16.90 van makers Medailles van voor Miniatuur 2 Folkestone F.C. versloeg Zeeuws elftal met 1-3 T entoonstelling Beeldende Kunsten geopend De zwakste deelnemers doen van zich spreken WRIGLEY verhoogt Uw werklust, en verfrist, Uw eetlusf en !«ering. I ,kial Kabouters Provincie kocht zeven kunstwerken Voortreffelijk voetbal te Middelburg Stadsprijzen moeilijke taak Zeeuwse korfbalcompetitie Goes 7 holen niet alleen maai o-c& Voor Middelburgs stadhuisverlichting Jongste Bediende Verrassende uitslagen in de laagste klassen Winkeljuffrouw van Middelburg aan winnaars uitgereikt Jury had een Zeeuwen misten onnoemelijk veel kansen na de rust Psychiatrische Inrichting ,Vrederust’ ZEEUWSCH DAGBLAD lange* j KERK EN SCHOOL ■Verplegers Verpleeghulpen HYPOTHEKEN s-GRAV EN POLDER Geslaagd. Vergadering K. v. K. Zeeuwsch-Vlaanderen. LIKDOORNS ^ondIroue Besteller in de bloemen. Visserij-uitkomsten. Keuring hoefbeslag op W alcheren. Intrede ds A. Schippers te Colijnsplaat Eindexamen H.B.S. M.T.S. diploma De Ruyterschool WESTKAPELLE. Gem. dagschool Nijverheids onderwijs Vlissingen EXAMENS Chr. Kweekschool Middelburg HOEDEKENSKERKE OVEZANDE ST. LAURENS WESTKAPELLE YERSEKE De helft van het bedrag is bijna binnen. Op de Christelijke Leerling Verpleegsters en C. A. VERHEIJKE—GEENSE. P. VERHEIJKE. M HK pagina 2 Maandag 5 Juli 1954 Ingezonden Mededeling (Adv.) D. van Nieuwe aantrekkelijke salarissen. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Tevens kunnen in de opleiding enkele LUCHTIG, SIERLIJK EN TOCH GEKLEED Verkwikt bevordert »P0svei TEL 2175 LANGE V0RSTSTR.Ö5 GO E S Hypotheken vanaf 3ti%. Financiering auto’s, landbouw werktuigen of andere objec ten. Makelaarskantoor L. A. VAN OPSTAL ZOON, Jac. v. Beierenstraat 1, Goes, Tel. 2584. beneden 18 jaar, worden opgenomen. Sollicitanten van Christelijke huize gelieven zich te wenden tot de Geneesheer-Directeur, die gaarne verdere inlichtingen verstrekt. maat 35/42, in fijn rood calfsleder Burg. Stand. Geboren: Aarnout, z.v. P. Aarnoutse en A. C. Slabbekoorn; Maatje J„ d.v. D. Wiskerke en S. J. de Bel. De heer W. A. M. Kalkman slaagde te Utrecht voor het candidaatsexamen veearts. het verlangen om van de in houd dadelijk kennis te nemen I PRIJSUITREIKING Namens het gemeentebestuur van Middelburg sprak daarna wethouder jhr mr T. A. J. W. Schorer. Hij rele veerde het initiatief der gemeente tot het uitloven van een stadsprijs voor beeldende kunst en overhandigde do GOES, 5 Juli. In de algemene verga dering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen, die op Dinsdag 13 Juli a.s. in hotel „Rot terdam” zal gehouden worden, zal het advies over de vraagstukken inzake wa terwegen en havenproblemen, uitgebracht aan de regeringen van België en Neder land door de heren F. van Cauwelaert en M. P. L. Steenberghe, worden besproken. Voorts zal de verkiezing plaats vinden van een lid in de vacature van Liere. Door het Ned. Verbond van Vakvereni gingen is de volgende aanbeveling ge daan: J. Hubregtse, Breskens en A. W. Risseeuw, Oostburg. '1^ Ingezonden Mededeling (Adv.) Weg met onhandige likdoornrlngen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillen de benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoommiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. ze werden steeds niet benut. De ach terhoede liet geen steek meer vallen, want de Engesen kwamen er nu steeds minder aan te pas. In de 31ste minuut na rust gelukte het v. d. Sluys het enige tegenpunt te scoren (13). De Engelsen maakten zich echter niet meer zo druk. Blijk baar vonden ze het welletjes. Hadden de Zeeuwse voetbalvertegenwoordigers hun kansen benut, dan hadden ze ze ker een gelijk spel uit deze wedstrijd kunnen slepen. winnaar, de heer Th. v. der Horst uit Arnhem, een gesloten enveloppe, waarin zich 750,bevond. De heer M. Kooien, die de prijs voor de scho lieren won, ontving een enveloppe, in houdende 100, In het Kunstmuseum heeft mr J. C. van Schagen een korte explicatie ge geven van het geëxposeerde. Hij sprak de hoop uit, dat door deze tentoon stelling, die jaarlijks zal terugkeren, een grotere binding onder de Zeeuwse kunstenaars mag worden bereikt, niet alleen maatschappelijk, maar ook ideëel. Hij noemde de expositie een heterogene verzameling werken, die werkelijk alle gradaties in kunstui tingen omvat. De tentoonstelling is als een veldbouquet, maar ook dat kan zeer bevredigend zijn. Hij deelde mede op de Dinsdag- en Donderdagavonden toelichting aan het publiek te zullen verstrekken. Het Prov. Bestuur heeft de volgende werken aangekocht: „Kruiningen” van Claire Bonebakker, „Gezicht op de kaai Veere” van mej. A. v. der Feer, „Waterval” van Ina Rahusen, „Hage dis” en „Zeegewas” van Dirk van Gel der, „Daken” van Hans Heeren en „Schepen op het IJ” van W. Vaarzon Morel Jr. (Een beoordeling van de werken, die op de tentoonstelling te zien zijn, ho pen wij één der komende dagen te ge ven. Red.). de oplage bep aalide publiciteitswaarde van een blad, Notaris H. JONKERS te Goes vraagt een Onder zeer grote belangstelling her dacht de brievenbesteller P. van Elsacker zijn 35-jarig ambtsjubileum. Tevens nam hij afscheid van zijn col lega’s en chef wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op waarderende wijze werd de jubilaris toegesproken door de directeur, de heer Heeze, welke hem tot een voorbeeld stelde vzegens zijn ijver en trouwe plichtsbetrachting. De besomming van de vorige week binnengekomen botvissers was niet bijzonder hoog; aanmerkelijk minder dan vorige week. De aanvoer uit kom en weervisserijen was best, doch de prijzen aan de lage kant. Ook de aan voer van kreeft was niet hoog. Algemene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer GEERARD GEENSE, Weduwnaar van Geertruid van der Hage, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Zeist: J. J. GEENSE. Driewegen: A. A. GEENSE. J. GEENSE—LOOM. Goes: J. J. HOOGERHEIDE— GEENSE. MIDDELBURG, 3 Juli. De jury die de objecten van Miniatuur Wal cheren beoordeeld heeft, had geen gemakkelijke taak. De prijzen (medailles), door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden beschikbaar gesteld, zijn toegekend. De jury, die bestond uit de heren ir H. de Lussanet de la Sablonière, M. J. J. van Beveren en L. Heijmans, verdeelde de objecten in een vijftal groepen. Groep individuelen. Ie prijs, verguld zilveren médaille: Slot ter Hooge, Mid delburg (A. C. de Vos, Middelburg). 2e pr., zilveren médaille: Kerk Veere (leden Handenarbeidclub Vitrite Fa briek M’burg). 3e pr.» bronzen médail le: Watertoren Vlissingen. 4e pr., bronz. médaille: Stadhuis, Campveerse Toren, De Kolve, Veere. 5e pr., bron zen médaille: St. Jacobstoren, Vlissin gen. Groep gemeenten. Ie prijs, verguld zilveren médaille: Koudekerke. 2e pr., zilveren médaille: Gapinge. 3e pr., St. Laurens. 4e pr. Domburg. 5e pr. Oost- kapelle. 6e pr. Kasteel „Westhove”. 7e pr. Grijpskerke. 8e pr. Serooskerke. (Van 3 t/m 8: bronzen médaille). Groep bedrijven. Ie prijs, verguld zilveren médaille: Steenkolen-Han- delsvereniging, Vlissingen. 2e pr., zil veren médaille: Vitrite Fabriek, Mid- MIDDELBURG, 2 Juli. Ter gele genheid van de keuring van „Hippos” en de centrale premiekeuring voor paarden, gisteren op „Modderoord” ge houden, werd ook een keuring hoefbe slag gehouden. De onderstaande hoef smeden behaalden prijzen: 1. J. Kurz, Serooskerke (werkzaam bij fa. Hllle- brand, St. Laurens); 2. A. J. Lous (I. J. Schieman, Middelburg)3. L. Cijvat, Kouderkerke; 4. A. Boer, Middelburg (L. Cijvat, Koudekerke)5. Jac. J. Beije, Amemuiden; 6. M. Hlllebrand, St. Laurens; 7. P. Wattel (H. L. Meijers, Serooskerke)8. M. van Belzen, Rlt- them; 9. H. Sturm (H. L. Meljers, Se rooskerke); 10. A. Versluis (Joz. Bliek, Middelburg). Na des ochtends door zijn vader, Prof, dr R. Schippers uit Amsterdam te zijn bevestigd, heeft gisteravond de nieuwe predikant der Geref. Kerk te Colijnsplaat, ds A. Schippers, zijn in trede gedaan. Als tekst had de nieuwe leraar gekozen I Tim. III vers 16, met als thema de grootte van het geheim der Godsvrucht. Na de dienst werd de 24 jarige predikant toegesproken door ouderling Jac van Gilst namens de ge meente, door ds J'. van Aller, namens de Classis en door ds H. van Dalen na mens de Ned. Herv. Kerk. Burgemees ter A. Schuit sprak namens de ge meente. Vermeldenswaard zij nog, dat des ochtends aan de handoplegging deel nam de grootvader van de nieuwe le raar, ds A. Schipper, em. predikant te Vaassen. Aan het Möller Lyceum te Bergen op Zoom slaagde voor het eindexamen H.B.S. afd. A; de heer R. Versluijs uit Oud Vossemeer; voor afd. B. L. Smits uit Lewedorp. W. O. E. J. v. Acker, St. Jansteen; J. van Baaien, Heinkenszand; A. Bierens, H. Labrujère, G. W. Lanting, P. L. Mal- jers, Middelburg, F. J. Ch. Bukkens, Sluis; A. Cappon, Cadzand; J. P. Can- pon, Serooskerke (W); A. F. Coen- raad, O. en W. Souburg; Ch. Gerrit- zen, Vlissingen; A. P. Groenenberg, Koudekerke; H. Schipper, Koudeker ke; J. B. van Stee, Koudekerke; J. J. v. d. Heuvel, Breskens; L. A. Kodde, Zoutelande; L. F. C. Koster, Rotter dam; P. Meijers, Gapinge (gem. Vrou wenpolder); M. Passieux, Goes; P. J. M. Rovers, Goes; W. G. v. d. Ree, Wis- sekerke; A. Snoep, Kapelle-Biezelinge. Zeven candidaten werden afgewezen. Radiotelegrafist 2de klasse: R. H. v. d. Sande. De raad van Westkapelle heeft met algemene stemmen besloten om toe te treden tot de Vereniging van Noord- Nederland.se Gemeenten. Aan de heer A. J. Osté, onderwijzer aan de openbare lagere school, werd in verband met zijn benoeming te Vlis singen, als zodanig eervol ontslag ver leend. De subsidie verzoeken van de Chr. Ver. voor lijders aan vallende ziekte te Haarlem, de Stichting 1940’45 en de Middelburgse Ijsclub, werden afgewe zen. 30 Zeeuwse kunstenaars zonden werken in. In de derde zaal hangen doeken, die werden ontvangen op de prijsvraag der gemeente te Middelburg. Jhr de Casembroot bracht hulde aan de organisatoren. Hij achtte een ten toonstelling als deze bijzonder nuttig, niet slechts om ideëele, maar ook om zakelijke redenen. „Door ons huidige belastingstelsel is de Maecenas ver dwenen of zit in het museum. Van de overheid wordt verwacht, dat die de taak överneemt. Ik herinner in dit ver band aan de circulaire, die Ged. Staten aan de gemeentebesturen zonden en waarin zij verzochten bij versiering van openbare gebouwen b.v. een kunstwerk aan te kopen. Deze circu laire is zeer goed ontvangen. Maar laat de particulier begrijpen, dat het kopen van goede voorwerpen van bekwame kunstenaars niet alleen is weggelegd voor de overheid, die meent rijk te zijn! Want zonder de particulier kan de kunstenaar niet leven”, aldus de Commissaris, die tenslotte allen dankte voor het vele voorbereidende werk. Geslaagd: T. Borselaar, J. L. v. Cad zand, C. Dekker (met lof), W. de Feij- ter, M. Goedegebuure (met lof), J. M. Koole, J. C. Luwema, J. A. Martens, J. H. W. v. Meerendonk, M. Milot, M. A. Moens, F .de Nooijer, M. L. Pauli, M. Plasse, H. P. C. Pundke, M. J. v. Riet, A. H. v. Rosevelt, J. Selen, P. A. Smit, P. A. Sommeijer, C. Sponselee, W. Stroo, J. W. Tissink, L. Vader, D. W. Verplanke, J. G. Vervest, W. de Voogd, C. J. Wielemaker, C. v. d. Woestijne. de échte kauwgom GOES, 5 Juli Zaterdag en in de loop van vorige week werd een zeer uitvoerig programma afgewerkt: er werden niet minder dan 29 wedstrijden gespeeld. In verschillende klassen zijn de verrassingen niet uitgebleven. Gro te overwinningen, overwinningen op het kantje af, onverwachte nederla gen; dat zijn de resultaten van een sensationele korfbalzaterdag. Eerste klasse: TjobaTogo 57; Olym piaSwift 09; De PoelZeelandia 75; VitesseScampolo 57; (De Poel —Swift 1—19). Tjoba heeft zich geducht geweerd tegen de Goesenaren; ze hebben het zeker verder gebracht, dan iemand zou hebben kunnen voorspellen. Als we de uitslag van deze wedstrijd bekijken, ontkomen we niet aan de indruk, dat Togo nog niet direct de kampioens- ploeg is. Swift boekte weer buitengewoon gro te overwinningen. De mooiste prestatie leverde De Poel door Zeelandia te kloppen. De Poel heeft zich door deze overwinning an de onderste plaats gespeeld en deze overgedaan aan Vi tesse. Tweede klasse: Swift II—S.S.S. I (S. S.S. n.o.g.); EendrachtVios 03; (Togo II—Swift II 2—5). Eigenlijk hadden We van de Krab- bendijkenaars een grotere overwinning verwacht tegen Eendracht, maar schijnbaar is deze club zich een beetje aan het herstellen van de geleden ne derlagen. Swift II won volgens de ver wachtingen. Derde klasse A: MadjoeZuidwesters 3—3; Animo—A.K.C. 11—0; (Swift HI Madjoe I 23; (AnimoZuidwesters 5—2). Madjoe heeft tegen Zuidwesters enigzins teleurgesteld. Als we echter bedenken, dat dit twaalftal met vijf in vallers speelde is het bereikte resul taat nog zo slecht niet. De in de loop van de vorige week gespeelde wed strijd tegen het ongeslagen Swift III hebben ze er zeker beter afgebracht, bracht. Derde klasse B: StormvogelsZuid westers II 81; Swift IVAnimo II 7—1: (Swift V—Swift IV 7—4; Mad joe IIAnimo II 25). Animo H heeft in deze klasse een prachtige overwinning geboekt op het beter geklasseerde Madjoe II, waar door dit twaalftal voorlopig de onder- te plaats vaarwel heeft gézegd. Derde klasse C: Zeelandia HKats 65; Scampolo IIDios 72; Volhar ding IIOlympia II 110; Luctor I Tjoba II 10—1. Ook hier heeft een club, die op de onderste plaats stond, Zeelandia, het gepresteerd om een overwinning te boeken. Scampolo, nog steeds ongesla gen, heeft ook met het goedspelende Dios (tweedes op de ranglijst) geen moeite gehad. Derde klasse D: Vios IIElto II 50; W.K.V.—Luctor II 6—5; Vopo II— Blauw Wit I 42; Togo IIIVitesse II 84; Blauw Wit IIDe Poel II afg. (Vios H—Blauw Wit I 7—3; Elto H— De Poel II afg.). Vios II heeft vier kostbare punten veroverd. Dat dit twaalftal Kloetinge zou kloppen hadden we verwacht. Dat ook koploper Elto II het onderspit zou moeten delven lag minder in de lijn der verwachtingen. W.K.V. heeft zich door deze overwinning iets beter ge klasseerd; Togo III steeg drie plaatsen op de ranglijst en Vopo II twee. Adspiranten: ScampoloVios 101; EltoTogo 21; Zuidwesters BK.V. L. 31; (Swift SnelSwift Kwiek 83; De PoelSwift A 21). De tussen haakjes geplaatste uitsla gen zijn van de wedstrijden, die in de loop van de vorige week werdén ge speeld. DIVERSEN: Telefonisch aangesloten K 1187—245. HENGST, Horloger, Westkapelle. Welke heer van beslist christelijke beginselen en goe de pos. wil kennism. m. be schaafde wed. z.k., 53 j. N.H., die zich eenzaam voelt? Ge heimhouding verz. Br. no A 4173 bur. v. d. blad te Goes. delburg. 3e pr., bronzen médaille: Vroom en Dreesmann, Middelburg. Atelier „Nieuw Walcheren” kreeg een eervolle vermelding. Tenslotte werden verguld zilveren médailles toe gekend aan de Prinses Ireneschool en aan de Technische School, beiden te Middelburg. TE KOOP: Douglas pomp No 6 m.o.z. buis en ijzeren stalkruiwagen. A. WATTEL, Altijd Zorg, Oostkapelle. Aan de Chr. Kweekschool voor Zee land werd de onderwijzersacte behaald door de heren L. Jansens te Lewedorp, W. Koole te Souburg, M. C. Schroevers te Vlissingen, P. Vlieger te Middelburg en A. A. M. Wisse te Vlissingen. Alle 23 candidaten zijn geslaagd. De aantekening Nuttige Handwer ken werd behaald door de dames M. Bakker te Terneuzen, W. de Jonge te Groede, S. F. Klaassen te Breskens, C. W. de Smidt te Bergen op Zoom, H. v. der Vegt te Goes, S. Verhage te Oost kapelle, C. Vingerling te Goes, J. M. de Visser te Zaamslag, F. S. J. van Wel te Terneuzen en C. Wouters te Veere. Afgewezen: geen. Officiële publicaties Bekendmaking. Burgemeester en Wethou ders van Oost- en West- Souburg brengen ter open bare kennis, dat de door de Gemeenteraad op 28 Juni 1954 vastgestelde verorde ning ingevolge artikel 4, le lid der Winkelsluitingswet 1951, voor een ieder gedu rende 3 maanden, ingaande op heden, op de secretarie der gemeente ter inzage ligt. O.- en W.-Souburg, 1 Juli 1954. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding een voor de afdeling Huishou delijke Artikelen. Gaarne schriftelijke aan melding met opgave van genoten schoolopleiding, vo rige dienstbetrekking, leef tijd, enz. Fa D. DE JAGER Jr’s Ijzerhandel, Lange Delft 5, Middelburg. Voor al Uw stencilwerk pakpapier, papierenzakken, drukwerken, stempels en emaille naamplaten is Uw adres: J. A. WESTSTRATE, Rouaanse Kaai 21, Middel burg. Ondertrouwd: C. de Nood, 30 j. en E. Riemens, 31 j. Gehuwd: P. Harthoorn, 25 j. en J. Jan- se, 26 j.; M. de Visser, 27 j. en M. Jaco- busse, 23 j. Coöp. Boerenleenbank. In het le half jaar 1954 werd bij de Spaarbank inge legd f 797.254,58 (v. j. f 518.588,35), Te rugbetaald werd f 506.939,55 (v. j. f 363. 592,58). Het saldo der Spaarbank bedroeg op 1 Juli f 2.259.880,50 (v. j. f 1.761.586,90). Het balanstotaal steeg van f 1.955.781,94 per 1 Juli 1953 tot f 2.439,455,51 op 1 Juli 1954. Er kwamen in dit le halfjaar 85 nieuwe spaarders bij. Ouden van dagen. De ouden van dagen maakten een reis naar Brabant. Via Steenbergen waar koffie gedronken werd ging de reis door het industrie centrum van de Langestraat naar Kaatsheuvel waar in „De Efteling” een bezoek werd gebracht aan de sprookj estuin en de speeltuin. Om 9 uur kwamen de oudjes weer voldaan thuis en wachtte „Con Arno- re” hen met een stukje muziek op. Het was een mooie dag. Benoeming. De heer B. Kuipers, hoofd van de School met den Bijbel is met in gang van 1 October a.s. benoemd tot hoofd van een ULO-school te Winters wijk. Geslaagd. De heer J. van Wouwe, amb tenaar tët secretarie, slaagde voor het diploma Gemeente-Administratie I. Burg. Stand. Geboren: Jacoba C.{ d.v. J. den Hollander en B. M. Castel; Wilhel mina J., d.v. A. S. Abrahamse en M. E. de Boks; Jacobus J., z.v. P. de Bree en P. Boone; Elizabeth W., d.v. F. Wisse en J. Wagenaar. Overleden: K. Olijslager, 75 j., geh. m. J. Tramper. Wedvlucht. De P.V. „De Zwaluw” nam deel aan een wedvlucht vanuit Orleans. Afstand 418 km. De uitslag: 1 R. Minder- houd; 2 Th. van Alphen; 3 en 6 L. A Lievense; 4 W. Lievense; 5 en 7 W. M. Minderhoud. Wedvlucht. De P.V. „De Noordster” nam deel aan een wedvlucht vanuit Tours. De uitslag was: 1 H. J. van Es; 2 en 8 J. A. Vette; 3, 5 en 10 C. de Koeyer; 4 Joh. van Es; 6 P. Lindenberg; 7 Th. Koster. Opkomst dienstplichtigen voor herhalingsoefeningen. Ten behoeve van de dienst plichtigen, die op 6 Juli a.s. voor herhalingsoefeningen te Ede onder de wapenen komen, worden enkele ex tra treinen ingelegd. Ge noemde dienstplichtigen moeten van deze extra trei nen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het desbetreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen ge bruik kunnen maken van een der hierna 'enoemde extra treinen, moeten inge volge hun lastgeving rei zen met de eerste reis gelegenheid na 06.59. Be doelde extra treinen zijn: a. Zwolle v. 10.02, Deventer v. 10.31, Zutphen v. 10.49, Dieren-Doesburg v. 11.02, Arnhem v. 11.18, Ede-Wage- ningen a. 11.31. b. Amster dam C.S. v. 09.23, Amster dam M.P. v. 09.30, Amster dam Amstel v. 09.35, Utrecht C.S. v. 09.58, Ede-Wagenin- gen a. 10.22. MIDDELBURG, 3 Juli. Ongeveer zesduizend toeschouwers hebben van avond op het Nadorstterrein genoten van een aantrekkelijke partij voetbal tussen een voortreffelijk spelend Folkestone F.C.» kampioen in hun afdeling van de Engelse league en te gast bij de gemeente Middelburg en een elftal van Zeeuwse spelers, dat weliswaar niet tot groots voetbal in staat was, maar dat zich toch geducht heeft geweerd. En dat is dan ook de reden, dat de goed positie kiezende en overal opduikende Engelse profs het slechts tot een 13 overwinning hebben kunnen brengen. Deze overwinning was volkomen verdiend; dat ze niet groter is ge worden is te danken aan het vele en goede werk van de Zeeuwse ach terhoede, die de moeilijk te bere kenen Engelsen telkens de voet dwarszette. Vooral keeper Baart heeft er het zijne toe bijgedragen, dat de score niet hoger is geworden. Nadat beide ploegen het veld hadden Verkend waren het de Zeeuwen, die ten aanval trokken. Jansen (Terneu zen), die in deze wedstrijd soms goed werk deed, maar toch tot de zwakke ren gerekend moet worden, kreeg de bal maar schoot van verre afstand over. Direct daarop was het de Engels man Kelly die het doel van Baart on der vuur nam. Hij had pech want zijn schot kwam tegen de lat. De Engelsen hadden een zeker overwicht, plaatsten beter en in positie kiezen waren ze zeker niet te overtreffen. Vooral de Engelse achterhoede deed het bijzon der goed. Dat heeft v. d. Sluis (Goes) wel ondervonden. Hij werd door stop perspil Lamourne zo goed bewaakt, dat hij er bijna niet aan te pas kwam. Het eerste doelpunt van de Engelsen ontstond in de twaalfde minuut, toen de Zeeuwse achterhoede zich volko men door rechtsbuiten Bostock liet verrassen. Deze speler trok twee, drie Zeeuwen naar zich toe, waarna hij de bal prima afgaf aan de vrijstaande linksbinnen Briggs, die Baart het na- kijken gaf. De Zeeuwen lieten zich weliswaar niet door dit doelpunt intimideren, maar hun spel was zo doorzichtig en nonchalant, dat de gevaar lijkste mo menten vcor het Engelse doel tot een minimum werden beperkt. In de Zeeuwse achterhoede rammelde het soms geducht, maar keeper Baart Stond z’n mannetje. Telkens moest de ze doelman ingrijpen en soms deed hij dit op voortreffelijke wijze: zeker schijnende doelpunten wist hij te voor komen. Maar in de 23e minuut moest hij toch zwichten voor een keihard schot van Briggs na goed positiespel van de Engelse rechtervleugel. Direct daarop 1 nceerden de Zeeuwen weer een te genaanval, zonder resultaat echter. In de 23e min tut kreeg van Dorsselaar een prachtige kans en zelfs twee mi nuten later werd het Engelse doel weer onder vuur genomen, maar kee per Cripps topte de bal of de scho ten gingen over. Nog voor de rust werd het 03 voor de Engelsen door een prachtig doel punt van rechtsbinnen Kelly. Onder tussen was aanvoerder Dey (Axel) wegens een hoofdblessure vervangen door Schotman. Na de rust kwamen de Zeeuwen er steeds beter in. Het plaatsen werd be ter en de aanvallen steeds veelvuldi- ger. Er ontstonden onnoemelijk veel kansen voor het Engelse doel, maar MIDDELBURG, 3 Juli. „Op advies van zeer wijze en deskundige mensen heeft het Provinciaal Bestuur besloten een zevental werken van deze eerste Zeeuwse Tentoonstelling van Beeldende Kunst aan te kopen. Ik hoop van harte, dat dit schuchtere begin door vele gemeenten en particulieren zal worden opgevolgd. Met de wens, dat deze tentoonstelling zal strekken tot het welzijn van de Zeeuwse kunstenaarswereld verklaar ik haar voor ge opend”. Deze woorden sprak de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, vanmiddag in de Bakkerszaal van het Schuttershof tot een groot aantal genodigden bij de officiële opening van deze culturele mani festatie ,die door het Prov. Bestuur is georganiseerd in zeer nauw overleg met het gemeentebestuur van Middelburg. Dat laatste juichte de Commissaris toe, omdat de basis nog breder werd dan de oorspronkelijke opzet. Ruim MIDDELBURG, 2 Juli. De actie van de V.V.V. Middelburg voor de nieuwe Stadhuisverlichting is nu an derhalve maand aan de gang. Vorige week konden wij melden, dat de f 4000 ruim overschreden was en thans kan worden medegedeeld, dat op een ge ring bedrag na de helft van het beno digde bedrag, 10 mille, binnen Is. In de afgelopen week werd n.l. f 550.ont vangen en dat Is zeer zeker geen slecht resultaat in de week, die volgde op de drukke herdenkingsdagen. Er is nu precies f 4858,50 ontvangen en er Is ge gronde hoop, dat dit bedrag in de ko mende dagen flink zal stijgen. Er kwa men ook nu weer een aantal particulie re giften binnen en daarnaast waren er schenkingen van beroepen, alsmede van de Vereniging „Handelsbelang”, die f 200.Inzamelde. De Middelburgse advocatien kwamen met f 105.over de brug, de gezamenlijke slijterijen met f 50.en de kappersvereniging met f 25.Een aantal schoenhandelaren stelde individueel wat beschikbaar voor het goede doel. BERGEN OP ZOOM. gelegen in een mooie bosrijke omgeving, kunnen voor de opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B geplaatst worden J. HOOGERHEIDE. ’s-Gravenhage; Hoedekenskerke: L. S. LINDHOUT—GEENSE. A. P. LINDHOUT. Borssele: G. KARELSE—GEENSE. J. KARELSE en Kleinkinderen. Goes, 3 Juli 1954. De teraardebestelling zal plaats vinden op 6 Juli om 12 uur te Ellewo itsdijk. Condoleantie-adres: J. Mellestraat 64, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2