Stijgende spanning tussen en in V. K.V.P. Cv&nödAqJ) Fransen bezwijken onder Vietminh aanvallen Treinramp in Frankrijk Sprookjesoptoc ht een succes Vorderingen in Genève VREDESBESPREKINGEN IN INDO-CHINA BEGONNEN Gruweldaden in Guatemala ontdekt Honderden doden door overstroming Friese tweeling weer thuis 7 rung Gia, het nieuwe Panmoendjon Phuly ontruimd Katholiek partijbestuur vraagt: Waarom verbreekt ge de samenwerking niet? Eöl Amerikaans congres fel tegen toelating van Peking Burgemeester Bolkestein kreeg mijnwerkerslamp Hanoi bedreigd door 90,000 communisten Fransen in de positie van smekelingen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD.VOOR ZEELAND op socialistische kaderdag Rood^China en de V*N< In enkele regels melden wij nog Lange stoet trok door Middelburg’ s straten Na grievende uitlatingen Kolonel Armas door volk gehuldigd DE BILT ZEGT: Enkele buien De ramp in Mexico Israël en Syrië beide schuldig aan incident Persoon van minister president in het geding Feest in Molenend ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2824 MAANDAG 5 JULI 1954 en vernin Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord dor -ige men met een personenauto. Beide wagens werden ern stig beschadigd en de be stuurder van de personen auto werd aan het gelaat verwond. Een vliegtuig van de Braziliaanse luchtmacht is bij een landingspoging op de luchtbasis van Bahia ontploft en in brand gevlogen. DAT de kwaliteit van de Zeeuwse mosselen goed toe neemt. Men verwacht deze week de eerste leveranties. heeft genomen als badjuf frouw van het Medisch Cen trum. DAT Zaterdag op brand weerwedstrij den is het 5 jaar geleden, dat de Zuidkoreanen opnieuw in Korea ver moesten terugtrekken om aan een dreigende omsingeling te ontkomen. Opvallend is, dat zich vandaag eenzelfde precaire situatie voordoet in Indo-China. Misschien dat ook in Indo-China veel ten goede zal keren?! D.'xT in de bestuursver gadering van de Stichting Zeeuws Dierenasyl te Mid delburg de heer J. van Graafeiland is benoemd tot erelid op grond van zijn ve le en belangeloze werk voor deze stichting in het bijzon der en voor het dier in het algemeen. DAT Zaterdagavond op de hoek Ganshoekweg-Hoofd- straat te Biezelinge de brom fietsers C. v. D. uit Hans- weerd en mevrouw S. uit Kapelle met elkaar in bot sing zijn gekomen, waarbij mevrouw S. een hoofdwon de en een hersenschudding kreeg. PARIJS, 4 Juli. In het dal van de Rhone te Chateaubourg is een goede rentrein op een Dieseltrein gevlogen. De locomotief van de goederentrein boorde zich door de eerste wagen heen, verpletterde de tweede wagen en raak te de derde wagen van de Dieseltrein, dat deze in de lucht werd geslingerd. De ravage was verschrikkelijk. Van middag had men 35 lijken geborgen en waren 30 gewonden naar het zieken huis gebracht. Uit de omliggende plaatsen snelden brandweerbrigades te hulp. De red dingswerkzaamheden verliepen echter zeer moeilijk. In de derde wagen, die in de lucht werd geworpen, zaten uit sluitend kinderen, die op weg waren naar een vacantiekolonie. De wagen is gelukkig, ondanks de luchtreis, volko men onbeschadigd gebleven. Geen van de kinderen liep ook maar een schram metje op. De spoorbaan is over een afstand van 90 meter vernield. Men verwacht, dat de herstelwerkzaamheden twee da gen zullen duren. Tussen Oeadlau en Tetoean in Span je is Zaterdag een autobus met passa giers in een ravijn gestort. Zeventien inzittenden kwamen om het leven. Ve len werden geownd. Bij Graz in Stiermarken (Oosten rijk) is Zaterdagavond laat een diesel trein op een stilstaande passagierstrein gereden, waardoor 17 personen werden gewond. president heeft, het pijnlijke van zijn uiterlijke vereenzelving met de gehou den kaderdag te besparen. Het bestuur van de K.V.P. noemt slechts enkele van deze uitlatingen, gedaan door verschillende sprekers: Er is gezegd „te huiveren voor een Kerk, die zozeer haar grenzen over schrijdt” of gewaagd van „de diep- DAT Zaterdag mej. E. Schipper te Goes, afscheid DAT de leden van de afd. Kapelle der N.F.O. Zaterdag een geslaagde excursie heb ben gemaakt naar een proefveld frambozenrassen te Biezelinge. Hoofdassis tent A. van Oosten van de R.T.D.V. gaf een toelichting. Het nieuwe Guatemalaanse bewind heeft meer dan achthonderd commu nisten doen arresteren. Romulo Reyes Flores, een vooraanstaande rechter on der de regering-Arbenz, die er van is beschuldigd vele anti-communisten op valse gronden ter dood of tot gevange nisstraffen te hebben veroordeeld, is terechtgesteld. Sinds Maart jl. zijn in de stad Sa lama 86 politieke gevangenen gevan gen gehouden en gemarteld. In ondiepe graven heeft men de verminkte lijken gevonden van do zijnen personen, die door de politie van de verdreven, communistisch- geïnfiltreerde regering-Arbenz zijn gemarteld en gedood. De politie van het nieuwe bewind stelt thans een onderzoek in naar hon derden gevallen van marteling en moord door haar voorgangers die haar ter ore zijn gekomen. Kolonels Armas en Monzon zijn van middag met een Amerikaans leger vliegtuig, waarin zich ook bevonden de Amerikaanse ambassadeur te Guate mala Stad, aangekomen. DAT in de nacht van Za terdag op Zondag de 40-ja- rige Souburger Ch. S. zo on der invloed verkeerde, dat hij op de fiets huiswaarts rijdend pardoes de kanaal- weg bij Middelburg opreed waar een auto hem aanreed. De wagen ging dwars over de fiets heen maar S. zelf mankeerde niets. De politie, '-.middels door een andere automobilist gewaarschuwd, nam de man mee en liet hem op het bureau zijn roes uitslapen. DAT gistermiddag bij de keersluisbrug een Belgische wagen in botsing is geko- Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. DAT Zaterdagmorgen bij de bushalte in het Haven te Vlissingen de 7-ja- Karel Hiliyhoebessy, wonende in het Ambonne- zenkamp, is gedood toen hij, samen met nog andere schoolkinderen in de bus trachtte te stappen toen de ze nog reed. In het gedrang viel hij en kreeg daarbij de achterwielen over het li chaam. In het St Joseph- ziekenhuis is het kind over leden. WASHINGTON, 3 Juli. Congres leiders bespreken thans een plan om een eventuele toelating van communis tisch China tot de Verenigde Naties te verhinderen door het stellen van een tijdsgrens van zes maanden aan de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland. Dit plan is ter tafel gekomen na de felle uitspraken, die gisteren door lei ders der democratische en republikein se partijen zijn gedaan n.a.v. de moge lijkheid ener toelating van communis tisch China tot de Verenigde Naties. Een andere mogelijkheid wordt ook nog overwogen, namelijk het stop zet ten van de Amerikaanse financiële bij drage aan de Verenigde Naties, indien enig land, dat tevoren als aanvaller was gebrandmerkt, toch door de inter nationale organisatie zou worden toe gelaten. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Foster Dulles, heeft gezegd, zichzelf en de Amerikaanse re gering niet te willen verplichten de Verenigde Naties te verlaten, indien communistisch China als lid zou wor den erkend. DE BILT, 4 Juli. Wisselende be wolking met op de meeste plaatsen enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuidwest en West. Weinig verandering in temperatuur. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 4.25 u., onder 21.04 u. Maan op 11.38 u., onder 23.12 u. Hoogwater Dinsdag 6 Juii: Vlissingen: 5.49 u. 1.86 m., 18.01 u. 1.69 m. Terneuzen: 6.18 u. 2.03 m., 18.34 u. l. 87 m. Wemeldinge: 7.28 u. 1.66 m., 19.45 u. 1.41 m. Zierikzee: 7.14 u. 1.41 m. , 19.22 u. 1.18 m. ste teleurstelling”, die het mande ment heeft gebracht”. Internationaal gelijkt he'. er op, dat het Rooms Ka tholicisme in Europa macht hoger aanslaat dan de geest, meer vertrou wen stelt in de organisatie dan in Christus”, had nog een Katho liek spreker gezegd. Het bestuur van de K.V.P. betreurt het in hoge mate, dat ook thans de P.v.d.A. in haar karakter van door- braak-partij wordt voorgesteld als eni ge draagster van de boodschap door de doden in de wereldoorlog ons, le venden, nagelaten. Het is diep te betreuren, dat wat kostbaar erfgoed is van heel ons volk, aldus op grievende wijze wordt opge ëist voor een partij. Het bestuur zegt verder, steeds weer naar aanleiding van de gehouden rede voeringen, dat het karakter van de K. V.P. door het mandement als begin sel en programmapartij volkomen on gewijzigd is gebleven. De doorbraak gedachte wordt afgewezen. Het is be denkelijk, dat ook Zaterdag weer de opbouw van een christelijke maat schappij als kerngedachte van het mandement niet is onderkend. Het staatkundig optreden van de K.V.P., zo besluit de verklaring, zal steeds in alle openheid zijn. Niets staat dat in de ■weg. Vietminh een aanval op Hanoi zullen doen, voor dat de Fransen legenheid krijgen zich te hergroeperen. De Vietminh heeft 90.000 gereed voor de volgende fase van deel van het gebied rond Phuly in handen Een moedige daad verrichten drie Franse vrijwilligers, artilleriewaar- nemers, die vrijwillig in een toren op de Markt van Phuly achterbleven, om aanwijzingen te geven aan de bedieners van het Franse geschut. Zij gaven zelfs nog berichten door toen de Vietminh reeds het onder ste gedeelte van de toren hadden bezet. Eerst toen de gehele stad in brand was geschoten, hielden hun radioberichten op. De Amerikaanse regering heeft haar vertegenwoordigers in Parijs, Genève en Saigon opdracht gegeven bekend te maken, dat de V.S. ernstig bezorgd zijn, dat de bewoners van de Delta van de Rode Rivier uitgeleverd zijn aan de communistische troepen. MENDES FRANCE. „Mijn regering zal, indien noodzake lijk, nieuwe maatregelen t.a.v. Indo- China nemen. Er is geen sprake van, dat Frankrijk aldaar een overgave zou aanvaarden”, aldus heeft de Franse minister-president, Pierre Mendes France, gezegd. „Onze commandanten in Indo-China hebben pijnlijke, doch onvermijdelijke stappen genomen om te verzekeren, dat hun troepen zo gunstig mogelijk EAGLE PASS, 4 Juli. Volgens onbevestigde berichten zijn er in de Mexicaanse stad Piedras Negraz door de overstroming van de grensrivier Rio Grande del Norte tweehonderd mensen om het leven gekomen. De Mexicaanse autoriteiten hadden mede gedeeld, dat er te Piedras Negras 39 personen zijn omgekomen. Elders langs de Mexicaanse oever bedroeg het aan tal doden 21. Een ander bericht maakt melding van afkondiging van de uitzonde ringstoestand te Piedras Negras en censuur op de berichten over het aantal slachtoffers. In de Amerikaanse staat Texas zijn door de overstromingen 21 personen om het leven gekomen. MIDDELBURG, 3 Juli. Burge meester Bolkestein heeft vanavond een originele mijnwerkerslamp gekregen. Die werd hem overhandigd door de voorzitter van het Harmonie-orkest der Oranje-Nassau Mijnen uit Heerlen, de heer A. H. Steenaert, tijdens de ont vangst van het orkest in de Burgerzaal van het Stadhuis. De mannen ontvin gen de burgemeester met het Wilhel mus, dat uitnemend klonk in deze gro te ruimte. In zijn welkomstwoord zei mr Bolkestein o.m., dat de Middel burgse bevolking het personeel van de mijnen bijzonder dankbaar is voor de door hen geschapen mogelijkheid van huizenbouw in de stad. In Heerlen is n.l. het Mijnwerkersfonds gevestigd, TEL AVIV, 3 Juli. De gemengde SyrischIsraëlische wapenstilstands- commissie heeft -Israël en Syrië beiden schuldig verklaard aan het incident van 30 Juni j.l. op het meer van Ga- lilea, waarbij twee Israëliërs werden gedood en vijf gewond. De commissie heeft beide landen verzocht er op toe te zien, dat derge lijke incidenten zich niet meer voor doen. UTRECHT, 4 Juli Door de nationale kaderdag van de P.v.d.A., gisteren gehouden in de Beatrixhal te Utrecht, in verband met het bis schoppelijke mandement zijn de politieke spanningen tussen de P.v.d.A. en de K.V.P. aanmerkelijk verhoogd. Naar aanleiding van de op deze kaderdag gehouden redevoeringen, die dikwijls zeer grievend waren voor de K.V.P. heeft het bestuur van deze partij zich gedrongen gevoeld een verklaring af te leggen tegenover de leden van de partij en het Neder landse volk. In deze verklaring wordt de vraag gesteld of uit de ver schillende uitlatingen, die gedaan zijn, niet de conclusie getrokken kan worden, dat de Partij van de Arbeid elke samenwerking met de Katho lieke Volkspartij wenst te verbreken. Echter heeft men zich van elke duidelijke uitspraak in deze richting onthouden. Het bestuur van de K.V.P. acht het een landsbelang, indien de P.v.d.A. haar aarzelende houding ten opzichte van deze samenwerking zal verlaten en een duide lijke beslissing zal nemen. Niet minder dan 7000 personen hebben gisteren de kaderdag van de P.v.d.A. bijgewoond. Herhaaldelijk werden de sprekers, prof. Banning, ir Vos, Geert Ruygers, Stufkens, prof. Schermerhorn, Burger en dr Drees, door klaterend applaus on derbroken, vooral als grievende en soms beledigende opmerkingen aan het adres van de K.V.P. ten beste werden gegeven. Het bestuur -an de K.V.P. heeft zich vandaag dan ook gedrongen gevoeld een verklaring tegenover de leden en ’t Nederlandse volk af te leggen, waarin de positie van de persoon van de mi- nister-presidc it, dr Drees in het ge ding wordt gebracht. „Het zou dr Drees zeker niet misstaan hebben”, al dus de verklaring, „wanneer hij geen bydrage had geleverd”. Deze bij (Rage kan niet los gezien worden van zijn positie als minister-president. Er zijn op deze kaderdag uitlatingen gevallen, die grievend zijn voor elke katholiek en door het houden van een rede heeft de minister-president de schijn op zich geladen die grievende uitlatingen te dekken. „Dr Drees had er juister aan gedaan, zichzelf en het volk, dat in hem een geëerde minister - Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad” joofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V„ Goes PARIJS, 3 Juli Onder zware druk van de Vietminh hebben de Franse troepen vandaag de stad Phuly, 50 km ten Zuiden van Hanoi, ontruimd. Alle beschikbare strijdkrachten hebben de Vietminh bij de stad in het veld gebracht, om de Frans-Vietnamese eenheden, die naar het Noorden terugtrekken de pas af te snijden. Men vreest, dat de ge- man de strijd. Inmiddels is reeds een groot van de communisten gevallen. zijn opgesteld, wanneer de vijand aan valt. Indien onze expeditionnaire strijd krachten in Indo-China verspreid en daardoor verzwakt waren blijven lig gen, zouden onze onderhandelaars hun taak onder de schaduw van een ver schrikkelijke bedreiging hebben moe ten uitvoeren en hun kansen op wel slagen zouden in dezelfde mate zijn verminderd. Doch wanneer wij maatregelen ne men om te verzekeren dat onze strijd krachten, bij een eventueel afbreken der onderhandelingen, in de best mo gelijke positie verkeren, zullen wij in staat zijn de diplomatieke positie te Genève op kalme en vastberaden wijze te handhaven”, vervolgde Mendes France. Mendes France wees er op dat er geen aanleiding was voor een blind optimisme. „Doch het ontbreekt ons niet aan gronden, om onze hoop op te grondvesten. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat de vrede uiteindelijk zal zegevieren, alhoewel van onze bespre kingen te Genève niet kan worden gezegd, dat zij zich in het inleidende stadium voor vredesbesprekingen be vinden”. Er was voor deze optocht nog een jury gevormd en die bestond uit kin deren. De gehele middag hebben zij met een lijst door de stad gezworven om de groepen van alle kanten te kun nen bekijken en hun oordeel te geven. Deze jury bestond uit de 13-jarige Ma rianne de Hooge, de 10-jarige Yvonne Mazure en de 12-jarige Kees D’Huij, Gerrit Jan van Wiggen en Hans van ’t Hof. Zij kwamen tot het volgende resul taat: le prijs: Assepoester (Buurtver eniging Park van Nieuwenhove)3. De Rattenvanger van Hameln; 3. Moe der vertelt en Ali Baba; 4. De Keizer en de Nachtegaal. Men ziet: de beoor deling der kinderen was anders, maar toch ook weer niet zó volledig afwij kend. „Gelukkig, we hebben het als grote mensen niet zo gek gedaan!” zei de heer Heijmans opgelucht. De Asse- poester-groep mag gratis Miniatuur Walcheren gaan bekijken. Aan het welslagen van de Sprookjes- optocht hebben medegewerkt het Har monie-orkest der Oranje-Nassaumijnerj uit Heerlen, dat voor het Stadhuis heel wat nummertjes ten gehore bracht, en het Tamboers- en Pijpercorps „Julia na” onder leiding van Bas Bos, dat aan de kop der stoet de tocht mee maakte. Maar de hoogste Franse afgevaardig de, kolonel Lennuyeux, legde er de na druk op, dat er te Trung Gia niet over oorlog of vrede kan worden beslist. Volgens hem is het doel van de be sprekingen tot concrete regelingen te komen, die voor de politieke onder handelaars te Genève van nut kunnen zijn. De onderhandelaars zijn bijeengeroe pen om de te Genève genomen beslis sing uit te voeren, aldus kolonel Len nuyeux. (Deze uitlating wekte de ver onderstelling, dat te Genève bij de on derhandelingen tussen Fransen en Viet- namezen enerzijds en de Vietminh an derzijds meer vorderingen zijn ge maakt, dan bekend werden gemaakt). Het hoofd van de Vietminh-afvaar- diging, generaal van Tien Doeng, noemde de geopende besprekingen een stap voorwaarts op de weg naar rege ling van de Indochinese kwestie door onderhandelingen. Na het ui.spreken van de openings toespraken kwamen de afgevaardigden in besloten vergadering bijeen ter be spreking van de agenda. Aan de besprek: gen werd deelge nomen door vijf Franse, drie Vietna mese en vijf Vietminh-off icier en. ZOALS IN PANMOENDJON. Evenals te Panmoendjon zijn te Trung Gia drie lange loodsen inge richt, één voor de officieren van de Vietminh, één voor de Franse Unie- officieren en de middelste voor de con ferentie. De atmosfeer van glimlachende hof felijkheid te Trung Gia verschilde ech- LEEUWARDEN, 3 Juli. Vanmid dag zijn de meisjes Folkje en Tjitske de Vries, die eens de Friese Siamese tweeling hebben gevormd, naar huis teruggekeerd. In de-gangen van het ziekenhuis en buiten op het plein hadden zich tien tallen verpleegsters opgesteld om de beide meisjes een hartelijk vaarwel toe te roepen. Het oudste van de meisjes, dat het echtpaar reeds bezat, Tjetske, droeg bloemetjes. Het was tien minu ten voor drie toen de tweeling in de auto zat, nu op weg naar huis, naar het huis van vader en moeder, dat ze direct na hun geboorte zo ijlings had den moeten verlaten. Toen ze Molenend binnenreden was het gehele dorpje reeds uitgelopen om Folkje en Tsjitske een blij welkom toe te roepen. Moeder de Vries en haar schoonzuster lieten de verheugde dorpsgenoten de kleinen vol trots in heel gelukkige stemming zien. Het was vandaag juist drie weken geleden dat Folkje en Tjitske operatief werden gescheiden en beide kinderen maken het best. En ze hebben getoond ook reeds hun willetje te hebben. Na de operatie had men hen in het zie kenhuis in twee keurige ledikantj es gelegd, opdat ze elkaar niet zouden kunnen bezeren. Maar nee, dat was mets voor de beide meisjes, die, meer nog dan een normaal ter wereld ge komen tweeling, zo ontzettend aan el- k?ar waren gehecht. Was Folkje soms bezig te zuigen op de duim van ijitske? Met de meeste spoed werden twee ledikantjes verbouwd tot lits-ju- meaux misschien wel de kleinste ter wereld, en Folkje en Tjitske lagen weer zusterlijk naast elkaar, blij en tevree. ter wel zeer van de permanente vijan digheid bij de onderhandelaars in Ko rea. De Reuter-correspondent schreef, dat de Vietminh het zich kon veroorloven edelmoedige woorden te spreken, daar de Fransen verscheidene belangrijke concessies hadden gedaan met betrek king tot de conferentie. In de eerste plaats ligt Trung Gia niet in een oorspronkelijke neutrale zóne, maar drie kilometer in Viet- minh-gebied. De Fransen hebben zich zodoende in de positie van smekelingen geplaatst. Bovendien lieten de Fransen het over hun kant gaan, dat de Vietminh- afgevaardigden zich de vertegen woordigers wn de regering van de volksrepubliek van Vietnam noemden. Tenslotte werden de drie officieren van het Vietnamese leger, vertegen woordigers van de door Frankrijk er kende Vietnamese regering, die tegen over de Vietminh-afgevaardigden za ten, genegeerd. Zij werden aangeduid als „leden van de Franse Uniedelega- tie”. MIDDELBURG, 3 Juli Twee uur lang heeft vanmiddag de sprookjes- tocht duizenden mensen geboeid. De ze grootse optocht, die ter viering van de herbouw van Middelburg de burge rij werd aangeboden door de Kon. Ver. „Uit het VolkVoor het Volk” be stond uit 19 groepen en in totaal bijna werkten er 550 kinderen aan mee. Maandenlange voorbereidingen waren aan de dag voorafgegaan, maar toen eenmaal de resultaten gezien konden worden, was iedereen er voldaan over. Buurtverenigingen, gymnastiekver enigingen en een kaboutergroep wed ijverden in originaliteit en uitbeelding van sprookjes. Er waren wandelen dé en rijdende groepen bij. Maar alle waren met de grootst mogelijke zorg samengesteld. De jury, die bestond uit mevrouw S. C. de Casembroot-Baronesse van der Feltz, mevrouw M. J. Sandberg tot Essenb'irg-Hiebendaal en de heer L. Heijmans kenden de volgende prij zen toe: le prijs: Goudmuiltje, Buurtvereniging ’t Zand, 27 punten; 2. De rattenvan ger van Hameln (Lange en Korte Delft), 26 p.; 3. Ali Baba en de 40 ro vers (Over de Seisbrug), 25 p.; 4. De Bijenkorf (De Vlissingse Brug), 24 p.; 5. De nachtegaal en de keizer (Wilhel mina), 23 p. De prijzen (geldsbedra gen), beschikbaar gesteld door „Uit het VolkVoor het Volk”, werden na afloop van de optocht op het bordes van het stadhuis uitgereikt dooi* bur gemeester Bolkestein. dat heel wat geld in de flatgebouwen op de kaden heeft geïnvesteerd. Voor en na de ontvangst gaf het or kest een zeer geslaagd promenade-con cert in de tent op de Markt voor dui zenden belangstellenden. In de Burgerzaal heeft tenslotte de heer L. A. Schenk als voorzitter van „Uit het Volk Voor het Volk” het gemeentebestuur en het orkest harte lijk gedankt voor alle medewerking tot het slagen van deze dag. DAT op het kruispunt bij de Goed-Wonenbrug te Vlissingen een jeep van de Koninklijke Marine in bot sing is gekomen met de bromfietsberijder V. uit Vlissingen, die gewond naar het ziekenhuis werd ver voerd. TRUNG GIA, 4 Juli Hoge officieren van de Franse Unie en de Vietminh hebben vandaag hun eerste besprekingen gevoerd over de voorbereiding van een staken van het vuren in Indo-China. De bijeen komst vond plaats in een bamboehut met zinken dak te Trung Gia, veertig kilometer ten Noorden van Hanoi. De hut ligt in een geneutra liseerd gebied met een doorsnede van zeven kilometer. De woordvoer ders van beide partijen zeiden te hopen dat de besprekingen tot vrede zullen leiden. Zaterdag de te Kapelle de brandweerploe gen Ovezande, Kattendijke en Wemeldinge de eerste prijzen hebben gewonnen in de wedstrijden waaraan 12 ploegen hebben deelgeno- m De drie genoemde ploegen verwierven daar mee een kans deel te ne men aan de landelijke wed strijden, die te Alkmaar worden gehouden. Zij kre gen een médaille, die door burgemeester H. G. van Suylekom werden uitge reikt. Voorts kreeg iedere ploeg van de gemeente Ka pelle een mandje kersen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1