enorme Mahler’s Achtste Symphonic kreeg belangstelling DEZE WERELD van öaq tot baq WEST-DUITSLAND ZAL SOUVE- REINITEIT HERKRIJGEN is A.N.W.Ek gaat Wegenwacht verder uitbreiden I Friese tweeling weer thuis Vaart Peking op eigen kompas? Stichting voor de Land bouw wil toeslag op rogge „Bond van oud-Steurtjes in Nederland0 Onvergetelijke uren in de Ahoyhal te Rotterdam Botsing tussen twee bussen Nieuw hoofdkantoor in Den Haag; filialen in de steden Brits-Amerikaanse commissie met voorbereidingen begonnen Nieuwe lonen in de bloemisterij Beangstigend of verheugend? I lil 1 lillik ZEELT'ZS CH DAGBLAD Dinsdag 6 Juli 1954 pagina 3 Duizend uitvoerenden o.l.v. Ed. Flipse Koolzaadprijs f 60.per 100 kg. Omzetbelasting op gramo- foonplaten. Als de E.V.G. nog langer uitblijjt Over 5 jaar: 200 man op de weg Onder de loupe Zuidkoreaanse regering opnieuw voor Nationale Vergadering. w 4 'f MM - JF' - «a A exemplaar van het gedenkboek, uitge geven bij gelegenheid van het eeuw feest van Toonkunst. geland wil voeren tegenover de Chi nese communisten, en waarover Chur chill en Eden met Eisenhower en Dul les van mening verschillen, juist wordt bepaald, door hetgeen Eden in Genève aan wetenschap heeft opgedaan. Mr H. Vlug voerde vervolgens het woord, eerst als voorzitter van het Rotterdamsch Phllharmonlsch Orkest en later als dagelijks bestuurder van de Rotterdamse Kunststichting. Na mens deze laatste overhandigde hij Ed Flipse zij het nog symbolisch, want slechts het ontwerp was gereed als eerste de penning, die de stich ting beschikbaar stelt voor een uit zonderlijke kunstzinnige daad van een herscheppend kunstenaar. De penning draagt tot opschrift: „Herscheppend schep ik.” Probeer een wig te drijven tussen Moskou en Peking! Dit lijkt ons een stelling, die zeker de volle belangstel ling dient te genieten. Moskou staat op het standpunt, dat de communisti- ten het eerst zouden worden aangepast aan de internationale normen inzake weg dekken, bebakening, hulpdiensten, enz. De lengte van de wegvakken, die thans in dit kader onder handen genomen wor den bedraagt 8400 km. Tien van deze Europa-wegen lopen gedeeltelijk door Nederland. Alleen de weg E 3 moet wat het Nederlands gedeelte betreft nog wor den aangelegd; verder gaat het hier om bestaande wegen, die slechts moeten wor den aangepast aan de internationale eisen. Zodra dit is geschied, zullen deze wegen worden aangeduid door rechthoe kige groene borden, waarop een witte letter E. en het nummer van de weg. Fischer en Annie Woud; de tenoren Lo renz Febenberger en Frans Vroom; de baritons Herman Schey en David Hol- lestelle en de bas Gottlob Frick. Het benodigde pijporgel werd welwillend af gestaan en opgebouwd door de firma W. van Leeuwen Gzn te Leiderdorp. Het gehele evenement werd op gramo- foonplaten opgenomen, alsmede door de Belgische Nationale Radlo-omroep uit gezonden. Na afloop van de uitvoering werden vele kransen en bloemstukken aange dragen. Toen werd voor de genodigden nog een bijeenkomst gehouden in het Ahoyrestaurant. Hier trad burgemees ter Van Walsum namens het gemeente bestuur als gastheer op. Hij getuigde o.m. in een speech ontzaglijk dankbaar te zijn, dat deze manifestatie in Rot terdam is geschied. „Vanmiddag hebben wij gezien, wat het muziekleven in Rot terdam kan betekenen.” Zich tot Ed. Flipse wendend, zei mr Van Walsum: „Ik hoop, dat wij u binnenkort de con certzaal kunnen geven waar u recht op hebt.” De algemeen voorzitter van Toon kunst, prof, dr Reeser, bracht dank aan het bestuur en de dirigent van het Rot terdams Philharmonisch Orkest. „Ik vind het heerlijk”, zo zeide hij tot Ed. Flipse, „een vriendschap van zoveel ja- ren bekroond te zien met deze mid dag.” Als dank overhandigde hij een Het aantal paddenstoelen, dat thans ruim 2400 bedraagt, wordt in de eerstvol gende jaren met 350 stuks per jaar uit gebreid. Vooral de fietsers en de wande laars in bos en hei worden daarmee ge diend. Het aantal grote wegwijzers be draagt 4640, waarvan 1000 speciaal ver licht of gecombineerd met een lichtmast. (Van onze redacteur). SCHEVENINGEN, 5 Juli. De A.N.W.B. hield Zaterdag haar algemene verga dering en is nu weer een nieuw verenigingsjaar ingegaan, waarin allerlei activi teiten ten dienste van de ruim 275.000 leden zullen worden ontwikkeld. Literaard zullen ook de overige weggebruikers daarvan gedeeltelijk profiteren. De onge lukkige huisvesting van het hoofdkantoor in Den Haag 400 employe’s werken daar in 14 gebouwen, gelegen aan acht straten zal binnen niet al te lange tijd tot het verleden behoren. Op de kruising van de Van Alkemadelaan en de Was- senaarseweg werd reeds grond aangekocht, waarop een fraai nieuw gebouw zal verrijzen naar ontwerp van prof, ir J. F. Berghoef. Een gebouw, dat door leden buiten Den Haag van alle kanten kan worden bereikt, zonder dat men door de binnenstad behoeft te rijden. feld binnenkort over de conferentie van Washington in het Lagerhuis zul len afleggen. Vooral de socialisten met Attlee in de eerste plaats de Britse oppositieleider vertrekt immers in Au gustus naar communistisch China op uitnodiging van de regering van Pe king zullen zeer geïnteresseerd zijn te vernemen waarop het overleg in Washington is gestrand. De plannen voor het Europese net van internationale wegen beginnen ook de verwezenlijking te naderen. In 1950 werd te Genève dit net voor Europa vastge steld. In 1953 beslisten de ministers van Verkeer van acht Europese landen, waar onder ook Nederland, welke weggedeel- cialistische kring schijnt men er reke ning mee te houden, dat er geen nieuw kabinet gevormd zal kunnen worden en dat tot Kamerontbinding en nieu we verkiezingen zal moeten worden overgegaan. We laten dat even rusten want de naaste toekomst zal dat leren. Is dit alles beangstigend of verheu gend dat is de vraag die wij in het opschrift hebben gesteld. Wij geloven dat wij het bij het tweede kunnen hou den. Daarop hopen wij morgen wat dieper in te gaan. De in de laatste maanden beroemd geworden Friese meiskes Folk je en Tjitske de Vries, die op Zaterdag 12 Juni l.l. door een bijzonder moeilijke operatie van elkaar werden gescheiden na vanaf hur geboorte tot die datum een Sia mese tweeling te hebben gevormd, zijn Zaterdag 3 Juli in de beste welstand uit het Diaconessenhuis te Leeuwarden waar zij werden verpleegd, naar huis teruggekeerd. Uiteraard heerste er vreugde bij vader en moeder de Vries, die met hun vijf overige spruiten naar Leeuwarden waren gekomen, om de be roemde kinderen die zich in de belangstelling van vrijwel de gehele wereld mogen verheugen, af te halen. Bij het afscheid, dat zeer geanimeerd verliep, was ook tegenwoordig Dr. H. L. Straat, de leider van het operatie-team, dat zo’n verdiend succes behaalde. In het Diaconessenhuis te Leeuwarden: een gelukkige moeder met haar twee kerngezonde kinderen. ’s-GRAVENHAGE, S Juli. In het maandelijkse onderhoud met de minis ter van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening heeft de Stichting voor de Landbouw opnieuw met klem aange drongen op het verlenen van een toe slag voor rogge. Hoewel, naar de Stichting mededeelt, ook de minister van mening is, dat slechts door een dergelijke toelage-een volledige vergoeding der productiekos ten van rogge kan worden verkregen, kon nog geen enkele definitieve toezeg ging worden gedaan. De minister acht het gewenst de eventuele invoering van het door de Stichting verdedigde sys teem mede afhankelijk te stellen van de grootte van het verschil tussen marktprijs en kostprijs en tevens reke ning te houden met de inkomsten uit de andere producten van het rogge- telende bedrijf. Inmiddels zal het prijsverloop van de rogge nauwkeurig worden gevolgd. Omtrent de hoogte van de voor 1955 in het vooruitzicht te stellen koolzaad prijs kon vrijwel volledige overeenstem ming worden verkregen. Deze prijs wordt verhoogd tot f 60.— per kg. ’s-GRAVENHAGE, 5 Juli. In ver band met het bij de Tweede Kamer in behandeling zijnde ontwerp tot wijzi ging der omzetbelasting heeft het be stuur van de Haagse Dlscoclub zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin verzocht wordt, de 15 pet. weeldebelasting op gramofoonpla- ten, waarop klassieke muziek is opge nomen, te doen vervallen. Het wordt een cultureel belang geacht, dat deze mu ziek, evenals literatuur, die geheel vrij van belasting is, althans wordt vrijge steld van luxebelasting. LONDEN, 5 Juli. - Een woord voerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft mee gedeeld, dat een Brits-Amerikaanse commissie op officieel niveau is be gonnen aanbevelingen voor de Amerikaanse en Britse regering op te stellen betreffende herstel van de Westduitse souvereiniteit en Westduitse herbewapening in geval van een mislukking van de E.V.G. De voornaamste Britse vertegen woordiger in de commissie, die slechts enkele dagen zal vergaderen, is de ad junct ondersecretaris voor Duitse za ken, sir Frank Roberts. De commissie is belast met het uit werken van plannen na de besprekin gen te Washington tussen president Eisenhower en sir Winston Churchill van de vorige week. De Franse regering is van de werk- In de grote steden zullen filialen worden gesticht in de woonwijken. De bond gaat dus daar naar de leden toe in plaats van omgekeerd. De Wegen wacht is ongetwijfeld de meest spec taculaire afdeling van de A.N.W.B. In de komende vijf jaar zal het corps we genwachters aanzienlijk worden uitge breid, n.l. met minstens 10 wachters per jaar. Na deze periode zal het totale aantal dus de 200 naderen. Dank zij de nieuwe wachters zullen de avonddien sten worden uitgebreid, terwijl ook nieuwe wegen bereden zullen worden. Het parool blijft: één wegenwacht op elke duizend Wegenwachtleden. ’s-GRAVENHAGE, 5 Juli. In Juli hoopt de „Bond van oud-Steurtjes in Nederland” (kinderen van wijlen „Pa van der Steur”, de Nederlandse phi- lantroop uit het voormalige Ned.-Indië, te herdenken in de rotonde van Hout- rust. Op deze avond zal o.a. een film worden vertoond van de bekende in richting van wijlen „Pa van der Steur” te Magelang. Ook zal zijn stem op de gramofoonplaat ten gehore worden ge bracht. Deze bond stelt zich ten doel de fa milieband tussen de oud-pupillen van „Pa van der Steur”, die zich in Neder land bevinden, levendig te houden, alsmede steun te verlenen aan en be langstelling te wekken voor de voort zetting van zijn werk door de stichting „Pa van der Steur” te Djakarta. Eerst onlang is een hoofdbestuur gekozen, dat zich laat bijstaan door een raad van advies. zaamheden van de commissie op d® hoogte gesteld, aldus de woordvoerder. In diplomatieke kringen te Londen meende men, dat Engeland en Ame rika tijdens de besprekingen te Was hington het vaste besluit namen voor West-Duitsland de souvereiniteit ta herstellen ingeval de inwerkingtreding van de E.V.G. nog verder voor onbe paalde tijd zou worden uitgesteld. Het zou dan het waarschijnlijkst zijn, dat Engeland en Amerika zouden voorstellen dat West-Duitsland lid wordt van de N.A.V.O. Naar men aanneemt zullen beide landen met Frankrijk ruggespraak houden en trachten overeenstemming te bereiken tussen de drie bezettings mogendheden van West-Duitsland, voordat definitieve stappen worden ge daan, Het herstel van de souvereiniteit, verleend in de conventies van Bonn, is tot nu toe afhankelijk gesteld van het van kracht worden van de E.V.G. De stad Keulen heeft gevaagd het eerstvolgende congres van de Wereld federatie voor dierenbescherming te mogen organiseren. De federatie zal hierover t.z.t. beslissen. En zo ligt er dan thans dit conflict. Een conflict dat voor Nederland grote politieke gevolgen kan (en vermoede lijk ook zal) hebben. In een niet al te ver verschiet ligt ongetwijfeld een breuk in de regering. Misschien zal men hiermee wachten tot het nieuwe parlementaire jaar, dat in September begint misschien ook zal in de ko mende dagen reeds een uitspraak van de Kamer gevraagd worden. Dit kan te gemakkelijker nu de figuur van de premier in het geding is gebracht. Hoe de papieren dan komen te liggen, is ’n moeiljjk te beantwoorden vraag. In so- ’s-GRAVENHAGE, 5 Juli. Het college van Rijksbemiddelaars heeft met beschikking van 24 Juni de voor stellen der werkgevers- en werkne mersorganisaties tot wijziging van de nu Tsjou niet via - i en zijn land is terug- SEOEL, 5 Juli. President Syng- man Rhee heeft besloten, dat de wei gering van de Zuidkoreaanse Nationale Vergadering om de nieuwe regering, die Vrijdag door premier Pjoen Joen Tai was voorgesteld, goed te keuren, niet noodzakelijk het ontslag van het gehele kabinet met zich meebrengt. Hij heeft Pjoen Joen Tai opdracht gegeven zich opnieuw aan het parle ment voor te stellen na het aanbrengen van enkele wijzigingen in het kabinet. President Rhee aanvaardde het ontslag van de minister van Handel, maar wei gerde dat vg.n de minister van Binnen landse Zaken. De president verklaarde aan de pers, dat hij een amendement op de grond wet voorbereidt, dat zijn huidige be sluit achteraf wettig zal maken. De leiders der oppositie hebben on middellijk tegen dit besluit geprotes teerd, dat zij een schending van de grondwet noemen. sche wereld vanuit het Kremlin moet worden geregeerd. Doch het Chinese staatshoofd Mao Tse Tung is een heers zuchtig mens, weet meer van Aziati sche zaken af dan zijn Russische col lega Malenkov. Daarom juist is de ont wikkeling in Azië van zeer groot be lang voor de toekomst. Wanneer de Westelijke mogendheden een verschil van inzicht kunnen ontdekken tussen de strategie, die Mao voorstaat en die door Moskou wordt voorgeschreven, dan is het zaak deze tegenstelling tot in de kleinste bijzonderheden uit te buiten. Ziet Eden of Churchill daartoe op dit moment reeds de kans schoon? Men kan alleen maar vermoeden, dat de Britse staatslieden in deze richting denken. Zekerheid daaromtrent kan men nimmer krijgen, tenzij een en an der vandaag of morgen openlijk aan de dag zal treden. In dit verband zijn we zeer nieuwsgierig naar een verkla ring, die Churchill en Eden ongetwij- C.A.O. in de bloemisterij met ingang van 7 Juni 1954 goedgekeurd. De nieu we lonen gelden dus met terugwerken de kracht tot 7 Juni 1954. De nieuwe lonen voor arbeiders bo ven 23 jaar zijn: in Noord- en Zuid- Holland voor vakarbeiders f 53.80, voor ongeschoolden f49.05 per week, in de andere provincies resp. f51.70 en f47.75 per week. Voorts zullen zowel vaste als losse arbeiders een vacantietoeslag ontvan gen. Deze bedraagt voor vaste arbei ders het loon over een week, met in begrip van de vaste toeslagen, waarop de arbeider aanspraak heeft. Met ingang van dezelfde datum is voorts de bovenwettelijke uitkering bij ziekte en ongeval ten aanzien van losse arbeiders vervallen en ten aan zien van vaste arbeiders teruggebracht van 6 tot 4 weken. Rangoon gekeerd. Dat de Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, zoveel met Tsjou heeft gesproken, vindt waarschijnlijk ook zijn oorzaak in een dergelijke ver onderstelling. Eden zal in zijn gesprek ken met de Chinese premier gepoogd hebben te weten te komen, of de Chi nese communisten een koers durven varen, die onafhankelijk of grotendeels onafhankelijk is van het beleid, dat door Moskou wordt uitgestippeld. We zullen alleen maar kunnen gissen of Eden genoeg wetenschap heeft opge daan om hieruit politieke munt te I kunnen slaan. Het zou ons niet ver wonderen, indien de politiek, die En- SJOU EN LAI, de premier van communistisch China, te vens minister van Buiten landse Zaken, is terug in Peking. Zoals bekend heeft hij te Genève de besprekingen over Korea en Indo-China meegemaakt. Tsjou kan ongetwijfeld van communistische zijde worden getekend; als de „grote man" van de Geneefse con ferentie. Niet Molotof, doch de Chinees bepaalde natuurlijk na ruggespraak met zijn Russische collega wat er gedaan en gezegd moest worden. Molotof hield zich wat meer op de achtergrond. Dit stelt ons voor de vraag of Tsjou van plan is of misschien reeds bezig is, een politiek te voeren, die veel losser staat van het regiem van Moskou, dan de andere satelieten wel plegen te doen? Voor een der gelijke veronderstelling bestaat des te meer reden, Moskou, maar via New Dehli naar Zoals gezegd, Tsjou is terug in Pe king, na in New Delhi met premier Nehroe van India te hebben geconfe reerd. En zoals we Zaterdag al hebben opgemerkt, hierbij zal ongetwijfeld ook gesproken zijn over de toelating van de Chinese communisten tot de Ver. Naties. Dat India daarvoor voelt, is ab soluut geen geheim. Maar of Nehroe de promotor ervan zal worden valt nog ’te bezien. Hij kan er ongetwijfeld op rekenen, dat in Washington boze woorden zullen vallen en wellicht ook maatregelen tegen India genomen zou den worden, indien het land in de ko mende algemene vergadering een voorstel tot toelating indient. Het zou Nehroe al heel wat gemakkelijker worden gemaakt, indien hij zich ver zekerd weet van de steun der Britten. Veel hangt thans af van de gebeurte nissen in Indo-China. Geraakt men daar tot een wapenstilstand een mogelijkheid, die we zeker aanwezig achten dan zullen de communisten er mee schermen, dat zij hun oprechte vredeswil hebben bewezen. Voor India is er veel aan gelegen, dat er vrede in Azië komt. Tsjou en Lai en Nehroe hebben daarover in alle geval langdu rig gesproken. De naaste toekomst zal een antwoord kunnen brengen op de vraag of Pe king een eigen koers gaat volgen, die al dan niet de instemming van Moskou heeft. En daarvan hangt momenteel veel ax. EDE, 5 Juli. Vanmorgen zijn op de Rijksweg bij Ede twee bustouring- cars, resp. afkomstig uit Noorwegen en Nederland, met elkaar in botsing ge komen, toen de Noorse wagen de file verliet en naar het linker weggedeelte ging. Verschillende inzittenden van bei de bussen liepen lichte verwondingen op. Alleen mevrouw van de W. uit Nieuwendijk brak een arm. De belde voertuigen werden zwaar beschadigd. De Noorse bus, afkomstig uit Oslo, vervoerde een gezelschap jongelui, dat op weg was naar Parijs. De Neder landse bus was des ochtends uit Utrecht vertrokken om een gezelschap van de Nederlandse Reisverenlging naar Oos tenrijk te brengen. Nadat nieuwe bus- sen gecharterd waren, zetten belde ge zelschappen de reis voort. Alleen de ge wonde Nederlandse dame werd naar haar woonplaats teruggebracht. Het strijdvuur rond de doorbraak gedachte, dat al vele jaren smeulende was en dat door het bisschoppelijk mandement van enkele weken geleden fel is opgelaaid, heeft in het afgelopen weekeinde politiek Nederland welhaast in lichterlaaie gezet. De verantwoorde lijke leiders van de Partij van de Ar beid (onder wie onze minister-presi dent Dr W. Drees), in de laatste we ken hevig geïrriteerd door de talrijke reacties op dit mandement en vooral door de artikelen van Prof. Romme, hebben tijdens’een kadervergadering hun gal uitgespuwd en dit op een wijze die voor de K.V.P. aanleiding is gewor den nog onmiddellijk van repliek te dienen. Een repliek die, politiek be zien, ook niet mals was, omdat de per soon van de minister-president hierbij in het geding werd gebracht. En ieder weet dat dit spoedig tot consequenties kan leiden. En wat is nu het meest verwonder lijke van deze hele strijd? Dit: dat men volkomen langs elkaar heen praat. An ders gezegd: dat men elkaar probeert te overschreeuwen! De gemoederen zijn op het ogenblik zo opgezweept, Bijster; de alten Annie Hermes, Lore dat er nauwelijks meer sprake kan zijn van een gesprek. Over en weer wordt tot strijd uitgelokt en dat is een verre van aangename situatie! Bij enig rustig nadenken over de ontstane toestand ziet men het vol gende: 1. In het mandement is op rustige en aan duidelijkheid niets te wensen overlatende wijze beschreven welke politieke en sociale taak de bis schoppen zien weggelegd voor de aan hun zorgen toevertrouwde ge lovigen. Uitgangspunt is geweest, dat de rooms-katholiek behoort mede te bouwen aan de totstandko ming van een christelijke samen leving. Dat kan die rooms-katholiek niet als hij op welke wijze ook zijn steun verleent aan het socialisme, want dat socialisme streeft een so cialistische maatschappij na en die is anders dan de christelijke. Wel iswaar zijn er tussen die twee maatschappij vormen vele punten van overeenkomst, maar het kardi nale verschil is dat het socialisme de mens zoek en de christenheid de eer van God. En als sluitstuk van dat mandement is er dan de reeks verboden. 2. De P. v. d. A. is hiertegen heftig in verzet gekomen en het kernpunt van dat verzet is dit, dat in een doorbraakpartij plaats is zowel voor de rooms-katholiek als voor de hu manist als voor de protestant. Door het gesprek tussen die verschillen de groepen komt het compromis tot stand, dat alleen heilzaam is voor het Nederlandse volk. De rooms- katholiek kan ook in de P. v. d. A. zijn christelijke maatschappij vorm nastreven. 3. Deze redenering loopt volkomen langs die der bisschoppen heen. De zen zijn immers van de practijk uit gegaan en die practijk heeft hen verklaard dat de P. v. d. A. een duidelijk socialistische, humanisti sche politiek voert. En die politiek kan geen enkele rooms-katholiek met zijn verantwoordelijkheid dek ken. Dusdoende is die hele kader vergadering daar in Utrecht geen antwoord geworden op het mande ment, want op de kern van de zaak is niet ingegaan. Het is niet meer geworden dan een politieke demon stratie met veel holle woorden en veel dreigementen. 4. Haast te gretig heeft de K.V.P. deze handschoen opgenomen. Ook zij heeft weer die hele redenering der socialisten naast zich neerge legd en zich hoofdzakelijk opge wonden op enkele uitspraken, die kennelijk beledigend waren. Vrij wel alle R.K. kranten gingen giste ren dan ook niet in op de argu menten der P. v. d. A.-leiders, maar zij stelden deze vraag: „Willen jul lie nu nog met ons samenwerken of niet? Zo niet, zeg dat dan direct, want dan kunnen we onze maatre gelen treffen!” Vooral in De Volkskrant heeft Prof. Romme dit heel scherp ge steld; de achtergrond van alles heeft hij afgedaan met de opmer king, dat de bisschoppen heus wel weten wat goed is voor de katho lieken. ROTTERDAM, 5 Juli. „Dit feestgeschenk Is voor ons Iets onvergefelijks”, aldus kwalificeerde de algemeen voorzitter van „Toonkunst”, prof, dr E. Reeser, na afloop de uitvoering van de achtste symphonic van Gustav Mahler, die Za terdagmiddag in een tot de nok toe gevulde Ahoyhal ter gelegenheid van het 125-jarlg bestaan van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst als on derdeel van het Holland-festival werd gegeven. Minutenlang aanhoudende ova ties aan dirigent, solisten, musici en koor, toen de dirigeerstok eindelijk na an derhalf uur was neergelegd, vertolkte de mening van het duizendkoppige publiek. Zelfs van over de Oceaan waren aan vragen binnengekomen om dit concert, dat als een unicum gold, te kunnen bij wonen. De belangstelling was dan ook zo overweldigend groot, dat duizenden teleurgesteld moesten worden, ofschoon de generale en de voor-generale toch ook voor het publiek toegankelijk was gesteld en eveneens uitverkocht waren geweest. Samenwerking van velen heeft de uitvoering mogelijk gemaakt. Behalve het Rotterdams Philharmo nisch Orkest, dat onder leiding van zijn dirigent, Eduard Flipse, de muzikale hoeksteen vormde, was medewerking verkregen van het Brabants orkest en een elftal Rotterdamse koren, met Piet van den Kerkhoff aan het orgel; voorts een elftal solisten, n.l.: de sopranen An nexes Kupper, Hllde Zadek en Corry '■'■LA

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3