ZENDING IN INDONESIË HEEFT NOG ALTIJD ENORME KANSEN voor Bevorderingen Chr. Lyceum Zeeland TITELHOUDER Int» brandweerwedstrijden te Aardenburg Bedrijvigheid in Benelux- hoofdkwartier op Walcheren Twee schepen door de" ™nen e'v“ed' sabotage verloren Paratyphus in Kruiningen Middelburgse ploeg naar landelijke wedstrijd Maar wie garandeert, dat het morgen nog zo is? Classicaal Zendmgsfeest te 's-Heer Arendskerke Goes I Onderwijzer(es) Polderbenoemingen Aspirin^ Middelburg. Automatisch bellen met Eindhoven Zeeuwsch-Vlaamse ploegen kwamen goed voor de dag Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool Vlissingen ZEEUWSCH DAGBLAD 'HUI I Nagekomen Advertentiën BEROEPINGS W ERK Brandtveerivedstrijden te Koudekerke Geslaagd A. W. Boerwinkel Korfballoze Zaterdag SWIFT V BIJNA Twee meisjes en een vrouw in ziekenhuis te Goes opgenomen Collecte De heer J. Leijnse overleden. KRUININGEN WORDT KAROLUS OMGETOVERD? Blussen in stromende regen Rijkscommissie machinisten-examen Examens aan de „De Ruyterschool” NA VO-vlootoefeningen begonnen 2$ 4?o pagina 2 Maandag 19 Juli 1954 Ingezonden Mededeling (Adv.). BZuidwesters 8 04. be- Biggekerke, 16 Juli 1954. GOES (Ze klas). J. 7 leerlingen niet bevorderd. kon geen kant op. „Wat is er met Karolus gebeurd!” sprak Pieter streng! „Zeg op, Geref. Kerken. Aangenomen naar Tholen, H. Bakker, cand. te Velzen. Bedankt voor Middelburg, J. Heule te Edam. Voor het Staatsexamen A le deel Muziek, Hoofdvak Viool, slaagde te Den Haag Mej. Annie van Zweeden, Goes, leerlinge van de Alg. Muziek school te Breda. Arts Afwezig Dinsdag en Woensdag a.s. Gevraagd aan de Prinses Ireneschool, Kamperfoeliestraat 63, een tijdelijk (voor minstens een jaar). Brieven z.s.m. aan het Hoofd: L. C. VELTHUIZEN, Leliestraat 89, Goes. Lel bij aan. hel teken P. LOUWS. A. LOUWS-VERHAGE. A. JANSE. C. JANSE-VERSTRAAT. En verdere familie. MIDDELBURG, 17 Juli. - Benoemd tot Gezworene van de Vlooswijkpol- der M. Dieleman Mz, te Hoek; tot Gezworene van de polder Zeven- Trinité W. J. Verstraten te Terneu- zen; tot Dijkgraaf van de Pierssens- polder P. David te Sluiskil; tot Ge zworene van de Pierssenspolder C. P. Kleiman te Sluiskil; tot Dijkgraaf van de Van Remoorterepolder E. Perdaen te Philippine en tot diens plaatsver vanger A. J. Goethals te Sas van Gent; tot Dijkgraaf van de Oud Wes- tenrijkpolder D. Haak te Hoek; tot Dijkgraaf van de Goessche polder (Hoek) J. Tollenaar te Hoek en tot diens plaatsvervanger J. Dieleman te Hoek; tot Dijkgraaf van de calami- teuze polder Nieuw Othene F. Dek ker Mr. te Terneuzen en tot diens plaatsvervanger C. P. de Putter te Zaamslag. GOES, 17 Juli. Wegens de slech te weersomstandigheden kon vandaag geen enkele wedstrijd van de Zeeuw se korfbakompetitie doorgang vinden. Maar in de lóóp van de week werden no.; enkele wedstrijden gespeeld, zo dat toch niet het gehele programma n oest worden afgelast. Zoals bekend heeft Togo de leiding weer heroverd in de eerste klasse door een 36 over winning op Zeelandia. In de derde klasse B zal waarschijn- lik zeer binnenkort de kampioen be kend worden. Swift V, dat K.V.L. met 41 klopte, moet nog maar één wed strijd winnen en dan is dit twaalftal kampioen van zijn afdeling. Ook in de derde klasse C werd nog een wedstrijd gespeeld, n.l. Scampolo IIILuctor I, een Zeeuws-Vlaamse affaire, die in een 160 overwinning voor de Luctorianen is geëindigd. Tenslotte werden in de loop van de week nog drie adspirantenwedstrjjden KRUININGEN, 17 Juli Een twee tal meisjes uit Kruiningen en de moe der van een der meisjes zijn in het ziekenhuis te Goes opgenomen met paratyphus. Een der meisjes is reeds weer aan het herstellen. Een week of drie geleden zijn zij samen met andere kinderen uit Kruiningen van een va- cantiereis uit Frankrijk terug gekomen en men onderzoekt thans of de kinde ren tijdens het verblijf in hun vacan- tie-oord door het drinken van onzui ver water of het eten van fruit, de ziekte hebben gekregen. Een dag of tien geleden werd het eerste meisje, een dochtertje van de fam. V. opgenomen en kort daarna een dochtertje van de fam. M. dat met haar samen op een kamer had gelegen. Gis teren moest ook de moeder van het meisje V. naar het ziekenhuis worden overgebracht. Men heeft in Kruiningen thans voor zorgsmaatregelen genomen. Verschil lende kinderen zijn geïsoleerd en be zoeken voorlopig dus geen school meer. Men onderzoekt de mogelijkheid of de vacantie-reizen naar verschillende delen van ons land, die kinderen uit Kruiningen waren toegezegd, nog kun nen doorgaan. Kloetinge; Jan Vader te Krabbendijke; Evert van Dalsen te Kruiningen; Chiel in ’t Anker te Waarde; Piet phaartsdijk. Schore; Izak Kole te Luikenaar te Wol- De collecte voor „Het Hoogeland” bracht te Middelburg f 753,25 op. Zaterdagmorgen is na een langduri ge ziekte overleden de heer J. Leijnse, die in het verenigingsleven tal van functies bekleedde Zo was hij voorzitter van de plaat selijke afdeling van de Chr Bond van Groenten- en Fruithandelaren, voor zitter van de contactcommissie van veilingafnemers, in welke kringen hij een geziene persoon was. De heer Leijnse, die de leeftijd van 55 jaar bereikte, was tevens bestuurs lid van de Gemeentelijke instelling voor Maatschappelijke zorg. Ook in het kerkelijk en maatschap pelijk leven was de overledene een op de voorgrond tredend persoon, daar hij in de Geref. Kerk tal van jaren diaken en ook voorzitter van het Geref. Rusthuis was. Opbrengst collecte. De opbrengst van de onlangs in de gemeente Kruiningen gehouden collecte ten bate van het Ne derlandse Rode Kruis heeft bedragen: f 1409,96, t.w. f 1241,98 voor Kruiningen en f 167,98 voor Hansweert. GOES, 17 Juli. Vandaag zijn de volgende leerlingen van het Christe lijke Lyceum voor Zeeland bevorderd naar de 2e klasse: Ype de Keyzer te Bergen op Zoom; Hanna v. d. Velde te Biezelinge; Andries Boogert, Zoetje de Regt te Borssele; Pim Luyk, Rinus Sinke te Colijnsplaat; Maps Adriaanse, Mineke Bruijnzeel, Hans Buyse, Ko Droogendijk, Sari Duvekot, Henk El- zerman, Cocky Fraanje, Bas van Fraas- sen, Cocky Jeremiasse, Ria v. d. Heil, Agnes op ’t Hof, Lien Karelse, Jan Kerkhof, Jannie Maas, Jan Meinderts- ma, Corry v. d. Peyl, Rietje Phaff, Adrie Quaak, Bart Raad, Addie Sinke, Elly Slabbekoorn, Mieke Smit, Silvia Spangenberg, Piet Steutel, Madeleine Vermeer te Goes; Arie v. d. Kerk, Mei- ty v. d. Kerk te ’s-Heer Abtskerke; Floor Meulbroek, Dik Talma, Henk Blaauw te ’s-Heer Arendskerke; Ina Bostelaar, Hans Jebbink, Mattie Wave- rijn te Kapelle; Lineke Aarnoutse te GOES, 17 Juli. Met ingang van 22 Juli a.s. te 08.00 uur zullen de telefoongesprek ken tussen de abonné’s aangesloten op de netten Axel, Borssele, Colijnsplaat, Dom burg, Ellewoutsdijk, Goes, ’s-Gravenpol- der, ’s-Heer Arendskerke, Hoedekensker- ke, Hoek, Kapelle-Biezelinge, Kats, Kort- gene, Koudekerke, Middelburg, Nieuw en St Joosland, Nisse, Nieuwdorp, Oost- Souburg, Ovezande, Philippine, Sas van Gent, Serooskerke, Sluiskil, Terneuzen, Veere, Vlissingen, Wemeldinge, Westka- pelle, Wissekerke, Wolphaartsdijk, Zaam slag .Zoutelande en Zuiddorpe en de aan geslotenen van de geautomatiseerde net ten van het district Eindhoven weder zijds langs automatische weg tot stand kunnen worden gebracht anders eten we vanavond kraaiensoep!” „Heb ik al gezegd!” krijste het beest. „Die wordt op het ogenblik door de tovenaar veranderd in een reuze griezelig beest.ik geloof dat hij er de een of andere monster-aap van wil maken!" Pieter wist ge noeg, hij trok meneer de Baron achter zich aan het kasteel uit. „Ga mee!” riep hij. „We gaan naar het huisje van de tovenaar!” veel zegen. Deze predikant, die thans is be noemd tot studiesecretaris van de Raad van Kerken in Indonesië, gaat volgend jaar terug naar Djakarta. Vermoede lijk zal hij in October in Goes in een dienst voorgaan. Daarna zal hij verslag uitbrengen aan de Classicale Vergade ring. Vermoedelijk zal dr van Leeuwen ook nog in enkele plaatsen in de Clas sis spreekbeurten vervullen. Ds Talma, Ned. Herv. predikant te ’s-Heer Arendskerke had op dit Zen- dingsfeest, dat in de Herv. Kerk moest worden gehouden, een openingswoord gesproken. Ds J. v. d. Leek, Geref. pre dikant van Kapelle, sloot de bijeen komst. De kerkkoren van Kapelle (di rigent D. Burger) en van Wolphaarts dijk (dirigent Gommert de Kok) ver leenden medewerking. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat de Heere heden nog onverwacht uit ons midden wegnam, onze innig geliefde, zorgzame Man en Vader, Zoon, Schoonzoon, Broeder, Behuwd- broeder en Pleegvader, JAN LOUWS Pzn, in de ouderdom van ruim 40 jaar. Wed. C. LOUWS-JANSE en Kinderen. Meneer de Baron kon de snelle opvolgingen van de gebeurtenissen niet meer verwerken. „Het duizelt me!” bromde hij achter zijn snor. „Ik weet nu toch werkelijk niet meer of het kasteel van mij is of van mijn broer, of ik het land uit moet of niet, of er nu één of twee kraaien in het Spel zijn, of....” Verder kwam meneer de Baron niet met zijn gezeur want Pieter stormde de kamer weer in met de tovenaarskraai in zijn knuisten. „We moeten hem opsluiten!” riep de jongen, „hebt U niet een oude vogelkooi of zo iets?!” „Nee!” antwoordde de Baron, „maar er moet nog wel een gevangencel in de kelder zijn alsdie tenminste öok niet in puin ligt!” De baron snelde Pieter vooruit de vochtige keldertrap af en daar werd de tovenaarskraai achter stevige tralies gestopt. „Dat neem ik niet!” gilde het beest. Doch de gevangencel was van ouderwetse kwaliteit en de kraal VAN 2 NAAR 3. Naar de 3e klasse bevorderd 39 leer lingen, t.w. Ko Traas te Biezelinge; Huib Boogert, Ary Vrijlandt, Borssele; Anthe Barends, Hans Dekker, Martin Dekker, Dineke Donner, Jerphie Fa- berij de Jonge, Els Geschiere, Bouke Meindersma, Raymond Palmer, Willy Rombout, Willy Schouls, Jack Slim- men, Heleen v. d. Vegt, Adri Verburg, Klaas Zachariasse, Hans Oranje, Gree- tje Velthuizen te Goes; Jan Boogert, Gerard Braam, Lenie Goeman te ’s-H. Abtskerke; Sjaak v. d. Maale te ’s-H. Arendskerke; Mar. Wisse te Kapelle; Marien Straub te Kloetinge; Jan van Andel, Greet je Bets, Peter Louisse, Ria Wattel te Middelburg; Jopie Brakman te Nw en St. Joosland; Sjaak Luteyn te Nisse; Hans Goedbloed te St. Lau rens; Wim de Rijke te Vlissingen; Henk de Nood te Vrouwenpolder; Adri v. d. Cingel, Ko Sonke te Wemeldinge; Alida van Oost, Narda van Oost te Wilhelminadorp; Bob Wyatt te Yer- seke. Niet bevorderd 8 leerlingen. AFD. GYMNASIUM. Naar klasse 4, afdeling Gymnasium bevorderd 8 leerlingen, t.w. Tineke y. Dokkum, Tanny Pieterse, Corry Teerds te Goes; Frankie Schimmelpenninck v. d. Oye, Jeantje Schimmelpenninck v. d. Oye te Kloetinge; Hans Blok te Hansweert; Gerrit Korporaal te We meldinge; Jaap Stomp te Yerseke. Niet bevorderd 1 leerling. land, om de enorme jaarlijkse brand schade te helpen verlagen. Voorts zeide hij, dat wedstrijden als deze ten zeerste bijdragen tot de verbroedering tussen Nederland en België. Brandweerinspecteur A. Geers uit Brugge zag deze wedstrijden als mid del om de techniek en de paraatheid van de brandweren uit Nederland en België aan elkaar te kunnen toetsen, en zodoende het peil gezamenlijk om hoog te brengen. projectielen. Mijnenvegers de toegangen naar de ha vens van Vlissingen af en wisten verscheidene mijnen onschadelijk te maken. Ook aan de Britse kust wer- Het is, aldus vertelde dr van Leeu wen, voor de Nederlanders niet ge makkelijk om in Indonesië te wer ken. De rollen zijn er omgekeerd. Waar vroeger de Nederlanders lei ding gaven, moeten ze nu als onder geschikten werken. Dat valt niet mee, eist veel aanpassingsvermogen, doch er is geen andere mogelijkheid. Wat men vroeger als team deed, dient nu als eenling gedaan te wor den. Daarom voelt men zich zelfs op het zendingsterrein zo geestelijk eenzaam. De scheiding pro- en con- tra-Nederland loopt zelfs door de kerk heen. Er is een schreeuwend gebrek aan leiders en predikanten, doch dit is mede de schuld van de zending, die daarvoor in het verle den niet voldoende aandacht heeft besteed. Hij betreurde het, dat de christe lijke opvatting van de samenleving zelfs in de kerken nog zo weinig is doorgedrongen. Naast dit alles kon dr van Leeuwen toch ook getuigen van MIDDELBURG, 17 Juli. Tijdens de Zaterdagmiddag te Koudekerke gehouden wedstrijd voor brandweer korpsen 2e klas heeft de Middelburgse brandweer op de eerste en tweede prijs beslag weten te leggen. Acht Zeeuwse ploegen namen aan deze wedstrijd deel. Na afloop van de wedstrijd, waar voor de O.L. School aan de Bigge- kenksestraat als object was gekozen, heeft de provinciale wedstrijdleider, de heer A. W. J. Matthjjssen uit Mid delburg, het doorzettingsvermogen ge roemd van alle plc :gen. De heer Andringa uit Uden, die als voorzitter van de uit Brabantse brand weercommandanten bestaande jury sprak, wees op het nut van wedstrij den met onbekende opdracht als deze, waarbij de werkelijkheid zo goed mo gelijk benaderd wordt. Aan de burgemeester van Koude kerke was hierna de eer, om de uit slag bekend te maken. Het bleek, dat Middelburg II, o.l.v. de heer Th. J. Schuitemaker, de eerste prijs had behaald met 677 punten. Deze ploeg mag nu in September naar Enschedé om daar in de lande lijke wedstrijd onze provincie te ver tegenwoordigen. De tweede prijs was voor Middel burg I, welke onder leiding stond van de heer D. Woudenberg (669 punten). De verdere uitslag was: 3. Goes, 4. Koudekerke, 5. Nieuw- en Sint Joos land, 6. Domburg, 7. Oost- en West- Souburg en 8. Veere. VLISSINGEN, 17 Juli. Bij schikking va: de minister van Ver keer en Waterstaat werden benoemd tot plaatsvervangende leden van de Rijkscommissie voor de Machinisten examens, de heren J. W. v. d. Burgt te Vlissingen en K. Faasse te Sou burg, leraren aan de „De Ruyter- school” te Vlissingen en J. H. Haver man te Rotterdam, Surveyor bij „The American Bureau of Shipping”. AFDELING H.B.S. Naar de 4e klasse, afd. H.B.S., bevor derd 18 leerlingen, t.w. Rinus Sinke te Colijnsplaat; Wim Davidse, Thony de Dreu, Johan Florusse, Joost van Ketel, Winny Pietersz, Rini v. d. Wel, Bram v. Zweeden te Goes; Anneke v. d. Ber ge te ’s-Heer Hendrikskinderen; Tanny Louisse te Kloetinge; Giljam Dekker te Kruiningen; Kees Boender, Joop Tillema, Jozien van Wijk te Middel burg; les Meyer te St. Laurens; Kees van Veen te Vlissingen; Piet Hovestadt te Wemeldinge; Flip Bom te Yerseke. Niet bevorderd 3 leerlingen. Een herexamen werd opgedragen aan 2 leerlingen. Naar de 5e klasse, afd. Gymnasium bevorderd 11 leerlingen, t.w. Taco Bos ma, Henk Pieterse, Fetje Siebenga, Frank van IJssel te Goes; Jan Kluiver te 's-Gravenpolder; Leen Oele te Hoe- dekenskerke; Joekenel van Andel, So phie Rothuizen te Middelburg; Piet Feij, Wim de Muijnck te Vlissingen; Jaco Scherp te Wolphaartsdijk. Niet bevorderd 2 leerlingen. Naar de 5e klasse, afd. H.B.S. be vorderd 25 leerlingen, t.w. Kees Mesu te Arnemuiden; Bart Busch, Jan van Liere te Borssele; Jan Buyse, Gert Doekes, Wim Doekes, Joekie ten Kate, Max Steketee, Willem van Witzenburg te Goes; Adri Verburg te ’s-Heer Hen drikskinderen; Saar Bostelaar, Adri Eversdijk, Gerard van Willigen te Ka pelle; Jan Goedbloed, Dick Griep, Wim v. d. Hofstede; Corry Jonker, Rob Schenk, Klaas van Tuinen te Middel burg; Rijk van Antwerpen, Ser v. d. Ven te Nieuwdorp; Piet Wattel te Se rooskerke; Lucie Breas te Sint Anna- land; Peter Los te Souburg; Jeanne v. d. Maas te Wissekerke; Peter Bikker te Vlissingen; Harry Booy te Yerseke. Niet bevorderd 9 leerlingen. Naar de 6e klasse, afd. Gymnasium bevorderd 9 leerlingen t.w. Marjolein Barends, Jaap Buyse, Jan Davidse, Henk de Smit te Goes; Adri Wagenaar te Kloetinge; Willeboord Jobse te Mid delburg, Leny de Schipper te Nisse; Ko Gebraad, Joos Sinke te Yerseke. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de le naar de 2e klas: M. I. J. Arens, G. S. Audenaerdf, M. B. M. Bode, H. C. E. Bode, J. J, den Boer, J. F. de Bruijne, H. Hoogesteger, Verhoeff. A. Koole, K. G. Kuijpers, M. E. Lute, 7 T gespeeld, n.l. MadjoeSwift Snel 1 11; Swift LenigSwift Rap 81; Ani mo - „Wat een geluk, dat we Aspirin bij ons hebben, voor ‘t geval we verkouden worden". 'koop op het Bayer-kruis, van echtheid en zuiverheid. VLISSINGEN, 17 Juli Geslaagd voor stuurmansleerling getuigschrift B.S.: W. J. Deijnen, Julius, J. Luteijn, R. W. Martens, J. Moens, M. R. Pa- rengkuan, Tjia Hok Hien, H. J. Wil- ems. Afgewezen 3 leerlingen. Geslaagd voor stuurmansleerling ge tuigschrift A.S.: E. Q. Abbas, J. G. Christis, H. J. A. de Kort, J. L. No bels, M. Nur, A. F. Roquas, Ch. Schenkenburg van Mierop, A. F. C. de Jonge, J. de Leeuw van Weenen, G. H. van Munster. Afgewezen 6 leerlingen. ’s-HEER ARENDSKERKE, 17 Juli. De problemen zijn groot, maar de ending in geheel Indonesië heeft nog altijd enorme kansen en het gaat mei het zendingswerk veel heter dan voor de oorlog. Maar wie garandeert, dat dit morgen nog zo is? Misschien wordt Indonesië morgen een Islamstaat, wellicht krijgt het communisme, dat als een dreigende schaduw over Azië is gevallen, de macht in handen. Dan is het uit met de zending, dan zullen de kerken het daarginds zelf moeten doen. Daarom zijn twee dingen nodig; Opleidingsmogelijkheden, opdat mensen uit deze jonge kerken zelf leiding kunnen gaan geven en Chr. Lectuur als tegenwicht tegen datgene wat het communisme doei. Dit alles is een samenvatting, van hetgeen ds H. A. Wiersinga, Geref. Zendingspredikant te Baarn vandaag zei aan het slot van het Zendingsfeest, dat Hervormden en Gereformeerden samen in ’s-Heer Arendskerke hielden. Meen niet, zo zeiden de beide Chi nese predikanten, ds Han en ds Lie, dat ge daarin de jonge kerken in Indo nesië vooruit zijt. Daar kennen we ook geen verschillen. We verblijden ons er echter hartelijk over, dat men in Ne derland thans ook deze kerkelijke scheidingen heeft willen doorbreken. Ds Han Bing Kong, die de Chinese kerken van Midden-Java heeft gediend wees op twee grote gevaren, die de jonge kerken bedreigen. Het is de kleinheid in getal tegenover de grote macht van het communisme, dat velen vaak benauwd en van de kerk aftrekt. Daar is ook de R.K. missie, beschik kend over veel geld en veel missie- arbeiders. Zij hebben daardoor een grote voorsprong op de zending der protestantse kerken. Wat de politieke verhoudingen be treft zei ds Han, dat er overal veel broodnijd is tussen Indonesiërs en Nederlanders. Gelukkig is dat niet het geval op de zendingsterreinen. Daar werken beide groepen met elkaar voor de ene zaak, die van Christus is. En dat, zo besloot ds Han, geeft veel reden tot dankbaar heid. PROBLEMEN. Ds Lie Beng Tjoan besprak de pro blemen van de jeugd in de Chinese kerken. Hij zei, dat in het leven der Chinezen alles draait om de kinderlij ke piëteit. Men heeft te gehoorzamen en daarmee uit. Wanneer een jongen of een meisje zich tot Christus wil be keren tegen de wil der ouders, dan wordt men uitgestoten. Daarom wor stelen vele jongeren met problemen. Men wil de Chinese gewoonten niet verloochenen, doch anderzijds gaarne gedoopt worden. De predikant had hiervoor slechts één raad: Niets force ren! Hiertegen heeft de zending in het verleden vaak gezondigd. Na de oorlog zijn daar andere problemen bij geko men. Er is in Indonesië een strijd aan de gang. Zowel de staat als de kerk probeert vat te krijgen op de jeugd. Het com munisme speelt daarin een grote rol. Hij meende, dat de Chinese kerken niet genoeg de ogen open kunnen hou den voor deze strijd en trachten te ver hoeden, dat vele jongeren in het ver keerde spoor geraken. DE PRACTIJK. De practijk werd ter sprake gebracht door dr A. Th. van Leeuwen, die vier jaar geleden door de Classis Goes der Ned. Herv. Kerk werd uitgezonden naar Oost-Java. Hij heeft in Malang gewerkt. vaarlijke projectielen hadden gelegd. De mijnenuitkijkdienst kwam in actie en Zondagmiddag zag men een helicopter aan de Walcherse kust zoeken naar eventuele vijan delijke zochten J. Marijs, H. Elich, I. M. v. d. Hooft, M. E. Jobse, M. Koole, J. Post, H. E. Pleijte, M. L. Schouwenaar, J. A. M. Theune, C. Vogel, C. P. de Waal, W. S. Zoet. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: L. Aspeslagh, T. C. Bertijn, J. J. W. Brosens, A. de Haan, C. Kaland, B. Latuheru, H. v. d. Linden, W. Maas, G. Minnebreuker, A. la Soe, A. Vermeulen. 8 leerlingen niet bevorderd. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: H. Z. v. d. Berg, C. P. v. d. Berge, M. Bliek, R. Eenkhoorn, M. M. Harinck, Z. W. Hofman, P. Kooger, J. M. Meuldijk, E. de Rijcke, H. E. Schinkel, C. J. Slagboom, J. Suur- mond, S. P. J. Voogdt. 3 leerlingen niet bevorderd. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: M. D. J. Back, M. J. le Clercq, I. J. Eversdijk, A. W. Hament, J. Heijkoop, L. v. Keulen, M. A. Kloeg, L. M. Maas, P. W. Martijn, J. de Nooijer, W. L. Priem, A. P. Rijnberg, N. de Smit, P. v. Splunder, H. M. AARDENBURG, 17 Juli. Onder leiding van de adjunct-inspecteur van het Brandweerwezen, de heer G. Kortus uit Breda, zijn vandaag te Aardenburg in de stromende regen internationale brandweerwedstrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door tien corpsen uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen en vijf Belgische corpsen. Van de Nederlandse corpsen behaal de Oostburg de eerste prijs met 696 punten, terwijl Zuidzande, Biervliet en Aardenburg de tweede prijs be haalden. Bij de Belgische corpsen leg de Ingelmunster beslag op de eerste prijs met 676 punten. Rumbeke kreeg eveneens een eerste prijs met 659 punten. Het brandweercorps van Kortrijk gaf een demonstratie met een 24 meter hoge magirusladder. VERBROEDERING. Na afloop van de wedstrijden ves tigde de districtsinspecteur voor het Brandweerwezen voor Noord-Brabant en Zeeland, H. van Schendel uit Breda de aandacht op het belang van deze wedstrijden voor de paraatheid van de brandweren, speciaal op het platte- SABOTAGE. Een ander punt, dat tijdens de oefe- nihg „Haul” een onderwerp vormt van de besprekingen in het Benelux- hcofdkwartier, is de sabotage. Er kwa men namelijk berichten binnen, dat bij Londen en Portsmouth koop vaardijschepen verloren waren ge gaan als gevolg van sabotagedaden. Op het vasteland is nu dubbele waak zaamheid geboden. De regen en het slechte weer maak ten het Benelux-hoofdkwartier op Walcheren nog onopvallender dan het al is, maar binnen bogen tientallen officieren zich over de plotkaarten en over de weerberichten, die vooral op dit ogenblik van belang zijn. Nauw keurig worden de weersomstandig heden van haven tot haven verge leken. De oefening „Haul” is aan de gang, ondanks het slechte weer. VLISSINGEN, 18 Juli. De NAVO-vlootoefening „Haul” is be gonnen. Ondanks het slechte weer hebben de „Blauwe” convooien zee gekozen, waarbij zij in het ruwe weer min of meer een bondgenoot vonden. De activiteiten van de „Oranje”- vijand worden hierdoor immers be moeilijkt, zodat er weinig actie werd gemeld. Tot dusverre kwamen op het hoofd kwartier Benelux practisch geen be richten over verliezen binnen. Toch zaten de Oranje-eenheden niet stil, want er werden activiteiten gemeld van onderzeeboten en van mijnen leggers, die in vitale routes hun ge-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2