ZomertijdRijwieltijd „Gazelle"-tijd JANSEN - IJsiaria „VICTORY" J. C. LAV00Y Verlovingsringen Uurwerken Thee-, Tafel- en Ontbijtserviezen N. Th. de long Zn. Keukenuitzetten L. TISSINK Stmli€ Scmtne Fa J. Rozemond Zoon Louisse -Middelburg N.V. Laatste herdenking in Westkapelle „VICTORY" fgVacloryft^ltlcclfli«g CHEVROLET Costumes en Gabardinejassen en Mantels Zeer lage prijzen. Vergelijkt U maar! SCHOENEN DIE BETER ZIJN! U laat deze gelegenheid toch niet lopen? Voor Radio- of Televisie-apparaten, Voor Stofzuigers of Wasmachines, Voor de grootste sortering Houten Kronen, of Voor alle Verlichtings-ornamenten Voordeligst en goed bij L. Noordstr. 47-49, Middelburg - Tel. 2557 Brits vlootbezoek aan Walcheren. Gevelsteen in gemeentehuis wordt onthuld. Voor mensen, die verwend zijn wat betreft het eten van ijs, slagroom en frites, is en blijft het adres: Korte Noordstraat 19, Middelburg - Tel. 3586 Tevens standplaats Markt voor ijs en slagroom LET OP DE NAAM JANSEN Reiswekkers, Wekkers, Klokken Deze week kregen vele gelukkigen al een bon voor gratis reizen naar het buitenland, let daarom goed op de raambiljetten met het wapen van Middelburg en koopt de volgende feestweken bij voorkeur in die zaken die blijk geven wat voor hun klan ten over te hebben. Wij geven bij aan koop van wat ook deze bonnen gratis, indien wij het vergeten vraag er zelf om. Wij hebben een ruime sortering in verschillende prijzen. Glasserviezen, een prachtig geslepen servies 30-delig al voor 23,50 en vele andere artikelen. Onze speciale aanbieding met faat nog steeds door. Een Kroon-keuken 1-delig nog voor i 80,50, de prijs is 20,hoger. Sola-artikelen b.v. Cassettes, Messen en alle losse Lepels Vorken, enz. Sola gaat een mensenleven mee en ook voor de levensduur gegarandeerd. Wij hebben verder vele nuttige ge schenken en onze prijzen zijn zeer laag. Korte Delft 11, MIDDELBURG. Tegenover Postkantoor Deelnemer „Reisactle" Handelsbelang Maar ook Wij hebben een grote sortering tour- en sportrjjwielen. Ook met 3-versnellingsnaven. Komt U gedurende de feesten eens een bezoek aan onze showroom brengen. Gravenstraat MIDDELBURG, Tel. 2739. aNiiiaiiiiiiiiiiiii ttiei: Inlllllllliflfflllllliiil zuinigheid of comfort en luxe [iiimiMimf zeg: comfort, luxe en zuinigheid en kies een Op meesterlijke wijze heeft Chevro let deze beide uitersten met elkaar verzoend. Bedrijfszuinige kopklepmotoren Fisher carosseriën Tal van verfijningen bij de De Luxe en Bel Air modellen. Maak eens een proefrit, ook U zult beamen de meeste waarde voor uw geld geeft Dealer voor Walcheren: De Royal Navy en de Royal Marines zullen Zaterdag de reeks van jaarlijkse herden kingen der landing te Westkapelle afsluiten met een grootse plechtig heid. Bijna alle jaren na de bevrij ding, die zij ten koste van ontzet tende offers brachten, kwamen zij, die de le November 1944 overleef den, naar Westkapelle om hun ge vallen kameraden te herdenken. Nu zullen zij voor de laatste maal ko men. De mannen brengen o.m. een steen mee voor het gemeentehuis van Westkapelle, dat enkele maan den geleden in gebruik werd geno men. „Wij hebben de eerste steen moeten vernielen, maar nu willen wij dit dorp aan de dijk de laatste steen schenken voor zijn wederop bouw", zo hebben zij tegen elkaar gezegd. En daarom zal de onthul ling van deze steen een symbolische handeling zijn ter afsluiting van één der zwaarste perioden in de ge schiedenis'van Westkapelle. Ter gelegenheid van deze bijzondere dag, ook in de historie der Britse Ma rine, zal een niet onbelangrijk vloot bezoek aan Vlissingen en Middelburg worden afgelegd. Acht tot tien dagen zullen de modernste Britse torpedo- bootjagers „Corunna" en „Barossa" beide schepen van een omvang als on ze kruiser „Jacob van Heemskerk" naar Vlissingen komen, terwijl naar Middelburg zal varen een afdeling van de Royal Naval Rhine Squadron, be staande uit een Landing Craft Tank en twee Motor Launches. Deze drie schepen zullen ligplaats kiezen aan de Loskade en daar gedurende de drie herdenkingsdagen blijven. Van Neder landse zijde komt het fregat „Vair Zeijl". Wie er komen De Britse Admiraliteit heeft naar de plechtigheid te Westkapelle afgevaar digd Rear Admiral A. F. Pugsley, C. B., D.S.O., met een vlootpredikant en twee manschappen. Admiral Pugsley leidde de acties tegen Walcheren. Voor de Royal Marines zal komen Major Ge neral C. F. Philips, C.B.E., D.S.O., R. M,. vergezeld van een kapitein en vijf manschappen. Ook de Britse marine attaché uit Den Haag zal aanwezig zijn. Van Nederlandse zijde wordt deel genomen door de Marinierskapel onder leiding van de kapitein G. Nieuwland en door een compagnie Mariniers uit Rotterdam, terwijl van Engelse zijde de bemanning van de „Corunna" en de „Barossa" naar Westkapelle zal komen, evenals die van het Rhinesquadron. De Engelsen zullen eerst een steen aanbieden voor het toekomstige monu ment op de landingsplaats op de dijk. Daarna zal de laatste steen in de gevel van het gemeentehuis officieel worden onthuld. In de Statenzaal Wanneer de plechtigheid in Westka pelle zal zijn geëindigd, zullen de Brit se officieren naar Middelburg vertrek ken. Daar zullen zij in de Statenzaal door het Provinciaal Bestuur officieel worden ontvangen. Het ligt in de be doeling, dat tijdens deze ontvangst het corpswapen aan de Provincie zal wor den aangeboden. De plechtigheid in de Statenzaal krijgt een vervolg door de aanbie ding van het Gulden Bomen-Boek door het bestuur der Stichting „Nieuw Walcheren" aan het Provin ciaal Bestuur. Dit keurig ingebonden Boek bevat de namen van allen, die in de loop der jaren hebben bijge dragen aan het fonds voor de herbe planting van Walcheren. lip»I 91 1 HM JWPWV if li <^Dameó- en 5ónclerconfectie .;«ar- - MIDDELBURG VLISSINGEN GOES WALCHEREN HEEFT ZICH HERSTELD! is ook de naam van de kleding, waarvan wij thans de alleenverkoop hebben voor Walcheren en omstreken. - We hebben daar niet veel aan toe te voegen, want is voldoende bekend. Zeer mooie sortering i in MIDDELBURG, Gortstr. 32-34, Tel. 2508 Alle veranderingen worden door bekwame kleermakers gratis verricht Beter van kwaliteit Beter van pasvorm Beter afgestemd op de mode Zulke schoenen vindt U bij Passend aan uw vinger, gesmeed, met sierlijke in scriptie. waarop desge wenst kan worden ge wacht. Een grote collectie POLSHORLOGES voor dames en heren Certina, Buren, Indus. Junghans, Kienzle, Macethe Graveurs, Juweliers, Horlogers St. Pieterstr. 11, Middelburg Telefoon K 1180—3344

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 15