DE TAPUIT MULO-EXAMENS in Speurend Nieuws uit de Provincie. Zeelands natuur. Candidatenlijsten Gemeenteraads verkiezing Kruiningen I Chefarine „4” doet wonderen KERK maar Goes re opvallende verschijning. Geen ..hoogvlieger toch een Nieuwe lijst GemeentebelangA.-R. komt met lijst-Oostdijk uit Middelburg. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN ZFELT'rSCH DAGBLAD Waar zijn Q Officiële Publicatiën VLISSINGEN. aku oemd ■sten- ti he- Kle- .1 En- arens e ve- s ge- nog zoals tarme mica- j van ding- -uilen i hun tech- plaats Zendingsarbeiders met verlof. Gereformeerd Sociologisch Instituut. Duitser bij baden verdronken. Hoge Franse onderscheidingen voor onze ministers. „Getuige van Jehova” veroordeeld. De stand van de werkloosheid in Zeeland. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Burgerlijke Stand. onze schepen4^ BRLUN1SSE „LAAT KAROLUS LOS Nieuwe aanwinsten Openbare Leeszaal. O.- rzN W.-SOUBLLRC ST. ANN ALAND ST. PHILIPSLAND SCHERPENISSE pagina 5 Woensdag 21 Juli 1954 de Ingezonden Mededeling (Adv.). 130 19% M. IIEIffl I TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 1 85 et vo- üot- ;rijd loor sen- Rot- en zal aan iken. jek ht- Ara- de de en- Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 Geslaagd voor 3e stuurman Grote Handelsvaart de heer J. Dronkers te Middelburg, leerling van de Ruyter- school te Vlissingen. 48514 486% 450“% 320 229 269% 170 36614 205% 393 162% 190 241% 297% 158 210 189 De Oostkust Serbadjadi Hol. A. lijn Kon. Boot K. Paketv. 205 61% 193 198 146 63 47L 131% 57% 169% 141% 142% 134 148 187% 149 17% 36% 38% 71 63 80% 58% 86% 18% 83% 60 78% 7% 148 17% 36% 38 69% 62’4 'f* 208% 207 60% 191 198 145 107% 18% 24% 79% 7% 43% 84% 34% 50% 24% 92% 63 80 58% GROTE VAART. AAGTEKERK 20 v. Singapore n. Hong kong. ANNENKERK p. 19 Kreta n. Genua. APPINGEDIJK 20 te New York. ARENDSKERK 20 v. R’dam te Genua. BLOEMFONTEIN 19 n. Las Palmas. DALERDIJK 19- te Antwerpen. DIEMERDIJK 18 v. San Francisco n. Portland. DUIVENDIJK 20 te San Francisco. GROOTE BEER 20 te Havre INDRAPOERA 19 v. Colombo n. Bela- wan. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 20 v. Quebec te R’dam. LAURENSKERK 20 v. Suez n. Aden. LIEVE VROUWEKERK 19 te Kuwait. LINDEKERK 20 v. Kopenhagen n. R’dam. MARIEKERK 19 v. A’dam n. Hamburg. MELISKERK 19 v. Aden n. Penang. NIEUW AMSTERDAM 19 n. New York. NOORDAM 19 n. R’dam. ORANJE p. 19 Perim n. Colombo. RIJNDAM 19 v. Halifax te New York. SOESTDIJK 19 v. Tj. Priok n. Cheribon. WATERMAN 19 n. Southampton. WESTERDAM 19 n. New York. WILLEM RUYS 19 te Port Said. ZUIDERKRUIS 19 n. Las Palmas. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli. B. Mij. Deli Mij. Senembah De Wethouder van Sociale Zaken is verhinderd op heden Woensdag 21 Juli wegens uitstedigheid spreekuur te hou den. een zal mar- dens rden. 16% 28% i 50 het tuk- cen- Het d 28 eren uur Er een e bij erste n B- iooI- rocp elsel ding heeft met icen- -e en ezels L het i on- cron. ns en c En- deze poly- n. De ische aard- nesten vinden. Echter ook wel in het polderland: een holte in de dijk of langs de slootkant. Verleden jaar zag ik er verscheidene op Noord-Beve- land en Tholen. „Ga je mee?” Achter een lage duintop in de buurt gaan we liggen. Afwachten of onze vriend zich weer zal laten zien. Ge duld betonen en scherp opletten. Ja hoor, na verloop van tijd komt hij terug, strijkt neer op een paaltje en kijkt speurend om zich heen. Het is het mannetje, met wat grassprietjes in de snavel. (Het vrouwtje mist het bruine vlekje bij het oog). Wat een kostelijk tafereel! Het duin, de zee en de vogel. Waar zou het vrouwtje zijn? Ho, nu wipt hij op de grond.' Kijk eens, als een volleerde salonheld maakt hij een buiging. Voor wie? Voor ons zal het wel niet zijn. Aarzelend begeeft hij zich naar zijn nest, telkens Dezer dagen zijn weer enkele zendings- arbeiders met verlof in Nederland gear riveerd. Allereerst dr H. Bergema, die als Rector van de Theologische School in Makassar 4 jaar lang daar werkte. Dr Ber gema zal plm. 8 maanden in Nederland verblijven. Zijn adres is: Heemskerklaan 9, Baarn. Ongeveer gelijktijdig kwam met verlof dr A. W. F. Rutgers, zendingsarts-direc- teur van het bekende ziekenhuis „La- buang Badji” („Veilige Haven”) in Ma kassar. Dr Rutgers was indertijd „uitge leend” aan de Zending van de Ned. Herv. Kerk voor het zendingswerk op Nieuw Guinea, maar was de laatste jaren in Ma kassar werkzaam. Het is nog niet bekend, hoe lang dr Rutgers in ons land zal ver blijven. Het adres van dr Rutgers is: Her tenlaan 10, Wassenaar. Het Gereformeerd Sociologisch Insti tuut, dat in het begin van dit jaar werd opgericht, heeft met zijn werkzaamheden in de afgelopen maanden een begin ge maakt. Het Bureau van het Instituut, dat staat onder leiding van prof, dr R. van Dijk, is gevestigd aan het adres Hont- horststraat 6, Amsterdam-Zuid ,tel. 90655. Het Bestuur heeft de heer drs J. W. de Koning benoemd tot hoofdassistent, in welke functie hij met de dagelijkse lei ding van de gang van zaken is belast. 127% 104% 105% Muller Co. 208 Arnst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank Overz. Gas Born. Sumat. 106% tld Ün rs, en of- en 3e- re- nt, de er- ng. dit :de is ni- de te de het ZANDVOORT, 20 Juli. Te Zand- voort is vanmorgen omstreeks half twaalf de 53-jarige Duitser H. S. uit Wuppertal bij het zwemmen in zee verdronken. Het ongeval is door nie mand opgemerkt. De man was gehuwd doch had geen kinderen. Het stoffelijk overschot, dat een paar uur later op dezelfde plaats op het strand aanspoel de, werd voorlopig overgebracht naar de algemene begraafplaats. Intematio Am. Radiator Am. Smelting Anae. Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Hudson Motor Intern. Nickel 43% Kennecott Rep. Steel Nash Kelvinat. Stand Brands 34% U.S. Steel 51% North A. Co. 24% Cities Service 93 Cont. Oil Midcont Oil Phil. Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas New York C. Pennsylvania 16% Canadian Pac. 28% ’s-GRAVENHAGE, 20 Juli. Ter gelegenheid van het a.s. bezoek van de Franse president en mevrouw Coty aan Nederland zijn onder meer de vol gende Franse onderscheidingen ver leend: Benoemd tot grootkruis in de orde van het legioen van eer: Dr W. Drees, minister-president, Mr J. W. Beyen, minister van buitenlandse zaken, Mr J. M. A. H. Luns, minister zonder porte feuille, G. C. D. Baron van Harden broek, grootmeester van het Huis van Hare Majesteit de Koningin. Benoemd tot grootofficier in de orde van het legioen van eer: minister J. v. d. Kieft, minister J. G. Suurhoff, mi nister S. L. Mansholt, minister Ir H. B. J. Witte, mr F. J. Kranenburg, staats secretaris van het ministerie van oor log, dr G. M. J. Veldkamp, staatssecre taris van het ministerie van economi sche zaken. Benoemd tot grootkruis in de orde van de zwarte ster: mej. dr A. de Waal, staatssecretaris van het ministe rie van onderwijs, kunsten en weten schappen. J. Pouwer, C. van SITTARD, 20 Juli. De kanton rechter te Sittard heeft vanmorgen. de heer B. uit Eindhoven, die op Zater dag 15 Mei tijdens het congres van de „Getuigen van Jehova” te Sittard een toespraak had gehouden in de nabij heid Van de openbare weg zonder ver gunning van de burgemeester, veroor deeld tot een geldboete van f20.of tien dagen hechtenis, conform de eis. GOES, 20 Juli. Uit gegevens verstrekt door het Districtsarbeidsbureau te Mid delburg blijkt dat er op 17 Juni 1954 in Zeeland 1080 mannelijke werkzoekenden stonden ingeschreven. 652 van hen wa ren geheel werkloos en het aantal aan vragen van werkgevers bedroeg 760. Het aantal vrouwelijke werkzoekenden was 115, waarvan 67 geheel werkloos en er waren 330 aanvragen van werkgevers. Wat de mannelijke arbeidskrachten be treft is er o.m. vraag naar timmerlieden, metselaars, huisschilders, metaaldraaiers en vlasbewerkers. Er is ook behoefte aan vrouwelijke arbeidskrachten voor het be roep van kantoorbediende, verkoopster, stikster, breister en typiste. Gemeentebelangen: 1. M. J. Polder man, Hansweert (nieuwe lijst), 2. L. Leendertse, 3. M. H. Krombeen, Hans weert. A.R. lijst Oostdijk: 1. J. Dijks, 2. J. BURGEMEESTER VAN BLOKZIJL OVERLEDEN. ZWOLLE, 20 Juli. In Zeist is op 54-jarige leeftijd overleden de heer W. H. van den Berg, in leven burgemees ter van Blokzijl. In de loop van het vorige jaar werd de heer van den Berg ziek en sinds 1 Januari j.l. kon hij zijn ambt niet meer vervullen. Geboren: Anna E., d.v. B. C. Neve en A W. Maas; Harti A. C., d.v. J. O. Ch. Kalau en W. Daniëlse; Pieternella, d.v. A. J. F. Stroband en F. Marinisseri; Adri- aan, z.v. J. A. Verspoor en G. van Winkel; Clara S. P. S., d.v. H. J. Fooy en P. J. Goeman; Leuntje C., d.v. L. van Sluis en J. Vermeulen; Jacobus, z.v, J. Joosse en C. Joziasse; Hendrik M., z.v. W. C. Man- ni en C. Louwerse; Wilhelmina J., d.v. W. G. .van der Veen en J. M. Kleyweg; Rogier, z.v. H. Verhage en C. Aj Reijn- hout; Adriaan J., z.v. S. Cornelisse en A. Louwerse; Johanna F., d.v. M. J. Scheele en J. J. Huissen; Jozina C., d.v. C. van Dam en A. de Kam; Roberdina J, d.v. J. de Jong en J. de Nooyer; Jacobus A„ z.v. J. A. de Kramer en W. M. Averink; Maria C., d.v. J. Koppejan en C. Joosse; Jacobus C., z.v. J. C. van Hoepen en J. Lameyn; Angela, d.v. J. Minnaar en A. M. M. Sukkel; Tannetje, d.v. J, P. Pou wer en C. Joziasse; Astrid, d.v. A. H. Delmotte en W. van den Dungen. Ondertrouwd: M. J. Pluymers, 33 j. en L. C. M. de Kuiper, 31 j.; B. Breek, 40 j. en J. I. Ingelse, 32 j.; A. Kasteleijn, 25 j. en W. Seymour, 24 j.; W. Melse, 25 j. en C. A. Vader, 26 j.; J. A. J. Manusama, 23 j. en S. Sohilait, 25 j.; H. J. Hoek, 27 j. en M. de Keij, 27 j. Gehuwd: C. Dijkshoorn, 27 j. en M. W. Sinke, 26 j.; F. Beenen, 25 j. en P. L. Tazelaar, 22 j.; W. Verstraate, 39 j. en E. Klercq, 31 j.; H. v. d. Hulst, 28 j. en S. Dogger, 28 j.; J. Pluymers, 52 j. en W. Maas, 56 j.; H. Nijland, 24 j. en N. J. Lou werse, 24 j. Overleden: J. Corbijn, 75 j.; M. Klaas- sen, 79 j.; G. Wentzel, 87 j.; P. J. Martijn, 74 j.; P. Janssen, 56 j.; R. E. Kampman, 62 j.; M. M. Peire, 59 j.; K. A. F. J. May, 46 j. Adam Rubber 130 Deli Bat. Rubb. Kend. Lemb. 62 O. J. Rubber 47L - - - 129 57B 168 K. J. C. Pktv. 132 144% 144% K. Rot. Lloyd 134 N. Sch. Unie 149 Om. Sch. vrt. 187% Stv.Mjj Ned. 152% 151% 126% 125% Onbekend Ijjk aangetroffen. Zaterdag avond werd op de steenglooiing aan de hoek van de Zonneschijn het in verre gaande staat van ontbinding verkerend lijk van een vrouw aangetroffen. Daar het waarschijnlijk een rampslachtoffer betreft is het stoffelijk overschot op de Begraafplaats te Nieuwerkerk ter aarde besteld. Stagnatie Veerdienst. Zondagmiddag is het veer Zijpe-Anna Jacobapolder enige uren gestagneerd wegens het breken van de roerketting van de „Krammer”. Het schip dreef op de stroom af maar met assistentie van een sleepboot kon de tramhaven bereikt worden. Zondagnacht heeft men het euvel verholpen. Voorzichtig en dekking zoekend achter elk boom pje en elk struikje, sloop Pieter op het tovenaars- huisje toe. Zijn hart bons de hem in zijn keel. „Ze hebben het raampje dicht gedaan!” sprak hij tot zich zelf. „Als.als er nu nog maar iets te redden valt!” Pieter wierp een blik naar binnen.... en wat hij toen zag....! Zijn knieën begonnen te knikken en zijn tanden te klapperen. In net huisje zat de tovenaar aan tafel. Met zijn linkerhand omklemde hij Karolus. Het beest gilde, trapte en pikte, maar zag geen kans om los te komen. In zijn rechter hand had de tovenaar een glas met vloeistof en op alle mogelijke manieren pro beerde hij deze vloeistof in de keel van Karolus te gieten. „Ja, spartel jij maar! snauwde de man. „Nog een paar tellen.dan ben je geen kraal meer.als je dit spul naar binnen hebt verander je in een lelijke aap.ha-ha-ha.een aap die alleen maar kan rennen.... ja, als je een aap bent ga je rennen.... net zolang aiEoaaasiiEH SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V.. GOES. 103% 99% 95% 100% 100% 98% 69% 163% 190 241% 298% 155 208% 189 245 212 318% 228% 269% 169% 368% 208 420B 360 488% 488% 449% 804B 103% 99% 95% Invest. Certif. 100 Ned. 1962-640. 10.0% Grootb. 1946 98% C. H. I. Bk. 68% Nat. H.bank Ned. H. Mij A.K.U. Bergh’s J. Berkel’s Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 245 K. Hoogovens 209 Ned. Ford Ned. Kabelf. Phil. Gloeil. Do 6%c.p.w. Unilever W. Fijenoord Bilt. I rubr. Billt. II rubr. 339 Dordt. Petr. Dito, pref. Kon. Olie Moeara Enim zag je dat?” Vanuit de hogere sferen, waarin ik vertoefde, daal ik, door de plotselinge opgewonden heid van mijn vriend, weer neer op het aardse toneel, in dit geval een duinlandschap op Walcheren en geef hem traag antwoord in de vorm van een wedervraag: „Nee, wat is er dan?” „Ik geloof warempel, dat er uit dat gat daar, dat konijnenhol of weet ik veel, een tapuit kwam zet ten. „Zo”, zeg ik, nog maar half ge ïnteresseerd, terwijl ik gedwee ach ter hem aan loop naar de aange duide plaats. Weldra zit hij óp zijn knieën, voorovergebogen. Voor zichtig voelt hij in de schemerige holte, slaakt een kreet, die Winne- tou hem niet verbeterd zou hebben, staat op en laat me het resultaat zien van zijn onderaards gewroet. In zijn hand liggen twee licht-blauwe eitjes, twee kostbare edelstenen gelijk. Vol bewondering kijken we er haar. Mijn belangstelling is nu volledig ge wekt. Een nog niet volledig legsel van een duinduiker, zoals de tapuit pok wel genoemd wordt. O nee, we hebben geen zeldzame ontdekking ge daan. De tapuit is een algemeen voor komende vogel, die op vele plaatsen In ons land en ver daarbuiten, tot in Azië toe, broedt. Daarbij een opvallende verschijning, heel licht van kleur, bijna, wit, met op de borst wat oranje en aan de rug zijde overdekt met een licht blauw grijs waas. Alleen vlak onder het oog, aan de vleugels en op de staart is hij wat donkerder getint, n.l. bruin. Maar de rechtgeaarde vogelvriend geraakt niet alleen bij het zien van een zeld zame vogel in extase. Trouwens, zijn het juist niet de kleine dagelijkse dingen des levens, die ons het meeste genoegen verschaffen, mits we er maar een open oog voor hebben? Terwijl Jaap voorzichtig de eitjes weer op hun plaats legt, denk ik er aan, hoeveel verschillende soorten nesten er wel niet bestaan. De ene vogel bouwt een keurige woning van takjes, hoog in de bomen, of laag in het struikgewas, een ander volstaat er mee een kuiltje te maken in de bodem, een derde zoekt een holle boom uit om zijn kroost in groot te brengen en een vierde, zoals de tapuit, rust niet eerder, voordat hij een ge schikte plaats heeft gevonden onder de grond. Voornamelijk in de duinen en op de hei kunnen we de tapuiten- de Bat, Oostdijk (aftr.), 3. J. Hoog- strate, Hansweert, 4. P. A. Philipse, Oostdijk, 5. J. Jille, 6. B. J. de Jonge, Oostdijk. V.V.D.: 1. P. H. A. Polderman (af tredend), 2. J. Griep, Hansweert (af tredend), 3. J. Sinke, 4. P. A. J. Els man, Hansweert, 5. M. Poleij, 6. W. A. D. de Munck, Hansweert, 7. C. Meijaard, 8. N. D. Ribbens, Hans weert. De personen, waarachter geen plaats naam is vermeld, zijn woonachtig te Kruiningen. •m Maandag slaagden te Goes voor het Mulo-diploma A: J. Krijger, P. M. La- bruijère, A. Willems, J. W. de Leeu wen, J. de Korte, B. Vogel, allen Vlis singen; J. W. Leendertse en D. G. de Kater, Wissekerke; P. Fleman, Kats, J. G. Geelhoed, Colijnsplaat, M. W. Klok, Kortgene, A. E. Kerster, J. de Code, H. J. v. d. Berge en C. M. Leij- dekker, Zierikzee, J. Landman, Kerk- werve, P. de Later, Ouwerkerk, J. H. Schrijver, M. N. Zandee, J. M. van Zweeden, G. P. Felius en D. Tackema, Goes, F. A. Lokerse, ’s-Heer Arends- kerke, J. J. Bliek en J. N. de Wee, Biezelinge, D. W. Lankester, Kloetin- ge, J. G. Verheijke, Ellewoutsdijk, C. Koets, Biggekerke, D. S. Geelhoed, Arnemuiden, A. E. Adriaansen, Oost burg, M. M. Cappon, Sluis, G. J. E. de Jonge, S. van Raalten, M. T. v. d. Peijl, Terneuzen, J. A. Legrand, Axel, M. P. van Dijke, Oostkapelle. Afgewezen: 6 candidaten. Dinsdag zijn te Goes geslaagd voor het diploma A: P. C. Duininck, S. L. Hoogstrate en J. J. Huissoon, Kapelle, E. Kuijt, Krabbendij ke, L. J. Melief- ste, L. H. Haag, K. Hoogerheide, J. Donker, C. A. Tange, M. C. Holle- ,.ï?I?dse> C. J. Slootmans, G. W. v. d. Wiele en J. P. Ie Due, allen te Mid delburg, B. Stemerding, A. C. Haver- nrans en L. C. Deij te Souburg, N. A. Verhnde en C. J. S. van Cadsand te Zaamslag, E. E. J. Verlinde en J. C. w d. Peijl, Terneuzen, N. J. M. de Zwart, Philippine, J. B. Zonnevijlle, bluis, E. K. Boidin, Oostburg, M. J. Boeye, C. S. van Baal, D. J. Couvée, A- Hamelink en A. T. den Hamer, allen te Axel, P. J. Fijnvandraat en u- K Hontelè te Vlissingen, M. Til- loe, Vrouwenpolder, J. B. Keersse- meeckers, Vlissingen, J. S. v. d. Driest e Groede, E. A. Hooftman, Breskens en E. I. Hoste, Nieuwvliet. candidaten afgewezen. Dinsdag slaagden voor het Mulo- examen te Bergen op Zoom: F. A. H. vj. Bioegaert en J. H. Stouthart uit vlissingen; mej. J. P. Mansveld uit es en J. G. J. Kok uit Wemeldinge. even stilstaande, buigend en staart- wippend. Zo, nu is hij er. Hij ver dwijnt in het donkere gat, om er wei nige ogenblikken later weer uit te ko men en weg te vliegen dicht boven moeder Aarde. Een tapuit is letterlijk gesproken, geen hoogvlieger. Slechts als hij op de grote trek is, zoekt hij het in wat hoger regionen. Wij staan op. Helaas net iets te vroeg. Juist was het vrouwtje in aan tocht. Hevig verschrikt en met een „fu-iet-tèk-tèk”, zwenkt ze om en vliegt daarheen, vanwaar ze kwam. Jammer! Laten we maar gauw weg gaan. In een grote boog trekken we om het nest heen. Een torenklok, zeker die van Zou- telande, laat twaalf slagen horen. Zwervers-etenstijd. „Ik heb best trek”, zegt Jaap. Joseph A. Brusse. Litterair paspoort Maeterlinck, Le grand secret. Schubart, W. Dosto- jewski en Nietzsche. Bouman, P. J., Van renaissance tot wereldoorlog. Hedin, S. Van Pool tot Pool. Ages, J. A. Gids voor Zuid-Duitsland. Ages, J. A. Gids voor het Rijnland. Brusse, J. Gids voor Midden Frankrijk. Elias, E. Wat doe ik vandaag in Amsterdam. Elias, E. Wat doe ik vandaag in Den Haag. Schuur, K. En de kookabbur- ta lacht. Lange, K. Egypte. Linthorst Homan, J. Drenthe. Dewhurst, C. H. Dagelijks contact met de Russen. Wauters, A. De hengelsport. Post, A. Vrolijke lees- en voordrachtstukken. Haan, J. den Het gevaarlijke boek. Caldwell, E. Tobaccoroad. Cesbron, G. Notre prison est un royaume. Boer, J. Catharina en de magnolia’s. Aldrich, B. S. Pioniers van het westen. Gibbs, Ph. Onweer aan de einder. Harris, J. Vermist. Keuler, R. De onverzoenlij- ken. Knittel, J. Amadeus. Lampo, H. Terugkeer naar Atlantis. Rutgers v. d. Loeff Basenau, Terugkeer. Saint Exupery, A. de Nachtvlucht. Tsjechof, A. P. De kus en andere verhalen. Burg. Stand. Geboren: Martina J. J., d. v. C. J. Manneke en K. J. den Dekker; Maximiliaan K., z.v. J. K. Paczek en L. J. van Flierenburg; Antoin L., z.v, H. G. Koot en A. Buizert; Cornells, z.v. L. J. Verberkmoes en M. Houtekamer; Gerar dus A. M„ z.v. J. H. Vermeulen en H. van Dendries; Cornelia P., d.v. L. van den Driest en J. Suurmond; Gerard J., z. v. W. J. van Boven en G. Vrij; Laurina N., d.v. L. Wisse en N. Tange. Ondertrouwd: W. Willeboordse, 26 j. en G. Ruissen, 29 j. Gehuwd: W. F. van Dijk, 24 j. en G. van der Est, 21 j.; W. A. H. Borren, 32 j. en J. .Filius, 27 j. Overleden: A. Dingemanse, 68 j. Ongeval. Het 10-jarig zoontje van de heer J. Elenbaas had tijdens het grassnij- den het ongeluk in één van zijn vingers te snijden. Het schijnt nog al aangeko men te zij», want waarschijnlijk zal het knaapje de top van een van zijn vingers moeten missen. Na in het ziekenhuis te Bergen op Zoom té zijn verbonden, kon hij weer huiswaarts keren. Vergadering „Activa”. De Midden- standsvereniging „Activa” is voornemens begin September weer een actie te gaan voeren. Dit werd medegedeeld op een dezer dagen in de zaal van Dijke gehou den vergadering, die was belegd om de getroffen middenstanders op de hoogte te brengen van het door de K.N.M.B. ont worpen enquête-formulier. Hiertoe was ter vergadering aanwezig, mr Kluiver, juridisch adviseur van de K.N.M.B. Vier nieuwe leden traden toe, zodat de ver eniging thans 23 leden telt. Burg. Stand. Geboren: Margaretha, d.v. W. Roelse en M. M. Sas; Marianne, d.v. J. Moerland en J. J. Westdorp. Gehuwd: C. Mol, 22 j. en L. den Bra- ber 22 j.; G. C. Quist, 26 j. en D. C. Kunst, 23 j.; D. Verwijs, 22 j. en J. W. Quist, 20 j.; Westbroek, 24 j. en C. v. d. Berg, 22 j.; C. van Westen, 32 j. en C. M. Neele, 26 j. Overleden: A. Noordhoek, 85 j. Wedvluchten. De P.V. „De Reisduif” hield een wedvlucht vanuit Chateauroux. Afstand 564 km. De uitslag was: 1 M. C. Verwijs; 2, 4 en 5 J. C. Verwijs; 3 en 6 Joh. Reyngoud; 7 A. Fonteyne. De uit slag van de wedvlucht met jonge dui ven vanuit Vilvoorde, afstand 80 km was: 1, 3 en 4 J. Quaak; 2, 9 en 10 W. Reyn goud; 5 A. Fonteyne; 6 en 7 G. Hoog lander; 8 M. Geuze. Ongeluk. Maandagmiddag kwam het dochtertje van de heer W. Potappel zo te vallen dat zij daarbij een hersenschud ding kreeg. Dr Helleman verleende eer ste hulp. rennen totdat je het land uit bent.versta je me.ik zie je dan nooit meer nooit meer.„Ja, we zien je nooit meer.herhaalde ook de broer van de Baron die er glimlachend bij zat. Pieter trilde op zijn benen. Hij zag geen ge vaar meer, rende naar de voorkant van het huis en smeet de deur open. „Laat Karolus los!” gilde hij. „Laat los of ik.ik.ik!” De broer van de Baron sprong van tafel op. „Verdwijn!” siste hij wit van woede. Maar Pieter raapte een grote steen van de grond op en smeet die met kracht in de richting van de tovenaar. KRUININGEN, 20 Juli. Vandaag werden de candidatenlijsten inge diend voor de verkiezing van de ge meenteraad, die op 1 September a.s. zal plaatsvinden. Zoals bekend was er bij de vorige verkiezing een combi natie van drie partijen, n.l. A.R., S.G.P. en Vrije Lijst de Bat. Pogin gen om deze keer weer dezelfde com binatie te vormen, zijn mislukt. De A.R. is uitgekomen met een lijst- Oostdijk (lijstaanvoerder J. de Bat). Het aantal lijsten is voorts nog met één toegenomen, n.l. de lijst Ge meentebelangen. Tenslotte zij nog ver meldt, dat het K.V.P. raadslid, de heer R. F. M. Rammeloo, zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld. De volgende lijsten werden inge diend: K.V.P.: 1. E. A. E. M. Suij (aftre dend), 2. Z. J. Jansen, Hansweert, 3. P. A. Westdijk, Hansweert, 4. G. P. Blok, 5. C. M. van Oeffelen, Hans weert, 6. P. J. van der Borgt, Hans weert, 7. A. A. J. Martens, Hansweert. Het zittend raadslid R. F. M. Ram meloo heeft zich niet herkiesbaar ge steld. Vrije lijst Witte: 1. J. Witte (aftr.), 2. M. J. van der Maas, 3. M. Looij, Hansweert, 4. A. D. Eeijtel. S.G.P.1. A. Lokerse (aftr.), 2. L. de Bat, Oostdijk, 3. H. Jansen, Hans weert, 4. G. Willemse, 5. J. Nieuwen- huijse, Oostdijk, 6. J. Ruissen, Oost dijk. C.H.U.: 1. W. J. Pouwer, Hans weert (aftr.), 2. C. van Iwaarden (aftr.), 3. I. Vermeulen, 4. M. J. le Clercq, Hansweert, 5. J. van Iwaar den, 6. W. Otte, Hansweert. P. v. d. A: 1. J. van Ballegooijen, Hansweert (aftr.), 2. A. Weststrate (aftr.), 3. G. Slabbekoorn geb. Rijn, Hansweert, 4. Ch. Kanaar, 5. S. Wieg man, Hansweert, 6. M. C. Daane, 7. A. Wlllemstein, 8. C. Slabbekoorn, Hansweert, 9. G. Willemstein, Hans weert, 10. A. Duindam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haarlem, R. Bijl te Berlicum (Fr.); te Bruchem (toez.), J. C. Schuurman, cand. te Rotterdam; te Goedereede en te Brakel, D. van de Berg, cand. te Lopikerkapel. Aangenomen naar St. Michelsgestel (Hulppred.), H. D. Woortman, em. zendingspred. te Oegstgeest; naar Am sterdam (pred. in alg. dienst), W. Barnard te Nijmegen. Bedankt voor Lutten, L. Luteyn te Tjirkwerd (Fr.). Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwe Pekela, G. Spinia te Jutrijp-Hommerts. Bedankt voor Velp (Gid.), J. Heule te Edam; voor Adelaide (Austr.), Ref. Church W. B. den Brave te Dordrecht. Beroepbaarstelling: De Classis Rot terdam heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard, P. Schraven- deel te Rotterdam. Geref. Kerken (Art. 31). Bedankt voor Hij ken, W. G. Vries te Winschoten. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Hillegom, Th. Rutters, cand. te ’s-Gravenmoer en A. H. Schippers, cand. te Baarn. o I- o o’ O

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5