van een DEZE H WERELD vdn ödq tot ödq Komen vliegende schotels andere planeet a vai Belangrijke wijzigingen de E.D.G. K Publieke opinie is verontrust. was De van Pas op voor het Hoe moet het met Europa Pakistan beschuldigt India niet dronken, ze J de „Spanker’; I communisme Eenstemmige besluiten van minister! raad; slechts gedeeltelijke integratie van legers Bemanning kapitein van (F mens zou vervreemd geraakt zijn de natuur en de krachten in zichzelf. ZEEUWSCH DAGBLAD Sterke drank tegen de angst. Op 21 Juni Het plan naar r M Geheime organisatie in Zuid-Afrika? Moeilijker weg Politieke Unie Critiek in de Sowjet-linie, Op trage levering van landbouwmachines Zaterdag 14 Augustus 1954 Pagina Een Vliegende Schotel, gefo tografeerd door Adamski te Paloma Gardens in Californië. De camera was verbonden aan zijn 6-inch telescoop. Aan de onderzijde van de schotel een deel van het bolvormig lan dingsgestel, boven de „partrijs poorten” op de koepel het top licht. W aarschuwing van dr Joh» vóór zijn vlucht Nederlanders bezoeken Rusland' van Mendes France ET bestand in Indo-China is voor een groot deel het werk geweest van de Franse pre mier Mendes France. De troef, die de Fransman tijdens de onderhan- delingen in Genève meestelijk heeft uitgespeeld, was de militaire inter ventie, waarmee de Ver. Staten hadden gedreigd. Mendes France heeft zijn rode tegenstanders in Genève geplaatst voor het pijnlijke dilemma: öf een redelijke wapen stilstand in Zuid-Oost-Azië, öf een verschrikkelijke oorlog, waarbij nie mand gebaat is. De communisten die toen geen oor log wensten, hebben, nadat weder zijds de nodige concessies waren gedaan, toegestemd. Zo is in grote lijnen de politiek geweest van Men des France, een politiek, waarmee de Ver. Staten slechts node heb ben ingestemd. Na het intermezzo in Tunis staat thans Europa op het programma van de grote Frans man. Weer zal hij hetzelfde spel letje spelen. Weer zal hij Rusland voor een dilemma plaatsen. En de troef, die hij nu in handen heeft, is niets meer en niets minder dan de Europese Defensiegemeenschap. van het jaar 1947 voer een zekere Amerikaan, genaamd Dahk in ’ie. boot van de havenpolitie te Tacoma (V.S.) in de baai bil het eilandje Maury. Plotseling ontdekte hij ongeveer 600 m. boven zich in de lucht zes enorme schijven. Het leek of één van deze voor- W'-.-pen moeilijkheden vertoonde. Het daalde tot 150 m. boven de zee spiegel, waar het twee voorwerpen liet vallen, die met een sissend geluid in het water verdwenen. Onmiddellijk daarop steeg de hele vloot met grote snelheid omhoog om in Oostelijke richting te Verdwijnen. Drie dagen later zag Kenneth Arnold een vloot van tien lichtgevende schijven, die zich met een snelheid van ongeveer 1500 km voortbewo gen boven de bergtoppen rond Mount Rainier, evenals Tacoma in de staat Washington gelegen. Deze berichten circuleerden bliksemsnel door de wereldpers en daar mee was weer een probleem toegevoegd aan de vele vraagstukken van onze tijd. De „vliegende schotels" deden hun intrede in het nieuws en 5 s i gebeurd) orde op eigen zaken te stel- waarne- passages, waaruit zou i men in die t(jd be- J wapens, die 'J verge- in Indië, en al- V Mendés-France is inmiddels verder gegaan. Hij heeft bij de Nationale Ver gadering belangrijke wijzigingen in gediend betreffende de E.D.G. (Zie el ders deze pag.). Deze wijzigingen, die 'n verzwakking betekenen van het oor- 1 •■■■■- KARATSJI, 13 Aug. De Pakistaanse gouverneur-generaal, Ghoelam Moham med, heeft in een boodschap ter gelegen heid van de onafhankelijkheidsdag van Pakistan de buurlanden en in het bij zonder India ervan beschuldigd moeilijk heden voor zijn land te scheppen en zelfs openlijk te werken aan zijn ondergang. Pakistan was diep teleurgesteld in zijn pogingen de geschillen met India te re gelen. Wat betreft de buitenlandse poli tiek verklaarde de gouverneur-generaal, dat Pakistan op de ingeslagen weg voort zal gaan de zijde van die landen, wel ke dezelfde mening toegedaan zijn en een gemeenschappelijke beveiliging trachten het Afrikaner blad „Die Transvaler” ge- Mohammedaanse nabij staat. Hij doelde op de overeenkomst met de Ver. Staten en de betrekkingen met Turkije. len. Daarvoor is nodig, dat de com munistische landen en de vrije landen vreedzaam naast elkaar leven zonder angst voor elkaar. Daarvoor moet de koude oorlog definitief van de baan worden geschoven. Dit alles kan alleen bereikt worden als het probleem Duitsland radicaal wordt opgelost. Dat is zo het politieke ideaal van Mendés-France, een Ideaal, waarmede Engeland min of meer in stemt. Verwacht kan worden, dat de eerste stap van de premier om dit ideaal te bereiken wel succes zal hebben en dat inderdaad een meer verzoenende toon uit de antwoordnota aan Rusland zal spreken. hebben daarin tot nu toe, vooral in Amerika, hun plaats behouden. Ierse mythologie. De schrijver wijst er hierbij op, dat er prae-historische Ierse heuvelforten voorkomen, waarbij de ste nen zijn verbrand, samengesmolten tot glasklompen geworden. Iets wat MOSKOU, 12 Aug. De - U maken gewag van critiek up oe H ring van zware landbouv. macaui j Siberië en Kazachstan. Hel cei.ual mité van de communistische geconstateerd, dat de aflevering 1 vrachtauto’s en bepaalde J deze gebieden uit andere Stiekem::.: Sowjet-Unie geheel onbevrecug-uc waarom het comité gedweild ra i de betrokken organisaties aan ie op tijdige verzending. Tut de ..gewa schuwde” organisaties en n..1 horen de raad van ministère vanueJ sische federatie, de raad 1x1 en het centraal comité van de cv..i— tische partij van de Oekran.se ivpus het ministerie voor de S)ax. de Sowjet-Unie en het ;i Landbouw. spronkelijke Europese legerplan, heeft de premier voorgesteld, omdat hij voor alles een verklaring wenst van de Na tionale Vergadering, dat zij in meer derheid met' de E.D.G. instemt. En met deze verklaring gaat Mendés- France nu werken. Deze verklaring moet zijn troef zijn voor het spel met de Russen. Zoals de zaken thans staan zullen stellig binnenkort de besprekingen met Rusland over Duitsland beginnen. Dan zal Mendés-France de Russen voor de keus plaatsen tussen een vreedzame oplossing van de kwestie Duitsland, dat wil zeggen een vrij Duitsland, waarin vrije verkiezingen zullen wor den gehouden ,of een bewapend Duits land in het kader van de E.V.G. Een bewapend Duitsland, zo heeft Mendés- France gezegd, moet Rusland tot con cessies dwingen, concessies die abso luut een vrede in Europa waarborgen. Zo moet de koude oorlog de wereld uitgeholpen worden. V leen gebeuren kan door krachten, die wij eerst sedert Hirosjima kennen. CONTRA ZWAARTEKRACHT. Leslie veronderstelt, dat de mens eens de kennis heeft bezeten om een kracht op te wekken, die de nog steeds niet geheel doorgronde zwaartekracht kon opheffen. Hij herinnert aan de levitaties, waarvan in verschillende heiligenlevens gesproken wordt en aan het vermogen van sommige occult-begaafde personen om zichzelf of andere voorwerpen te laten zweven. Dit laatste verschijnsel is inderdaad on der wetenschappelijke controle voldoen de aangetoond en Leslie ziet in dit ver mogen een klein overblijfsel van magi sche krachten, waarover de mens in prae- historischeh tijden kon beschikken. Op grond van deze en andere gegevens, concludeert hij dan, dat de vliegende schotels werkelijk bestaan, dat ze afkom stig moeten zijn van een andere planeet en dat ze bestuurd en bemand worden door levende wezens, die ons in kennis van de krachten der natuur ver vooruit zijn, omdat hun beschaving zich niet als de onze in zuiver technische richting ont wikkelde. Hij sluit hier aan bij de mening van sommige parapsychologen, dat door deze ontwikkeling de mens vervreemd raakte van de natuur en van de psychische krachten in zichzelf. Bij primitieve vol keren worden nog restanten van deze BLOEMFONTEIN, 13 Aug. De Zuid-Afrikaanse minister van Justitie, Swart, heeft in een vraaggesprek voor het Afrikanerblad „Die Transvaler” ge zegd, dat de regering vele brieven had ontvangen van een geheime organisatie „Cheesa” (vuur), waarin werd gedreigd met brandstichting ten nadele van blan ken. De branden in grote streken van Natal, de laatste maand, zijn misschien het werk van deze organisatie. Ook waren veel brievenbussen in Johannesburg in brand gestoken, maar dit was vaak te wijten aan de zorgeloosheid van jonge inheem sen. De brieven van de organisatie „Cheesa” waren in de Engelse taal getypt en aan parlementsleden gezonden. zijn vertrokken. schouwen hun ta i Nederland als 3 I digd. Toch worden! I nog terug verwacht? I verband met het ond i I zoek. I 's Middags is deI piteii nog aan bo; I geweest om I scheepspapieren te J I gen en persoonlijke l I zittingen mee te nemw I Dank zij het afnam I van de storm is bet'I vaar voor het afbZM van de romp eni geweken. I werd gezegd, dat Frankrijk de Russi sche regering opnieuw een kans' wil geven om te tonen, dat zij bereid is waarlijk vrije verkiezingen in Duits land te doen houden. Dan kan Rusland bewijzen, dat het waarlijk instemt met een hereniging van Duitsland. Wat is de achtergrond van deze stap? Dit, dat Mendés-France voor alles een tot en met gewaarborgde vrede in Europa wenst. Dat wil zeggen, dat Europa zich niet meer tot de tanden toe behoeft te bewapenen en dan de aandacht ten volle kan wijden aan eco nomische problemen. Frankrijk vooral heeft behoefte aan internationale ont spanning om eindelijk eens. (na de tweede wereldoorlog is dat nog niet Sedert deze gebeurtenissen plaatsvon den, zijn vooral in de V.S. maar ook el ders duizenden keren vliegende schotels waargenomen. Door piloten en geleerden door landbouwers en kampeerders. De publieke opinie in Amerika is langzamerhand verontrust door deze vreemde zaken. De tegenstrijdige ver klaringen van het Pentagon (ministerie van Defensie) en van de luchtmacht- autoriteiten zijn daaraan zeker mede schuldig. Nu eens werd beweerd, dat al deze verschijnselen op heel gewone wijze verklaard konden worden. Het waren weerkaatsingen van auto-schijn- werpers, weerballonnen, meteoren, e.d. Dan weer werd verklaard, dat de scho tels geen kwaad tegen de V.S. in de zin hadden, waarmee het bestaan van deze voorwerpen dus stilzwijgend werd toege-ever Wat is de Franse premier van plan? Langzaam begint de weg zich af te te kenen, die hij wenst te volgen. Rusland heeft het Westen voorge steld om weer een viermogendheden- conferentie te houden om de Europese en in het bijzonder de Duitse proble men te bespreken. Het Westen nam het standpunt in, dat het voorstel sinds Berlijn niets nieuws inhield en dat er daarom geen reden was om op dit voorstel in te gaan. Dezer dagen zou Rusland officieel geantwoord worden, maar plotseling heeft het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken laten weten, dat het een warm voorstander is van ’n meer verzoeningsgezinde hou- 1 ding tegenover Rusland. Heel duidelijk BONN, 13 Augustus. Be WestM regering heeft een memorandum gepn ceerd, dat dr John zou hebben of»1»3 kort voordat hij naar Oost-Dui^ ging. Hierin waarschuwde de voor», chef van de Westduitse contra-spW dienst tegen de geweldige krachtsinsiU ningen van de communisten om 1>-J land en de wereld te bolsjewiserea. Teneinde aan dit gevaar, dat John niet voldoende door de W:J sers werd onderkend, het hoofd B den, drong hij aan op een hervoW“j van de staatsveiligheidsdienst 1 Bondsrepubliek. De rechtbank van Hamburg inbeslagneming van het geïHustt®1 weekblad „Der Stern” gelast, om®- dit blad, dat een oplage van exemplaren heeft, was geschreven3 reeds op 3 Maart een vrouw dr Jokt zjjn vriend dr Wohlgemuth er van^ beschuldigd betrekkingen met Duitsland te onderhouden, maar politie deze aanklacht in de doofpot ti laten verdwijnen. I WILDE JACHT. publiceerden uitvoerige verslagen van piloten, die van dichtbij vreemde luchtschepen en schotelvormige toestellen hadden gezien met hel ver lichte patrijspoorten of uitlaten. Grote mdruk maakte vooral het verhaal over kapitein Mantell van de U.S. Air Force, die in het voorjaar van 1950 boven zijn vliegbasis een enorme schijf zag hangen, zo groot dat de Queen Mary daarbij ver geleken slechts een speelgoedbootje was. Hij zette in zijn jachttoestel de achter volging in. Tot het laatst toe hoorde men op de verkeerstoren zjjn opgewonden stem uit de luidspreker klinken, die verslag gaf van zijn ervaringen. Hij achtervolgde een enorm metalen ding, zo zei hjj, met een doorsnede van 150 tot 200 meter dat aanvankelijk met een snelheid van 40 kilometer en later met één van 600 km recht omhoog steeg. Plotseling verstomde de stem van de kapitein. Zijn toestel werd later gevonden, uiteengesla gen in duizenden kleine stukjes. EEN BOEK VERSCHEEN. Toen verscheen een boek, waarvan vele geheimen rond de schotels zouden wor den onthuld. Dit boek heette „De vlie gende schotels zijn geland”. Het was ge schreven door twee mannen, die in kran ten en tijdschriften al vaak in verband met deze schotels waren genoemd: Des mond Leslie, 33 jaar oud, jachtvlieger tijdens de oorlog en historicus was de een, George Adamski, 55 jaar oud, philo- soof, astronoom en schotel-expert, die volgens de kranten een ontmoeting met een wezen van een andere planeet had gehad, de ander. Geen wonder, dat binnen twee maanden tijds ruim 100.000 ex. van de Engelse uitgave werden verkocht en dat spoedig ook de vertalingen van de pers begonnen te komen. Voor ons ligt thans de Nederlandse vertaling van dit werk (uitg. W. P. van Stockum, Den Haag) en we willen een kleine greep doen uit de wonderlijke, wat verwarde en hier en daar fantasti sche inhoud van dit in elk geval toch zeer interessante werk. Leslie nam het eerste deel voor zijn re kening. Hij tracht daarin aan te tonen, dat het verschijnsel der vliegende scho tels niet iets is van de laatste tijd alleen. Reeds eeuwen geleden werden dergelijke voorwerpen in de lucht waargenomen. Hij begint zijn „vliegende schotel-mu- seum” met een passage uit een kroniek van Byland Abbey in Yorkshire uit 1920, AMSTERDAM, 13 Aug. - Op ging van het ministerie voor Hoêer l' derwijs van de Sowjet-Unie dezer dagen een aantal Nederland* leerden voor een excursie van emse 1I ken naar de U.S.S.R., ter kennel met het hoger onderwijs en het ’‘ƒ.1 schappelijke leven aldaar. He. =ez j >1 bestaat uit de heren: prof, dr A. I Oort, directeur van het laborai^l voor phytopathologie; prof, dr 1 1 Thung, hoofd van de afd. virotog11’1 horende bij het laboratorium 'ƒ.1 topathologie; prof, dr ir J. C. Dül;' I recteur van het instituut voor 'erea‘‘'.l van landbouwgewassen; dr F. Wit, P-B kundige bij het instituut voor van landbouwgewassen allen W Landbouwhogeschool te Wag. W. H. van Dobben, wetenschapP‘f.B hoofdambtenaar op het centraal voor landbouwkundig onder.» »e ningen, benevens prof, dr Y. heim, hoogleraar in de sociologie dr J. Presser, hoogleraar in lie denis beiden aan d« Malversd*'1 sterdam. Zo op het eerste gezicht zien de plannen van de Franse premier er niet gek uit. En vooral onder de Engelse politici (de Labourleiders zijn thans op visite bij Malenkof) zal hij zeker zijn aanhangers vinden. We vragen ons echter af, of de Franse premier de juis te weg gaat. Is het juist om de Euro pese Defensie Gemeenschap te gebrui ken als een troef in een kaartspel met als inzet Europa? Gaat dat niet wat te ver? Hoe het ook zij: de vragen blijven, of een vreedzaam bestaan naast het communistische blok mogelijk is, of we het communisme als een vaststaand feit moeten aanvaarden, of tenslotte de communisten inderdaad vreedzame be doelingen hebben. Vele Engelsen heb ben deze vragen reeds beantwoord. Maar wij zijn er nog niet van over tuigd. De communisten hebben nog steeds niet hun goede wil overtuigend getoond. Zolang dat nog niet het geval is, moeten we voorzichtig zijn. Pas wanneer de communisten handelen naar hun schone beloften is er reden om enthousiast achter de plannen van Mendés-France te staan. Nu wachten we nqg met zorg af. De voornaamste punten van voorstellen van Mendés-France, Mi W t de die door de Franse ministerraad eindelijk zijn geaccepteerd en die bij de Natio nale Vergadering zijn ingediend, ko men op het volgende neer: De besluiten van de Raad van Mi nisters van de Europese Verdedigings- gemeenschap, de Raad die belast is met het toezicht op het Europese leger, moeten eenstemmig worden genomen. De bepaling moet gelden gedurende een proefperiode van acht jaar. Het tweede voorstel van de Franse premier is, dat de looptijd van het Verdrag moet samenvallen met de gel digheid van 50 jaar van het Noord Atlantisch Verdrag. Een ander belangrijk punt is dat de samenvoeging van de legers al leen mag geschieden in de naar vo ren gelegen zóne: Dit zou beteke nen dat alle Duitse soldaten in het Europese Leger zouden moeten wor den opgenomen in tegenstelling met de soldaten van andere landen. Verdere bepalingen zijn, dat de overgangsperiode van 18 maanden drie jaar moet zijn en dat het Verdrag vervalt als de Britse en Amerikaanse troepen het Europese vasteland ver laten. Mendés-France wil verder, dat het Verdrag wordt herzien, als Duitsland wordt herenigd. De geheimzinnige „vliegende schotels” houden nog steids de aandacht van vele geleerden en „gewone” mensen gespannen. Dat geldt vooral voor Amerika, waar de meeste waarnemingen op dit gebied worden gedaan, maar ook in ons land hoort men telkens weer vertellen over „vreemde lichtende schijven” en dergelijke voorwerpen, die zou den zijn waargenomen. Verleden week zagen tien Haagse brand weerlieden deze schotels en vier officieren van ’t emigrantenschip „Groote Beer” deden dezelfde ervaring op, één dag voor ze de haven van New York binnen voeren. In een tweetal artikelen zullen we iets meer over deze schotels vertellen, zonder dat we evenwel beweren dat wij de geheimzinnige sluier kunnen op lichten, die over deze zaak hangt. In deze artikelen wordt ook uit voerig stilgestaan bij het won derlijke boek „De Vliegende Schotels zijn geland”, dat in Amerika zo veel beroering bracht en waarvan dezer dagen de Nederlandse vertaling verscheen. krachten aangetroffen, die door ons als „magie” worden betiteld, aldus de ge leerden. Volgens hun opvatting zijn de nu zel den voorkomende gevallen van teleki nese of het vermogen voorwerpen op een afstand in beweging te brengen, van telepathie of de overbrenging van gedachten op anderen, van de helder ziendheid in ruimte en tijd en alle wer kingen van een „vierde zintuig” bij de mens in de vroegste tijden heel normaal geweest. De ontwikkeling in technische richting zo deze krachten in de mens langzaam hebben doen afsierven. CONCLUSIE. De conclusie van Leslie uit deze door hem niet met zo veel woorden uitge werkte stellingen is natuurlijk, dat de ontwikkeling op een andere planeet ge heel anders kan zijn verlopen, zodat de daar levende wezens ons in de beheer sing van de natuurkrachten op simpele wijze (door middel van geluidsgolven of door onze hersenen uitgezonden trillin gen e.d.) ver voor.uit zijn. H(j voegt daarbij, dat tegen de stelling dat ook andere planeten bewoond zijn door denkende wezens door de weten schap geen werkelijk steekhoudende be zwaren zijn in te brengen en hij wijst er op, dat van rooms-kathoiieke zijde ook reeds de theologische bezwaren zijn opge heven door de verklaring van het Vati- caan dat het „niet in strijd met het ge loof of de moraal is om aan te nemen, dat planetaire naburen er aan ontkwamen tot de erfzonde te vervallen”. Hiermee is van Roomse zijde dus tevens de mogelijk heid geopperd dat deze „naburen” op een gans ander peil leven dan wij. Leslie noemt slechts één geval, dat een vliegende schotel en haar bemanning op de grond zijn waargenomen. Het is de veelbesproken historie van ex-majoor Linke, die in het voorjaar- van 1952 met zijn dochter in Duitsland verdwaalde en 6 km binnen de Russische zóne-grens te recht kwam. Daar zag hjj een schotel tus sen het geboomte, maar bij zijn nadering klommen enkele figuren haastig in het toestel, dat opsteeg en in het luchtruim verdween. De majoor dacht aanvankelijk met een geheim Russisch wapen te doen te hebben, maar zijn beschrijving kwam geheel overeen met die van een vlie gende schotel van het gewone type. De klap op de vuurpeil in dit boek is het tweede deel, waarin George Adamski z(jn ontmoeting met een bewoner van Venus beschrijft. Maar hierover meer in een tweede artikel, waarin we aan het zonder meer weergeven van al deze vreemde theoriën en zaken ook enkele critische opmerkingen en conclusies ho pen te verbinden. PARIJS, 13 Augustus. In het Franse Kabinet is uitvoerig^ sproken over de Europese Defensie Gemeenschap. Premier Mtni, France heeft enkele voorstellen ingediend, die belangrijke wijzigj van het oorspronkelijke Verdrag inhouden. Tijdens de debatten ita zich onder de tegenstanders van het Verdrag een grote ongerust» geopenbaard, die erop wijst dat Mendes France in dit stadium ta aanneming van het Verdrag wenst. Het is om deze reden, dat dep mier een eigen E.D.G.-plan heeft ingediend, dat aan de ba... aren vt de tegenstanders tegemoet moet komen. Tenslotte is de Franse premier tJ gen, dat na het totstandkomen van! Verdrag binnen zes maanden een.l semblée bijeen moet worden geratJ om een Politieke Unie voer te bed den. Deze tijd voor bijeenroepinjB door de zes regeringen na overleg i paald worden. weerd, dat niemand te veel heeft gedronken. Pas toen men aan boord bemerkte, dat er onver wacht van een schip breuk sprake was is er sterke drank verstrekt om de angst wat te be teugelen. De kans bestaat, dat er toen enkelen zijn ge weest, die buiten hun boekje zijn gegaan, maar dat ligt geheel buiten de oorzaak van de ramp. Inmiddels is het be- bericht doorgekomen, dat de kapitein en de reders alsmede de Brit- waarin we o.m. lezen: „Maar toen de abt Hendrik op het punt stond te danken, kwam Johannes binnen en zei, dat er buiten een heel slecht voorteken was. Ze renden toen allemaal naar buiten en ziedaar, een groot rond op een zilveren schijf gelij kend voorwerp vloog langzaam over hen heen en veroorzaakte grote schrik HOEK VAN HOL LAND, 13 Augustus Hardnekkige geruchten doen de ronde als zou de bemanning van de „Spanker”, die, zoals bekend, op de pier van Hoek van Holland is gevaren, dronken zijn geweest. Men beweerde zelfs, dat de kapitein en de scheepslieden bij het uitvaren in beschonken toestand aan boord zijn gegaan, waardoor ern stige navigatiefouten zijn gemaakt. De kapitein, Jim Cleugh, heeft er het zij ne van gezegd en be- Verder volgt een lange reeks mingen uit de 17e en de 18e eeuw, maar vooral uit de 19e eeuw, in welk laatste tijdperk haast geen jaar voorbijging of er werden schotels gezien. Dan duikt hij in de alleroudste geschrif ten van Indië en Egypte, van Ierland en de oudste culturen in Midden- en Zuid- Amerika om aan te tonen, dat ook toen deze verschijnselen niet onbekend waren. Uitvoerig gaat hij in op de verhalen over de z.g.n. „vimana’s” uit het oude Atlantis en de hemelwagens uit de oude Indische legenden om daarmee te demonstreren, dat de mens in deze prae-historische tij den zelf de kennis zou hebben bezeten om te vliegen in grote en kleine voer tuigen, volkomen geruisloos, gebruik ma- xend van de geheime krachten in de na tuur en in de mens zelf. Hij citeert zelfs p—- moeten blijken dat mru schikte over verschrikkelijke slechts met onze atoomwapens te lijken zjjn. De „bragma-wapens” i„ de „donderslag” van Cuchulain uit de

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4