van PLAKKEBORD Z. L* M.-Commissie gaat problemen omschakeling bestuderen» Mulo-examens ^4 Over twee jaar heeft Goes twee nieuwe Nijverheidsscholen ’T ZEEUWSE ’T SPIEGELTJE grabbelton Leerlingen Technische- en Machinistenschool ontvingen diploma ÖAAYENS UW OPTICIEN De heer Anth. de Wilde benoemd tot dijkgraaf Overgang van akkerbouivbedrijf op gemengd bedrijf niet eenvoudig Zeeuwse Polder- en W aterschappen Coördinatie van onderlinge hagelverzekeringen is zeer gewenst. Groot aantal aanmeldingen voor nieuwe cursus Leerlingen huishoud- en ambachtsschool ontvingen gisteren het diploma Oefening „Haul” is druk op gang ZEEUWSCH DAGBLAD NAGEKOMEN ADVERTENTIE EEN HERENPOLSHORLOGE. IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND BEROEPINGSWERK Ned. Herv. Kerk. Vergadering Ingelanden te St. Annaland. L.J.G.-activiteiten in nieuwe seizoen. Ook Tholen heeft een toga. Ir Dibbits spreekt over Drie-eilandenplan. Melk wordt een cent duurder. Z.-Vl. Tramweg Mij N.V» Aanbod tot inkoop obligatiën Uitreiking in Middelburgse Concert- en Gehoorzaal Saboteurs vernietigden enkele patrouillevaartuigen <2^ Zaterdag 24 Juli 1954 pagina 2 BI wel Ingezonden Mededeling (Adv.). ffi A J te C. de VERLOREN tussen Yerseke en Bors- sele via ’s-Gravenpolder: nieuwe ambachtsschool verrezen zul len zijn. guldens ontbijt- sparen een Tegen beloning terug te bezorgen bij J. KOSTER, Zanddijk 4 te Yerseke. WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL K 1800- 117680 R’DAM be ten Ingezonden Mededeling (adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 Deze aanbieding is alléén bedoeld voor onze en U kunt het bestellen voor Beroepen te Bleskensgraaf A-:j- T ---- te Rotterdam. Aangenomen naar Almelo, J. Vuyst te Welsum. Geref. Kerken. Aangenomen naar Reitsum, J. Snel, cand. te Hilversum. Geref. Kerken (Art. 31). Beroepen te Hourton (Canada), H. Bouma te Assen. de eerste week van Septem ber zal weer een provinciale ploegwedstrijd worden ge houden. Er komt ook een wedstrijd in tuinaanleg. Een commissie van Z.L.M.-leden zal deze organiseren. Ten slotte zal de L.J.G. alle me dewerking verlenen om de inzameling voor verplaatste personen te doen slagen. Elk bestuurslid begon met het nemen van 100 loten. postorderkfanten aan van een Beroepen te Bleskensgraaf en Arnemuiden, J. C. Schuurman, cand. VEE OP SCHOUWEN- DUIVELAND. Men voelde het als zeer onbevredi gend, dat voor het vee op Schouwen- Duiveland, dat aan de regering werd overgedragen, thans bedragen geboekt staan, waarover geen rente wordt ver goed. Hierdoor neemt de kans, dat velen gebruik zullen maken van de regeling, dat vee in nature t.z.t. kan 'worden terugverlangd, aanzienlijk af, hetgeen niet in het belang van de vee stapel op het eiland is. Voorts was men ernstig ongerust over de vaststelling van de vergoedin gen voor weiland, aangezien dit jaar ST. ANNALAND, 23 Juli. In de buitengewone vergadering van de In gelanden werd in de vacature van dijkgraaf-voorzitter, ontstaan door het overlijden van notaris Bierens, geko zen de wnd. dijkgraaf, de heer Anth. de Wilde. Door deze benoeming de Kroon moet hier haar goedkeuring nog aan geven ontstond een vacature voor gezworene. Daarom werd besloten de volgende aanbeveling op te stellen: 1. Abr. Kodde, 2. A. A. Geluk, 3. J. van Putte. De heer de Wilde had er aan het begin van de vergadering op gewezen, dat de waterschappen in een moeilijke periode verkeren: de waterschapslas ten zijn nog steeds stijgende, terwijl de pachten niet evenredig omhoog zijn gegaan. Sprekend over het Deltaplan, herverkaveling en concentratie van polders, verzocht spreker eendrachtige samenwerking met terzijdestelling van persoonlijke gevoelens. Na zijn benoeming zei de heer de Wilde er van overtuigd te zijn, dat er een zware taak op zijn schouders zal rusten, doch hij verzekerde zijn beste krachten in het belang van het water schap te zullen geven. In verband met perspublicaties ovër hét monument 'in Goes was het dage lijks bestuur ‘van Oordeel, dat de ge dachte van het Comité Huldeblijk zeer gewaardeerd moet worden. Wan neer van sommige zijden aan dit mo nument, dat men decent en kunst zinnig acht, een andere betekenis wordt gegeven dan die van zinnebeeld der vruchtbaarheid of zinnebeeld van Axel, de oogst, dan kan en wenst het dage- consumptiemelkproducten moeten verhogen en met één cent per liter. De L.J.G. gaat in het be gin van de herfst in elke streek van Zeeland een bij eenkomst beleggen, waar ’t filmvraagstuk en de film- keuze aan de orde zullen worden gesteld. Ds Strating uit Goes zal voorlichting ge ven aan de hand van een te vertonen goede speelfilm, tracht wordt met andere jeugdorganisaties samen te Werkeil. Ook zal in elke streek een uit zes dessen be staande regiecursus over to neelspel, voordragen en feestvieren door Will Bar nard uit Meliskerke worden gegeven, mits er per streek tenminste tien deelnemers zijn en streek- en afdelings besturen zich financieel ga rant stellen. Er staan nog meer activiteiten op hét L. J. G.-programma voor het nieuwe seizoen. Eén daarvan is de beoordeling van rooi ers en aardappelen vlak na het rooien en ook daarna. Het hoofdbestuur der Z.L.M. vroeg n.l., of de L.J.G. een onderzoek wilde instellen naar de mate, waarin be schadiging van consumptie aardappelen bij de diverse rooimethqdes voorkomt. In lijks bestuur daarvoor geen verant woordelijkheid te aanvaarden. Van zijn zijde is daartoe nimmer aanleiding gegeven en een andere interpretatie is door het bestuur nimmer in de mond genomen, zo werd gezegd. DE HAGELSCHADE. Uitvoerig werd gesproken over de hagelschade. Ook de thans getroffenen hebben de mogelijkheid een aanvrage in te dienen bij de Directeur van de Tuinbouw in Den Haag ter verkrijging van een borgstelling van ten hoogste 50 van het voor de normale voort zetting van hun bedrijf vereiste cre- diet. Het dagelijks bestuur was echter van oordeel, dat in verschillende gevallen, speciaal ook voor de klei nere fruittelers, het percentage van 50 te laag geacht moet worden. Het drong aan op de mogelijkheid tot 100 te gaan, waarbij dan geval voor geval onderzocht moet worden. Het Is wel gebleken, dat de risico van hagelschade zeer ernstig kan ztfn. Een coördinatie van bestaande onder linge hagelverzekeringsmaatschappjjen ijjkt daarom meer dan ooit gewenst. Tevens verdient het naar het oordeel van het bestuur aanbeveling, dat veel meer landbouwers en fruittelers zich onderling verzekeren tegen een derge- lijk risico. Voor de eerste maal heeft burgemeester Van der Hoe ven van Tholen als ambte naar van de burgerlijke stand in toga een huwelijk voltrokken. Het gold het bruidspaar M. Mol—.Knop, dat op de pui van het stad huis officieel door de bur gervader werd verwelkomd m tegenwoordigheid van enkele honderden Tholena- ren. De burgemeester mocht gezien worden in zijn fraaie ambtscostuum, een fluwelen toga, afgezet met goud en met op één van de mouwen het wapen van de stad Tho len. OCHTMANPRIJZEN. Huishoudschool: De volgende leer lingen van de Huishoudschool ontvin gen de Ochtmanprijs: Ineke Priester, Tanny Westdorp, Leny Blok, Corrie Looyse, J. v. d. Berge, Koos de Smit, Gerda Overbeeke, Hilde Noback, Ma rie Quist, Elly Keukelaar, Diny Leys, Corrie Brik, Ine van de Boomgaard, Janny de Schipper, Rietje Moelker. Ambachtsschool: Van de Ambachts school kwamen de volgende leerlin gen voor de Ochtmanprijs in aanmer king: S. D. Mol, P. J. Dekker, H. Houtekamer, J. Ridderhof, M. A. Reyerse, P. M. Kouwer, J. Pikaar, A. D. Kole, G. J. v. d. Klooster, J. J. Snoep, J. D. C. Raas, P. J. Schouwe naar, M. J. Verdonk, G. Schreuder, L. A. Kraak, D. A. Mol, J. N. Fey, A. J. Kole, J. C. Staal, C. M. v. d. Dries, A. J. Almekinders. den maken. Maar dit weer hield de „oranje”-lieden niet de volgende nacht opnieuw een poging te wagen, waar bij zich echter een groep van tien .man moest terug trekken. Tevens ondernam de vijand met snelle motor boten een aanval op schepen op de rede en in de buiten haven, waarbij hij erin slaagde op de rede enkèle treffers te plaatsen. In de t van Woensdag op Donderdag konden zeven saboteurs aan land komen. Zij wisten daarbij enkele patrouillevaartuigen te ver nietigen. Een aanval op de Na taten werd het woord gevoerd door de heer K. J. van Loo als voor zitter van de Aannemerspatroonsbond Middelburg e.o. Hij bood de best ge slaagden in de afdeling timmeren en metselen, P. v. Rooijen te Westkapelle en J. Versluijs te Veere, een water pas aan. De heer W. C. Mullié sprak namens de Bovag. Hij stelde de best geslaagden, G. Maranus te Domburg en D. P. de Leeuw te Middelburg, ook een prijs in het vooruitzicht. Na dat nog was gesproken namens de V.A.M., heeft de heer L. J. van ’tWestende namens het gemeente bestuur het woord gevoerd. De volgende leerlingen ir Stoel Feuerstein reikte de directeur van de Ambachtsschool, de heer Buurman, de getuigschriften uit. Twintig ijverige leerlingen kwamen in aanmerking voor een Ochtman prijs. Na een opwekking, van de heer Nonhebel, vertegenwoordiger van het leerlingenstelsel, om toch vooral de avondschool te bezoeken, spraken J. de Dreu en J. Beeke namens de leer lingen een dankwoord tot de leraren en de directeur. Op de laatste dag van het Mulo- examen slaagden te Goes voor diplo ma A: E. Maas, J. A. Pouwer en J. Lorier, Middelburg, H. de Nie, Ter- neuzen, J. C. de Bruijne, Middelburg, J. L. Maljers, Arnemuiden, C. J. Schets en M. L. de Nooijer, Vlissin- gen, W. J. T. H. van Beest, Souburg, C. J. Bierens, St. Laurens, P. M. M. v. d. Werf, Oosterland, W. C. Steen- land, Dreischor, J. M. Cashoek, A. C. E. Berrevoets en I. den Boer, Zierik- zee, D. A. Dekker, Waterlandkerkje, W. L. Hamelink, Cadzand, D. W. Ni colai, Breskens, G. Berrevoets, Kerk- werve, C. Klap, Wissenkerke, M. C. Quist, Schoondijke, W. Staal, Krab bendij ke, J. A. Boogaard, Kapelle, J. Walraven en M. M. Weststrate, Ril- land-Bath. 11 candidaten afgewezen. Voor het Mulo-examen slaagden gisteren te Bergen op Zoom: C. E. M. Haers en A. M. Cornells uit Philip pine, M. J. Vergouwe en J. S. M. Ver biest uit Terneuzen, M. M. Nijbuis en C. J. Somers uit Vlissingen en C. G. G. L. de Cooker uit Westdorpe, W. P. T. van den Hemel uit Terneuzen, A, J. Mariman en J. P. L. van Troost uit Vogelwaarde, P. J. van Bremen uit ’s-Heerenhoek, R. C. J. Klaaijsen en C. R. Roosen uit Goes. Geslaagd voor het specialisatie-exa- men voetbal aan het Centraal Insti tuut voor de Opleiding van Sportlei ders te Overveen, de heer P. A. de Visser te Vlissingen. TARWEREGELING. De tarweregeling voor de telers bljjft voor de oogst 1954 in grote Rjnen ge- Ijjk aan de regeling 1953. De richtprijs is weer vastgesteld op f 26 per 100 kg, overeenkomend met een telersprijs van f 25,60 per 100 kg bjj levering af boer derij. Er zal een bewaarloon gelden van 20 cent per 100 kg per maand. Medegedeeld werd, dat de vlashef- fing vermoedelijk f 17 per ha zal be dragen. Het bestuur besloot tot twee de voorzitter der commissie voor het landbouwhuishoudonderwijs te be noemen de heer M. A. Kostense, het reglement goed te keuren en het mi- nimum-schoolgeld van f 5.af te schaffen, Uit Tholen kwam het be richt, dat de vangsten van de botvissers deze week be ter waren dan de 'vorige week, maar dat de weervis- sers en de komvissers min der aanvoerden. De eerste mosselen werden uit Tholen naar het buitenland verzon den. De kwaliteit wordt iets beter. „Accordiola”, het mu ziekgezelschap uit heefteer gelegenheid van de Belgische nationale feestdag in Moerbeke-Waas een con cert gegeven. Een tweede nieuwtje uit Axel is, dat de heer P. Koekkoek pand no. 2 in de Prins Hendrikstraat heeft gekocht, waarin hij t. z. t. zijn thans aan de West- straat gevestigd zuivelbe drijf zal voortzetten. Zuid- dorpe bezit een jeugdig mu sicus van bijzonder formaat, De 9-jarige Carloo Moerdijk slaagde n.l. voor de derde maal (met de hoogste on derscheiding) voor ’t piano- examen aan de Muziek school te Gent. En uit Sint Jansteen werd gemeld, dat de heer R. Maertens slaagde aan de Rijksuniversiteit te Gent (cum laude) tot doctor in de genees-, heel- en ver loskunde. De 16-jarige M. Felius uit Sint Philipsland is er niet zo best aan toe. Hij kwam met zijn fiets op de Rijksweg zó ernstig te vallen, dat hij met een ge broken kaakbeen en een hersenschudding werd opge nomen. Dokter Menger ver leende eerste hulp. Weer heel wat jongedames zijn in Zierikzee geslaagd voor de examens van de R.K. mode vakschool. Het zijn voor de afdeling lingerie: Bep Berre voets, Janny den Boer, Em my Hack, Truus van de Kas- teele, Willy Schot en Jeanne Verkaart, allen te Zierikzee, Ned Hart te Renesse en Jan ny Fonteine te Dreischor. Voor costumière slaagden? Janny Bal te Nieuwèrkerk, Wille van den Bout, Stien Schot, Corry en Riet Verloo te Zierikzee, Nel Hart te Re nesse en Alberdien Kodde te Paulus, Janse, J. H. Caljouw, Souburg; J. P. NIEUW GEBOUW. Ook de Ambachtsschool zal een nieuw gebouw krijgen, maar wegens het overschakelen van de 2- naar de 3-jarige cursus moesten de plannen omgewerkt worden, zodat deze pas over enige tijd gereed kunnen zijn, aldus de voorzitter. Hij sprak echter de hoop uit, dat over twee jaar èn l nieuwe huishoudschool èn een MIDDELBURG, 22 Juli. Zoals reeds ge meld zal de Zeeuwsche Polder- en Wa- terschapsbond volgende week Zaterdag in de Concert- en Gehoorzaal zijn jaar vergadering houden. Ir H. A. M. C. Dib bits, hoofdingenieur-directeur van de Technische Dienst der Domeinen te ’s- Gravenhage, zal spreken over het Drie- eilandenplan. Daarvoor worden de huis houdelijke zaken afgedaan. Aftredend als bestuurslid zijn de heren M. W. v. Arent- hals te Kats en J. Goetheer te Wol- phaartsdjjk. Zij zijn herkiesbaar en als tegen-candidaten heeft het bestuur ‘ge steld resp. de heren M. de Regt te Wis- sekerke en S. A. N. v. Oeveren te Wol- phaartsdijk. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer I. P. Becu, zijn candidaat gesteld de heren C. M. v. d. Broecke te Aardenburg en J. Dees te Cadzand. Na afloop der vergade ring zullen de deelnemers worden ont vangen in het Polderhuis door het dage lijks bestuur van de Polder Walcheren. Na een gemeenschappelijke maaltijd in het Schuttershof wordt een rondrit over Walcheren gemaakt. torpedoboot jager „Banckert” in de binnenhaven mislukte echter. Tengevolge van het sluit der regering de bate van de consumenten komende subsidie op con- sumptiemelk met ingang van. 25 Juli a.s. met f 1.18 per 100 liter te verlagen, heeft de Zeeuwse Melkfede- ratie de thans geldende prij zen van consumptiemelk en GOES, 23 Juli. Het dagelijks bestuur der Z.L.M. heeft in zijn laatste vergadering besloten tot de instelling van een commissie, die zich zal bezig houden met de bestudering der problemen, welke verband houden met de financiële consequenties van omschakeling van een akkerbouwbedrijf op een gemengd bedrijf in de rampgebieden. Speciaal voor de kleine boeren liggen hier grote moeilijkheden. De commissie bestaat uit de heren B. Meijers, ir. J. Post, dr. ir. C. W. C. van Beekom, C. P. Kuijper, W. P. C. Moelker, Ph. Meijaard en ir. J. Bos als secretaris. Over de geslaagde landbouwdagen 1954 werd medegedeeld, dat de zeer hoge kosten, die aan een dergelijke gebeur tenis zijn verbonden, ertoe zullen leiden, dat vermoedelijk geen of nauwe lijks een batig saldo zal overblijven, maar dat voor een tekort niet gevreesd behoeft te worden. MACHINISTENSCHOOL. Aan de Machinistenschool werden de volgende resultaten bereikt: school diploma klasse II A: H. Nagelkerke (prijs), B. o. Zoom; J. Tange (prijs), F. v. d. Kop, M. v. Leeuwen, C. de Plaa, A. W. Waardenburg, Middel burg; J. den Boer, J. A. Bieze, J. J. Elich, P. R. Walter, Vlissingen; A. J. Gerfen, Almelo; A. H. Horstruik, ’s-Heer Arendskerke. Afgewezen 13. Klasse IIB: J. P. Imanse (prijs), J. W. A. Mathijssen, Goes; E. Aypassa, A. de Coninck, W. M. Ponse, K. Seij- bel, R. Vatteroth, Middelburg; T. G. Jarigsma, Tonge-Epe; L. P. J. Koster, A. Meerman, Vlissingen; D. de Pree, Colijnsplaat. Afgewezen 9 leerlingen. Voor het Staatsdiploma slaagden: N. Steenblok (lof), R. Philippi, J. J. Traas, A. Flipse, N. Dekker, C. L. v. d. Wekken, A. Nikijuluw, Middel burg; P. A. C. Adriaansens (lof), Zaamslag; J. Hengst (lof), Westkapel le; J. Houtekamer (lof), Wolphaarts- dijk; H. A. Steens (lof), H. C. de Bruijn, B. o. Zoom; J. J. Blauwkamer (lof), Kruiningen; A. F. Kouijzer, S. Sies, Zierikzee; M. P. Meijer, Oost- kapelle; C. P. J. Everaert, Terhole; M. Bronke, M. A. Roe ting, Souburg; A. v. d. Berg, Gouda; C. M. Koomans, Domburg; J. de Jong, Vlissingen; C. Boogaard, Aagtekerke; P. Dekker, Borssele; J. A. Siereveld, H. Schrij ver, P. J. M. Buijsrogge, Goes; W. Boussen, IJzendijke; J. Bunders te ’s-Gravenhage; J. A. C. Talahatu, Koudekerke. De volgende leerlingen van de Technische School ontvingen het di ploma: Rankwerken IIAJ. A. Bakker, F. M. van Zuidland, J. W. Oosthoek, Middelburg; K. Brasser, Kleverskerke; J. den Hollander, Vlissingen; I. J. Tange, Souburg; W. Wouters, West kapelle. Bankwerken IIB: A. Polder man, Serooskerke (met prijs)A. F. Carol (prijs), W. Best, J. W. de Wolf, J. W. Lawalata, Middelburg; W. Goedhart, Ritthem; M. C. v. d. Ende, St. Laurens; P. Peene, Westkapelle; A. W. Kempe, Souburg; P. C. van Belzen, Vlissingen. Electrotechniek II: W. A. J. Blan kenburg (prijs), C. P. van Pamelen, K. A. Bomer, W. A. Wij huis, M. H. Sichterman, Vlissingen; G. Maranus (prijs), Domburg; A. de Keijzer, J. W. v. d. Garde, A. A. Korsuize, P. E. Dingemanse, W. M. Machielse, Mid delburg; P. J. Feij, St. Laurens; M. Boone, A. D. de Bree, Koudekerke; P. Jobse, Oostkapelle; J. Huibregtse, Westkapelle; J. A. Oranje, A. Goed hart, Souburg. Afgewezen 6 leer lingen. Timmeren HA: P. v. Rooijen (fcrijs), P nkele dagen geleden brachten wij een uitvoerig artikel l—r over de stichting van Groene Kruisgebouwen in de Zeeuwse rampgebieden. Het was zeer verheugend nieuws, vooral nu ieder weet, dat stichting van deze gebouwen niet mogelijk zou zijn geweest, indien het Zwitserse volk het geld er niet voor bij elkaar had gebracht. Niet Zo lang na de ramp hebben wij eens geschreven, dat nu de kans bestond in de getroffen gebieden door allerlei maatregelen het ver- torgingspeil op te voeren. En dat zo’n kans nimmer zou te rugkeren. Het is bijzonder verblijdend, dat door het Groene Kruis deze mogelijkheden met beide handen worden aange grepen en dat binnen korte tijd de Zeeuwse eilanden overdekt zullen zijn met een net van wijkgebquwen. die het sociale, het medische en het hygiënische peil op het platteland ten goede kunnen komen. Wij geloven niet, dat er vrees behoeft te bestaan, dat de plattelandsbevolking geen gebruik zal maken van de diensten, welke een wijkgebouw kan bieden. In heel veel dorpen is het grootste gedeelte van de bewo ners af lid van een Kruisvereniging. Men kent al heel wat jaren het werk van schoolarts en schooltandarts en al zijn er uitzonderingen -- als het bevolkingsonderzoek wordt aan- gekondigd, bestaat er grote belangstelling voor. De nieuwe wykgebouwen. die straks zullen verrijzen, kosten de Kruis verenigingen geen cent, maar zijn zullen wèl zelf voor de exploitatie moeten zorgen. Dat zal hier en daar nog wel wat puzzles geven, maar men mag hopen, dat de bevolking zó dankbaar is voor deze nieuwe mogelijkheid, dat zij het zich een ereplicht zal rekenen ervoor te zorgen, dat ook deze kant van de zaak door het brengen van een klein finan cieel offer geen enkele moeilijkheid oplevert. nog geen taxaties zijn verricht. Beslo ten werd over deze zaak inlichtingen kan Landbouwherstel te vragen. Bovendien zijn nog vele normen niet bekend. De vergoeding voor de werktuigen werd opnieuw aan een critische beschouwing onderworpen. NIEUWE PRIJZEN. In afwijking van de reeds gepubli ceerde cijfers is gebleken, dat het areaal suikerbieten niet 79.450 ha be draagt, maar 78.850 ha. Er is 3.000 ha meer met pootaardappelen ingeplant dan vorig jaar. In Denemarken wor den 1.200 ha minder aardappelen ge teeld en in Duitsland 1 meer. Aan telers van koolzaad van gezonde door- sneekwaliteit met een vochtgehalte van 13 en een zuiverheid van 97 is eveneens het vorige jaar een prijs in uitzicht gesteld van f 55 per 100 kg bij levering franco huis handelaar. Voor financiering van het werk der Stichting Oliehoudende Zaden zal voor zaad van gezonde doorsneekwa- liteit met een vochtgehalte van 9 en een zuiverheid van 100 een be drag van f 61.50 per 100 kg worden betaald. ’s-GRAVENHAGE, 23 Juli. Da Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat schappij N.V. te Terneuzen stelt voor obligatiehouders de gelegenheid open bij inschrijving aan haar te verkopen obligatiën harer 2% (5 lening, tot de maximum koers van 75 waar voor een bedrag van ten hoogste f 16.499.55 inclusief kosten zal worden besteed. Deze aanbiedingen moeten uiterlijk 6 Augustus 1954 te 4 uur na middag ingeleverd zijn bij de Rotter- damsche Bank N.V. te Rotterdam of Amsterdam. Betaling van de aangenomen obliga tiën zal plaats vinden op 1 September 1954. MIDDELBURG, 23 Juli. De Concert- en Gehoorzaal was vanmiddag geheel gevuld met leerlingen van de Technische School en Machinisten school, die kwamen vernemen, of zij bevorderd waren, hun diploma in ont vangst konden nemen of misschien voor een prijs in aanmerking kwamen. Namens de Vereniging „De Ambachtsschool” heette voorzitter C. Barentsen hen hartelijk welkom, evenals vertegenwoordigers van diverse instanties, die opleidingen aan de school hebben verbonden, van het gemeentebestuur en vele ouders. De heer Barentsen deelde o.m. mede, dat er, gezien het grote aantal aanmeldingen van nieuwe leerlingen, met September weer een nieuwe (derde) klas bankwerken komt. Hij herinnerde aan de directeurs- wisseling en heette speciaal de nieuwe directeur, dhr J. Huisman, welkom. de bekendmaking der resul- Westkapelle; J. Gideonse (prijs), F. J. van Splunder, L. Bal jeu, A. P. Beenhakker, Souburg; L. Adriaanse, Zoutelande; W. A. Broeksma, K. Dek ker, W. v. d. Putte (prijs), M. W. Smolders, P. A. Walraven, A. P. v. Gilst, Middelburg; C. A. Franssens, D. A. Potter, Vlissingen; P, Izeboud, P. Riemens, Serooskerke, Afgewezen J. Marinissen GOES, 24 Juli. Gistermiddag werd in het „Schuttershof” aan de leerlingen van de Huishoudschool en de Ambachtsschool de getuigschriften uitgereikt. De meisjes waren het eerst aan de beurt en na het openingswoord van de voorzitter, ir M. J. Stoel Feuer stein, overhandigde de directrice, mej. W. C. Weststeijn, de diploma’s, als mede de Ochtmanprijzen (15 in getal) Voor uitstekende ijver. Na zang van de leerlingen sprak de directrice hen vervolgens voor het laatst toe. Hierna dankte de voorzitter het personeel voor de toe wijding, waarmee het werk steeds is gedaan en deelde mede, dat de plannen voor de nieuwe school met een capaciteit van 350 leerlingen, gereed zijn. Vervolgens waren de jongens bod en na een inleidend woord Dit is een aanbieding, waar door U tientallen bij het wassen van en tafellakens kunt en toch bij elke maaltijd brandschoon ontbijtlaken op de tafel kunt toveren. Wij kochten een fabrieksvcor- raad plastic ontbijtlakens, witte ondoorzichtige ontbijt lakens, met frisse bloemdes- sins in de maat 125 x 140 cm. Laat Jantje of Pietje nu maar morsen, want met één streek van een natte doek is Uw ont bijtlaken wqer als nieuw. Wilt U een beter bewijs hoe goedkoop U via onze post- orderafdeling uit bent dan met dit laken, dat nergens onder de drie gulden verkocht wordt? T n Vlissingen kan men de laatste dagen goed mer ken, dat de oefening „Haul” volop aan de gang is. En dat niet alleen op zee, maar ook te land. Om en bij de ha vens patrouilleren tot de tanden gewapende mariniers om een mogelijke vijande lijke aanval te verhinderen. Dat geeft soms aanleiding tot tegenstellingen^ want juist langs de haven loopt de „toeristenweg” naar het nacht veer VlissingenBreskens, waar in dit drukke seizoen per dag honderden auto’s en bussen worden overgezet. Het vervoersaanbod is wel eens zó groot, dat de file auto’s zich als een slang kronkelt langs de binnenha vens, waar o.m. de kruiser „Jacob van Heemskerck” ligt. Dan kijken vele toeris- tën hun ogen uit naar de drukke activiteit in en rond de oorlogsbodems in de ha ven, de schepen, waar van de mast een grote donker blauwe vlag wappert, de kleur van de oefening. Die zwaar bewapende ma riniers lopen niet tevergeefs wachtjes te kloppen, want de laatste nachten heeft de „oranje vijand” een grote activiteit aan de dag gelegd en zelfs zijn er verschillen de landingspogingen ge weest van kleine eenheden, die vanuit Zeeuwsch-Vlaan- deren opereerden. Een paar nachten geleden slaagden kikkermannen erin met ka no’s de buitenhaven te nade ren en aan land te gaan. Zij werden echter opgevangen door „blauwe” eenheden, die tien krijgsgevangenen kon- 9. Timmeren IIB: (prijs), St. Laurens, A. van Rooijen (prijs), Westkapelle; C. Paauwe, E. K. Moest’l, Middelburg; i Koole, C. A. Wirtz, Kamperland; P. J. Reijnoudt, Nieuwland; J. Stroo, Koudekerke; J. Dingemanse, Zoute- lande. Afgewezen 3. Timmeren HI: J. W. Boone, J. L. Dingemanse (prijs), J. C. Schoe, Middelburg; C. K. van Vaardighem, C. Pouwelse, West kapelle. Metselen: J. Versluijs (prijs), Vee re; L. Klaasse, Middelburg. De ver klaring praktijk ontvingen G.' v. Gin- kel, Vlissingen; N. Grootjans, Middel burg; S. de Visser, Vrouwenpolder. ‘4 leerlingen afgewezen. Schilderen: L. W. Minderhoud (prijs), Westkapelle; K. W. de Grui- ter, Veere; D. W. v. d. Klooster, J. J. de Vroe, Souburg; F. Matulessy, Kou dekerke; H. Hendrikse, Middelburg. Afgewezen 1. Kopklas autotechniek: schooldiplo ma: J. E. Aypassa, D. P. de Leeuw, J. H. F. Nanuruw, H. Verton, Mid delburg; N. A. K. Boone, Souburg; W. Brand, Domburg; A. J. Buijsse, IJzen dijke; L. C. Douw, Veere; C. A. Heij- boer, E. Maas, Breskens; J. Hollan der, A. Maranus, P. J. Mesu, Oost kapelle; G. Krijger, Aagtekerke; P. Roelse, A. Toutenhoofd, Westkapelle; C. en J. Wielemaker, Koudekerke; S. H. J. Zuidweg, ’s-Heer Arendskerke. Zeven leerlingen afgewezen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2