HENK STAM benoemd tot directeur PLAKKEBORD Zeeuwse muziekschool Nieuws uit de Provincie. z ’T ZEEUWSE van COMPETITIE-INDELING SEIZOEN 1954-1955 ’T SPIEGELTJE - Middelburgse raad besloot tot aankoop van n molen doen wónderen! beroemde geneesmiddelen 1 tablet GROOT MUZIEKFESTIVAL TE KORTGENE Chefarine „4" Greep op het publiek moet groot mogelijk zijn Deense student verdronken grabbelton Bekend pianist, publicist en componist Goes in DE BUS RAMMELDE Gebreken aan het uurwerk van de Lange Jan nog niet verholpen Geslaagden en bevorderden Z.T.L Vlissingen. Juniorencompetitie ZEEUWSCH DAGBLAD „E.M.M. bestaat 75 jaar ZO 1 Kermisrtimoet hinderde het debat I Zaterdagmiddagvoetbal WEMELDINGE LEVENSLOOP. By the light of the MOLEN GEKOCHT. Burgerlijke Stand. AXEL COLljNSPLAAT Dankbaarheid. HOED EKENSKERK E KAPELLE KLOETINGE Burgerlijke Stand. OOSTKAPELLE O.- EN W.-SOUBURG OUDELANDE OV EZANDE POORTVLIET Afscheid. SB pagina 2 Donderdag 5 Augustus 1954 Kort- van sterven” Ingezonden Mededeling (adv.) TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 4 85 cl ver wordt in i, daarom is dit het vermelden officieel genomen, Geslaagd voor het examen Frans M.O.- A. J. J. Wildervanck-Haack te Middel burg. Js* t M. en i De te Nieuw en St. Joos- land gehouden collecte ten bate van „Het Hoogeland” heeft f43.28 opgebracht. af- 1» T w ri O) at zc V. at een - het 75-jarig bestaan te vieren van de muziekvereniging i 1 1 I 1 t l v 1 h P g g aterdag 28 Augustus zal voor de Noord-Bevelanders en in het bijzonder voor de inwoners van Kortgene feestdag worden. Op die dag hoopt men namelijk wees hij er op, dat de laatste tijd ae bolwerken ook nog al eens als fietspad worden gebruikt. De heer Geers (Arb.) had opgemerkt, dat er nog veel honden zonder penning lopen. Wethouder Kögeler betwijfelde dit, want, zo vertelde hij, de „papier- razzla” onlangs gehouden, heeft onge veer 150 honden, die geen penning nad- den, opgespoord. De heer Breel bracht het gesprek op de klok van de Lange Jan, die nog altijd dwars wil. De burgemeester zei, dat het uurwerk nog altijd niet opgele verd is. Pas als alles In orde Is, zal be taald worden. De heer Schot (S.G.P.) bracht de Zondagssluiting van Miniatuur Walche ren ter sprake. Aangezien het Molen water beschikbaar is gesteld zonder dat van de zijde van de gemeente zulks is bedongen, kan er voor dit jaar niets meer aan gedaan worden. De burge meester wilde echter de Stichting wel verzoeken om het maken van muziek op Zondag achterwege te laten. Tenslotte werd de heer Schot zowel door wethouder Schorer als door de burgemeester gefeliciteerd in verband met zijn 25-jarlg huwelijksfeest. De heren J. S. Hoek (A.R.) en mr P. van Empel (C.H.) waren afwezig. Wedvlucht. De P.V. „De Postduif” hie,. een wedvlucht van Gembloux (BJ. stand 116 km. De uitslag was: 1, 8 M. Schouten; 2, 5 en 9 P. Tolhoek; 3, 7 P. Oudeman; 4 W. Bras (Kapelle/- De heer Stam werd geboren in 1922 te Utrecht en studeerde piano aan het conservatorium aldaar. Voorts volgde hy gedurende enige tijd de colleges muziekwetenschappen aan de R.U. te Utrecht. In het Nederlandse muziekleven trad hij de laatste jaren sterk op de voorgrond o.a. als componist en door zijn leerzame lezingen over muziek en concerten met toelichting welke hij op vele plaatsen in Nederland hield. zullen er maar weinigen zijn, die dit Franse spreek woord afbreuk zullen doen. Zeker niet de heer C. J. v. Vessem, die dezer dagen als kantoorhouder der P.T.T. te Zaamslag afscheid heeft ge nomen. Deze P.T.T.-man heeft zijn werk altijd met het grootste genoegen ver richt en dat de bevolking hem daar zeer dankbaar voor is, blijkt wel uit het feit, dat een commissie van inwoners der gemeente hem is komen opzoeken om de dank namens de gemeente naren te vertolken en hem in de vorm van een „enve loppe met inhoud” een ge schenk aan te bieden. De burgemeester, die als voor zitter van deze commissie fungeerde, sprak hierbij de hoop uit, dat het echtpaar Van Vessem (want ook mevr. Van Vessem werd in deze hulde betrokken) nog vele jaren zou mogen genie ten van het cadeau, dat voor de bijeengebrachte gelden zou worden Overbodig is te zeggen, dat de heer Van Vessem vele woorden van dank heeft ge sproken voor deze spontane hulde. Ja afscheid nemen is toch een beetje SUBSIDIES. Bij het voorstel tot het verlenen van een subsidie van f 100,aan de Stichting 1940’45 merkte de heer M. Wattel op, dat hij het bedrag aan de lage kant vond gezien het belang van deze Stichting. Wethouder Be- renpas antwoordde, dat dergelijke be dragen in doorsnee worden gegeven door de gemeenten van de grootte van Middelburg In het Zuiden van het land. Een bepaald bedrag Is door de Stichting niet gevraagd. Twee subsidieverzoeken werden aan gehouden, daar de vereiste stukken met :er tafel waren. Het betrof het verzoeK 'an de commissie voor Hypiëne van net kind in Zeeland en een verzoek om suo- ddieverhoging van de plaatselijke com- Vlissingen A I, Vlissingen A II, Zeelan- dia A I, Zeeuwen A I. Groep A II. Goes A I, Goes A II, Ka pelle A I, Patrijzen A I, Wolfaartsdijk A I. (Dubbele compt. is 16 wedstr.). Groep B I. Breskens B I, Middelburg B I, Oostburg B I, R.C.S. B I, Sluis B I, Vlissingen B I, Walcheren B I, Zeelandia BI, Zeeuwen B I. Groep B II. E.M.M. B I, Middelburg B II, Middelburg B III, Nieuwland B I, R. C.S. B II, Serooskerke B I, Vlissingen B II, Vlissingen B III, Zeelandia B II, Zeeu wen B II. Groep B HI. Goes B I, Goes B II, ’s-H. Arendskerke B I, Kloetinge B I, Lewed. Boys B I, Patrijzen B I, Robur B I, We- meldinge B I. Groep B IV. Axel B I, A.Z.V.V. B I, A.Z.V.V. B II, Corn. Boys B I, Hoek B I, Sluiskil B I, Terneuzen B I, Tern. Boys B I, Zaamslag B I, Zaamslag B II. Groep B. V. Clinge B I, Hontenisse B I, Hulst B I, Hulst B II, Nieuw Namen B I. (Dubbele compt. is 16 wedstr.). Als concertpianist trad hij op in de voornaamste plaatsen van Nederland en voor de meeste omroepverenigin. gen. Ook als begeleider verwierf de heer Stam grote faam, o.a. door concerten met Theo Oloff en Herman ScheyJ, Zijn kamermuziek werd zowel in bin nen- als in buitenland voor de micro- foon ten gehore gebracht. Met zijn tweede strijkkwartet verwierf de heer Stam een Amerikaans stipendium waardoor hij enige tijd in Duitsland kon studeren, o.a. composities bij Wolffgang Fortner in Heidelberg. Een vioolsonate werd uitgekozen door de Nederlandse jury voor het muziekfeest van de „international society for con- tempory music”. In 1953 werden hem compositie-opdrachten verleend door Regering en radio. Sinds 1949 treedt de heer Stam op als muziekredacteur van het „Nieuw Utrechts Dagblad”, terwijl hij voorts artikelen schreef m belangrijke binnen- en buitenlands, muziektijdschriften. Hij was medewer ker voor muziek voor de laatste druk van Oosthoeks encyclopaedie. Verder publiceerde hij enkele boeken: een bio graphic over Schuman en een inleiding tot de hedendaagse muziek. De heer Stam werd in 1947 benoemd tot lid van de Vereniging van Nederlandse Ma- ziekgeschiedenis. RONDVRAAG. Bij de rondvraag wilde de heer Hes- selink weten of het „herfstachtige Ju»l- weer” wellicht gunstig is geweest voor de verlaging van het zoutgehalte in net waterwingebied Oranjezon. Volgens wethouder Schorer Is er van verbetering sprake, doch hij was niet helemaal ge rust. De heer Hesselink klaagde veraer over het parkeren aan twee zijden m de Lange Delft, Nieuwe Burg en Lange Noordstraat. Hij wilde opstoppingen voorkomen door slechts aan de straat zijde parkeren toe te staan. Bovenalen E.M.M. te Kortgene. En hoe kan dit jubileum anders gevierd worden, dan met een muziekfestival? Het comité, dat met de organisatie van dit festijn is belast, vergaderde Dinsdag avond in de „Stadswijnkel der”. De voorzitter, de heer P. C. Schippers, kon op deze vergadering enkele zeer verheugende mededelingen doen, n.L, dat de Arnhem se politiekapel op die dag naar Kortgene zal komen en dat de opbrengst van de lijsten, waarmee bij de be volking is rondgegaan, bijna f740 bedroeg. Het programma vermeldt missie voor huishoudelijke en gezlns- voorllchtlng. Besloten werd de Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid in Zeeland een subsidie toe te kennen van f 0.03 per Inwoner per jaar. Grond op het groot-industrleterrem werd verkocht aan de heer W. Leys en de heer C. van Damme mag 27 vlerk, m. van zijn onteigende tuin meer ne- houden als oorspronkelijk de bedoeling was. Over dit laatste ontspon zich nog een vinnig debat tussen de heer A. J. Kaland enerzijds en de burgemeester anderzijds, omdat volgens de mening van eerstgenoemde het eigendomsrecht niet voldoende werd gerespecteerd. Het voorstel tot aankoop van de mo len op het Seisbolwerk werd algemeen (behalve door de heer Kaland, die net geld liever beter besteed zag) toege juicht. De heer Schot (S.G.P.) vroeg of de aankoop nog consequenties heeft. De burgemeester antwoordde, dat belce andere molens momenteel nog in Be drijf zÜn. Hij vond het de moeite waard als er geld voor beschikbaar zou zijn een bedrag voor het opknappen van de ze molens beschikbaar te stellen. Hjj wilde ze liever in particuliere handen laten en eventueel steun verlenen Bij het onderhoud. ZIERIKZEE, 4 Augustus Vanmid dag omstreeks vijf uur is een 20-jarige Deense student, die tijdelijk verblijf hield in „De Koebel” te Zierikzee en behoorde tot het internationale gezel schap, dat behulpzaam is bij de herstel werkzaamheden op het eiland, tijdens het zwemmen verdronken. Het ongeluk gebeurde bij de zeedijk aan „Het Stelletje” in de buurt van Ouwerkerk. De jongeman bevond zich met enige anderen op ongeveer 200 m uit de wal, toen hij plotseling in de diepte verdween. De heer W. uit Zie rikzee en een Spaans meisje hebben nog getracht hem te redden, doch kwamen daarbij zelf in gevaar te ver keren. Ze moesten de student loslaten en bereikten daarna met moeite de wal. De politie vond pas laat in de avond het stoffelijk overschot. Ambachtsheer gene. Op de vergadering werd tenslotte besloten a.s. Zater dagavond in ’t gymnastiek lokaal van de voormalige o.l. school een bazar te hou den, waarvan de opbrengst zal bestemd worden om de leden van de Arnhemse ge- meentereinigingsdienst, die Kortgene direct na de ramp „moddervrij” maakten, naar Kortgene te laten over komen. MIDDELBURG, 3 Augustus. Twee en half uur lang hebben de Middelburgse raadsleden vanmiddag hun uiterste best moeten doen om zich verstaanbaar te maken en te verstaan wat er werd gezegd. Het kermisrumoer dreigde zo nu en dan het gesproken woord in de toch al niet gemakkelijk te bespreken raadszaal, te overstemmen. Geen wonder, dat de heer M. Wattel (A.R.) bij de rondvraag op klagende toon vroeg: „Wilt U volgend jaar liever niet in de kermisweek gaderen?” Behalve over de subsidieaanvraag van de Chr. Stichting voor school- en be roepskeuze was er weinig debat. De raad benoemde de heer F. J. E. Timmerman tot leraar in de klassieke talen can het Gymnasium voor de cur sus 1954/’55. Voor eenzelfde tijdsduur werd tot leraar in de Franse taal aan deze onderwijsinstelling benoemd de hea.’ E. F. J. Drijkoningen. De heer W. A. v. d. Linde werd benoemd tot wnd. hoofd der openbare lagere school aan ’t Zand. Met meerderheid van stemmen werden gekozen tot leden van de com missie van toezicht op de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs de heren Ir G. Kranen, K. J. van Loo en ir A. A. Bre vet. Eten lokaal van de school aan de Verwerijstraat werd in bruikleen gege ven aan de Ver. tot het geven van L.O. op G.G. en voor de aanschaf van leer middelen enz. werd een bedrag van f 1084,40 beschikbaar gesteld voor de Herv. school aan de Zuidsingel. Het voorstel tot vaststelling van een regeling, waarin het verstrekken van uniformkleding Is neergelegd, werd z.h. s. aanvaard. Geboren: Helena, d.v. M. v. Sluijs en W. Stroo; Neeltje H., d.v. P. J. van der Jagt en C. Korteweg te Yerseke; Marie L. H. F., d.v. D. v. Hese en M. L. van Stee; Cornells B., z.v. J. W. Faasse en N. de Graaf; Christina J. J., d.v. J. D. V. Welten en J. M. J. Boeren; Josephus C. J., z.v. C. A. Koks en C. A. Baarends; Jan J., z.v. J. de Bel en M. N. van Harn; Adriaantje W., d.v. N. C. Remijnse en B. M. van Leenen; Francois J. J. G., z.v. J. G. Chamulaun en L. F. Inghels. Ondertrouwd: J. D. M. de Dreu, 26 j. en J. H. van Dalen, 26 j.; T. C. de Jonge, 21 j. en J. P. Scheffers, 21 j.; J. Nonnekes, 27 j. en H. Botter, 26 j. Overleden: W. A. Verhuist, 61 j., wed. v. A. Markusse; S. A. de Feiter, 2 dagen, te Renesse. Wijziging feestprogramma. In verband met het feit dat de commissaris der Ko ningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, op 13 Augustus a.s. Koning Haakon van Noorwegen te Stavenisse zal ontvangen, zal het militaire défilé te Axel niet om 4 uur maar kwart voor vijf beginnen. Brandje. Dinsdagmiddag moest de brandweer uitrukken om een brandje te blussen op de hofstede van J. A. Luyk. Vermoedelijk doordat kinderen met luci fers speelden, was een hoopje stro in een hangar aan branden gegaan. Men was het vuur spoedig meester. fn ed. Staten hebben te elfder ure hun voorstel, dat <7 een wijziging van de provinciale legesverorde- ning beoogde, teruggenomen. Zij zullen het waar schijnlijk tijdens de winterzitting opnieuw aan de orde stellen. Deze beslissing voorkwam een naar alle waarschijnlijkheid breedvoerig debat, want uit de af delingsverslagen was al duidelijk gebleken, dat de meeste Statenleden er niets voor voelden het publiek in het vervolg twee kwartjes meer aan provinciale leges op een paspoort te laten betalen. Bij het ant woord, dat Ged. Staten toen gaven, kwam uit, dat de Provincies onderling besprekingen hadden gevoerd om tot een zekere uniformiteit te geraken en dat de Zeeuwse Gedeputeerden het bedrag van twee gulden tot twee en een halve gulden wilden opvoeren. Te recht vonden de Statenleden dit in strijd met de be doelingen van het Rijk om de paspoortkosten te ver lagen. Uit de motivering van de terugname van het voorstel bleek, dat het Rijk dit toch wel een eigen aardige gang van zaken vond en er eerst nog eens met de Provinciale Besturen over wilde praten. Het zal o.i. nog wel op zijn pootjes terechtkomen. Wij vinden het wel wat overdreven, wanneer door Ged. Staten wordt gezegd, dat de Provincie het geld niet kan missen, want het is toch moeilijk te geloven, dat de provinciale financiën afhangen van de hoogte der legesgelden vOor paspoorten. Bovendien ligt het voor de hand, dat bij het goedkoper worden van de pas sen meer mensen die zullen aanvragen, waardoor een eventuele teruggang in de ontvangsten wordt ge compenseerd. Vooral ook, nu collectieve paspoorten vervallen. Hoe het zij, wij zullen rustig afwachten op wat er straks uit de bus komt. Tussen Rijk en Provincies zal ongetwijfeld overeenstemming op dit punt worden bereikt. deze politiekapel. Des mor gens om half elf komen de politiemannen uit Arnhem met de boot aan. De jubi lerende vereniging zal zelf voor een warme ontvangst ..orgdragen. Om twee uur volgt een ontvangst ten ge- meentehuize. Van 2.45 tot 3.30 uur maakt de Arnhem se politiekapel een mars door het dorp en van 3.45 tot 4.45 uur zal geconcer teerd worden. Om 6 uur zullen de Noord-Beveland- se muziekgezelschappen in de muziektent concerteren en na een concert door de Arnhemse musici zal de dag worden besloten met een fakkeloptocht. In het ere-comité hebben zitting B. en W. van Kort gene en de raadsleden, be nevens de burgemeester van Arnhem en de commissaris van politie (zij zullen ver gezeld van hun dames naar Kortgene komen) en de MIDDELBURG, 4 Augustus Vandaag is in een vergadering van het voorlopig bestuur van de Zeeuwse Muziekschool benoemd tot directeur van deze instelling Henk Stam uit Bilthoven, thans o.m. le raar aan de stedelijke muziekschool te Deventer. In een kort onderhoud, dat de heer Stam ons toestond stak hij de vreugde over zijn benoeming niet onder stoe len of banken. Niet alleen had hij Zeeland bij eerdere bezoeken reeds le ren waarderen, maar het trok de nieu we directeur van de Zeeuwse Muziek school bovendien aan om in een be trekkelijk onontgonnen gebied te wer- aangekocht. ken. Ja, en kom je zo kersvers in de provincie, en dus op je arbeidsterrein aan, dan heb je zo je idealen. En de vraag is nu maar of die idealen ge zien de werkelijkheid verwezenlijkt kunnen worden. Maar één ding staat voor de heer Stam vast. Hij zal er naar streven de greep op het publiek zo groot mogelijk te doen zijn. In het bijzonder zal hij zich richten tot de jeugd. Maar ook de volwassenen worden niet vergeten. In de eerste plaats zijn daar de plaatselijke mu ziekkorpsen, die zijn bijzondere aan dacht hebben. Verder heeft de heer Stam zijn sporen verdiend met het ge ven van ontwikkelingscursussen en ge zien zijn succes elders zullen deze cur sussen ook in Zeeland er als koek in gaan. „Zoveel mogelijk mensen”, zo zegt Henk Stam, „moeten in de gelegen heid gesteld worden om hun muzika liteit te ontwikkelen. Dus niet in de eerste plaats een topschool, maar een school voor de gehele pro vincie”. Maar dat neemt niet weg, dat één van de wensen van de directeur is, dat er later toch een goede vakop leiding aan de school wordt verbon den. Over het leerplan kon de heer Stam nog weinig vertellen. Daarvoor is nog grondig overleg met het bestuur nodig. Maar wel staat reeds bij de heer Stam vast, dat de leerkrachten gerecruteerd „Afscheid nemens is een dat ook hier dient te wor- beetje sterven” zegt de den af gewacht, Lu - - uiteindelijk de gemiddelde deringen de regel bevestigen GOES, 5 Aug. De volgende leerlingen van het Z.T.I. voor Middelbaar Technisch onderwijs te Goes zijn geslaagd voor het eindexamen: Th. A. Asselman, B. A. Clarys, J. L. J. Cusée, J. Deurwaarder, K. E. J. van Egmond, H. L. Faasse, J. H. Hanse, C. A. Hermes, C. A. Kammeraad, S. de Korte, S. M. W. de Korte, M. K. Kryger, J. H. Leendertse, J. P. van der Leyé, J. A. Loof, J. A. Mol, P. N. Oom, L. A. Philipse, J. J. van der Ploeg, W. N. Polderman, J. R. Riemens, J. J. Torbyn, J. Waterlander, M. J. Weststrate. Afge wezen 8 candidaten. Bevorderd naar het tweede studiejaar: de heren: P. M. Schrijver, D. W. Spoor, J. Griep, M. M. Duyvensteyn, W. G. Die- leman, L. M. de Doelder, C. J. Hubrecht- se, K. Brand, J. H. B. van Kamer, J. C. Plouvier, H. H. Wekers, J. van Sparren- tak, W. F. Graafmans, H. J. van Koeve- ringe, B. J. C. Wolthuis, J. de Muynck, Niet bevorderd 2 candidaten. Bevorderd naar het derde studiejaar: de heren: P. A. M. v. d. Wel, L. L. de Ho ge, J. W. G. Overgauw, D. de Jong, O. Ribbens, M. Blok, M. C. A. Eekman, J. Zuidweg, T. F. de Hond, L. Manneke, I. M. Imanse, G. de Bie, D. van Boven, P. de Jonge, Frans Koens. Een candidaat her-examen, 5 candidaten niet bevorderd. Toegelaten tot het eerste studiejaar: G. M. Bal, H. N. de Boer, C. Coljjn, J. C. den Dekker, P. J. Dieleman, A. J. Hen- drikse, J. J. Huissoon, M. Kryger, J. W. Jeremiasse, E. R. van Laere, P. M. Leys, L. O. Maas, J. H. Meyaard, J. C. Meyers, C. P. Pauwe, C. Schot, C. J. Slager, J .F. B. van Velthoven, W. de Voogd, M. J. Zuidwegt. Toegelaten tot het tweede studiejaar: L. H. Koppejan, C. A. C. van Velthoven, J. J. Paauwe en N. K. v. d. Zande. Coöp. Boerenleenbank. Tot 1 Aug. werd bij de Spaarbank ingelegd f 883.804,02 (v. jr f 611.821,87). Terugbetaald werd f 621.506,35 (v. jr f 413.825,80). De Spaar bank steeg van f 1.804.587,20 op 1 Aug. 1953 tot f 2.231.863,14 op 1 Aug. 1954. Het aantal nieuwe spaarders bedroeg tot 1 Augustus 89. Burg. Stand. Geboren: Jozias, z.v. H. J. Blok en A. Meijer; Cornelia M„ d.v. L Tholenaar en C. Hartoog; Maatje P„ d.v. Jac. Groenleer en J. A. Dominicus; Pieter- nella M., d.v. A. Quinten en S. E. de Bel; Geertruida J., d.v. Joh. Kloosterman en N. M. de Jong; Anna M., d.v. P. Bolleren J. F. Paauwe; Hendrik, z.v. M. v. d. Schraaf en E. S. de Bel; Johanna, d.v. P. Glas en B. J. Faasse; Jan, z.v. J. B, J. Kasander en A. M. v. d. Maas. Gehuwd: J. de Visser, 26 j. en W. Ver- hage, 22 j.; J. van Schaik, 25 j. en Jl Schipper 25 j.; J. Hamelink, 22 j. en M J. Boei, 21 j.; J. Walhout, 26 j. en W. C. Poortvliet, 21 j.; M. Schot, 26 j. en W. A Gijzel, 20 j. Overleden; M. de Leeuw, 85 j., wed. v. J. Baas; W. in ’t Anker, 67 j. Burg. Stand. Geboren: Theodora E., i v. K. Sinke en J. M. Filius. Gehuwd: J. J. v. d. Ki-eeke, 19 i 81 A. J. de Jonge, 18 j. Overleden: J. Poortvliet, 74 j., e.v. K- L. Kramer. kunnen worden uit de provincie Zee land. „Er zijn bekwame krachten ge noeg”, zo zei hij. Door het coördineren van vakken en natuurlijk ook van ge meenten, wat de opzet van de school is, zal een leerkracht spoedig een vol ledige taak hebben. De heer Stam, die een vrouw en twee kinderen heeft, hoopt zo spoedig mogelijk in Zeeland te ko men wonen en nog spoediger met de lessen te beginnen. „Hoe eerder hoe liever”. Geboren: Verele J„ d.v. E. de long en L. H. J. André de la Porte; Johannes A. M. , z.v. H. M. Couwenberg en A. L. v. Bilderbeek; Johannes P. F. M., z.v. P. J. v. Hoof en J. C. v. d. Pas; Wilhelmina A., d.v. P. v. d. Peijl en A. G. Oppeneer; Szczepan W., z.v. S. Cerolewicz en E. v. ’t Hoff; Hulbert, z.v. J. Gunst en M. J. Bostelaar; Hendricus P. J., z.v. A. G. An- sems en W. F. v. d. Leest; Tjeerd, z.v. B. C. Sorgedrager en G. J. Lems; Cornells, z.v. L. de Looff en P. Riemens; John R., z.v. P. H. Hitipeuw en M. Isam; Jantina H., d.v. J. Kuiper en I. J. Scholte; Pe- tronella I. J., d.v. dezelfden; Francina B., d.v. J. Wisse en J. J. J. Brugge; Petro- nella C. S„ d.v. C. J. v. d. Poll en C. A. Schier; Suzanna M., d.v. J. J. de Koster en ,E. J. Saeyvoet; Maria J., d.v. H. de Jager en J. Coops; Marian C. C., d.v. J. R. Geijsels en C. R. M. Mercy. Ondertrouwd: J. A. v. Loenen, 22 j. en J. J. Jacobs, 21 j.;J. Meeusen, 47 j. en B. A. v. d. Vijver, 54 j.; C. Geervliet, 25 j. te Eindhoven en J. Kamermans, 23 j. Gehuwd; T. Kwant, 26 j. en P. v. Leeu wen, 21 j.; C. Scheffers, 29 j. en C. E. N. Baars, 28 j.; J. H. Schoonderwoerd, 28 j. en P. J. v. Rijssel; J. A. Molleman, 18 j. en J. Coppejans, 16 j.; A. J. Tiersen, 37 j. en M. L. Suy, 31 j.; J. Leeuwesteijn, 21 j. te Wieringen en B. T. Harmsen, 21 j.; K. W. J. Mes, 27 j. en P. Graafhuis, 25 j.; H. T. F. Schamper, 24 j. te Eindhoven en R. M. A. Goethals, 28 j.; N. J. v. Hoorn, 24 j. en D. K. v. d. Haven, 23 j. Overleden: J. Otte, 65 j., e.v. T. Rouf- faer; A. Corré, 75 j., e.v. J. de Plaa; L. Noordhof, 44 j.; M. Willemsen, 72 j., wed. v. A. Cappon. MIDDELBURG, 4 Aug. De competitie voor het seizoen 19541955 van de K.N. V.B., afd. Zeeland werd als volgt inge deeld: le klasse. Arnemuiden I, Colpl. Boys I, Kapelle I, Krabbendijke I, Mevo I, Nieuw- dorp I, Rillandia I, Tern. Boys I, V.C.K. I, Wemeldinge I, Wolfaartsdijk I. 2e klasse A. Arnemuiden II, Colpl, Boys II, Kapelle II, Krabbendijke II, Mevo II, Nieuwdorp II, Rillandia II, V.C.K. II, Wol faartsdijk II, Wemeldinge II. 2e klasse B. Bevelanders I, E.M.M. IV, Meeuwen I, Middelburg VI, Nieuwland l’ Oostkapelle I, R.C.S. IV, Serooskerke 1, Veere I. 2e klasse C. Cortgene I, Goes V, ’s-H. H. Kinderen I, Kats I, Kloetinge I, S.V.D. I, Wissekerke I, Yerseke II. 2e klasse D. Arnemuiden III, Kloetinge II, Kruiningen III, Nieuwland II, Seroos kerke II, S.V.D. II, Yerseke IH. 2e klasse E. A.Z.V.V. I, Driewegen Hoek I, Spui I, Zaamslag I. (Dubbele compt. is 16 wedstr.). Groep A I. Arnemuiden A I, Middel burg A I, Middelburg A II, R.C.S. A I, opbrengst per gemet zal zijn. Het oogsten met combines wordt nogal eens gestag neerd vanwege de onbe kendheid met deze ma chines. De gemeenteraad van Zoutelande, die Donderdag avond om half acht bijeen zal komen, zal o.m. een be slissing nemen inzake de volgende onderwerpen: ver keersmaatregelen Duinweg, overdracht woningwetwo ningen en kampeerverorde- ning. Van Zoutelande naar Sckoondijke. In dit mooie Zeeuwsvlaamse dorp her dacht het echtpaar Riemens- Leenhouts de dag, waarop ’t 60 j aar geleden in het huwe lijk trad. Zestig jaar is een hele tijd en wel even waard. Schietwedstrijd. De schietverenigW „Soranus” hield haar jaarlijkse onderlin ge wedstrijd. De eerste zes prijzen wer den behaald door 1. L. van Moolenbroes; 2. G. Wattel; 3. P. Maljaars; 4. F. C. Roo; 5. J. Sturm; 6. A. Joziasse. Kampvuur. Zaterdagavond a.s. wordt O de duinen bij de boerderij „Burgvliet een groot kampvuur ontstoken. Burg. Stand. Cornells, z.v. C. den En gelsman en M. de Looff; Lucya J. T-. u.v. J. Lipowski en T. T. de Ridder; Neeltje. d.v. A. de Koning en A. Kluitenberg. Ondertrouwd: A. Vreeke, 64 j. en Bagmeijer, 60 j. Gehuwd: M. C. van de Putte, 28 J- 31 N. de Visser, 28 j.; H. J. Kouwenhovea 25 j. en P. A. Klopmeijer, 21 j.; W. Wille- boordse, 26 j. en G. Ruissen, 29 j. Overleden: A. Buijsrogge, 83 j., wed.’. J. de Voogd. Burg. Stand. Geboren: Willem, z.v. Harinck en J. S. Remijnse. Ondertrouwd: E. Blankestijn, 23 1 e“ C. Korstanje, 18 j. Burg. Stand. Geboren: Cornells P. z.v. D. Boonman en M. P. de Jonge;, cob M„ z.v. M. M. Rijk en P. I- Marinus A., z.v, J. van ’t Westeinde J. M. Rijk. Burg. Stand. Geboren: Jan, z.v. P- en C. Potter; Janny A., d.v. J. A. Ei baas en C. van der Male. Ondertrouwd: J. J. Elenbaas, 21 St Maartensdijk en S. F. Snijders, S Gehuwd: A. Andriesse, 25 j. en Uijl, 22 j.; C. P. Bolier, 24 j. te Scherp» nisse en G. Hartog, 21 j. Overleden: J. P. van Tiggele, 63 J-, J. C. van de Velde; C. Kurvink, 84 j-, J. Geluk. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd is aan de heer P. A. van Duin te Bruinisse op de meest eervolle wijze ont slag verleend uit zijn be trekking bij het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen. De heer van Duin, die 52 jaar de Zeeuwse vis serij heeft gediend, is in 1902 als jongmaatje begon nen. Hij doorliep alle ran gen tot hij opklom tot con troleur. Nadat reeds Zaterdag de heren H. van der Beke Callenfels, voorzitter van ’t bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen, dr Grijns, bacterioloog en de heer v. nei. prugxauiuia Hekke officieel afscheid allereerst het afhalen van Uogst begonnen. hadden genomen, waren De oogst in de polder Maandag een aantal colle- Bruinisse is begonnen, na- ga’s naar Bruinisse geko- dat men natuurlijk reeds men, om dit afscheid een eerder het (korte) vlas had officieel cachet te geven, getrokken. De gerst heeft ’n redelijke opbrengst, doch men spreekt van een in- droogpercentage van 30, zo- V Lö WUL- L’eebje öi-cxvcu hoe groot Fransman en hoewel uitzon- SuVery HlOOn. 1 Wij hebben een genoege- lijke avond beleefd met het kijken naar de film „By the light of the Silvery Moon”, die de C.F.A. in Middelburg in deze vacantiemaand haar leden en gasten liet verto nen. ’t Is een vaak geestige rolprent, waarin de verrich tingen van Doris Day heel wat lachsalvo’s veroorzaken. Er komt natuurlijk heel wat liefde of wat daarvoor moet doorgaan bij te pas en aangezien de nodige ver wikkelingen, b.v. met een door papa geschreven „min nebriefje”, niet ontbreken, is een amusante kijkavond gewaarborgd. Voor wie van de zang van Doris Day houdt zal er ook wel te ge nieten zijn geweest, maar aangezien wij dat minder kunnen waarderen, schrij ven we daar maar niet ver der over. Haar spel en ze ker niet minder dat van haar broertje was best. Een geschikte film voor de va cantiemaand! In September (7 en 8) gaat de C.F.A. „De wrede zee” vertonen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2