en nam Onverwachte uitslagen in de derde klasse BÏCïiRPA'Ns&lïI Belg Saelens nam „kaperprijs” mee uit Heinkenszand Goed geslaagd zangersfeest te Oost- en West-Souburg Nieuws uit de Provincie. Wat „HA-EM ’54” te Middelburg te bieden heeft kan dag en nacht bran den zonder controle. Aansteken en regelen is zeer eenvoudig en ge makkelijk, terwijl het onderhoud minimaal is. De nieuwe vergassers kunnen ook voor indus trieel gebruik dienen, zoals in werkplaatsen, warenhuizen e.d. ’t Gro te voordeel van deze in- werkplaatsen, waren huizen e.d. Het grote voordeel van deze in stallatie is, dat men geen nieuwe kachel be hoeft te kopen. Een Barridon-vergasser voor huishoudelijk gebruik kan in alle bestaande kachels geplaatst wor den. Het apparaat wordt zonder verande ringen aangepast aan vulhaarden, allerhande kachels, keukenvuren en centrale verwarming. Voor de winkeliers zijn winkelinrichtings- apparaten natuurlijk zeer aantrekkelijk en voor dit alles is ook Berkels Patent naar Middelburg gekomen. m Geen uitvallers te Middelburg De f 6*000 komt zicht 1 Goes en Middelburg naar landelijke wedstrijden Maagbezwaren. MHI nm n ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Maandag 12 Juli 1954 i Zaterdag gingen de tenten open cent Voor AANBESTEDINGEN en NAGEKOMEN ADVERTENTIE Zeeuwse Korjbalcompetitie Rode Kruis Kringwedstrijden te Goes unifor mfonds Euterpe” Avondvierdaagse zit er weer op Examens. J. Westdorp uit ’s-Heerenhoek op de achtste plaats BRUINISSE ST. PHILIPSLAND SCHIETCONCOURS TE WOLF AARTSDIJK Elto had het zwaar te verdurenB.K.C., Animo en W.K.V. deden prachtig werk Aanleg en herstel steen- glooiingswerken te Kats. Uitspanning door Inspanning” jubileerde Dameskoor „Juliana” uit Zuidzande legde beslag op wisselbeker KORTGENE O.- EN W.-SOUBURC OVEZANDE RILLAND-BATH Middelburgse verlichting sactie Middelburg. Bevorderingen aan Gymnasium» Goes Schoolsportdag. N Ingezonden Mededeling (Adv.) A. DINGEMANSE, Marnixplein 39; J. DINGEMANSE, Paspoortstraat 11 te Souburg. Ingezonden Mededeling (adv.) voor of na het eten MIDDELBURG, 10 Juli. De avond vierdaagse in Middelburg behoort weer tot het verleden. Op de eerste avond vertrokken er 396 wandelaars en Za terdagavond kon door voorzitter W. P. Joziasse van Middelburg en diens se cretaris W. v. d. Hoek aan 390 perso nen het begeerde wandelkruis worden uitgereikt. De overige zes waren geen uitvallers, doch lieten verstek gaan. Er waren zes deelnemers, die de avondvierdaagse voor de negende maal volbrachten. De oudste deelnemer was de 67-jarige van Melis uit Vlissingen, die de tocht voor de twe'ede maal met succes volbracht. De laatste 20 km, die Zaterdag werd afgelegd, waren overigens niet gemak kelijk vanwege het lome weer en er moesten heel wat blaren geprikt wor den. Een flink aantal wandelaars maakte de tochten in groepsverband. Zo waren er groepen van dè gymnastiekvereni gingen Achilles, Medioburgum en Wil helmina uit Middelburg, de COAK uit Middelburg, Tramast uit Middelburg, de Zuidwesters uit Souburg, de RHBS Middelburg, de lagere scholen van Ar- nemuiden, Nieuwland en ’t Zand en de personeelsverenigingen van de PZEM en de Vitrite Works, alsmede EMM uit Middelburg. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor ’t candidaats- examen voor werktuigkundig inge nieur de heren J. Schieman te Axel, J. A. Rietdijk te Bergen op Zoom en A. Stroo te Vlissingen. MET INTERESSANTE VLIE8TUIBPLAATJES - Thans in omloop; Serie I (nrs 1 t/m 64) on Serie II (nrs 65 t/m 128) HEINKENSZAND, 10 Juli. Met een triomfantelijke kreet stortte heden middag de Belgische wieieramateur Gilb. Saelens uit Stekene zich over de eindstreep. Met een fraaie tijd van 2 uur, 23 minuten en 9 seconden was hij winnaar van de internationale wieler weg wedstrijd voor amateurs over 100 km en „kaapte” daarmede de „Kaperprijs” vlak voor de neus van het peleton renners weg, die met slechts een fractie van een seconde achterstand achter hem aan joegen. Deze Kaperprijsronde, uitgeschre ven en georganiseerd door het ac tieve wielercomité Heinkenszand, ten bate van het uniformfonds van Eu terpe heeft de duizenden bezoekers niet teleurgesteld. Tot in de puntjes Belg Martens by zichjkregen. En na 2 georganiseerd, met een fraai par cours en een rennersveld van de beste amateurs, was deze wedstrijd een van de beste, zo niet de beste, die we sinds lang in Zeeland gezien hebben. Bijna alle provincies waren hier ver tegenwoordigd, alsmede enkele buiten landse renners en zij allen werden des ochtends door burgemeester H. J. J. Derckx ten gemeentehuize hartelijk verwelkomd. Dr van Dijk, de N.W.U.- official, die met zijn echtgenote aan wezig was feliciteerde de organisato ren met dit prachtige initiatief. Er werd fel gestreden in deze ronde, een strijd, die soms de verrassendste resultaten opleverde. Zeven ronden waren er verreden, toen Hendriks uit Eindhoven, Ottenbros uit Alkmaar en J. Westdorp uit ’s-Heerenhoek, die zich langzamerhand tactisch naar de kop hadden weten te werken, begonnen uit te lopen. Niet lang want na nog drie ronden waren het P. Maas uit Pindorp, A. v. d. Linde uit Tilburg en P. van Est uit Fijnaart, die de vluchtelingen inhaalden en voorbijstreefden. De gemiddelde snelheid in die eerste tien, elf ronden bedroeg 38 km en zij wisten ongeveer 28 seconden voor sprong te krijgen op het peleton. De helft van de course was verreden toen Westdorp zijn kans zag en samen met Kersten uit Siebengewald, Borg hard uit Keulen en Th. van Wijchen uit Goes, in een poging om alles op alles te zetten de kop wisten te nemen, gevolgd door Damen uit Lieshout, Ko- nings uit Breda en Haverkamp uit Fijnaart, MIDDELBURG, 10 Juli. Nu vanmiddag de ten toonstelling „HA-EM ’54” haar poorten open de, willen wij in vogel vlucht een indruk ge ven van hetgeen er in de tenten op de Middel burgse Markt te zien is. Uiteraard moet het een greep worden, want het aantal artikelen, dat ge toond, gefabriceerd of gedemonstreerd wordt, is zeer groot. ter) zal worden gehouden. Om 4 uur vangen de finales van de slagbalwed- strijden aan, waarna de prijzen zullen worden bekend gemaakt. Vergadering „Willem Deutz”, In de vergadering van de aquarium vereniging „Willem Deutz”, die onder leiding stone, van de heer M. Verspoor Cz., vormde de komende tentoonstelling, die op 21, 22 en Candidaat Kouwenhoven te Delf heeft het beroep, uitgebracht door d< Geref. Kerk te Heinkenszand, aan genomen. voorstel van B. en W. besloten het zgn. „Spokenweegje” voortaan „De Veste” te noemen; de straat in het nieuwe bouw terrein kreeg de naam Irenestraat. In de rondvraag heeft de heer Dees gewezen op de slechte toestand van de omrastering der plantsoenen in de Vliedbergstraat en op de vele aankondigen op de deuren van de brandweergarage. Wat dit laatste betreft zal in het vervolg bij de brand weergarage een bord worden geplaatst, waarop de aankondigingen kunnen wor den aangebracht. Op een vraag van de heer Beulens werd geantwoord, dat de nieuwe gemeentewoningen over vier we ken. klaar zullen zijn. Aan het eind var deze vergadering hebben enkele dame; van het Maatschappelijke Werk inlich tingen verstrekt over de gezinsverzorging Gunning. B. en W. hebben het rooier van het houtgewas op beide begraaf plaatsen gegund aan de heer M. Verwij voor f 960. voor in de derde klasse. Eerste klasse: SwiftScampolo 11 3; ZeelandiaTogo uitg.; Tjoba Vitesse 84. In de eerste klasse heeft Swift de leiding weer kunnen veroveren ech ter alleen ten koste van het uitstel len van de wedstrijd ZeelandiaTogo. Vitesse heeft goed partij gegeven te ’s-Heer Hendrikskinderen. Tweede klasse: EltoTogo II 32; S.S.S.Vopo 111; VolhardingEen dracht 10-.0. De twee zwakste broeders zijn er I PRIJSUITREIKING. Burgemeester Stemerding kon voor dat hij de prijzen bekend maakte, eerst nog de prettige mededeling doen, dat er voor elke vereniging, die meer dan 182 punten had behaald, een medaille beschikbaar was. Voorts, dat elke deelnemende vereniging een herinneringsmedaille zou ontvangen. Het dameskoor „Juliana” uit Zuid- zande ging met de mooiste prijs strij ken, n.l. met de wisselbeker en de medaille, die H. M. Koningin Ju liana beschikbaar had gesteld. De medaille van de Commissaris der Ko ningin werd eigendom van „Tot Oefe ning en Ontspanning” te Borssele en V.Z.O.S. uit St. Maartensdijk ontving de medaille, die burgemeester Ste merding had geschonken. DE UITSLAGEN. De uitslagen waren: Derde afd. gem. koren: ’s-Heer Abtskerke, 2e pr., 171 punten. Derde afd. dameskoren: „Con Amo- re”, Souburg, 2e pr., 163 pt. Derde afd. mannenkoren: Souburgs Mannenkoor, le pr., 182 pt. Tweede afd. gem. koren: „Tot Oefe ning en Ontspanning”, Borssele, le pr., 210 pt.; „Zanglust”, Koudekerke, le pr., 192 pt.; „Zang Veredelt”, Kort gene, le pr., 182 pt.; „Ons Genoegen”, Kats, le pr., 182 pt. Tweede afd. mannenkoren: „Smal- stads Mannenkoor”, St. Maartensdijk, le pr., 194 pt. Eerste afd. gem. koren „Zanglust”, Wilhelminadorp, le pr., 194 pt.; „Uit spanning door Inspanning”, Souburg, le pr., 186 pt.; „Zang en Vriend- ronden ook de Belg Gilb. Saelen. Met nog 9 ronden voor de boeg was het Wijchen die pech kreeg en terrein ver loor. De kopgroep kreeg het echter.niet cadeau, want na een felle strijd bleek Hendriks uit Eindhoven naar voren te zijn gekomen om in de 45ste ronde sa men met Martens en Westdorp, met Konings uit Breda op de hielen, de kop te vormen. Toen werd Westdorp overmoedig. Noem het een dappere uitlooppoging of noem het onverstandig, maar hij ging er alleen van door. Hij scheur de zich los, maar kon het niet hou den en moest zich toen, met nog Er zullen haarden en kachels worden ver toond en zijn we goed ingelicht, dan zullen de bezoekers ze zelfs zien branden. Kolen zijn duur, dus zint de industrie op middelen om de gezins uitgaven voor brandstof zoveel mogelijk te be perken. Zo verschijnt momen teel op de markt een Vergasser van Ameri kaans makelij, die ook op de tentoonstelling te Middelburg wordt ge demonstreerd door de fa. van Roon. Deze ver gasser gebruikt gasolie en is zeer zuinig in de huishouding. De warm- te-uitstraling is groter, dan bij normale kachels, daar de schoorsteen practisch geheel geslo ten is. Op deze wijze wordt zoveel mogelijk warmte in de kamer ge houden. De installatie is voorzien van een auto matische controle en machines, naaimachine en de bekende fabriek van Spanjaard met Cin derella-lakens en teetóy luiers is ook present. Enkele dingen verdie nen bijzondere vermei ding, omdat ze duidelijl binnen de belangstel ling van iedereen lig gen. Noemen we daar van de voorlichting di gegeven wordt op assu rantie en bankgebiec de rotogravure, demor stratie van vervaard’ gen van brailleschri: (geschiedt tijdens d tentoonstelling door en kele blinden), terwijl d P.T.T. en de Voedings raad met een propa gandastand komen. F T. T. brengt bovendie: een compleet werken' telexapparaat mee naa de tentoonstelling. Van de Zeeuwse za ken, die op deze expo sitie aanwezig zijn noe men we Du Fossé Meu belfabriek te Slui (hiervan komt ’n meu belmaker, die beeld houwwerk op meubel zal vervaardigen). Goedhart’s Schoon maakbedrijf uit Middel burg, Kantoorboekhan del fa. Roskam, Middel burg, Rotterdamse Banl: Middelburg, Geers’ As- surantiebedrijf, Middel burg, Zeeuws Vlaamse Meubelindustrie, Bres- kens, Zebo (Zeeuwse Bandenindustrie), Mid delburg. Wegens sterfgeval zijn onderstaande zaken op WOENSDAG 14 JULI de WOLFAARTSDIJK, 10 Juli. De handboogsocieteit „Doel naar Hoger” heeft vanmiddag een concours gehou den, waaraan door 68 schutters van 18 sociëteiten werd deelgenomen. De uitslag luidde: Hoofdkal J. v. d. Dries, „Eensgezindheid”, ’s-Heeren hoek; le zij vogel A. de Jonge-Zette, „Willem Teil”, Ovezande; 2e zij vogel P. Vermue, Jacoba v. Beieren”, Goes; le hoofdkal M. Almekinders, „Victo ria”, Kwadendamme; 2e hoofdkal C. Houthamer, „Zorgvliet”, Ellewoutsdijk; le onderkal P. Remijn, „Eensgezind heid”; 2e onderkal J. Boonman, „Doel naar Hoger”; le klep H. J. Driedijk, „Doel naar Hoger” (winnaar wissel beker); 2e klep J. v. d. Dries, „Eens gezindheid”; 3e klep J. Rijk „A.D.L.M.” Kwadendamme. GOES, 12 Juli. De verrassingen zijn ook Zaterdag j.I. niet uitgeble- ven in de Zeeuwse korfbalcompetitie. In de eerste klasse is alles volgens de verwachtingen verlopen, maar in de tweede klasse werden opvallend grote overwinningen geboekt. Onverwachte uitslagen kwamen echter het meest Er volgde een wisselende strijd waarin Westdorp en Kersten samen de kop namen de man uit ’sHeeren- hoek reed fenomenaal doch met nog 18 ronden voor de boeg plotseling de schap”, Wissekerke, le pr., 184 pt.; N. H. Kerkkoor, Axel, le pr., 182 pt.; Schoondijke’s Gem. Koor, 2e pr., 168 punten. Eerste afd. dameskoren: „Juliana”, Zuidzande, le pr., 211 pt. Afd. uitmuntendheid gem. koren: „Excelsior”, Yerseke, le pr., 211 pt.; „Arti et Amicitiae”, Goes, le pr., 187 punten. Afd. uitmuntendheid dameskoren: Zuid-Bevelands Dameskoor, Goes, le pr., 200 pt. Eere-afd. gem. koren: „Crescendo”, Hoek, 2e pr., 179 pt. Superieure afd. gem. koren: V.Z.O.S., St. Maartensdijk, le pr., 206 pt.; „De Lofstem”, St. Maartensdijk, 2e pr., 173 pt.; „Zuiderstemmen”, Hans weert, 2e pr. 167 pt. Tot slot van dit geslaagd zangers feest concerteerden het gemengd koor „Arti et Amicitiae” uit Goes o.l.v. Jac. Tamminga en de muziekvereni ging „Vlijt en Volharding”, dir. A. v. Wallenburg, op de tent van het Oranjeplein. KATS, 10 Juli. In de „Vriend schap” werd aanbesteed het aanleggen en herstel van steenglooiingswerken en het onderhoud tot 30 April 1955 der waterkerende en andere werken aan de waterkering van de calamiteuze Leendert Abrahampolder. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten werd het werk gegund aan de heer A. C. van Hee te Kamperland. Er werd als volgt ingeschreven: L. J. Dekker, Vlissingen f37.000; L. van Popering, Bruinisse f36.995; L. y. d. Klippe, Vlissingen f36.500; W. van den Berg, Bruinisse en P. van Dongen, Haamstede f 36.495; G. en A. Sponse- lee, Hontenisse f36.220; M. van der Velde, Bruinisse f 36.200; J. F. War- •ens, Ossenisse f 35.900; A. C. van Hee, Kamperland f 34.600. OOST EN WEST SOUBURG, 10 Juli. Ter gelegenheid van het 65 jarige bestaan van de Souburgse zangvereniging „Uitspanning door Inspanning” is fleze vereniging de eer te beurt gevallen om het jaarlijkse zangconcours van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt” te organiseren. Des morgens vond allereerst een officiële ontvangst plaats op het gemeentehuis. Na een hartelijk welkomstwoord tot de afgevaardigden van de deelnemende verenigingen, heeft burgemeester A. H. S. Stemerding namens het gemeentebestuur de jubilerende vereniging „U.D.I.” gelukgewenst. De voorzitter van de Zeeuwse Zangersbond, de heer T. L. Jonker te Haamstede bracht hierna een woord van dank tot het gemeentebestuur en de regelingscommissie. De heer B. Reyerse, voorzitter van de jubilerende vereniging sprak eveneens een woord van dank, waarna tenslotte de heer van Maris, voorzitter van de afdeling Souburg van de Bond van Ouden van Dagen de jubilerende vereniging gelukwenste en een medaille aanbood. De Terneuzenaars zijn danig uit hun slof geschoten tegen Volharding H Het onverslaanbare Scampolo III is bij na gestruikeld over ’t tweede twaalf tal der vereniging, maar een derge lijke missstap zou helemaal geer schande zijn. Derde klasse D: Vios II—Luctor II 7—2; W.K.V.—Elto II 3—3; (Blauw Wit II—Blauw Wit I 1—5; Togo lil de Poel II 2—3; Vitesse II—Blauw Wit II 9—0). Zeer tot het genoegen van Vios II, dat een mooie overwinning op Luctor II boekte, hebben de Kapellenaars ’n veer moeten laten. Blauw Wit II heeft het weer zwaar te verduren gehad. De Poel II leverde een prachtige prestatie door Togo III te kloppen. Adspiranten: Swift AScampolo 9 1; Togo—de Poel 18; Swift Kwiek Zuidwesters A 12; K.V.L.Ani mo B 60; TjobaVios 60; (Swift VlugSwift Lenig 70). De wedstrijden, die tussen haakjes zijn geplaatst, zijn in de loop van de vorige week gespeeld. twee ronden voor de .boeg, in de kopgroep met de 5e plaats tevreden stellen. Konings uit Breda, Haverkamp uit Fijnaart, Gilb. Saelen, Timmermans uit Arnhem, zjj waren hem toch te sterk. Maar hij reed op eigen terrein, de man uit ’s-Heerenhoek en dus waagde hij het opnieuw. Nog één ronde en daar zag men hem aan kop gaan, doch te vergeefs, hij vergde teveel en in een geweldige sprint om de titel kwam hij als nummer acht over dg.lijn. De uitslag luidt: 1 Gilb. Saelens, Slekene België, 2.23.9. 2. Paul Martens België, 3 J. Timmermans, Arnhem, 4 A. J. Braspennincx, Zundert, 5 J. Ko nings Breda, 6 S. Verhoef Rotterdam, 7 Maurits Joosen België, 8 J. Westdorp 's Heerenhoek, 9 P. Damen Lieshout, 10 J. Kersten Siebengewald, 11 B. van Laarhoven Tilburg, 12 G. Verhoeven Tilburg, 13 J. Ottenbros Alkmaar, 14 J. Haverkamp Fijnaart, 15 J. Hendriks Eindhoven. Zij tenslotte nog vermeld, dat de „kaperprijs” bestond uit een fraaie brommer ter waarde van 500,be schikbaar gesteld door de Fa Jere- miasse te Goes. Wasmachines vindt men in steeds meer wo ningen en de radiotoe stellen ontbreken al evenmin. Mes, lepel en vork behoren tot het dagelijks gebruik en de Gero-fabrieken zullen een uitgebreide collectie tafelzilver laten zien. Behalve de modeshow is er voor de dames na tuurlijk ook veel, dat trekt. Parfumerie, brei- 23 Juli a.s. zal worden gehouden, de hoofdschotel. Naast de gewone bakken met inlandse en tropische vissen, zal er ook een zoutwaterbak zijn met bewoners en planten van de Zeeuwse stromen. Voorts zal het Ned. Verenigingsgebouw Het ligt namelijk in de bedoeling om beken aan te leggen en zelfs om een waterval te makenf die men vanaf een brug zal kunnen zien stromen. Bezoek uit Gorssel. Op uitnodiging van de plaatselijke middenstand heeft een aantal middenstanders uit de adoptiege- meente Gorssel een bezoek aan Bruinisse gebracht. Na het middagmaal hebben de leden van beide middenstandsverenigin- gen, in totaal 100 personen, een tocht rond het eiland gemaakt. Teruggekeerd in Bruinisse werd in het verenigingsge bouw aangezeten aan een koffietafel. Ver schillende sprekers hebben hier het woord gevoerd o.a. beide voorzitters de heren Koning en Klein Lebbink en burgemees ter Michaëlis. Voor de getoonde gastvrij heid werd door de voorzitter van de Mid- denstandsvereniging uit Gorssel een fraai ingelijste foto van het Gorsselse gemeentehuis aangeboden. Reis ouden van dagen. De Kortgeense ouden van dagen hebben Vrijdag hun jaarlijkse reisje gemaakt. Via Bergen op Zoom en Breda ging de reis naar Kaats heuvel, waar een bezoek werd gebracht aan „De Efteling”. ’s Avonds werden zij door het muziekgezelschap E.M.M. aan het veer afgehaald en onder vrolijke marsmuziek arriveerde ze moe, doch zeer voldaan weer in Kortgene. Bij de mu ziektent aangekomen werd het woord gevoerd door de heer C. J. Hoek, namens het organiserend comité, de heer J. Flip- se, namens de ouden van dagen en door burgemeester A. A. Schuit. Zij dankten de inwoners van Kortgene die deze reis mogelijk gemaakt hadden door hun gif ten. Als de financiën het toelaten, zal de oudjes volgend jaar een buitenlandse reis worden aangeboden, namelijk naar Ant werpen. Geslaagd. De heer Anth. Buijs slaagde te Arnhem voor het diploma werkbaas metaalindustrie. Reisje ouden van dagen. Vorige week 'Donderdag hebben de bejaarden uit deze j gemeente (in totaal 70) een reisje ge- maakt naar het ontspanningscentrum re»- „De Efteling”. Bij hun terugkeer werden wijl daarna een estafette (4 x 60 me- ze op het Kerkplein door plaatselijke I fanfare begroet. Burgemeester Andries- [sen sprak een dankwoord voor de goede organisatie. Raadsvergadering. In de vorige week 'gehouden raadsvergadering werd op MIDDELBURG, 10 Juli. Betref fende de stand In de actie van de Ver- llchtingscommissie V.V.V. voor een nieuwe verlichting van het Middelburg se stadhuis kan opnieuw een verheu gend geluid gehoord doen worden. Was de stand vorige week nog slechts f 4.838,50, thans is de f 5000 ruim over schreden en komt zelfs de f 6000.in zicht! De stand van dit ogenblik is na melijk f 5.641,50. Niet minder dan f 782,50 stroomde de afgelopen week aan giften binnen. Nog enkele honderden gulden en het moment is aangebroken, waarop de Verlichtingscommissie V.V.V. zich kan beraden over de wenselijkheid om tot bestelling van de lichtinstallatie over te gaan, opdat een en ander deze zomer nog zal kunnen branden, zodoende de gothische gevel van de schepping der Keldermansfamille in een vloed van licht zettend. De grootste gift, die wij deze week kunnen verantwoorden kwam van de zijde van het Nederlands Koffiehuis, namelijk f 500. De aannemer D. Wou denberg droeg f 100 bij voor dit doel en de gezamenlijke textielhandelaren f 182,50. De erelijst van schenkers werd deze week met de volgende namen aange vuld: Nederlands Koffiehuis, P. L. van Overbeeke f500; gezamenlijke Middel burgse textielhandelaren, de firma’s: J. van Cleemput, „Elegant”, v.h. Good, P. I. Hamming, Hollaers-Verberkt, J. Hooftman, J. Jacobse, A. Joziasse en Zonen, J. v. d. Kreeke, Kriek, J, C. La- vooy, L. Mes-Van Lokven, Magazijn „London”, M. van Loo, H. Meyer, „Nieuw Engeland”, Olyslager, „Peca”, Poppe, Ripo, L. E. Rlvière, H. en J. Schipper, Sies-Wittentrop, Vega-Stof- fen, M. A. Verspui, M. Vriesman, „De Weefstoel”, N.V. v.h. S. Wiener en Co, f 182,50. De heer D. Woudenberg, aan nemer, f 100. Ondertussen hadden enkele hon derden zangers zich voor het ge meentehuis opgesteld om onder lei ding van de directeur van „U.D.I.”, de heer Ab Lichtendahl, het bondslied ten gehore te brengen. Hierna werd, voorafgegaan door de muziekvereni ging „Vlijt en Volharding”, een rond gang door het dorp gemaakt om ten slotte naar het sportterrein gemar cheerd. Rpvnrdprd van klasae T naar ÏP een grote verandering ondergaan, rsevoraera van Klasse i naar n. v Ires van Bergen, Huib Brand, Aer- nout Broekhuysen, Anneke Colijn, Hans van Geuns, Sjoerd Gosses, Ti neke Hoegen, Rob van Hoek, Hans van ’t Hof, Hans Klokke, Co Kooman, Madelien Krips, Syke Mulder, Eve line Pyckevet, Ineke Sanderse, Henk Staverman, Marten Stol. Afgewezen: 7 leerlingen. Van klasse II naar III: Nini van Bergen, Loekie le Clercq, Karei Hahlen, Liesbeth Krips, Janna Mol, Annemarie Pyckevet, Anne Radder, Honorée Sandberg, Adri Sturm, Wim van Woerden. Afgewezen: 5 leerlingen. Van ‘klasse III naar IV: Riek van Bennekom, Gonny Bikker, Henk Kok, Dirk Kolff, Anneke Meulenberg, Jan de Meij, Jasper Radder, Andrea van de Ster, Jef Teske, Fred Vos, Wim van Wouwe. Afgewezen: 5 leerlingen. Van klasse IV naar V: Siep van de Broeke, Jaap Koetje, Kees Michielsen, Piet Minderhout, André Reneman, Eltjo Scheltens, Nico Speelman, Else- marie Stork, Jan Verhagen. Afgewezen: 1 leerling. Van klasse Va naar Vla: Niek Zel- ders. Bevorderd van klasse Vb naar VIb: Jos Bedet, Piet Kodde, Auke Krips, Pim van Veeren. Afgewezen: geen. Morgen zal op het gemeentelijk sportterrein de jaarlijkse schooldag voor lichamelijke opvoeding worden gehouden. Des morgens om kwart voor negen zal deze geopend worden door de burgemeester van Goes, gevolgd door vlaghijsen en het zingen van het Zeeuwse volkslied. Om 9 uur wordt op negen velden begonnen met de slag bal wedstrijden. Na de middagpauze Is er een wedstrijd in touwtrekken, ter- GOES, 10 Juli. Twintig Rode Kruisploegen (6 dames- en 14 heren- ploegen) hebben vandaag tijdens de te Goes gehouden kringwedstrijden gedongen naar de eer om uitgezon den te worden naar de landelijke Rode Kruiswedstrijden, die op 24 Juli a.s. te Alkmaar zullen worden gehou den. Bij de heren heeft Goes I (leider de heer Lockefeir) en bij de dames Middelburg (leidster mevr. v. d. Roost) de eerste prijs gewonnen. Deze ploe gen zullen dus te Alkmaar de Zeeuw se kleur moeten verdedigen. De opdracht, die de herenploegen moesten uitvoeren, was niet eenvou dig. Door het losschieten van een plank, waren twee werklieden van een hoogte van drie meter naar be neden gevallen. Beide slachtoffers waren op verschillende plaatsen ge wond en liepen in een bepaald li chaamsdeel een spuitende bloeding op. De uitslag luidde: 1. Goes I 275 pt.; 2. Arnemuiden I 265 pt.; 3. Koude kerke 221 pt.; 4. Terneuzen A 218 pt.; 5. Axel 215 pt.; 6. Goes II 212 pt.; 7. W.Z. Vlaanderen 200 pt.; 8. Mid delburg I 200 pt.; 9. Arnemuiden II 190 pt.; 10. Vlissingen 187 pt.; 11. Zie- rikzee 187 pt.; 12. Middelburg II 177 pt.; 13. W. Z. Vlaanderen II 154 pt. en 14. Terneuzen B 150 pt. Ook het vraagstuk, dat de dames kregen op te lossen kon niet eenvou dig genoemd worden. In een nood ziekenhuis was een patiënt binnen gebracht, liggend op een plank met een fractuur van de 8e en 9e borst- wervel. Het gedeelte van zijn lichaam beneden de fractuur was geheel ver lamd. De dames kregen nu de op dracht deze patiënt van zijn kleding te ontdoen en hem te bed te leggen. De Middelburgse ploeg, die 174 pun ten behaalde, leverde de beste presta ties. Maar ook de Goese damesploeg had zich geducht geweerd en ook al moet ze met 165 punten met een tweede plaats genoegen nemen, toch had dokter Noome te Krabbendijke, die na afloop het geleverde werk be sprak, vele woorden van waardering voor de goede prestatie, die deze ploeg had geleverd. De verdere uitslag luid de; 3. Terneuzen 147 pt.; 4. Axel 130 pt.; 5. Vlissingen 155 pt. en Arnemui den 79 pt. De prijzen werden na afloop bekend gemaakt door dokter Huygens uit Westkapelle en uitgereikt door mevr, van Heel te Goes. weer helemaal niet aan te pas geko men. De Kapellenaars hebben alvast een voorproefje gehad van een ont moeting tegen Vios of Volharding! Derde klasse A: Swift III'Animo 33; TopB.K.C. 44; Zuidwesters— Atlas 45. Zowel Animo als B.K.C. hebben het genoegen gesmaakt een sterkere te genstander een gelijkspel af te dwin gen. Ook Atlas deed, goed werk. Derde klasse: B: K.V.L.Swift IV 4— 2; Madjoe II—Swift VI 3—2; (Ani mo II—Swift V 2—8). Van Swift IV hadden we meer ver wacht tegen K.V.L., terwijl Swift VI ook heeft teleurgesteld. Swift V liet echter weer geen steek vallen. Derde klasse C: Scampolo III-Kats GEHELE* DAG GESLOTEN: uitg.; LuctorVolharding II 160; Tjoba IIOlympia II scheidsrechter n.o.g.; (Scampolo IIIScampolo II 4—5).

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2