PLAKKEBORD plooi Middelburgers brachten de Engelsen uit de ’T ZEEUWSE Een echte Hollandse avond Folkestone ’T SPIEGELTJE Mr Keuning aanvaardt volle verantwoordelijkheid voor verkiezingscampagne in van Afsluiting het dijkwater te Dreischor grabbelton w< Zij genieten met volle teugen eens van Dit moet mij toch het hart! DE BUS RAMMELDE °lieSl nU d°°T de u,as heen!. Een warm kloppend hart is eerste voorwaarde, maar gedegen opleiding is onmisbaar ■MSB ra ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 25 Augustus 1954. Pagina 1 BE Waar zijn r vat niei dit sch r dus ega en dra Het programma MOETEN WE DAARIN? onze schepen Cursus start (bij voldoende deelname) in October I Zeeland krijgt opleiding voor maatschappelijk werkster De bewogen raadsvergadering te Zierikzee Europese kampioenschappen Handboogschutters Zaterdag naar Ovezande n Ingezonden Mededeling (Adv.). een 5 prijsuitreiking aan mers. De van aan n g e v n d d n t< AAGTEKERK 23 Yokohama-Manilla. MAASDAM 24 Cobh-New York. NIEUW AMSTERDAM 24 Southampton- Le Havre. ORANJEFONTEIN 23 Dakar-Las Palmas. OUWERKERK 23 Port Lincoln-Fremantle SALLAND 23 St Vincent-Montevideo. AVERDIJK 24 te New York. BLOEMFONTEIN 24 te Amsterdam. BLIJDENDIJK 24 te Rotterdam. BONAIRE 24 te Georgetown. WILLEM RUYS 24 Singapore-Priok. AALSDIJK 23 te Houston. ABBEDIJK 22 te San Fransisco. ARENDSKERK 23 te Hongkong. BLOMMERSDIJK 24 Dubai-Suez. V hui ma; de geh eig< dat blij 70C ren Pits hiei blij B gel< Uit len (als het stel Weg lan; ster ninj wor Pari de om mee dus schs neei hart bliei cien T< heer baat hioe Paar »m 1 den Wee; ven. tie i der Voll advi we kom noot vele dig - ii vert latei als wor D nig de berf er z volt huu aan dit Vol dan een hor wee C hur is t eni; een om< vaa bie< aan Jan ged gen gin ver bot is i C we ron Wa var der der hee gaa wei looi geh wei nie' mi ;ha Alle soorten zeep heb ik nu gebruikt probeerd en aldoor doe en weer een In de Leasecliffhall vond Maandag avond de prijsuitreiking aan de Ka naalzwemmers plaats. De Middelbur gers hebben hen allemaal gezien deze dames en heren, waarvan sommigen meer dan 16 uur in het water hadden gelegen. Die het niet hadden kunnen houden kregen een troostprijs. Eén hunner vertelde mij, dat hij maar 100 meter van de kust was af geweest en toen de strijd had moeten staken. De anderen kregen meer. De winnaar zelfs een zilveren beker van een halve me en de zachtheid U behandelt met Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! TWEE BELANGRIJKE GEBEURTENISSEN. Voordat deze wedstrijden begonnen waren de Middelburgers van twee be langrijke gebeurtenissen getuige, n.I. de intocht van de Ace-bearers en de de Kanaalzwem- Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereiken met Castella Ace-bearers zijn de gemeente- bodes uit Engeland en zij waren uit Schotland hier gekomen om hun jaar lijkse bijeenkomst te houden. Dat ge beurde echt Engels, zeer officieel en plechtig in zeer ouderwetse costuums, waarbij men vele heren met Napoleon - steken zag lopen en ook wit bepruikte heren. Voorop ging de burgemeester samen met zijn bode die een grote gul den staf met een scepter droeg. Geheel voorop gingen Schotse doedelzakspe lers. (Vervolg van pagina 1). Zodra de eerste zending klei op de juiste plaats is aangeland zal met het spuiten van zand zowel aan de binnen- sen, en hemzelve en een candidaat van de V.V.D. De heer Keuning deelde hierna een en ander over de borgstellingsaffaire mede, waarop nog een uitvoerige dis cussie ontstond, welke de voorzitter ten slotte sloot, zonder dat er een juist inzicht in kwam, daar het hier geheime notulen betrof. De heer v. Gastel ant woordde op een vraag van de heer v. d. Doel dat hij zich distancieert van H.R.O. en erkent dat de leden van de vorige raad voor hun taak berekend waren. Het programma van de Europese boogschutterskam- pioenschappen, die Zaterdag in Ovezande worden gehou den, luidt als volgt: Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukke lijk schuim. Geen papje vooraf te ma ken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in vlekken. ao. Door de veel kortere behandeling gaat mee: hier is nu eindelijk eens een 100 vei lig wasmiddel. En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid van alle goed, dat Castella Parels. zijde als aan de buitenkant van de kist dam worden begonnen. Eén zuiger ligt nog binnendijks. Bij de Veermansplaat ligt een bakken zuiger, welke de bakken volspuit, waarna die naar een zuiger verderop varen. Deze zorgt ervoor, dat de bak ken leeg komen en het zand tegen de kistdam wordt geperst. Boven wat de kistdam moet worden zijn sterke elec- trische lampen gehangen, zodat men gemakkelijk kan nagaan hoe hoog de kleidam is. FOLKESTONE, 24 Augustus De grote zaal van Leasecliffhall daverde vanavond van de toejuichingen. Men zegt wel eens dat de Engelsen onder alle omstandigheden kalm blijven. Maar nu kwamen zij toch uit de plooi en geen wonder. Midden in de grote zaal stonden Middelburgse dames en heren in mooie Zeeuwse costuums en vertoonden klompendansen. De Engelsen waren opgetogen en lieten dat duidelijk merken. „All Dutch Night” of te wel echte Hollandse avond. Geen gastheer of gastvrouw was thuisgebleven. De zin „full-house, sorry” bij de ingang van de zaal was het bewijs. Toen om acht uur Stanley Osborn met zijn band een pittige mars inzette en de Middelburg se turners de zaal binnen marcheerden klonk een daverend applaus en na ieder nummer klaterde het opnieuw. De heren brachten uitstekende vrije oefeningen en oefeningen op de lange mat. De dames sierlijke knotsoefenin gen en bondsoefeningen en daartussen door kwamen Jo den Hollander met gezellige liedjes en met zijn claviocim- bel; Toos Sinke met solodans en Hugo Reinders met accordeonmuziek. Maar het hoogtepunt van de avond vormde toch wel de volksdansjes. En alles bij elkaar was het een grote uiting van dank, voor hetgeen Folkestone had ge daan. Oh, zei Pieter. „Neemt U me niet kwalijk, ik dacht dat ik achter die deur wel ergens een bed zou vin den!” „Nee.... niks er van jullie slapen hier!” riep de schilder, terwijl hij onze vrienden voorging naar een donkere hoek van de zolder. „Kijk maar, het bedje is opgemaakt”.„M. maar dat lijkt wel een kist op z’n kant.moeten we dairin?” kwetterde Karolus. „Is het weer niet goed, zwart beest!” de schilder wierp een kwade blik naar de kraai. „Kom, schiet op.het is kinder bedtijd.ik zet de wekker op zes uur. wel-te-rusten!” Toen verdween de artist en liet Pieter en Karolus alleen. „Ja", zei de jongen zich snel uitkledend. „Het lijkt écht wel een kist. Maar wat geeft het De te St. Philipsland gehou den collecte ten bate van „Het Hoogeland” heeft op gebracht 122,20. Te Sta- venisse werd gecollecteerd voor de A.V.O. en de op brengst bedroeg 24, DE SPORT. Maar nu zult ge daar in Middelburg en ik neem aan in geheel Zeeland wel nieuwsgierig zijn naar de sportuitsla gen. Wel, Middelburg, dat zo goed met zwemmen begon staat op het ogenblik lelijk achter en wel met 2 tegen 8 pun ten. De hengelaars verloren van hun Engelse vrienden, ondanks het feit, dat ze hun eigen zagers hadden meege bracht. Ook de tennissers verloren. De hockeymatch gespeeld tussen het team van de Folkestone Optimist Hockey club en het Middelburgse mixelftal werd een 40 overwinning voor de Engelsen, waarbij we toch Middelburg het compliment moeten geven voor de verbeten verdediging, waarin Jan Hey- se een grote rol speelde. Vol belangstelling keken de Engel sen naar - een korfbalwedstrijd, een showwedstrijd, tussen Swift en een team gevormd uit zwemmers. De zwemmers gaven in de eerste helft dapper partij en tot aan de rust wist men een gelijkspel te bereiken. Na de rust won Swift. Ook speelde een Mid delburgs team een basketballwedstrijd tegen een team Engelse militairen, dat door de Engelsen met 3830 werd ge wonnen ter hoog, die U en ik samen niet in,, nen dragen. JJ' MIDDELBURG, 24 Aug. Maatschappelijk Werk is een begrip, dat vooral na de oorlog een algemene bekendheid heeft gekregen. Dat is verklaarbaar, De sociale voorzieningen, welke voor grote groepen van de bevolking in hel I leven werden geroepen, dragen In beginsel een sterk onpersoonlijk karakter I en daarom bestaat er behoefte aan vormen van hulpverlening, die meer op I het persoonlijke zijn afgestemd. Het spreekt echter voor zichzelf, dat degene, die deze speciale hulp verleent, de kennis daarvoor niet krijgt aangewaaid, maar wil hij of zij het werk met kans op resultaat verrichten een op leiding dient te volgen, die hem of haar enigszins wijs maakt in de doolhof, welke het maatschappelijk leven in onze moderne tijd zo langzamerhand ii geworden. Vandaar de noodzaak van een goede en gedegen vorming van do maatschappelijke werkster en -werker. Een warm kloppend hart voor di medemens is de allereerste voorwaarde, maar zonder een veelzijdige kennis van de mens in zijn verhouding tot de samenleving en van de wijze, waarop hulp geboden kan worden, gaat het tegenwoordig niet meer. Maatschappelijk werker of -werkster is dus een betrekkelijk nieuw beroep, maar het blijkt (wanneer men alleen let op de vraag naar deze mensen door medisch-opvoedkundige bureaux, op- bouwstichtingen, instellingen op het gebied van gezinsverzorging, grote be dreven, kerkelijke organen en over heidsdiensten), dat dit beroep in een behoefte voorziet. Bij het maatschappelijk werk gaat het dus zeker niet meer in de eerste plaats om het lenigen van materiële nood. Integendeel. Het accent ligt veel meer op allerlei vormen van hulpver lening, die erop zijn gericht de oorza ken weg te nemen van noodsituaties, waarvan materiële moeilijkheden hoogstens een onderdeel vormen. Voorbeelden? Er zijn nog altijd vele huisvrouwen, die ondanks een redelijk gezinsinkomen haar gezin tekort doen door een ondoelmatige rj et was nog maar enkele weken na de ramp van ii 1 Februari vorig jaar, dat er (vooral op.Noord- Beveland) stemmen opgingen tot het samenvoegen van polders. Het is nu anderhalf jaar later en nog altijd is het niet bekend, of het er nog eens van- komen zal. Er zijn ongetwijfeld aannemelijke argu menten aan te voeren voor deze trage gang van zaken, maar toch is onze indruk, dat het wel heel lang duurt, voordat er iets concreets uit de bus komt. Als men niet oppast zal het getij verlopen en dit zou ernstig te betreuren zijn, omdat met name op Schou- wen-Duiveland en Noord-Beveland o.i. de noodzaak van samenvoeging groot en urgent is. Naar wettelijk voorschrift moeten de Provinciale Staten beslissen over de concentratie van polders. Het ziet er niet naar uit, dat in de komende winterzitting al een voor stel ter tafel zal zijn. Zoals men weet hebben Ged. Staten (en dat is alleen maar toe te juichen) com missies van de polder- en waterschapsbesturen op de beide eilanden ingesteld, zodat de streek volledig bij de voorbereiding van de plannen is ingeschakeld. De voornaamste oorzaak, waarom niet sneller kon wor den doorgewerkt, was gelegen in de onzekerheid om trent de positie der calamiteuze polders bij een even tuele samenvoeging. Nu minister Algera gezegd heeft, dat deze polders op dezelfde voet behandeld zullen worden als thans het geval is, is daarmee een grote moeilijkheid uit de weg geruimd. Hetgeen echter niet wil zeggen, dat nu alles volkomen eenvoudig ligt. Pasklare oplossingen liggen voor geen enkele concen tratie gereed en zeker niet, wanneer er in de loop van een groot aantal jaren tal van overeenkomsten, afspraken en contracten over allerlei afwaterings- en wegenkwesties tussen de aan elkaar grenzende pol ders zijn gemaakt. Zoiets moet bij concentratie eerst uit de weg worden geruimd, opdat het nieuwe lichaam met een schone lei kan beginnen. Uiteraard behoeft het hieraan verbonden werk niet te blijven liggen en zijn wij goed ingelicht, dan wordt er wat deze (meer administratieve) kant van de zaak betreft ook in hoog tempo doorgewerkt. elkaar de hoogste eer te be twisten. Het gaat zowel om het landenkampioenschap als om de persoonlijke Euro pese titel. Elke ploeg zal met 24 schutters deelnemen en er wordt bij tourbeurt ge schoten. nement zou men toch eerder in een grote stad ver wachten. Zoals we gisteren in onze sportspiegel schreven wor den de Europese kampioen schappen jaarlijks bij tour beurt in Frankrijk of in België gehouden. De Neder landse ploeg moest dus steeds naar het buitenland. Toen de Nederlandse hand boogschutters vorig jaar naar Duinkerken gingen om deel te nemen aan de Euro pese kampioenschappen, werden zij vergezeld door de burgemeester van Ovezande, de heer Th. J. Andriessen, een man, die deze sport een warm hart toedraagt. Zelden zal hij op het appèl ontbre ken als er in zijn gemeente een wedstrijd wordt gehou den. Reeds in Duinkerken voer de burgemeester Andriessen besprekingen over de moge lijkheden om de kampioen schappen ook eens in Neder land te doen organiseren. Later nam hij nogmaals con tact op met de Belgische en Franse Bond en dit had tot gevolg, dat besloten werd in 1954 de kampioenschappen in Nederland te doen hou den. De keuze van de plaats was toen niet moeilijk meer, want vanzelfsprekend viel deze op Ovezande. En zo zullen dus Zaterdag a.s. de beste schutters uit België, Frankrijk en Nederland in Ovezande bijeen komen om ZIERIKZEE, 24 Augustus. Nadat de heren v. d. Doel (A.R.), die zeide 1 zich beledigd te gevoelen door de uit drukking in een pamflet van de kies- vereniging „Het Roer Om”, dat de raad niet capabel voor haar taak was, en na dat de heren Hoek (P.v.d.A.) die zich aansloot bij de heren den Boer, Simmers (K.V.P.), Groenendijk (C.H.) en Bij de Vaate (A.R.) hadden gespro ken in de Maandag te Zierikzee ge houden raadsvergadering waarvan wij gisteren reeds een gedeelte publi ceerden heeft de heer Keuning alle sprekers van repliek gediend. De heer Keuning merkte o.a. op dat zijn partij als haar (klein) ideaal ziet dat, als de zaken niet goed marcheren te trachten er iets aan te verbeteren. Spr. aanvaardt de volle verantwoorde lijkheid voor de verkiezingspropagan- da. Van gemeentewege zijn zeker goe de dingen gedaan maar H.R.O. heeft ook vele verkeerde dingen gezien. In de hitte van de verkiezingsstrijd zijn sommige uitdrukkingen wel eens te scherp geweest, doch spr. neemt het weth. den Boer hoogst kwalijk dat hij zeide dat spr. de ramp heeft gebruikt om een persoonlijk doel te bereiken. Wat de borgstellingszaak betreft kan spr. niet veel zeggen daar deze n.a.v. de klacht van Notaris Heering in han den der Rijksrecherche is, doch hij neemt niets terug van het gepubliceer de. Tegenover de heer v. d. Doel merk te spr. op dat de gemeenteraad in som mige opzichten gefaald heeft en niet voor zijn taak berekend bleek, o.a. bij de evacuatie. Spr. meende ook de vele geheime raadsvergaderingen. Hij hoop te echter voor de toekomst op zo goed mogelijke samenwerking. ZWARE WONDEN. De voorzitter merkte op dat tijdens en na de ramp zware wonden zijn ge slagen en beroerde dingen gebeurd. Velen hebben zich dag en nacht onder de moeilijkste omstandigheden afge beuld, doch werden in couranten en door personen als oud vuil behandeld. Sprekers’ rede in de vorige vergade ring was een afsluiting van de vorige periode en een terugblik daarin, zon der vooruit te' lopen op de toekomst. De houding van de heer Keuning heeft hem bevreemd. Spr. is niet haatdra gend, maar kan begrijpen dat de raads leden op zijn verklaring hebben gerea geerd. Weth. den Boer nam niets terug van hetgeen hij gezegd heeft over mr Keu- nings doel en citeerde enige regels uit een verkiezingspamflet van H.R.O. Het gemeentebestuur deugde nergens voor en de heer K. kan z.i. niet anders bedoeld hebben dan dat hij de plaats (van het gemeentebestuur) wilde in nemen. Mr du Croo kwam nog eens terug op de persoonlijke aanval op weth. Gerrit- vezande staat Zaterdag in de internationale belang- stelling. Dan worden daar namelijk de Europese kampioenschappen handboogschutten gehouden op de staande wip. Waarom is juist Ovezande uitgekozen voor dit belang rijke internationale sportgebeuren? Een dergelijk eve- besteding van het geld. Er zijn ook I nog mannen, die volop werk kunnen I krijgen, maar er de voorkeur aan ge-1 ven met de armen over elkaar tt I blijven zitten. Duizenden jongens en I meisjes lopen op straat te slenteren, I ook al zijn er tientallen vormen van I goede vrije-tijdsbesteding. In deze en vele andere spanning-1 verhoudingen tussen mens en samen-1 leving, die niet door collectieve onper-1 soonlijke voorzieningen overbrug! I kunnen worden, vindt het maatschap-1 pelijk werk een taak. DE OPLEIDING, I De opleiding voor het maatschappe-1 lijk werk kan (behalve op een dag-1 school), worden verkregen op een I avondcursus van de Stichting voor Op-1 leiding van Maatschappelijke Werken I in Haarlem. Hierin werken samen dt I voornaamste instanties en organisaties I op dit terrein, met vertegenwoordigen I van enkele ministeries. I Bij genoegzame deelname zal in Oc-1 tober a.s. ook in Zeeland een avond-1 cursus worden geopend. Behalve voor I een zekere feitelijke kennis omtrent I (deels wettelijke, voorschriften en be-1 palingen wordt in het leerplan ruim I aandacht gevraagd voor vakken, die I het inzicht van de cursist in de ver-1 houding van mens en samenleving ver- I groten. Tijdens het tweede cursusjaar I wordt gelegenheid gegeven tot specia- I lisatie. I Gehoopt mag worden, dat er voor de I Zeeuwse cursus voldoende animo zal I bestaan. Ook in onze provincie W I er meer dan genoeg problemen »P I maatschappelijk terrein, die de aanwe- I zigheid en het werk van een aan® I met de Zeeuwse verhoudingen op I hoogte zijnde maatschappelijke werk- I sters en -werkers gewenst maken. I DE WINNAA» I Het was zoals U waarschijnlijk I gelezen zult hebben de Fortune?» n I reira, die de Kanaalrace won h! I is een gezellige dikkerd, die I vertelde 20 pond te zijn afgevallen n I Middelburgers kregen handtekening I van al deze beroemde lieden. Het n-n I de meeste Engelsen genoegen geZe‘ I hebben dat dit jaar een Portugees m I de eer is gaan strijken en niet I Egyptenaar. Vooral hier in Folkesfe I mag men de Egyptenaren niet erg I een groot hotel hebben gereserv’ea I en die trainen, eten en slapen met i I regelmaat van een uurwerk en daar I voor door de staat betaald worden I Vandaag zijn alle sportwedstrijden I afgelast. I We zouden op de Wear Bay Folke-I stone Bowlsclub ingewijd worden inj. I edele en moeilijke bowlsport, maar heil regende volledige pijpenstelen, zodat I dit ook niet doorging. De avond maak. I te echter alles goed. Het succes da: dj I Middelburgers daar hadden wil hee|| wat zeggen in deze beroemde musit-1 hall, waar practisch alleen de besta I gezelschappen uit heel Engeland ko-1 men. we zullen er best in slapen!” Pieter voegde de daad bij het woord. Hij k0I1 geen twee minuten onder de dekens of hij sliep als 'n roos. Karolus daaren eVjnj de slaap nog niet direct vatten. Hij moest zeker nog wat aan de nieuwe jst wennen. Mopperend gooide hij zich van de ene kant op de andere en zao dat de artist op zijn tenen in het geheimzinnige kamertje verdween.... en waspoeders en ernstig ge- als ik de was nieuw product probeer, moet ik erkennen: neen: Castella is beter, witter en de vlek ken gaan er bij Castella WEL uit! Castella Parels voor de was vind ik gewoonweg ideaal en er is nog geen enkel ander middel dat Castella kan evenaren! nieuwe afsluitdijk krijgt breedte (aan de teen) van 70 meter. Hij wordt ruim 6 meter hoog en zal een kruinbreedte hebben van ruim 2 meter. Op de binnenberm (4 meter) zal een weg worden aangelegd, zodat een veel kortere verbinding tussen Dreischor en Sirjansland zal ontstaan. Door deze inpoldering verdwijnen 4 haventjes, n.I. Beider, Stevenssluis, De Staart en Nieuwe Veer. LANDWINST. Door deze afsluiting van het Dijk water ontstaat een landwinst van 145 tot 150 ha. Deze grond is van zeer middelmatige kwaliteit, maar naar alle waarschijnlijkheid toch wel ge schikt voor de teelt van lichtere landbouwproducten. Weiland is er zeker van te maken. Deze landwinst is dan ook niet de voornaamste reden geweest al is zij in het kader van de herverkaveling zeer welkom om tot afsluiting van het Dijkwater over te gaan. De veiligheidsoverwegingen preva leerden. De dijken, die op 1 Februari 1953 te laag en te slecht bleken, zijn nu wel hersteld, maar meestal in hun oude toestand. Verhoging en verzwa ring zijn daarom noodzakelijk. Het gaat hierbij om rond 8j/2 km djjk en verhoging daarvan zou enkele mil- lioenen kosten. Door deze afsluiting wordt de zeewering niet alleen met meer dan 7,3 km verkort, maar wordt tevens die verhoging overbodig. En zo mag zonder enige restrictie worden ge zegd, dat deze inpoldering van het Dijkwater die iets meer dan l'/2 mil- lioen gulden kost voor de volle hon derd procent verantwoord is. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 5.40 u., onder 19^ u. Maan op 3.15 u., onder 18.39 u. Hoogwater Donderdag 26 Aug.: Vlissingen: 0.23 u. 1.71 m., 12.43 u. I-'1 m. Terneuzen: 0.50 u. 1.90 m., 131- l. 89 m. Wemeldinge: 1.57 u. 1-57 n’; 14.22 u. 1.50 m. Zierikzee: 1.42 u. 1-» m. , 14.06 u. 1.26 m. HEVELINSTALLATIE. Wanneer de 1161 meter lange dijk eenmaal zijn waterkerende taak kan vervullen, kan het oude Dijkwater worden leeggemalen. Daartoe is een uit acht brede buizen bestaande hevel” installatie over de dijk gelegd. Deze hevels zullen niet slechts die nen om het Dijkwater nu leeg te lozen, maar ook om in de toekomst het water op peil te houden. De polders in de om geving blijven voorlopig op het Dijk water lozen en tweemaal per dag zul len de hevels dit water naar buiten werken. De landelijke bonden en geno digden. Ook jhr mr A. F. C. de Casembroot zal mede aanzitten. 13.00 uur: Aanvang van de wedstrijd. De fanfare „Ju liana” zal de drie volkshe il uur: Officiële ontvangst deren spelen. in het clublokaal van de De wedstrijden zullen tot handboogsociëteit „Willem ongeveer half zeven voort- Teil”. Deze wordt verzorgd duren. Na afloop zal burge- door het gemeentebestuur, meester Andriessen de prij- in samenwerking met de zen uitreiken. Zeeuwse Wipschuttersbond Iedere deelnemer krijgt n en „Willem Tell”. De Com- speciaal ontworpen hennne- missaris der j**-* mr A. F. C. de Casembroot, volgende extra prijzen: een zal de plechtigheid bijwo- zilveren medaille van L„ nen. 11.45 uur: Maaltijd, door het gemeentebestuur Ovezande aangeboden de bestuurders van de drie paniek vluchten de vuilste Eén maal spoelen is genoeg. het goed veel langer de Wipschuttersbond Koningin, jhr ringsbord. Verder zijn er de zilveren medaille van ko ningin Juliana; een wissel- beker alsmede een plaquette en twee medailles van de Belgische Minister voor Volksgezondheid en het Ge zin; een zilveren medaille van jhr mr A. F. C. de Ca sembroot; twee medailles van burgemeester Andries sen en diens echtgenote; een beker, aangeboden door het gemeentebestuur van Ove zande; een in brons uitge voerde schutter van het pro vinciaal bestuur van Zee land; wandborden, geschon ken door de Belgische en Franse Boogschuttersbonden en nog enkele andere, in to taal 25 stuks. De schoolkinderen te St. Philipsland boffen. De school is nog niet geheel klaar en daarom krijgen ze een week langer vacantie. Het ligt in de bedoeling om per 1 September in de nieu we school met de lessen te beginnen. De heer L. J. Traas, wachtmeester der Rijkspo litie, is met ingang van 1 September overgeplaatst van St. Laurens naar Nieuw en St. Joosland. Het diploma hulpmonteur V.E.V. werd behaald door de heer G. Gorsse te Goes. Mej. I. Geers, onderwijze res te ’s-Heer Arendskerke is geslaagd voor de hoofd- acte. Tevens verkreeg zij de bevoegdheid tot het geven van gymnastiekonderwijs. Bij K.B. is aan de heer H. van Mazijk, op zijn verzoek met ingang van 15 Septem ber a.s. eervol ontslag ver leend uit zijn ambt van no taris te Sluis. '“cè

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2