ik verzocht poogde) hem op de genade van onzen Heere Jezus Christus te wijzen is hij de eeuwigheid inge gaan. Te lijke op de begrafenis) waaraan ook de knechten en maagden nevens de bazinne met verslagen gezichten aanzaten, heb ik het kapittel van den broeder des Heeren niet willen lezen doch het woord gesproken uit Psalm 23: gij richt de tafel toe voor mijn aangezichte tegenover mijne wederpartijen dat is over den hemelschen Herder, die zijne schapen kent en ze geeft het leven en de over- In de raadsvergadering van Baar land deelde de voorzitter, burgemees-, ter W. N. van Liere, mede, dat terwijl aanvankelijk het rijkssubsidie in de to renrestauratie pas in 1956 en 1957 kon worden verwacht, de minister van O., K. en W. thans bereid is gevonden nu reeds de subsidie beschikbaar te stel len. Daar in de vorige raadsvergade-' ring de stemmen over het voorstel van B. en W. om het presentiegeld van de raadsleden te verhogen van 4.op resp. ƒ7.50 en ƒ5 voor dag en avond vergaderingen staakten, werd opnieuw gestemd. Het resultaat was, dat ’t voor stel met 5 tegen 2 stemmen werd aan genomen. Tegen stemden de heren D. Driedijk (K.V.P.) en H. de Vriend Gemeentebelang) Van de minister van financiën was, bericht ingekomen,, dat de schadever goeding voor het kleedlokaal op het sportterrein 1.258,76 zal bedragen. Besloten werd subsidie te verlenen aan de Commissie voor de Hygiëne van het kind. De bouw van het badhuis werd op gedragen aan de heer A. C. Koole voor 9.375.exclusief inrichtingskosten. Tenslotte werd medegedeeld, dat de bewoners van Bakendorp hun mening hadden te kennen gegeven inzake de plaatsing van de straatlantaarn. Twee personen waren voor plaatsing bij het oude kerkhof en acht voor plaatsing bij het pand van de heer M. den Her der. Aan dè P.Z.E.M. werd opdracht gegeven een straatlantaarn met 6 m lichtpunthoogte te plaatsen bij pand van laatstgenoemde. WASHINGTON, 26 Aug. De Ver. Staten zullen meer goederen gaan leveren aan de communistische landen, zo is in Wash ington bekend gemaakt. De lijst van goe- 25 Doch sprekende met den lijder in zijne bedstede (de man was door de heftige koortse schier uitgeput) vernam ik de gansche waarheid. Zijn vrouw had op het hof ge weeklaagd, doch de boer was zeer verstoord geweest, want zeide hij thans in het drukst van den oogst eenen arbei der te moeten derven is voor mij al erg genoegEn daar bij het krankbed gezeten zag ik de jongelieden N.N. die in de zonde gevallen waren tegen het zevende gebod van des Heeren wet en mitsdien voor de gansche gemeente in het openbaar schuld moesten belijden weder bevende voor den kansel staan en deze rijke boer zittende daar tegenover in het voorgestoelte en psalmzingende met het vrome volk vrij uitgaande en er was een oprijzende toorn in mijn hart...’. Die mij na een smeekgebed met deze zwaarbeproefde lieden (hen verder overlatende aan de barmhartigheid onzer trouwe diakenen) de weg weder opdreef en de schoolzaken, waarvoor ik was uitgegaan op- Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukke lijk schuim. Geen papje vooraf te ma ken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goéd: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 vei lig wasmiddel. En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid van alle goed, dat Castella Parels. Ned. 1953 Ned. 1947 Hollarl. 1947 Juvest. Certif. Ned. 1962-64 Gtootb. 1946 G- H. i. Bk. Nat- H. Bank «ad. H. Mij. A.K.U. Bergh's j. “erkel’s Pat. Galvé Delft Joker Gelder Zonen Kon. Hoog: Ned. Ford Kabelf- Gloeil. Do 6% Vuile-,-, S’fÜenoor d 1 I rubr. n‘ht; H rubr. J Petr. Pref. Olie y‘°> ondera. Moeara Enim vèr vooruit waren. Ik weet wel dat partij-idealen niet te vergelijken zijn met persil-reclame, maar toch gaan wij volgens hetzelfde systeem te werk.” Na deze leerzame uiteenzetting over de wijze van propaganda voeren ver toonde de heer Schmidt het gezelschap nog enkele documentatie-films, die ook voor de verkiezingsstrijd gebruikt wor den. Algemeen was men het er over eens dat hier ook nog mogelijkheden uit te halen zijn voor de propaganda voor de A.R.-partij en de Arjosleden zullen deze leerzame conferentie niet gauw vergeten. De Here verblijdde ons met de ge- van een Zoontje en Broertje LEENDERT JAN, P. MARIJS. J. MARIJS—VAN KOEVERINGE. JAN. Hoedekenskerke, 26 Augustus 1954. BRISTOL, 25 Aug. Een „kinder roof”, waardoor de betrokken moe der van een halfjarig jongetje in vre selijke ongerustheid was gebracht, bleek het werk te zijn van twee kleu ters, een broertje en een zusje, die hun eigen moeder met deze baby had den willen verrassen. Mama had hun verteld, dat zij binnenkort een broer tje zouden krijgen. De kleuters gaven de voorkeur aan het laatste en toen zij ergens een kinderwagen zagen staan, met een baby er in, die zij voor een „zusje” hielden, konden zij hun ongeduld niet langer bedwingen en reden de wagen mee naar huls. „We dachten, dat dit wel een leuk rustig babytje was en dat mama er wel blij mee zou zijn”, zo luidde hun „verklaring” bij de politie. d.v. J. de Schipper en J. P. van der Endt; drijf de heer A. Zuidweg. Janna J„ d.v. J. P. van Hoorn en L. van Kleunen; Maria W„ d.v. K. Buwalda en W. Tanis; Geertje E., d.v. H. J. Ponsteen en H. Wolters te Wolphaartsdijk; Pieter A., z.v. P. Dander en D. E. Th. van Hese; Izaak, z.v. W. J. Adriaanse en K. Vleugel te Wemeldinge; Pieter J., z.v. P. D. Wal- hout en S. Hoogtij; Adriana P., d.v. P. L. Slabber en C. Harinck. Gehuwd: W. Walraven, 26 j. en Chr. Slager, 23 j.; T. C. de Jonge, 21 j. en J. P. Scheffers, 21 j.; J. Westdorp, 33 j. en R. v. Ginkel, 27 j.; J. H. A. Kooning, 25 j. en J. S. Beun, 21 j.; J. M. de Ronde, 28 j. en E. J. J. de Jong, 23 j. Overleden: Aa. Ca. Meijler, 86 j.; P. M. Barens, 76 j., wedn. v. Ca. Jobsen; P. de Jonge, 54 j., e.v. Ma. Oosthoek te ’s-Hee renhoek; M. Strating, 2 j. Geboren; Theophilus C., z.v. T. A. de Brauwer en J. K. v. Gemert; Helena P. M. B„ d.v. H. W. v. Kuijk en H. M. E. Kuiper; Ferdinand R. E., z.v. z.v. R. E. F. Bax en C. Bonneveld; Bart, z.v. W. F. Rusman en E. S. Beekink; Pieternella, d.v. J. Verhage en A. Jongepier; Petrus J. W., z.v. P. Geijs en M. M. van ’t Westende. Ondertrouwd: H. M. Kipperman, 23 j. en M. C. J. T. Honetelé, 27 j.; C. M. Kole, 24 j. en J. K. Lippens, 23 j.; B. A. v. Luijk, 31 j. en C. J. M. v. Aken, 26 j. Gehuwd: J. Meeusen, 47 j. en B. A. van de Vijver, 54 j.; J. Jonkman, 23 j. en C. Pruijmboom, 21 j.; J. G. Wouters, 29 j. en M. D. Versluis, 25 j.; W. Jansen, 27 j. en M. J. K. Ross, 23 j.;A. R. Lap, 25 j. en A. R. U. van Hijfte, 27 j.; S. M. van As, 22 j. en M. M. Wagenaar, 23 j. Overleden: A. Reinigert, 56 j., geh. m. E. Kloosterman; J. C. Tomasowa, 23 mnd., d.v. A. L. Tomasowa; W. Bok, 83 j„ e.v. L. v. d. Kam; A. P. J. Tromp. Morgenavond zal de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" een rondgang door de stad maken, te beginnen op het Bellamy- park. Vervolgens zal geconcerteerd wor- OBERWESEL, 26 Augustus. Een kleine groep leden van de Arjos; is onder leiding van de voorzitter, dr A. Veerman, van 16 tot 23 Augus tus j.l. de gast geweest van de Junge Union, de jeugdgroep van de C.D.U. van het Landesverband Rheinland-Pfalz. Ze hebben er voorlichting ontvangen over de gang van zaken in het politieke leven van West-Duitsland en zij zagen een paar uitstekende documenta tiefilms. De Provinciale Afzet Commissie voor Zeeland maakt bekend, dat op de vei lingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf Maandag 30 Augustus: James Grieve vanaf 65 mm en op Manks Godlin alle maten. Donderdag 2 September: Jac. Lebel alle maten. Br. de Mérode alle ma ten. Bon Chretien William alle ma ten. Seign. d’Espern alle maten. Br. Lebrun vanaf 55 mm en op Triomph en op. Voor de Triomph de EVANSTON, 26 Aug. Het Congres van de Wereldraad van Kerken te Evanston heeft geen overeenstemming kunnen bereiken over de vraag, op welke wijze Christus de hoop der wereld is. In Amerika is de heersende opvatting, dat de wereld geleidelijk beter wordt .n dat door overheidshulp op sociaal en economisch gebied het Koninkrijk Gods op aarde zich geleidelijk zal ontwikkelen. In andere delen van de christelijke wereld gelooft men daarentegen, dat de wereld hoe langer hoe slechter wordt en dat slechts door een goddelijke Ingreep, gewoonlijk in verband gebracht met de tweede komst van Christus, de nodige voorwaarden zullen worden geschapen voor het Koninkrijk Gods. Bisschop Hans Lilje uit Hannover heeft aanbevolen, dat de assemblée een samenvatting der studies aanvaardt, die ter beoordeling aan de afzonder lijke kerken zal worden voorgelegd. Hij signaleert weglatingen in het door de advies-commissie opgestelde docu ment, dat de basis van de studies te Evanston vormt. Hij zou daarin opge- nomën willen zien tekenen van hoop in het leven van elke dag, zoals de moed van christenen in moeilijke tij den, het winnen van mannen en vrou wen voor Christus en de menselijke pogingen om honger, blindheid, oorlog en wanhoop te bestrijden. Dit zijn vol gens bisschop Lilje tekenen van hoop die erkend dienen te worden. In het rapport van de adviescom missie wordt het communisme ver oordeeld als „een totalitaire dicta tuur”,, die God verwerpt. Maar het rapport, waaraan de commissie twee jaar heeft gewerkt, zegt ook dat de democratie de idealen, die zij aan de christelijke leer heeft ontleend, nog niet ten volle naleeft. GODSDIENSTVRIJHEID. Bisschop Albert Bereckzy, leider van de Hongaarse delegatie naar het con gres van de Wereldraad van Kerken, Mijn man is electrisch lasser in de scheepsbouw en hij ziet er zó nu en dan uit, dat het meer dan erg is, maar nu ik Castella Parels ge bruik, Ziet zijn goed er weer helder en schoon uit. Ik vind Castella Parels uitkomst en vind het alleen jammer, dat het niet eerder gekomen is. had mij heel wat geld en goed be spaard! schortende stond ik een stuitje (poosje) later voor de glim mende huisdeur van Arendsrust. Zo stond ik dan met toornend harte voor de machtige poorte van Arendsrust, aangeblaft door den hofhond en begeerig om deszelfs scherpe tanden te mogen bezitten ten einde de vermaning die ik voornemens was uit te deelen eenige kracht bij te zetten Hetgeen mij niet werd vergund. Want Koningsberg in zijn wijnrooden armstoel gezeten en gebarende met de lange goudsche pijp, betoogde in bloemrijke bewoordingen hij kon het zeer schoon zeggen in het eigen belang, dat wist ik van vorige reizen keeren) hoe gansch on schuldig hij was, waar nimmer iets ook maar was overeen gekomen en hij desniettemin meermalen grauwe erwten had laten bezórgen en ook wel meer, doch ze hadden er geen dank voor gezegd in hunne hoovaardij. Ge weet nog niet ten halve hoe opstandig zulke lieden zijn. Ge hebt zeker geen werkvolk bij u in dienst. Dan zoudt ge wel anders oordeelen. En dominus wilt u soms medehelpen mijn oogst binnen te halen? Hij zag van zijnen hoogen troon op mij neder, willende mij aan zijne macht onderwerpen en geenszins bereid zich door mij te laten berispen! Ik ge voelde mij in ’t geheel niet bevredigd en weigerde hoofdig de mij aangeboden versnapering zeide dat ik in de slachtmaand niets van hem begeerde hij moest dit maar aan zijne arbeiders wegschenken en wilde wel Jakobus 5 voorlezen, doch deed dit niet, voelde mij zeer onbehagelijk en wandelde ter na) een stonde, nageblaft door den hofhond (als wilde het dier mij bespotten nu de tanden niets nuttigs hadden bereikt) langs den weg in zwaar ge peinzen terug naar huis. Dat er toch middelen mochten gevonden worden, zoo dacht ik bij mij zelve, om diergelijke toestanden die ten hemel schreyen te voorkomen. Doch wat stond mij in dezen te doen wanneer de boer loochende wat de arbeider be weerde en geen nader bewijs kon worden geleverd, slechts vloed.... SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 91% 130B b 65 41B 130% 55 162% K. J. Ch. Pktv. 134 Kon. Boot 142% Kon. Paketv. 135% K. Rott. Lloyd 132 Ned. Sch. Unie 141% Om. Sch. vrt. St. v. M. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli B. Mij. Senembah Deli Mij. Senembah Müller Co Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank Overz. Gas

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5