TWEEDE KAMER ACCOORD MET VI|F-DIVISIËNPLAN ver KONINGIN ZAG HET HERSTEL SCHOUWEN-DUIVELAND IN r Nieuw beroep op de Veiligheids raad PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Jaarvergadering Chr. Bakkerspatroons in Middelburg Geruststellend debat voor minister Staf Nieuwe regeling van Amerikaanse hulp werd druk besproken tnatie te bespreken voor het gevaii ijntwikkelinq op lanabouwqebiea Nederland beschoot Borkum niet De heer Chr. v. d. Heuvel over het mandement der bisschoppen Verrast en ontroerd Talrijke problemen werden besproken Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2814 Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE WOENSDAG 23 JON! 1954 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Grappen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. (Van onze parlementaire redacteur.) s-GRAVENHAGE, 22 Juni. Minister Staf zal met voldoening kunnen terugzien op het Defensiedebat, dat vandaag in de Tweede Kamer werd geopend. Nog maar enkele maanden geleden hadden de Kamerleden hem in een korzelige stemming de belofte ontrukt om in een Defensienota het militaire beleid uiteen te zetten. De noodzaak van deze oppositionele houding was voor velen niet duidelijk. Het debat werd n.l. gehouden voordat minister Staf naar Washington was geweest om te onderhandelen over de materiële steunverlening aan het vijf divisiënplan. De Kamer met de heer Fens (K.V.P.) voorop, twijfelde aan de uitvoerbaarheid van dit plan. Maar nu de Nota is verschenen is ook de critiek voor een groot deel versmolten. Natuurlijk waren er nog vele vragen te stellen op tal van onderdelen, maar fundamentele bezwaren tegen het legeropbouwplan van minister Staf hebben we niet meer gehoord. De bewindsman heeft voldoende toezeggingen uit de Verenigde Staten ontvangen om met vertrouwen aan het werk te kunnen gaan. De onge lukkige omstandigheid doet zich nu echter weer voor, dat er in het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden 'n amendement-Richards is. Richards wil de militaire hulp alleen nog maar ver strekken aan die landen, die het E.D.G.-verdrag hebben aanvaard. Frankrijk en Italië zouden dus wor den uitgesloten. En de overblijvende landen, Benelux en Duitsland, zouden nieuwe initiatieven moeten nemen. Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft zich nog niet over dit amendement uitgesproken, maar de dreiging hangt. En het is te begrijpen, dat de militaire specialisten in de Tweede Kamer deze kwestie niet on besproken konden laten. „De Regering moet aan de E.D.G. vasthouden totdat haar volstrekte onmogelijkheid zal zijn gebleken", zo zeide de heer Vermeer (Arb.). Het is gevaarlijk om in dit stadium andere concepties te bespreken. Welke initiatieven de vier landen moeten nemen heeft de heer Ri chards niet gezegd. Zou hij denken aan een samenwerking op supra nationaal niveau, dan kon de heer Vermeer reeds verklaren daar niet veel voor te voelen. Duitsland zou dan een te overheersende positie innemen. Een andere vorm van sa menwerking achtte hfj overbodig, daar de vier landen ais onderdeel in de Nato elkaar toch moeten vinden. „Een nare zaaa zo concludeerde de heer Eens (K.V.P.). Hij noemde het een „bepaald vreemd verhaal' dat de Benelux samen moeten werken in militair verband met Duitsland. Bovendien vond hij het bedenxelijk, dat de vier landen initiatieven moe ten nemen, die de goedkeuring van president Eisenhower kunnen weg dragen. Daardoor wordt de verant woordelijkheid voor de verdediging van het Westen verlegd van de Nato naar de president. En dat is niet te accepteren. De K.Y.P.-atgevaardigde vond de integratie van de Benelux en Duitse strijdkrachten niet acceptabel. De bedoeling van de E.D.G. is juist geweest om Frankrijk er bij te halen om de Frans-Duitse tegenstellingen te overbruggen. Het is niet onze taak om het Duitse nationaal militairisme door zo'n integratie te beteugelen. En de heer Welter (K.N.P.) zeide, dat Nederland in de Nato moet pro testeren. Zou het Huis van Afge vaardigden dit amendement aan nemen, dan speelt het Rusland in de kaart. „Dit zou een onverstan dige maatregel zijn." Het vijf divisiënplan, De defensie van Nederland js geen nationaal vraagstux meer. Steeds dui delijker komt dat in de debatten tot uitdrukking. Het vijf divisiënplan heeft de volledige instemming van de Ver. Staten, zo heeft minister Staf in zijn nota geschreven. „Was hij maar bij de laatste begrotingsbehandeling uitvoeriger geweest, dan was de zaak van meet af aan veel duidelijker ge steld geworden", aldus klaagde de heer Vermeer (Arb.), die thans ver klaarde het beleid van de minister nauwgezet en welwillend te zullen volgen. Op tal van punten is zijn fractie nog niet voldaan vooral wat de personeelsvoorziening betreft en is zij ernstig bezorgd. Maar de bewindsman kan in ieder geval op de P. v. d. A. steun rekenen. De plannen t.a.v. de luchtmacht vervullen de heer Vermeer ook met zorg. Boven de vijf infanteriedivisies moet een stevig schild staan. Hij vond het onjuist, dat de uitbreiding van het aantal divisies geen gelijke tred houdt met de uit breiding van de luchtmacht. Minister Staf vertrouwt in dit opzicht geheel in de bondgenootschappelijke samen werking. Dat was ook de klacht van de heer Visch (K.V.P.). Volgens deze luchtmachtkolonel moeten er per di visie drie squadrons vliegtuigen zijn. Voor de vijf komende divisies zijn slechts zes squadrons uitgetrokken. De Minister moet aan deze stelregel denken: hoe sterker op de grond, hoe sterker de neiging om over het schild heen te springen. Het schild in de lucht moet dus sterk zijn. De heer Fens (K.V.P.) moest het meest reti reren. Hij had vorig jaar de aanval geleid. Toen twijfelde hij er aan of het nieuwe legeropbouwplan in over leg met de Nato was opgesteld. En nu moest hjj erkennen, dat het vijf divisiënplan van belang is voor de verdediging van het Westen. Het Natohoofdkwartier is dus voor deze beslissing mede verantwoordelijk, zo stelde hij vast. Dat was nu juist dat gene wat minister Staf gedurende het laatste debat tot vervelens toe had herhaald, maar toen werd hij niet ge loofd. Ook volgens de heer Weiter (K.N.P.) zijn de vijf divisiën nood zakelijk. Volgens de heer Tilanus (C.H.), die zijn partijgenoot de hand gaar ne boven het hoofd houdt, is het „gebodene aanvaardbaar". De cri tiek heeft weer eens bewezen, dat de beste stuurlui aan wal staan. De C.H.-fraptie zal de regering gaarne steunen bij de vervulling van haar zware en omvangrijke taak. Wordt N.O.-Nederland verdedigd? Begint de verdediging van Neder land aan de IJssellinie? Een passage in de Nota, die niet geheel duidelijk is, doet dit vermoeden. Op dit punt kwam zware critiek van de heer Fens (K.V.P.). Zou dit zo zijn, dan bete kent dit, dat er een belangrijke vleu gel openligt. Als het Noord-Oosten van ons land niet wordt verdedigd is dit een zwakke stee in de gehele Westerse verdediging. Dit mag de Nato niet aanvaarden. Het moet in deze organisatie niet zo zijn, dat wij de belangrijkheid van Nederland moe ten propageren. En de heer Vermeer (Arb.) die zich afvroeg of een legercorps be staande uit vijf divisiës wel hanteer baar is waarschuwde minister Staf om zich niet vast te bijten op een linie. Verkorting dienstplicht. De verkorting van de eerste oefe ning heeft tijdens dit debat algeme ne goedkeuring weggedragen. „Deze beslissing kunnen wij aanvaarden als de minister duidelijk maakt, dat de paraatheid van de troepen niet zal worden aangetast. De verantwoorde lijkheid voor deze stap ligt voor de bewindsman", aldus de heer Vermeer (Arb.), die de argumenten van de minister voor deze maatregel nog wel eens wilde horen. De heer Tilanus (C.H.) vond de verkorting van de eer ste oefening belangrijk, zowel voor de betrokkenen, als uit oogpunt van de kostenvermindering. Uitvoerig toonde hij aan, dat de regering reeds met deze kwestie bezig was, voordat de Belgische socialisten en liberalen de diensttijd verkortten en voordat de heer Romme (K.V.P.) zijn vragen had gesteld. Deze twee factoren, die van verschillende kanten zijn uit gebuit, beschouwde hij als een „poli tieke bijsmaak" aan deze verheugen de maatregel. 'Hij begreep volkomen, dat noch voor de Luchtmacht, noch voor de Marine de diensttijd verlaagd kan worden. Gezien de andere lan den, is 18 maanden zeker redelijk te noemen. Onder voorwaarde, dat dit geen ver mindering van de krachtsinspanning zal betekenen kon ook de heer Fens (K.V.P.) zich ook met de 18 maan den verenigen. Er mag geen verband gelegd worden tussen verkorting van de eerste oefening en de uitbreiding van de herhalingsoefeningen. De enige fractie, die niet de moed had uit te spreken, dat het vijf di visiënplan noodzakelijk is, was de V.V.D. De heer Korthals uitte veel bezwaren, maar vertelde toch niet, wat hjj nu precies wilde. Naar zijn mening was de Nota te veel afge stemd op de historie en gaf zij te weinig de doelmatigheidsgronden aan. In de avondvergadering verklaarde de heer Bruins Slot (A.R.) ruiterlijk, dat de feiten minister Staf destijds in het gelijk hebben gesteld. Hij vroeg i of de Beneluxlanden reeds met elkaar I contact hebben opgenomen om de si- t 1* 1 11 1*1 het E.D.G.-verdrag met wordt aange-1 or. <j nomen. Ook hjj noemde de IJssellinie J weinig aantrekkelijk. Wat betreft de ZOPOdlIK QCOOCIIOIU verkorting van de termijn van eerste oefening, merkte de A.R. woordvoer der nog op, dat deze maatregel hem verbaasde. De argumentatie van de minister die zegt, dat dit gaat ten koste van onze paraatheid, noemde hij wonderlijk. Want juist de paraat heid is altijd het motief geweest om de lange dienstplicht te handhaven. Deze zaak mag maar niet zo te hooi en te gras geregeld worden. Zoals het in België gegaan is, mag het in ons land niet gaan, zo zei hij. DEN HAAG, 22 Juni. Het onderzoek naar de beweerde beschieting van het Duitse eiland Borkum door Nederlandse vliegtuigen heeft onomstotelijk aange toond, dat de gevonden kogelhulzen niet afkomstig zijn van Nederlandse vliegtui gen, zo deelt de Luchtmacht Voorlich tingsdienst mede. Zoals bekend, opereren de Nederlandse straaljagers boven de vliehors bij Vlieland. Hoewel dit eiland op meer dan 100 km van Borkum ligt, hebben de Nederlandse autoriteiten een vooraanstaand Nederlands stafofficier op gedragen ter plaatse dit onderzoek in te stellen. Jaarvergadering der C. B. T. B. te Dordrecht (Van onze §-redacteur.) DORDRECHT, 22 Juni. Vele ac tuele vraagstukken uit de agrarische wereld passeerden de revue in de rede, waarmee de heer Chr. van den Heuvel heden te Dordrecht de alg. ver gadering opende van de Ned. Chr. Boeren- en Tuindershond. Eerst be sprak de voorzitter van de C.B.T.B. de sociale aangelegenheden, die naar hij opmerkte, thans een veel grotere plaats innemen in de bond dan voor de oorlog. Hij veroordeelde de gebon den loonpolitiek, die de eigen verant woordelijkheid van het bedrijfsleven vernietigt en door de massale over treding van overheidsbepalingen op dit gebied ook grote morele schade meebrengt. Het probleem van de werkvoorzie ning baart de landbouw veel zorgen. In de veehouderij-sector valt het zeer moeilijk arbeiders aan te trekken, mede door de grote afkeer tegen de noodzakelijke Zondagsarbeid. De ak kerbouw kan in het hoogseizoen geen GOES, 22 Juni. Op de zandvlakte bij Ouwerkerk, achter het vroegere dijkgat, stond vanochtend de Koningin. Vol belangstelling keek zij naar de werkende draglines en de zware vrachtauto's, die lading na lading zand wegreden naar de kreek, die daar door de eb en vloed in het eens zo vruchtbare land is gevreten. Een schamper licht gloorde over de zandwoestijn. Vlak bij de voeten van de Koningin stak echter een groene grasspriet boven de grond uit. Zij keek er naar, wëés er met de voet naar en zei: „Kijk, dit is een hoopvol begin" Het tweedaags bezoek aan het rampgebied is nu ten einde. Twee dagen boordevol indrukken. Schril is het beeld nog, dat Schouwen-Duiveland biedt, maar zichtbaar geroerd was de Koningin door de moed die de Schouwse bevolking bewees in al de toespraken en in alle begroetingen, die men met Hare Majesteit mocht hebben. Verrast en onder de indruk was zij van hetgeen hier in een jaar tot stand is gebracht en verrast ook waren degenen, die met haar spraken, over haar grote kennis van de problemen, waarmee men haarjta aanraking bracht. „Mijn vrouw en ik zijn eigenlijk wat beschaamd om U in deze omge ving te moeten ontvangen", zei bur gemeester A. A. van Eeten van Nieu- werkerk, de eerste gemeente die de Koningin bezocht. Met haar gezel schap, waarin zich o.m. bevonden de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot en de Gedeputeerden mr Mes en A. Schout, werd de Koningin in de be nedenverdieping van de burgemees terswoning ontvangen. De muren zijn nog niet behangen. Aan de achterzijde van de woning zag men het kerkhof met de ruim 200 slachtoffers. Aan de voorzijde zingende kinderen. De burgemeester vertelde over het herstel van zijn gemeente. Ir J. Post, het hoofd van het Bureau Herverka veling en ir L. Eelkema van de Cul tuurtechnische dienst, gaven een uit eenzetting over de herstelwerkzaam heden op agrarisch gebied. De heer A. M. Geluk, kringvoorzitter van de Z.L.M., vertolkte de dank van de land bouw voor de snelle voortgang van de herverkaveling. De boeren zijn er over te spreken en zijn nuchter genoeg om in te zien, dat dit de enige weg is naar redelijk herstel. „Dit had reeds in grootvaders tijd moeten gebeuren" zei er een later nog. Een voordeel van de herverka veling noemde de heer Geluk ook de verbetering van het wegenstelsel en met vooruitziende blik voegde hij er aan toe: „Via het Deltaplan kan straks het wegenplan in Zeeland worden verbonden met het landelijk wegen plan". Hij zei ook: „Er is veel en diep ge graven op dit eiland. Niet alleen in de grond, maar ook in de harten der mensen. Wij hebben veel aan de tech niek te danken dit laatste jaar; de mens moet de techniek leren kennen, maar de techniek ook de mens. Als men dit voor ogen hondt dan kan Schouwen-Duiveland, al is de aanblik thans nog zo triest en troosteloos, ze ker een streek wonen waar het goed is te werken en veilig is te wonen" NAAR OUWERKERK. Toen vertrok de Koningin naar Ouwerkerk. Zij nam plaats in de jeep van ir Eelkema en moeizaam ploegde de stoet zich door de dikke zandlaag die de wegen hier en daar nog be dekt. Ouwerkerk. Ook hier schoolkinde ren. Dan een bezoek aan burgemeester Romeijn's woonwagen. Voor Zierikzee, op de hoek van de Gouwe Veerse weg, stond de 57jarige mevrouw D. Hendrikse-de Jonge uit Nieuwerkerk. Ze woont nu op het Beiersdijkje. Voor het eerst bloeiden oranjebloemetjes in haar tuintje. Die waren voor haar Koningin. Maar de Koningin kwam over de Gouwe Veer se Weg. „Dat haal je nooit meer", zei den de buren. Maar ze kreeg een lif- tje en haalde het wel. De dank was een vriendelijke knik van de Konin gin. En even later keek zij verge noegd toe hoe Koningin Juliana in het barakkendorp aan de Platteweg te Zierikzee de woning vdn dg familie C. J. van Burg binnenstapte. NOGMAALS DANK. Voor die woning wachtte tussen de mensenmenigte mevr. Bij de Vaate. Op haar arm zat een kleine krullebol, de anderhalfjarige Joke. Die is op 6 Januari 1953 geboren en kreeg, nadat haar ouders voor het water waren ge vlucht, een prachtige wieg van de Koningin. Mevr. Bij de Vaate, die ons het kiekje liet zien van Joke in de wieg, kwam nu de Koningin speciaal nog eens bedanken. De Koningin herinner de het zich en knikte eens vriendelijk tegen de anderhalfjarige. „Daag!". (Zie vervolg pag. arbeiders krijgen, omdat men de ar beid bij cultuurtechnische werken prefereert. Ook zijn geen vaste arbei ders te krijgen, nu de Werkloosheids wet zorgt voor uitkeringen in de win ter, die 80 bedragen van de hoge lonen in de zomer. Om de ouderdomsvoorziening, zoals die is voorgesteld door de S:E.R., nog verzekering te noemen, moet men dit begrip wel erg uitrekken, aldus spr. Er is immers in het geheel geen ver band tussen de betaalde premie en de uitkering. Vergeleken bij de hui dige Noodwet is het voorstel echter zeker een verbetering. De ontwikkeling op landbouwgebied mag zorgelijk worden genoemd. „Als we niet kunnen zeggen, dat we op weg zijn naar een landbouwcrisis, dan toch zeker naar een periode van sterk verminderde rentabiliteit", zo zei de heer van den Heuvel. Het grote ver schil tussen de kostprijzen in de ver schillende gebieden wordt daardoor steeds meer een ernstig probleem en een probleem waarvoor ook de orga nisatie geen afdoende oplossing heeft. DOORBRAAK. In verband met het mandement der bisschoppen, zei spr., dat men de ker ken het recht niet mag ontzeggen om hun leden te dringen niet te dwin gen! in de richting van die orga nisaties, waar Gods Woord het hoog ste gezag heeft. Ook mogen andere organisaties hun samenwerking met de C.B.T.B. niet afhankelijk stellen van onze bereidheid om mede-Christe nen niet meer te wijzen op hun plicht zich Christelijk te organiseren. Spr. constateerde, dat de doorbraak in de C.B.T.B. geen slachtoffers heeft gemaakt, daar voor doorbraak Vat bare personen nooit in deze bond ge organiseerd zijn geweest. Vele Chris ten-boeren hielden zich voor de oor log al afzijdig. Dat de doorbraak niettemin een ernstige bedreiging is, bewijst het gesol met de naam „Chr. landbouwschool" en de kwestie van de school in de N.O. Polder, zo zei de heer van den Heuvel. Wij zijn op alle punten tot samenwerking met andersdenkenden bereid, maar niet op het terrein van het Chr. land bouwonderwijs, Tenslotte kondigde hij aan, dat dit najaar een grote ledenwerf-actie zal worden gehouden naar het voorbeeld van de November- actie van het C.N.V. De Franse premier Mendes Franca zal vandaag met de premier van com munistisch China te Bern een be spreking hebben 2) Indo-China. over de kwestie- In enkele regels melden wij nog DAT ook de raad van Wissekerke accoord is ge gaan (de heer M. J. Bu- straan, S.G.P. stemde tegen) met het verplicht stellen van de aansluiting op de waterleiding. De kans be staat, dat de kommen van Kortgene en Wissekerke nog dit jaar van waterlei ding zullen zijn voorzien. DAT gisteren te Wemel dinge is gearriveerd het hospitaalschip „Kasteel Sta- verden" met 71 chonische patiënten, voornamelijk af komstig uit het Westland. Des avonds om acht uur zijn vertegenwoordigers van het Rode Kruis, afd. Zuid- Beveland Oost, de leden van het gemeentebestuur en belangstellenden aan boord gegaan en heeft O.K.K. de opvarenden verwelkomd met pittige marsen. De transportcolonne van het Rode Kruis, afd. Wemeldin ge verleende haar diensten, o.m. bij het vervoeren van een der patiënten, die de reis niet ver kon meemaken en overgebracht werd naar het ziekenhuis te Goes. In de conversatiezaal heeft de leider, dokter Smit uit Maasland de bezoekers har telijk dank gebracht voor de attenties, kersen, bloem stukken, babbelaars, fol ders met ansichtkaarten van Wemeldinge enz. Ook hebben nog het woord ge voerd, burgemeester van Sas en de heer Korperaal, namens de Ned. Herv. Kerk. uit het rampgebied, die 'n maand in Frankrijk verblij ven, gisteren te Parijs door de echtgenote van de Fran se president, mevr. Coty. zjjn ontvangen. De kinde ren zongen Nederlandse lie deren en voerden folkloris tische dansen uit. DAT de Zeeuwse hoofd stad zich opmaakt voor de komende herdenkingsdagen. Er zijn reeds enkele ere poorten verrezen op straat hoeken, die de Koningin Vrijdag zal passeren. Een flink aantal straten zal des avonds bovendien in een zee van licht baden. Het ziet er naar uit, dat Middel burg de komende dagen een lichtstad zal zijn. DAT honderd kinderen DAT er thans een bedrag van f 4308.50 is binnen gekomen voor de Stadhuis verlichting te Middelburg. D.w.z., dat in de afgelopen week aan bijdragen f301.50 werd ontvangen. Dit is de helft van hetgeen de week daarvoor binnenkwam. DAT gisteravond de 42- jarige bromfietsberijder I. op 't Hof uit Kapelle, die uit de richting Goes kwam, op de hoek Patijnweg-Buys Ballotstraat is aangereden door een auto, die zonder voorrang te verlenen, uit de richting Kapelle komend, de Buys Ballotstraat in draaide. De bromfietser liep een vrij ernstige hoofd wond op. De autobestuur der is doorgereden, maar zijn autonummer kon wor den genoteerd.... Op de eerste dag van het be zoek, dat H. M. de Koningin aan het rampgebied bracht, bezocht zij in de namiddag het Pestalozzihuis te Heijningen, een door Zwitserland geschon ken gebouw, dat geheel is ge wijd aan de zorg voor baby en kleuter. We zien de Koningin hier op het consultatiebureau voor zui gelingen. DE BILT ZEGT; Droog weer DE BILT, 22 Juni. Aanvankelijk opklaringen, later wat meer bewol king maar droog weer. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord west. Iets hogere middagtempera- turen. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 4.18 u., onder 21.07 u. Maan op 0.08 u., onder 13.57 u. Hoogwater Donderdag 24 Juni: Vlissingen: 7.33 u. 1.78 m., 19.49 u. 1.59 m. Terneuzen: 7.58 u. 2.01 m., 20.16 u. 1.81 m. Wemeldinge: 8.59 u. 1.71 m., 21.19 u. 1.43 m. Zierikzee: 8.44 u. 1.52 m.. 20.56 u. 1.24 m. De agressie in Guatemala NEW YORK, 22 Juni. Guatemala heeft opnieuw een beroep op de Vei ligheidsraad gedaan om in een bijeen komst de agressie in het land te be spreken. In een nota aan de Raad wordt melding gemaakt van het feit, dat uit het buitenland wapens wor den geleverd aan de opstandelingen en dat de vliegtuigen van de invasie troepen op buitenlandse vliegvelden opstijgen. Dit is in strijd met de re solutie, die de Raad Zondag aannam. Over de strijd zelf kunnen we kort zijn. De regering meldt grote succes sen: de opstandelingen worden over al teruggeslagen, maar de leiding van de invallers deelden mee ook succes sen te behalen. Welke van beide be richten juist zijn valt niet vast te stellen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1