Duizenden citroenen in rivier gesmeten. Het ijdel hart verbrijzeld Op theevisite bij de Viets. Zwitsalettenr> r - F*' ggp L Carel Briels stelt vordering in tot schadevergoeding AMSTERDAM, 19 Juli. Carel Briels heeft zijn advocaat mr H. F. Meijer zu Schlochtern, vandaag tegen de advocaat mr J. M. M. van een vereniging voor lief dadigheid een vordering doen instellen tot betaling van een schadevergoeding op te maken bij staat en te vereffenen vol gens de wet. Duik naar Spaans galjoen Home-tel, het hotel voor automobilisten a’ Ongedwongen gesprek met officieren. Wat denken de Hollanders nu van onze J Geen voldoende afzet in Nederland. Droevig ongeval te Amsterdam. Westduitse waar schuwing tegen Ned. tandheelkundige instituten* ||F f ZFEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 20 Juli 1954 pagina 4 Gaat het mis met Surinaamse citrus-cultuur? r - FEUILLETON door FOKA VAN LOON Generaal Van-Tien-Dung leidt de Vietminh delegatie bij de wapenstilstandsbesprekingen in Trung-Gia Melkhandelaar verongelukt. Flanders vergelijkt McCarthy met Hitler. Is Tot spoedig. P.T.T.-personeel vraagt salarisverhoging. I Er moet geld in het wrak zitten Prijzen van voedingsmiddelen stegen. Ho Chi Minh. ito j y A met de hierboven f Ingezonden Mededeling (Adv.). Natuurlijk, antwoordde deze ons, maar op een verlies ga ik niet nog extra-ver- lies gooien. Als ze het fruit hier wilden komen halen konden ze het krijgen, maar ik ga de vracht er voor naar Paramaribo niet betalen. Hoofdschuddend moesten wij de man gelijk geven, hoe treurig wij dit ook vonden. WAT NU? En wat nu? kan men zich handen wringend afvragen. Zal al ons mooie fruit deze weg naar de zee moeten opgaan? Het antwoord zal jammer genoeg be vestigend moeten zijn tenzij de situatie spoedig verandert en tenzij ook de rege ring een middel kan vinden om verder verlies voor onze plantages te voorkomen. DELFT, 19 Juli. De 32-jarige melkhandelaar C. M. de Vreede uit Delft moest gisteren in de namiddag, toen hij in de Westerstraat aldaar reed, plotseling voor een bestelauto remmen. Hierdoor schoot hij met het hoofd door het glazen windscherm van zijn car rier, met het gevolg, dat de halsslag ader werd doorgesneden. Voordat me dische hulp kon worden geboden, was de man doodgebloed. Intussen vernemen wij dat momenteel enkele duizenden kratten citroenen op weg zjjn naar Nederland. Deze duizenden kratten staat nog slechter lot te wachten, althans zover het de eigenaar betreft, want hier lijdt hij nog extra verlies op ook omdat de vracht niet gedekt zal kun nen w’orden door de opbrengst. Liever de rivier in, dan voor niemendal verschepen, was daarom het besluit van deze plantage-directeur. ven hangen, dan is ook dat voorgoed verzwonden, sinds ze, al is het dan van uit de verte, meemaakt hoe hij zijn kind koudweg aan zijn botte trots opoffert. Nee, net zoals ze dacht. Gees heeft zich nog niet aan zijn dwinge landij ontworsteld, misschien geluk kig, want dan had ze alle dagen een leven als een oordeel. „Denk je dat hij ooit zelf met Roelie in een trein zou gaan 'zitten en naar Finland en de Sowjet-Unie hebben besloten de respectieve legaties tot am bassades te verheffen. Te Moskou is zojuist een handelsverdrag tussen hei landen getekend. de voeten gemaakt had, zou hij zich niet hebben ontzien haar te slaan. Als Diena ziet hoe dit gesprek Gees aangrijpt geeft ze er onmiddellijk een andere draai aan. Ze is hier tenslotte niet gekomen om twist te zaaien, maar met heel belangwekkend nieuws, hoewel als ze Albert onder vier ogen te spreken kan krijgen, zal ze die kans gretig aangrijpen om hem te vertellen, hoe ’n grote Jan onverstand Op Zaterdag j.l. is de Kaagweek, bestaande uit internationalenationale en onderlinge zeil-, roei- en motorboo twedstrijden, georganiseerd door de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging „De Kaag” onder ongunstige weersomstandigheden begonnen. De organisatrice hield de wedstrijden voor de vier en dertigste maal. Ook ditmaal trok dit „Feest van elegance en zwier” tal van toeschouwers en zeer vele deelnemers. Tegen PERIODIEKE PIJNEN: Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten WASHINGTON, 20 Juli. De Ame rikaanse republikeinse senator Flan ders heeft verklaard, dat de loopbaan van zijn „communisten jagende” par tijgenoot McCarthy, „hoewel in zwak kere graad”, haar parallel vindt in de opkomst van Hitler, die „de kwestie van het communisme uitbuitte en hier door aan de macht kwam”. Flanders publiceerde de tekst van ’n rede, die hij vandaag in de senaat zal houden, bij welke gelegenheid hij een resolutie zal indienen, die beoogt het optreden van McCarthy te veroorde len. EEN ZONDE? De vernietiging op grote schaal van hetgeen deze rijke bodem leverde deed ons onwillekeurig denken aan de tijd; dat Brazilië er toe overging om zijn kof fie te verbranden, omdat anders geen prijs gemaakt zou worden op de wereld markt. De gehele wereld ging toen over eind staan hierdoor. Men vond het alge meen zonde dat terwijl velen in diverse landen zaten te smachten naar een kopje kofie, de Braziliaanse regering, hiertoe aangezet door de econoom dr Oswaldo Aranha, zomaar het product vernietigde. Konden de hospitalen en andere zie keninrichtingen niet gelukkig gemaakt worden met deze citroenen? vroegen wij de plantage-directeur. Terwijl in een lange loods van gevlochten bamboe en gegolfd plaatijzer door de beide delega ties vergaderd werd, heeft onze verslaggever ALFRED VAN SPRANG in een nabijgelegen hut een gesprek gevoerd twee Vietminh-officier en. Ze weten het natuurlijk evenmin als ik. „Misschien duurt het wel even lang als in Korea....” voorspel ik. Maar dat willen ze toch niet geloven. Ze verwachten echter wel dat ze me nog wel eens zullen zien alvorens de overeen- komst voor een Staakt het Vuren gete kend zal zijn. Als ik tenminste opsta om afscheid te nemen zeggen ze Tot spoedig. „Hier of in Hanoi....” plaag ik. „Hier....” „Au revoir. We schudden elkaar de hand. De Viet minh schildwacht met de Amerikaanse karabijn over de schouder kijkt verwon derd toe. Een dergelijk vriendschappelijk contact tussen Oost en West heeft hij blijkbaar nog nooit gezien. En het is waarschijnlijk in lijnrechte tegenspraak met wat hem op de indoctrinatielessen bijgebracht is. Er is trouwens meer wat hem uit zjjn evenwicht gebracht heeft in Trung- Gia. Het feit bijvoorbeeld dat hij zij aan zij wacht moet lopen met dezelfde Fransman, die lijj acht jaar lang als zijn aartsvijand heeft leren haten. Nu presenteren zij gelijktijdig hun geweex- voor een officier. Zij praten met elkaar. En als zjj dorst hebben drinken zjj zelfs uit eikaars veldfles. Dat bewijst hoe klein de afstand tussen oorlog en vrede eigenlijk is. En hoe simpel het is om het verleden te vergeten. Het is te hopen dat die dertien officieren in de lange loods van gevlochten bamboe en gegolfd plaatijzer ook spoedig tot die overtuiging zullen komen. (Nadruk verboden). Naar men zich zal herinneren werd op 14 September 1953 het faillissement van Carel Briels aangevraagd en bij verstek uitgesproken doch op 24 September d.a.v. weer vernietigd. Dit en de publicatie daarvan - zo stelt eiser - hebben zijn carrière in Neder land afgebroken en hem genoodzaakt in het buitenland engagementen te verwer ven. Terstond na de faillisementsaanvrage heeft Carel Briels deze als een „onrecht matige daad” aangemerkt. Kort daarop heeft hij deze kwestie bij de raad van toezicht der Orden van Advocaten in het arrondissement Amsterdam aanhangig gemaakt. Op 23 April j.l. heeft deze raad uitge sproken: dat de raad de klacht ge grond acht en van oordeel is, dat de han delwijze, van mr J. M. Muller, inbreuk maakt op de eer en waardigheid van de stand der advocaten en procureurs”. Deze uitspraak heeft Carel Briels aan leiding gegeven tot het doen indienen der genoemde vordering. het hele dorp hem vindt. Ze zal Gees maar stilletjes in de waan laten, dat ze geen notie heeft, hoe Albert is, maar van één ding is ze heel zeker: dat hij zich alles gelegen laat liggen van de mening van de spraakmakende gemeente. Van die wetenschap hoopt ze een gepast gebruik te maken. Hiertoe vastbesloten, zet ze dit onder werp op zij: „We praten nu es over wat anders”, decreteert ze, „raad eens wat ik van plan ben?” Om Gees’ mond plooit zich een on deugende glimlach: „Een beetje be scheiden blijven, hé? Je bedoelt, wat wij van plan zijn?” Ze onderstreept „wij” met een knik en werpt van on der haar lange wimpers een plagende blik op de stomverbaasde Diena. „Weet je het al?” hapt ze. „Nee, ik heb het er met niemand ’s-GRAVENHAGE, 19 Juli. De onÊ6' 1 veer 500 leden tellende bond van Neder lands PTT-personeel „Ons Belang” heeI Zaterdag in de dierentuin te Den Haw na een demonstratie vergadering besl^ ten, aan de directeur-generaal der ”1 I een schrijven te zenden met het verzoe1 medewerking te verlenen aan een veI hoging der PTT-salarissen met tien Pr°' cent een uitkering ineens van f 100.—. een dokter gaan? Van z’n leven niet, zeg ik je!” „Des te beter!” is Diena’s laconieke antwoord. „Dan is ’t meteen afgelopen, want jij gaat ook niet!” „Dat zou je niet zeggen, als je Al bert even goed kende als ik”, zegt Gees. Ze wist zich het zweet van het voorhoofd, alsof het hartje zomer was. Dit zilte vocht breekt haar alleen al uit bij de gedachte, dat ze nog eens weer dezelfde scène zou moeten be leven, als die ene keer, toen ze zich werkelijk had vermand en gezegd het te vertikken om nog meer nodeloos geld weg te gooien, dat die zogenaam de dokter haar maar wat aan het lijntje hield en hen vast een voor delig melkkoetje vond. Als een ge tergde leeuw stond hij knarsetandend voor haar. Als ze zich niet tijdig uit „U bent van Holland, nietwaar. Ja „Wat denkt het Hollandse volk van onze strjjd Hij kruist zijn armen en legt die op de actentas voor zich op tafel. Door zijn blauwe zonnebril kijkt hij me verwach tingsvol aan. Teneinde de conversatie niet in de kiem te smoren geef ik hem een ontwijkend antwoord. „Heeft men sympathie voor ons....?” mengt de andere officier zich in het ge sprek. Hij is klein en heeft een open eer lijk gezicht met levendige ogen. Weer tracht ik een directe uitspraak te ver mijden. Zij geven de pogingen echter niet op. „Wat was uw eerste indruk toen u hier in onze zöne kwam....?” „Het is hiel' net als aan de andere kantde zelfde zon, dezelfde lucht, dezelfde men sen in de rijstvelden....” Ze kijken el kaar over tafel aan met een gezicht alsof ze me beklagen. „Maar hier heerst vrijheid....” beto gen ze. „Aan de andere kant ook....” Ze schudden hun hoofden en lachen scham per. AMSTERDAM, 19 Juli. Zaterdag avond is de 11-jarige W. J. S. uit Am sterdam op droevige wijze om het le ven gekomen. De jongen speelde in zijn eentje op de zolder van de ouder lijke woning. Waarschijnlijk heeft hij getracht een van een balk omlaag hangend touw, waarvan het uiteinde in een lus gestrikt was, los te maken. Vermoedelijk heeft hij daarbij een trapje gebruikt, dat omgevallen is, zo dat de jongen mét het hoofd door de lus schoot. Toen een zusje een kwar tier later op zolder kwam, vond zij het stoffelijk overschot van de jongen, die door verhanging cm het leven was ge komen. LONDEN, 17 Juli. De Hertog van Argyll zal in September gaan duiken naar het galjoen van de Spaanse Armada dat in 1558 in Je I baai van Tobermory, Argyllshire, is 1 gezonken. Krachtens een koninklijk I privilege is de Hertog eigenaar van I het schip. In 1950 heeft de Britse ad- I miraliteit de ligging van het schip I geverifieerd. De operatie staat onder I leiding van schout-bij-nacht F. V. I McLaughlin en kapitein L. K. Crabb I is belast met de leiding bij het dui- I ken. Men hoopt eindelijk de identi- I teit van het vaartuig vast te stellen I en een aantal historische feiten aan I het licht te brengen die lang in twijfel I zijn getrokken, waaronder de moge- I lijkheid dat het schip een schat be- I vat. Men neemt aan, dat het vaartuig I de Duque de Florencia is, het schip I dat het geld van de Armada aan I ooord had. Dozijnen Spaanse voor- I werpen zijn bij vorige expedities naar I boven gebracht. Admiraal McLaughlin is vorig jaar met pensioen gegaan n? de Britse marine sinds 1917 te hebben gediend' I In de tweede wereldoorlog was hij commandant van verschillende krui- I sers. Kapitein Crabb, die hiervoor I speciaal verlof zal krijgen, was een I „kikvorsman” in de tweede wereld- g oorlog. Hij zal tien duikers en film- I operateurs voor onderwater-opnamen, I tot zijn beschikking krijgen. Genevieve de Gallard Terraube, de „Engel van Dien Bien Phoe”, neemt er een ogenblik tijd af om een praatje te maken met een van de gewonden uit deze vesting in het laatste vliegtuig op het vliegveld Orly bij Parijs, dat gewonden uit Indo-China naar Frankrijk terug bracht. De moedige verpleegster kon de mannen, voor wie zij in de loopgraven van Dien Bien Phoe had gezorgd niet vergeten en was speciaal naar het vliegveld gekomen om hen te begroeten. DEN HAAG, 19 Juli. Het Cen traal Bureau voor de Statistiek dat thans prijsindexcijfers van het gezins- verbruik (op basis 1949 100) per 15 Juni 1954 heeft samengesteld, kwam tot de conclusie, dat het totaal-index- cijfer tussen 15 Mei en 15 Juni met 1 punt steeg, n.l. van 126 naar 127. De oorzaak hiervan lag vrijwel uit sluitend bij de groep voedingsmidde len, waarvoor het indexcijfer met 2 punten opliep. Deze stijging werd voor een belangrijk deel teweeg gebracht door de hoge prijzen per 15 Juli voor oude en nieuwe aardappelen. Ook het indexcijfer voor fruit, zij het in min dere mate dan dat voor aardappelen, liep tussen 15 Mei en 15 Juni op. Voorts deden zich prijsstijgingen voor bij vlees en vleeswaren, melk, koffie, thee, vis, eieren en chocoladerepen. Een aanzienlijke daling van het index cijfer voor groenten bracht gedeelte lijke compensatie van de hierboven vermelde stijgingen. Bij de niet-voedingsmiddelengroepen waarvoor de indexcijfers per 15 Juni op het niveau van 15 Mei gehand haafd bleven, deden zich geen prijs- veranderingen van betekenis voor. biedt een van hen aan. (Per luchtpost). PARAMARIBO, Juli. Het gaat mis met de Surinaamse citrus-cultuur. Niet alleen daalt de productie, maar ook brengt het fruit zó weinig op in Nederland, dat het werkelijk niet de moeite is om het te verschepen. De laatste zendingen citroen hebben bijvoorbeeld slechts 5 guides (Nederlandse courant) opgebracht, terwijl het verpakkingsmateriaal en de vracht alleen reeds op f 7.50 (Ned. courant) komen te staan. Nederland wordt momenteel overstroomd met fruit, ondanks de speciale rechten die op het fruit uit sommige landen geheven wordt. En als gesproken wordt over Nederland, kan daaraan meteen worden toegevoegd: het achterland in. Europa waarheen het Surinaamse fruit vaak zijn weg vindt. Deze toestand heeft een der plantages ertoe genoopt, zeshonderd kratten citroe nen in de Commewijerivier te smijten. De gehele middag hebben arbeiders no dig gehad om dit reuze karwei klaar te spelen. In bergen werden de citroenen, mooie vruchten doorgaans, op de brug opgesta peld, waarop de veldarbeiders er boven op gingen staan en met de benen de vruchten bij tien, neen honderd, neen duizendtallen de rivier in schopten. Nadat men zo een tijdlang bezig was geweest was het een gedobber van je welste in de rivier, die wel een mozaïek vloer geleek, zo lagen de vruchten naast elkaar in allerlei tinten van grasgroen tot botergeel. (Van onze correspondent Alfred van Sprang). TRUNG-GIA (Communistisch Vietnam). ET IS WARM. In de schaduw van de eenvoudige hut van stro en bamboe Is het echter wel uit te houden. Er trekt zelfs een koele zucht doorheen. Om de tafel zitten wat Vietminh-militairen in kennelijk- nieuwe uniformen van groen katoen met hoog aan de hals gesloten kraag. Op het hoofd dragen ze een tropenhelm van dezelfde kleur stof met een gele ster er op. Daar zjj geen onderscheidingstekenen dragen is het moeiljjk uit te maken welke rang zjj bekleden. Maar twee van hen geven door hun optreden de indruk officieren te zjjn. En zij zjjn ook de enigen die Frans spreken. „Thee.. „Graag. Uit een blauw-stenen theepot schenkt hjj een klein, groezelig glaasje vol met slappe, suikerloze thee en zet het voor me neer. begint hjj het gesprek. 46 Gees neemt het voor hem op. „Och ja, hij is de slimste niet, maar je zult eens zien, wat een flinke boer er uit groeit. En als het zo doorgaat komt er in ieder geval meer van terecht dan van onze Roelie. Die groeit voor galg en rad op, ben ik bang, en leert nooit wat”. Ze spreekt op bittere, verbeten toon, zoals Diena nog nooit van haar hoorde. Maar Diena weet ook, waar de schoen wringt. Albert is Roelie’s struikelblok, hij houdt haar tegen. Maar Gees heeft in dezen ook een grote fout: zij is veel te bang voor ruzie en voor Alberts scherpe tong. Diena is zachtmoedig en niet stokerig van aard. Ze acht het nu echter haar plicht Gees wat meer durf in te blazen: „Hoor eens, jij moet Albert anders en beter aanpakken en hem laten voelen, dat hij niet alleen baas is. Jij hebt toch zeker ook een stem in het kapittel? Het is toch net zo goed jouw kind? Ik zou, in jouw plaats zeggen: ik wil met Roelie naar de beste professor van het land als we het niet kunnen betalen neem ik desnoods een paar wassen in huis maar naar die kwakzalver ga ik niet meer. Dan ga je zelf maar! Zo zou ik hem trakteren!” Diena’s ogen schieten vonken. Ze wou dat zij dit varkentje, of beter, dit grote varken eens mocht was sen. Hij zou misschien wel te keer gaan, alsof hij gekeeld werd, maar dat zou haar nu niets meer doen. Vroeger, toen hij nog knecht bij hun was, keek ze hem, net als Gees nu nog doet, al tijd naar de ogen. Die tijd heeft ze gehad. Haar tedere gevoelens voor hem zijn totaal uitgesleten. En als er ooit nog een restantje van was blij- over gehad, maar ik heb het al lang aan voelen komen. Je gaat trouwen met Hendrik Derks”. „Heb ik mij dan toch verraden?” Diena stelt zich zelf kennelijk teleur! Een verlegen blosje overwaast haar wangen. Ze is dus toch geworden wat haar altijd als een schrikbeeld voor ogen heeft gezweefd, het echte type van de oude vrijster, die zó graag is naar het huwelijk, dat een ander haar de gek kigheid van het gezicht afleest. Gees raadt Haar schaamtevolle gedachten. „Je hebt je helemaal niet verraden hoor. Maar je kunt zó gezellig over dat huishouden babbelen en je hebt zó’n zorg voor de kinderen, dat ik vaak gedacht heb: Als die man nou maar niet zo ezelachtig is, om ’t ju weel, dat hij alle dagen voor ogen heeft, over het hoofd te zien en straks achter de rokken van een jonge meid van goed twintig aan gaat lopen, want dan is het ongeluk van die arme kinderen niet te overzien. Zo’n piep jong vrouwtje wil dadelijk niet zo aan de band zitten en als die tot de ontdekking komt, dat kinderen geen engeltjes in rokjes en broekjes zijn, maar behept met alle lelijke eigen schappen, die de grote mensen ook aankleven, dan krijgt ze er maar al te gauw tabak van en gaat ze van alles uitvinden, om de last zoveel mo gelijk van zich af te schuiven, ten koste van de kinderen. En neem ze ’t eens kwalijk, ze hebben er de leef- tijd en de wijsheid nog niet voor Nee, die Derks is een verstandige ke rel, die weet wel, wat hij doet, hij krijgt aan jou een lief vrouwtje en een bovenste beste moeder voor de kinderen”. BONN, 19 Juli. Gerhard Schroeder, mi nister van Binnenlandse Zaken van West- Duitsland, heeft zijn landgenoten gewaar schuwd tegen twee Nederlandse tand heelkundige instituten - de „Vacupan Vereniging” en de „Stichting Centrale Ziekenzorg”, beide te Rotterdam, die Westduitse bladen adverteren. Zij belo ven pijnloze verwijdering van alle tan den en kiezen en plaatsing op dezelfde dag van een kunstgebit. De inspecteur-generaal van de volfc' gezondheid in Den Haag had dr Schroe der meegedeeld dat hij tot zijn spijt geen wettelijke maatregelen kon nemen o® I deze zuiver commerciële instituten, die I schadelijk zijn voor de volksgezondheid onmiddellijk te doen verdwijnen. M was het met dr Schroeder eens, dat I behandeling geenszins onschadelijk en I een dringende waarschuwing op zU” I plaats was. I Zoals bekend is onlangs bij de Tweed 1 Kamer een wetsontwerp ingediend dat I bepaalde practjjken bij tandheelkundig6 instituten wil tegengaan. De reclame ontbreekt niet. Tegen de achterwand van de hut is een grote rode vlag met in het midden een gele ster bevestigd. Dat is de vlag van wat zy zelf noemen de Volksrepubliek Vietnam. Op de vlag hangt een portret van Ho Chi Minh. En eronder op een spandoek staat Lang leve President Ho. „Kent u Ho Chi Minh....?” vraag ik. „Heel het volk kent de president....” antwoordt de man met de blauwe bril. „Persoonlijk. Ja „Waar is hij nu....?” Hij lacht en weigert antwoord te geven. Het is blijkbaar een van de staatsgehei men. In plaats daarvan schenkt hij mijn glaasje nog eens vol. Ik stel niet-ernstig vooi' om een weeklang met hem te ruilen. Hij in Hanoi en ik hier. „O, nee.weigert hij energiek. „Waarom niet „Ik wacht liever tot Hanoi bevrijd is. Het is nu mijn beurt om te lachen. Maar hij is een en al ernst ais hij over het Frans-Vietnamese gebied als gecon troleerde zöne spreekt. En ik heb de in druk dat hij ook overtuigd is van wat hjj zegt. Beiden zyn vast en zeker politieke officieren belast met de communistische indoctrinatie van het leger. Zij zijn vrien delijk en goedlachs en zij hebben zelfs eeen gevoel voor humor, maar zij wegen elk woord dat ze zeggen zorgvuldig. En volgen trouw de partyiijn. Er is dan ook weinig wetenswaardigs uit hen los te krygen, „Wanneer wordt de wapenstilstand ge tekend....?” pols ik. LAREN, 19 Juli. In navolging van Amerika zullen in Nederland in richtingen worden gebouwd, waar men op eenvoudige wijze overnach ten kan. In ons land zullen zij de naam home-tel dragen In Amerika noemt men ze motels. Over enkele weken zal op het kruispunt nieuwe rijksweg AmsterdamUtrecht en de provinciale weg Hilversum - Haarlem onder de gemeente Vlnxeveen, met de bouw van het eerste home-tel wor den begonnen, waarvoor de architect R. Pril te Bennekom het ontwerp heeft gemaakt. Dit home-tel is in de eerste plaats bestemd voor automo bilisten en krijgt een capaciteit van 80 bedden. Met de mogelijkheid tot uitbreiding wordt rekening gehouden. In de prijs van de kamer is die voor stalling van de auto begrepen. De ka mers krijgen een privé-badcel, toilet en een klein keukentje, waar men zelf zijn maaltijd kan bereiden. Voor de gasten is bovendien een restaurant ontworpen, plaats biedende aan 200 personen met een terras voor 500 per sonele Verder komt er bij het home-tel een snackbar, die dag en nacht ge opend zal zijn en, uiteraard, een ben zine service-station. Dit Vinkeveense home-tel zal het eerste zijn van een drietal. De ge noemde architect heeft ook opdracht voor het ontwerpen van home-tels bij het vliegveld Ypenburg en bij Arn hem. I lil

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4