Nieuws uit de Provincie. Bezint eer ge begint... lijm met VEL?ON Tandarts Van der Veen Nederland eet minder brood en dat geeft de bakkers zorgen Studenten boden klapbank aan MERRIEKEURINGEN TE HULST EN TERNEUZEN Het ijdel hart verbrijzeld Collectieve reclame, kwaliteitsverhoging en meer service zijn de geneesmiddelen Gouden jubileum ds Kieviets Dodelijk ongeval bij Scherpenisse Middelburg. Goes DE BEURS NOTEERDE GISTEREN pr- KERK err Raad van Wissekerke bijeen ondardag 24 Juni 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Chr. Bakkerspatroons in Middelburg MIDDELBURG, 23 Juni. De Bond van Christelijke Bakkerspatroons in Nederland heeft voor de eerste maal in zijn bestaan van 29 jaren, de algemene vergadering in de Zeeuwse hoofdstad gehouden. Des morgens Werden onder leiding van Bondsvoorzitter P. Koning, in het Schuttershof •en groot aantal huishoudelijke zaken afgedaan en des middags hebben (te bakker» mèt hun vrouwen die 's morgens aan Miniatuur Walcheren •en bezoek brachten een uitvoerige rondrit gemaakt over het herrezen Walcheren, dat in de komende dagen het gereedkomen van zijn herstel en ■ijn wederopbouw gaat vieren. De heer Koning heeft in zijn ope ningswoord heel wat zaken, die in )iet afgelopen jaar de aandacht van de Bond vroegen, de revue laten pas- »eren. Nadat hij in het Duits een de- Êutatie van collega's uit West-Duits- ind had verwelkomd en met enige gevoelvolle woorden het overleden hoofdbestuurslid J. Ploeg had her dacht, behandelde de voorzitter enke le zakelijke aangelegenheden. Hü her innerde aan de huurverhoging en het omhoog brengen der lonen, welke laken voor het bakkersbedrijf heel wat consequenties hadden. Teleurstellend achtte de heer Ko ning het, dat de prijs van de bloem nog altijd niet is verlaagd overeen komstig de gedane toezeggingen. Hij wilde daarvan niet direct de minister van Landbouw een verwijt maken, omdat deze ook geen ijzer met han den kan breken. CONCURRENTIE. De concurrentie stak de kop weer meer op, al kon gelukkig in vele voor komende gevallen met de hulp van de Ned. Bakkerij Stichting een oplos sing worden gevonden. De voorzitter meende, dat het weerstandsfonds van groot belang kan zijn voor de bakkers. Hij constateerde, dat het brood- verbruik zich in dalende lijn be weegt. Het is zaak, dat wordt deel genomen aan de collectieve recla me, al zal deze niet de volledige oplossing brengen. Primair is en blijft: opvoering van de kwaliteit en nog meer service. Ook de opvoering van de produc tiviteit in de bakkerij had de aan dacht van de voorzitter. Een commis sie bestudeert de diverse facetten van meer mechanisatie vooral in de klei ne en middelgrote bedryven. Of de eerste categorie van meer machines gal kunnen profiteren, zal mede af hangen van een oplossing van het probleem der bezorgingskosten. Persoonlijk was de heer Koning van oordeel, dat al heel wat zou zijn be reikt indien om 9 uur des morgens met de verkoop van brood begonnen mocht worden. Dan kunnen de bezor gers een uur eerder op stap en kun nen de wijken groter worden ge maakt. CREDIETVERLENING. De credietverlening voor de bak kersbedrijven is nog niet ideaal. De heer Koning vroeg zich af, of het niet mogelijk zou zijn fondsen der bedrijfsvereniging tegen een redelijke rente ia de bakkerijen te beleggen. Zd. kunnen vooral de kleine bedrij ven nog veel meer profiteren van de voordelen, die de Ned. Bakkerij Stichting biedt. Daarna gaf de voorzitter zijn visie op enkele nieuwe wetten of wets ontwerpen. Wat de gewijzigde omzet belasting betreft was hij dankbaar, maar met voldaan: waarom moet op ontbijtkoek en gist wel omzetbelas ting worden betaald? De beperking van het cadeaustelsel is z.i. niet erg Ingrijpend. De vraag is, ctf volledige afschaffing van cadeaux, kortingen enz. niet het allerbeste is. De vestigingswet bedrijven heeft de gewenste oplossing niet gebracht De bakkersbedrijven zullen in moei lijkheden komen, doordat in tal van andere branches artikelen, die feite lijk In een bakkerszaak thuishoren, verkocht mogen worden. Het advies wis, dat de bakkers nu het beste ar tikelen uit andere branches kunnen aantrekken, TOESPRAKEN. Namens de Duitse deputatie werd de vergadering toegesproken door de heer Pragner en namens de Chr. Mid denstandsvereniging te Middelburg door de heer P. X. Hamming. Besloten werd volgend jaar in Amsterdam te vergaderen. Men verwierp het ver zoek van Rotterdam op dit- punt. De heer Koning werd herkozen tot voor zitter en de heer M. Honders te Naaldwijk tot hoofdbestuurslid. Op voorstel van het hoofdbestuur ver wierp de vergadering een voorstel van Hilversum als bond toe te tre den tot het weerstandsfonds, omdat de financiële consequenties niet zijn te overzien. De afdelingen werd ge adviseerd deze zaak zelf ter hand te nemen. Tenslotte dankte de heer C. Douw uit Goes namens de commissie, die de steunactie aan getroffen collega's in het rampgebied organiseerde, voor de prachtige hulp, die aller wegen werd geboden. Staande de vergadering kwam er van twee af delingen nog enkele honderden gul dens bij. GEVONDEN Pieter en Karolus ren den trappen op en trappen af, zalen in en zalen uit. Maar de Baron was ner gens te vinden. Toen klop- en ze op alle deuren die nog niet in vermolmd hout wa ren veranderd. Ze begon nen boven in het gebouw. Het waren honderd vijftig deuren. Maar toen ze ein delijk weer beneden wa ren. was de Baron nog steeds niet terecht. „Wat moeten we nü doen!" kwetterde Karolus. .Kunnen <we niet het beste maar gewoon weggaan? Eerlijk gezegd vind ik die geschiedenis van vannacht maar niks.we steken ons neus in een wespen nest, wat ik je brom!" .Je bromt zeker!" zei Pieter. „Maar ik zou wel graag meneer de Baron willen terugzien. Weet je watik ga roepen!" Pieter voegde de daad bij het woord, zette zijn handen aan zijn mond en riep: „Meneer de Baron.... waar bent U!" Zijn stem galmde door het grote gebouw, van alle kanten klonken de echo's. Voor de tweede maal riep Pieter, nu de andere kant op. En met succes. ,Ja hier ben ik!" riep een mannenstem. Verheugd keek Pieter om zich heen. En ja hoor, daar stond een man op de tweede verdieping voor de balustrade. DEN HAAG, 23 Juni. Ds H. A. Kievits, emeritus-predikant der Geref. Kerk viert op 3 Juli zijn gouden ambts jubileum. De jubilaris werd 16 December 1880 te Nijkerk, waar zijn vader hoofd ener school was, geboren. In 1903 werd hij candidaat en op 3 Juli 1904 bevestigde wijlen prof. dr M. Noordtzij hem te Sleen in het pre dikambt. In 1911 vertrok ds Kievits naar Oldehove. Deze standplaats ver wisselde hij in 1917 met Midwolda (Old.). Op 10 September 1922 deed de jubilaris intrede te 't Zandt (Gr.), waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 Maart 1946 op eervolle wijze werd verleend, waar na hij zich te Haren vestigde. Voor Miniatuur Walcheren MIDDELBURG, 23 Juni. Minia tuur Walcheren heeft sedert vanmid dag een miniatuur klapbank. Het is een geschenk van de Zeeuwse studen ten in Leiden, leden van het Studen tencorps Non Sordent in Undis. Twee vertegenwoordigers van het corps, de heren K. W. Brevet, praeses, en H. F. van Woerden, ab-aetis, waren er mee naar Middelburg gekomen. Zij brachten ook de favoriet van hun ge- zeischap mee, „dove Ko", die de hoe rendracht nog altijd is trouw geble- yen. Natuurlijk ontbrak ook het oerpsvaandel niet tijdens de korte plechtigheid, waarmee de klapbank werd overgedragen. De heer Brevet z«, dat de heren van „Nieuw Walche- ran" de laatste jaren wel wat anders deden dan gezellig op de kalpbank zitten en de heer D. F. P. Hoegen, die de studenten hartelijk bedankte voor hun geste, antwoordde daarop, dat het misschien nog eens zó zou wor den, dat zjj vanaf de klapbank met belangstelling de verrichtingen van de studenten, die dan de strijd om het bestaan voeren, zullen volgen. Arbeider viel onder dumpcar SCHERPENISSE, 24 Juni. De 32-jarige arbeider van de Ned. Heide Mij, J. Bazel, is vanmiddag bij de Mallandsedijk onder zijn dumpcar terecht gekomen en dodelijk veron gelukt. In het object Malland, waar hij werkzaam was, wilde hij zijn car op de smalle dijk draaien. Dit lukte niet •n de car sloeg achterover de dijk af, waarbij het slachtoffer onder zijn voertuig raakte. Een ontboden arts kon slechts de dood constateren. De heer Bazel laat een vrouw en drie kinderen achter. P.T.T.-dienst morgen gewijzigd. Ter gelegenheid van het Koninklijk be zoek aan Walcheren ia er enige wijziging gekomen in de PTT-dienst te Middel burg. Het kantoor zal, voor zover het de postdienst betreft tot 11 uur zijn open gesteld. Na 11 uur blijft voor busrecht houders de gelegenheid bestaan stukken af te halen. Er zal slechts één briefpost bestelling worden uitgevoerd; de pakket- postbestelling en de kwitantieaanbieding komen te vervallen. Voor de telegraaf- en telefoondienst blyft de openstelling ongewijzigd (21 uur). Burgerlijke Stand. Geboren: Yvonne J. M., d.v. Chr. C. Flipse en J. S. M. van Opdorp te Krab- bendijke; Johanna A., d.v. X. A. Verburg en J. Stroo; Johannes J., z.v. J. J. de Schipper en P. J. Lindenbergh te 's Heer Arendskerke; Edward, z.v. J. M. Rijn en E. A. Leijs te Kapelle; Abraham P., z.v. C. de Waard en E. Houtman te Kruinin- gen; Willem G., z.v. J. R. van de Fliert en A. P. M. Knieriem te Seria (Br. Bor neo); Alice L., d.v. H. Vernooijs en P. F. van Hoeve; Giljam A., z.v. A. van Dalen en P. T, Lokerse te Kapelle; Ronaldus, z.v. C. Westerweel en J. M. van Sprang; Tannetje, d.v. W. P. Balkenende en T. Geerse. Ondertrouwd: C„ A. Meyers, 24 j. en H. W. van Doorn, 18 j.; P. J. Colijn, 23 j. en B. P. de Munck, 20 j. Gehuwd: L. E. van den Berg, 24 j. en H. Moen, 22 j. Overleden: B. M, van den Berg, 4 mnd.; L. Markusse, 53 j., e.v. P. C. Schroevers te Kortgene. Zaterdag concerteert „Hosanna". Zaterdagavond, 8 uur, zal de Harmonie „Hosanna", op de Grote Markt een con cert geven. Programma: 1. Koraal; 2. The great little army, mars, K. J. Alford-Win ter; 3. La Gracieuse, overture Ph. S. Vlessing; 4. Kozakkenpatrouille, L. Knip per-Molenaar; 5. Thema met variaties over een oud volksliedje, J. Nauta; 6. Ankers los, mars, Zimmermann-Newton- Molenaar; Pauze. 7. Orion, mars, A. Du- roc; 8. De bruiloft van Nakiri, ouverture, Paul Lincke-Delhaye; 9. Lotusbloemen, wals, Emil Ohlsen-Delhaye; 10. Record, mars, Alphons Dreisseh; 11. Fantasie over het kerklied „Een naam is onze hope", Adr. Kousemaker. SEROOSKERKE (W.) Raad. In de raadsvergadering werd aan de Stichting voor School- en Beroeps keuze in Zeeland tot wederopzegging een subsidie verleend van f 10.per ge val. Met ingang van 1 Jan. 1955 zal ook aan de Stichting 19401845 een subsidie worden verleend en wel van f 10 p. j. De algemene politieverordening werd aan gevuld met een bepaling omtrent het los lopen van honden buiten openbare we gen en voetpaden. Afwijzend werd be schikt op een subsidieverzoek van de Chr. Vereniging voor lijders aan vallende ziekte. O.- EN W.-SOUBURG Burg. Stand. Geboren: Wilhelmus C. J„ z.v. A. D. van Gaans en J. C. Sche pers; Hendrik, z.v. J. B. Werkman en A. C. van Uffelen; Adriana A. H. W„ d.v. P. T. J. van Deursen en K. A. Kole; Eunice, d.v. I. van der Burght en J. M. Brouwer; Jakob, z.v. H. Strobos en M. D. Meulder; Jan, z.v. J. Cevaal en J. S. Walraven; Margaretha F., d.v. P. H. Hak en G. M. Dorleijn Ondertrouwd: W. F. van Dijk, 24 j. en G. van der Est; W. A. H. van Borren, 32 j. en J. Filius, 27 j. Gehuwd: F. Kucmer, 25 j. en J. Wilten- burg, 21 j. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Sed. 1953 103)4 Ned. 1947 lOOïé Dollarl. 1947 96 Invest. Certif. 10054 Ned. 1962-64C. 10254 Grootb. 1946 98)4 C. H. I. Bk. 66 Nat. H.bank 152 Ned. H. Mij. 18154 A.K.U. 226H Bergh's J. 29854 Berkei's Pat 150 Calvé Delft 195 Fokker 15654 Gelder Zonen 21854 K. Hoogovens 179 Ned. Ford 329 Ned. Kabell 206 Phil. Gloeil. 25154 Do 6%c.p.w. 163 Unilever 347 W. Fijenoord 19654 Bilit. X rubr. Bilit. II rubr. 29354 Dordt. ePtr. 46854 Dito, pref. Kon. Olie 51454 Dito, ondera. 513 103)4 Moeraa Enim 710B 70854 100 A'dma Rubb 8654 83)4 95)4 Band. Rubb. 122 122 10054 Deli B. Rubb. 101 Kend. Lemb. 6054 6054 9854 O. J. Rubb. 5054 ^0 64)4 De Oostkust 12354 121L 15354 Serbadjadi 50 4854 18254 H. Am. lijn 148 148 22654 K. J. C. PktV. 12054 120 Kon. Boot 137 13554 150 K. Paketv. 139)4 13754 195 K. Rot. Lloyd 12654 125 159 N. Sch. Unie 13954 13854 219 Om. Sch. vrt. 172 17154 179 St. v. M. Ned. 139)4 13854 327 H.V.A. 12354 12154 204)4 Java Cult. 5054 50 247)4 N.I.S.U. 69)4 69 162 Vorstenlanden 2154 20 347)4 Deli B. Mij. 19654 Deli Mij 116)4 11454 Senembah 98 93)4 28954 Muller Co. 204 46554 Amst. Bank 196 19554 46454 Esc. Bank 63 6354 51054 Rott. Bank 13354 18454 508)4 Tw. Bank 190 191B Overz. Gas 111 110 Born. Sumat. 111)4 11034 Internatio 14954 14954 Am. Radiator 17)4 17)4 Am. Smelting 36 3554 Anac. Copper 3754 37)4 Bethl. Steel 6854 Chrysler 6154 6154L Ford Canada 92L 8954 Gen. Motors 7154 7054 Hudson Motor 854 854 Intern. Nickel 4254 4254 Kennecott 81)4 8154 Nash Keivin. 13 12)4 Rep. Steel 59 58)4 Stand Brands 33 H 33E U.S. Steel 4854 47)4 North A. Co. 23 2354 Cit. Service 10154 100/2 Cont. Oil 6854 Midcont Oil 88 86E Phil. OU Shell Union 9554 94 Tide Water 2154 21 Baltimore 23/2 23 Miss K. Texas 754 754 New York C. 22)4 22/ Pennsylvania 16)4 16)4 GOES, 22 Juni Gisteren werden te Terneuzen en Hulst merriekeuringen ge houden. De uitslagen waren! TERNEUZEN. 2-jarige merries kleine maat. Flora van Othene, Joh. Dekker te Zaam- slag, le pr.; Fanny v. d. Vergaertpolder, E. Dumoleijn te Philippine, 2e pr.; Ruda, M. Dieleman te Zaamslag, 3e pr.; Sylvia v. d. Braakman, D. de Jonge, Hoek, 4e 2-jarige merries grote maat. Erna v. d. Zwaan, H. M. de Regt, Ter- neuzen, le pr.; Marianne v. Hoek, H. de Jonge, Hoek, 2e pr.; Irma v. Terneuzen, J. J. Huyssen, Terneuzen, 3e pr.; Griet v. Nico, I. Barbé, Philippine, 4e pr.; Sir- pa v. d. Braakman, Wed. M. de Regt, Hoek, 4e pr. 3-jarige merries kleine maat. Monica v. Hoek, A. B. K. Lindt, Hoek, le pr.; Tinie v. d. Punthoeve, M. Diele man, Zaamslag, 2e pr.; Karina v. 't Wind gat, J. de Regt, Zaamslag, 3e pr.; Vera v. Lenie, J. Dekker, Sluiskil, 4e pr. 3-jarige merries grote maat. Jacinthe v. d. Heistraat, Joh. Dekker, Zaamslag, le pr.; Mina v. Willemskerke, D. J. Tollenaar, Hoek, 2e pr.; Brinda v. d. Zwaan, H. M. de Regt, Terneuzen, 4e pr.; Henriëtte, C. v. d. Velde, Hoek, 4e pr. 4-jarige merries kleine maat. Gretha v. Terneuzen, J. J. Huijssen, Ter neuzen, le pr.; Clairona v. d. Zwaan, H. M. de Regt, Terneuzen, 2e pr.; Ria, M. Dieleman, Zaamslag, 4e pr. 4-jarige merries grote maat. Marie v. Willemskerke, D, J. Tollenaar, Hoek, le pr.; Gerda v. Terneuzen, J. J. Ingezonden Mededeling (adv.) VRAAG DE JUISTE SOORT Huijssen, Terneuzen, 2e pr.; Laura v. Zorgvliet, L. W. de Regt, Zaamslag, 4e pr.; Jennie, J. F. Cadzand, Sluiskil, 4e pr. 510-jarige merries kleine maat. Bella v. Othene, Joh. Dekker, Zaamslag, le pr.; Mia v. d. Vergaertpolder, P. de Jonge, Terneuzen, 2e pr.; Clairona v. Zaamslag, Jac. Haak, Zaamslag, 2e pr.; Astrid van Stoppeisdijk, Joz. A. Dees, Zaamslag, 3e pr.; Reina v. Melo, M. Die leman, Zaamslag, 3e pr.; Erna v. Coe- gorspolder, M. Dieleman, 4e pr.; Diana v. Kruispolder, Wed. M. de Regt, Hoek, 4e pr.; Trixie v. d. Punthoeve, M. Diele man, Zaamslag, 4e pr.; Oda v. Dierken- steen, L. W. de Jonge, Hoek, 4e pr. 510-jarige merries grote maat, Olga v. Othene, Joh. Dekker, Zaamslag, le pr.; Paula v. Stoppeldijk, O. Verbist, Boschkapelle, 2e pr.; Maria Christina v. Jaap, M. Dieleman, Zaamslag, 2e pr.; Le- ny v. Zorgvliet, L. W. de Regt, Zaamslag, 2e pr.; Castorina v. d. Zwaan, H. M. de Regt, Terneuzen, 3e pr.; Tosca v. Hoek, A. B. W. Lindt, Hoek, 4e Pr.; Hilda, H. de Jonge,' Hoek, 4e pr.; Dora v. Groede, M. J. Dieleman, Hoek, 4e pr. HULST. 2-jarige merries kleine maat. Farida v. Melo, E. Verstraaten, Graauw, 2e pr.; Caline, Joh. Piessens, St Jansteen, 3e pr.; Geertruida d'Ahea, R. Doffemont, St Jansteen, 4e pr. 2-jarige merries grote maat. Gloudine, J. B. v. Acker en C. H. M. Plasschaert, Absdale, le pr.; Rozet v. Al- stein, C. A. Serrarens, Graauw, 2e pr.; Nelly v. d. Havendijk, Wed. Th. Vereec- ken. Terhole, 3e pr.; Clara v. d. Hogeweg, Kinderen P, J. Borm, St Jansteen, 4e pr.; Mia v. Melo, E. Verstraaten, Graauw, 4e pr. 3-jarige merries kleine maat. Victoria v. Graauw, Gebrs. van Mol, Graauw, le pr.; Clara v. d. Melo, C. Steyaert, Graauw, 2e pr.; Jenny v. Dien, P. J. D. v. Eerdenburg, Graauw, 2e pr.; Helena v. Veerwijk, Alph. Mangnus, «a Ned. Herv. Kerk. D. Beroepen te St. Maartensdijk, v. d. Endtbraat te Opheusden. Aangenomen naar Kloosterhaar- Sibculo, J. v. d. Marei te Meedhuizen, die bedankte voor Surhuizum. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenhage-West, 2 vacatures, S. Eringa te Apeldoorn en G. W. Rijksen te Rotterdam-Zuid; C. B. Bavinck te Brussel en A. Ameeh- tigheid te Zwolle. Tweetal te Leeuwarden, 7e pred. pl., W. A. Krijger te Schiedam en E. H. Nagel te Hengelo (O.). Tweetal te Stadskanaal, H. Hazebij te Siddeburen en G. Schrovenvegen te Seheemda. Beroepen te Wilsum (O.), A. van Leeuwen, cand. te Den Helder; te Wijckel (F.), H. J. Kouwenhoven, cand. te Delft. Aangenomen naar Haarlem-Noord, H. W. Wierden te 's-Gravenhage— Loosduinen. Geref. Gemeente. Beroepen te Waardenburg, Slikke- veer en Wageningen, H. Rijksen, cand. te Middelburg, die bedankte voor Tholen. 24 Gees, ben je kwaad op mij? Nee toch? Ik meen het niet zo erg, dat weet je toch wel? 't Lijkt mij best aardig om vader te worden van zo'n klein deerntje!" Och, Gees, keer je bleek gezicht nu niet naar hem toe. Het steekt te veel af tegen 't oranje-rood van je haar! Gees, doe 't niet, dat wordt je ongeluk. Och, Gees, dat wordt de tweede klap in je gezicht vanmorgen! Ja, daar komt hy al: Als 't maar niet zo'n kleine rooie wordt als haar moeder!" Gees buigt sidderend het hoofd, als had hij haar met een moker geslagen. Een grote ontmoediging zinkt in haar neer. ,Dat is iets, wat ik niet zelf in han den heb", antwoordt ze met verstikte stem. Albert is geen onmens, dat hij niet enige wroeging zou voelen, nu hij de ontreddering bracht. Hij zucht in ko mische wanhoop, maar er loopt toch een draadje lichte ergernis door ook, „Ik raad 't vanmorgen ook iedere keer fout. Ik moest maar niets meer zeggen. Dat lijkt mij het beste! Dag vrouwtje. Krijg ik nog een kus?" Gees kust hem op z'n wang maar ze weet niet uit haar verstarring los te komen. Albert neemt er om de tijd, maar ook gemakshalve verder geen notitie van en tilt er ook niet zwaar over. Gees is gelukkig niet haatdra gend en haar ontstemming is nooit van lange duur. Op deze prettige kant van haar karakter speculeerde hy al va ker, dat zal hy ook nu maar weer doen! HOOFDSTUK XX. haar baby haar badje te geven en te voeden. Ze mag graag eerst met haar huiswerk klaar zijn om zich geheel aan deze aangename maar tijdrovende be zigheid te kunnen geven. Meestal speelt ze dit met gemak klaar, maar deze morgenstond had niet enkel goud in de mond, veeleer oponthoud en daardoor tegenspoed. Het eerste kwam door buurvrouw, die door haar man opgescheept werd met de aantrekke lijke'naam Sukkel. Van haar zelf heet geïmproviseerde keuken de melk over het stel en koekte overal op vast. De ze tegenslag bezorgde Gees veel werk, maar had het voordeel, dat buurvrouw haastig de benen nam. Alle sporen van de' ramp zijn nu echter weer verdwe nen en 't is nu aan de baby toe. Maar eerst moeten alle Ingrediënten, nodig voor de waspartij nog bijeengezocht en het badje klaar gemaakt worden, 't Badje! Hier stokt Gees haar denken. Ze heeft immers nog geen warm wa- FEUILLETON door FOKA VAN LOON Gees werpt een jachtige blik op de klok. Alweer hall tien. 't Is tijd om ze Pietertje Pot. Alzo ontstond de com binatie Pietertje SukkelPot. Deze Pietertje Sukkel dan kwam al voor dag en dauw aangesukkeld met een zeer doorzichtig boodschapje, kennelijk ver zonnen om er een gezellig praatje aan vast te kunnen knopen. Ze heeft zelf zes kinderen, waaronder ook een zui geling, maar dit kan haar niet ver hinderen nu en dan er tussen uit te knijpen om elders haar babbelzucht bot te vieren. Aangezien Gees haar naaste buur is en Pietertje Sukkel haar uitstapjes ook niet te ver van huis en haard durft uit te strekken, ligt 't voor de hand, dat ze vaak eens bij Gees komt aanlopen. Toen Gees haar fat ter! Wat is ze vanmorgen toch raar aan de gang! Gauw opzetten! Gees sluipt in een grote" boog om de wieg heen, want 't is nu zaak, dat de scherp ziende oogjes van Koelie hear niet ont dekken, 't Is een lekkere dot, altijd vrolijk en te vreden, maar als haar maagje jeukt, is ze lang niet mak en kan ze een keel speetten van jewelste. 1 ooral op dit uur is ze net een uitge hongerd wolfje en kent ze geen par don, als ze eenmaal een glimp var. haar voedselbron heeft ontdekt. Daarnet sliep ze nog, maar nu heu- velt het dekentje telkens omhoog, ten teken, dat ze wakker is an al aan haar ochtendgymnastiek is begonnen. Gees soenshalve deze morgen het oor leende is punctueel van aard, maar vooral als en te woord stond, borrelde in haar 1 het haar eersteling betreft. Die kleine schat moet en zal op tyd worden ge holpen, daar heeft zo'n hulpeloos dier tje recht op. Moeder Gees rept zich naar achteren om het stel aan te ste ken. Ze neemt een doosje lucifers. Leeg! Dan maar een nieuw! Gees tast op de plank boven het stel en neemt het omhulsel van wat eens acht doos jes lucifers bevatte. Ook leeg! Daar speelt de drommel mee'. Gister waren er nog twee in! Dat weet ze zeker. Ze zullen wel naar Alberts zakken ver huisd zijn. Die rammelt altijd van de lucifers. In iedere zak liefst- een doosje en dan heeft hij ook nog de treurige moed zich te beklagen, dat Gees zo vaak vergeet lucifers bij de winkelier te bestellen en ondertussen staat hij er zelf stijf van. 't Is niet de eerste maal, dat Gees dit overkomt en meestal lacht Boschkapelle, 3e pr.; Helma v. Absdale, Wed. G. C. de Deekere, Absdale, 3e pr.) Frida v. d. Hogeweg, Kinderen P. J. Borm, St Jansteen, 4e pr.; Emma, E. C, M. Roelans, Hontenisse, 4e pr. 3-jarige merrie» grote maat. Hélène v. d. Melo, C. Steijaert, Graauw, le pr,; Corrie, E. de Beule, St Jansteen, 2e pr.; Victoria y. Graauw, Gebr. v. Mol, Graauw, 3e pr.; Marisca v. Cathalijnhof, A. D. H. Verschueren, Hengstdijk, 4e pr. 4-jarige merries kleine maat. Fanny van Cambron, W. Staal, Stoppel dijk, 2e pr. 4-jarige merries grote maat. Bertha v. d. Melo, C. Steijaert, Graauw, le pr.; Flora. Ant. Schout, St Jansteen, 2e pr. 5—10-jarige merries kleine maat. Doca v. h. Waterhof, Th. de Koek, Kloos- terzande; Elfrida v. Roem, Alph. Mang nus, Boschkapelle; Marianne v. d. Melo, C. Steijaert, Graauw; Yolanda v. Catha lijnhof, A. D. H. Verschueren, Hengst dijk; Carola v. h. Waterhof, Th. de Koek, Kloosterzande; Cornelia v. Cambron, W. Staal, Stoppeldijk; Corrie v. Molenhoek, J. L. de Putter, Hontenisse; Gerda v. St Andfies, J. F. Kips, Koewacht; Inoja, v. Cathalijnhof, A. D. H. Verschueren, Hengstdijk. 510-jarige merries grote maat. Hermine v. d. Melo, C. Steijaert, Graauw; Miranca v. Cathalijnhof, A. D. H. Ver schueren, Hengstdijk; Dalila, G. J. M. Staal, Graauw. In de Dinsdagavond gehouden raads vergadering van Wissekerke werd me degedeeld, dat de brandweerlieden te Kamperland nu volledig zijn uitgerust met uniformen en helmen. Aan de Prot. Stichting voor School- en Be roepskeuze zal een subsidie worden verleend van f 10 per geval. De heer M. J. Bustraan (S.G.P.) stemde tegen. Dit raadslid ging ook niet accoord met de toekenning van f 100 voor de in Juli te Wissekerke te houden school sportdag. Het voorstel tot verhoging van de som van f 15.000 voor verbetering en splitsing van woningen met f 10.000, werd goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het verzoek van de Geref. school te Geersdijk voor nieuwe ramen in het schoolgebouw (begroting f 3000). Ook zal het benodigde geld voor gym- ze er om, maar nu baby in 't geding is, I nastiekmateriaal voor de Ned. Herv. denkt ze er even anders over. Die man J en Geref. school te Kamperland wor- van haar is af en toe een lastig portret en ze zal hem vanavond de biecht eens geducht aanzeggen. Door dit voorne men wordt haar boosheid wel enigs zins afgereageerd, maar ze is er niet daadwerkelijk mee geholpen. Nee, daarvoor zal ze naar Pietertje Sukkel moeten. En dat is nu net wat Gees niet wil. In de eerste plaats is ze uit prin cipe tegen dat Leentjebuur spelen, maar nog groter bezwaar is voor haar op 't moment, dat Pietertje zeer zeker in de korte spanne tijds, dat ze elkaar niet zagen, wel weer zoveel spraak water verzameld heeft, dat zij, Gees, al haar vastberadenheid in 't geweer zal moeten brengen om te voorkomen, dat dit even een lucifertje halen, niet uitdijdt tot een complete koffievisite. (Wordt vervolgd) den gegeven. Bij de Bank voor Ned. Gemeenten zal opnieuw een kasgeldlening worden aangegaan van f 100.000. In de rondvraag informeerde de heer de Smit naar de mogelijkheid de jeugd in de toekomst van het sportterrein gebruik te laten maken. Dit heeft de volle aandacht van B. en W., zo werd geantwoord. NAGEKOMEN ADVERTENTIE MIDDELBURG, VRIJDAG EN ZATERDAG AFWEZIG.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5