A.C.ïd.Rest aanbieding Zomerstoffen bij Berco l&cifaj-ió ÏHatdeiö Sa&aidwte ÏÏlanteió I bevorderden en kleuterscholen Er kwamen meer en tyjjrtUch £hrn,erv ïïlanleió Geslaagden Goese Ambachtschool lagere scholen KOFFERS Dames! er zit winst inI! Koopt bij Kabouters l Het Stoffenpaleis - Koopjespaleis „Zonder Duitsland is Nederland niet te verdedigen”. Werd Britse Skymaster neergeschoten Opa Schram heeft er nog niet genoeg van. 23.75 24.50 79.50 BIJOU Zie etalage Mieb maet tv-eg> 24.75 39.75, 59.50, 69.75, „Zeeuwsch Dagblad" 6.90, 9.75, 13.90, 19.75 Psychiatrische InrichtingVrederust’ M ZEEUWSCH DAGBLAD IR elastieken spataöeRkousen BuikB&nöen BReukB&nöen enz. enz. zeer mstRumenten in beige - bleu - rood - reseda Veiling Middelburg 95 105 110 CiOLDSCHMEDlNG Speciale Sport Jacks Lange Vorststraat 80-82 GOES Het Christelijk onderwijs in cijfers Generaal Mathon: Rijksvak- st€uncoRS€tten en meöische Wij ruimen onze gehele voorraad Extra voordelig prima Egyptisch Linnen 90 pagina 6 Geslaagd aan het N.O.I.B. tegen abnormaal lage prijzen Op alle courante artikelen, zoals Jersey, Kamgaren, Tweed, Gabardine, Cocktailzijde, enz. enz. zeer veel korting Lange Kerkstraat 44 GOES Telefoon 2273 HYPOTHEKEN en kunstnijverheids school. Vliegende schotels opnieuw ter sprake. 100 cm aanbiedingen voor leeftijd 10/15 jaar 7.90 115 cm Verpleeghulpen Straks naar Lourdes. Op de Christelijke Leerling Verpleegsters en -Verplegers Maandag 25 Juli 1954 Regenkleding Ook met de Opruiming slaagt U beter en in tweekleurig Bord.-beige Lange Kerkstraat 41, Goes ALLE RECTIFICATIE. i iiuu en 7203 leerlingen. Bevorderd Aparte maatkamer Ook bezoek aan huis! maten kleuren prijzen Nieuw en Bespeeld „Zeeuwsch Dagblad” geeft het allerlaatste nieuws «Mooie zwarte schort. No 122, Aagtekerke. AANGEBODEN: Wie wil voor van hooi oogst, een gemet klavers hooi en. A. CIJVAT, Middelburgse- straat, 11, Koudekerke. Lange Kerkstraat 42 GOES, Telef. 2468 Lange Delft 44 MIDDELBURG ^5 - BREUKELEN, 24 Juli. Voor het diplo ma Cursus 19521954 van het Nederlands Opleidings-Instituut voor het Buitenland (N.O.I.B.) zijn de volgende Zeeuwen ge- ’s-GRAVENHAGE, 24 Juli. Blijkens het thans verschenen jaarboek van het Christelijk Onderwijs in Nederland, dat is uitgegeven door de Unie „Een school met den Bijbel”, zijn de christelijke kleuterscholen en de christelijke lagere scholen wat aantal betreft vooruitgegaan, terwijl de aantallen kweek scholen, hogere burgerscholen, middelbare scholen voor meisjes, gymnasia en lycea geen verandering hebben ondergaan. Het Stoffenpaleis en voordeliger in Zeeland’s grootst gesorteerde speciaalzaak in Wollen en Zijden Stoffen GEVRAAGD. Stichting vraagt: ACTIEVE WEDERVERKOPERS voor huis-aan-huis-verkoop. (Leeft, minstens 40 jr.). Ver dienste van f 4500.per jaar, mogelijk. Br. onder no A 4192 bur. v. d. blad te Goes. Hypotheken vanaf 3%%. Financiering auto’s, landbouw werktuigen of andere objec ten. Makelaarskantoor L. A. VAN OPSTAL ZOON, Jac. v. Beierenstraat 1, Goes, Tel. 2584. AANBESTEDING. De bestekken voor het gra ven van waterleidingen, ter lengte van 12% km en het leggen van betonduikers, één en ander met bijbeho rende werken in het Water schap Poortvliet, zijn niet vanaf 26 Augustus 1954 ver krijgbaar, doch vanaf heden 26 Juli 1954. MAASTRICHT, 24 Juli. De Nederland se Raad der Europese Beweging heeft ter gelegenheid van de Europaweek Maastricht in de hal van het stadhuis een plechtige buitengewone zitting ge houden. De generaal-majoor van de generale staf mr T. E. E. H. Mathon sprak op deze buitengewone zitting. 'Generaal Mathon zeide o.m. dat de Europese Defensiege- meenschap een belangrijke fase vormt in het proces der eenwording van Europa. Hij sprak over de noodzakelijk lange duur, om de Europese eenheid militair te verwezenlijken, waarvoor men de eer ste 50 jaar nodig acht. Men kan geen overdreven verwachting van de militaire integratie op korte tijd hebben. Hij achtte het een groot voordeel, als Duisland sterk verbonden zou worden met de andere krachtige Europese lan den. Zonder Duitsland achtte hij bijvoor beeld de verdediging van Nederland niet mogelijk. SCHOONHOVEN, 24 Juli. Aan de Rijksvak- en Kunstnijverheidsschool al hier heeft de heer G. Dingemanse te Ter- neuzen het eindgetuigschrift Horlogema- ken gekregen. Het eindgetuigschrift Goudsmeden verwierf de heer P. van Giels te Bergen op Zoom. «2 zware boerenwagens 12 cm velgen op patentassen; 1 z.g.a. n. Luchtbandenwagen, 5 ton. C. LANSEN, Electr. Wagen- bouw, Telef. 373, Biezelinge. Speciaal ook voor Bij de verbindingstroepen van het Amerikaanse leger is een nieuwe ca mera in gebruik genomen, waarmee foto’s gemaakt kunnen worden van voorwerpen die zich op 50 kilometer afstand bevinden. Bij een der geno men proeven werd een duidelijke foto gemaakt van een doel dat 30 kilome ter verwijderd was, niettegenstaande het feit dat de atmosfeer vrij nevelig was. Op Donderdag 5 Augustus hoopt de Gereformeerde Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk zijn jaarlijkse zen- dingsdag te houden in het Rijsenburg- sebos te Driebergen-Rijsenburg. OPENBARE VERKOPING op Woensdag 4 Augustus 1954, des voormiddags 11.30 uur te Kruiningen in het hotel „Korenbeurs” ten verzoeke van het Bestuur van „Het Groene Kruis” te Kruiningen en ten overstaan van de Notaris J. J. VAN DUKE te Kruiningen, van: EEN HUIS EN ERF aan de Schoolstraat 9 te Kruiningen, groot 2 are 23 centiare. Bewoond geweest door de heer L. Paauwe. In gebruik te aanvaarden bij de betaling der kooppennin gen. Nadere inlichtingen te beko men ten kantore van ge noemde notaris. len steeg in 1953 van 907 tot 952, dat der onderwijzeressen van 3409 tot 3445, doch dat der leerlingen daalde van 87277 tot 86378. Het aantal christelijke scholen voor algemeen vormend lager onderwijs steeg in 1953 van 2411 tot 2451. Van dit laatste aantal zijn 2043 scholen voor gewoon lager onderwijs, 33 voor voort gezet lager onderwijs, 292 voor uitge breid lager onderwijs en 83 voor bui tengewoon lager onderwijs. Het aan tal leerkrachten steeg in 1953 van 12315 tot 12393 en dat der leerlingen van 406474 tot 426375. Wat de kweekscholen betreft kwam er geen verandering in het aantal in richtingen. In ons land waren op 1 Januari 1954 evenals een jaar daar voor 21 christelijke kweekscholen. Het aantal leerkrachten daalde van 306 tot 300 en het aantal leerlingen van 3179 tot 3121. Het aantal christelijke hogere bur gerscholen bleef in 1953 eveneens on veranderd op 21. Het aantal leerkrach ten steeg evenwel van 447 tot 452 en dat der leerlingen van 4484 tot 4800. De christelijke middelbare scholen P. M. A. Mol te Goes; P. I. van Cruynin- gen, Oostburg en F. Zuidweg te Krab bendijke. Geslaagd Mej. C. J. Westveer te Goes slaagde voor het diploma boek houden van de Nederlandse Associatie voor practijk-examens. HONGKONG, 24 Juli. Men be schikt thans over bewijsmateriaal, volgens hetwelk de Skymaster van de „Cathay Pacific Airways”, die Vrijdag bij het Chinese eiland Hainan in zee stortte, door niet geïdentificeerde jachtvliegtuigen is neergeschoten, al dus maakte de regering van Hongkong Zaterdag bekend. Van de achttien inzittenden van het Britse verkeersvliegtuig, dat onder weg was van Singapore naar Hong kong, zijn volgens de laatste berich ten acht gered. Ook werd ’n lijk op gevist. De andere negen inzittenden worden vermist. De gezagvoerder van het toestel, Blown, die met de zeven andere overlevenden naar Hongkong is overgebracht, zeide, dat de overige inzittenden zijn omgekomen, toen het vliegtuig in zee stortte. Hij had zich niet uitgelaten over de oorzaak van het ongeluk. Verslaggevers hebben geen toestem ming gekregen de geredden vragen te stellen. TE KOOP: Jonge Bloemkool- Savoye- Rode-, Boere- en Andjjvie- planten. IZ. JOZIASSE, Tuin derij, „Moesbosch” Koudeker- kerke, Telef. 303. OPENBARE VERKOPING op Donderdag 5 Augustus 1954, des namiddags 2 uur te Yerseke in het hótel- Nolet, ten verzoeke van de Familie Sauer en ten over staan van de Notaris J. J. VAN DUKE te Kruiningen, van: EEN WOONHUIS MET TUIN EN ERF aan de Damstraat te Yerseke, groot 25 are 48 centiare. Behoudens goedkeuring van B. en W. in gebruik te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen. Voor gegadigden te bezich tigen op Maandag 2 Augus tus 1954, des middags tussen 2 en 5 uur. Nadere inlichtingen te beko men ten kantore van ge noemde notaris. J. M. Dirriks, Goes; L. A. Kraak, Wol- faartsdijk; J. J. Paardekooper, Borssele; C. Visscher, Kruiningen; J. de Witte, ’s- Gravenpolder. Afd. Brood-Banketbakker: J. N. Feij, Vlisslngen; M. C. v. d. Jagt, Yerseke; H. G. de Jonge, Goes; E. G. H. Kalle, West- dorpe; M. F. Kole, Yerseke; J. A. v. d. Maale, ’s-Heer Arendskerke; A. P. Rotte, Grijpskerke; I. J. v. d. Sande, Breskens; C. Tissink, Goes; M. G. Verbeek, ’s-Gra- venpolder; P. J. v. Zunderen, ’s-Heeren- hoek. Afd. Autotechniek; J. M. de Dreu, Goes; C. L. v. d. Dries, Lewedorp; J. v. Iwaar- den, Wolfaartsdijk; D. T. de Klerk, ’s- Gravenpolder; A. J. Kole, Yerseke; A. P. Kooman, Yerseke; J. Krijger, Borssele; J. Lambertus, Goes; L. J. Nieuwdorp, Goes; J. P. Nieuwenhuize, Oudelande; M. v. Poelje, Yerseke; J. C. Staal, Yerseke; D. B. G. H. Vahlenkamp, Goes, H. Ver- burg, Kloetinge; P. A. v. d. Vliet, Hans- weert; J. P. Voois, Goes; G. M. de Witte, Goes; A. Zweedijk, Hoedekenskerke. Afd. Tractor- en Landbouwwerktuigen techniek: C. M. v. d. Dries, Nieuwdorp; P. Duynhouwer, Goes; P .J. Koens, Driewe gen; M. Lambrechtse, Kats; J. Menheere, Lewedorp; J. P. Murre, Nisse; J. J. Schouwenaar, Wilhelminadorp; D.. C. Wouterse, Kwadendamme. Afd. Metselen: A. J. Allemekinders, ’s- Gravenpolder; J. Bruël, Goes; M. v. Hek ken, Oudelande; J. P. Jansen, Kattendij- ke, J. D. Kint, Kloosterzande; J. G. v. d. Kreeke, Kapelle; C. M. v. d. Linde, Kloe tinge; C. Minderhoud, Nieuwdorp; H. G. C. v. d. Post, Goes; C. de Schipper, Ka pelle; J. P. Smallegange, Kortgene; P. E. Smolders, Goes; M. P. Wondergem, Krui ningen; M. J. Zuydwegt, Wemeldinge. Afd. Timmeren: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: L. v. Anrooy, Yerseke; J. M. v. Baaien, Goes; M. Beenakker, Biezelinge; C. G. Borsboom, Hansweert; J. Braam, Kapelle; L. v. Bremen, Goes; J. D. Dane, Wemel dinge, J. Dekker, Goes; P. I. Dekker, Wolfaartsdijk; M. J. v. Espen, Waarde; J. Flipse, Goes; A. de Jager, Goes; J. Janse, Kapelle; W. J. de Jonge, ’s-Heeren- hoek; P. Lamain, Kloetinge; M. P. Lin- denbergh, Wemeldinge; A. Menheere, Le wedorp; S. D. Mol, Baarland; J. M. de Regt, Kortgene; H. J. Rejack, Goes; P. J. A. Rijn, Schore; H. G. Sanderse, ’s-Heer Arendskerke; J. A. Weststrate, Wemel dinge; C. H. Wisse, Kapelle; J. D. Zoute- welle, Goes. Afd. Electrotechniek: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. J. de Bokx, Wolfaartsdijk; J. M. Buysrogge, Goes; J. Fraanje, Lewedorp; E. J. Gelok, Goes; H .A. v. d. Hart, Krui ningen; C. J. Heyboer, Goes; H. Hooge- steger, Kapelle; P. J. de Kok, Kloetinge; -- M T~ D P H Leunen Goes- J W Lobbezoo slaagd: M. J. v. d. Linde te Kloetinge, D. P. H. neupen, uoes, J. w. noooezoo, D M a iur„i to r.no«- p t van Cmvnin- Rilland-Bath; A. A. Meloen, Krabbendy- ke; A. Mulder, Goes; J. P. Onderdijk, Wemeldinge; M. N. v. d. Plasse, Kruinin- gen; J. A. B. de Rechter, Goes; M. A. Reyerse, Goes; R. Scholten, ’s-Heeren- hoek; P. J. Verburg, Colijnsplaat; M. H. Waterman, Waarde. WONINGRUIL: Aangeboden te Vlisslngen, ruime nieuwe eensgezinswo- ning met tuin en schuur f 8.23 per week, inc. water, voor dito in Middelburg.. Adres: Rem- brandtlaan 64. mooie modellen grote keuze Het aantal christelijke kleuterscho- voor meisjes bleven in 1953 in aantal eveneens geijjk, namelijk 3. Het aan tal leerkrachten steeg van 53 tot 58 en het aantal leerlingen van 377 tot 487. Ook het aantal gymnasia bleef on veranderd op 8, het aantal leerkrach ten steeg van 182 tot 185, doch het aantal leerlingen daalde van 1659 tot 1619. Het aantal christelijke lycea bleef eveneens onveranderd op 28. Het aan tal leerkrachten steeg evenwel van 835 tot 904 en het aantal leerlingen van 9702 tot 10551. Voorts waren er op 1 Januari 1954 in totaal 69 christelijke scholen voor lager landbouwonderwijs, lager tuin- bouwonderwjjs op landbouwwinter- scholen met 213 leerkrachten en 5690 leerlingen. Tenslotte waren er op 1 Januari 1954 nog 32 chr. nijverheidsscholen voor meisjes met 882 leerkrachten en 11300 leerlingen, 28 chr. landbouwhuishoud- scholen met 355 leerkrachten en 4724 leerlingen en 28 chr. nijverheidsscho len voor jongens met 512 leerkrachten BOCHUM, 24 Juli. De Duitse geleerde professor Hermann Oberth heeft te Bo chum verklaard te geloven, dat de „vlie gende-schotels” bemand zijn door wezens van andere planeten. Onderzoekers be spraken reeds de mogelijkheid om met hen in contact te komen. Dr Meyer Cords, voorzitter van de af deling Noord-Rijnland-Westfalen van de Duitse vereniging voor ruimtevaart, heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat de bemanningen van de „vliegende scho tels” ongetwijfeld een hogere geestelijke en technische ontwikkeling hebben dan de mens. Ik houd van de ontspanning die DE KRANT mij geeft Daarom ben ik abonné op Notaris B. A. VAN VERRE te Middelburg is voorne mens op Donderdag 29 Juli 1954, des avonds 8 uur, in het Notarishuis aan de Koe- poortstraat in het openbaar te verkopen: 1. EEN HUIS met erf aan de Nieuwe Vlissingseweg 124, groot 1 a. 52 ca. Ontruimd te aanvaarden. Lasten 32.77. 2. EEN HUIS met «rf, bouwland en sprink aan de Breeweg 49, groot 12 a. 10 ca. Ontruimd te aanvaarden. Lasten 56.46. Bezichtiging: 22 en 29 Juli, van 1012 en van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde Notaris, Rouaanse kaai 35 (Telef. K 1180-2123). GOES, 23 Juli. De volgende leerlingen van de Ambachtsschool ontvingen het ge tuigschrift: Afd. Timmeren: J. P. Bayens te Ka pelle; P. M. Beulens te Hoedekenskerke; A. Blankenburgh te Nieuwdorp; B. Boon man te Lewedorp; A. H. Boot te Kloetin ge; W. Boutens te Goes; Chr. J. den Dek ker, ’s-Gravenpolder; A. W. Deurwaar der, Wemeldinge; P. Dronkers, Yerseke; M. C. L. Eversdijk, Goes; F. N. Feleus, Goes; A. B. Geys, Kwadendamme; G. Gorsse, Goes; G. W. B. de Groote, Kloe tinge; J. J. v. Hese, Goes; H. Houtekamer, Wemeldinge; C. de Jonge, Nieuwdorp; L. C. Joosse, Kloetinge, H. v. d. Knaap, Goes; B. v. Maris, Kapelle; L. P. Peeters, Kwa dendamme; D. J. Poley, Kruiningen; J. Ridderhof, Yerseke; H. Schipper, Kloe tinge; F. Spangenberg, Goes; J. Tissing, Wemeldinge; A. Verbrugge, Heinkens- zand; C. W. Versluis, Geersdijk; J. J. Verwey, Kortgene; W. de Voogd, Hans weert. Afd. Electrotechniek: P. B. Braam, Baarland; C. J. v. Bremen, ’s-Heeren- hoek; Th. v. Duin, Goes; J. Geense, Goes; A. de Jonge, Baarland; P. M. J. S. de Keyzer, Goes; P. M. Kouwer, Wissekerke; M. L. Markusse, ’s-Heer Arendskerke; J. K. Ouwerkerk, Goes; A. G. Paauwe, Goes; W. P. Priester, Goes; W. F. Schot, Wemeldinge; H. Slabbekoorn, Kapelle; J. A. Smith, Kloetinge; Ph. Verburg, Goes. Afd. Smeden-Bankwerken: J. Beeke, Goes; G. L. Bosman, Nisse; P. Braam, Baarland; W. Breen, M. J. Bruël, Goes; L. Buteyn, Rilland-Bath; A. v. d. Cingel, Wemeldinge; M. J. van Dalen, Hoede kenskerke; J. P. M. Depondt, Kwaden damme; W. Chr. D. Gebraad, Kattendijke; P. Goedegebure, ’s-Heer Arendskerke; A. Goeree, Rilland-Bath; A. Goudzwaard, Goes; C. I. Harinck, ’s-Heer Abtskerke; A. J. Heerenthals, Borssele; A. Herre- bout, Kloetinge; J. Hoekman, ’s-Graven polder; W. op ’t Hof, ’s-Gravenpolder; P. T. de Hond, ’s-Heerenhoek; J. Hoogstrate, Kloetinge; P. de Jonge, Borssele; J. J. Karelse, WemeTdinge; J. J. Kole, Goes; W. M. Koole, ’s-Gravenpolder; J. A. Kop- mels, Nisse; A. de Korte, Wolfaartsdijk; M. W. Kunst, Middelburg; W. L. de Laat, Goes; J. G. Lindenberg, Yerseke; A. Looy, Ovezande; C. J. Mulder, Goes; J. v. Oos ten, Wemeldinge; H. Peeters, Kwaden damme; J. de Puit, Biezelinge; G. Raas, Heinkenszand; J. D. C. Raas, ’s-Beeren- hoek; L. J. A. Remijn, ’s-Heer Hendriks- kinderen; C. Reyerse, J. J. Reyerse, Goes; G. J. Sanderse, ’s-Heer Arendskerke; H. K. Schipper, Goes; P. J. Schouwenaar, Wemeldinge; P. D. Smallegange, Hoede kenskerke; J. J. Snoep, Yerseke; M. v. Staveren, Nieuwdorp; J. Traas, Hein kenszand; P. H. Tramper, Krabbendijke; M. J. Verdonk, Kloetinge; H. A. H. Ver- straeten, Goes; J. v. d. Visser, Wemel dinge; P. P. Voois,Goes; J. L. Walhout, Heinkenszand; J. C .Westveer, P. Wilmot Klink, Goes; G. J. Witte, Nieuwdorp; J. L. Zoetewey, Schore; M. Zuidweg Bieze linge. Afd. Schilderen: H. A. Borst, Lewedorp; Afd. Smeden-Bankwerken: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: P. E. Akkerman, Rilland; M. de Bart, Kloetinge; A. J. C. Bartelse, Goes; G. J. Behr, Wemeldinge; C. M. Blommaard, Kloetinge; C. Bolle, Goes; A. W. Bosse- laar,'Geersdijk; W. P. J. v. Boven, Hans weert; A. P. Bruinooge, Kapelle; G. v. Dalen, Goes; C. L. Fierens, Kloetinge; D. J. v. d. Flier, Hansweert; A. J. Fraanje, Goes; A. Geene, Wolfaartsdijk; P. J. Ha- melink, Goes; C. A. Harthoorn, ’s-Heer Arendskerke; P. Herrebout, Kloetinge; B. v. d. Hoek, Goes; G. Hollemans, Kapeile- Biezelinge; M. W. Houtekamer, Goes; C. Imanse, Goes; J. Janse, Goes; P. Kaat, Krabbendijke; J. A. Karelse, Heinkens- zand; M. J. Kievit, Yerseke; M. F. Koens, Ovezande; J. de Kok, Goes; W. de Kok, Nieuwdorp; A. D. Kole, Kruiningen; H. Krijger, Borssele; E. v. d. Kuyl, Kapelle; I. N. Lindenberg. Krabbendijke; J. I. de Looff, Krabbendijke; L. Maas, Borssele; C. M. Martens, ’s-Heerenhoek; P. H. M. Meulenberg, Kortgene; W. Meyer, Goes; J. J. L. Mieras, Wemeldinge; P. H. v. Noorden, Yerseke; J. J. Oele, Goes; C. Paauwe, Biezelinge; J. Pikaar, Yerseke; J. J. v. d. Plasse, ’s-Heer Arendskerke; J. H. T. Poortvliet, Goes; L. M. de Puit, Biezelinge; C. W. P. Raas, ’s-Heeren hoek; L. J. Riemens, Nieuwdorp; G. J. Rijn, Goes; P. Sloover, Goes; N. v. d. Sluis, Lewedorp; A. J. Smallegange, Wolfaartsdijk; J. A. Soeters, Hansweert; P. A. Verdonk, Goes; M. de Vos, ’s-Hee- renhoek; P. Wagenaar, Wolfaartsdijk; A. v. Weele, Borssele; P. v. d. Weele, Goes; J. W. v. Zunderen, ’s-Heerenhoek. Afd. Schilderen: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Buitelaar, Vlissingen; J. Cobben, Goes; P. J. Dijkwel, Yerseke; A. S. Poort vliet, Hansweert; P. J. Roozendaal, Goes; G. Schreuder, Goes. Afd. Brood-Banketbakken: van de le naar de 2e klasse: M. J. Contant, Colijnsplaat; H. G. Goudswaard, ’s-Gravenpolder; J. M. Kik, Goes; H. Koopman, Zaamslag; P. J. Lan- geveld, Goes; M. Leynse, Goes; D. A. Mol, Oudelande; J. C. Oele, Zaamslag; P. Pieters, Lewedorp; D. J.' de Regt, ’s-Heer Arendskerke; M. J. M. Rijk, Ovezande; G. Sinke, Kloetinge; J. P. Uitterhoeve, Ovezande; Anth. Vermaak, Veere. beneden 18 jaar, worden opgenomen. Sollicitanten van Christelijke huize gelieven ziefi fél wenden tot de Geneesheer-Directeur, die gaarne verder^ I1 inlichtingen verstrekt. DP’ERSEN: Voor al Uw stencilwerk pakpapier, papierenzakken, drukwerken, stempels en emaille naamplaten is Uw adres: J. A. WESTSTRATE, Rouaanse Kaai 21, Middel burg. DRIEBERGEN, 24 Juli. Opa Schram, nog maar een paar dagen te rug van zijn wandeltocht heen en te rug naar Rome, samen meer dan vijf duizend kilometer, heeft nu al weer plannen om opnieuw te gaan wande len. Nog dit jaar wil hij weer een tocht gaan maken: Lourdes v.v., ruim 2600 kilometer. Het reisplan kan Opa Schram echter nog niet opstellen, want nadat op de dag van zijn terug keer de huldiging om een uur ’s nachts definitief was afgesloten wat Drie bergen betrof, was Opa de volgende dag al weer tijdig uit de veren om te beginnen aan het beantwoorden van de stapels brieven, die de post naar zijn huis had gebracht. „Ik wil graag iedereen netjes bedanken”, zegt hij, „want ze zijn overal zo hartelijk voor me geweest”. Want Opa is met zijn 67 jaar vlugger met zijn benen dan met de pen. En er wacht hem nog zo veel.... Eerst de Vierdaagse, dan een ontvangst in Almelo, waar hij vanuit Nijmegen naar toe gaat en dan, naat Opa pas vernomen heeft, op 14 Au gustus een huldiging in Den Haag. En als dat allemaal gepasseerd is komt er van schrijven nog niet veel. Want dan wordt er weer een nieuw reisplan opgesteld. Nog voor de herfst er is denkt Opa dan al weer onder weg te zijn, nu met een splinternieuw karre tje op kogellagers, dat hij kant en klaar thuis krijgt met er op „Holland- Lourdes v.v.”, „Nu kan ik het nog en volgend jaar misschien niet meer”, vindt Opa Schram, „Laat mij maar lopen. BERGEN OP ZOOM. gelegen in een mooie bosrijke omgeving, kunnen voor de opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B geplaatst worden Nieuwe aantrekkelijke salarissen. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Tevens kunnen in de opleiding enkele

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4