van Voorlopige toedeling gronden bij Waarde. Hel $|»er SloLULcrJ RINGRIJDERS STREDEN OM DE GROTE PRIJS VAN WALCHEREN Van markt en veiling r Ik heb in levensvreugde nu meer Jac. van Wallenburg stak 28 ringen 30 beurten WUlers 2 Geen last -==; lege Verloren gegane cultuurgrond moet worden EERSTE KLASSERS ZIJN ONGENAAKBAAR Wereldkampioenschappen handboogschieten. Beker van de Koningin was voor C, de Bruijn uit Serooskerke f V Minister Cals 9 Sept I naar Zeeland I Met mej. dr De Waal bezo^t I hij Tholen en Zuid-BeveW I ne H ’s-GRAVENHAGE, 19 Auge. ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 20 Augustus 1954 Vrijdag O* -J Voetbal ^Lclcrspcrl De eerste „vredespoging” bekaken Morgenavond zeven- handbal te Middelburg en Vlissingen. Schaakbord met 100 vakken. Op Zaterdag 28 Augustus a.s. te Ovezande. Het programma voor morgen. opgegeven. Nieuw wereldrecord op de 1000 meter. Fraaie prestaties van Amerikaanse athleten. Ringrijderij op motoren. Vlissingers naar Scarborough. Nieuws van het herverkavelings front. Komt er een zaalhand- balcompetitie? Tour de France-ploeg naar Vlissingen? Prof-wedstrijd op 18 September in de W ilhelminapolder. Zwemmen De Kanaakwemmerij. Pagina 2 de plezier weer die iemand be er beide clubs van de Ingezonden Mededeling (Adv.). (O I Dondcf- ier 914, Rode Suikerij 45%, La- Seedling 1622, Perzikappel 17— Yellow Transparant 1536, Zigeu- en Februari de gewone hand- balcompetitie stil te leggen en een competitie zaalhand bal tussen de Zeeuwse clubs te organiseren. pel K 26—35, F 15—24; Early Viet. K 15, F 6—8. 19.5* u. Dif wel andei men No. te z; done: men fund gege’ hij z: tuur] de n doen lijks solda Dine: gespt He d‘t schy: Natu were Rusli Beleg laten ren To. zelfd zicht aan hart Prate de v confe wat Zei deug( matei lange om N gen gooie onzin geloo menen verz0 de 1^ da vi Plaat- bover da: Wijg Natie ’herd, meer 2iiner geen 'lanen DE UITSLAG. Dé algemene uitslag (er werden 30 beurten gemaakt) was als volgt: 1. Jac. van Wallenburg 28 ringen. 2; J. Mesu 24 r. 3. Jac. de Klerk 24 r. 4. F. Moens 24 r. 5. L. P. Brasser 23 r. 6. P. Roose. 7. J. Maljaars. 8. J. Lam pert Jzn. 9. S. Brouwer, allen 22 r. 10. C. de Bruijn. 11. P. de Visser Czn. 12. J. Koole Jzn, allen 21 r. 13. C. Abra- hamse. 14. J. Brasser. 15. P. J. Mal- De gezinswas was voor mij steeds grote moeilijkheid. Pijnlijke doodmoe, prikkelbaar! Met Parels is dat alles een en ik geen ander Het Bureau van Uitvoering Schou wen is op dit ogenblik bezig met het vervaardigen van de z.g. complexkaart, welke de ligging en de aanduiding van de complexen aangeeft. Onder een complex wordt in het algemeen ver staan een gebied, dat begrensd wordt door nieuwe wegen en waterlopen. Ook zal op de kaart worden aangege ven in welke volgorde de complexen vermoedelijk onder handen genomen zullen worden. Woensdagavond Is er m Vlissingen weer zevenhand- bal gespeeld, ditmaal op het schoolplein aan de Bloemen- laan, waar „Walcheren” met een dames- en herenploeg de strijd aanbond met „Olym pus”. De gasten toonden nun meerdere ervaring met dit spel, maar „Walcheren” gaf niettemin kranig partij. De dames van „Olympus” won- ten tenslotte met 26, de heren met 105. Morgen avond worden de return-wed- strijden gespeeld, maar dan op het schoolplein aan de Bonedijkstraat. Ook Middelburg krijgt weer zevenhandbal te zien. E.M. M. heeft namelijk weer toe stemming gekregen om voor- De schaakkampioen Pakistan, Rabnawazkhan ge naamd, heeft een nieuw schaakspel bedacht met een bord van 100 vakken en twee nieuwe stukken, die hij „tank” en „bombardeur” ge noemd heeft. Hij zal dit spel demonstreren tijdens de in ternationale wedstrijden te Cairo in October a.s. Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukke lijk schuim. Geen papje vooraf te ma ken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel hortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 vei lig wasmiddel. En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! Morgenmiddag zullen de volgende nederlaagwedstrijden worden gespeeld: Krabbendij- keR.B.C.-comb.; Spui-Hon- tenisse II. Voorts zijn de volgende vriendschappelijke wedstrijden samengesteld: Krabbendij ke II R.B.C.-comb.; Tern. Boys II —Luctor II; S.V.D. II—Wol- faartsdijk II; Tern. Boys I Corn. Boys I; Spui IIHonte- nisse III; ’s-H. Arendskerke Vet.—Luctor Vet.; E.M.M. IV Walcheren I; Colpl. Boys I ’s-H. Hendrikskinderen I; Arnemuiden IIMiddelburg VI; Kapelle II—Yerseke III; Kapelle IGoes III; Kats I— Mevo I. Minist gesprok' en gern gewezen disciPlir nesiien Nu is het Net meen n: dividual aan het onszelf nutte v het go« dan pas vast ov laten d Dat I keer to wiekst trets o[ keer o Nederl veilige Op dit dingen ogenbl fiets 1; het w Nu is op zk wat 2 nauwe wielri; gemaa scheei Waart Welne haast, een b mogel kunt Natui ren t sprini men S gezel nen 1 Dot gespa dit ht word dat word verke le c daarv „eers geste: keer lijk GOES, 19 Augustus. De Herverkavelingscommissie Zeeland heeft mede gedeeld, dat in het herverkavelingsgebied Waarde het voorlopige plan vaJ toedeling voor een gedeelte van het blok onder de Lavendeldijk is opge steld. Het ligt in het voornemen binnenkort met de rechthebbenden in dit gebied over dit plan contact op te nemen. Voorts wordt er misschien ten overvloede nogmaals op gewezen, dat de grondgebruikers op Schouwen en Duiveland opgave dienen te verstrekken van de verloren gegane opper vlakte cultuurgrond aan het Bureau van Uitvoering Schouwen en Duiveland EJ et is dit jaar met het aantal clubritten van de ld Zeeuwse motor- en autoclubs treurig gesteld. Dit vindt voornamelijk zijn oorzaak in het feit, dat vorig jaar de Wegenverkeerswet een zodanige wijziging onderging, dat de organisatie van deze ritten door allerlei administratieve rompslomp bemoeilijkt werd. Gelukkig heeft de Minister op aandringen van de K.N.M.V. de betreffende bepalingen verzacht, zodat aangenomen mag worden, dat het volgend jaar weer meer ritten zullen worden gehouden. Intussen is lang niet iedereen overtuigd van het nut van dergelijke ritten. Men vindt het vaak een onnodige verspilling van tijd en benzine. Toch mag men het nut van deze sport, die immers niets met snelheid te maken heeft, beslist niet onder schatten. Natuurlijk heeft zij een recreatieve waarde, zo als iedere andere tak van sport. De beoefenaars hebben er plezier in. Zij zijn eens even uit de dage lijkse sleur en krijgen weer frisse moed om de moei lijkheden van alle dag het hoofd te bieden. Belangrijker dan deze ontspannende waarde is ech ter de vormende waarde. Het wegverkeer, dat dage lijks weer slachtoffers eist, kan slechts gebaat zijn met rijders, die in de eerste plaats over de nodige vaardigheid beschikken en een gedegen kennis van de verkeersregels hebben, maar bovendien door drongen zijn van de waarheid, dat vooral het fatsoen op de weg allerbelangrijkst is. En het zijn nu juist al deze dingen, die de beoe fenaars van dezé sport met hun sport aanleren. Zij leren hun voertuigen tot in de perfectie beheersen en moeten wel een gedegen' kennis van de verkeers regels hebben, willen zij resultaten boeken en leren juist door hun sport en het regelmatig omgaan met mede-weggebruikers alle zo belangrijke zaken, -die men op het examen voor een rijbewijs niet vraagt. De betrouwbaarheidsritten spelen een belangrijke rol bij de verkeersopvoeding en men mag deze be tekenis dan ook beslist niet onderschatten! OVEZANDE, 19 Aug. Zoals wij enige tijd geleden reeds meldden zullen op Za terdag 28 Augustus a.s. de wereldkampi oenschappen handboogschieten in Ove zande worden gehouden. Deze Zuidbeve- landse gemeente is voor dit doel uitge kozen, omdat hier één van de grootste handboogsociëteiten in Nederland bestaat, n.l. „Willem Teil”. Aan de strijd zal wor den deelgenomen door Frankrijk, België en Nederland, elk met 24 schuters. Het lig in het voornemen van de Commissa ris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Ca- sembroot, om deze kampioenschappen bij te wonen. Des morgens om elf uur zul len de deelnemers officieel worden ont vangen. Dit is de eerste maal, dat de we reldkampioenschappen in Nederland wor den gehouden, zodat verwacht mag wor den, dat er grote belangstelling voor zal bestaan. Ei- zijn voor de winnaars verschillende fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Daar van noemen we een kristallen vaas van het ministerie van Onderwijs in België, een beker van de gemeente Ovezande, een beeld (boogschutter) van de Provin cie Zeeland, een médaille van Koningin Juliana, van de Commissaris der Konin gin, van burgemeester Andriessen, van de schuttersbonden in de drie landen en van een aantal bij deze kampioenschap pen geïnteresseerde zaken. i KRABBENDIJKE, 19 Aug. Ex- port-veiling: Perzikr. Zomerappel A 62, BC 50.60, H I gr. 55.60, H I f. I 48.20, H II 28.20, Zigeunerin H I 55, i H II 32, Précose de Trévoux A 56.30, BC 35.20, H I gr. 54, H I f. 32.20, H II 27.10, Clapp’s Favorite A 54.40, BC 35.80—37.70, H I gr. 46, H I f. 29— i 30.60, H II 24.30. Gewone veiling: Perzikr. Zomer- appel 1332, Zigeunerin los 327, i verpakt 5968, Keswick 412, Ear- 1528, verpakt 3557, Précose de Trévoux los 429, verpakt 58, Was hington 2339, Czarpruim 1127, Bo nen 55.10. GOES, 19 Aug. Export- en Industrie- veiling. Yellow Transp. I 3842, II 1922; Perzikappel A 64, B-C 51.70, I gr. 55, I 48, II 26—26.10; Early Viet. I gr. 35, I 29.90— 30.50, II 8.808.90; Zigeunerin A 70, I 65, II 3034; Préc. de Trévoux A 64, B-C 35.1-0—36.40, I gr. 60, I 31—31.60, II 22.70— 24.40; Clapp’s A 58, B-C 36.10—37.80, I gr. 51, I 31.70—32.60, II 26.20; Dubb. pr. bo nen II 66.20, Afw. 43.70—59. Verpakt fruit. Perzikappel A 6366, B 59—61, C 45, I (75) 63, I (70) 52, I (65) 4248; Zigeunerin A 7678, B 78, C 76. Gewone veiling. Bramen 79105; On tario I 48—51, II 46, Gr. 46—48, F 5—28; Czar I 30—36, II 13—27, Gr. 16—34, F 6— 20;Washington I 40—60, II 27—36, Gr. 40— 54, F 20—38; Belle de Louvain I 40—52, II 30—31, Gr. 15—45, F 20—30; Monsieur Hative I 49—50, II 29, Gr. 22—33, F 25; Dubb. Boerewitte I 29—47, II 2024, Gr. 19—16, F 10—25; Reine Victoria I 58, Gr. 43— 48; Clapp’s K 24—26, F 16—19; Préc. de Trévoux K 20—30, F 11—19; Perz. ap- VISMIJN. VEERE, 19 Aug. 1225 kg export- garnalen 1.401.90, 3 kg schar 55, 199 kg bot 1948, 118 kg tong 1.36 2.97, 15 kg paling 79—1.83, 2 kg léVer 5.74, 6 kg schol 32, 3 kg wulken 31. ST MAARTENSDIJK, 19 Aug. Eigen heimers I 9.10, bonken I 9.40; Bintjes I 9.60, bonken 9.10; Koopmans Blauwe 9.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 600 kisten. t n het kader van de pogingen om de verschillende be- 1 langengroepen nader totelkaar te brengen wat be treft de bestuursvoorstellen, welke In de bondsvergade ring van 28 Augustus ter tafel zullen komen, heeft het bestuur van de K.N.V.B. en een delegatie van Eerste Klassers Woensdagavond een bespreking gehouden. Op deze vergadering heeft de delegatie van de V.E.K. nog- VEEL WERK. Uit publicaties in de dagbladen blijkt steeds weer, dat momenteel in alle her- verkavelingsgebieden aanbestedingen worden gehouden van werken, die in het aanstaande seizoen in uitvoering zullen komen. De gang van zaken is hierbij als volgt: na goedkeuring van de opgestelde plannen in de agrarische sub-commissie worden deze voorgelegd aan de Herverkavelingscommissie Zee land. Deze beslist of uitvoering van het werk volgens de plannen ter hand kan worden genomen. Voor de grotere projecten is de ministeriële goedkeu ring vereist. Over enkele weken zullen dus weer heel wat werken in uitvoe ring komen. Grondgebruikers, die met hun in- zaaiplannen hiermee rekening zullen moeten houden, doen verstandig zich tot de Bureaux van Uitvoering of tot de assistenten van de Voorlichtings dienst te wenden. FAMILIE TRAAS MAAKT HET GOED. Nog altijd wordt er weinig gebruik gemaakt van de zeer gunstige regeling voor emigranten uit de herverkave- lingsgebieden. Al diverse malen heb ben wij de voordelen van deze regeling uiteengezet. Men weet, dat tot heden de heer Traas uit Baarland de enige is, die van de regeling gebruik heeft gemaakt en momenteel met zijn gezin al in Canada zit. Uit berichten, die de Herverkavelingscommissie van hem ontving, blijkt, dat hij er geen spijt van heeft. De heer Traas was in het MIDDELBURG, 19 Aug. Dat de Walcherse ringrijders niet bang zijn voor de regen hebben zij kortgeleden bij de wedstrijden om het kampioen schap van de eerste klasse in Oostkapelle al bewezen. Ook vandaag, toen er op het Molenwater gereden moest worden om de grote prijs van Wal cheren, hebben zij zich van het water, dat af en toe bij stromen neerviel, niets aangetrokken en zodoende mag ook dit jaar het grote folkloristische evenement volledig geslaagd worden genoemd. Er is nu en dan fel gestreden en dat de rijders, toen het erop aan ging komen, elkaar weinig toegaven, bleek wel uit het feit, dat de strijd om de wisselbekers vanwege het telkens opnieuw moeten kampen, zeer veel tijd in beslag nam. Maar dit betekende voor de toeschouwers, die er bij duizenden waren en die zich evenmin aan de regen stoorden, enkele uren van steeds toenemende spanning. Uiteinde- lijk kwam C. de Bruijn van Serooskerke als winnaar uit de strijd met 8 ringen. Voor hem stond de wisselbeker van Koningin Juliana klaar. ’tWas voor De Bruijn, die vorige week in het huwelijksbootje stapte, nog een onverwacht huwelijkscadeau en hij zal ongetwijfeld de goede raad van de Commissaris der Koningin opvolgen door erop toe te zien, dat zijn vrouw de beker goed onderhoudt! Om 8 uur vanmorgen waren de 92 ringrijders, allen in het Zeeuws costuum gestoken, al aan de gang ge gaan. En pas om kwart over 6 van avond waren alle uitslagen bekend. „Nieuw Walcheren” had voor deze dag de uitgang van Miniatuur Wal cheren naar elders verlegd, zodat de rijders van de oude vertrouwde baan gebruik konden maken. De andere banen (dit keer drie in plaats van vier in totaal) lagen voor de Huis houdschool en voor de muziektent. Het uitslagenbord, dat uiterst nauw keurig moet worden bij gehouden, dreigde op een gegeven moment te verregenen, zodat de namen en de cijfers onleesbaar zouden worden. Het werd toen maar neergezet in de deur opening op de eerste verdieping van het oude magazijn der gasfabriek. Daarmee waren de risico’s overwon nen en hadden de schrijvers tegelijk een uitstekend overzicht van de baan. NIET DEFINITIEF. Jammer genoeg is geen der bekers in definitief bezit van de rijders ge komen. Die mogelijkheid zat er wel in met de bekers van de gemeente Mid delburg van wijlen de heer Jac. Francq en van mr P. C. Adriaanse. Maar het is geen der rijders, die één van deze bekers nog één keer moest winnen, gelukt de troffee definitief in de wacht te slepen. „Ik vind het ontzettend jammer, dat er geen enkele beker is afgereden”, zo zei mr Adriaanse bij de prijsuitrei king, „die beker van mijzelf heb ik in 1947 al beschikbaar gesteld en al zullen jullie zeggen, dat ik er goed koop af kom vandaag, ’khad toch met plezier weer een nieuwe beker be schikbaar gesteld. Wisselbekers is erg mooi, maar ’t moet ook weer niet te lang duren, voordat iemand <11- heeft!” i De Noorse athleet Audun Booysen heeft op een baan In midden Zweden het we reldrecord op de 1000 meter verbeterd. Hij legde de ar- stand af in 2 min. 19.5 sec. Het oude recórd stond se dert September van het vo rig jaar op zijn naam met 2.20.4. Deze prestatie is ech ter nog niet als wereldrecord erkend. Het officiële record staat met 2.20.8 sedert Au gustus 1953 op naam van ae Amerikaan Mal Whitfield. De 2.19.5 van Booysen bete kent eveneens een verbete ring van zijn Europes record. Tijdens Internationale ath- letlekwedstrijden te Saarbrü- cken, waaraan door Ameri kanen, Duitsers, Luxembur gers en Saarlanders werd deelgenomen, hebben de A- merikanen fraaie prestaties De motorclub „De Zeeu wen” organiseert morgen middag te Vrouwenpolder een ringrijderjj op motoren. Het is te hopen, dat voor dit sportevenement meer langstelling bestaat dan vo rig jaar het geval was o(J een zelfde wedstrijd, georga niseerd door Scheldegouwen op het Middelburgse Molen water. mr Adriaanse ging naar P. de Visser Czn uit Zoutelande, die ook 7 ringen haalde. De vijfde wisselbeker, die van wijlen de heer Francq, werd (met 6 ringen) gewonnen door Jac. de Klerk uit Nieuw- en Sint Joosland. Dan was er ook een beker beschikbaar ge steld door de fa Jac. Clarijs en Zn te Middelburg voor hem, die de meeste volgringen wist te steken. Jac. van Wallenburg uit Middel burg mocht die mee naar huis nemen. Hij presteerde het om niet minder dan 24 maal achtereen raak te steken. Het bekertje voor de jongste rijder werd (na kampen) gewonnen door A. Mal jaars uit Oostkapelle en de traditio nele potlepel ging naar D. van de Voorde uit Koudekerke. VERSIERDE PAARDEN. Evenals andere jaren was er ook nu weer een wedstrijd wie met het best versierde paard naar het Molen water was gekomen. Een damesjury, aangevuld met een ringrijder, kwam tot de volgende resultaten: F. Wisse uit Sint Laurens kreeg de eerste prijs, een beker van mevrouw Sandberg tot Essenburg. Als bijzonderheid mag erbij wor den verteld, dat Wisse nu al drie keer met de eerste prijs ging strij ken. Hij is dus wel een zeer kunst zinnig mens! W. Koole Jzn, uit Koudekerke, kreeg de tweede prijs en verder was de uitslag: 3. W. Rooze, Sint Laurens. 4. A. Maljaars, Oostkapelle. 5. C. Bommeljé, Sint Laurens. 6. D. v. d. Voorde, Koudekerke. ’t Waren alle geldprijzen. der Herverkavelingscommissie. Deze opgave dient schriftelijk te geschieden. bijzonder vol lof over de hulp, die M van de Nederlandse en Canadese auto riteiten ontving. Hij heeft werk gevon den bij een Nederlandse boer. De eer ste weken, die noodzakelijk zijn offl aan het nieuwe land te wennen, ge bruikt de heer Traas om de grond en de omgeving goed te leren kennen. Daarna wil hij met het advies van® I plaatselijke autoriteiten en de Neder- I landse kerkelijke vertegenwoordigen I een woonplaats uitzoeken. De hoer Traas is ongetwijfeld bereid inlichtin* I gen te verstrekken aan Zeeuwse we- I ren, die zijn voorbeeld willen volgen. I jaars. 16. P. Hoebeke. 17. L. Huiis soon. 18. W. Provoost, allen 20 r. ij A. Brasser. 20. L. de Voogd. 21 i' Wisse. 22. B. Arendse. 23. M. v j Heijden, allen 19 r. 24. M. Koole' 2j Joh. van Wallenburg. 26. P. Peper, 2?' J. Provoost. 28. C. Bommeljé. 29. s Reijnierse. 30. W. Brasser. 31. A. c. Nood. 32. P. Simpelaar. 33. W. C.AI- laart. 34. J. Maas. 35. L. de Pagter allen 18 r. 36. A. de Lange. 37. w' Koole. 38. J. Louws. 39. W. de Voogd' 40. G. Provoost. 41. P. Brasser. 42. Adr. de Visser Pzn. 43. L. Dourleiji allen 17 r. 44. J. Goedbloed, 45. jj. Kluijfhout. 46. H. Reijnierse. 47, a Rooze. 48. J. Brouwer, allen 16 r. 49, Jo Maljaars. 50. A. de Nooijer. 51. E Wisse. 52. C. Geldof, allen 15 ringeii DE PRIJSUITREIKING, Onmiddellijk nadat de strijd was beslist volgde de prijsuitreiking. Jft Adriaanse, die ook nu weer voor V.V.V. deze ringrijderij regelde, dank te alien voor hun medewerking en vertelde erbij, dat hij voor de eerste maal in de 31 jaar, dat hij zich met de ringrijderij bemoeit, een steen te gen zijn neus had gekregen. Niet, lat iemand hem kwaad wilde doen, maai laat nu nét een galopperend paard het op hem voorzien hebben! De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, heeft daarna de bekers van de Koningin en van Prinses Wilhelmina uitgereikt Hij feliciteerde De Bruijn nog eens extra met zijn trouwdag en zei het voor hem erg prettig te vinden, dat hij na nog maar zes „dienstdagenal met zo’n fraaie beker naar huis kon. Met mr Adriaanse was de Commissa ris het eens, dat de ringrijderij inde Abdij toch het allermooist is. „Ik kijk bok al zes jaar op dat puin en hoop, dat het spoedig verdwijnt!” Daarna werden de andere bekers met enkele toepasselijke woorden overhandigd. Wethouder A. J. Berenpas deed dit namens het gemeentebestuur van Mid delburg. dat het stortregende ,eh de zee steeds woeliger werd. Samen met de Turk Murat Guler, wiens Kanaaltocht en kele dagen eerder was ge lukt, en die hem In de boot begeleidde, zette hij voet aan wal. De 25-jarige Burllng- hame verklaarde later, dat hij binnenkort een Vijfde po ging zou doen, als de weers omstandigheden het toeiie- ten. Morgen Vlisslngse de rug, Castella verdwenen! Het resultaat is hagelwitte was. Ook voor bont gekleurd goed zou middel willen heb ben. Behalve finan cieel voordeel heb ik ook meer le vensvreugde door Castella Parels. Dat moet mij van het hart! Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereiken met Castella geleverd. Zo werd de 100 meter door Williams gewon nen In een uitstekende tijd van 10.4 sec. Het polsstok hoogspringen eindigde in een overwinning voor Welboume met 4.37 en het hoogsprin gen werd gewonnen door Jetter met een sprong van 2.03 meter. DE WINNAARS. Zoals gezegd was de beker van de Koningin voor De Bruijn. De wissel beker van Prinses Wilhelmina was dit keer voor M. Koole van Sint Laurens, dio 7 maal de ring aan zijn lans wist te rijgen. W. Provoost uit Domburg wist eveneens met 7 ringen be slag te leggen op de beker van de gemeente Middelburg. De beker van maals uitdrukkelijk te kennen gegeven, dat met Ingang van 1 September a.s. tot betaling van spelers van eerste elftallen moet kunnen worden overgegaan. Voorts heeft de delegatie van de V.E.K., conform het In haar vergadering van 14 Augustus j.l. aangenomen voorstel, de wenselijkheid betoogd van een eerste klas- se-indeling van drie afdelin gen van respectievelijk 17, 17 en 18 elftallen in het aan staand seizoen. Naar ver luidt acht het bondsoestuur een dergelijke indeling op zo korte termijn onuitvoeroaar, en zou het een beroep op de V.E.K. hebben gedaan om accoord te gaan met de In deling van vier eerste klas sen van elk 13 clubs voor het seizoen 1954’55 zoals reeds gepubliceerd, met promotie van de vier best geplaatste clubs naar een hoofdklasse, die voor het seizoen 1955 ’56 uit zestien verenigingen zou bestaan, met daarnaast drie eerste klassen van elk 16 clubs. De V.E.K. zou zich hier over nader beraden In een KAPELLE, 19 Aug. Export- en Industrie. Appelen en Peren: Perzik appel A 62.80, BC 52.20, I grof 55.60, I fijn 48.40—48.80, II 25.30, K 28.30 29.10, fabr. 18.5018.80, Zigeunerin I grof 57.20, I fijn 61.70, II 33.20, K 28, fabr. 20.05, Codlin Keswick I grof 27.70, I fijn 24.20, II 7.30, K 13, fabr. 8.50, Early Viet. I grof 34.50, I fijn 26.50—28.50, II 8.60, K 13.40—13.60, f. 7.90, Yellow Transp. I fijn 51.50, II 18.50, Clapp’s Fav. A 56.70, BC 35.40 —36.90, I grof 48, I fijn 30.65—32.20, K 25.80—26.40, fabr. 18.30—19.10, Pré cose de Trév. A 59, BC 3435.50, I grof 57, I fijn 31.20, II 24.50—26.60, K 26—26.50, fabr. 13.20—15.30, N.H. Suikerpeer I 14, II 10.05, Kroetappe- len 3, Valappelen 5.10, Bramen AB 63.20, afw. 40.70, Dubb. Princ. bonen I 64.80, II 62.40—63.30, afw. 39.90— 41.70. Verpakt fruit: Zigeunerin A 79, B 74, C 67, Perzikappel I grof 62, I fijn 53, I 58, Lady Seedling I grof 59, I fijn 55. Gewone veiling: Bramen 4885, Frambozen 186, Rode bessen 30, Prui men: Czar 1547, Reine Claude d’Ouillins 1859, Belle de Louvain 15—55, Reine Victoria 1753, Onta rio 21—42, Boerewitte 16—39, Wijn pruimen 1338, Mons. Hative 1853, Reine Claude d’Althan 17—38, Engel se krozen 13, Kirkus 36. Appelen en Peren: Précose de Trévoux 1129, Clapp’s Favorite 17—40, N.H. Suiker- nerin 1415, Keswick 6I2. lopig tot eind September de ze sport op de Markt te be oefenen. Zaterdagavond om half zeven wordt begonnen met een ontmoeting tussen de dames van E.M.M. en Hellas uit Goes. Om kwart over zeven zullen dan de ne- renploegen van de strjjd aanbinden. Van de ringrijderij op het Mo lenwater heeft de Wereldomroen een klankbeeld gemaakt. Toen do reporter boven op de radiowagen zijn speech aan het afsteken wa, liep er een man'in de buurt on idereen, die hij maar ontmoette (en dat waren er heel wat') 0D nogal luidruchtige toon aan te manen tot stilte. „Ze bin an 't opneme!” zei hij tegen ieder, die het wel of niet horen wilde. Een Walcherse schone, die de man ook op zijn pad ontmoette, keek hem even aan en vroeg toen vriendelijk: „Zoue ze d’er ook last van a ’k nè de’n omroeper kiek?” De man dacht even na en knikte toen van nee. „Gelukkig" zei onze Walcherse, „je moe 't anders mè zegge, dan doe ’k m’n öge met plezier dicht!” bijeenkomst waarin tevens de In eigen kring geopperde mogelijkheid van het instel len van een bekercompetltle in het aanstaand seizoen on der het oog zal worden ge zien, dit, omdat bij een inde ling van 4 x f-3 de financiële lasten te groot zouden wor den wegens de betaling van de spelers. Een bekercompe- titie zou hiervoor een nood zakelijke compensatie Kun nen vormen. Van K.N.V.B.-zijde wenste men op een en ander geen commentaar te verstrekken. vertrekken 48 sportbeoefenaars naar de Engelse stad Scar borough, waar zij zullen blij ven tot 1 September. Er zijn slechts drie sportontmoetm- gen. Op Vrijdag 27 Augustus komen de tefmissers en ta feltennissers tegen elkaar uit, de Zaterdag daarna zijn de zwemmers aan de beurt. Overigens vermeldt het programma een officiële ontvangst ten stadhulze van Scarborough, gevolgd door een grote feestavond. Verder staan er excursies op het programma naar York, het Butlincamp, de Rowntrees Choclate Works en andere uitstapjes. Naar wij vernemen heeft de Middelburgse handbalver eniging E.M.M. tijdens de wintermaanden weer op de Zaterdagmiddagen de be schikking gekreken over de Veilinghal te Middelburg voor het spelen van zaal handbal. De afdeling Zeeland van het N.H.V. is nu voorne mens, om gedurende de maanden December, Januari minister van Onderwijs, Kunsten Wetenschappen, mr J. L. M. 1'1L l„. en de Staatssecretaris van O. K. en J mej. dr A. de Waal, zullen op L- dag 9 September a.s. een bezoeK gen aan Tholen en Zuid-BevelanO' zullen zich daar op de hoogtef.fr. en doen voorlichten omtrent liet stel van schoolgebouwen en ten zien van verschillende andere P men, welke op het gebied van wijs en cultuur uit de watersnood zijn voortgevloeid. Op- en ondergang van Zon en Zaterdag: Zon op 5.32 u., ondei u. Maan op 22.38 u., onder 15.U* Hoogwater Zaterdag 21 Au’’ Vlissingen: 6.34 u. 2.03 m., u m. Terneuzen: 7.05 u. 2.23 m-, 1 2.10 m. Wemeldinge: 8.14 u. 1- 20.33 u. 1.07 m. Zierikzee: 7.5/ m., 20.12 u. 1.48 m. D vliegt nu door de was heen' De W.S.C. Scheldemond te Vlissingen is voornemens om op de nieuwe sintelbaan eer^ wielerwedstrijd voor de vol ledige Tour de Franceploeg van Nederla.nd te organise ren. Men zou de ploeg reeds hebben gecontracteerd. Het gemeentebesttuur heeft toe stemming gegeven om van de sintelbaan gebruik te ma ken, na deskundigen van de Kon. Ned. Athletiek Unie te hebben gehoord. Nadere gegevens werden van de zijde van de W.S.C. Scheldemond nog niet ver strekt. Naar wij vernemen zal het Goese wielercomité in sa menwerking met de sport vereniging „Tonido” op Za terdag 18 September a.s. in de Wilhelminapolder een wedstrijd voor beroepsren ners over plm. 125 km orga niseren. Het staat reeds vast dat de volledige Tour de France-ploeg aan de start zal verschenen en waar schijnlijk zullen ook ver schillende Belgische renners van de partij zijn. Ook de vierde poging van de Amerikaan Glen Burling- hame om het Kanaal zwem mend over te steken, is mis lukt. Reeds drie kwartier, nadat hij zich bö Kaap Gris Nez te water had begeven, stapte h(j in de volgboot, om-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2