Hel $pcr9 Slakkcliora UIT ZEELAND'S STEDEN STADSPARK TOORENVLIEDT OP ORIGINELE WIJZE GEOPEND Sporlspicgcl „ELCKERLYC Duizenden Middelburgers hebben er al genoten nu nog verbluffend actueel OXO SOEPEN Clubs van gelijke sterkte treden aan Een paal viel tegen de grond K.. y Invoering van betere vergoedingen gewenst DE BEURS NOTEERDE GISTEREN -e££e< wuzaZtijct! Vlissingen Goes Zierikzee. Schade loopt in de millioenen Vrijdag 25 Juni 1954 ZEEUVSCH DAGBLAD pagina 2 De Kot[ ba kompetitie p» e korfbalcompetitie is al weer bijna op de helft. En al begint! er in enkele klassen reeds tekening in de strijd komen, toch past bet nog om zeer voorzichtig te zijn iet het aanwijzen van de diverse kampioensgegadigden. In de eerste klasse voerde Swift de laatste jaren de bo ventoon, maar daar is voor lopig een eind aan gekomen. Togo, dat de leiding heeft, krijgt morgen Zeelandia op bezoek en ook deze club ach ten we niet in staat om de Goesenaars de eerste neder laag te bezorgen. Scampolo heeft zich vorige week weer in da kopgroep genesteld en zal het tegen Vitesse wel kun nen bolwerken. Olympia zal hard moeten aanpakken tegen Tjoba. In de tweede klasse gaan twee zwakke broeders elkaar bestrijden. Zowel Eendracht als S.S.S. hebben nog geen en kele winstpunt en het zal ons werkelijk benieuwen welke van deze clubs de langste adem heeft. Volharding zal wel opgewassen zijn tegen Togo II. Vios moet een heel lastige thuiswedstrijd spelen tegen V.O.P.O. Deze wedstrijd kon wel eens op een gelijk spel uitdraaien. Ook de wedstrijd Madjoe Animo (IIIA) is er een van twee clubs, die elkaar niet veel zullen maken. Misschien ligt hiér voor Animo wel winst. In de derde klasse B wordt eveneens maar een wedstrijd gespeeld en wel K.V.L.Stormvogels. We ge ven de laatste club de meeste kans op een zege. In in C kan Scampolo II gemakkelijk winnen van Olympia II. En waarschijnlijk zal ook Scampolo III de volle bult binnen halen te Kats. Volharding II, dat Dios op be zoek krijgt achten we niet in staat deze club te kloppen. Luctor, tenslotte, zal weinig moeite hebben met Zeelandia H. Sivcmmcn Schelde- zwemwedstrijd. Door de zwemvereniging „De Krabben" uit Bergen op Zoom is het plan opgevat om ook dit jaar weer de traditio nele 1200 M. zwemwedstrijd in de Oosterscheide te hou den. Het ligt in de bedoeling om deze wedstrijd op 17 Juli a.s. te houden. Het voorbereiden de werk is ter hand genomen en contact is opgenomen met het gemeentebestuur en de K.N.Z.B. om de benodigde toestemming te verkrijgen. Vios II—Blauw Wit X is de match in IIIC. De Krabben- dijkenaars hebben ongetwij feld de beste papieren, maar de Kloetingenaren zijn zeker niet voor de poes. Vopo II en Vitesse II konden wel eens tot een broederlijke puntenverde ling komen. Dat kunnen we onmogelijk voorspellen voor Blauw Wit IILuctor II, want de Terneuzenaars heb ben al meermalen bewezen meer in hun mars te hebben. Togo III krijgt een zware op gave tegen W.K.V. Adspiranten: ViosVopo; Animo AMadjoe. Widcrsperl Van der Pluym won te Aardenburg. In Aardenburg werd voor de vijfde maal een wielerwed strijd voor amateurs over een afstand van 100 km verreden. Er waren 22 renners en tij dens de eerste 60 km bepaal den zij zich tot wat premie sprintjes en enkele niet al te ernstig bedoelde uitlooppogin gen. Toen sprong Van der Pluym uit Dussen alleen weg en al spoedig had hij 20 se conden voorsprong. Toen trachtte het peleton de weg loper terug te halen, maar er was te weinig samenwerking en daardoor lukte het niet. Van der Pluym werd dan ook onbedreigd winnaar in 2 uur 17 minuten. Hij had toen een halve minuut voorsprong. De verdere uitslag was; 2 W. Bos, 3 R. Verplaetse, 4 Th. van Wijchen, Goes; 5. J. Konings, Breda; 6 J. Westdorp, 's-Hee- renhoek; 7 W. van As, Roo sendaal; 8 A. Roks, Sprundel; 9 J. Heeren, Sprundel; 10 P. van Avoird, Oosterhout. Letterlijk en figuurlijk gooide deze acrobatische Britse tennisspeler, D. H. Shaw> zich op de bal, gedurende zijn wedstrijd tegen de Amerikaan H. Flamtijdens het heren- tnkelspel van de All-England Lawtenniskampioenschap- >en, die deze week- te Wimbledon een aanvang namen. Zeeuws elftal samengesteld. Het vertegenwoordigend Zeeuws voetbalelftal dat op 3 Juli a.s. te Middelburg zal uit komen tegen de Engelse prof club Folkestone F.C. is door de Keuze Commissie van de afd. Zeeland als volgt samen gesteld; doel; P. Baart (Vlis- singen); r. achter: P. Wijs (Goes); I. achter: P. Barten (Vlissingen)r. hall; P. West- strate (Vlissingen)spil." A. Schinkel (De Zeeuwen); 1. half: A. Vogel (Middelburg); r. buiten: L. v. Dorsselaar (Hulst); r. binnen; S. Jansen (Terneuzen); midv.: J. v. d. Sluys (Goes); 1. binnen; W. Grote dag voor Ovezande. Zaterdag 28 Augustus a.s. worden in Ovezande de we reldkampioenschappen hand- boogschieten gehouden. Deze wedstrijden, waaraan Franse, Belgische en Nederlandse schutters zullen deelnemen, gelden eveneens voor het lan- denkampioenschap en het persoonlijk kampioenschap. Het is voor de eerste maal in Nederland, dat deze titelwed- strijden worden gehouden. Ter oriëntatie hebben Franse en Belgische schutters Zater dag j.l. reeds een bezoek aan Ovezande gebracht Tn het brein van de in Engeland wonende journalist Albert -* Milhado ontstond tijdens de laatste oorlog het idee om de sport dienstbaar te maken aan de vredesgedachte. Hij zag in de sport een machtig middel om de volkeren nader tot elkaar te brengen. De jeugd van de verschillende landen moest elkaar leren kennen, begrip krijgen voor gewoonten en tradities in andere landen. Het was een prachtig idee, dat door velen met instem- ming werd begroet. En onmiddellijk na de bevrijding ont- stond de Engels"Nederlandse Sport Organisatie en werd de sportuitwisseling ter hand genomen. De opzet was, dat En gelse en Nederlandse steden elkaar jaarlijks met een zo groot mogelijke sportploeg zouden bezoeken. De Neder landse jongens en meisjes zouden in Engelse gezinnen wor den ondergebracht en omgekeerd. Er zouden excursies en uitsta^pjes worden gemaakt en de sport zou geen doel, maar middel zijn. Vlissingen was de eerste Zeeuwse stad, die in het schema werd opgenomen en het was bovendien de eerste Neder landse stad, diemet een massaal gezelschap de Haring vijver overstak. Helaas is er van het enthousiasme uit die eerste tijd bitter weinig meer over gebleven. Steeds meer is de sportuitwis seling verwater* en een toeristenaangelegenheid geworden. Het contact is nog niet helemaal verbroken en ook deze zomer gaan er Vlissingers naar Scarborough. Het is echter nog maar een klein gezelschap zwemmerstennissers en tafel tennissers. Kennelijk missen de leidende spoctfiguren het enthousiasme en de werklust, nodig om deze sportuitwisseling tot een succes te maken. Het argumentdat de sportuitwisseling te duur is, gaat niet op. Het bewijs hiervoor vindt men in Middelburgt waar men door enthousiasme en hard werken deze zomer een gezelschap van maar liefst 200 sportmensen naar Folkestone kan uitzenden. Leynse (De Zeeuwen) aan voerder; 1. buiten: J. Dey (Axel); reserves: doel: J. Zwartepoorte (Goes)achter: A. Carol (Middelburg); mid den: W. Struiwigh (Vlissin gen); voor: H. Schotman (Middelburg). Het programa voor morgen. Nederlaagwedstrijden: Krab- bendijke IDinteloord I; W. H.S. I (St. Annaland)—Stan daardbuiten; W.H.S. nStan- daardbuiten IX; SmerdiekDe Rimboe I (Wouw). Vriendsch. wedstr.: Krab- bendijke HDinteloord II; Cortgene IIWolfaartsdijk II; Yerseke IWemeldinge I. Prof-voetbal begint. Op Zaterdag 14 Augustus zal in Nederland de eerste wedstrijd tussen teams van de Nederlandse BeroepsvoetJ^gl- bond worden gespeeld. Op die dag zal te Alkmaar het Alk- maarse profelftal in een „vriendschappelijke" wedstrijd tegen de profclub Venlo aan treden. ^Jymnasltclt Gymnastiekdemon- stratie tc Poortvliet. Ter gelegenheid van het 5- jarig bestaan van de Gymna stiekvereniging „Excelsior" wordt Zaterdag 3 Juli a.s. op de wei van de heer Mossel man een demonstratie gehou den, waaraan de gymnastiek verenigingen „Olympia" uit Tholen en „SPIDO" uit Oud- Vossemeer medewerking ver lenen. Bovendien zullen leerlingen van de Sportschool „Apollo" uit Bergen op Zoom korte demonstraties geven in het schermen, boksen en jiu-jitsu. Na een korte mars door het dorp waaraan de muziekver eniging „Kunst naar Kracht" haar medewerking verleent, wordt te half 4 met het pro gramma begonnen. MIDDELBURG, 23 Juni. In „Den Spieghel der Salicheyt van Elckerlyc" is de dood de allesbeheersende werke lijkheid. Dit „spel van sinne" is in zijn pzet en uitwerking typisch middel eeuws. Maar het wonderlijke is, dat „Elckerlyc" ook nu nog verbluffend actueel is en dat het ook de mens van de 20e eeuw raakt tot in de ziel. „El ckerlyc", dat is elkeen, u en ik, wij kunnen aan de dood niet ontkomen. Dit is de boodschap van het spel, waar in abstracte begrippen worden voorge steld door personen. Deze allegorie wordt steeds volgehouden. Elckerlyc wordt geroepen door de dood, die daar toe de opdracht van God heeft ont vangen. Elckerlyc moet in de kracht van zijn uitbundige leven een pelgri- nage maken, waarvan hij niet zal te rugkeren. De almachtige God zal hem rekenschap vragen. Uitstel is niet mo gelijk. Wat hij op deze aarde bezit aan vrienden, familie en goederen baat hem niet: hij moet de reis alleen ma ken. Schoonheid, kracht, wijsheid, de vijf zinnen, alles valt weg, als hij hen smeekt bij hem te blijven op zijn reis naar de overzijde. Slechts twee zijn er, die hem niet verlaten: deugd en ken nis. Maar eerst moet hij naar biecht en dan is er rust over hem gekomen. Een rust door het Kruis. Ziedaar in korte en onvolledige trek ken de inhoud van dit wonderlijke spel, waarin de mens wordt teruggeworpen op de allerlaatste vraag van zijn be staan. Men moet het zien in het raam van de tijd, waarin het ontstond, toen de kerk nog ongedeeld was en de biecht door allen werd aanvaard. Daar is de deugd, waarmee een reformato risch christen niet goed raad weet. Maar het is de deugd der genade, die Elckerlyc als een levende werkelijk heid leert ervaren. Hoe diep moet de auteur van dit spel de afgronden in het menselijke hart hebben gepeild. Hoe moet hij zélf met de dood hebben ge worsteld. Zó, dat ieder nu nog, na zo vele eeuwen, voor de keuze wordt ge steld. Er is in het .spel een volheid van uitbeelding, een directheid en een so berheid, die het verheffen op een hoog te, waar tijd en eeuwigheid elkaar ont moeten. De volledige overgave en concentra tie, waarmee „Elckerlyc" werd opge voerd in Middelburg, waren verbluf fend. Een haast onmogelijke opgave werd door allen vervuld en vooral door Han Bentz van den Berg, die niet „Elckerlyc" speelde, maar hem was, in zijn dodelijke wanhoop en vertwijfe ling, in zijn hartstochtelijke bede om genade. Ank van der Moer (deugd) en Ellen Vogel (kennis) droegen het spel met een overtuiging, die soms deed huiveren. Ton Lutz, die eerst de dood en later de biecht uitbeeldde om ten slotte de epiloog uit te spreken, was aangrijpend in zjjn eenvoud en ex pressie. Alles werkte mee om deze voorstel lingen tot ongekende gebeurtenissen te maken. Daar hing op dit eerste Abdij- plein een sfeer, die de mens boven de tijd uittilde. Daar was een verlichting, die volledig op het spel was afgestemd. En daar was op de achtergrond de schone, ontroerende zang van het Middelburgs Mannenkoor en van een dameskoor onder leiding van Jan Kui ler en ook het orgelspel van Jan Rijn. De honderden, die deze avonden mee maakten, namen herinneringen mee voor hun gehele leven. En men mag bijzonder dankbaar zijn voor dit prach tige initiatief van de Z.V. U. en de Culturele Commissie der Ned. Herv. Kerk, die deze avonden voor „Nieuw Walcheren" organiseerden als een waardige inleiding op de herdenkings dagen. t. MIDDELBURG, 24 Juni. ,,'kDoop, dat ik er dit keer eens niet naast sla!" Nauwelijks had de burgemeester van Middelburg, rar dr N. Bolkestein, dit gezegd, of met een welgemikte slag van de grote houten hamer, had hij de paal met het bordje „Verboden toegang Art. 461 Wetb. v. Strafrecht" tegen de grond geslagen. En daarmee was Stadspark Toorenvliedt officieel voor het publiek opengesteld. Even later heeft de burgemeester in het openluchttheater zijn gemeentenaren op het hart gebonden dit park met uiterste zorg te behandelen. Zijn woord gold vooral de honderden school kinderen, die op een lange rij aan de kant van de klankvijver een plaatsje hadden gevonden. „Ik draag dit park nu verder over aan de zorg van alle inwoners der stad. Wilt u allen het sparen. Bet kan alleen maar mooier worden!" Bij het inrijhek, waar de paal was opgesteld, sprak de voorzitter van de Stichting „Nieuw Walcheren", de heer J. L. Verhagen, een hartelijk woord van welkom tot de vele genodigden, o.w. het gemeentebestuur en de bur gemeester van Folkestone, Mr Neate R.N., met zijn echtgenote. Een speciaal woord van dank en waardering richt te de voorzitter tot mevrouw d'Hemp- tine, de secretaresse van het Belgische Hoste-comité, dat de gelden voor de beplanting van het park bijeen bracht. De nagedachtenis van Jules Hoste, de senator, die dit initiatief nam en zich een groot vriend van Walcheren toonde, leeft in dit park voort. CULTUREEL ASPECT. Nog maar ruim drie jaar geleden nadat de herbeplanting hier begon, staan wij al in zo'n luisterrijke om geving, aldus de beer Verbagen. En deze beplanting heeft een belangrijk cultureel aspect gekregen, doordat hier het eerste openluchttheater op Walcheren tot stand kwam door de gezamenlijke inspanning van Neder land en België. Dank werd gebracht aan de Her- beplantingscommissie van „Nieuw Walcheren" en aan de landschaps architect van de Stichting, de heer C. P. Broerse, voor het belangrijke werk, dat zij verrichtten. Nadat de heer Verhagen het gemeentebestuur had gelukgewenst met deze fraaie aanwinst, een kostbaar kleinood voor het gehele eiland, sprak de heer P. Blaauw als voorzitter der Herbeplan- tingscommissie enige woorden, voor dat hij de burgemeester de grote hamer overreikte. De heer Blaauw herinnerde speciaal aan het werk van wijlen de heer R. de Muynck, wiens naam voor altijd verbonden zal blij ven aan de herbeplanting in het al gemeen en aan dit park in het bij zonder. DE TOTSTANDKOMING, Burgemeester Bolkestein releveer de nadat het uitgebreide gezel- De vergoedingsnormen voor herverkavelingsgebieden. 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. Tij dens de maandelijkse vergadering van de Herverkavelingscommissie Zeeland die gistermiddag is gehouden, zijn de vergoedingsnormen voor landbouwers in de herverkavelingsgebieden Tholen, Schouwen en Duiveland, Zuid-Beve land en de polder Waarde ter sprake gekomen. De vergadering was van oordeel dat de tegenwoordig normen ver ouderd zijn en dat de invoering van meer billijke vergoedingen ge wenst is. De herverkavelingswerkzaamheden op Tholen zijn, zoals reeds is gemeld, kort geleden tijdelijk gestaakt, omdat geen overeenstemming over de te ver lenen vergoedingen kon worden ver kregen. De vergadering van gistermiddag schijnt de mogelijkheid te openen, dat de ruilverkavelingswerkzaamheden op het eiland Tholen binnen afzienbare tijd worden hervat, indien althans de nieuwe vergoedingsnormen worden aanvaard. Kranslegging op graf van R. de Muynck MIDDELBURG, 24 Juni. Een delegatie van het bestuur der Stich ting „Nieuw Walcheren" heeft van middag op de algemene begraafplaats te Middelburg een krans gelegd op het graf van de heer R. de Muynck, die de eerste initiatiefnemer tot de Bomenactie was. Aan deze krans wa ren linten bevestigd met het opschrift: „In dankbare herinnering aan onze vrienden Nier en Gerard". De krans legging geschiedde ter nagedachtenis aan de twee overleden bestuursleden der Stichting, de heren De Muyck en G. Sissingh. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Ned. 1953 103)4 Ned. 1947 100 Dollar!. 1947 95M Invest. Cert. 100/ Ned 62/64 c 101 Grootboek '46 98)4 C. H. I. Bk 6434 N. Handelsb. 153(4 Ned. H. Mij 182(4 A.K.U. 226-4 Bergh's J. Berkens Pat. 150143/exd Calvé Delft 195 195(4 Fokker 159 Gelder Z. 219 K. Hoogovens 179 Ned. Ford 327 Ned. Kabelf. 204)4 Philips' Gl. 247)4 Do 6 cum pref. wd 103(4 100(4 95)4 100(4 100 H 98)4 64 155H 180(4 227 229 159 220 179 325(4 205 249)4 Unilever W.-Fijenoord Biliton I r. Biliton II r. Dito pref. Kon. Olie Dito, ond. 162 347)4 196(4 289(4 464(4 510(4 508)4 161 349(4 194(4 291(4 467 513(4 512(4 Moeara E. 708(4 708 A'dam Rubber 83)4 84(4 Bandar Rubb 120 123 D. B. Rubber Kend. Lemb. 60(4 60B O. J. Rubb. 50 50 De Oostkust 121L 121(4 Sedbadjadi 48(4 48 H. A. lijn 148 147 K. J. C. Pak. 120 Kon. Boot 135(4 136(4 Kon. Paketv. 137(4 138)4 K. Rott. Li. 125 125 N. Sch. Unie 133(4 139)4 Ommeren's S 171(4 171(4 St. Mij Ned. 138,4 138(4 121(4 U6(4exd 50 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. 69 Vorstenlanden 20 Del. Bat. Mij Deli Mli 114(4 Senembah 93)4 Müll. Co Amst. Bk 195(4 Escompto Bk 63(4 Rott. Bk 184(4 50(4 68(4 20(4 113(4 99)4 200(4 64 182(4 Twents. Bk 191B 191MB Overz. Gas Borneo Sum. Internatio Am. Radiator Am. Smelting An. Copper Beth. St. Chrysler Ford Can. Gen. Motors Hudson Mot. Intern. Nick. Kennecott Nash Kelv. Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. A. C. Cit. Service Cont. Oil Mide. Oil Shell Un. Tide Water Baltimore Miss. K. T. N. Y. Centr. Pensylv. Canadian Pac. 28 110 109(4 110(4 110)4 149(4 148(4 17)4 17)4 3554 35)4 37)4 37)4 68)4 6E4L 62(4B 89(4 87)4 7074 71 8(4 8(4 42)4 43(4 81)4 82)4 12)4 12)4 58)4 58H 33exd 33(4 47M 48 23(4 23(4 100/, 100/ 86exd 86/ 94 96 21 21(4 23 23M 7(4 7)4 22(4 16)4 16/ 28 28(4 schap naar het openluchtheater was gewandeld de geschiedenis van de totstandkoming van het park. Toen hij vier jaar geleden in Middelburg kwam, was het één der grootste pro blemen van het terrein (niet al te beste landbouwgrond) weer iets te maken. Nu zullen ook allen, die toen bezwaren, hadden tegen het plan, zon der enige aarzeling moeten toegeven, dat het park een grote aanwinst is voor de stad. Wie wat tot stand wil brengen, moet ook over fantasie be schikken. De ontwerpers bezaten die: in hun geest zagen zij in plaats van hgt stuk onland met een stel bunkers als een park. „Nieuw Walcheren" be schikte over fantasie over de gehele linie. Dat gold ook voor Miniatuur Walcheren. De burgemeester dankte tenslotte allen, die op enigerlei wijze hun krachten gaven aan het Stads park Toorenvliedt, hartelijk. Reeds dezelfde avond hebben dui zenden Middelburgers genoten van het moois, dat het park te bieden heeft met zijn fraaie beplanting, zijn prachtige doorkijkjes en zijn rustieke bruggetjes. In het openluchttheater concerteerde „Excelsior" onder leiding van de heer J. J. Laroes. Negen arbeiderswoningen op 't Zand MIDDELBURG, 24 Juni. Binnen kort zullen de laatste twee stukjes bouwterrein binnen de eerste stads uitbreiding op het Zand met arbei derswoningen worden bebouwd, waar door de bebouwing een gesloten ge heel gaat vormen. Architect M. J. J. van Beveren heeft een plan ontwor pen tot de bouw van 2 blokken, be staande uit 4 en 5 woningen. B. en W. vragen nu de raad een credietvan f 118.000.— voor de bouw daarvan. Ingezonden Mededeling (adv.) oxo OXO „CHICKEN" - OXO YERM1CE11IS0EP - OXO TOMATENSOEP OXO CHAMPIGNONSOEP - OXO JULIENNESOEP Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z.v. J. Vreeke en J, Theune; Adriaan, z.v. A. Meulmeester en C. P. Zandee; Pieter, z.v. A. Meulmeester en C. P. Zandee; Catharina, d.v. C.' V. Langeraad en W. E. Stroo; Jacomina P., d.v. P. v. Belzen en P. Meerman; Tonny, z.v. A. v. Poelje en C. J. de Graaf; Dirk H„ z.v. D. H. v. Sandijk en J. P. Bierens; Wilhelmina E, d.v. G. Holswilder en A. de Nooijer; Okke, z.v. T. Soolsma en G. V. Belzen. Ondertrouwd: J. de Meidder, 24 j. en A. H. Polderman, 23 j.; W. Huiszoon, 23 j. en L. A. G. Fanoij, 22 j.; A. Hofman, 22 j. en H. T. v. Dierendonk, 24 j. Gehuwd: M. H. M. Engelse, 23 j. en N. J. de Muijnck, 21 j.; J. D. Bakker, 25 j. te Utrecht en E. de Wolff, 25 j.; L. A. Kole, 27 j. te Middelburg en S. Gossen, 23 j.; M. J. v. d. Velde, 22 j. en C. L. v. Splunder, 22 j. Overleden: J. A. Dierendonck, 89 j., wedn. v. C. M. Elants; J. C. v. Wijk, 78 j., wed. v. J. P. F. Broier; M. de Rijke, 31 j.; e.v. A. Dingemanse; J. M. v. Hoeke, 70 j., e.v. W. But. Zilveren jubileum. De heer J. Dagevos, employé bij Hol lander's Manufact. en Kledingmagazijn C.V. alhier, heeft dezer dagen zijn zilve ren jubileum gevierd. Als loopjongen be gonnen bracht hij het tot eerste bedien de en rechterhand van de directie. Toen hij op 14-jarige leeftijd zijn intrede deed telde de zaak 9 man personeel en thans 15. In de loop van deze kwart eeuw zag hij de zaak ook uitbreiden met een apar te afdeling voor dames. In een feestelijke bijeenkomst is de heer Dagevos gehuldigd. De directeur, de heer Rolffs, sprak hem in hartelijke be woordingen toe en schonk hem naast de gebruikelijke enveloppe een fraai hor loge met inscriptie. Van het personeel ontving de heer Dagevos een mooi wand tapijt. Hierna volgde een gezellig samen zijn, waarin nog vele herinneringen wer den gewisseld. Ruim f 4000.voor het Rode Kruis bijeengebracht In een vergadering van mede werkers aan de inzamelingsactie voor en vertegenwoordigers van het Rode Kruis, heeft de voorzitter van het Campagne-comité, de heer C. van Liere, gisteravond aan de voorzitter van het Rode Kruis, afdeling Goes, een bedrag van f 4151.50 overhandigd, zijnde de opbrengst van de gehouden inzamelingsactie. De gespecificeerde opbrengst was: loterij f 470.35; bazar f 1250.64; bioscoopvoorstelling f 63.38, collecte f 1862.13 en giften f 505. De geraamde opbrengst voor Goes was f3500, zodat de ontvangsten 20 pet hoger liggen. Het spreekt vanzelf, dat zowel de heer van Liere, als de voorzitter van het Rode Kruis, de heer van Heel, alle personen, die zo spontaan hebben medegewerkt, hartelijk dank hebben gebracht. Een bijzonder woord van dank werd gericht tot de campagne- secretaresse, mej. de Korte, en de eigenaar van „Slot Ostende" voor het beschikbaar stellen van de zaalruim te voor de bazar. Vijftig procent van de opbrengst zal worden overgemaakt aan het Landelijke Rode Kruis. De overige vijftig procent blïjft_ in Goes. „En dat komt net mooi uit", aldus de v-oorzitter, - „w&nt dê ambulance- wagen is juist opgeknapt- en de koB- ten daarvan- zijn f1500.- Laatste C.J.V.F.-cursus. In het Verenigingsgebouw werd de laatste cursusavond gehouden voor leidsters van Schouwen en Duiveland. De cursusleidster, mej. Wika M. A. de Vlieger, regionaal-secretaresse van het Meisjesverbond, kon na deze geslaagde eerste federatiecursus die gevolgd werd door 23 deelneemsters aan 14 cursisten het cursusbewijs uitreiken aan de dames: C. Hanse, H. v. d, Kreeke, C. C. Saman te Haamstede, M. v. d. Kolf te Burgh, N. van Damme en N. Vos te Noordgouwe, J. van Beveren, J. W. Verspoor-de Jonge, G. Streutker, M. Bilius-Horvers, P. van Roon-Her- weyer te Zierikzee. W. Gaanderse en M. Tuiten te Eikerzee en J. van Leeu wen-van Wijck te Brouwershaven. Hiermede is een begin gemaakt met de kadervorming voor het meisjeswerk op Schouwen en Duiveland, welke de komende winter vervolgd zal worden door avonden voor speciale trainingen op het gebied van handenarbeid, Ieke- spel e.d. Het noodweer boven Zuid-Beveland. GOES, 24 Juni. De schade, door het noodweer van Zaterdag j.l. aan de gewassen op Zuid-Beveland toege bracht, is volgens rapporten van de Landbouw- en Tuinbouwvoorliehtings- dienst ontstellend groot. Voor de land bouwgewassen bedraagt zij ruw ge schat 1.8 millioen gulden, voor het fruit 1.5 millioen. Voor wat de appels en peren betreft: 350 H.A. zijn totaal verloren en 250 H.A. werden van licht tot ernstig be schadigd. Op de 50 H.A. met aardbeien beplant, wórdt op een mindere opbrengst van 200.000 kg. gerekend. Ongeveer zes millioen kg. appels en peren zullen met „stip" aan de veiling komen en dus niet meer in de termen vallen voor kwaliteitsfruit, aldus meldt Dagblad „De Stem". Waar zijn B S .onze schepen - onze schepen GROTE VAART. AAGTEKERK, 23 te Santos. BLOEMFONTEIN 23 v. Laspalmas. AALSDIJK 24 te Galveston BOISSEVAIN 24 te Kaapstad. DUIVENDIJK 24 te Los Angeles. NW AMSTERDAM 23 v. Southampton. ORANJEFONTEIN 23 v. Hamburg. RIJNDAM 23 n. Southampton BLOMMERSDUK 23 n. Dubdi BOSCHFONTEIN 23 n. Genua.' NOORDAM 23 n. Rotterdam WILLEM RUYS 23 n. Colombo ZUIDERKRUIS 23 te Halifax.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2