Han ^laltltel»c>rcl nel ’Sperl van Twijfelachtige entree van „Roer Om" in Zierikzeese raad N kenl over I r ie ook pen „mo in h vrijt ook m.i. legg met bevt bare zitte insi< ik b en i actie met dat maa E dig. tisth Sind met page leerl in si gani inne bren f 31 aan voor nigii (b.v, V der v naair halve nu D Haak te nii Nieuws uiide Provincie. öport in t kort R.T.M. heeft grote plannen op Schouwen-Duiveland. I I Middelburgs meisje verdwenen WRICLEY kikkert U helemaal op. Heerlijk verfrissend, zuivert mond en keel en Is goed Er vielen harde woorden icge Wkl KERK Deelnemers Schelde- zwemwedstrijd Bevolkingsonderzoek in October BRIT ZWEMT ALLEEN OVER HET KANAAL Geref. J*V. te Gapinge bestaat 60 jaar Er komen aanhangwagens voor 40 personen. De heren Den Boer en Gerritsen gekozen tot wethouder EN TEN RN MMH ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 24 Augustus 1954 Dlns' w«anmen ers Veelt***! ending ELLEWOUTSDIJK vergadering Ronde van Rilland m-> Ds C. v. d. Tas te Amsterdam sprak over „Sterke jeugd GAPINGE, 23 Aug. In verband I met het 60-jarig bestaan van de Geref, B Jongelingsvereniging werd Zondag- avond in de Geref. Kerk een herden- kingsbijeenkomst gehouden, waarin is C. van der Tas van Amsterdam-ffest sprak over: „Sterke Jeugd”. Spreker wees er op, dat deze woorden een ver binding vormen van twee begrippen, nl. Sterkte en Jeugd. Beide hebben een bij zondere klank. Christenjongeren zijn sterke jongeren en Jeugd dat Is Jong zijn, wat een ieder graag wil zijn en blijven. Dat er sprake is van een jonge renprobleem ontkende spreker1; zou dit het geval zijn, dan moest er gewezen worden op een ouderenprobleem, went gaat het met de jeugd niet goed, dan moet in de eerste plaats de schuld in de gezinnen gezocht worden. Voorts mag niet vergeten worden, dat de na oorlogse jeugd moet worstelen me: be paalde vragen en moeilijkheden. Het is echter een heerlijk voorrecht om tot de Christenjeugd te behoren, want Chris- tenjongeren zijn Koningskinderen. En I wanneer er dan reden is orn mismoedig te zijn omdat veel jongeren niet of maar half meedoen, dan is er de weg naar het Kruis, hetwelk altijd weer wijst op het licht van de uiteindelijke oveiwa- ning. In dit licht 13 er ook voor het Geref. Jeugdwerk nog een rijke toe- komst. I Dt >MBURG Portugees won Kanaalrace va?o °oïmp^s Rumoerige (82). De 3 Burgh krijgt een modern busstation, Jaarlijks concours „Jacoba van Beieren” SLOTTE KORTGENE ELLEWOUTSDIjK s-HEER ARENDSKERKE BEROEPINGSWERK Zet Uw zorgen aan „Een hartewens, tvelke hij altijd had willen verwezenlijken” Ringrijderij in Wemeldinge Bui'gemeester zou aftrap doen LEWEUORP NIEUWERKERK OOSTERLAND ST. PH1LIPSLAND Zevenhandbal Zaterdag a.s. Speelden de oude Grieken voetbal? MM B ■i pagina 2 en 10 min. Brenda Fisher (Gr. Br.) 14. 14. vacature gaat beginnen. werk grafzerk tweede klep H. Mol. tornen,ivaar hij kermis had gevierd. pus opgewassen. Wel kwa- hield haar jaarvergadering, Enkele jaren geleden 0M Ingezonden Mededeling (Adv.). - de veer- in over- van Doetinchem de zou doen. gevonden „Isteios Sosicrates”. De zerk heeft in relief de afbeelding van een athleet die zijn handen uit strekt naar een bal boven Oc best; feit öieci colle niset mish daan voor van baar rtf - ware aan derw bltfvi wat Of h toPpi reikt La hand niobi Koni Chr, M. La gen 1 16 ren Er w een in h bare, ten 1 in di geen kind was. werl forir doel opri< Schc In richt geze vuin mijn voor om i zelfc oudt ste i tege van het i gelij resu Sept Han V< maa lane fees wijs aan doet vooi gere Har liefc reld blij gebt In de vorige week gehouden raadsver gadering is medegedeeld, dat het bevol kingsonderzoek in October a.s. zal plaats hebben. Besloten werd het presentiegeld voor de leden van de raad te brengen op f 4. per vergadering. Aan de Commissie voor de Hygiëne van het kind in Zeeland werd een subsidie in de kosten van kraamzorg toegekend van f 0.25 per interne verzorgingsdag. delen wij mede, dat in ver band met het muziekfestival te Kruiningen op Zaterdag 'AW de échte kauwgom De voetbalclub Vlissinj -i men er nog twee doelpunten die een nog al rumoerig ver- 2d maar Olympus stelde er vijf loop had en zelfs niet geheel den bij opgravingen °in de Belangrijk is ook, dat in Anna Jaco- bapolder een gebouw met hotelaccom modatie zal verrijzen. Hierdoor zal het mogelijk zijn aan gestrande passagiers de gelegenheid tot overnachten te bie den. Aan de andere kant, bij Zjjpe, komt een wachtgelegenheid met dienstlokaal. Voorts zullen verschillende z.g. tram huisjes In orde worden gemaakt, welke de gemeenten bjj de R.T.M. kunnen aanvragen en waarvan de R.T.M. de helft van de kosten voor haar rekening zal nemen. Enorme belangstelling be stond er Zaterdag voor de Ronde van Rilland op gewo ne fietsen, waarvoor het res pectabele aantal van 51 ren ners had ingeschreven. Zij moesten 40 kilometer rijden of 35 ronden draaien. A. In- gels uit Axel kwam als win naar uit de spannende strijd te voorschijn. De verdere uitslagen waren: 2. A. Joos- se, Hogerheide. 3. _A. Joosse, Schore. Schore. Schore. renner Theo Hoogwater Woensdag 25 Aug- u. tl. 1.23 rijkste punt van de spelers- vergoedingen nog niet ter sprake. Dit onderwerp zal nu aan de orde komen op Donderdag 2 September, als de vergadering wordt voort gezet Het bestuur werd na her haalde stemming als volgt samengesteld: J. Vader, voorzitter; A. P. v. d. Pluym, secretaris; van Balen, pen ningmeester; W. Fritz, Hen- neman, L. Butz en de Buck. Laatstgenoemde legde ech ter nog voor het einde van de vergadering zijn functie neer, zodat het nieuwe be stuur reeds dadelijk met een. Olympus voort tpt verkleinde achterstand het antwoord kwam prompt rust ging in met 83. Ook na de hervatting was Walcheren niet tegen Olym- de ringrijderij, die door Ringrij derij vereniging „Ons Genoegen” voor de ve teranen was georganiseerd en waarvoor 16 rijders had den ingeschreven. Het mu ziekgezelschap „O.K.K.” verleende medewerking en na afloop reikte burgemees ter C. N. F. van Sas de prij zen uit. Winnaar werd Alb. Onderdijk met 11 ringen. Hij ontving een lauwerkrans. Met 9 ringen wist P. Brou wer zich op de tweede plaats te stellen. De andere uitsla gen luidden: 3. Abr. Bolle 8 r. 4. H. Mieras 7 r. 5. J. Geelhoed 7 r. 6. A. Lampet 6 r. 7. J. de Heere 6 r. 8. S. ’t Hof 6 r. 9. J. de Jonge 5 r. Motor verbrand. Zaterdagavond is door onbekende oorzaak de motor van de heer begon zijn waagstuk. Intussen zijn aan de Fran se kust verscheidene red dingboten gereed om zee te kiezen teneinde, indien van de zijde van de politie of van de marine daartoe op- A. Kramer, 5. A. van Boven. Bij de junioren was de uitslag: 1. Aug. Re- mijnse, 2. B. Bierens, 3. H. Bruinzeel, 4. M. Eversdijk, 5. B. Slabbekoorn. WEDVLUCHT. Met 59 duiven nam de P.V. „O.W.T.B.” te Kapelle deel aan een wedvlucht vanuit St Denis. Uit slag: 1. en 3. M. Pieterse, 2. en 10. A. A. van Driel, 4. en 9. B. Ridderhof, 5. J. Mol, 6. C. Hundersmarck, 7. en 8. P. v. d. Vliet. STRAFSCHOPPEN hebben gister avond een beslissing moeten brengen in de voetbalwedstrijd (bekerwedstrijd in het rayon Goes van de Zomeravond- voetbal). Keuringsdienst van Waren Gemeentewerken. Eerstgenoemde club ging met de overwinning naar huis. 33-jarige Portugese Batista Pereira S.V. „Kruiningen” georgani seerde wandeltochten zjjn uitgesteld. MIDDELBURG, 23 Aug. Sinds vanmorgen ontbreekt elk spoor van de 4%-jarige Martha Verduijn. Het meis je is vanmorgen om 10 uur van huis weggegaan in gezelschap van haar 316- jarig broertje. Om ongeveer 12 uur wérd het ventje alleen op de Londen - sekaai aangetroffen. Hij wist niet wat er met zijn zusje was gebeurd en waar zij was gebleven. Op alle vragen, die de politie hem stelde, antwoordde hij „ja”. Onmiddellijk is men begonnen met het dreggen in de kaaien, hetgeen tot laat op de avond werd volgehou den, echter zonder resultaat. Het sig nalement van de kleine Martha, die al eens eerder geruime tijd van huis bleef, is ook doorgegeven aan de poli tie op de Walcherse dorpen, omdat men de mogelijkheid nog wil openlaten, dat het meisje aan de wandel is gegaan. hierin te mengen. Voorts werd besloten de woning aan de Havenstraat A 32d te verhuren aan M. de Broekert en de woning zomerstraat C 23 te verhuren aan S. Platschorre. Verzocht werd om toepassing van de verordening betreffende het drijven van vee op de openbare weg. In een kort openingswoord herinner- de de voorzitter, de heer- P. Francke, aan de oprichting van de J.V. voor 60 jaar. De bijeenkomst was zeer druk be- zocht. I BÜ staat "Srai dodei eeland is niet verwend met werkelijk internatio- Z-r nale sportevenementen. En daarom is het des te verheugender, dat ditmaal een Zeeuwse gemeente werd uitgekozen voor het houden van Europese kam pioenschappen. Zaterdag komen de beste handboogschutters uit Frankrijk België en Nederland in Ovezande bijeen om elkaar de Europese landen- en persoonlijke titel te betwisten. Voorheen werden deze kampioenschap pen bij toerbeurt in België en Frankrijk gehouden. Vorig jaar was men in Duinkerken bijeen en toen werd de Nederlandse ploeg vergezeld door burge meester Th. J. Andriessen van Ovezande, een warm sportliefhebber en een enthousiast boogschutter. Hij nam het initiatief tot het organiseren van deze wed strijden in Nederland. Reeds in Duinkerken voerde hij de eerste besprekingen, waarna later nog vergade ringen met de Belgische, Franse en Zeeuwse Boog- schuttersbonden volgden. Burgemeester Andriessen zag zijn pogingen met succes bekroond en nadat eenmaal besloten was om de Europese kampioenschappen 1954 in Nederland te houden, was de keus van de plaats niet moeilijk meer. Het kon bijna niet anders, of deze viel op Ovezande. En zo zal dus het kleine Ovezande er zich na Zater dag op kunnen beroemen, een Europees sportkam- pioenschap te hebben georganiseerd, iets wat geen enkele andere Zeeuwse gemeente kan. IN HET JAARVERSLAG van de K.N.V.B. over het hondsjaar 1953’54 wordt medegedeeld, dat de verlies- en winstrekening sluit met een nadelig saldo van 1.300,—. De strafcommis- sie maakt melding van een toename van het aantal strafzaken over het ge hele land met 8.6 procent. Ons land telt telt momenteel 49.947 Zaterdagvoet- ballers (vorig seizoen 48.982). HENGELWEDSTRIJD. De Kapelse hengelvereniging hield een wedstrijd in het Kanaal door Zuid-Beveland. De uitslag luidde: 1. P. Schijf (na loting), 2. Chr. van Zweden, 3. G. Lepoeter, 4. Feest op 4 September. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmi na zullen op Zaterdag 4 September a.s. enige volksspelen worden gehouden. Ook staat op het programma de Ronde van Borssele voor kinderen van 1316 jaar, die op de fiets 10 ronden moeten maken. De groep 17 tot 23-jarigen moet 20 ron den „draaien”. Lampionoptocht. De door V.V.V. geor ganiseerde lampionoptocht trok evenals vorige jaren weer een enorme belang stelling. Duizenden trokken met of zon- Joh. de Jonge 4 r. 12. H. Gijssel 4 r. 13. J. Burger 3 r. VLISSINGEN, 21 Aug. Aan de Schelde- bekerzwemwedstrijd, die zoals bekend Zaterdag 28 Augustus a.s. zal worden ge houden, zullen de volgende zwemsters en zwemmers deelnemen: bij de dames R. Aarts, „Merwede”, Dordrecht; Willy Wil lemsen, H.D.Z., Amsterdam; Rineke Sij- mons, H.D.Z.; Annie van Gerven, „Surae”, Breda; Bep Schrauen, „Surae”; J. van Eennennaam, S.V.Z., Souburg; Corrie van Reenen, „De Robben”, Hilversum; Mej. Meinsma, H.Z.C., Hilversum; Mevr. A. de Vries-Velthuijzen, H.Z.C. En voorts de heren L. Gue, East Ham Swimming Club, Engeland; Georges Ramael, „La Nage’\ St Gilles (B.); Herman Malfait, „Ijsbe ren”, Antwerpen; Piet van den Heuvel, „Scheldestroom”, Breskens; G. de Bruijn’ „Neptunes”, Amersfoort; C. Wagenaar, s’. Z.V., Souburg; A. Kayser, „De Robben”, Hilversum; Dick Vink, „De Robben”; H. Bouwmeester, Piet Bindt en John ’van Rijk, allen van D.J.K., Amsterdam. Re serves zijn bij de dames N. van Belzen, S.Z.V., Souburg en D. Verstappen, R.D.Z., Rotterdam. Bij de heren M. Caljouw en Wim van der Steen, beiden van S.Z.V. te Souburg. De 33-jarige Portugese Het Kanaal is overgestoken, zwemmer Batista Pereira maakte een tijd van heeft de internationale race over Het Kanaal, waaraan door negentien zwemmers werd deelgenomen, gewon nen. Pereira had voor de overtocht van Kaap Gris Nez naar de kust van Dover een tijd nodig van 12 uur 25 min. en 1 sec. TJ. d- zette de score 71. Nogmaals Walcheren de (72), maar ZIERIKZEE, 23 Aug. De Rotterdamse Tramweg Maatschappij heeft heel wat plannen op stapel staan voor Schouwen en Duiveland, welke verwezenlijkt zullen worden bij het in werking treden van de nieuwe dienstregeling. In eerste plaats zal het autobussenpark worden uitgebreid en verder zal de niog8- lijkheid worden geschapen aan de bussen aanhangwagens te koppelen, waant 40 personen kunnen worden vervoerd, in de grote bussen kunnen 60 mensen meegenomen worden, zodat een bustrein van deze samenstelling 100 passagier» tegelijk kan vervoeren. De R.T.M.-directie denkt ook aan het in dienst nemen van conductrices. Het ligt in het voornemen fietsen apart te vervoeren. Het tramstation te Zierik- zee zal geheel worden gemoderniseerd, welk werk vermoedelijk in September a.s. gereed zal zijn. Burgh krijgt een modern busstation van 35 bij 14 meter. ---r- Het zal worden neergezet bij het oude me*- Ge Rijksverkeerslnspec^ tramemplacement. Te Brouwershaven zal een werkplaats worden gebouwd, waarheen een gedeel te van de centrale te Rotterdam zal worden overgebracht. Daar zullen de vrachtauto’s worden gestationneerd, waarmee de vrachtdiensten op Rotter dam zullen worden onderhouden, terwijl in de werkplaatsen daar nieuwe carros serieën zullen worden gebouwd. Archi tect van de diverse nieuwe gebouwen is de heer J. de Bie uit Gorinchem. 36; 4. Sirganos (Grieken land) 16.23; 5. Abertondo (Argentinië) 16.53; 6. Mej. Margaret Feather (Gr. Br.) 17.05; 7. Mohammed el Sous- si (Syrië) 17.55. De Ameri kaan Burlingame, die alleen T... -X- 14 uur Vlissingen: 11.47 u. 1.58 m., m. Terneuzen: 12.16 u. 1-77 m-, m. Wemeldinge: 0.43 u- 14- 13.21 u. 1.41 m. Zierikzee: 0.25 u- m., 13.04 u. 1.20 m. Stroosnijder, Kruiningen. 13. P. v. Hees, Hogerheide. P. Boogers, Hogerheide. Zaterdagmiddag heeft de Kon. Handboogsociëteit „Ja coba van Beieren” uit Goes haar jaarlijks concours ge- Bij opgravingen op het houden. De strijd leverde de terrein van de jaarmarkt te volgende resultaten op: - -- - T-r-1 T T/J'l de wisseïbeker in ontvangst mocht nemen). Eerste zij- vogel D. Hoondert, tweede zij vogel P. v. d. Dries. Eer ste bovenkal G. M. Verheij- de en H. Rijk, tweede boven kal H. Driedjjk. Eerste on derkal H. Rijk, tweede on derkal J. Rijk. Eerste klep W. de Jonge (met wisselbe- ker), 1 derde klep I. van Wingen, vierde klep H. Koens. ZIERIKZEE, 23 Augustus De gemeenteraad van Zierikzee heeft v avond onder grote belangstelling van de burgerbevolking haar wethoufl gekozen, n.l. de heer A. M. de Boer (A.R.) en de heer R. Gerritsen (Pva? Beide wethouders verenigden 12 stemmen op zich. De grote belangsteir van het publiek gold echter de verklaring van de afgevaardigde van ■I!’5 Roer Om”, mr Keuning, die hij na de beëdiging van de raadsleden afh Mr Keuning herinnerde er aan hoe na de ramp velen tot elkander zijn ge bracht, doch ook hoe veel tegenstel lingen zijn ontstaan. „Het Roer Om”, is niet voornemens louter negatieve oppositie te voeren, maar zo goed mogelijk in het belang van de gemeente werkzaam te zijn. Critiek, soms scherpe, zal echter niet uitblijven. Mr Keuning meende dat verschillende raadsleden zijn partij niet gemakkelijk zullen aanvaarden, maar ondanks dat wil hij waar nodig en mogelijk samenwerken. Nr 2 en 8. Spreker ging ook in op de afspraak in zijn partij, dat de candidaten met de meeste stemmen gekozen zouden worden verklaard. Nummer 1 en 8 zou den zodoende gekozen zijn geweest. Doch daar nr 2,de heer S. A. van Gastel, deze afspraak niet is nageko men heeft deze zitting genomen. Deze Ê7êneenTwerd subsidie verleend atn de echter is b« besluit van de algemene vergadering als lid van de kiesvereni ging geroyeerd en vertegenwoordigt 2 dus in geen enkel opzicht „het roer om” in de raad. Wethouder Gerritsen merkte op dat de heer Keuning vergeet, wat aan deze zaak is voorafgegaan en de wijze waar op hij zich heeft uitgelaten voor de Rechtbank te Middelburg tijdens de procedure van de Middenstand onder de voorzitter van deze raad. Hij herin nerde ook aan de geuite critiek en ver dachtmakingen in het vorig jaar over de bruine bonen, de kaas enz. De heer Keuning kan dan ook niet verlangen dat de Zierikzeese raadsle den hem met open armen zullen ont vangen. einde kwam met onveran derde stand. De heren van waren ook nu weer sterker dan Walcheren, hoe wel deze ploeg kranig partij met een i gaf. Het was al spoedig 30 strijd op de openingsdag voor Olympus. Wel kwam het terrein van C ZT.T er toen een tegenpunt, maar Graafschap. Bij i de score legenheid de burgemeester lijk dat de afbeelding be- - aftrap 14. W. Zuiddijk 3 r. 15. Adr. kend, was hjj thans ook niet bevoegd zich Hoogesteger 2 r. 16. C. Ha- melink 1 r. De wedstrijd in stoeltje rijden had het vol gende resultaat: 1. J. de Heere. 2. Alb. Onderdijk. 3. Joh. de Jonge. Dienst voor de Geestelijke Volksgezond heid in Zeeland van f 0.03 per inwoner. Door verschillende winkeliers was ge vraagd om bemiddeling in een kwestie omtrent de winstverdeling op de na ramp geschonken goederen. De verdeling had 10. Joh. Vermerris 5 °r. 11. Plaats gevonden naar de percentages der verstrekte goederen. Aangezien de raad niet in de verdeling van de gelden is ge- muziekvereniging „Apollo”, gezeten op wagens, vrolijke klanken liet horen. Het miniatuurtreintje, dat reeds enkele dagen --r---j - voerde gratis de ouden van dagen en in validen. De jury, bestaande uit de dames Corporaal, Schelling en Vaandrager, kreeg 29 nummers te beoordelen, waarbij enkele zeer fraaie en originele groepen. Op het bordes voor het gemeentehuis reikte burgemeester mr W. J. E. Crom- melin de prijzen uit na een dankwoord tot de medewerkers van de voorzitter van V.V.V., de heer W. Brand. Burg. Stand. Geboren: Hendriks C., d.v. N. Priester en J. L. van der Hage. Overleden: L. van Doorn, 69 j„ e.v. M. M. Vlag; J. Platschorre, 81 j., e.v. W. Je- remiasse. Ongeval. Zaterdagavond omstreeks half 12 troffen voorbijgangers op de provin ciale weg naar Heinkenszand onder ’s-H. Arendskerke de heer A. T. uit Heinkens zand aan met een bloedende hoofdwond. T., die op de bromfiets uit Goes was ge komen, waar hij kermis had gevierd, zou door een uit Heinkenszand komende per sonenauto zijn aangereden. De automobi list is tot heden niet bekend. Een 15-jarig meisje, dat bij T. was, bleef ongedeerd. Dokter Staverman verleende eerste hulp en bracht T. met zijn auto naar huis. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Babyloniënbroek, J. J. de Heer te Ridderkerk-Bolnes; naar Harich, A. J. van Crijningen, vic. te Buurse; naar Ellewoutsdijk, toez., L. W. Blok, cand. te Rotterdam; naar Kamperveen, G. Biesbroek, cand. te Slikkerveer, die bedankte voor Eem- nes-Buiten en Molenaarsgraaf. Geref. Kerken Beroepen te Paramaribo, J. Dijk te Raamsdonk. Aangenomen naar Gasselternijveen, R. de Vries te Akkrum en Oldenboorn; naar Zuidbroek-Haakstede, R. der Ne derlanden, cand. te Hillegom, die be dankte voor Drachtstercompagnie en voor Ouddorp (Z.-H.). Benoemd tot hulppr. te Waardshui- zen, W. v. d. Kerk, em. pred. en hulp- pred. te Nieuwerkerk aan de IJssel, die zijn benoeming ook aannam. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Zeist, G. Bulkes te Mus sel en G. de Vries te Steenwijk; te Wormerveer, L. W. de Bruin, cand. te Apeldoorn en A. H. Schipper, cand. te Baarn. Beroepen te Rijnsburg, G. de Vries te Steenwijk. Geref. Gemeenten Beroepen te Sardis (Canada) en te Wageningen (tweede maal), W. Hage te Aalst-Brakel. Z2£r Uw tanden. Gistermorgen is de 44-jarige werktuigkundige Edward James May, oud-officier van de Britse marine, bij Kaap Gris Nez te water gegaan voor een poging om alleen, zonder volgboot, over het Kanaal te zwemmen, wat nooit eerder geprobeerd is. Toen bekend werd dat Ja mes deze hachelijke tocht wilde ondernemen, zonder helpers en zonder een erva ren trainer die hem door de stromingen zou kunnen loodsen, meende men aan de Franse kust dat het een grap betrof. Toch begaven enkele verslaggevers zich des mor gens in alle vroegte naar het strand waar May inderdaad verscheen, in gezelschap van een juwelier uit Scunthorpe die als zijn manager optrad. Men trachtte hem van zijn plan af te brengen, maar de oud-marineman, een reus van zes voet die meer dan 100 kilo weegt, wilde niet luisteren. Met slechts een dun laagje vet over zijn lichaam, zonder waterdichte bril en zonder hoofdkap, be gaf hij zich te water toen het vloed was, geheel in strijd met de gewone tactiek der Kanaalzwemmers. Aan een lijn, die om zijn middel was bevestigd trok hij een oude binnenband van een motor fiets mee, uitgerust met een bodem. Dit vlotje bevatte een compas en mondvoor raad voor de overtocht. Voor zijn vertrek gaf May vader van negen kinderen een papier aan zijn ma nager waarop geschreven stond dat hij de poging om zonder volgboot van Kaap Gris Nez naar Dover te zwemmen, op eigen verant woordelijkheid ondernam en dat het hier een hartewens gold welke hij altijd had willen verwezenlijken. Hij vroeg nog dat men de sche pen in het Kanaal zou waar schuwen naar hem uit te zien om eventueel hulp te kunnen bieden, schudde zijn manager lachend de hand en ’t Is Zaterdagmiddag ge zellig druk geweest aan de Westelijke Kanaaldijk van Tot de Wemeldinge. Vele honder- deeinêmers behoorden vier den mensen kwamen kijken dames. Zes zwemmers en naar van XXXCU.XXXW twee zwemsters bereikten de dracht wordt gegeven, May hun doel. De uitslag luidde op te sporen en hem te over- voorts: 2. Marie Hassan Ha- reden zijn gevaarlijke po- mad (Egypte) 12.49; 3. Mej. ging op te geven. Brenda Fisher (Gr. Br.) 14. Het bestuur van de K.N. V.B. heeft het volgende te legram gezonden aan de burgemeester van Doetin chem: „Het bestuur van de K.N. V.B. protesteert krachtig te- speeld. Begonnen werd met gen uw voornemen om bij een ontmoeting tussen de een profvoetbal wedstrijd af- dames van Olympus en Wal- trap te doen. Met veront- cheren. Olympus ondervond waardiging constateert het nu heel wat meer tegen- bondsbestuur dat een door Stand en Walcheren nam de kroon benoemde gezags- zelfs de leiding door een drager het zijn taak acht om fout van de Olympus-doel- een naamloze vennootschap verdedigster (01). Even tot exploitatie van voetbal- later kwam echter de ge- Iers te steunen en daarmede lijkmaker en nog voor de afbreuk tracht te doe., aan rust bezorgde Jenny op ’t het sociale werk van de Hof Olympus de leiding (2K.N.V.B.”. 1). Na de rust ging de strijd De inhoud van dit tele- jan „Het Spr. wil zeker met de heer Keunin en Gastel samenwerken, maar dan ó8 basis van wederzijds vertrouwen™ niet op wederzijdse verdachtmakingen Gelet o.a. op stukken uit het weekhbii de Linie is hij huiverig met hem in u belang van de gemeente samen te wer ken. Nr 8 van de lijst had tegen spr Ke zegd, dat hij liegt en bedriegt en te gen wethouder den Boer, „U uj een even grote proleet als de rest van B. en W.” Als deze raadslid zon zijn geworden dan zou er zeker geen goede verhouding zijn geschapen Spr. stelt er prijs op dat de heer van Gastel hier zit en niet de heer Klaas, sen. WETHOUDER DEN BOEK, Wethouder den Boer verklaarde et van overtuigd te zijn, dat overal en h alles van hogere leiding sprake is dm ook bij verkiezing van de leden van deze raad. H.R.O. kon alleen negatief zijn en positief alleen het punt evacuatie stel len. Het pamflet van H.R.O. gaf mis. leidende voorlichting. Spr. vond het het meest grievende, dat mr Keuning de ramp gebruikte om een persoonlijk doel te bereiken. Spr. is krachtens zijn beginsel niet haatdragend, maar er zal heel wat moeten veranderen om met H.R.O. tot vruchtbare samenwerking te kunnen komen. Daar wetthouder Gerritsen wegens omstandigheden (hij moet weer in het ziekenhuis te Utrecht worden opgeno men) zijn functie voorlopig niet kan vervullen werd als plaatsvervangend wethouder gekozen J. Catshcek. A. v. d. Weele uit Colijnsplaat op de veer boot Kortgene-Wolphaartsdijk in brand gevlogen. Pogingen om de brand met de snelblusser van de veerboot te blussen bleven zonder resultaat. De eigenaar was niet verzekerd. Uitstapje. Zaterdagmiddag hebben de kinderen van de Zondagschool „Eben Haëzer” een uitstapje naar de Kaloot ge maakt, waar zjj naar hartelust konden spelen en pootje baden. Kleuterschool kan beginnen. Dank zij de medewerking van de Kerkeraad van de Geref. Gemeente zal de kleuterschool Maandag 6 September kunnen beginnen in de consistorie van het kerkgebouw van deze Gemeente. Herstel woningen. Het herstel van de stormvloedschade aan vier woningen in de Lange Achterweg, waarvan de aanbe steding op 14 Juli j.l. werd geannuleerd, is na een nieuwe prijsopgaaf gegund aan J. Z. Meerman te Oosterland voor f 12.800 plus f 1200 aantrekkingskosten vreemde arbeiders. Klokkeniste krijgt ontslag. Daar de uur werken en de luidklokken in deze ge meente zullen worden geëlectrificeerd, is met ingang van 1 September a.s. de klok keniste, mej. de wed. Capelle-Beije, eer vol ontslag als zodanig verleend. Woningwetwoningen. De laatste tien woningwetwoningen zijn door de aanne mer afgeleverd en werden inmiddels aan de toekomstige bewoners toegewezen. Zaterdagavond werden op het schoolplein aan de Bo- nedijkestraat weer zeven- handbalwedstrijden ge- 4. P. Zuijdwegt, 5. P. Verschuure, 6. Plakmeijer, een uit Gelderland. 7. Koster, Yerseke. 8. Theo Kools, Hogerheide. 9. -- A. Colpaart, Woensdrecht. der lampion met de stoet mee, waarbij de 10. J. van Espen, Axel. 11. A. Bustraan, Yerseke. 12. A. hier rijdt, was ook van de partij en ver- BETERE AANSLUITINGEN De nieuwe dienstregeling bevat een aantal verbeteringen wat de aansluitin gen betreft. Zo zal er een betere aan sluiting tot stand komen op de B.BA' bussen uit Roosendaal, daar boot te Anna Jacobapolder bljjft wachten tot uiterlijk 5 minuten n aankomsttijd van de B.B.A.-bussen. schooljeugd zal des morgens om onh veer 8 uur uit de Westhoek van eiland kunnen vertrekken en om kwa voor 9 in Zierikzee arriveren. Den dags vertrekt de schoolbus uit Zier'( om 5 minuten over 5 naar de WestM Degenen, die naar de provinciale moeten, zullen op het Sas moeten o stappen in de kleine bus, die de rÉ gers naar de haven brengt. WH over Numansdorp reizen, dan kan om kwart voor 11 in Rotterdam vanwaar men des middags om 1 weer kan vertrekken. Bij opgravingen op jresultaten op: SalonikiTs" eenT m’eter'' 40 Hoofdvogel L. de Jager (die vrijwel gelijk op, maar doel- gram is, eveneens telcgra- lange punten bleven uit, zodat het fisch, ter kennis gebracht met het opschrift i- van de minister van Binnen- landse Zaken met het be- Olympus leefde verzoek er aandacht veel aan te willen besteden. Het protest houdt verband zijn hoofd. Een andere bal met een profvoetbalwed- ligt voor zijn voeten en men '_.J van krijgt de indruk dat hij op de N.V. de het punt staat er een trap welke ge- tegen te geven. Het is duide- trekking heeft op een of ander balspel, zodat de ar cheologen zich afvragen of iets, dat op voetbal of bas ketbal leek, in zwang was in het oude Griekenland. Ge schreven documenten ma ken er geen melding van. j-is een o dergelijke grafzerk gevon- 4 September de door de W. tegen over, zodat het einde kon worden afgewerkt. buurt van Volos in Midden- kwam met 135. Daardoor kwam het belang- Griekenland.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2