Swift V behaalde de de titel derde klasse B Nieuws uit de Provincie. I in ZWITSAL Vlissingse brandweer betrok herbouwde kazerne J. Boogaard, de sterke man op zwemwedstrijden Goese Sas Van markt en veiling Togo, Top Elto leden verlies en Feest in Veere Minister Zijlstra opent Centrale Zeeland AMERIKA heeft Buisman ontdekt. De koffieprijzen hebben daartoe het hunne bij gedragen.-Dat het critische Amerika Buis man gebruikt is wel een bewijs van de goede eigenschappen van Zeeuwse Korfbalcompetitie Commandobeker weer voor Bouen Ewoutschool Rode Kruisinzameling Middelburg: f 3600.— in elk huisgezin: Geslaagden ‘De Ruyterschool’ Volgende week grote reddings-demonstratie Vlissingen. Bouw van 41 woningen te Vlissingen Gedenkplaat onthuld en onderscheidingen uitgereikt ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Bezoek in winterkleding NAGEKOMEN ADVERTENTIE 1 genéési 11 Chr. Ulo-school Singelstraat Middelburg. Na elf jaar weer goed gehuisvest KLOETINGE LEWEDORP BRUINISSE 's-HEER ARENDSKERKE Onderwijsvoorstellen aan de raad. „Koning Willem IIP’-kazerne voor Nat. Reserve. Drogisterijen Dinsdagmiddag weer open? Minimumprijzen voor appels, peren en pruimen. Mulo-examens te Bergen op Zoom. 3» Maandag 16 Juli !»54 Ingezonden Mededeling (Adv.). 5—2 keer in geslaagd de mand te op zwemmen jongens 5—14. MIDDELBURG, 24 Juli. Vorige week is in het P.Z.E.M.-gebouw de siuitings- avond gehouden van de inzamelingscam pagne 1954 van het Ned. Rode Kruis. De totale opbrengst bedroeg f 3614,82, dat is ruim f 600.meer dan in 1953. MIDDELBURG, 24 Juli. De mi nister van Economische Zaken, prof, dr J. Zijlstra, heeft zich bereid ver klaard de nieuwe Centrale Zeeland van de Prov. Zeeuwse Electriciteits- maatschappij te Vlisisngen officieel te openen. Deze opening zal geschieden op Vrijdag 1 October a.s. Wegens te veel aan copy moest het kinderverhaal overstaan. 10 9 9 10 10 10 9 11 13 9 9 10 9 10 10 9 9 9 10 8 9 9 9 9 8 7 4 3 2 1 1 12 5 6 5 2 2 2 1 7 6 5 4 3 2 2 0 0 0 0 2 1 2 2 1 1 2 2 3 2 2 0 2 1 2 0 2 2 0 0 1 25 12 12 12 6 4 4 3 128—24 48—32 60—32 51—61 37—75 41—55 27—57 41—97 98—30 41—24 47—29 40—34 10—47 12—40 26—46 33—47 35—24 42—24 37—28 35—27 25—24 30—30 18—34 17—48 10 11 11 1 3 4 5 5 6 3 6 6 20 19 15 12 12 12 11 10 7 0 55—20 41—29 33—23 61—34 39—34 41—28 32— 36 33— 33 20—32 4—90 drogisten financiële achteruitgang con stateerden door de sluiting op die mid dag. Acht van de tien drogisten waren voor openstelling. Kloetinge, 23 Juli 1954. Schoolstraat 31. 1 1 2 4 6 6 6 9 1 1 2 3 3 5 7 7 10 8 7 5 5 5 4 5 2 0 Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Geboren: THEODORA ELIZABETH (THEA). K. SINKE. J. M. SINKE—FILIUS en Kinderen. VEERE, 24 Juli. Vandaag is in het oude Veere een aantrekkelijk feestpro gramma afgewerkt, dat heel wat vreemdelingen heeft getrokken. Des middags werden drie voetbalwedstrij den gehouden en des avonds was er veel te genieten van zang, carillonspel en folklore. Het feest begon des middags .piet een voetbalwedstrijd tussen de junioren van Veere en die van Zeelandia uit Middelburg. De wedstrijd, die in een gelijkspel nl. 33, eindigde, werd door het nemen van strafschoppen beslist in het voordeel van de Zeelandia-juni oren. Toen was het de beurt aan de veteranen om te tonen wat zij nog waard waren. In het veld kwamen de oud Veerespelers en Oud-Middelburg, 11 14 12 12 12 Blauw Wit I 13 Vopo II Luctor II De Poel II Blauw Wit II 12 en wist de kloppen. Swift III Top Animo Madjoe B.K.C. Zuidwesters Atlas A.K.C. Na de opening door de voorzitter, mr W. H. Vermaas, die bovenstaand bedrag bekend maakte en alle aanwezigen dank te voor hun grote medewerking, werd een film vertoond over het werk van een wijkverpleegster. Enige touringcar-ondernemingen had den een aantal gratis reisbiljetten be schikbaar gesteld, ter verloting onder de medewerkers. De heer Visser, die deze verloting verrichte, merkte hierbij op, dat het mooie resultaat van deze collecte in de eerste plaats te danken was aan de grote bereidwiligheid der buurtverenigin gen die besloot de collecte in eigen buurt geheel zelf te organiseren. Meer dan de helft der totale opbrengst werd door de buurtverenigingen bijeen gebracht. Na de pauze trad een gezelschap uit Goes op, dat voor de vrolijke noot in de ze zeer geslaagde avond zorgde. In zijn slotwoord merkte de heer Ver maas nog op, dat een gedeelte der inge zamelde gelden reeds terstond een zeer goede bestemming had gekregen. De af deling Middelburg was hierdoor n.l. in staat een viertal Middelburgers, chroni sche patiënten, een heerlijke vacantie- week te bezorgen op het Rode Kruis Schip, dat speciaal voor dergelijke patiën ten, weektochten door geheel Nederland maakt. VLISSINGEN, 24 Juli. Aan de „De Ruyterschool” slaagden voor het getuigschrift leerling-scheepswerk- tuigkundige getuigschrift B.M. de vol gende leerlingen: J. W. A. Berends, Ch. E. Brakel, W. A. M. v. d. Brande, G. J. F. Eyssink, J. A. Hendrikx, W. Jaarsma, J. M. de Jong, P. J. B. Kint, E. B. Landman, G. J. Lorist, W. Nie- boer, G. H. Schurink, M. D. Treurniet, O. A. v. d. Want, J. N. v. Wengerden, D. J. Wieringa, W. de Wilde, P. J. P. Deprijck,, W. Jonas, H. L. Kotster, O. K. Meisel, B. P. v. Mieghem, M. K. Muskita, F. W. Pels, H. Pipper, C. G. Pusch, W. Reyenga, L. W. Schip per, M. E. Tiernego, A. v. d. Velde, G. Verbeek, J. A. W. Aartsen, J. Boo ne, S. Brouwer, H. v. Brussel, P. J. v. Cutsem, C. Dekker, D. van Diepen, J. Duyzers, H. J. Geerts, G. E. God schalk, A. Hiskes, H. Hoekstein, A. Jager, D. v. Klingeren, H. Krist, J. Schat, M. Schilt, H. Schipholt, H. A. Slettenaar, R. Smink, A. A. J. v. d. Storm, A. J. G. Strengholt, G. J. H. M. Verzijl, R. S. J. Vijver, H. J. Balk, J. J. Bouma, E. J. Branger, A. A. v. d. Cingel, F. Creutzburg, J. W. den En gelsman, A. R. Ennema, H. L. Frenks, P. A.- Groenenberg, J. L. Th. Heij- straten, D. Horning, L. C. Mehlbaum, B. J. F. Overbeek, L. Potappel, J. J. F. Reitsma, J. Roselaar, J. W. Slats, W. Tavenier, G. Veldt, M. Verwoest, A. J. G. Weitzel, L. J. Welling, P. Westerhuis, J. Winder S. Dekker, R. W. Goslings. Geslaagd voor getuigschrift leerling- scheepswerktuigkundige A. M.: C. P. Bakker, P. Bakker, G. R. Bazuin, H. Deusien, W. H. Mulder, R. P. Veenstra, M. K. Bahanudin, R. Kolster, J. T. Pel, A. C. W. Visser, P. M. Zimmer, B. Rob- bertsen, E. T. Lemette. Afgewezen 1 leerling. Geslaagd voor getuigschrift B.M.: 8; getuigschrift A.M.: 13. Afgewezen 1. Bruggeman. Idem dames: 1. Cobi Broer 21.54. 2. Tini van Oost 21.59. 3. L. Ruis aard. 4. Ali Colijn. 5. T. Valk. 6. C. Valk. 7. C. Dominicus. Kilometer prestatietocht (voor di ploma): C. Boogaard, J. v. d. Visse, C. Bolle, M. Leynse, T. van Hoven, J. Capelie, L. de Jager (Wolfaartsdijk), H. Jansen en J. v. d. Berge. VLISSINGEN, 23 Juli. Ook van daag was het op de gemeentelijke sportterreinen een drukte van belang, want nu was de beurt aan de zesde klassen van alle lagere scholen In de strijd om de Commandobeker. De Bouen Ewoutschool .wist niet alleen haar Woensdag door de vjjfde klasse verworven voorsprong te behouden, maar deze zelfs nog te vergroten, zo dat uiteindelijk met niet minder dan 57 punten verschil gewonnen werd van de Oranjeschool, die de Vincent van Goghschool van de tweede plaats had verdrongen. Het was voor Nel Wisse en Pierre Brakman een groot moment, toen zij uit handen van burgemeester Kolff de fraaie trophee voor hun school in ontvangst mochten nemen. De burgemeester bracht in zijn toe spraak in herinnering, om welke re den de Commandobeker aan de Vlis- singse schooljeugd werd geschonken en zeide, zich er over te verheugen, dat er zo sportief en in zo’n massaal verband was gestreden. Er vielen vooral op deze laatste dag enkele zeer goede prestaties te note ren. Zo liep een meisje de 60 meter in 9.6 sec. en haalden enkele anderen bij het hoogspringen de 1.30 meter. Bij de jongens waren er zelfs enkele athleten in de dop, die een sprong van 1.40 maakten, een prestatie, waarmede zjj onder de junioren van een athle- tiekvereniging geen slecht figuur zou den slaan. De strijd ging echter niet alleen om de Commandobeker, maar ook om persoonlijke diploma’s. Hiervoor gol den de prestaties bij het hoog- en verspringen, het balwerpen en op de 60 meter. Afhankelijk van deze pres taties konden vijf verschillende diplo ma’s worden uitgereikt. In totaal vol deden 759 kinderen aan de minimum eisen, zodat zij dezer dagen een keu rig diploma zullen ontvangen. De verdeling van de diploma’s luidt als volgt: diploma A 109 kinderen, diplo ma B 280 kinderen, diploma C 277 kinderen, diploma D 85 kinderen en diploma E 13 kinderen. Veere had gemaakt en aan de grens van het stadje werd ontvangen door burgemeester jhr I. F. den Beer Poor- tugaal. Veere’s Genoegen bereidde de Middelburgse veteranen een muzikaal welkom. De uitslag van de wedstrijd wa:. 52 in het voordeel van de Mid delburgers. Tenslotte werd een voet balwedstrijd gespeeld tussen Veere I en de Ambonezen van het Woonoord Koudekerke. Hier gingen de Veerena- ren met de winst strijken: zij wonnen met 62 van de Ambonezen. Des avonds zong het Middelburgs Mannenkoor onder leiding van de heer Jan Kuiler, in de Grote Kerk voor een helaas niet al te uitgebreid gehoor. Daarna beeft de stadsbeiaardier van Veere en Vlissingen, de heer Piet Broerse, op het mooie stadhuiscarillon een beiaardconcert gegeven van een treffende bekoring. Het slot van dit feest werd gevormd door het optreden van de Folkloregroep van Mediobur- gum uit Middelburg, die op enkele ver lichte zolderschuiten in de haven op gracieuze wijze enkele volksdansen pracht met muzikale begeleiding van het carillon, dat ook nu weer door de heer Broerse werd bespeeld. Vooral Voor dit laatste onderdeel van deze door V.V.V. georganiseerde Veere- avond bestond grote belangstelling. Overgangen en Examens Eerste leerjaar, 69, leerlingen. Be vorderd 46, niet bevorderd 23. Tweede leerjaar, 32 leerlingen. Be vorderd 22, niet bevorderd 10. Derde leerjaar, 27 leerlingen. Be vorderd 26, niet bevorderd 1. Vierde leerjaar, 27 leerlingen. Alle leerlingen legden het Mulo-examen af, 2 leerlingen werden afgewezen. 25 leerlingen slaagden, waarvan 5 voor het B-diploma. Toegelaten tot de nieuwe cursus, 64 leerlingen. Commandant Luitwieler, die het ge bouw aanvaardde, prees het gemeente bestuur dat deze stap nam en gaf de verzekering dat de manschappen blij vend hun krachten zullen geven de veiligheid in Vlissingen zo hoog moge lijk op te voeren. Vele gelukwensen volgden. Namens de hoofdinspectie sprak de heer van Schendel. Burgemeester Sprenger van Oostkapelle namens de Prov. Zeeuwse Brandweerbond, Oud-brandweercom- mandant Lemmers namens de vrijwil lige brandweer, namens de Ver. van Brandweercommandanten, de com mandant van Middelburg en de com mandanten van de Scheldebrandweer en van de Goese brandweer, de direc teur van gemeentewerken, de heer Moll en de oud-directeur de heer Ou- wehand en tensotte de voorzitter van de Belgische Brandweer Federatie. Op de gedenkplaat, die vervolgens onthuld werd staan de namen vermeld van N. W. Zandee, C. Meerman, C. M. Knijper en A. Roelse. Na de onthul ling werden bloemen gelegd. ONDERSCHEIDINGEN Na deze plechtigheid werden door burgemeester Kolff onderscheidingen uitgereikt die door de Ned. Ver. van Brandweercommandanten worden ver leend. Voor 25 jarige dienst kregen een me daille met oorkonde de heren C. J. Mommaas en A. de Landmeter. Voor 12% jarige dienst de heren F. P. Lem mers, A. Geelhoed, F. C. v. d. Hout, I* i v. d. Steen, C. J. J. Gijselman, S. Teir- linck, W. v. Reems, S. B. v. d. Linden, J. J. v. d. Berge, M. Izeboud, F. A. M. Guinee, A. v. d. Kop, W. de Voogd, C. Kapttein, M. F. de la Houssaye, P. v. Loenen, P. J. Roelse, W. Coppoolse, B. I J. Mommaas. De genodigden bezichtigden hierna het nieuwe gebouw waarna een kopje thee werd gedronken. Tot slot werd in het Scheldekwartier door de brand weerlieden, de oud-brandweerlieden en hun Belgische gasten een eenvou dige maaltijd gebruikt. I I worden aan de bouwspaarders M. J. Raas en M. Raas te Lewedorp. De lening is in beide gevallen groot f 6667 terwijl de stichtingskosten f 11.527 zullen belopen. ujt Sas van Gent; M. L. A. Verwilli- Tevens zal in deze vergadering de heer J. J. Geldhof commies ter secretarie als 2e wnd. gemeentesecretaris beëdigd worden. Raadsvergadering. In de op Donderdag 29 Juli te houden raadsvergadering zullen o.m. de volgende punten aan de orde komen: Enkele voorstellen tot wijziging van de begroting en een voorstel tot het nader vaststellen van de jaarwedde en de pensioengrondslag van de burgemees ter. Benoeming. De heer L. Zuidhof .reser ve wachtmeester van de rijkspolitie, is met ingang van 1 Juli benoemd tot ge- stichtsveldwachter bij het gevangeniswe zen te Norg. O.- EN W.-SOUBURG Opnluchtsamenkomst. Woensdag 28 Juli a.s. des avonds om 7.30 uur zal er een Interkerkelijke openluchtsamenkomst worden gehouden op het terrein achter de Julianaschool, uitgaande van de Open Deur en de Geref. Evangelisatie-commis- sie. De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding” zal haar medewerking verlenen. Wedvluchten. De P.V. „De Bruse Trek ker” hield op 16 Juli een wedstrijd van uit Chateauroux. De uitslag was: 1 en 5 A. de Koning; 2, 3 en 4 A. J. I. Zelen- berg. De uitslag van een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde was: 1, 2, 4 en 10 C. Bal, 3 en 8 A. de Ronde; 5, 6 en 7 A. J. IJzelenberg; 9 A. de Koning. De uitslag van een wedvlucht met oude duiven vanuit Vilvoorde was: 1 en 3 A. de Koning; 2 C. Capelle; 4 T. M. Da lebout; 5 Gerrie Bal. Zeer weinig oesterlarven. Het jongste bulletin voor oesterkwekers is zeer ont moedigend. Er worden slechts 100 larven per 100 liter Scheldewater geteld. Daar de temperatuur van het water nog te laag is, is broedval op korte termijn zeker niet te verwachten. Aquariumtentoonstelling. De aquarium- vereniging „Willem Deutz” te Bruinisse heeft met het maken van de waterval in het Ned. Herv. Ver. Gebouw getoond technisch iets te kunnen maken, dat het zien volkomen waard was. Het was op de tentoonstellingsdagen gezellig druk en als steeds was de zoutwaterbak, een attractie op zich zelf. Bakken met tropische en kouwatervis- jes, wat men dan noemt de hechte aqua ria, waren er minder dan vorige jaren. Wat er te zien was, was echter uitste kend verzorgd en van een fraaie ver scheidenheid. Rectificatie. De opening van het Ge meentehuis te Bruinisse die voorlopig was vastgesteld op 21 Augustus, is in verband met het bezoek van de Commis saris der Koningin, die de openingsplech tigheid officeel zal verrichten, een week vervroegd en thans vastgesteld op Zater dag 14 Augustus. Raadsvergadering. De raad zal Woens dag 28 Juli des namiddags om 2 uur bij eenkomen om op voorstel van B. en W. de geldleningen te garanderen die onder 1 verstrekt zullen Duitse Zure II 62,50, afw. 62,80; Zwar te bessen II 125,40. Gewone veiling- Keren: Klerken 43—108; Krieken 37— 60; Morellen 17—26; Zure Morellen 33 44; Abesse de Mouland 36; Vleesker- sen 4555; Markiezen 3960; Mier- lose Zwarte 55; Wilhelminakers 36; Zwarte Blanche 43; Aardbeien 78> Prolefic 98; Yellow Transparante van Frambozen: Mailing Promise 95170; Pruissen 75152; Hornet 81 100. Kruisbessen 1036; Witte bes sen 13—16. Pruimen: Early Laxton 23 —74; Ruth Gerstetter 20—45; Oranje- pruimen 2939. MIDDELBURG, 24 Juli. Eieren Minimumprijs voor pluimveehoudeis 2,30 per kg. Zwarte bessen 136,per 100 kg. GOES, 24 Juli. Men kan waarlijk niet beweren, dat de Zwem- en badclub club „Het Sas” zich mag verheugen over gunstig weer bij het organiseren van wedstrijden, Want, evenals de drie vorige jaren, was het ook vandaag een „wintergolf”, die de toeschouwers van het zwemfestijn noopte tot het aan trekken van enkele lagen wollen goed. Desalniettemin zijn de wedstrijden goed verlopen en werd er nog een behoorlijke deelname geboekt. Hopelijk is het weer a.s. Zaterdag beter want dan valt op Het Sas een uitstekende demonstratie te bewonde ren van de Vlissingse reddingsbrigade. Deze demonstratie begint om 3 uur. Ook aan het eind van het soezoen wil „Het Sas” nog iets bijzonders op touw zetten, nl. een demonstratie, die speciaal voor automobilisten van belang is, en waarbij men zal laten zien hoe men onder water kan ont snappen uit een auto. Dit gebeurt nl. met een speciaal daarvoor vervaar digde cabine die men aan takels in het water kan laten zakken. Onge lukken kunnen hiermede niet gebeu ren want op deze cabine zit een alarminstallatie, die in werking kan worden gesteld als er onverhoopt iets fout mocht gaan, zodat men de cabine weer onmiddellijk uit het water kan takelen. J. BOOGAARD, DE STERKE MAN Wat de wedstrijden betreft: bij de heren boven 16 jaar was de 20-jarige J. Boogaard uit Goes wel de sterke man. Hij won niet alleen de 50 m. schoolslag en 50 m vrije slag doch eveneens de 1 kilometer zwemtocht. De volledige uitslagen van de wed strijden luiden: uuu v eeiespeiexs en vuu-iujuuciuuig, 25 m hindernis dat met een feesttreintje de reis naar t/m 13 jaar: 1. Alb. van Oost, 34 sec. 2. Iz. v. d. Male 36 sec. 3. Freek van Muiswinkel 39 sec. 4. Hans Jansen 40,2. 5. Bas Dijk stra 44,2. 6. Rudi Does 47,1. 7. Hans v. Oost 49,2. 8. Bouke Meindertsma 57,1. 50 m. schoolslag jongens 1415 jaar: 1. J. Oudeman 52,2. 2. C. Bolle 59.8. 3. J. v. d. Berge 60,2. 4. C. Dagevos 1.15. 50 m. schoolslag dames 16 j. en ouder: 1. Toni van Oost 55,2. 2. Cobi Broer 56.1. 3. mej. A. Colijn 60,4. 4. mej. Bliek en L. Ruisaard beiden 1 min. 03. 5. mévr. Wortman 1.20. 6. Corrie Domi nicus 1.54. 50 m. schoolslag heren 16 j. en ouder: 1. J. Boogaard 44.4. 2. Ko Bruggeman 48.2. 3. J. Oudeman 50,2. Gecostumeerd boegsprietlopen: 1. Mej. J. Ruisaard met het leukste costuum en het grootst aantal ringen nl. zes 2. Tini van Oost en 3. Narda van Oost. 25 m. schoolslag meisjes t/m 13 jaar 1. Willy Kloosterman 39,2. 25 m. schoolslag jongens t/m 13 jaar: 1. Rien Verburg 28,6. 2. Izak v. d. Male 30. 3. Hans van Oost 31. De 1 kilometer zwemtocht: (wed strijd): Heren: 1. J. Boogaard 19 min. 16 sec. 2. S. van Noord 21.20. 3. J. 15 14 12 11 8 6 4 2 DERDE KLASSE B. Swift V heeft dus nu reeds beslag gelegd op de titel. Stormvogels is er maar een keer in geslaagd de mand te vinden, terwijl de Middelburgers niet minder dan negen keer de mand door boorden. In de loop van vorige week hebben Swift VI en Swift IV gespeeld en het laatste twaalftal ging met de het sterkere Madjoe goed voor de dag Vlissingers met 52 te De heer R. Grlppellng, arts, vroeg ontslag als lid der commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs. Voorgesteld wordt dit hem te verlenen. In verband met het bedanken van ir E, Struyck als bestuurslid der Stichting Internaat De Ruyterschool bieden B. en W. de raad de volgende voordracht aan: Ir A. de Vos en ir J. P. Berdenls van Berlekom, Voorgesteld wordt mej. M. S. van Gijzen te Breskens te benoemen tot onderwijzers aan de openbare lagere Frans Naereboutschool in de vacature van mej. L. M. Veldhuis. Een voorstel, waarmee een bedrag van f 28.750 is ge moeid, betreft de vervanging van de bestaande kachelverwarming door een centrale oliestookverwarmingslnstalla- tle in de openbare en christelijke ulo scholen aan de Coosje Buskenstraat. De o.l. school aan de Bonedijkstraat heeft nieuwe leermiddelen nodig, waarmee een bedrag van f 2450 Is gemoeid. De aanschaf van leermiddelen door de Ver. voor bijzonder lager onderwijs op Geref. grondslag voor de Prins Bernhard- school wordt gunstig geadviseerd. On geveer f 2700 is nodig. B. en W. hebben de raad voorgesteld de voormalige „Koning Willem III”- kazerne te verhuren aan de Nationale Reserve als oefengelegenheid. De huur- prijs zal f 1476 per jaar bedragen. Als de raad daarmee accoord gaat, zullen de drogisterijen weer op Dins dagmiddag geopend zijn. Uit een ver- Oudeman (g.t.j 4. J. Hoekstra. 5. L. zoekschrift aan de raad blijkt, dat de hypothecair verband goed, want tegen Togo III moesten de Kapellenaars een 52 nederlaag lij den, terwijl De Poel II er in de loop v. de week in slaagde Elto een gelijkspel (22) af te dwingen. Voor Blauw Wit was het een zwarte dag. Het eerste twaalftal werd door W.K.V. geklopt (21) en het tweede ging tegen Vopo met 111 ten onder. De mensen van Luctor pasten beter op hun tellen te gen De Poel II en brachten de ’s-Heer Abtskerkenaren een 42 nederlaag toe. Vios II Elto II Togo III Vitesse II W.K.V. 0 3 1 2 2 2 3 0 3 0 12 ADSPIRANTEN. Bij de adspiranten bleef Swift A heer en meester over Tjoba (91), klopte Vopo Scampolo met 4—0, moest Zuid westers A een nederlaag lijden tegen het bezoekende Animo A (03) en deelden K.V.L. en Swift Vlug eerlijk de punten (11). In de loop van vo rige week werd tenslotte nog twee Swift-wedstrijden gespeeld. Swift Vlug overwon Rap met 2—10 en Swift Kwiek was „kwieker” dan Swift Snel (6-2). Ingezonden Mededeling (Adv.) het laatste twaalftal ging met overwinning strijken (14). Swift V Stormvogels K.V.L. (x) Swift IV Madjoe II Zuidwesters II 8 Animo II Swift VI VLISSINGEN, 24 Juli. De Wo ningbouwvereniging „Gemeentelijk Be lang” heeft een plan ingediend voor de bouw van 41 woningwetwoningen aan de Gravenstraat en omgeving. Ter fi nanciering daarvan is de gemeente ge vraagd de nodige gelden ter beschikking te stellen. Naar raming zal hiervoor nodig zijd een grondvoorschot van f 35.000 en een bouwvoorschot van f 492.000. B. en W. stellen thans de raad voor een geldlening aan de ver eniging te verstrekken van f 527.000 en geldelijke steun te vragen uit’s Rijks kas. Voor de verwezenlijking van het plan is bouwvolume toegezegd onder voorwaarde, dat na het gereedkomen van de woningen de 34 huizen van plan- 1917 (in Tuinstad) zullen worden ge sloopt. GOES, 24 Juli. Het was vandaag een vreugdevolle dag voor Swift. Zo als we hadden verwacht is het vijfde twaalftal door een overtuigende 91 overwinning op Stormvogels, kampioen geworden van de derde klasse B. Onze gelukwensen. Niet alleen door het behalen van dit kampioenschap was er vreugde in het Middelburgse kamp. In de eerste klasse heeft Swift I de leiding weer heroverd, doordat koploper Togo met 42 zijn meerdere moest erkennen in Scampolo. En ook in de derde klasse A heeft een Middelburgs twaalftal zich een eerste plaats veroverd. Dit zijn overigens niet de enige ver rassingen, die zich voordeden. In de derde klasse A liet Top zich een puntje ontfutselen door Zuidwesters en in de derde klasse D kreeg Elto van Togo öcn nederlaag te slikken, terwijl de Kapellenaars in de loop van de week tegen De Poel H met een gelijkspel genoegen moesten nemen. En dit zijn dan nog maar enkele van de vele buitensporigheden, die deze competitie juist zo aantrekkelijk maken. In de eerste klasse heeft Togo ge faald tegen Scampolo. Swift ging rus tig door met het boeken van grote overwinningen. Déze keer moest Vites se er aan geloven (142). Olympia heeft het (vorige week Vrijdag) tegen De Poel tot een gelijkspel (3—3) ge bracht en moest vandaag zijn meerdere erkennen in Tjoba (64). Naast een nederlaag van Swift heeft Vitesse ook nog de kous op de kop gehad van De Poel (8—5). Swift Togo Scampolo Tjoba De Poel Zeelandia Olympia Vitesse 0 2 3 3 5 6 8 8 DERDE KLASSE C. Olympia II zal voorlopig genoegen moeten nemen met de onderste plaats, daar dit twaalftal niet opgewassen bleek tegen Zeelandia II (30). Een iets minder opvallend resultaat boekte Tjoba II door Dios een puntje af te snoepen (22). En ook de overwin ning van Kats op Scampolo HI (14) kunnen we wel bij de afdeling „ver rassingen” voegen. In de ranglijst kwam geen wijziging. DERDE KLASSE D. Vios II heeft door de overwinning op Vitesse (03) zijn positie aanmerke lijk versterkt. Elto deed het minder KAPELLE, 24 Juli. Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft met ingang van 26 Juli a.s. mi nimumprijzen vastgesteld voor appels, peren en pruimen. Voor appels en pe ren bedraagt deze 3 cent per kg en voor pruimen 5 cent per kg. Beneden deze prijzen zullen in het komende seizoen deze producten niet verkocht mogen worden op de veilin gen. Er wordt geen heffing ingehou den en bij eventuele doordraai wordt daarom ook geen vergoeding gegeven. KAPELLE, 24 Juil. Indutrie en Export: Rode besen II 62,50 afw. 58,90; Vandaag slaagden te Bergen op Zoom voor het Mulo examen de meisjes C. P. Nagelkerke uit Hoedekenskerke; M. J. E. Karhof uit Goes; R. A. Peters 0dS V CUI ucm, XVA. XJ. xx. gen; J. L. T. van der Poel; E. A. G. van Massevelle; E. Hamerlink en G. A. M. Guilliet uit Terneuzen; A. L. V. Dommelen uit Westdorpe; M. A. Aar sen uit Terneuzen en de jongens A. J. M. de Jonge uit Heinkenszand; D. A. Verdonk uit ’s Heerenhoek; P. J. Cor- nelisse uit Philippine; E. S. A. d8 Roek en P. L. D. Slock uit Wetdorpe H. J. A. Vernooij uit Sluiskil; J. R- P- Vervaeck uit Westdorpe. VLISSINGEN, 24 Juli. Na elf jaar onvoldoende huisvesting heeft vandaag de Vlissingse brandweer de herbouwde kazerne aan de Van Dishoekstraat in gebruik genomen die in 1943 door oor logshandelingen werd verwoest. Ter nagedachtenis aan vier gevallen brand weerlieden werd door Lenie Roelse een gedenkplaat onthuld. Een groot aantal genodigden, o.w. de Inspecteur van het brandweerwezen uit Breda, de heer Van Schendel, en de voorzitter van de Belgische Brandweer Federatie, de heer K. Fransman, woon den de overdracht bij, die verricht werd door burgemeester mr B. Kolff. De nieuwe kazerne bestaat uit een grote garage met 10 boxen, een mon- tagelokaal, een kamer voor de com mandant en een voor de administratie, een kamer voor de verbindingsdienst, instrumentenlokaal, waslokaal, schil der- en timmerwerkplaats, slangen wasserij, droogtoren en vier woningen. Een gebouw dus, dat wel aan de eisen, die een grote stad stelt, voldoet. 18 16 14 10 7 6 4 3 TWEEDE KLASSE. Inde tweede klasse heeft Swift II in een productieve bui S.S.S. met niet minder dan 120 verslagen. DERDE KLASSE A. In de. derde klasse A heeft koploper TOP het tegen het zwakke Zuidwesters niet verder dan een 33 gelijkspel kunnen brengen. Hierdoor heeft Swift III, dat A.K.C. met 47 klopte, de lei ding overgenomen. B.K.C. kwam tegen

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2