VEILIGHEIDSTELSEL VOOR EUROPA VOORGESTELD ure naar in Tientallen zagen vliegtuig brandend neerstorten uitgesteld In feite poging om Europese Defensie- gemeenschap de nek om te draaien MOSKOU, 26 Juli. De Sowjet-Unie heeft Zaterdag voorgesteld Slot der Uniebesprekingen ter elfder CvanöAAqZ} K.W.G. beslist niet terug de K.V.P. Russische nota’s de Westelijke grote drie aan m Ontploffing in pension: 6 doden Tragisch ongeval Een der uitbrekers reeds gevat Bestandscommissie bijeengeroepen Trein greep bus: 26 doden Statiebezoek ten einde Johns verdwijning opgehelderd Reeds 1800 doden Tibet? naar Reddingwezen en Marine zochten gehele middagzelfs geen olievlek gevonden Moh. Yamin Djakarta Plichtmatige eenheidspartij schadelijk voor de democratische verhoudingen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Indonesische regering niet accootd de 5 In enkele regels melden wij nog 5 0 Raadselachtige gebeurtenis in de Wielingen DE BILT ZEGT: Noors schip door granaat getroffen. Belgische badplaats in opschudding. Brits protest bij communistisch China ingediend. Ongeluk in West-Duitsland. iartelijk afscheid op Schiphol. Geruchten gonzen door Berlijn Uitspraak van de katholieken in de P.v.d.A. Overstromingen in Azië BM inuwmiuiii ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2842 MAANDAG 26 JULI 1954 een verbin GEEN VERRASSING Het nieuwe voorstel heeft de Weste lijke diplomaten in Moskou niet ver- DAT gistermiddag in een Friteskraam op de Houtkaai te Middelburg brand uitbrak toen de eigenaar I. J. een fles met gas in gebruik wil de nemen. Eigenaar en echt genote verlieten de kraam maar de man keerde meteen weer terug, greep een snel- blusser en doofde het vuur. Hjj liep enkele brandwon den aan de hand op. Verder was slechts de toonbank be schadigd. DAT bij de Nationale Ro de Kruiswedstrijden te Alk maar om de wisselbeker de helpsters uit Middelburg de vierde prijs hebben behaald. dat onlangs heeft bepaald, dat rassen scheiding in strijd is met de grondwet. Bush zal de school bezoeken, waar ook de boden van het congres worden op geleid. DAT de Raad van Oost- kapelle hedenavond om half acht zal vergaderen onder meer over het verlichtings- plan voor de gemeente. voetbalwedstrijd. J. de Hol lander uit Baarland had de leiding. De Pakistaanse autoriteiten hebben Zaterdag de communistische partij in geheel West-Pakistan verboden. De waarnemende algemene secretaris van de partij, Ferozoeddin Mansoer, en 37 andere personen werden in hechtenis genomen. De 14-jarige Charles Vernon Bush is als eerste neger benoemd tot bode bij het Amerikaanse hooggerechtshof, dat onlangs heeft bepaald, dat llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltltll, De dames uit Maastricht gingen met de beker strij ken. Bij de heren wonnen de helpers uit Groningen. ’s-GRAVENHAGE, 24 Juli. Het Noorse motorschip „Norvard” heeft ge seind, dat het bij Malta door een gra naat van een onbekend oorlogsschip is getroffen. Het schip werd licht bescha digd. Britse, Franse, Griekse, Italiaanse, Turkse en Amerikaanse O2rlogssche- pen hebben oefeningen gehouden in dit deel van de Middellandse Zee, zodat vermoed wordt, dat het ongeval hier aan te wijten is. NIEUW DELHI, 25 Juli. In de Ti betaanse stad Gyantse zouden 1800 per sonen om het leven zijn gekomen als gevolg van overstromingen van de stad door de rivier de Namtsjoeng. Gyantse, dat 25.000 inwoners telt, ligt aan de weg naar de hoofdstad Lhasa. In sommige berichten, die Zondag in Calcutta zijn ontvangen, wordt nog ’n groter aantal slachtoffers genoemd. Verleden week was reeds gemeld, dat nabij de stad een fort was inge stort, waarbij meer dan 300 personen bedolven zouden zijn. De overstromingen zouden zich op 17 Juli vrij plotseling hebben voorge daan. Er zou een enorme schade zijn aangericht aan de gewassen en een grote hoeveelheid vee zou verloren zijn gegaan. BLANKENBERGHE, 25 Juli. Hedenmorgen in alle vroegte zijn zes Belgische vacantiegangers om het leven gekomen en 29 gewond, toen een gasontploffing in een fa- milie-pension te Blankenberghe ont stond. Het gebouw, waarin 39 per sonen verblijf hielden, werd totaal verwoest. De hotelhouder en zijn dochter zijn eveneens omgekomen. Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord De K.W.G., zo is gezegd, kan niet treden in de persoonlijke gewetens beslissing, die dcor ieder zelfstandig moet worden genomen. Doch wel acht zij zich verplicht er naar te streven, dat zoveel mogelijk door allen een gemeenschappelijke ge dragslijn gevolgd wordt. BEZWAREN De algemene vergadering was van oordeel, dat er van een teruggang naar de K.V.P. geen sprake kan zijn en men bleek overtuigd, dat een plichtmatige katholieke eenheidspartij de ontwikke ling van gave democratische verhou dingen in ons land zou bemoeilijken en een groot volksdeel als het katholieke is, zou belemmeren in de mogelijkheid een eigen politieke keuze te doen. Bovendien bleek men er ernstig be zorgd over, dat de mogelijkheden van een duidelijk sociaal beleid er door zou worden ingeperkt. Dit waren de redenen, waarom de K.W.G. niet aan een teruggang naar de oude toestand besloot mee te werken. De gehele werkgemeenschap, zo wordt nog gezegd, zou het ervaren als een groot erlies, indien na acht jaar van vruchtbare samenwerking de ka tholieken verplicht zouden zijn hun plaats in de P.v.d.A. op te geven. Velen APELDOORN, 25 Juli. Tengevol ge van een tragisch ongeval heeft de familie J. te Apeldoorn Zaterdagavond voor de tweede maal in nauwelijks een jaar tijd een kind verloren. Het circa drie en een half jaar oude zoontje van de heer en mevr. J. was tijdens de af wezigheid van de ouders op de ven sterbank voor een raam geklommen. Het ventje heeft vermoedelijk zijn evenwicht verloren en is uit het raam gevallen. De jongen bleef met z’n payamajasje aan een raampen hangen en is door verstikking om het leven ge komen. Vorig jaar kwam een meisje uit het gezin J. om het leven toen zij na een ongelukkige val in een teil met waswater terecht kwam. Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. Volgens de vice-premier zouden zij echter niet afwijken van de oude, doch slechts een verduidelijking bevatten. De secretaris-generaal van het mi nisterie van Voorlichting, Harjoto, voegde daaraan nog toe, dat het van de delegatie ontvangen verslag niet geheel bevredigend is, daar „het af week van de instructies”. Het is ver moedelijk in verband met dit laatste, dat minister Yamin naar Djakarta is gevlogen. weer naar zee. Inmiddels was de reddingboot Maria Carolina Blankenheim uit Breskens uitgevaren om in de Wielingen hulp te gaan bieden. Men dacht nl. eerst aan een KLM-vliegtuig, doch gelukkig bleek dit later niet zo te zijn. De con troledienst op het Brusselse vliegveld Melsbroek kon evenmin onregelmatig heden in de diensten op Brussel be speuren. Van militaire zijde verklaarde men bovendien, dat het geen Nederlands militair vliegtuig kon zijn omdat op Zondagen doorgaans geen oefenvluch- ten worden gemaakt. Hoewel men voor de kust van Bres kens geen sporen van een neergestort vliegtuig heeft kunnen vinden, houden enkele personen vol dat zij een vlieg tuig hebben zien neerstorten. De ver klaringen zijn afkomstig van een in Nieuwersluis i.v.m. de oefening „Haul” gedetacheerde korporaal van de mari ne, een lid van de kustwacht, opvaren den van de veerboot VlissingenBres kens, badgasten te Cadzand en vier jeugdige kampeerders, die in de omge ving van Breskens hun tenten hadden opgeslagen. Zij allen hebben tegenover de poli tie verklaard dat zij omstreeks 13.45 ten Zuiden van Breskens een vliegtuig hebben zien vliegen in de richting O.- West. Omtrent het type vliegtuig lo pen de meningen uiteen. Er zijn er die beweren dat het een viermotorig toe stel was, anderen menén een tweemo- torig straalvliegtuig te hebben gezien. De linkermotor daarvan zou hebben gebrand. Trouwens in alle verklarin gen wordt gesproken over een rook sliert, die het toestel achter zich liet. Het zou snel hoogte hebben verloren, waarna het in zee is gestort. Een bericht van het geallieerde vlieg veld Bad-Eilsen in West-Duitsland, dat een Lincoln-bommenwerper met acht leden bemanning miste, leidde tot een nieuw langdurig zoeken waaraan deel namen de in Breskens gestationneerde reddingboot van Veere, de „Blanken heim”, de reddingboot „President Wierdsma” uit Breskens, twee Neder landse snelboten van de Marine uit Vlissingen, twee Belgische sportvlieg- tuigen, een vliegtuig van de Kon. Luchtmacht, een helicopter en een vliegboot. Men kon niets vinden. Zelfs geen olievlek. DAT het Zondagsschool- feest dat Zaterdag te ’s-Heer Abtskerke is gehouden en waaraan leerlingen van Zon dagsscholen uit ’s-Graven- polder, Nisse, Hoedekens- kerke en Baarland deel genomen hebben, uitstekend is geslaagd. Bijzonder grap pig was de gecostumeerde DAT, om het even in het kort te vertellen, Zaterdag te Yerseke A. van Son uit Nieuwkuik winnaar is ge worden in de Ronde van Yerseke en de 70 km in 1 uur en 50 minuten te verrij den. (We komen hier nog op terug). LONDEN, 25 Juli. De Britse re gering heeft bij de regering in Peking een protestnota laten aanbieden naar aanleiding van het vliegtuig-incident bij Hainan. Er werd daar een Brits passagiersvliegtuig door machines van de Chinese communisten neergescho ten. In de nota werd schadevergoeding geëist, zowel voor het verloren gaan van de Skymaster als voor de nabe staanden van de omgekomen beman ning en passagiers. achtten een dergelijke stap in strijd met hun persoonlijke gewetensovertui ging. Tenslotte heeft de algemene ver gadering als haar oprecht verlangen uitgesproken, dat spoedig in katho liek Nederland de gelegenheid moge terugkeren tot een open en zakelijke gedachtenwisseling over vragen, die voor de toekomst van het vader landse katholicisme van beslissende betekenis zijn. in de komende maanden een conferentie, waaraan alle Europese staten alsmede de V.S. kunnen deelnemen, te houden om te spreken over het oprichten van een stelsel van collectieve veiligheid in Europa. Het Sowjet-voorstel was vervat in nota’s, die door minister Molotof r- twee dagen geleden uit Geneve in de Russische hoofdstad terug gekeerd! aan de diplomatieke vertegenwoordigers van de V.S., Engeland en Frankrijk te Moskou werden overhandigd. Wie meent hieruit een poging van de communisten te moeten zien om ook in Europa tot een meer stabiele toestand te komen, heeft het mis. De Russische nota bevat in de hoofdzaken niets nieuws. Tijdens de Berlijnse conferentie heeft Molotof ook al zo’n voorstel gedaan. Het enige doel ervan is: Torpedering van de Europese Defensiegemeenschap en de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie. Dit bleek al overdui delijk uit de commentaren, die uit Washington en Londen werden ont vangen. In Parijs aarzelt men Volgens de nota’s is het wenselijk, dat communistisch China op de con ferentie door een waarnemer wordt vertegenwoordigd. „Het spreekt van zelf, zo wordt gezegd, dat de deelne mende landen aan een dergelijke con ferentie niet alleen de gelegenheid zullen hebben hun mening over de '•oorstelen van de Sowjet-Unie te ge ven, doch ook zelf voorstellen kunnen doen inzake het vraagstuk van het vormen van een collectief verdedi- dngsstelsel.” „De conferentie van Genève heeft aangetoond, dat het overleg tussen belanghebbende staten onder duide lijk omschreven voorwaarden kan leiden tot overeenkomsten welke beantwoorden aan de belangen van hen, die naar vrede en veiligheid streven”. Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90 Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Gü-o 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 1?, Telef 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ROTTERDAM, 24 Juli. Van de twee uit de Rotterdamse strafgevange nis uitgébroken inbrekers is een, de 30-jarige havenarbeider L. K. van Z., door de politie aangehouden. Hij was na zijn ontsnapping naar een huis in Rotterdam-Zuid gegaan. De politie heeft zich gistermiddag voor en achter het pand opgesteld en toen er aan de voordeur werd gebeld, trachtte van Z. aan de achterzijde te ontsnappen. Zon der succes echter, want hij liep in handen van een. rechercheur. De an dere, de 27-jarige W. F. M., is nog op vrije voeten. De politie is van mening, dat hij naar zijn geboortestreek ih Limburg is gegaan om daar te trach ten de grens over te komen. De cellen in de strafgevangenis, waaruit zij ontsnapten, bevinden zich op de tweede étage. M. stond ’s nachts opeens bij van Z. aan de deur en no digde hem uit mee te gaan. Aan deze invitatie werd toen gevolg gegeven. DAT te Utrecht voor het diploma Leraar Lich. Oefe ning M.O. is geslaagd de heer Rien Speelman te Goes. NIEUW DELHI, 26 Juli. India heeft Polen en Canada verzocht om in verband met het toezicht op het be stand in Indó-China spoedig een bij eenkomst van de commissie, die daar toe tijdens de conferentie van Genève is ingesteld te beleggen. Verwacht wordt, dat de eerste commissieverga dering in de hoofdstad van India zal worden gehouden. Zowel Polen als Ca nada zijn bereid in de commissie zit ting te nemen. Wat de wapenstilstand betreft kan nog worden gemeld, dat deze op 27 Juli in Noord-Vietnam ingaat, op 1 Augustus in Midden-Vietnam en op 11 Augustus in Zuid-Vietnam. MAINZ, 26 Juli. Op een onbe waakte overweg in de buurt van Worms is Zaterdag een bus met ar beiders door een trein geramd. Het ge volg was, dat van de 29 inzittenden er 21 onmiddellijk werden gedood, ter wijl vijf zwaar gewonden later in een ziekenhuis overleden. De drie overige inzittenden werden eveneens gewond; twee hunner verkeren in levensgevaar. Tot de slachtoffers behoort ook de chauffeur van de bus. De machinist van de trein kreeg ’n zenuwinstortlng. Reddingsploegen moesten van snij branders gebruik maken om de doden en gewonden uit de volkomen verniel de bus te evrijden. VLISSINGEN, 26 Juli. De gehele Zondagmiddag heeft men aan de mon ding van de Westerschelde gespeurd naar een vliegtuig, dat in het begin van de middag brandend in zee zou zijn gestort. Het reddingwezen, vliegtuigen van de Marine Luchtvaartdienst, twee motorlaunches van de Marine en de kustwacht hebben vergeefs gezocht naar het vliegtuig dat volgens oogge tuigen een grijze kleur had en een blauwe band over de romp. Men achtte het namelijk niet onmogelijk, dat een viermotorige Lincoln-bommenwerper van de Royal Air Force, dat terugkeerde van de oefening „Dividend”, was ver ongelukt. De slotfase van deze oefening speelde namelijk vandaag. Voor zover vast is komen te staan is echter nergens een vliegtuig vermist. De eerste melding kwam van Bres kens. De vuurtorenwachter van Nieu wersluis verklaarde om kwart voor twee van daar gelegerde militairen mededeling te hebben gekregen, dat een vliegtuig brandend in de Wielin gen was gestort. Later kwam de mede deling van een onbekend gebleven schip, dat van Antwerpen kwam geva ren, dat men eveneens een brandend vliegtuig had zien vallen. Het schip wendde de steven en voer naar de plaats des onheils. Men kon echter niets vinden en wendde toen de steven DE BILT, 25 Juli. Veel bewolking met op de meeste plaatsen regen, maar later ook verspreide opklaringen. Veranderlijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 4.51 u., onder 20.41 u. Maan op 1.41 u., onder 19.10 u. Hoogwater Dinsdag 27 Juli: Vlissingen: 11.47 u. 1.89 m., u. m. Terneuzen:12.18 u. 2.09 m., u. m. Wemeldinge: 0.42 u. 1.63 m., 12.26 u. 1.68 m. Zierikzee: 0.23 u. 1.42 m., 13.10 u. 1.46 m. SCHIPHOL, 24 Juli. Om precies zes uur zijn president Coty en zijn echtgenote na het vierdaags statiebe zoek aan ons land per vliegtuig van Schiphol naar Frankrijk teruggekeerd. Anderhalf uur later landde het toestel op de luchthaven van Parijs en ver telde de president de wachtende auto riteiten over de hartelijkheid waarmee hp in Nederland is ontvangen. Harte lijkheid wi.s ook het kenmerk van het atscheid op Schiphol. Koningin Juliana kucte mevrouw Coty en de president schudde langdurig de hand van Prins Bernhard. Een aardig intermezzo vormde nog net voorstellen van de Franse journa listen aan de Koningin. Zij hadden uit bewondering onze Landsvrouwe een raai bouquet orchideeën op Soestdijk aten bezorgen. Daanvooi dankte de koningin hen op Schiphol. In de morgenuren had men een tocht a6*6 „Piet Hein” gemaakt door de msterdamse havens en later over de echt naar Loenen. Daar verliet men net koninklijke jacht en begaf het ge- schap zich naar Soestdijk, waar het ^n,maa^ werd gebruikt. Later op de 3 keerden de gasten met het Ko- v Paar terug naar Amsterdam, vanaf net koninklijk paleis op de Dam Omsti’eeks vijf uur naar Schiphol denï het St; lionplein (bij de lLrhe'!fegrens van de hoofdstad) werd mr .J?!. genomen van burgemeester AUly en een aantal autoriteiten. nt heeft zowel aan de bur- van p Yan Amsterdam als aan die bodpn Ot^rdam enl;ele cheques aange- kopHp’i De geldsbedragen zullen ten “digheiiL1011 aan ^stellingen van wel- alweer geen zomerse dag. En moeder de vrouw maar klagen, dat de was niet- drogen wil. Re genachtig zegt De Bilt, terwijl het Belgische weerbericht spreekt van een laatste depres sie, die regen veroorzaakt. Zij wordt echter gevolgd door lucht van polaire oorsprong. Nu, dan weet U het wel: voorlopig geen vacantie weert j e. BERLIJN, 26 Juli. - De West- berlijnse politie heeft gisteravond meegedeeld, dat zeer spoedig ophel dering kan worden verwacht van de geheimzinnige verdwijning van dr ötto John, hoofd van de West- duitse geheime dienst. Volgens politie heeft zij zeer belangrijke in lichtingen ontvangen. Waarschijnlijk zal een aantal ar restaties worden verricht. De politie wilde niet meedelen, uit welke bron zij haar inlichtingen had ontvangen. In geallieerde kringen in Bonn be staat nog geen zekerheid, aldus berich ten van Zaterdag, of dr John vrijwil lig of gedwongen naar Oost-Berlijn is gegaan. Volgens gegevens van de Westberlijnse inlichtingendienst zou den in Oor Duitsland talrijke arresta ties zijn verricht na John’s aankomst. Onder de gearresteerden zouden zich ook leden van de z.g. Volkskamer be vinden. voor een bespreking met president Ei senhower. Vele Franse politici zouden menen, dat Frankrijk op het Sowjet- voorstel moet ingaan. Overigens ge looft men, dat de nieuwe Russische stap de reeds kleine kansen op aan vaarding van het E.V.G.-verdrag door de Franse Nationale vergadering nog heeft verminderd. In Londen meent men, dat een ver drag als door de Russen voorgesteld, het einde van E.V.G. en Navo zou be tekenen en in Bonn noemde men de voorstellen zonder meer onaanvaard baar, daar de Russiche beogen neutraal en onbewapend Duitsland te scheppen. ’s-GRAVENHAGE, 26 Juli. De formele bijeenkomst van de Neder landse en Indonesische delegaties, waarop de resultaten van de gehouden besprekingen over de opheffing van het Uniestatuut zouden worden onder tekend, is ter elfder ure uitgesteld. Terwijl alle voorbereidingen gereed waren om de ondertekening Zaterdag middag om vier uur te laten doorgaan is van Indonesische zijde om dit uit stel verzocht. De redenen waren, dat het Indonesische kabinet, dat ’s mor gens had vergaderd niet tot een beslis sing was gekomen en dienovereen komstig geen instructies naar Den Haag kon zenden. Het lid van de Indonesische delega tie, Mohammed Yamin is Zaterdag avond per vliegtuig naar Djakarta ver trokken. Verwacht wordt, dat hij daar persoonlijk de situatie zal toelichten. Hij wordt pas eind deze week terug verwacht. In het communiqué, dat werd uitge geven, werd als reden voor het uitstel opgegeven, dat de Indonesische delega tie nog geen volledig contact met de regering in Djakarta heeft kunnen verkrijgen. Wanneer de slotbijeenkomst kan worden gehouden wordt niet meege deeld. De berichten uit Djakarta zijn vrij onduidelijk. Een bericht uit de hoofdstad van Zaterdagmorgen luidde, dat de regering na een vergadering van een uur, nieuwe instructies gezon den had aan de delegatie in Den Haag. De inhoud der instructies werd niet bekend gemaakt. Omstreeks 19 uur des avonds staakte men het zoeken. Het geheimzinnige ge val kon niet uitgezocht worden. Ten slotte kwam een mededeling van een zegsman van het Britse ministerie van Luchtvaart, die verklaarde dat geen vliegtuig van de luchtmacht wordt vermist DAT de oudste leerlingen van de Zondagsschool te Ka- pelle Zaterdag een fietstocht hebben gemaakt naar Cad zand, waar zij zich aan het strand best wisten te verma ken. DAT de heer J. J. v. Wil- legen te Kapelle is geslaagd voor het praktij k-diploma Moderne Bedrijfsadministra tie (M.B.A.). DAT de mandolineclub „De Flierefluiters” te Ka pelle Zaterdagavond een concert op de muziektent heeft gegeven waarvoor de belangstelling bijzonder groot was. vooralsnog raot, omdat zij een dergelijke stap na het bereiken van dc regeling in Indo- China hadden verwacht. De Sowjet-nota’s vormden een ant woord op de Westelijke nota’s van 7 Mei, waarin eerder gedane Russische voorstellen inzake een Europees vei- ligheidsverdrag waren verworpen. In deze voorstellen van 31 Maart j.l. had de Sowjet-Unie zich ook bereid verklaard tot toetreding tot het Noord- Atlantische Verdrag. COMMENTAAR Amerikaanse functionarissen heb ben reed onomwonden gezegd, dat het Russische voorstel voor een der gelijke conferentie opnieuw van de hand zal worden gewezen. Er zal echter eerst overleg worden gepleegd met Engeland en Frankrijk. Natuur lijk zal het stuk in de Westelijke hoofdsteden nauwlettend worden be studeerd; De Franse premier, Mendes France, heeft met enkele deskundigen de nota besproken. Naar verluidt zou hij, als hij het de moeite waard zou achten te trachten de Ver. Staten over te halen om aan de conferentie als door de Sowjet-Unie voorgesteld, deel te ne men, wellicht naar Washington vliegen UTRECHT, 25 Juli. De Katholieke Werkgemeenschap in de Par tij van de Arbeid is van mening, dat van een overgang naar de Katho lieke Volkspartij geen sprake kan zijn. Deze beslissing werd genomen tijdens een algemene vergadering van de K.W.G., vandaag te Utrecht gehouden, waar men zich diepgaand en ernstig heeft beraden met name over die gedeelten van het mandement der bisschoppen, waar het gaat over de doorbraak en de Partij van de Arbeid. Volgens een uitgegeven communiqué vond dit beraad plaats in het bij alle aanwezigen levend besef van een innige verbondenheid met de kerk en van een naar vele zijden bijzonder zware verantwoordelijkheid.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1