Hel iSperft «Blaliliel» Walcheren van C.A.V. Breskens van officieel Droogmakers bieden caisson aan I 1 s gebruik gesteld Graansilo „Ha-Em 1954' Prijs voor beeldende kunst van stad Middelburg toegekend ii I 9 in i i OXO SOEPEN Hr i I Vorming dijkleger op Schouwen De Kaperprijs van Heinkenszand Voetbal komt concerteren tegel Domburg krijgt nieuwe Chn School Prijs kruideniers-levensmiddelenpakket 2*53 pCt* lager iüllii Kea*fl»al M Capaciteit van 2655 ton „Alma Musica” Kunstschilder Th. van der Horst uit Arnhem bekroond Werk van 3 3 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 1 Vrijdag 2 Juli 1954 A^eleespoel I Zeeuws elftal Folkestone F.C. Wordt Abe Lenstra trainer? Zwemmen Gezelligheidsrit .,De Zeeuwen”. Spannende wed strijden in derde klasse. WWW Ringrijderij te Domburg. Gemeenteraadsverkiezing te Noordwelle. De heer H. D. Louwes knipte koord door Tweede wedstrijd- middag te Vlissingen. Op 9 Juli a.s. te Middelburg. Geschenk voor Miniatuur Walcheren Spannende strijd verzekerd heet tentoonstelling op Middelburgse Markt. Het programma voor morgen. Er kwamen 110 inzendingen binnen ■i 9MSHH Illi Blauw Wit A. F. C. de Casembroot. op Swift echter als verrassingen bedoeld. Ingezonden Mededeling (adv.) aan werd de eerste gerst de silo binnenge zogen. Deze prijsverlagingen, gekoppeld aan een streng doorgevoerde handhaving van de kwaliteit, voerden tot de ge wenste verhoging van omzet en pro ductie, die de sleutel vormt tot de prijzenpolitiek van Albert Hejjn. Al bert Heijn’s prijzen geven reden tot optimisme. ge en VOOR DE SCHOLIEREN Voor de prijsvraag voor de scholie ren bestond minder belangstelling dan verwacht had mogen worden. Er kwa men maar vijf inzendingen binnen. De jury stelde voor om de prijs van 100 toe te kennen aan het schilderij van M. sociale buiten be- onze provincie wel Scampolo IIDlos is een van de belangrijkste wed strijden die morgen gespeeld worden. We geven de Zaam- slagenaars de meeste kans op een zege. Kats, Volharding II en Luctor I moeten kun nen winnen. Uit dit onderzoek bleek, dat de ver koopprijs van het gehele levensmid delenpakket van het Albert Heijn- tedrijf, inclusief vleeswaren, op dit moment 2.53 lager ligt dan op 15 Dec. 1953, zulks ondanks de verhoging De speler W. Strulwlgh te Vlissingen is wegens uitste- dlgheid verhinderd aanwezig te zijn. Zijn plaats als reserve zal worden ingenomen door T. van Rijswijk van de V.V. „De Zeeuwen”. Ingezonden Mededeling (Adv.) van lonen en huren en de sterk stegen prijzen van koffie, thee cacao. ZIERIKZEE, 1 Juli. Men is thans bezig met de vorming van een bewakingsdienst van vrijwilligers voor de zeedijken van het Waterschap Schouwen. Tot heden toe kon nog geen voldoende personeel wor den aangetrokken om de diensten van het dijkleger naar behoren te laten functi oneren. Ten behoeve van de bewakings dienst zullen rayondepöts worden inge steld te Zierikzee, Serooskerke, Burgh- sluis, Scharendijke en Brouwershaven. De organisatie van het dijkleger is nauwkeu rig uitgewerkt, maar het wachten is op voldoende vrijwilligers om het personeel zo spoedig mogelijk volledig te krijgen. zet van de producten. Niet alleen van de granen doch ook van de stikstof. Wat een halve eeuw onmogelijk leek is thans bereikt en hij feliciteerde daar ook als voorzitter van de Nationale Coöperatieve Raad de C.A.V. Bres kens van harte mee. Naar aanleiding van publicaties van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, waarin volgens persberichten werd vastgesteld, dat de prijzen van levensmiddelen inclusief aardappelen, groenten en fruit op 15 Mei j.l. ge middeld 7.4 hoger lagen dan op 15 Dec. 1953, heeft de wiskundige afde ling van Albert Heijn een nauwkeurig onderzoek ingesteld. De motorclub „De Zeeu wen” organiseert morgen een jezelligheidsrit door Walche- ren. De start is om 7 uur bij het clubhuis „De Eendracht” te Middelburg, waar onge veer 10 uur eveneens de fi nish zal zijn. Ook motorrijders kunnen aan deze rit deelnemen. Eerste klasse: TjobaTogo; OlympiaSwift; De Poel Zeelandia. In deze klasse zullen de bezoekende clubs weinig moeite hebben met hun gast heren. Tweede klasse: Swift II S.S.S.; EendrachtVlos. Zowel Swift als Vlos I kun nen de volle buit veroveren. Derde klasse A: Madjoe Zuidwesters; AnimoA.K.C. In deze wedstrijden zit de winst voor de thuisclubs. Derde klasse B: Stormvo gelsZuidwesters II; IVAnimo II. Ook in deze klasse zullen de thuisclubs weinig moeite hebben met hun tegenstan ders. Derde klasse C: Zeelandia IIKats; Scampolo IIDlos; Volharding IIOlympia II; Luctor ITjoba II. Middelburg. Met vaardigheid was hier getracht een compositie op te bouwen, waarin de gedachte aan Walcherens herrijzenis tot uiting kwam. Zoals men zich zal herinneren schreef de stad Middelburg ook een prijsvraag uit voor litteratuur. Een beslissing is hier nog niet genomen. De jury, bestaande uit mr J. C. van Schagen, mej. dr Ghijsen en prof, dr beoordeling van de inzendingen. Heerenveen om Abe Len stra in dienst te nemen als trainer tweede elftal. Reeds verke ren de onderhandelingen in een vergevorderd stadium. Van K.N.V.B.-zijde wordt geen bezwaar gemaakt. Waarschijnlijk zal Lenstra Naar wij vernemen over- dus zijn loopbaan als speler weegt de voetbalvereniging beëindigen. In Domburg werd de jaar lijkse ringrijderij gehouden. De uitslag luidt als volgt: 1. W. de Voogd 35 ringen; 2. W. Provoost 28; 3. A. Wisse 28; 4. G. Passenier 26; 5. C. de Visser 26; 6. L. Roelse 24; 7. J. Wisse 24; 8. J. Provoost Azn 23; 9. J. Provoost Wzn 21; 10. J. Jon- gepier 20; 11. L. Bastiaanse 15; 12. W. Jobse 13; 13. C. Provoost 10. J. Provoost won de prijs voor de gehuwde ringrijder. W. Provoost had het hoog ste aantal volgringen (ne gen) en ging tevens met de pollepel naar huis. Verder waren er extra prijzen voor J. Provoost Azn, W. Pro voost, L. Roelse, A. Wisse, W. de Voogd, C. de Visser, G Passenier en C. Pro- ’s-GRAVENHAGE, 1 Juli. In de gemeente Noordwelle op Schouwen en Duiveland zijn gisteren gemeente raadsverkiezingen gehouden. Op de arbeiderslijst (geen lijst van de P.v.d.A.) werden uitgebracht 64 stemmen (77 in 1949); op de Vrije lijst 24 (33); op de Vrijzinnige lijst 65 (75) en op de lijst van de kerkelijke partijen 64 (60). Het aantal geldige stemmen bedroeg 217 tegen 245 in 1949. In de zetelver deling kwam geen wijziging: Arbei- derslijst 2, Vrije lijst 1, Vrijzinnige lijst 2 en lijst kerkelijke partijen 2. MIDDELBURG, 1 Juli. De droogmakers van Walcheren hebben van morgen het bestuur der Stichting „Nieuw Walcheren” voor de Miniatuur op het Molenwater een caisson aangeboden. Natuurlijk een miniatuur cais son, want stel u voor, dat zo’n betonnen bakbeest als bij de dijkdichting werd gebruikt op het Molenwater moest worden neergezet! De caisson krijgt een plaats in de dijk van Rammekens en dan zullen de droogmakers hun zin hebben. Dan kunnen zij niet meer zeggen, zoals prof. ir. P. Ph. Jansen vanmorgen zei, dat het erop lijkt, alsof er nooit een dijkdoorbraak op Wal cheren is geweest. De caisson werd nu symbolisch aangeboden. Binnen afzien- X - ■s1- OXO „CHICKEN" - OXO VERMICELLISOEP - OXO TOMATENSOEP 0X0 CHAMPIGNONSOEP - 0X0 JULIENNESOEP BRESKENS, 1 Juli. Als een machtig silhouet rijst boven de haven van Breskens de graansilo van de Coöperatieve Aankoopver. „Landbouw belang voor West-Zeeuwsch-Vlaande- ren” omhoog in het keten van silo’s die thans op vele plaatsen het Zeeuwse landschap beheersen. Vandaag is deze silo door de voorzitter van het „Cen traal Bureau” de heer H. D. Louwes, tijdens een feestelijke bijeenkomst met de leden van deze coöperatie officieel geopend. Op de benedenverdieping van de silo knipte hij een koord door en daarmee zette hij de machtige machi nerie van dit 38 meter hoge gebouw in werking. Niet minder dan 2520 ton graan kan in de 26 cellen van deze silo worden opgeslagen en in de 5 voorraadbunkers tesamen nog eens 135 ton. Een bewijs, dat de C.A.V. Breskens een flink woordje mee spreekt in de marktorde- <ng. Daarop wees trouwens de heer Lou wes in zjjn rede, waarin hij de hon derden aanwezigen eens duidelijk schetste, wat er eigenlijk allemaal aan de oprichting van zo’n silo vastzit. Deze bouw betekent kort gezegd, meer bestaanszekerheid voor het boerenge- n en vormt als het ware een onder mi van de bemiddelende rol van het entraal Bureau bij de aankoop en af- J-Jet Zaterdagvoetbal heelt gelukkig weinig ie maken met 1 het brandende probleem, dat op het ogenblik de Neder landse voetbalwereld beheerst: amateurisme of professiona lisme. Maar ook in andere Zeeuwse voetbalkringen vermocht deze kwestie tot nu toe weinig beroering te wekken. Het ziet er echter naar uit, dat dit nu anders gaat worden, want nu zijn ook in onze provincie de eerste stappen gezet om tot oprichting van een proflub te geraken. Men tracht aandeelhouders te vinden voor een Zeeuwse voetbal-N.V. en dat zal wel het grootste probleem vormen. Want met het aan werven van spelers, die f 20,— per week als minimum extra kunnen verdienen, alleen maar voor twee avondjes trainen, zal men wel geen moeite hebben. Daarbij komt dan f 40,voor een gewonnen wedstrijd, f 20,— voor een gelijk spel en f 10.— voor een verloren wedstrijd. Over een heel jaar gerekend be draagt de minimum-verdienste toch altijd nog gemiddeld f 25,— per week en daarvoor zal men heus wel voetballers kunnen vinden. Ook onder de Zaterdagspelers, want men dient te bedenken, dat deze profcompetitie, zo zij al doorgang mocht vinden, op Zaterdagen zal worden gespeeld, zodat het helemaal niet on denkbaar is, dat de scouts ook eens gaan neuzen bij de Za- terdagclubs, waaronder beslist wel enkele prominenten te vin den zijn. Ook de veldenkwestie zal wel niet veel moeilijkheden geven. De grote vraag blijft echter, de morele en schouwing latende, of dit alles financieel in te verwezenlijken zal zijn. De jury, die bestond uit prof. J. Kooien, leerling Rijkskweekschool te Wiegers, hoogleraar vrije schilder- kunst bij de Rijksacademie voor Beel dende Kunsten te Amsterdam, en dr. A. F. E. van Schendel, directeur der afdeling schilderijen van het Rijksmu- seum te Amsterdam, heeft in haar rapport het een en ander medegedeeld over haar bevindingen. Bij de 110 inzendingen was de schil derkunst het talrijkst vertegenwoor digd, hoewel ook een flink aantal aquarellen, tekeningen en grafische werken werd ingezonden. De deelname van beeldhouwers en beoefenaren van kunstnijverheid was vrij gering. HET OORDEEL. De inzendingen dienden geïnspi reerd te zijn door de rampen, die Wal cheren troffen en door de wijze, waar op deze rampen werden doorstaan en overwonnen, terwijl zij ook Middel burg of Walcheren in het algemeen tot onderwerp konden hebben. Het bleek de jury, dat vele inzenders (al len onder een motto) gepoogd hebben vorm te geven aan de hevige indruk ken van de dramatische gebeurtenis sen aanzienlijke moeilijkheden ople verde. Niettemin kon met voldoening worden geconstateerd, dat het gestelde gegeven geen al te grote belemmering is geweest voor het inzenden van werk van goed gehalte, in het bijzonder van de zijde van schilders en grafici. VISIONNAIRE KRACHT. Na zorgvuldige bezichtiging heeft de jury gemeend, dat door zijn schilder kunstige kwaliteiten het meest voor bekroning in aanmerking kwam het werk, dat werd ingezonden onder het motto „Samothrace”. Met visionnaire kracht is in dit werk uitgebeeld het nachtelijke vluchten van mens en dier over het dreigende water. Door de boeiende compositie en de geladen kleur is de beklemming van het ogen blik uitstekend gesuggereerd. De jury wilde met een eervolle ver melding onderscheiden de opmerke lijke verdiensten van de volgende in- onder motto „Fataliteit” van mej. J. Bieruma Oosting te Amsterdam; tekening onder motto „L I” van Jim Frater te Baarn; serie etsen, motto „Dijken dicht”, van Cor de Wolff te Vlissingen; gipsmodel voor een monument, motto „Atlantis”, van Jan Wolkers te Amsterdam. Morgenmiddag wordt te Vlissingen de tweede wed- strijdmiddag van de Zeeuw se zwemcompetitie gehou den. De volgende nummers zullen worden verwerkt: Heren: 100 m. vrije slag, 3 x 50 meter wisselslag esta fette persoonlijk, 100 meter schoolslag en 3 x 100 meter wisselslag estafette. Dames: 3x50 meter wis selslag estafette persoonlijk, 100 meter schoolslag, 100 meter vrije slag en 3 x 100 meter wisselslag estafette. Na afloop zijn er enkele wedstrijden voor de water- zèndingen; Serie aquatiriten polo-competitie. -- - MIDDELBURG, 1 Juli. Op Vrijdag avond 9 Juli a.s. zal het bekende In strumentaal Sextet „Alma Musica” op uitnodiging van het gemeentebestuur een concert geven in de Burgerzaal van het Stadhuis, die voor deze gelegenheid door kaarsen zal worden verlicht. Er zal klas sieke 18e eeuwse muziek voor oude in strumenten ten gehore worden gebracht, alsmede een enkele moderne compositie. De instrumenten zijn hobo, fluit, viool, alt-viool, violoncel en clavecimbel. Tot het bijwonen van deze bijzondere gebeur tenis zijn allereerst uitgenodigd allen, die zich op enigerlei wijze verdienstelijk hebben bemaakt bij het voorbereiden en organiseren van de herdenkingsdagen vorige week. Daarnaast zal er voor het publiek gelegenheid bestaan dit concert tegen vergoeding bij te wonen. In de raadsvergadering van Dom burg werd besloten voor de verrui ming van de hoek Schuitvlotstraat Ooststraat 80 vierk. m. grond aan te kopen van de heer A. W. Smits. In principe werd besloten (op ver zoek van Ged. Staten) het uitbrei dingsplan zodanig te wijzigen, dat bebouwing langs de kust niet meer rr.ogelijk is. Dit in verband met de kustversterking tegen stormvloeden. Aan de Ver. voor Chr. Onderwijs zullen gelden beschikbaar worden ge steld voor de bouw van een nieuwe school. Op een vraag van de heer Jac. de Visser antwoordde de voorzitter, dat er waarschuwingsborden zullen wor den geplaatst in de Schuitvlotstraat en in de Noordweg. De heer W. Bos kreeg de toezegging, dat de omheining langs het parkeer terrein in de Duinstraat hersteld zal worden en dat de plaatsing van een urionoir in de duinen overwogen zal worden. I> ELGEN, een Zweed, Duitsers en zelfs renners van lö achter het Ijzeren Gordijn, n.l. vijf Joegoslaven, benevens natuurlijk een zeer groot aantal Nederlandse coureurs, waaronder de sterkste Zeeuwse pedaalridders hebben zich aangemeld voor de „Kaperprijs” van Hein kenszand, een wielerronde, die zoals bekend, op Zater dag 10 Juli a.s. zal worden verreden. Dit is ’t resultaat van het vele werk, dat burgemeester Derckx en zijn mannen hebben verzet om het succes van deze interna tionale wielerwedstrijd te verzekeren. uur wordt voorafgegaan door een loze ronde, welke vergezeld gaat van een door handel en industrie ver zorgd défilé. Na de wedstrijd zal een ereronde worden gereden door de drie eerst aangeko- menen in een daartoe inge richte auto. De tiende Juli zal dus voor Heinkenszand een gro te dag worden, want hier zijn het niet alleen een co mité en een bestuur, dat organiseert, maar aan dit evenement werkt iedere in- kampioen op de woner mee. Geslaagd voor lerares bij het Nijver heidsonderwijs, akte Na mej. J. M. J. van Riet te Middelburg. Geslaagd voor het candidaatsexamen voor natuurkundig ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft, de he ren W. J. de Putter te Axel en A. P. Riemens te Hoek. Belangrijke prijsverlagingen, die het begin van dit jaar door het A.H.- bedrijf werden ingevoerd, zijn oor zaak van dit symptoom. bare tijd komt hij echt naar Middelburg. Het was een heel gezelschap, dat of ficieel door „Nieuw Walcheren” werd ontvangen. De waterstaatsmensen, met hun vrouwen, hielden gisteren en vandaag hun jaarlijkse reünie naar het eiland, dat zij aan het water ontruk ten. De heer D. F.- P. Hoegen, vice- voorzitter der Stichting, zei, dat gaar ne een uitzondering voor deze droog makers werd gemaakt wat de ont vangst betreft, omdat het volstrekt niet is „uit het oog, uit het hart”. De Wal- cherse bevolking zal tot in verre tij den blijven denken aan het enorme werk, dat verricht werd om het eiland weer dicht te maken. DIEP ONDER DE INDRUK. Nadat men een trip over de Minia tuur had gemaakt, heeft prof. Jansen hartelijk bedankt voor de ontvangst en gezegd, dat allen diep onder de in druk waren gekomen van de noeste vlijt, waarmede deze Miniatuur was gemaakt. „Opnieuw is gebleken, dat de Walcheneraren één zijn, niet slechts in de moeilijkheden, maar ook daarna. Men kan zich afvragen, waarom zo’n Miniatuur gemaakt werd. Ik zie dit werk als een manifestatie van die een heid. Maar toch zijn wij wel een beetje gepikeerd. Wij kwamen om het eiland droog te maken en nu wordt hier zo maar, zonder dat wij er iets van wis ten, een eiland gemaakt. Je zou trou wens zeggen, dat er nooit een door braak is geweest’’. „De caissons ontbreken en daar moe ten wij toch heus wat aan doen. Daar om willen wjj u een caisson aanbieden als symbool van de dijkdichtingen. Dan wordt Miniatuur Walcheren nog wat meer in overeenstemming met de wer kelijkheid. Maar houdt u er rekening mee, dat wij hoofdzakelijk arme amb tenaren zyn! De rest van de droogma kers van Walcheren is ergens op de we reld. U moet maar denken, dat dit de groep is, die het minste te doen heeft! Wjj zijn nog altijd dankbaar, dat wij aan het begin van het herstel hebben mogen meewerken. Wij wensen u toe, dat het tot in lengte van dagen met ^Walcheren goed zal gaan”, aldus prof. Jansen. De voorzitter van „Nieuw Walche ren”, de heer J. L. Verhagen, heeft daarna de droogmakers nog eens har telijk gedankt voor hun enorme werk en niet minder voor de caisson, die straks komt. Woensdag had het gezelschap een vaartocht gemaakt over de Ooster- Schelde en door de Zandkreek. Aan boord had prof. Jansen een toelichting gegeven op het Deltaplan. Daarna wer den de Abdijgebouwen bezichtigd on der leiding van ir. H. de Lussanet de la Sablonière. Vanmiddag werd een rondrit over Walcheren gemaakt. MIDDELBURG, 30 Juni. De Dynami sche Handels- en Industrietentoonstelling van de Stichting „Herrezen Middelburg”, die van? 10 tot en met 22 Juli a.s. op de Markt zal worden gehouden, heeft thans een naam. Deze luidt: „Ha-Em 1954”. De H staat voor Herrezen en de M voor Middelburg. Deze naam werd gevonden, nadat door het uitschrijven van een prijsvraag om suggesties was verzocht. Gezien de korte termijn van inzending der antwoorden was deze prijsvraag een onverwacht suc ces. Er waren n.l. meer dan 100 inzendin gen. De gelukkige, wiens inzending door het bestuur van „Herrezen Middelburg” als de beste werd beschouwd, was de heer F. van Hercules uit Middelburg. Zijn inzending, die uit de stapel van uit alle delen des lands afkomstige brieven werd uitverkoren, stelde voor; „Em-Ha” (Middelburg Herrezen). Het bestuur keer de dit om, voegde er 1954 aan toe en zond dé winnaar de uitgeloofde f 25. Wat de tentoonstelling zelf betreft kan worden gemeld, dat de standruimte bijna geheel is verpacht. Drie tenten worden gevuld. Een groot aantal bedrijven uit het gehele land, w.o. enkele uit Zeeland, doen mee. Voor de geprojecteerde mode show zijn mannequins uit Middelburg en Vlissingen aangeworven, alsmede een ex- plicatrice. „Herrezen Middelburg”, dat een zeer groot bezoek aari de expositie verwacht, heeft nog vele andere plannen in petto, die ertoe zullen bijdragen, dat G. Stuiveling, is nog bezig met de het geheel wordt verlevendigd. Deze zijn J W. J 1 J: I Vio 1 o irormcc:rl „ONDERONSJE” GROEIDE UIT. Toen de heer Louwes zo’n halve eeuw terugkeek, deed hij hetzelfde wat voordien de voorzitter van de C.A. V. Breskens, de heer H. van Iwaarden had gedaan. Na een welkom tot de diverse autoriteiten, herinnerde deze namelijk aan de jaren 1934, in welke tijd enkele landbouwers gezamenlijk de aankoop van zaden regelden. Dat was een „onderonsje” dat al spoedig, na contact met de Z.L.M., uitgroeide tot een vereniging. Ir J. D. Dorst heeft toen aan deze oprichting nog medege werkt en ook de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge was een der promo tors. Op 25 Juli 1934 viel het besluit: er kwam een vereniging met 34 leden. Tegenslag is de vereniging niet ge spaard gebleven, maar desondanks ging het toch bergopwaarts. In 1951 werd een mijlpaal bereikt door fusie met de Vereniging Landbouwbelang. In 1952 viel het besluit om de silo te bouwen. Ook deze bouw heeft tegen slagen gekend: de ramp verwoestte on dermeer een deel van de fundering en bekisting en tijdens de bouw verloor een arbeider het leven. Op 29 Juni 1953 In totaal zijn er 230 lief hebbers, terwijl er maar 100 renners mogen starten. Na veel wikken en wegen is men tot dit aantal geko men. Het valt echter wel te begrijpen, dat er nu een zeer sterk veld aan de start zal verschijnen. Onder de deelnemers be vinden zich de vier beste Limburgse amateurs, leden van de wielerclub ’t Zuiden te Eindhoven, en enkele provinciale kampioenen; ook de bekende coureur Eg bert van Hoeven, die tevens nationaal 1-p1 schaats is, zal van de par tij zijn. Van de Zeeuwse renners noemen o.m. v. d. Lycke, Kees Oosthoek, Jan Westdorp, Theo v. Wijchen en Rien Verhelst. Het comité heeft de be schikking over f1700 aan prijzen en premies en men zal deze zodanig verdelen, dat een maximum aan Strijdvaardigheid gewaar borgd is. Het doel van deze wieler ronde is drieledig: Aller eerst wil men bereiken, dat Heinkenszand, evenals vroe ger, het centrum van de Zak wordt; vervolgens hoopt men de sportiviteit er door te bevorderen en tenslotte beoogt men er hulp mee aan de plaatselijke muziek vereniging „Euterpe”, want met de evt. baten wil men ge muzikanten in een mooi Uniform steken. Er wordt gereden over 100 km en het uitgezette parcours is 1900 meter. Ged. Staten hebben hun toestem ming gegeven, om in ver band met de hoge kosten het parcours af te sluiten. Alleen tegen betaling van entree zal het te betreden zijn. Technici uit het comité zullen aan het Clara’s Pad een tribune bouwen met 400 zitplaatsen. Hier zal ge start en gefinished worden. De vliegende start om drie VELE GELUKWENSEN. Na de opening bestegen de genodig den de trappen, die naar het dak voe ren en bewonderde men het prachtige uitzicht. Tijdens een koffiemaaltijd, die volgde zijn nog vele goede wensen uit gebracht. De burgemeester van Bres kens, J. A. Eekhout, Ir J. Dorst, prov. Voedselcommissaris te Goes, de heer Dekker namens de gewestelijke afde ling van de C.B.T.B., en namens de C.B.T.B.-jongeren alsmede Ir Boswin kel, namens Rijkswaterstaat, zij allen wensten de C.A.V. met deze prachtige aanwinst geluk. Zij tenslotte nog ver meld, dat het L.J.G. orkest uit Groede nog gezelligheid bracht tijdens een feestelijk samenzijn waarmee deze dag werd besloten. Op verzoek van de organi satoren van de voetbalwed strijd Zeeuws elftalFolke stone F.C., die, zoals bekend, morgen te Middelburg zal worden gespeeld, delen we U mede, dat alle verkeersvoer- tulgen zullen worden gepar keerd op „Modderoord”. Tevens werd ons verzocht een ieder aan te raden om zo veel mogelijk kaarten In voorverkoop te nemen. Het Engelse gezelschap zal hedenavond om 6 uur in Mid delburg arriveren en zal ’s avonds om half negen offi cieel door de burgemeester op het stadhuis worden ont vangen. Zaterdag zullen de Eng’elsen een bezoek brengen aan Miniatuur Walcheren, dat dezer dagen zijn tiendui zendste bezoeker kon verwel komen. Daarna zullen ze een rondrit over het eiland ma ken. Morgenmiddag zullen de volgende nederlaagwedstrij- den worden gespeeld: A.Z.V.V. HScheepswerf I; A.Z.V.V. I—Tern. Boys I; Spui IVogelwaarde I; Drie wegen IVolharding ’32 I; Smerdiek HMoe III; Smer- diek I—Moe II; W.H.S. I— „Val aan”; W.H.S. II—„Val aan”. Vriendsch. wedstr.: Spui VeteranenVogelwaarde Arnemuiden IAmbonezen; ’s-H. H. Kinderen I—Wisse- kerke I; Driewegen IIWal cheren I. Derde klasse D: Vlos II El to II; W.K.V.—Luctor II; Vopo IIBlauw Wit I; Togo HI—Vitesse II; H—De Poel II. Elto en Vios zullen een zware strijd gaan leveren. De Kapellenaars hebben welis waar een ruime voorsprong de Krabbendijkenaars, maar ze hebben ook twee wedstrijden meer gespeeld. Toch hebben o.l. de gastheren de beste papieren. Blauw Wit H zal de kous wel op de kop krijgen en Blauw Wit I zal moeten oppassen tegen Vopo. Luctor en Vitesse kunnen winnen. Adspiranten: Scampolo Vlos; EltoTogo; Zuidwes ters BK.V.L. Volgende week: In de loop van de volgende week zullen de volgepde wedstrijden wor den gespeeld: Dinsdag: Blauw Wit II Blauw Wit I; Swift vlug Swift lenig. Donderdag: Vo poSwift H; Animo II Swift VScampolo III Scampolo II; Togo IIIDe Poel II. Vrijdag: Vitesse n Blauw Wit II. MIDDELBURG, 1 Juli. De prijsvraag voor beeldende kunst, die de stad Middelburg dit voorjaar heeft uitgeschreven ter gelegenheid van de afsluiting van de wederopbouw van Walcheren en Middelburg en mede ter stimulering van het culturele leven, is een succes geworden. Er werden niet minder dan 110 inzendingen ontvangen en de jury, die al het ingestuurde werk moest beoordelen, was van oordeel, dat de inzendingen in het alge meen op een behoorlijk peil stonden en zeker niet achterbleven bij het peil, dat momenteel door de Nederlandse beeldende kunstenaars wordt bereikt. De jury kwam tot de conclusie, dat de schilder Th. van der Horst te Arnhem met zijn inzending onder het motto „Samothrace” de beste prestatie had geleverd en adviseerde het college van B. en W. hem de prijs van f750.— toe te kennen. Naar wij vernemen zullen B. en W. dit advies volgen. Het schilderij van de heer Van der Horst zal, mét ruim 20 andere inzendingen, vanaf Maandag te zien zijn op de Zeeuwse Tentoonstelling van Beeldende Kunst, welke in het Kunstmuseum wordt gehouden en die Zaterdagmiddag om 2 uur zal worden geopend door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. van het eerste en

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2