[311 van w M Nieuws uit de Provincie. Gemeenteraad discussieerde over de plaats van het sportveld Van markt en veiling rTli"’’l' llllihll .4 1 J Verjaardagsritje in gestolen auto Strafvervolging als resultaat. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN u il ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Zaterdag 24 Juli 1954 St. Annaland en de herverkaveling LL van onze Opbouwende ARTSENDIENST. I Problemen rond Zeeuwse aardbeienteelt Waar zijn Onderwerp van bespreking op vergadering van aardbeien kwekers. 8ORSSELE Zeeuws voetbalparlement komt bijeen. Middelburg. Benoeming. Zwem- en Poloclub te Axel opgericht. lil iddenstanc COLIJNSPLAAT ‘Uil I 1 Muziektent blijft eigendom van de gemeente HEINKENSZAND KAPELLE KRUIN IN GEN OOSTKAPELLE OOSTERLAND OV EZANDE POORTVLIET ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK ST. PHILIPSLAND STAVEN ISSE Heropening Merison’s Ijzerhandel te Goes. WEMELDINGE ZONNEMAIRE ZOUTELANDE Vlissingen. Waterstand in binnenhaven- gebied zal worden verhoogd. Goes Ds Strating blijft voor Goes behouden. AXEL Beslissingswedstrijd in Zomeravondcompetitie. apotheken. Zondagsdienst Dierenartsen gen^^ï^dagmiddag tot Maandagmor- in .Practijk van de dierenartsen romen eveland worden waarge- WAT VALT ER TE BELEVEN? [HHIIH IIIIIIII EEBDHHi o vloog ineens de lijk hervat. i 100Ï4 71 83% nachtrecepten: 209% gen 368 Joh. 16% O MUZIEKTENT. Nadat de voorzitter had medege deeld, dat tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school was benoemd mej. de Rooij, stelde de heer Dorst voor de muziektent te schenken aan de mu ziekvereniging „Accelerando”. In ver band hiermee deelde de voorzitter me de, dat de muziekvereniging subsidie zal moeten aanvragen, wanneer deze vereniging zelf de tent in onderhoud heeft. De voorzitter zag dan ook liever, Na een onderbreking van bijna twee weken is gistermiddag in het bedrijf van de commanditaire vennootschap 477% 439% 438 310 228% 268 298 153% 200 178 240% 99% 95% Kon. Boot K. Paketv. 139% 132 146% 185 62% 47L 135 59 167 94 130 1846 25 82% 58 79% 7% In de v°lgende avond- e Van der C S 22% 16% 99% 95 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. 69% 162% 188% 138 105% 146% 18 37% 39% 73 62% 91L 79% 7% 43% 84% 60% 34% 53% 24% 95 62% 83 59% 93% 19% 25% 6 Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank naalkade. Gedurende de feestdagen zal een miniatuur-personentrein rijden door de versierde en verlichte straten, alsme de naar de feestterreinen. Vernieling. Bij de heer Van W, heeft een hond enkele kippen en een eend doodgebeten. Het dier liet zich gelukkig gemakkelijk grijpen. Het werd voorlopig maar even in het konijnenhok gezet. De eigenaar van de hond zal de schade ver goeden. GOES, 23 Juli. De jaarlijkse algemene' vergadering van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. wordt dit jaar gehouden op Zaterdag 28 Augustus in café-restaurant Wöhler te Middelburg. De agenda ver meldt o.m. de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heren A. Imanse, J. Bom en F. H. A. G. Ivens, die allen herkiesbaar zijn. Ook de Commissie van Beroep en de Financiële Commissie moeten herkozen worden. Naast de gewone agenda-punten zal ook nog worden gesproken over een re organisatie van de competitie. De Oostkust Serbadjadi Holl. A. lijn 60% 192 196% 196 127% 128% 107 Mej. J, M. J. van Riet is benoemd tot lerares aan de landbouwhuishoud- school te Zaltbommel. 307 228% 264% 168% 169% 363% 367% W. Fijenoord 209 - 430 Bilit. II rubr. 365 469% 477% 471 434 GOES, 23 Juli. In Axel bestonden reeds geruime tijd plannen om tot we deroprichting van de zwem- en poloclub te komen. Thans hebben deze plannen vastere vorm aangenomen en reeds gaven zich 19 leden op. Men is voornemens, om nog deze zomer enkele wedstrijden te spelen. Met de training is reeds een aan vang gemaakt. Bilit. J rubr. Dordt. Petr. Dito, pref. Kon. Olie kwam deze dagen de auto van de heer Dito, ondera. 433 h Verkeersexamen. Leerlingen der open bare en van de christelijke nationale scholen (resp. 16 en 38 jongens en meis jes) hebben met goed gevolg verkeers examen afgelegd. Allen kregen het di ploma. Aanbesteding. De volgende aannemers schreven in voor de bouw van een kan toor met woning der Coöp. Boerenleen bank: Slotema, Wissekerke f 49.892; De Kok, Vlissingen f 50.585; Gebr. Schrijver, u^w‘ Goes f 51.911; Wisse-Bosschaart, Wol- “f,2 phaartsdijk f 51.721; De Herder, Wol- phaartsdijk f 51.300; Gebr. Kieviet, Colijns- plaat f 49.543; C. J. Anemaet, Colijns- plaat f 48.805. De gunning werd aange houden. BUSSUM, 23 Juli. Twee jongens van 17 jaar, waarvan één toevallig jarig was, hebben dezer dagen in Bussum een auto gestolen. De eigenaar ging met twee agenten in een andere wagen op onderzoek uit en kon de auto in een buitenwijk van Hilversum achterhalen. Het gelukte hun de be stuurder te beletten verder te rijden, omdat de eigenaar na veel moeite kans zag hem bij zijn haren te grijpen. Ook de tweede jongeman, die zich hevig verzette, kon worden gegrepen. Het avontuur blijkt thans voor één der jongens ernstige gevolgen te heb ben. Uit een onderzoek is nl. gebleken, dat liet tweetal enige maanden gele den ook een auto in Bussum heeft weggenomen en daarmede door de Naardense buitenwijken is gaan rij den. Toen twee politie-agenten door midden op de weg te gaan staan hen wilden dwingen te stoppen, hadden de jongens vol gas gegeven en waren recht op de agenten ingereden. Slechts door snel opzij te springen hebben deze zich kunnen redden. I KAPELLE, 23 Juli. Maandag '26 Juli a.s. om acht uur zal in hotel „De Zwaan”, te Kapelle een vergadering wordën gehoü- deri van aardbeienkwekers. Hier zal ge sproken worden over de verschillende problemen rond de Zeeuwse aardbeien teelt. Sprekers zijn de heren J. Burger te Wemeldinge, A. van Oosten te Kapelle, hoofdassistent van de rijkstuinbouwvoijr- lichtingsdienst; A. D. Snoep, Directeur van de veiling te Kapelle, terwijl.de rijkstuinbouwconsulent ir J. J. van Hen- nik een samenvatting zal geven. Speciaal zal aandacht worden geschon ken aan de zomerbeplanting en teelt voor Tieleman en Dros te Leiden gedeelte- verse consumptie. GROTE VAART. ALMKERK 22 v. Aden n. Suez. ALTAIR 22 v. Santos n. Montevideo. ANNENKERK 22 v. Genua n.. Marseille. ARENDSKERK 23 té Napels. ARNEDIJK 23 te Bremen. AVERDIJK 23 te Antwerpen; pROOTEKERK 23 v; Genua n. Marseille. LAAGKERK 23 te Rotterdam. LISSEKERK 22 v. A’dam n. Basrah. LAURENSKERK p. 22 Djeddah n. Aden. LEKKERKERK 23 te Aden; LEUVEKERK v. Karachi n.. Bombay. SCHIEDIJK 22 te Havanna, SOMMELSDIJK 21 te Boston. - geen subsidie worden verleend. WINKELSLUITING. Omtrent de winkelsluiting werd op nieuw advies gevraagd aan de Kamer van Koophandel, teneinde een veror dening ter goedkeuring aan de Kroon voor té leggen. Van April tot en met September wil men de winkels gedu rende de eerste vier werkdagen open houden tot 7 uur; op Vrijdagen tot 9 uur en op Zaterdagen tót 6 uur. De Vrijdagavond wil men aangemerkt zien als koopavond. Voorde kappers winkels wil men in de zomermaanden dezelfde sluiting als de winkels en ge durende de wintermaanden (October tot en met Maart) sluiting om half ze ven. Aan het begin van dé vergadering heeft de voorzitter het oudste raads lid, wethouder Goedegebuure, geluk gewenst mét diens 80ste verjaardag. Namens het gemeentebestuur en het -personeel werd de jarige die veel lof werd toegezwaaid een kist si garen aangeboden. gebruik. Dit onderwerp kwam ook aan hét eind van de vergadering ter sprake, toen de heren Ir Krijger en Massink van het Bureau Uitvoering Herverka veling een en ander over de herverka veling toelichtten. Ir Krijger onder streepte het argument' van de sub commissie, n.l. cultuurgrondbesparing. Wel kan er de consequentie aan vast zitten, dat indien men hierop niet in gaat, de agrarische commissie moet ad viseren geen compensatie van de grond, te verlenen. De voorzitter was de mening toege daan, dat de ligging van het sportter rein op de karrévelden in elk geval minder gunstig zou zijn, temeer, daar er in de toekomst van de huidige plaats iets moois te maken is, nu daar in de buurt de nieuwe school kómt en het speelterrein daar dus ook dichtbij komt te liggen. Wethouder Moerland was voorstander van overplaatsing van- het sportterrein naar de karrevelden, tenminste als dit ten koste van de compensatie zou moeten. De heer Stols kon zich met de laatste spreker niet verenigen. Ir Krijger zei tenslotte, dat het mo gelijk minder ideaal is, maar dat in St. Annaland nu eenmaal erg moeilijk zal worden om tot sanering te komen. Het is dus wel duidelijk, dat elke vierkante meter grond, die gespaard kan wor den, meetelt. Hierna informeerde de voorzitter of er al een oplossing is voor het indijken van de schorren benoorden de Joanna Maria en Van Haaf tenpolder. Ir Krij ger antwoordde, dat dit nog in studie is. Hij achtte het voorts onwaarschijn lijk, dat van de zijde van de herverka veling iets zal worden gedaan aan het kwetsbare punt op de Haven (achter het tonhuis). In de raadsvergadering van St. Annaland werd een schrijven van het Bureau Tholen van de herverkavelingscommissie behandeld. Hierin werd medegedeeld, dat volgens de commissie bouwterreinen het Zuid-Oostelijke gedeelte van het uitbreidingsplan van de gemeente voor toepassing van de compensatieregeling in aanmerking komt. De agrarische subcommissie kwam met betrekking tot de ligging van het sportterrein tot de conclusie, dat ver plaatsing daarvan mogelijk Is naar de Suzannapolder (de zgn. karreveldèn in het Nieuwlandje). Hier zal namelijk door de herverkaveling t.z.t. een zand- depót worden gespoten. Om goede cultuugrond te sparen komt het deze com missie gewenst voor een stuk van de genoemde karrevelden als plaats voor het sportterrein te kiezen. Hierdoor zou het thans voor sportterrein gereser veerde gedeelte op het uitbreidingsplan beschikbaar blijven voor agrarisch Ouden van dagen op stap. Onder lei ding van burgemeester. Derckx zijn de ouden van dagen een dagje uit geweest naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Des avonds werden zij opgewacht door het muziek- corps, dat de oudjes naar het gemeente huis begeleide, waar de burgemeester een paar woorden sprak en een rondedansje werd gemaakt. De raad komt bijeen. Op Dinsdag 27 Juli a.s. half acht hoopt de raad bijeen te komen. Op de agenda staat o.a. benoe ming van een onderwijzeres aan de o.l. school te Kapelle (dorp). Bestrating Hoogte en Haaimeet te Schore; voorstel tot aankoop van gedeelte boomgaard van de heer H. P. Ganseman; voorstel tot aan schaffing van nieuwe vuilnisauto met roltrommel in samenwerking met andere gemeenten. Uitreiking. Woensdagmorgen zijn 300 hennen en 10 biggen uitgereikt aan de rampslachtoffers. Het was een gift van de afdeling Beekbergen van het comité Apeldoorn helpt Kruiningen. Reeds eer der werden door de afdeling Uddel en kele honderden jonge hennen afgeleverd. Reis ouden van dagen. Donderdag zijn de ouden van dagen naar België geweest. Zij reden langs de kustplaatsen en bezoch ten ook Brugge. „Crescendo” was 's- avonds present voor een muzikaal wel kom. De heer G. Geertse dankte voor de prettige tocht. Gedenkteken. De huis-aan-huis-collecte, die tot doel had een gedenkteken te I plaatsen op de graven van de rampslacht offers heeft de mooie som van f 1700. opgebracht. Reeds zijn stappen onderno men om zo vlug mogelijk dit gedenkte ken te doen vervaardigen. Uitreiking diploma’s. Aan de Land- bouwhuishoudschool zijn weer de diplo ma’s uitgereikt. Mej. A. Goense slaagde voor enkel naaidiploma. De dames S. Dekker, J. Goense, A. v. Oosten, L. v. I Oosten en J. Poelman behaalden het en- I kei huishouddiploma. Huishoud- en naai-1 diploma ontvingen G. Bakker, C. Boon man, M. v. Boven, M. Drijdijk, A. Hoffius, P. de Jonge, C. M. Knopjes, C. J. Maat, I J. M. de Muijnck, C. Priem, M. Ruster, I A. Servaas, M. van ’t Veer, C. Vermue, I W. Versluijs en J. Westerweele. 1 Burg. Stand. Geboren; Jan, z.v. P. Poot éh C. Potter; Janny A., d.v. J. A. Elen- baas en C. van der Male. Ondertrouwd; C. P. Bolier, 24 j. te Scherpenisse en G. Hartog, 21 j.; A. An- driesse, 25 j. en J. G. Uijl, 22 j. Overleden: J. P. van Tiggele, 63 j., e.v. J. C. van de Velde; C. Kurink, 84 j., e.v. J. Geluk. Afscheid mej. Kalle. Mej. Kalle, die de School met den Bijbel heeft omgewis- Seld voor het huwelijksbootje, is door de kinderen en het onderwijzend personeel een hartelijk afscheid geboden. Zij mocht .vele geschenken in ontvangst nemen. Men ziet haar node gaan. Naar Canada. Met de „Johan van Ol- denbarnevelt” zijn naar Canada vertrok ken, het gezin C. Jansen-op den Brouw en een familielid. Oudjes op stap. De ouden van dagen uit deze gemeente hebben met auto’s I een fijne rondrit over Walcheren ge maakt waarbij zij uiteraard een bezoek I brachten aan de miniatuur. Om half elf keerden zij huiswaarts waar de muziek vereniging „Concordia” hen opwachtte. en zr Hofmann maakten deze reis mee. In de sloot. Van de wal in de sloot) GOES, 23 Juli. Merison’s Ijzer handel C.V. heeft het pand aan de Lange Vorststraat 37 een nieuw aan zien gegeven door de gevel te laten vernieuwen en de etalage, die eerst slechts DA meter diep was tot de dub bele oppervlakte te laten vergroten. Daarmee heeft men niet alleen een beter aanzien aan deze zaak gegeven, <loch bovendien door een ruime toe passing van het moderne bouw systeem, dat glas, glas en nog eens glas voorschrijft, de étalagekijkende bezoekers de kans geboden ook een kijkje in de winkel te nemen, die eveneens gemoderniseerd is. Vandaag werd deze zaak heropend, waarbij de heer Merison in een korte toespraak tot genodigden en personeel wees op de groei van de zaak, die steeds weer noopt tot nieuwe maat regelen. Hij ontving vele gelukwensen en de met bloemen versierde zaak be wees, dat zakenrelaties deze groei met welgevallen zien. j Langejan terecht. De wagen werd be stuurd door mevr. Langejan, die dit on gelukje had bij het achteruitrijden. Teraardebestelling. Donderdag had de teraardebestelling plaats van wijlen de heer J. van Elsacker. Bij monde van de ouderling J. Hoogerheide werd het plot seling verscheiden van de overledene ge schetst. „De droeve mare ging als een schok door de gemeente”. Met deze woor den richtte spreker zich tot mevr. El sacker, daarmee uiting gevend aan het medeleven van de gemeente. Ds J. van der Leek, ging daarna breedvoerig in op de broosheid van het leven en richtte ver- volgens woorden van troost tot de nabe- I staanden van de overledene. Nadat de predikant het „Onze Vader" had gebeden bracht een broeder van de overledene dank voor de laatste eer, die velen de overledene hadden bewezen. Ouderavond Chr. School. In de Chr. School te Wemeldinge hebben twaalf kin- deren afscheid genomen op een ouder- r avond, waarin ouders en familieleden het schoolwerk konden bezichtigen. Het hoofd der school bood hen een getuig schrift aan en sprak hen toe. De heer Philipse vertoonde een schoolfilm. Ds v. leperen sprak namens de kinderen en namens het schoolbestuur woorden van waardering voor het genoten onderwijs. Bezoek uit Frankrijk. In de laatstge houden raadsvergadering heeft de voor zitter, burgemeester H. J. Roelvink, me degedeeld, dat binnenkort een omvang rijk gezelschap uit Algrange (Frankrijk) de gemeente met een bezoek zal vereren. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen hebben een tocht gemaakt naar „De Efteling”, waar zij veel hebben ge noten in dit prachtige sprookjesbos. Bij hun terugkomst werden ze door de mu ziekvereniging op hartelijke wijze ver welkomd. De heer J. van Keulen sprak een woord van dank tot de organisatoren. Vooral van de zijde van de badgasten trok deze ontvangst veel belangstelling. A.K.U. Bergh’s J. Berkel’s Pat. Calvé Delft Foker Gelder Zonen 240 K. Hoogovens 217% 222 Ned. Ford Ned. Kabelf. Phil. Gloeil. Do 6%c.p.w. Unilever maar«feeds in een wrak van een huis... .ik....” „Wat.vloog ineens de tovenaarskraai op. „Wat hoor ik jullie zeggen? Bestaat de tovenaar niet meer?” „Nee”, legde Pieter uit. „Je baas is in een aap veranderd en doet op het ogenblik niets anders dan rennen, rennen en nog eens rennen!” „Als dat waar is!’’ verklaarde de kraai nadenkend.’„Als dat waar is dan ziet het er voor de Baron goed uit.'In welke richting is de tovenaar weggerend?” „In Noord- Oostelijke richting!” verklaarde de Barop. De kraai dacht nog even na en sprak toen: „Dan. kunnen jullie over twee uurwat beleven!” SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Moeara Enim 783% A’dma Rubber 94 Band. Rubb. 129 leli B. Rubber Kend. Lemb. 62 D. J. Rubber 47L 135 58% 163 K. J. C. Pktv. 137% 140% 140 K. Rott. Lloy 129% N. Sch. Unie 143% Om. Sch. vrt. 184 St.v.Mij. Ned. 149% 152% 128% 54% 74% 20% MIDDELBURG, 23 Juli. Ten be hoeve van de tewaterlating van een bij de N.V. Kon. Mij „De Schelde” te Vlissingen in aanbouw zijnd tankschip zal de waterstand in het binnenhaven- gebied aldaar tijdelijk moeten worden verhoogd tot 1.20 m. N.A.P. In verband daarmede zal de scheep vaart door de binnenkeer- en schut sluis te Vlissingen zijn gestremd van 30 Juli 1954, te ongeveer 11.30 uur, tot 31 Juli 1954, te ongeveer 18 uur. De normale stremming vóór en na hoog water van de scheepvaart door voornoemde sluis op 3 Augustus 1954 zal duren tot ongeveer 22 uur. 127% 53% 74 Vorstenlanden 20% Deli B. Mij. Dell Mij. Senembah 107 108% Müller Co. 203% 204 207% 207% 60% 192 Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 Invest. Certif. 100% 100% Ned. 1962-64C. 100% Groot. 1946 98% C. H. I.Bk. 69% Nat. H.bank 166% Ned. H. MÜ- 185 238% 237% 298 155 200 179 Geruime tijd hebben geruchten de ronde gedaan, dat ds H. M. Strating, Ned. Herv. predikant, zou worden be noemd tot gedelegeerde voor het pro vinciaal kerkewerk en dat hij in die functie niet meer geordend predikant van Goes zou zijn. Na allerlei bespre kingen bleek het echter niet gewenst, dat deze functie vooralsnog zou wor den gecreëerd. Conform het landelijk commissariaat zal allereerst ook een provinciaal commissariaat voor cultu reel en maatschappelijk werk worden ingesteld, dat in overleg met de prov. kerkvergadering zal uitmaken of een gedelegeerde zal worden aangesteld. Intussen heeft ds Strating gemeend zich niet meer voor deze functie be schikbaar te moeten stellen, zodat hij volledig predikant van Goes blijft. Route optocht. Op de tweede bevrij- dingsfeestdag zal de allegorische optocht de volgende route afleggen: Crijnsen-, straat, Bankert-, Evertsen-, Walstraat, Markt, West-, Noord-, Nieuw-, Stations straat, Singelweg, Irene-, Wilhelmina-, cu-r;ttiixx r>,.xi_ dat de tent eigendom van de gebeen te bleef. Na enige discussie werd het voorstel-Dorst in stemming gebracht en verworpen. De heren Moerland en den Engelsman ondersteunden het voorstel. Het voorstel pm aan de Stichting 1940-’45 een subsidie te verlenen van f25 per jaar werd met de stemmen van de heren 'Stols, Géluk én Ridderhof té gen aangenomen. Aan de Chr. Stich ting voor School en Beroepskeuze zal GOES, 23 Juli. In het rayon Goes van de zomeravondcompetitie zijn nu alle wedstrijden gespeeld. De Goes-veteranen en Ford S.C. zijn met 13 punten samen op de eerste plaats geëindigd, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk is. De ze wordt Maandagavond om 7 uur ge speeld op het gemeentelijk sportterrein te Goes. KAPELLE, 23 Juli. Export- en Industrie veiling: Jucunda I en II 111, Frambozen A en B in kratten 128.80 —132.20, afw. in kratten 90, in tubs 88.30, Rode bessen II 58.2Ö, afw. 54.90, Duitse Zure II 58.10, afw. 58.3060.10, Zwarte bessen II 158.10, Zure Morel len A en B 60.95, C 39.20, Dubb. Princ.bonen z. dr. 110.60. Gewone veiling: 64128, Markiezen De practjjk van de artsen is Zondag as. als volgt geregeld: Middelburg: J. C. Peeck, Lange Viele 49, telef. 2637; Vlis singen: L. P. Boone, Badhuisstraat 24, telef. 2950; Goes; H. Doeleman, Oostsingel 118, telef. 2391; Borssele, Driewegen, ’s- Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kievit, Borssele, telef. K 1105—203 voor dokter Gelderblom en W. H. C. J. Lucas uyckx, Werrie 16, ’s-Heerenhoek voor dokter Folmer; ’s-Heer Arendskerke, Hemkenszand en Wolfaartsdjjk: A. J. xonnevylle, Dorpsstraat E 141, ’s-Heer rendskerke, telef. K 1106202; Kapelle- öv±a«v, .jmgeweg, nene-, witnemixiia-, lezellnge, Kloetinge en Wemeldinge: E. Stations-, Prins Hendrikstraat, Buthdijk, U Facee-Schaeffer, Kapelle-Biezelinge Oudewijk, West-, Oranje-, Zeestraat, Ka- wlef. K 1102-260; Oostkapelle, Seroos- —"n—-- _er 8 en Veere: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Vostkapelle, telef..K 1188-276; Koude- «rxe, Westkapelle en Zoutelande: H. Duinweg 59, telef. K 1186—282; ekenskerke: de practijk van dokter Knl~wordt waargenomen door dokter v. tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Ku^’X0Smeer en St Philipsland: A. J- v““‘' Jul1' K"J' week van 24—31 Juli zullen de aPotheken geopend zijn voor en nachtrecepten: Middelburg: WaïstX^rS.t:, ,VHssinSen: Plinsinga, aat 54, telef. 2010; Goes: La Porte. ‘n6 talef0IirJo11’ Klaassen, Heinkens- JS1}06-288 en A- A- Eh:er- own, telef, K 1100-2233. Aardbeien 69163, Kruisbessen 23 48, Frankenthalers 227234, Pruimen per stuk..5—16, Frambozen per doos 12—45, per kg 84123, Kastomaten A 4262, B 3056, C 3440, Markiezen 74—96, Hollanders 2869, Netmeloe- nen 91107, Peren: West Fries 31- 59, Ptuimen. per kg 106117. Groenten: Sla 2.508, Kaskomkom mers A 818, B 8—15, C 810, per kg 811, Boskroten 612, Augurken C 43, Tuinbonen 1832, Dubb. Prin- cessen 133143, Saxa’s 116, Zilver- uien 2944, Doperwten 1768, Kro ten per kg 1221, Bloemkool A 40 72, B 15—44, C 11—21, Snijbonen 74 —128, Bospeen 21—49, Hode kool 6 13, Savoyekool 3140, Postelein 47 56, Waspeen 3046, Andijvie 720, Rabarber 614, Bosuien 1217, Wa genaars 109122, Spinazie 1037, Bosselderie 26. KRABBENDIJKE, 23 Juli. Rode bessen 46, Kruisbessen rijp 36, Early Laxton 2877, Yellovz val 25, Wage naarsbonen 57, Dubb. Princessebonen 64—91. BERGEN OP ZQOM, 23 Juli. Andijvie 1726, Bloemkool AA 33 66, A 37—56, B 20—40, Bospeen 34— 48, Waspeen 3654, Sla 2%4%, Kroten 610, Stamboon dubbele Prin- cessen 81—1.15, Snijbonen 841.48, Peulen 99, Erwten 3858, Krombek- ken 7694, Rabarber 410, Savoye kool 1421, Tomaten 4367, Tuinbo nen 2637, Komkommers 2035, Rode kool 13—18, Witte'kool 14, Prei 5668, Aardappelen 613. Kersen 5487, Kaspruim 712, Kas perzik 1638, Rode bessen 581.20, Zwarte bessen 1.27, Frambozen 90 1.55, Kruisbessen 3856, Early Lax ton 751.01. Appelen: Yellow Trans parant 3764. Peren: Oomskinde- ren 2040, J. Baasjes 3837. Me loen 5784. TERNEUZEN, 23 Juli. Sla 3.50 7.20 per 100 st. Bloemkool A 49 67, B 33—51, C 1820, Groene kom kommers A 25, B 22—25, C 16—24, Meloenen 3551, alles per stuk. Sel derij 36, Peen 2330, Kroten 9 12, Uien 519, alles per bos. Eerste lingen 8—10.20, I 8—9.70, II 5—7, Bin tjes 6.1010, Eigenheimers 79.70, Andijvie 625, Princ. bonen 1.14 1.20, Wagenaars 90—1.06, Saxa 1.07 1.13, Doperwten 5056, Kroten 5—12, Rode kool 915, Sav. kool 27-30, Rabarber 1718, 'Tomaten: bonken 56, A 39—57, B 46—56, C 30—49, Aard beien: Jucunda 114, Rode bessen: Pro lific 6699, Duitse Zure 7378, Kruis bessen rijp 3051, Witte bessen 39, Pruimen: Orangepruimen 1259. ST. ANNALAND, 23 Juli. Eigen heimers gew. 811.65, bonken 7.50, drielingen 4.506.07, Doré gew. 11.50, Bintjes gew. 8.498.53, alles per 100 kg. Aanvoer 105 ton. SCHERPENISSE, 23 Juli. Eigen heimers gew. 7.5110.32, drielingen 4.51, Doré gew. 11.5013.21, alles per 100 kg. Aanvoer 32 ton. SINT MAARTENSDIJK, 22 Juli. Doré I 18.5013.20; Koopm. Blauwe 11.90; Ei genheimers 10.40—10.10; Bintjes 9.20, bon ken 9.90; Eigenheimers bonken 7.30, drie lingen 46. Alles per 100 kg. Aanvoer 1000 kisten. THOLEN, 23 Juli. Eerstelingen bonken 11.16, gew. 10.17, poters 7.73, kriel 3.85; Doré bonken 8.04, gew. 13.71; Witte Ei genheimers gew. 9.3110.70; Bintjes gew. 7.50 Alles per 100 kg. Aanvoer 20 ton. VISMIJN. VEERE, 23 Juli. 1488 kg export- garnalen 1.211.82, 8 kg schar 33, 16 kg bot 16, 361 kg tong 85—2.35, 29 kg rog 22—31, 3 kg kreeft 3.0513.98, 21 kg schol 1835. Meneer de Baron die, zo als we gemerkt hebben, toch niet al te vlug van be grip was, snapte er dit keer ook weer niets van. Hij stond tenminste' nog steeds naar de plaats te staren waar hét tweetal zojuist aan de horizon was verdwenen.Toen Pieter hem alweer achter zich aan trok, terug in de rich- ting van het kastéél. „Kom!” riep hij. ,|We Jnoeten naar die opgesloten tovenaars kraai gaan kijken.... wie weet wat dat beest ondertussen aan het uitspokën is!” Nu, dat viel mee, want toen ze een half uurtje later de kelder van het kasteel weer instormden zat de kraai nog steeds veilig opgesloten in de cel. ■'„Gelukkig!” hijgde Pieter, „hier is 'tenminste alles nog hetzelfde. Nou, meneer de Baron, U kunt vannacht toch rustig gaan slapen hoor. De tovenaar bestaat niet meer en Uw broer rent steeds verder hier Vandaan!!” „Ja, ja”, antwoordde meneer de Baron, „dat is fijn, maar ondertussen ^it iknog Kersen: Klerken 64—83, Krieken 5391, Hedelfinger 87, Zure Morel len; 2675, Vleeskersen 5860, Abee- se de Mouland 5758, Vroege van Werder 59, Morellen 6465, Rode Blanche 56, Zuurtjes 61, Wilhelmina- kers 53, Zwarte Blanche 58, Perziken 37%, Frambozen: Mailing Promi se 128—229, Pruissen 120192, Hornet 118150, Kruisbessen 1568, Rode bessen 6095, Witte bessen 36, Prui men: Oranjepruimen 2054, Early Laxton 2497, Ruth Gerstetter 24 70, Yellow Transparante A 8183, B 79—82, BC 68—78, I fijn 54—77, I gr. —73—76, K 38—47, F 24—40, val 7—24. Groenten: Aardappelen, grote 8 8.30, bonken 8, drielingen 5%6%, kriel 45, Kropsla 47, Bloemkool 929, Saxasbonen 75, Dubb. Princ. bonen 78102, Tuinbonen 16, Kom kommers 8—13, Boskroten 15, Savoye kool 1926, Bospeen 3639, Waspeen 40, Rabarber 6!48, Bosselderij 4 5%, Doperwten 38—41, Bosuien 16, Snijbiet 15, Andijvie 28. GOES, 23 Juli. Export- en Industrie- veiling. Zwarte Bessen I 148, II 121; Rode Bessen C 54.30; Duitse Zure F 59.10; Frambozen in kratten 128.20. Gewone vei ling. Rode Bessen B 8090; Kruisbessen II 3444, afw. 2225; Druiven 210250; Perziken 1423; Klerken B 7395 C 56 72; Krieken B 6172; Oranje pruimen II 3740, F 12; Ruth Gestetner I 4659, II 2843; Earley Laxton I 4983, F 30 57; Tollenaars 2442. Groenten. Bloem kool A II 73, B I 29, Afw. 19—62; Kom kommers A I 1420, A II 1617, B I 11— 15; Kropsla A I 6, A II 5; Tomaten A 53 59, B 4658, C 4250; Dubb. pr. bonen 83103; Stamsnijbonen 85; Saxa bonen 7888; Wortelen 40; Kroten 815; Uien 58; Gr. Sav. kool 1726; Rode kool 9 13; Doperwten 4852; Andijvie 2629; Meloenen 7682; Selderij 46; Zilver- uien 37; Eerstelingen 79. MIDDELBURG, 23 Juli. Aard appelen bonken 8—9.60, grote 810.10, drieling 4640, kriel 34.40. Aan voer 70 ton. Bintjes bonken 810, grote 740, Doré bonken 8—9, grote 810, BI. Eigenheimers grote 11. Fruit: Witte bessen 534, Perziken per stuk 1335, Rode bessen 30105, Overz. Gas 137 Born. Sumat. 106 Internatio 146 Am. Radiator 17% Am. Smelting 36% Anae. Copper 38% Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Hudson Motor Intern. Nickel 43% Kennecott Nash Kelvin. Rep. Steel 59% Stand. Brands 34% U.S. Steel 51% North A. Co. 24% Cities Service 94% Cont. Oil Midcont. Oil Phil. Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York C. Pennsylvania

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 7