BENELUX-LUSTRUMRONDE EEN DAVERENDE CLIMAX Prof. Mr I. A. Diepenhorst sprak over nieuwe taken Mogelijkheden voor gedeeltelijke demping Goese havenkom r de Warm van en Door het schone spontaan onthaal vermoeide maar voldane deelnemers België en Luxemburg Indrukwekkende situatietekening van de moderne tijd „Volksstemming” te Baarland «BI Het reizen, een vorm van geluk nam ©,e Uu-eede dag,: Binnenkort wordt begonnen met havenwerken Oudste deelnemer na ongeval overleden Burgemeester ontslag Soldaat doorstond benauwde ogenblikken Met grond vrijkomend uit kazernebouw? Kortgeense school' kinderen weer thuis Enkele lantaars zullen worden verplaatst MMH ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 9 Augustus 1954 Pagina J YERSEKE. laai Walcherse Gereformeerde jeugd te Oranjezon bijeen Eerbewijzen De dagtocht YERSEKE De prijsuitreiking Het voorspel De grote klap NAGEKOMEN ADVERTENT WISSEKERKE. STEL JE VOOR: EEN FLUITKETEL De de ■E^aaaisEj groep 01 MARINUS JACOB Fam. M. H. van heerlijke vacantietocht gemaakt. Voor de meeste rijders moet deze dagtocht toch zeer zwaar geweest zijn, omdat men zich door de achterstand van de nacht weinig rust kon gunnen. damp overgaat, stoken mensen. geen staarde vreemd net KAPELLE, 7 Augustus. Export en industrieveiling. Dubb. princessebonen I 63,50, II 53,30—60,20, afw. 35,10. Gewone veiling: Pruimen: Ontario 19 —86, R.C1. ’dOuillin 20—69; Czar 12— 80; Early Laxton 27—57; Frambozen 95140; Bramen 42—54. intal Va- 7 v v V V u Een andere prijs willen we voorstel len voor Piet Boon uit Krabbendijke en zijn intelligente kaartlezer J. Pa kers uit Voorschoten. Niet alleen eren we in dit équipe de sportiefste deel nemers, maar ook waren zij het, die het eerst de stempel op Nederlands grondgebied bij het standbeeld te Eede bemachtigden. Fam. M. H. van L Raadhuisstraat 29 ’s Gravenpolder. thans nog onverwacht een gedeelte hunner wensen in vervulling zal gaan. (Zijn wij wel ingelicht, dan betreft het hier grond, die vrij komt wegens de bouw van de reeds eerder door ons vermelde kazerne waartoe de voorbereidselen reeds worden ge maakt op een terrein begrensd door de Heernisseweg en de De Graaff- straat. Red.) ge- door burgemeester Bolke- is inmiddels be- Voor alles is er zeer sportief ge reden. Een mooi staaltje zagen we hiervan toen een groep uiterst ver moeide rijders achter Gent eindelijk de Nederlandse grens had bereikt, maar op een verkeerde plaats. De grens moest bij Eede gepasseerd worden. Dat was een lelijke tegen valler. Doorrijden naar Breskens be tekende het missen van twee con troles. Allen keerden terug, zijn ge heel teruggereden naar Eeklo, on danks het feit dat het einde in zicht was. In Maldeghem moest immers nog een stempel gehaald worden. Rijtechnische willen we weinig van Prof. Diepenhorst stelde vast, dat er de laatste tijd ook in Gereformeerde kring een zekere stemming van onbe hagen bestaat en dat het élan en de geestdrift van vroeger geweken zijn. Zijn wij in staat, zo vroeg hij, de nieu we taken, die er liggen, aan te geven? Daartoe is het nodig, dat wij onze tijd kennen en ook de verschillen met een vorige tijd kunnen aangeven. Kenmer kend voor de moderne tijd is aller eerst de versnelling van het leven. Steeds meer mensen leven onder een neurose en jachten van de ene afspraak en vergadering naar de andere. Dan is er ook de ingewikkeldheid van het leven. De tijd is voorbij, zo zei prof. Diepenhorst, dat iemand bestuurslid kan zijn van vier of vijf behoorlijke chistelijke verenigingen. MASSAVORMING. Een ander kenmerk is, dat het leven zich veelzijdig openbaart. Een middel bare scholier moet een massa vakken onder de knie hebben en een midden stander dient van alles verstand te hebben. Een benauwende werkelijkheid is de massavorming. Ongetwijfeld is er een geweldige uitbreiding van kennis en beschaving, maar er wordt ook een in tellectueel proletariaat gekweekt, waar door een diepe kloof in onze samen leving ontstaat. De toenemende afhan kelijkheid van de individu zag de spre ker als een ander zorgelijk verschijnsel. De vakbonden b.v. worden geleid door vrijgestelden, de boer kan weinig meer zelfstandig beslissen, kortom: men is ingekapseld in tal van verban den en daarmee zijn vrijheid als fran ke Nederlander kwijt. VRIJE TIJDSBESTEDING. Het probleem van de vrije tijdsbeste- C. van de heer I. Willemse, publiek verkocht een huis aan de Wilhelminastraat 8, groot 1.15 a. Hoogste inschrijver A. Hollestelle f 4300.Koper M. de Bel voor f 4600.—. Ook dit zal worden nagegaan. Dat waren zo de nachtelijke erva ringen van een enkele équipe, ervarin gen, die elke deelnemer, meer of min der emoticneel, heeft opgedaan. De tour overdag ging dan in grote trekken via Malmedy, St Vith, Clervaux, Die- kirch, Arlon, Bouillon, Dinant, Namen, Gent en Breskens of anders gezegd, door de Belgische en Luxemburgse Ardennen, door Belgisch Lotharingen, door de dalen van de Semois en de Maas en het Vlaanderenland. Wc heb ben het rustig aangedaan en cr een BAARLAND, 7 Aug. Daar de ge meenteraad van Baarland in de Don derdagavond gehouden raadsvergade ring het niet eens is kunnen worden over de plaats waar een nieuwe straat lantaarn zal moeten komen te staan, zal binnenkort onder de bewoners van Bakendorp een „volksstemming” wor den gehouden. B. en W. hadden voorgesteld de lan taarn te plaatsen bij het oude kerkhof, maar de heer de Vriend kon zich hier niet mee verenigen. Hij was van me ning, dat de lantaarn in Bakendorp zelf diende te komen, temeer, daar aan de bewoners van dat gedeelte van de gemeente reeds een toezegging in die richting was gedaan. Hierop antwoord de de voorzitter, dat hij eigenlijk ook de mening van de heer de Vriend was toegedaan, maar daar wethouder Van Damme, zelf een bewoner van Baken dorp, de plaats bij het oude kerkhof geschikter achtte, had hij zich bij diens standpunt neergelegd. Daar de raad niet tot overeenstem ming kon komen werd besloten de be woners van Bakendorp zelf te laten uitmaken, wat de meest geschikte plaats is. Bij het voorstel van B. en W. Ged. Staten te verzoeken het presen tiegeld van de raadsleden te verhogen tot 7,50 voor een dagvergadering en 5,voor een avondvergadering, ver klaarde de heer De Vriend, dat hij 4,voor een avondvergadering vol doende achtte. Zijn voorstel om dit oude bedrag te handhaven werd ge steund door de heer Driedijk. Toen het in stemming werd gebracht staakte de stemmen. Tegen stemden de heren Beulens, Driedijk, de Vriend en voor de heren Elenbaas, van Damme en De Mol. Aan de heer A. C. Koole werd de vernieuwing van de omheining langs het gemeentehuis en de tuin van burgemeesterswoning opgedragen. kleinere wagens nota bene-lux(e) De Beneluxronde kend geworden door de alle mogelijke prijzen die aan de deelnemers om een of andere reden worden uitgereikt. We kunnen niet nalaten, deze tocht maakt dat noodzakelijk nog een paar prijzen te creëren. Dat kunen we rustig doen, want ze worden toch niet uitgereikt. De prijs voor de beste prestatie is ongetwijfeld voor het 20-jarige meisje (haar naam durfden we niet te vragen) die bij haar oom achter op de motor door de nachtelijke koude en in klet terende regenbuien de gehele tocht uit reed. „Ik heb geenmeer over”, zei ze in Breskens. Geen wonder. In haar eren we alle vrouwelijke deelnemers. Hoed af voor deze gemotoriseerde Beneluxamazónes. ik die fluitketel redden?” De artist stapte langzaam naar Pieter, Karolus en de Baron toe. „Het leven van een fluitketel is een drama!” snikte hij half, terwijl hij het stuk hout onder hun neuzen hield. „Nog nooit zag ik de smart van een fluit ketel beter uitgedrukt dan nu.er zit een brok in mijn keel.ik MOET schil deren.... dit moet ik op mijn doek zetten.... men zal er mij geslachten lang dankbaar voor zijn!” YERSEKE, 7 Aug. In de raadsvergade ring van Yerseke deelde de voorzitter mede, dat na Augustus met de werkzaam heden aan de haven zal worden begon nen. De heer C. Pekaar betreurde dit. Hij was de mening toegedaan, dat de wer ken beter uitgesteld konden worden tot Februari 1955, daar de scheepvaart ern stig zal worden belemmerd. Hierop ant woordde de voorzitter, dat uitstel niet mogelijk was. Dat men eerst na Augustus aan de havenwerken kan beginnen, vindt zjjn oorzaak in het gebrek aan materiaal, zo zei de burgemeester. De Politieverordening voor de oester putten werd in die geest gewijzigd, dat het met ingang van heden niet meer is toegestaan, dat geladen mosselschepen voor de wal komen met minder dan 30 cm water onder de schroef. Hierdoor zal worden voorkomen, dat er te veel slijk en zand in de oesterputten terecht komt. In de periode van 1 Mei-1 October zal het niet meer worden toegestaan, dat le vende slippers op de steigers worden opgeslagen. Goedgekeurd werd de benoeming van de gemeentewerklieden en de onbewoon- baarverklaring van 24 woningen in Po len en in de Lange Viele. In verband met de onveiligheid infor meerde de heer A. Mol in de rondvraag wanneer het huis, bewoond door de heer Ossewaarde, zal worden afgebroken. Voorst maakte de heer Prins de voorzit ter er opmerkzaam op, dat bij verschil lende knooppunten waarschuwingsbor den gewenst zijn. De voorzitter zegde toe, deze zaak te zullen bekijken. De heren Sinke en Pekaar vroegen tenslotte of het niet mogelijk is op de Kijkuit-berm waarschuwingslichten aan te brengen. MIDDELBURG, 7 Augustus. De Beneluxronde is weer gereden. De deelnemers, die ruim 33 uur achtereen, onderbroken door slechts enkele korte tussenpozen van rust, achter het stuur hadden gezeten en meer dan 1100 km hadden afgelegd zijn bij de finish warm en spontaan gehuldigd. Steeds kla terde er een hard applaus op, dat zelfs het kermisrumoer overstemde, als een deelnemer, o zo voldaan, het laatste stempel op zijn control ekaart liet druk ken, zijn wagen of motor parkeerde achter restaurant Wöhler en eindelijk zijn moede en klamme handen van het stuur kon laten glijden. Tot op de botten toe vermoeid was men, maar oneinding voldaan, omdat men deze tocht de eerste dag door Nederland en de tweede door de Luxemburgse en Belgische dalen en langs en over de bergen had mogen maken. En menig tourrijder zal ook nu weer beseft hebben hoe het genietend reizen en trekken door Gods schepping een ware vorm van geluk betekent en echt blij maakt. ziét mensen, dit noem ik kunst.... er is geen verbeelding voor nodig om hierin een fluitketel te ontdekken.... De tragedie van een fluitketel, moet dit hetenZou ooit iemand in een fluitketel zien wat IK er in zie? Alleen een blik geval om water in te koken? Nee! een vriend van de hitten totdat het water in ziet, de fluitketel vraagt om hulpziet de smekend uitge- een vriend die zich steeds maar weer laat verarmen.... moet Openbare verkoping. Notaris J. Kram te Kapelle heeft ten verzoeke de heer I. Willemse, MIDDELBURG, 7 Augustus Bij deze Beneluxronde viel helaas een slachtoffer te betreuren. Zaterdagmor gen omstreeks half twaalf kwam de 75-jarige deelnemer J. Mos uit Sche- veningen tusen Florenville en Bouillon met zijn voorwiel in wat los grind. Hoewel hij met een matige snelheid reed, raakte hij even van de weg af. Daarbij reed hij met zijn voetsteun te gen een betonnen paaltje langs de weg en kwam te vallen. Ongelukkigerwijs kwam hij tegen een boom terecht en hoewel het ongeval zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, trad een kwartier later plotseling de dood in. Na afloop van de ronde heeft men zijn overlijden staande herdacht. HULST, 7 Aug. In een spoedver gadering heeft de waarnemend burge meester van Hulst, de heer P. Warnier, de raad medegedeeld, dat de heer B. A. T. M. Truffino zijn ontslag heeft inge diend als burgemeester van Hulst, om dat hij niet langer in deze functie ge handhaafd kon worden wegens een veroordeling tot gevangenisstraf. De heer Truffino werd enige tijd geleden veroordeeld wegens ontduiking van belastingen. De waarnemend burgemeester las een schrijven voor, waarin de oud- burgemeester de raad dankte voor de ondervonden samenwerking in het verleden. De heer Warnier zei daarop, dat Hulst in de heer Truffino een be kwaam burgemeester verliest, die zich gedurende dertig jaar volledig voor de plaats heeft ingezet door zijn beste krachten aan de gemeente te geven. De heer J. Martens onderstreepte deze woorden en liet vervolgens alles de revue passeren wat burgemeester Truffino presteerde. Speciaal wees hij op het ideaal van de oud-burgemeester om Hulst groot te maken. Tenslotte be sloot de raad een schrijven te richten tot zijn scheidende burgemeester, waarbij hij zijn medeleven met diens lot betuigde. BRUINISSE, 7 Aug. Met de warme dagen vertoeft een groot ge deelte van Brulnisse aan en In het water van de spuikom. Ongelukken behoren gelukkig tot de zeldzaamhe den, maar reeds meer dan eens is toch gebleken, dat men voortdurend op zijn hoede moet zijn. Zo was gis teravond een militair, hier werkzaam bij het opruimen van bovengrondse leidingen van de P.T.T., die naar la ter bleek, de zwemkunst niet mach tig was, bezig zich te verfrissen, toen hij het moeilijk kreeg en om hulp ging roepen. De bijna 200 toeschou wers van het waterballet, meenden echter dat hij simuleerde en niemand stak een hand uit om hem hulp te bieden. Eerst toen men zag, dat hij enkele malen onder water verdween, begreep men, dat het ernst was en snelden enige baders te hulp en zij sleepten hem naar de kant. Eenmaal op het droge was hij spoedig weer in staat zich aan te kleden en zich naar zijn tent te begeven. VROUWENPOLDER, 7 Augustus. Ruim 500 Walcherse jongens en mek I jes hebben vanmiddag de traditionele Korenbloemsamenkomst, welke na a I oorlog steeds onder de eeuwenoude bomen van Oranjezon wordt gehouden e* I uitgaat van de Gereformeerde jeugdverenigingen op het eiland, bezocht iot I halverwege deze jeugdmeeting bleef het weer goed, maar in de pauze kwam I er een stevige bui los, zodat de aanwezigen een goed heenkomen meesten I zoeken. Maar na een regenonderbreking van een half uur werd de samen I komst weer voortgezet. Voor de pauze heeft prof, mr I. A. Diepenhorst uit I Amsterdam in een rede, die tot titel droeg „Nieuwe taken”, niet slechts een I indrukwekkende situatietekening van onze moderne tijd gegeven, maar ook I teruggewezen op de Evangelische boodschap, die voor alle tijden geld.. ut, I O. Jager te Vrouwenpolder heeft op pakkende en geestige wijze in een slot- I toespraak de jongelui speciaal gewezen op hun grote verantwoordelijkheid I bij het zoeken van een levenspartner. Aan deze samenkomst, die door d« I heer W. Koster, voorzitter van Ring Middelburg, werd geleid, verleende d. I Muziekvereniging „Eendracht maakt Macht” uit Serooskerke medewerking I ding is met name in de steden levens. I groot. De gezinsband is door de tech-1 nlek en de economie aan flarden ge. I rukt. De invloeden van film en straks I van televisie zijn funest. Allerwegen I zij i nieuwe machtsgroeperingen ont. I staan en ook is overal een opdringej I van de Staat in de maatschappij f, I constateren, waardoor deze Staat de I geestelijke ontwikkeling kan beheer-1 sen. Door zijn grenzeloze verdeeldheid I laat het Protestantisme na te zien wat I het kan doen voor de gezondmaking I van het leven en als concreet voor I beeld voor wat onze fabrieksjeugd I dringend behoeft. I Wat allereerst en voor alles nodig ig I is de evangelische bereidheid van ieder, I die zich christen noemt, de van profe. I tische visie getuigende daad, het een. I voudig gehoorzaam zijn en het zittl als christen openbaren in de eigen I omgeving, met de kennis van de diep. I ste nood van eigen hart en van de w I reld, aldus prof. Diepenhorst. GEEN MARIONET, Drs Jager zei, dat er heel wat soor-1 ten van vragen zijn, maar dat onge-1 twijfeld voor velen een vraag, waai. mee zij zitten, is: hoe is Gods leiding! in mijn leven bij het zoeken naar eer. jongen of meisje? Niemand is op dat punt een marionet aan een touwtje, waaraan God trekt. Ieder is persoon lijk verantwoordelijk en mot nadrui waarschuwde drs Jager tegen de op vatting van „laten we het maar pro beren, misschien komt het goed als wel eenmaal getrouwd zijn”. Wij moeten op dit punt ook nooit te haastig zijn, maar er eerst lang over nadenken, voordat wij beslissen. En bovenal er voor bidden. Ook is ’t geheel verkeert er niet met vader en moeder over te praten. De dominé wil ook altijd hel pen, maar vooral en allereerst is er de Here Jezus, Die luistert naar al on ze vragen, ook op dit belangrijke punt in ons leven. En tenslotte nog een prijs voor de wonderwagen van Willy Königs. De dieselmotor slorpte slechts op de 1225 km (op de gehele tocht waren we, .o schande minstens 125 km omgereden) slechts 10,aan benzine en olie op. eigenlijke prijsuitreiking schiedde steyn van Middelburg. De wisselbeker voor het land met het grootste aantal deelnemers was ook nu weer voor de K.N.M.V. De M.C. De Zeeuwen uit Middelburg kwam voor de tweede achtereenvolgende maal in het bezit van de wisselbeker voor de club met het grootste aantal deelne mers in totaal en van de beker voor de grootste Nederlandse motorclub (18 deelnemers). De R.A.C. West was met drie deelnemers de grootste Neder landse automobielclub; de R.L.M.O.A. uit Aywaille de grootste Belgische club, eveneens met drie deelnemers. De verstkomende Nederlandse mo torrijder was de heer J. de Jong uit Oosterwolde, de verstkomende Neder landse automobilist de heer Kluvers uit Venezuela. De prijs voor de verstko mende Belgische motorrijder werd ge wonnen door A. Snijders uit Angleur, die voor de verstkomende Belgische automobilist voor R. Dupont uit Her stal. De Duitsers K. Stey uit Nord- halbe en W. Königs uit Stolberg wer den winnaar van de prijzen voor res pectievelijk de verstkomende motor rijder en automobilist van buiten de Beneluxgrenzen. De heer J. Hofman uit Amsterdam was de oudste automobilist (63 jaar). De jongste motorrijder was de 20- jarige J. J. Qrucq uit Arnemuiden; de jongste automobiliste mevrouw de Pauw-Gerlings uit Breda. Tenslotte ging de beker voor de verstkomende dame naar mevrouw E. Schoute uit Amsterdam. De prijs voor de oudste motorrijder werd uit piëteit tegenover de overleden heer J. de Mos niet uit gereikt. Er zijn voor deze Benelux Ronde 153 deelnemers gestart, terwijl er 23 uit vielen. Twaalf deelnemers volbrachten de tocht voor de vijfde maal en kregen dus de zilveren plaquette. Het waren de motorrijders W. van Oostrom (Den Haag), A. de Bakker, Dordrecht; C. Lamberechts, Weert (scooter); M. C. Roose, Middelburg; A. van Gemeren, Boskoop; A. Cox, Luik; J. van Dorp, Delft en J. C. Arends, Hansweert en de automobilisten T. J. Schuitemakers, Middelburg; W. Musters, Kaatsheuvel; J. P. van Wesseling, Rotterdam en A. van Velden, Honselersdijk. De vijfde Benelux-ronde betekende de kroon op het werk van de M.A.C. „Scheldegouwen”. De voorgaande toch ten konden het bij deze rit niet halen. Alle deelnemers waren het er over eens. En toch heerste er geen uitge laten stemming. Dat kon ook niet. Want spoedig verspreidde zich de ma re, dat de oudste deelnemer nog niet was aangekomen en nooit meer zou aan komen. De motorrijder J. de Mos uit Scheveningen, 75 jaar oud, was in de morgenuren in het Zuiden van België ongeveer 5 km voor Bouillon dodelijk verongelukt. wikkelende «men we weinig van a» zwarte I deze ronde vermelden. Over het alge- meen deden de niet onder voor de wagens. Waren de renners in Velden reeds tot rust gekomen, de pikdonkere Bel gische nacht heeft ze tot inkeer ge bracht. Ja, de weg van Maastricht tot de grens was nog vel te vinden. Maar toen begon het gegooi in de glazen. Nee, geen hoofdwegen deze keer. Langs allerlei binrenwegen moest Luik ge vonden worden. En na een half uur waren we al verdwaald in onze Mer cedes 170 D.S., ondanks de onovertrof fen kwaliteiten van deze wagen van Willy Königs-Herr Königs mogen we niet zeggen, want daar heeft deze Duitser een hekel aan ondanks de sc herpzinnigheid van de kaartlezer Ernst Neurau. Daar stonden we eenzaam en ver laten niets wetend. De 1 Grote Beer en Orion aan de zwarte hemel maakte ons ook al niet veel wij zer. Het was om radeloos te worden, want Piet Boon uit Krabbendijke in zijn doodgewone Volkswagen zat ook niet meer achter ons. Dat betekende wel de grootste morele klap. Toen zijn we maar weer gestart, natuurlijk de verkeerde kant op, zo als later bleek. Eindelijk zagen we drie figuren op de weg met dikke buiken. Dat betekende uitkomst. Willy Königs vroeg in de Heimattaal de weg. Kein Anschluss. Een merk waardig gerommel was het ant woord. Mevrouw Dieleman-Rijn, de andere passagier, probeerde het nu in het Nederlands. Geen sjoege. An dere merkwaardige klanken. Toen probeerde ik in het Frans. Pas d’at- tention. Wat spreken ze hier dan? Geen Duits,.geen Nederlands en geen Frans? Hadden we maar geweten, dat men in deze streek op dit uur van het et maal alleen maar dronkemanstaal spreekt. Maar goed, we hebben het gevonden. De duik naar Luik, dat ver beneden ons met duizenden lichtjes flonkerde, was de bekroning van deze étappe. Net op tijd waren we bij de controle in een cafeetje, waar de voorzitter, dr Arends, zat te triompheren. We hebben ons groot gehouden alsof de tour voor ons een peuleschilletje was. „U komt ook nog wel op de koffie” hadden we ge zegd. En dat kwam later neg uit ook. Want het traject grens-Battice-Luik was slechts nog maar een voorspel. Wat hebben we daar achter Luik ge tuurd, geplozen, geredetwist en ge knobbeld. En wij niet alleen. Slechts weinigen, die in de mijnstreek het spoor niet bijster waren. Een peule schilletje was het niet. Eerst voerden we in Seraing een hooglopende dis cussie met een overwegwachter. We konden het niet eens worden. De trein daverde voorbij. We ruzieden verder en de bomen bleven dicht. Toen maakte de overwegwachter een driftig gebaar de lucht in. „Vlieg cp”, betekende het, dachten we. Maar het moest zijn „De berg op”. Eindelijk gingen de bomen open. We zijn weer vertrokken, verder de onzekerheid in. Een postauto, die door een tactische manoeuvre tot stil stand werd gedwongen, bracht uit komst. Voor een pakje Hollandse sigaretten heeft Ome Post uit België na kilome ters rijden ons weer op de goede weg gebracht. Laat nu de groep van dr Arends ook omstreeks deze tijd het zelfde kunstje uitgehaald hebben met een autobus. Ja, dat was de Benelux ronde op haar best, ’t zeldzaam sport gebeuren waarbij het aankomt op uit houdingsvermogen, inzicht en initiatief. De nacht had gezegevierd. De klap was hard aangekomen. Slechts een enkele deelnemer was op tijd in Esneux. In Spa hadden we onze ach terstand van slechts 20 minuten inge haald. Hier bleek eerst hoe groot de schade was. Op een kleine kopgroep na stonden de meeste deelnemers bij het krieken van de dag voor de taak >m uren achterstand weg te werken. GOES, 7 Aug. Naar wij uit be trouwbare bron vernemen is door een aannemersbedrijf het gemeente bestuur aangeboden een hoeveelheid van circa 7 a 8000 kubieke meter grond, vrijwel gratis te storten in de bestaande havenkom. Deze hoeveelheid grond zou vol doende zijn om plm. één derde van de havenkom te sluiten. Met spanning wordt bij de bewo ners van Goes-Noord en in de kring van het Comité Kadedemping, afge wacht, hoe het Gemeentebestuur hierop zal reageren en of misschien KORTGENE, 7 Aug. Voor groot aantal schoolkinderen uit Kort- gene zit de vacantie er weer op. Evenals vorige jaren hebben ze, dank zij 1 Arnhemse vaeantie-school, weer rfn week bij pleegouders in deze doorgebracht. Dat ze er hebben ge’”’ ten blijkt wei uit het feit, dat nog nia# een gedeelte is teruggekeerd. Zeven e twintig scholieren zijn nog voor ffB weekje gebleven Gistermiddag arriveerde een groef aan de steiger, waar de muziekverem ging „E.M.M.” gereed stond om jeugdige vacantle-gangers te verwelK’’ men. Bij de oude o.1.-school aangekome heeft burgemeester A. A. Schuit n mens de gemeente hartelijk dank k bracht aan de Arnhemse bevolking in het bijzonder aan de promotor '3 de Arnhemse Vacantie-school, de 'ie van Loo. Ook deze voerde nog woord, waarbij hij de verheugende medeling deed, dat het in de bedoe ligt om ook volgend jaar een aan schoolkinderen aan de Arnhemse cantie-school te laten deelnemen. In de raadsvergadering van Wissen kerke werd besloten tot het verlena van een jaarlijkse subsidie aan de Stich ting 19401945, tot een bedrag van éét cent per inwoner. Vastgesteld werd een besluit, waar bij de tarieven voor de exploitatie vat de lijkauto en vaste dragers worden ge wijzigd. De gemeente-rekenlng 1951 werd aan geboden, met voor wat betreft de ge wone dienst aan Inkomsten f 336.8827! en uitgaven f 338.506,66, dus een nade lig slot van f 1623,87. De kapitaaldlenst vertoonde aan in komsten en uitgaven resp. een bedrag van f 402.124,93 en f 572.308,03. Voorts werd B. en W. machtiging ver- leend tot het laten verplaatsen van een lantaarnpaal op de haven te Kamper land en het plaatsen van een nieuwe bij de doorbraak naar de N.H. school te Kamperland. Een proef zal worden genomen met een nieuw soort verlich ting. Eveneens zal de plaatsing van een lantaarn aan de Ooststraat te Geers- dijk worden bekeken. De heer Westerweel informeerde ten slotte naar de mogelijkheid van de bouw van een gymnastieklokaal te Kamper land. De schilder zei woord meer en i slechts met een licht in zijn ogen naar het open vuur. „Wat ziet u?” vroeg Pieter maar de artist gaf geen antwoord. Lang zaam liep hij op de schouw toe, bukte zich en raapte een knoestig stuk hout op. Vertederd liet hij er zijn ogen over gaan. „Wat een vorm!” fluisterde hij. „Wat een uitbeelding, dit is een beeldhouwwerk van de natuur. Inplaats van kaarten Met dank aan God geven wij u nis van de geboorte van ons zoom! broertje Mé ■'■b.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2