VERONTWAARDIGD INDIA in WIJST PROTESTEN AF DEPRESSIES VERJOEGEN OPNIEUW DE ZOMER eisen stakingsgolf bedreigd C=VAnöAaq=3 Spanningen belemmeren werk der Ver. Naties West-Duitsland met Incidenten in Marokko twaalf doden nieuwe 1 SNIPPER k J XTTrTTI Werd overeenstemming bereikt over overdracht van Franse gebieden? Busongeluk eist 7 doden A NIEUWS1' ZXl-Azie-conferentie begin September? Nieuw-Guinea voor de V*N* Schip bij Hoek van Holland aan de grond; Straten in Amsterdam stonden blank Ongelukken eisen doden en vele gewonden Kwestie der ontwapening heeft aanpak nodig Politie schoot Bussummer neer Steeds meer eisen voor loonsverhoging Droevige balans van een herfstachtig weekeinde Indonesië doet niet mee Het Indisch-Portugese geschil In enkele regels melden wij nog Bus tegen boom PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Hoofdstad-waterstad Schip aan de grond Zes doden Nog twee ongelukken DE BILT ZEGT: Weinig wind Jaarrapport van Hammarskjoeld. Hamburgers houden, het been stijf Echtelijke ruzie de oorzaak Betogingen voor terugkeer der verbannen sultan I MAANDAG 9 AUG. 1954 10e JAARGANG No. 2854 2009, Kampman uit Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.— p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord De ongelukkenserie begon Zater dagmorgen in Groningen toen een bestelwagentje met ondeugdelijke remmen tegen een bus botste, naar links uitweek en een uit tegenover gestelde richting komende bus zover naar rechts liet uitwijken, dat een botsing met een boom onvermijdelijk was. De bus schoot echter langs de boom over de weg naar het Win- schoterdiep, doch de chauffeur had zoveel tegenwoordigheid van geest, dat hij het stuur omgooide en aan de andere kant van de weg opnieuw tegen een boom reed. De ravage in de bus was enorm. Tal van zitbank jes in de volle bus werden verbogen en de chauffeur raakte bekneld tus sen zijn stoel en het stuur. Gelukkig liep alles nogal goed af. DAT ds O. Jager en dat is voor vandaag het laatste bericht uit Vrouwenpolder DAT te Utrecht is geslaagd voor de Akte Frans L.O., de heer J. C. Keim, hoofd van de Chr. School te Kapelle. BERLIJN, 9 Augustus. Op de gro te verkeersweg MünchenBerlijn is Zaterdag in de buurt van Dessau (Oost- Duitsland) een ernstig ongeluk ge beurd, toen twee uit West-Duitsland afkomstige autobussen in botsing kwa men met een Oostduitse vrachtauto. Er zijn 6 doden en achttien gewonden. DAT te Breda voor costu- mière zijn geslaagd de da mes J. de Pagter, P. van Rooyen, P. de Pagter, P. Faasse, C. Roelse, P. Lieven- se en R. Dourleyn uit West- ZEEUWSCH DAGBLAD LONDEN, 9 Aug. In diplomatieke kringen in Londen meent men, dat in de loop van de volgende week plannen voor bijeenroeping van een internatio nale conferentie voor instelling van een verdedigingspact voor Z.O.-Azië be kend gemaakt zullen worden. Men verwacht, dat de conferentie in September op de Philippijnen zal wor den belegd. Vermoedelijk zullen de Ver. Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Australië, Nieuw-Zeeland, Thailand en de Philip pijnen aan de besprekingen deelnemen. Uit voorafgaand overleg van Groot- Brittannië met de Colombo-landen is gebleken, dat India, Indonesië en Bir ma niet direct willen deelnemen aan een veiligheidsverdrag voor Z.O.-Azië. In Washington deden geruchten de ronde, dat ook Nederland aan de conferentie zou deelnemen, doch hiervoor kon geen bevestiging wor den gekregen. Nederland schijnt ook niet de wens te hebben geuit te wor den uitgenodigd. Als eerste begin voor de verwezen lijking van een Pact, hebben de Ame rikanen reeds schepen met goederen, zoals landbouwmachines levensmidde len, werktuigen e.d., naar enkele min der ontwikkelde landen in Z.O.-Azië gezonden. DAT de oudste inwoner van Vrouwenpolder, de heer C. Flipse, onder grote be langstelling zijn 96ste ver jaardag heeft mogen vieren. kapelle, die het vak leerden bij mej. N. F7- Domburg. tiet dierenpark een paar ge zéllige uurtjes doorbrach ten. Burgemeester Michaelis slankte na de tocht allen die hieraan 'iben medege werkt en de muziekvereni ging „Nu met Hope” blies hen een vrolijk welkom toe. DAT een stookhok van de heer P. te Vrouwenpolder, waarin aardappelen voor veevoeder werden gekookt, geheel is uitgebrand. IN HAMBURG. In Hamburg wordt de staking on verdroten voortgezet. Het gemeente bestuur kwam Zaterdag met een aan bod voor een loonsverhoging van 5 pfennig per uur en voor gewone ar beiders 5 pCt. De arbeiders blijven in staking, omdat hun eisen van 10 pfen nig en 6 pCt loonsverhoging niet zijn ingewilligd. Vrijdagavond bij de strandtrap een openluchtsa menkomst heeft gehouden, sprekend over: „Alle hulp is half”. De talrijke aanwezi gen hebben van deze predi- catie zeer genoten. De vakbonden, die loonsverhoging eisen, vertegenwoordigen ongeveer 900.000 metaalbewerkers uit het Ruhrgebied, 900.000 ambtenaren, 300.000 mijnwerkers en 100.000 post beambten. De vakbond van de openbare nuts bedrijven heeft de Westduitse rege ring en gemeentebesturen gevraagd of zij bereid zijn over loonsverhoging te onderhandelen. Men wil voor hedenavond antwoord op deze vraag hebben. der wereldorganisatie om geschillen aan te pakken. Hammarskjoeld is van oordeel, dat de helft van de landen van Europa niet aan de beraadslagingen van de V.N. deelneemt, onvermijdelijk de doeltreffendheid van de V.N. afbreuk doet. Hij zegt onder meer verder, dat in de kwestie van ontwapening, een nieu we aanpak dringend nodig is. In het geval van een nieuwe oorlog zouden partijen zich bijna zeker geplaatst zien voor het vooruitzicht, dodelijke won den te krijgen. Indien de sfeer van vrees en achterdocht de weg zou ver sperren voor vooruitgang in de vreed zame ontwikkeling van atoomenergie, die „ongedroomde kansen” biedt, zou de wereld een nieuwe en „waarschijn lijk fatale mislukking” moeten boeken. Sprekend over het feit, dat „zeke re volken” niet zodanig in de V.N. vertegenwoordigd zijn als waarop zij recht hebben gezien de rol in de we- reldaangelegenheden, zegt de secre- taris-generaal, dat het niet mogelijk schijnt de huidige impasse te door breken. Hoewel, zo gaat Hammarskjoeld ver der, het belang van regionale regelin gen voor het behoud van de vrede ten volle wordt erkend in het handvest, zouden deze regeringen geen twijfel mogen wekken aangaande de uiteinde- lijke verantwoordelijkheid van de V.N. „De organisatie vertegenwoordigt met gelijke rechten al haar leden en moet slechts door de beginselen geïnspi reerd blijven waartoe alle leden zich in het handvest hebben verbonden”, aldus Hammarskjoeld. Hjj constateert verder, dat de om standigheden voor een terugkeer van de vrije handel, het vrije kapitaalver keer en het vrije personenverkeer nog bij lange na niet zijn geschapen. Hij wijst in dit verband op het buiten gewone belang van de programma’s voor technische hulp, „waarmee gelden zijn gemoeid, die in geen enkel opzicht in overeenstemming zijn met dc alge mene betekenis er van”. Om tot de zonderlinge gedragingen van het weer terug te keren: Zaterdag avond kort voor acht uur nam men op Schiphol een wervelstorm waar, die in Oostelijke richting trok. In de omge ving van de Rivierenlaan te Amster dam raakte omstreeks half acht een wervelstorm gedurende vijftien secon den de grond. In beide gevallen kwam de hoos tijdens zwaar tot matig on weer. Ook in Friesland zou een wind hoos zijn waargenomen, doch meldin gen over ongelukken bleven uit. De meteorologische dienst op Schiphol zag omstreeks kwart voor acht tijdens een zware onweersbui een regenwolk met een wervelende zuil naar omlaag ko men. Men sprak van een waterhoos met een bepaalde werveling. De wolk trok langs het Zuiden w\n Amsterdam en raakte korte tijd de grond in de om geving van Duivcndrecht. Een derge- lijke waterhoos is geen onbekend ver schijnsel bij hevige onweersbuien en levert alleen gevaar op, wanneer zij een grote omvang heeft. Ook in Die men en omliggende plaatsen is de hoos waargenomen, doch zij bleek op grote hoogte te zitten. Uit vele plaatsen wer den tijdens de onweersbuien flinke rukwinden gemeld. Alsof Amsterdam in zijn grachten nog geen water genoeg heeft ont lastte zich Zaterdagavond buitenge woon zware regenbuien boven de hoofdstad, waarvan vooral het ver keer veel hinder ondervond. Vele wegen kwamen blank te staan en op enkele plaatsen was de scheiding tussen trottoir en weg niet meer te zien. Op talrijke plaatsen zijn de we gen verzakt en toonden diepe kuilen, die direct vol water kwamen te staan. Vooral in de Watergraafsmeer, op de plaatsen waar de nieuwe woonwijken verrijzen, kwamen veel klachten over verzakkingen bij de politie binnen. De Amsterdamse brandweer heeft de gehele nacht handen vol werk gehad. Uit alle delen van de stad kwamen noodkreten om hulp. Bij een kruide nier liep de kelder met levensmiddelen onder, bij een ander kwam het water door een gat in de muur de huiskamer binnenstromen en oude daken lekten als een mandje. Om kwart over elf zoals de kok van het vaartuig later verklaarde, als gevolg van een hevige rukwind is net Engelse s.s. „Spanker” aan de grond gelopen op de Noorderpier bij Hoek van Holland. Het ziet er voor het vaartuig niet al te best uit, het kreeg Midscheeps een gat, het maakt water m alle ruimen en de kans, dat het schip zal breken, is zeer groot. PORT LYAUTEY, 9 Augustus. Tijdens het weekeinde zijn in Frans Ma rokko minstens 12 personen om het leven gekomen bij ongeregeldheden. Tientallen mensen werden gewond. Onder de omgekomenen bevinden zich zes blanken, onder wie twee vrouwen. De onlusten van Zaterdag ontstonden toen een afdeling Marokkaanse troe pen een winkelier, die gehoor gegeven had aan de stakingsoproep van de nationalistisch Istiqlal, tot het openstellen van zijn winkel trachten te bewe gen. Onmiddellijk zwermden betogers de straten in onder het roepen van de naam van de verbannen sultan van Marokko, Sidi Mohammed ben Joessoef. Ook Zondag deden zich ongeregeld heden voor, waarbij een blanke om het leven kwam. Duizenden Marokkanen hebben een bioscoop en een villa van een blanke in brand gestoken en ge bouwen geplunderd. Ook hier was de oorzaak van de ongeregeldheden, dat troepen probeerden de winkeliers te bewegen hun winkels op en te stellen. De Istiqlal-partij had n.l. Zaterdag ochtend een staking van zeven dagen afgekondigd voor het gehele land. De staking vormt een onderdeel van de campagne der partij voor terugkeer van de verbannen sultan. Fabrieksarbeiders, overheidsperso neel en huisbedienden van blanken hebben bevel gekregen het werk neer Bovendien is het haast onmogelijk om de „Spanker” ergens anders aan de grond te zetten, omdat dit de kans op breken vergroot. Het was onder deze situatie dan ook niet verwonderlijk, dat in de loop van de nacht en ochtend de gehele bemanning met uitzondering van de kapitein, van boord is gegaan. Men is naar Rotterdam, waar het schip vandaan was gekomen, teruggegaan om daar verder af te wachten. Niemand werd zwaar gewond, doch wel moesten 17 personen, waaronder de chauffeur en de conductrice in een ziekenhuis worden opgenomen. 10 in zittenden konden ter plaatse worden verbonden en naar huis terugkeren. De droeve balans van dit weekeind bracht ook zes doden. Een 15-jarige Amsterdammer viel Zaterdagmiddag van een schip in het water. De jongen, die niet kon zwemmen, werd door zijn 24-jarige broer nagedoken. Beiden ver dwenen echter onder water en kwa men niet meer boven. De Rijkspolitie heeft later de stoffelijke resten gebor gen. Zaterdagochtend hebben arbeiders, die van Raalte op weg waren naar Nij- verdal, twee motorrijders in een sloot langs de weg gevonden. De jongelui, de 20-jarige neven H. uit Nijverdal bleken in de loop van de nacht met hun motorrijwiel te zijn verongelukt. Zaterdagmiddag is de 23-jarige W. K. uit Beemster te Purmerend met zijn motor tegen een autobus gereden. Kort na het ongeval overleed het slachtoffer in het ziekenhuis. Tenslotte werd op de weg Bergen op ZoomPutte een zevenjarig jongetje door een Belgische auto gegrepen en zodanig verwond, dat hij korte tijd la ter overleed. Het ventje had eerst en kele auto’s laten passeren, stak daarop over en werd door de uit tegenoverge stelde richting komende Belgische wa gen gegrepen. Het ongeluk gebeurde voor de ouderlijke woning. Tijdens Zaterdagmiddag te Tubber- gen gehouden motorraces is ook een ernstig ongeluk gebeurd. In de bocht bij Albergen kwamen drie koprijders met elkaar in botsing. Het ongeluk ge beurde, toen een uitlaat van een der motoren losschoot en in het achterwiel terecht kwam. De Rotterdammer Col- paert, die er bij betrokken was, liep een zware hersenschudding op en moest een ernstige operatie ondergaan. De beide anderen kwamen er goed af. De bekende radio-artist Jan de Cler is Zaterdagavond op de weg Utrecht--- Amsterdam in de buurt van Hilversum met zijn auto geslipt. Hij vervoerde zijn college Peter Picos en de bekende zangeres Ans Heidendaal. Het trio moest in Driebergen optreden. Peter Picos liep, toen de auto tegen een paal botste, een lichte hersenschudding op. De beide anderen kwamen met de schrik vrij. DAT de ouden van dagen uit Bruinisse reusachtig heb ben genoten van hun reisje naar Breda, waar zij vertoef den in de lommerrijke lanen van Ulvenhout en Chaam en naar Tilburg waar zij in NIEUW DELHI, 9 Augustus. Er schijnt tussen Frankrijk en India over eenstemming te zijn bereikt over de machtsoverdracht van enkele kleine Franse gebieden, die als enclaves in India zijn gelegen en waarover al enige tijd tussen de regeringen van beide landen onderhandelingen worden ge voerd. Dit bericht, dat gisteravond werd bekend gemaakt, komt na het nieuws, dat acht landen, w.o. Engeland en Brazilië zich ongerust hebben ge maakt en nota’s hebben gezonden naar Nieuw Delhi om de Indische rege ring te verzoeken haar optreden te matigen. Er blijft echter grote spanning bestaan rond de Portugese enclave, Goa, een gebied kleiner als de provincie Gelderland. Indische troepen rukken naar Goa op en de Portugezen nemen maatregelen om het gebied zonodig met de wapens te verdedigen. De nota van Brazilië, waarin de In dische regering beschuldigd wordt van agressie tegen de Portugese nederzet tingen, is inmiddels door India van de hand gewezen. De zware druk van de Portugezen was verantwoordelijk voor de gespannen toestand in de nederzet ting, aldus de nota. India verzocht Brazilië zijn invloed bij Portugal aan te wenden, zodat dit land zijn „betreurenswaardig beleid” op zou geven en vriendschappelijke onderhandelingen zou aanknopen met India voor een vredelievende oplos sing van het geschil. DE BILT, 8 Augustus Veel be wolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak Zuidelijk. Weinig verandering in tem peratuur. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 5.13 u., onder 20.17 u. Maan op 17.59 u., onder 0.23 u. Hoogwater Dinsdag 10 Augustus: Vlissingen: 10.42 u. 1.42 m., 23.17 u. 1.45 m. Terneuzen: 11.08 u. 1.61 m., 23.41 u. 1.64 m. Wemeldinge: 12.09 u. 1.36 m., u. m. Zierikzee: 11.53 u. 1.16 m., u. m. Verder is bekend geworden, dat de Indische regering zich gekwetst voelt door de Britse nota, waarin aan In dia werd gevraagd geen geweld te gebruiken om het geschil met Por tugal tot een oplossing te brengen. Behalve Engeland en Brazilië zou den ook België, Italië, Argentinië en Chili, die mondeling hun verontrus ting uitspraken, en de Zuid-Oost- Aziatische landen, Birma en Indone sië, zich tot de Indische regering hebben gewend. STAAT VAN BELEG In de Portugese nederzetting schijnt de staat van beleg te zijn afgekondigd, terwijl maatregelen worden getroffen om aan een eventuele inval van In dische „vrijwilligers” op 15 Augustus de onafhankelijkheidsdag van India het hoofd te bieden. Het spoorweg verkeer tussen Goa en India wordt stopgezet. Twee schepen zijn uit Por tugal onderweg met troepen, die naar Goa worden vervoerd. In Portugal schijnt men vastbesloten met wapen geweld een eventuele aanval te keren. zullen duizenden bouwvakarbei ders, die de afgelopen week va- cantie hebben gehad, weer aan het werk tijgen. Ze mogen in geen geval mopperen, want als we de weerberichten bekijken, zou het wel eens kunnen zijn, dat zij de enige waren, die er op kunnen bogen een zonnige, zo merse week te hebben gehad. La ten we echter hopen, dat er nog enige zomerse dagen komen. DJAKARTA, 9 Aug. Regerings kringen in Djakarta hebben bevestigd, dat in een memorandum, dat de vorige week circuleerde op een vergadering der Afrikaanse en Aziatische gedele geerden der Ver. Naties, een voorstel van Indonesisë was vervat, om de kwestie-Nieuw-Guinea voor de alge mene vergadering der Ver. Naties te brengen. Aan deze mededeling werd toege voegd, dat de Indonesische vertegen woordiger bij de Volkerenorganisatie speciale instructies heeft ontvangen. „Indonesië heeft reeds dikwijls ge noeg getoond, dat het met alle beschik bare middelen zal pogen de kwestie- Nieuw-Guinea tot een oplossing te brengen en dat het voorbrengen dezer kwestie bij de V.N. een der mogelijk heden is”, aldus verklaarde men in Djakarta. Bij Poejo in Midden-Korea is een veerboot gezonken. Twintig passagiers zijn verdronken. In de Suez-kanaal- zone hebben zich incidenten voorge daan, toen Egyptenaren handgranaten wierpen naar een Brits kampement. De Egyptische regering heeft troepenver sterkingen gezonden om de Britten te beschermen en herhaling te voorko men. Ruim 2000 mensen hebben Za terdag de op 81-jarige leeftijd over leden Franse schrijfster Colette op haar laatste gang gevolgd. Meer dan 6000 mensen, o.w. president Coty, had den tevoren langs de baar gedefileerd. De Grieks-orthodoxe aartsbisschop van Cyprus heeft zich Zondag aan het hoofd van een beweging gesteld, die ten doel heeft het eiland, dat Engels bezit is, aan Griekenland terug te ge ven. Bijna 2000 havenarbeiders te Southampton zijn Zaterdag in staking gegaan als protest tegen de arbeid op Zaterdagmiddag. De bemanning van de „Nieuw Amsterdam” moest zelf de ba gage van de passagiers aan boord brengen om het schip op tijd naar New York te laten vertrekken. De eerste secretaris van de communistische par tij in Noordrijnland-Westfalen is gear resteerd. Hij wordt verdacht van voor bereiding van hoogverraad. Het Ned. Rode Kruis heeft besloten 130.000 vi- taminetabletten naar Pakistan te zen den. Het land wordt ernstig geteisterd door overstromingen. Tengevolge van hooibroei is gisteravond bij Hee- renveen een boerderij in vlammen op gegaan. Het voorhuis en een gedeelte van de hoeve kon, dank zij drastisch optreden van de brandweer, behouden worden. De Utrechtse jeugdherberg „Rhijnauwen” is Zaterdagmiddag her opend. Het gebouw was wegens een al gehele verbouwing ruim een half jaar buiten gebruik geweest. te leggen. Winkeliers kregen de in structie hun zaken twee weken geslo ten te houden. De Franse resident-generaal, die een begrafenis had bij gewoond, werd na derhand uitgejouwd door de menigte. In Tunis is alles thans rustig. Tahar ben Amar heeft Zondagavond aan de Bey zijn nieuwe kabinet voorgesteld, waarna de ministers zijn beëdigd. In de regering zitten drie ministers van staat, die met Frankrijk zullen gaan onderhandelen over de verwe zenlijking van de belofte van premier Mendes France om het land binnen landse zelfstandigheid te geven. Vier ministers zijn lid of verwant aan de sterk nationalistisch gezinde Neo Destour. De Bey heeft bij decreet de nieuwe resident-generaal, Boyer de la Tour, benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken van Tunesië. HAMBURG, 9 Augustus Een 9r°te staking bedreigt West-Duits- and. In navolging van het perso neel der Hamburgse openbare nuts bedrijven, ®*aken om meer r Westduitse stopgezet. vier millioen Westduitse ar- hadden tegen Zondagavond gegeven, Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. O. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. navolging van het Hamburgse openbare dat vorige week ging - meer loon te krijgen, ,teigt thans het werk in tal van industrieën te worden 's-GRAVENHAGE, 9 Augustus De zomer beeft weer eens de wijk genomen naar veiliger oorden, waar geen depressies komen en onweersstoringen geen invloed op het weer uitoefenen. Kort en goed, het weekeinde heeft ons weer weinig goeds gebracht wat het weer betreft .en de verwachtingen na de zomerse tempera turen, die er de afgelopen week werden bereikt dat het eindelijk een zomer-weekeinde zou worden, zijn in regen, wind en onweer op gegaan. Reeds Vrijdagavond ging het mis en onweersbuien trokken langs de kust met overvloedige regenval. Zaterdag deed de wind er nog een schepje bovenop en in de nacht van Zaterdag op Zondag leek het aan de kust meer op November dan Augustus. De gevolgen bleven niet uit: Loodsdiensten moesten worden gestaakt, bij Hoek van Holland liep een Engels schip aan de grond, kleine wind hozen trokken over het land en in Amsterdam heerste in de nachtelijke uren een watersnood, die de brandweer handenvol werk gaf. Al dit ongustige nieuws wordt dit weekeinde nog gecompleteerd door een hele serie ernstige ongelukken met doden en vele gewonden. Ruim ueiders jUn werkgevers te kennen '"L 2|j loonsverhoging wensen. e meeste vakbonden verzochten v i°n9eveer 10 procent, maar een tot 'd Van text*elarbeiders ging procent. liop nn^aa9 zouden een kwart mil- w. metaalarheiders in Beieren het rk neerleggen. Uitgave: stichting „Zeeuwsch Dagblad” Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. on Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435 Giro 274289. Kantoren: vlissingen: Lammensstraat 17, rpelef 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 9009 Tel. redactie 2347; Ter neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes NEW YORK, 8 Augustus In de afgelopen 12 maanden zijn twee wapenstilstandsovereenkomsten in het Verre Oosten getekend. De be sprekingen over ontwapening hebben tot dusver echter niet tot over eenstemming geleid en er dreigen meer moeilijkheden in het verdeelde Midden-Oosten. Dit zijn de punten, waarop de secrtaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjoeld, in zijn jaarlijkse rapport de nadruk legt. Het rapport zegt verder, dat de huidige spannigen het werk van de V.N. hebben belemmerd, vooral in de gevallen, dat leden-landen geen gebruik maakten van het apparaat DAT R. Koole Zoon’s Bank N.V. te Zierikzee be sloten heeft, gezien de gun stige resultaten een divi dend voor te stellen van 6 pCt (vorig jaar 5 pCt). BUSSUM, 7 Aug. Een overspan nen echtgenoot, wiens vrouw vanmor gen, evenals reeds enige dagen geleden geschied was, de assistentie van de po litie had ingeroepen, heeft de twee agenten, die hem trachten te kalmeren, dermate bedreigd, dat een van hen zich tenslotte genoodzaakt zag, uit zelfver weer een schot op de man te lossen. De kogel raakte de man in de lies. Eerst daarna kon hij overmeesterd worden en per ziekenauto weggebracht. Operatief ingrijpen bleek noodzakelijkj zijn toestand is vrij ernstig. De oorzaak van dit alles was een slechte echtelijke verhouding, die al herhaalde malen aanleiding was ge weest tot hevige ruzies.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1