N Ontroerende Canadese hulp Nederlandse emigranten KABOUTERS belangrijke conclusie! Hier zijn feiten en een voor kanker van Aanzienlijke voortgang bij t opsporen Eisenhowers atoom-voorstel ïladia verworpen Net meisje gevraagd in Banketbakkerij met Lunchroom. Meerdere hulp aanwezig. Sovjebspion krijgt asyi in de V.S, M- van partij in de Hederi. Hervormde Kerk van ANDERSEN De kleine Zeemeermin faengt onó i 5 Russische sigaretten ongevaarlijk De Anti-Revolutionnaire en Confessionele Voor 60 mille katoen gestolen Fp -/alt ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 16 Augustus 1954 Pagina 4 ZOJUIST VERSCHENEN: Mr G. Groen Prinsterer -Verplegers en Verpleeghulpen OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. TE GOES André kreeg een rolstoel De sprookjes Internationaal congres te Sao Paulo t Leerling Verpleegsters D Mei de het HYPOTHEKEN ^aast Op de Christelijke Psychiatrische InrichtingVrederust’ BERGEN OP ZOOM. - F sfi i 1 11 i Oostei Fl Ook verkrijgbaar in de boekhandel. ze* ii deden ten geen gezin in ons land, Nieuwe aantrekkelijke salarissen. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Tevens kunnen in de opleiding enkele ik ben bijna al te gelukkig!” zei hij tot de kleine zeemeermin. Het was haar alsof zij haar hart voelde breken. Zijn bruiloftsmorgen zou haar de dood brengen en haar doen veranderen in zeeschuim. Overal werden de klokken geluid en herauten reden door de straten en riepen de verloving uit. De kleine zeemeermin was gekleed in zijde met goud geborduurd en droeg de sleep van de bruid, maar haar oren hoorden de feestmuziek niet, haar ogen zagen de heilige plechtigheid niet. Nog dezelfde avond gingen bruid en bruigom aan boord van het schip; kanon schoten werden gelost, alle vlaggen wapperden, en midden op het schip was een koninklijke tent opgeslagen van goud en purper, waarop het bruidspaar in de stille, koele nacht rusten zou. dat ze in een verre, heilige tempel'opgevoed werd in alle koninklijke deugden. Eindelijk kwam zij. „Gij zijt het”, riep de prins uit, die mij gered hebt, toen ik bijna dood op het strand lag!” en hij drukte zijn blozende bruid in zijn armen. Levering jaren worden 11.45 Operettemuz. (Om 12.50 E teie nati E niet pro ziet ren I Ne spe sis re H; go he he wi aa de re 5 g o o 3 co <0 <0 o o <u <5 kri Frt Ve: net De afh Fr; dei zul du: ste ab: 1 in tai: I zal gir dèj va: kv, Na Ve ku me ko Hypotheken vanaf 3%%. Financiering auto’s, landbouw werktuigen of andere objec ten. Makelaarskantoor L. A. VAN OPSTAL ZOON, Jac. v. Beierenstraat 1, Goes, Tel. PERSONEEL: Met September Werkster gevraagd, 1 of 2 dagen per week. J. LAMPERT Sr. Ga- pinge. beneden 18 jaar, worden opgenomen. Sollicitanten van Christelijke huize gelieven zich te wenden tot de Geneesheer-Directeur, die gaarne verdere inlichtingen verstrekt. Ook voor U is het van vitaal belang, bekend te maken wat U te bieden heeft. Adverteer dus in de dagbladen - dé manier ->m met Uw kopers in contact te blijven. WASHINGTON, 13 Augustus. De Amerikaanse Senaat heeft met 48 te gen 41 stemmen een wetsontwerp be treffende atoomenergie, dat een com promis van verschillende door Senaat en Huis van Afgevaardigden aanvaar de maatregelen vormt, verworpen. Het ontwerp betreft uitvoering van President Eisenhowers program om de particuliere industrie toegang te verlenen tot de atoomkracht en om bepaalde atoomgeheimen met de bond genoten uit te wisselen. Aan het slot van het debat, dat 3 uur duurde, deed president Eisen hower nog een beroep om het wets ontwerp aan te nemen. Een uitgave van ue kleine André en door dat de vader niet in zijn eigen vak (lasser-bank- werker) aan de slag kon komen, kon de kosten van het langdurig zie kenhuisverblijf en van de aanschaf van prothesen voor André niet dragen. Er kwam echter hulp van buitenaf. Een commissie van be woners van Park Exten sion, de stadswijk van Montreal waar het bezin Schrijvershof woont, nam het initiatief. Zij be gon een hulpactie, die al spoedig zoveel geld ople verde, dat een belangrijk deel van de kosten kon worden gedekt. Daar bleef het echter niet bij. André kreeg een rolstoel cadeau. Inmiddels was ook de Gevraagd per 1 September een nette huishoudster m.b.l. eenv. stand. Brieven onder no. 4038 Bureau van dit blad Mid delburg. Welke school in het ramp gebied kan een flinke ON DERWIJZER gebruiken (acte L.O. aant. J). I.vjn. mil. dienst gaarne spoedig bericht aan W. J. v. d. Harst, Ker- kerinklaan 35, santpoort. Op Handelkantoor te Middelburg wordt gevraagd: flinke bediende (m. of v.) liefst met kantoorervaring. Eigenhandig geschreven brieven onder No. A 4208, Bureau van dit blad te Goes. deling van de ontwikkeling van nieu we geneesmiddelen op deze basis. Over het verband tussen roken en het optreden van longkanker bleken de meningen verdeeld. Terwijl b.v. de Amerikaan dr Ernest Wynder van het Sloan-Kettering Instituut te New York verklaarde, dat het bestaan van dit verband wel degelijk was bewezen, deelde de Russische delegatie mede, dat Russische geleerden geen verband hadden kunnen vaststellen. Als moge lijke verklaring werd geopperd, dat de in de Sowjet-Unie voor sigaretten gebruikte Georgische tabak geen kanker-verwekkende lementen bevat. DIVERSEN: Correspondentie-vlub „Con tact”, Box 140, Leiden. Dui zenden Prot. adressen (Neder land en buitenland). Vraagt gratis folder. Voor het leveren van kwa- liteits bestrijdingsmiddelen en het bespuiten van Uw gewas sen is uw adres Fa GEBR. DEN HERDER, Bestrijdings- middelen-Loonspuitbedrijf. Tel. 358, Serooskerke (W.). ORGELS. Zeldzaam mooie voorraad. Levering franco huis. Vele jaren garantie. Reiskosten worden vergoed. Vraagt prijslijst. BOOT’S Or gel Pianohandel, Bodegra- ven. Galvaniseren van wasketels, teilen, emmers enz. Binnen 1 week retour. Le COQ Zn, Wijngaardstraat 24, Goes. Tel. 2020. was ontsnapt, omdat hem was meege- deeld, dat hij naar Moskou moest terug keren. Zijn taak in Tokio was het ver garen van Inlichtingen over de Japanse binnen- en buitenlandse politiek. Stichti Hoofd! 90, Te advert 2435. Vlissir Telef. Noord: 2009, ne de bij da 10 Maison BOLL, Stationsstr. Ill, Ermelo. of de krant wordt er gretig gelezen. Wilt U wijs zijn op de weg. Laat J ASPERSE U dan weg wijs maken. Autorijschool JASPERSE. Erkend door A.N. W.B., K.N.M.V. en F.N.O.P Koudekerke Tel. K. 1185343 Middelburg Tel. K. 1180—2060 Twee jaarling Vaarzen. Buttinge 42, Grijpskerke. dingsmiddelen, bij dieren kanker ver wekten. Verder schijnen bepaalde te korten in het diëet, methoden van voedselbereiding er andere bijkomen de omstandigheden zekere vormen van kanker te kunnen veroorzaken. In brede kring wordt aangenomen, dat ook de lucht, die ingeademd wordt, en speciaal in grote steden, waar de atmosfeer door uitlaatgassen van mo toren wordt verontreinigd, kanker- kiemen kan bevatten. Wat de behandeling van kanker betreft, wordt heden ten dage in het bijzonder aandacht besteed aan de mogelijkheid van toepassing van che micaliën van de stikstof-mosterd groep, die in de tweede wereldoorlog door de Duitsers voor de bereiding van (nimmer gebruikt) gifgas zijn -j:--—van 1 en de Verenigde Sta- op het congres mede- Dit werk van Groen van Prinsterer, dat tot heden nog nimmer in de Nederlandse taal werd overgezet, werd door Mej. A. J. Dam op uitstekende wijze uit het Frans vertaald, zó, dat de gespierde stijl van Groen van Prinsterer volkomen behouden bleef. Dit werk, dat juist voor deze tijd actuele betekenis heeft, zal zeker in brede kring belangstelling trekken. De studie vormt een harts tochtelijk pleidooi voor de a.r., confessionele, orthodoxe partij in de Ned. Herv. Kerk en laat steeds de lijn zien, die loopt van ongeloof naar revolutie. DINSDAG 17 AUGUSTUS 1954. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Geestelijke liederén. 9.30 De groenteman. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Ham- mondork. 12.30 Land- en tuinb.med. 12.33 V. h. platteland. 12.40 Twee piano’s. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-ork. 14.00 „Wij ontdekken Amerika”, caus. m. muz. 14.30 „Manon” opera. 16.30 Kinderensemble. 17.00 Amus. muz. 17.30 Lichte muz. 17.50 Rep. of gram. 18.00 Nws 18.15 Pianospel. 18.30 Amus. ork. 19.05 Het wereldmuziekconcours te Kerk- rade. 19.30 Madrigalen. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 20.50 Med. 20.55 Disco-caus. 21.40 Dansmuz. 22.10 Buitenl. overz. 22.25 Gram. 22.35 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 De 2e assemblée van de Wereldraad van Kerken te Evanston. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM n, 298 m. KRO: 7.00 Nws 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws en „Heart club of Montreal" het lot van André ter ore gekomen. Deze club be legde nu dezer dagen een uitvoering, waarvan de baten geheel bestemd waren voor het gezin Schrijvershof. De club had zich als doel gesteld, een bedrag van twaalfhonderd dollar in te zamelen, Naar wil vernamen, is de kans echter groot dat de op brengst de tienduizend zal naderen. De heer H Leopold, die namens de Nederlandse Ambassade te Ottawa de uitvoering bijwoonde, gaf na afloop uiting aan de gevoelens van dankbaarheid van de Nederlanders in Canada voor de Canadese hulp vaardigheid. BRUSSEL 324 m. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. Koersen). 13.00 Nws. 13.15 en 14.00 Gram. 14.30 Ork. conc. 15.30 Orgelspel. 16.00 Gr. 16.15 Orgelspel. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Strijkkwart. 17.25 Gram. 17.30 Idem. 17.50 Boekbespr. 18.00 V. d. Jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 „De slag aan de Ijzer”, caus. 19.40 Gram. 19.50 Syndi- kale kron. 20.00 Verz. progr. v. de vrouw. 20.15 V. d. vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. 22.55—23.00 Nws. MONTREAL, 14 Aug. Een Nederlands jongetje, de vierjarige André Schrijvershof, dat met zijn ouders en zusje was geëmigreerd uit Over- flakkee, is enkele maan den geleden in Montreal ernstig gewond ten ge volge van een auto-onge- luk. Hij zat in de ven sterbank van zijn ouder lijk huis, toen een auto tegen het het huis aan reed. André werd zwaar gewond naar het zieken huis vervoerd, waar bleek dat zijn beide be nen moesten worden ge amputeerd. De familie Schrijvershof, die reeds geruime tijd met tegen spoed had te kampen, eerst door de watersnood in Nederland, later in Canada door ziekte van Bezichtiging huis 30 Aug. van 1012 en van 24 u. en 31 Aug. van 10—12 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van gen. Notaris, Lange Noordstraat 63. TE KOOP GEVRAAGD. Gevr. in g. st. z. Voorraad- rooier v. paarden, merk en uiterste prijs. JAN DEN BOER, Oud-Vossemeer. TE KOOP: Goede, goedkope D.K.W. R.T. losse Musquito hulpmotor. Electrisch Comfoor 2 plaats, 127 Volt. Na 6 uur. Noordweg 61, Serooskerke (WJ. Een mooi Merrieveulen. W. HUYBREGTSE, Oostwatering 124, Veere. Ook de advertenties worden gaarne gelezen, omdat ze nieuws en bijzonderheden brengen over de meest uiteenlopenc' diensten en producten- Teruggekeerd in het slot van de prins, daalde zij ’s nachts, terwijl de anderen sliepen, de brede marmertrappen af, en koelde haar brandende voeten af. Op zekere nacht kwamen haar zus ters arm in arm naar bo ven, en zongen droeve lie deren en wenkte hen. Zij vertelden haar, hoe be droefd zij hen allen ge maakt h_ad en iedere nacht weer bezochten zij haar. Iedere dag kreeg de prins de kleine zeemeermin meer lief, maar hij hield van haar, zoals men houdt van een goed, lief kind, en het kwam hem niet in de ge dachte om haar tot zijn koningin te maken. En zijn vrouw moest zij toch worden, wilde zij een onsterfelijke ziel krijgen, en op zijn bruiloftsdag niet tot zeeschuim worden. Maar nu zou de prins uitgehuwelijkt worden aan de schone dochter van een naburig koning, vertelde men. „Ik moet op reis gaan!” had hij haar gezegd; „mijn ouders verlangen het, maar zij kunnen mij niet dwingen haar als mijn bruid hierheen te voeren; zij gelijkt niet op de schone jonkvrouw in de tempel. Moet ik eens een bruid kiezen, dan zult gij dat zijn, mijn stom vondelingetje”. In de heldere, door de maan beschenen nacht zat zij op de verschansing van het schip en staarde door het water naar beneden, en het scheen haar toe, alsof zij haar vaders slot zag. De volgende morgen zeilde het schip de haven in van de prachtige naburige koningsstad. Maar de prinses was nog niet verschenen; men zei a. Voor al Uw stencilwerk pakpapier, papierenzakken, drukwerken, stempels en emaille naamplaten is Uw adres: J. A. WESTSTRATE, Rouaanse Kaai 21, Middel burg. Een Melkkarretje op lucht banden en een Zuigperspomp no. 6 met 14 meter slang, beiden in goede staat. D. GI- DEONSE, Veere, Zanddijk Buiten. SAO PAULO, 14 Augustus. Te Sao Paulo in Brazilië is dezer dagen het zesde internationale kanker-onder- zoek-congres gehouden, waaraan door een duizendtal deskundigen uit 54 landen is deelgenomen. Op dit con gres werd, meer dan op genezing en het achterhalen van de oorzaak van kanker, de nadruk gelegd op de voor koming van de ziekte. Men consta teerde overigens, dat in de vier laat ste jaren, na het te Parijs gehouden laatste congres, aanzienlijke voort gang is gemaakt bij het opsporen van oorzaken en herkomst van kanker. Zo is men tot de ontdekking gekomen, aangewend. Vertegenwoordigers dat bepaalde stoffen, die gebruikt Rusland, Japan J- -;-J" w orden voor het kleuren van yoe- WASHINGTON, 14 Aug. De Ver. Staten hebben politiek asyl verleend aan Joerl Rastworof, een hooggeplaats te Russische spion In Japan, die In Ja nuari naar het Westelijke kamp over- liep. I Rastworof verklaarde, dat hj in Ja- nuari uit de Sowjet-ambassade in ToKii I was ontsnapt, omdat hem was meege- gelegen in een mooie bosrijke omgeving, kunnen voor de opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B geplaatst worden Dit werk, gebonden in sterke band en in fraai stofomslag, voor zien van portretten van de auteur, kost 5.50. ROTTERDAM, 13 Aug. Enige maan den geleden heeft de Rotterdamse pom op de Rijksweg naar Den Haag een W- stelauto aangehouden, waarin katoe werd vervoerd. De politie koesterde arg waan omtrent de herkomst en zij bego een intensief onderzoek, waaronder n een streep gezet kan worden. Geblete is, dat in de afgelopen vijf jaar vo f60.000.katoen in de haven van n n terdam is gestolen. Er zijn 21 Person dieven en helers aangehouden, ter beschikking van de justitie geste 1 Bij de diefstallen waren behalve lot" bazen en loodsknechten ook zg. Katoe trekkers betrokken. Deze laatsten kritë opdracht monsters te trekken uit ka ,e[1. en de monsters op te zenden naar ev tuele kopers. In plaats van het m°n werd meer katoen van de partijen genomen. De partijen werden dan verkocht aan spinnerijen. Behalve Ka hebben de mannen ook nog enkele 0 grondnoten weggenomen. weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.40 „Lichtbaken”, caus. 10.00 V. d. kleu ters. 10.15 Zang en piano. 10.30 Gram. I 11.00 V. d. vrouw. 11.30 11.50 „Als de ziele luistert”. 12/ us. 12.03 Gram. 12.30 Land- en cd. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij; J Nws en Katholiek nws. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gr. 14.00 Promenade-ork. en soliste. 15.00 Gram. 15.30 „Ben je zestig?” 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz. Pater K. van Kessel M.S.O.: „Op zoek naar onbekende pa- poea’s”. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sport- praatje. 18.30 V. d. jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der boeken”. 19.30 Gram. 20.30 Kamerork. 21.30 Gram. 21.35 Pianorecital. 22.25 Gr. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Notaris J. L. VAN DER HARST te Middelburg, i.v. cp Dinsdag 31 Aug. 1954, om 14 uur, in het café van de heer Huijbrecht, Capelle- straat, Veere, t.v.v. de heer P. STOEL, publiek te ver kopen: A. HET HUIS met schuur en tuin, aan de Markt A 164, te Veere, groot ong. 790 c.A. Lasten 22.50. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling. B. Onmiddellijk na afloop daarvan voor gemeld huis, de n.v. INBOEDEL: Linnenkastj es, Tafels, Stoelen, Klok (Pendule), Vloerkleden, Haard kachel, Rijwiel, Brom fiets, Tuin- en Timmer mansgereedschappen en hetgeen verder te zien is in de morgen van ver koop. J zv c- J 4\ «mi 'z-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4