de loupe Absoluut geen paniek in Hanoi. DEZE WERELD v&n ö&q tot Diensten van het Ned. Rode Kruis breiden zich uit. Maar men gelooft stellig aan een Vietminh-aanval. RHEUMIN Incident tussen Yemen en Aden» Frans vliegtuig in India vastgehouden ÖóiQ Zo rustig als in Amsterdam. Koninklijk bezoek Klachten Drankgebruik neemt toe De zachte geurige Amerikaanse shag die U het rookgenot geeft van de beste Amerikaanse cigaret DOUWE EGBERTS Ruim 90.000 maal W: bloed afgestaan, Jongen bij 't zwemmen verdronken A Oorlog in Midden-Amerika £le ïiadia 'insdag 22 Juni 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Onder Het is ongetwijfeld een uitzondering dat - zoals deze week gebeurt - H.M. de Koningin tweemaal in één week «en officieel bezoek aan een provincie komt brengen. Zeeland valt die eer te beurt en wij verheugen ons daarover zeer. Echter, het is duidelijk dat een dergelijke uitzondering slechts ge maakt wordt om uitzonderlijke rede nen. Droefenis en blijdschap, verwoes ting en herstel zijn de markante pun ten, die opvallen in het décor waarte gen die Koninklijke bezoeken plaats vinden. Vandaag komt Hare Majesteit zich op de hoogte stellen van de toestand In de rampgebieden en wel speciaal op Schouwen-Duiveland en op St. Philips- land. Daar heerst nog de droefenis, want de wonden zijn zo vers en de dageraad van het herstel begint nog maar nauwelijks aan te lichten. Maar Vrijdag dat is de dag waarop onze Vorstin een feest van herstel komt meevieren. Het herstel van Wal cheren dat bijna tien jaar geleden in dezelfde ellende werd ondergedompeld als waarin de stormramp andere delen van Zeeland meesleurde. Bijna tien jaar is het geleden dat bevriende bom menwerpers hun last op Walcherens dijken lieten vallen en zo het eiland overgaven tot een prooi van de zee; acht en een half jaar ongeveer is het geleden dat de opdracht werd ver strekt om de dijken weer te dichten. Dat was het begin van het herstel, het begin van een lange weg vol hindernis sen, die soms slechts met de grootste moeite genomen konden worden. Maar onzekere toekomst. Het is bijna onmoge- de overwinning is toch bereikt en aan lijk om een koper voor een huis te vin- (Van onze correspondent Alfred van Sprang) HANOI (Vietnam), Juni Het buitenland heeft de overtuiging, dat er in Hanoi een soort paniekstemming heerst vanwege een dreigende communistische aanval op de stad. Deze valse indruk is vooral ontstaan door de onverantwoordelijke berichtgeving van het Amerikaanse pers bureau United Press en haar ongemanierde Franse correspondent in Hanoi. In werkelijkheid is hier echter evenveel sprake van een paniek stemming als in Amsterdam, Het is hier volkomen rustig. Het leven van alledag rolt zich normaal af. De overheidsdiensten functionneren gewoon. Er worden zaken gedaan. De kinderen gaan naar school. De vrouwen winkelen. In de late middag zitten de terrassen in het centrum van de stad voL De restaurants en bioscopen trekken evenveel belangstelling als altijd. De vel* nachtclubs hebben geen reden tot klagen. En de avondklok gaat om één uur in. Maar dat wil allemaal niet zeggen, dat men hier niets van de oorlog merkt. De oorlogsomstandigheden drukken wel degelijk een stempel op het leven hier. In de laatste zes maanden zijn de kos ten van het levensonderhoud bijvoor beeld schrikbarend gestegen vanwege de moeilijke aanvoer en de hoge ver zekering. Sommige artikelen zijn drie maal zo duur als een half jaar geleden. Een kilo suiker kost nu twee gulden, een kilo aardappelen één gulden vijftig en een liter bakolie drie gulden vijf en zeven tig. De waarde van onroerende goederen is daarentegen enorm gezakt vanwege de het einde van deze week viert men 't feest van de victorie. den. Er is ook niemand, die nieuw kapi taal wil investeren. De handelaren wei geren verder om grote voorraden in te In dit alles ligt voor de getroffen I slaan. En verschillende instellingen over- gebieden, die (zoals Schouwen-Duive- I wegen om zich elders te gaan vestigen. land) eigenlijk nog maar aan het be- I .?faa5,het is niet waar; dat er een ware I uittocht van angstige inwoners aan de gin van de weg naar herstel staan, een gang js gr zyn enkele schatrijke Chine- troost. Zo God het wil komt ook voor zen vertrokken. Plus wat Vietnamezen, hen eenmaal het feest van het herstel. die het zich veroorloven kunnen. En er Dan zullen de velden weer vruchten S" ook Fransea' die hun vrouwen en I kinderen voor alle zekerheid maar naar dragen en zullen de boomgaarden Frankrijk teruggestuurd hebben, weer hun rijpe last torsen. Dan zullen Maar dat is alles. En inplaats van een de weiden weer omzoomd zijn met I paniekstemming kan men eerder spreken van een stemming van onverschilligheid en volslagen apathie, in het bijzonder van de zijde van de Vietnamezen. Realisme. Men maakt zich hier overigens hele maal geen illusies. Het ls algemeen be kend, dat Hanoi en de daarom gelegen delta van de Rode Rivier het eerstvol gende doel van Ho Chl Mlnh ls. Ingezonden Mededeling (adv.) geboomte en dan zullen op die dag) de vlaggen wapperen van de- boerde rijen. Het feest van het herstel. Met alle kracht zal men er naar| moeten streven die dag zo spoedig mo gelijk te doen aanbreken. Met volle energie zal men zich moeten inzetten om de tegenspoeden die ongetwijfeld ook nog komen zullen, te overwinnen. Zoals Walcheren die moeilijkheden I overwonnen heeft. En in ootmoed zal tot de Schepper van Hemel en van aar de gebeden moeten worden of Hij Zijn zegen op al dat werken niet wil ont-| houden. Dit alles neemt niet weg, dat er op het ogenblik een zekere bezorgdheid I heerst over de vorderingen van hetl herstel in de rampgebieden. Kort na elkaar hebben de twee belangrijkste organisaties op landbouwgebied in on ze provincie, de C.B.T.B. en de Z.L.M. I hun jaarvergaderingen gehouden en in beide vergaderingen zijn klachten ge-1 uit die tot nadenken stemmen. De C.B.T.B.-ers hebben vooral hier- I op de nadruk gelegd, dat de schade-1 afwikkeling zo traag verloopt een I euvel dat ook de oorlogsschade heeft uitgleed over een deurmatje moest gekenmerkt en dat tot veel narigheid mevrouw Kalkman, wonende in een en onbillijkheid heeft geleid. traagheid is zeer te betreuren en het I ten, die daarna op een bed terecht valt vooral tegen na het enthousiasme I kfam. De dekens vatten onmiddellijk waarmee het hele complex van her- vlam, waardoor een vuurzee ontstond, stelwetten is behandeld! Het vuur was 20 heviS> dat de wagen- T voerders van twee passerende treinen En namens de Z.L.M. heeft Ir Geuze jjet raadzaam achtten het vlak langs de nadruk gelegd op de noodtoestand de lijn staande blokhuis niet voorbij te die heerst in de Kruiningerpolder, I rijden. ?0 tabletten 65 ct. Het ls eveneens een pnbllek geheim dat de vier communistische divisies wel ke Dien Bie Phoe veroverd hebben on getwijfeld ook voor deze operatie ge bruikt zullen worden. Onmiddellijk na de val van deze on fortuinlijke Franse voorpost zijn zij naar hun bases ten Noorden en ten Zuiden van de delta getrokken om zich te re organiseren en zich voor te bereiden op wat men de beslissende slag in deze oor log kan noemen. Het blijft nu de grote vraag wanneer deze slag zal komen. Het kan evengoed over een week als over drie maanden zijn. Sommige militaire deskundigen ver wachten dat de communistische generaal Giap zal wachten tot na de regentijd welke op het punt staat te beginnen. Hanoi heeft zijn eerste zware regen bui al achter de rug. Het water in de rivieren is belangrijk gestegen en de rijstvelden staan bijna onder water. Men geeft toe dat het niet genoeg is om alle militaire activiteit tot een volledige stil stand te brengen, maar men betwijfelt of de communisten onder deze moeilijke omstandigheden een grootscheepse aan val met steun van zware artillerie, lucht afweer, enz. zullen durven beginnen. Hoopvol. Anderen daarentegen rekenen niet te vast op de bescherming van de regen tijd. Zij geloven, dat Giap met het oog op Genève ondanks alles toch in actie zal komen. Tenslotte zijn de omstandig heden nu in zijn voordeel. Hoe langer hij wacht hoe beter de Fransen zich van de zware verliezen in Dien Bien Phoe zullen kunnen herstellen. En hoe meer nieuwe versterkingen zij om Hanoi zullen kunnen inzetten. Bovendien is er altijd nog de kans op een wapenstilstand: iets waar weinig Fransen hier meer op rekenen en wei nig tpt oordelen bevoegde Vietnamezen naar verlangen. Maar als het niettemin zover zou komen is het natuurlijk van belang zo gunstig mogelijke posities te hebben als het sein voor Staakt het Vu ren gegeven wordt. Generaal René Cogny, de Franse op perbevelhebber van de Frans-Vietnamese strijdkrachten in Noord-Vietnam, ver wacht nog steeds, dat de Vietminh tot eind September, begin October zal wach ten met haar definitieve aanval op Ha noi en de delta. En in ieder geval hoopt hij dat. Maar hoe het zij; Hanoi en haar driehonderd en-vijftig duizend inwoners wachten rus tig en gelaten de toekomst af. Ondanks de communistische legers. En ondanks de alarmerende berichten in de buitenlandse pers. ADEN, 21 Juni. Een groep van hon derd tot honderdvijftig man uit Yemen is de grens met Aden overgetrokken bij Assoma en heeft het dorp Martaa in het sultanaat van Audhali aangevallen. In de gevechten, die de gehele dag duurden, sneuvelden vier Yemenieten en velen werden gewond. Bij de troepen van het protectoraat, die de Yemenieten verdre ven, werden twee mannen gedood en twee ernstig gewond. Er is een protest ingediend bü de re gering van Yemen. Het laatste incident op de grens tussen het protectoraat Aden en Yemen had plaats op 20 Mei. Beide zijden beschuldigen elkaar daarna van gebiedsschending. Yemen is sterk gekant tegen een plan, dat van de Britten uitgaat, voor een federatie van de gebieden, die on der het bestuur van sheiks staan. De federatie zou het protectoraat Aden omvatten. Yemen beweert dat Groot- Brittannië de sheiks hiertoe tegen hun wil dwingt. De Engelse regering ontkent dit en zegt, dat federatie in het economisch belang van het protectoraat zou zijn en dat sheiks reeds hun goedkeuring ver leend hebben. DEVENTER, 21 Juni. In Deventer is Zaterdag de 118e algemene vergadering gehouden van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken. Ongeveer 250 afgevaardigden woonden de vergadering bij. De voorzitter de heer J, de Bruin uit de Steeg bij Arn hem deelde mede, dat van October tot heden 350 nieuwe leden zijn ingeschre ven door 53 afdelingen. Het ledental is desondanks echter iets verder gedaald. Het hoofdelijk gebruik van gedistilleerd in liters van 50% volumeprocenten is ge stegen van omstreeks 1.5 tot 2.25 dat is andermaal zoveel. Ook het biergebruik vertoont stijging, n.l. met 2%. Het drank gebruik door vrouwen neemt steeds toe. Het thuis drinken komt meer en meer in zwang. Er is daarvoor reden tot veront rusting. Het is daarom geen wonder dat de drankproductiebedrijven in Nederland zeer hoge dividenden kunnen uitkeren. Al gaat de Regering niet in op het ver zoek tot invoering van „plaatselijke keu ze", doch erkent de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid dat de ge heelonthoudersbeweging haar waarde be houdt als stoottroep, en daarom de steun van de Overheid verdient. De drankbe strijding is, zo zeide hij, niet uit de tijd, onze actie moet aan intensiviteit winnen. Er is meer kennis en inzicht nodig als mede kadervorming, met versterking van het ledental. Vruchtbare activiteit is dringend nodig. Ingez. Mededeling (advertentie) Algemene vergadering te Gouda GOUDA, 27 Juni. In Gouda is Zaterdag de algemene vergadering gehouden van het Nederlandse Rode Kruis. Deze verga dering was zeer druk bezocht. Vele ver tegenwoordigers van bevriende organisa ties en van de afdelingen in overzeese rijksdelen gaven van hun belangstelling blijk. In zijn openingswoord richtte de voor zitter, ir F. C. C. Baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen hartelijke wel komstwoorden tot deze gasten. Baron van Zuylen wees er op, dat deze vergadering een bijzonder karakter droeg. Vorig jaar nog stond de jaarvergadering in het te ken van de ramp en ofschoon wij in Ne derland thans bezig zijn met de nazorg, is toch de spanning weg. En die span ning is juist nodig om de belangstelling voor het Rode Kruis-werk onverminderd levend te houden. De penningmeester mr M. D. P. C. de Hoop Scheffer gaf een uitvoerig over zicht van de financiële stand van zaken Hij zeide, dat in 1953 voor de financie ring van de watersnood door het Rode Kruis in totaal f 2.042.063,04 met het Na tionaal Rampenfonds was verrekend. Het uiteindelijk nadelig saldo over het jaar 1953 kon f 34.000 beneden de begroting worden gehouden, zodat dit tekort nog Petroleum viel op bed. KOOTWIJK, 19 Juni. -Doordat zij waar een grondige verkaveling zal Een gedeelte van de inboedel, die moeten plaats vinden en waar niet I ^VerZekerd W3S' n°g W°rd6n meer alle boeren een bestaan zullen Het blokhuis brandde geheel uit. De kunnen vinden. En ook over de boer-1 treinen kregen een vertraging van on- derijbouw op Schouwen-Duiveland I ê^veer 20 minuten, heeft hij een noodkreet laten horen, I autoriteiten grepen in CALCUTTA, 18 Juni. Een Frans stijgen dan de draagkracht der boeren (dia immers een deel van de kosten van herbouw of nieuwbouw zelf moe ten dragen) groot is! Gelukkig hebben de beide landbouw organisaties iets In de melk te brok ken en het ls niet waarschijnlijk dat I vliegtuig op weg naar Saigon is van- men in Den Haag maar zonder meer daag te Calcutta vastgehouden, nadat aan deze noodkreten zal voorbijgaan. „Blijven kloppen op d« Haagse deu- de Indische autoriteiten naar haar zeg gen bij een onderzoek van het vlieg tuig, dat 14 uur heeft geduurd, drie re- ren!" dat is het devies van het ogen- volvers, 12 brancards, verpakt in zak- blik. Men heeft dat voor Walcheren I ken met Rode-Kruistekens, verschei- gedaan de getroffenen uit de ramp gebieden verdienen een spoedig en volledig herstel niet minder! ROTTERDAM, 21 Juni. De 14-jarige Jacques de Geer Boers te Rotterdam is bij het zwemmen in de Rotterdamse Schie verdronken. Toen hij vier meter 'it de kant was riep hij plotseling om hulp en verdween in de diepte. Een man, die zat te vissen, sprong hem na en wist de jongen na vier maal duiken op het droge te brengen. Hij was al overleden. ROTTERDAM, 21 Juni. De 26-jarige landbouwersknecht J. A. Struyck te Rot- terdarn, is gistermorgen omstreeks half I India en Frankrijk staat niet toe, dat ZPS Hoor AO bliL-com Wrt nrac I .'L'4n.'.-JIJ-*zz.' dene stalen helmen en andere militaire uitrustingsstukken hadden gevonden. Het toestel kwam met 84 passagiers aan boord uit Toulouse. Tevoren was het al te Nieuw-Delhi onderzocht op wapens en contrabande. Daar kreeg het echter toestemming door te vliegen naar Calcutta. Een vertegenwoordiger van het Franse consultaat te Calcutta is aan wezig geweest bij het langdurig onder zoek aldaar. Hij zei dat de passagiers op weg waren naar Indo-China als burgerlijke ambtenaren. Sommigen droegen uniform. Dit is volgens de Franse consulaire vertegenwoordiger personeel van militaire ziekenhuizen, douane en andere instanties onder mi litair toezicht. Hij zei niets van de drie revolvers te weten. De luchtvaartovereenkomst tussen zes door de bliksem getroffen. Hij was I militairen en militaire uitrusting over lrootflM t.^1 .liI - - - koeien aan het melken. Indisch gebied worden vervoerd. De strijd in deze wereld tegen het communisme is plotseling fel opgevlamd in het kleine staatje Guatemala in Midden-Ame rika. Een bevrijdingsleger trekt op naar het centrum van het land om de communistische regering te ver drijven en vindt steeds meer aan hang onder de bevolking. De laatste frontberichten maken melding, dat de haven San José aan de kust van de Stille Oceaan in handen is ge vallen van de anti-communistische opstandelingen. Eerder is de ver overing van Puerto Barrios gemeld Verder heeft het bevrijdingslege: verscheidene vliegbases bezet. Hoe deze felle strijd zo plotseling is ontstaan is op het ogenblik nog moei df 21.173,61 bedroeg. Dit zal van de gewo ne reserve worden afgeschreven. Uit zijn overzicht bleek voorts, dat het Nederlandse Rode Kruis per 1 Januari jj. 400 afdelingen met circa 200 Rode Kruis colonnes telt. VERSLAG. In het directieverslag van het Ned. Rode Kruis over 1953, wordt vastgesteld, dat het ledental zich in opgaande lijn beweegt. De algemene arbeid werd aan zienlijk verzwaard door de stormramp, over welke arbeid twee speciale over zichten in het lijvige verslag zijn opge nomen. De bloedtransfusiedienst geeft in cij fers een overzicht van haar werkzaamhe den. Ingeschreven stond per ultimo 1953 het nog niet gekende aantal van 80.000 donors. Ruim 90.000 maal werd bloed voor directe transfusie afgestaan en bij na 29.000 keer voor de bereiding van bloedplasma. Eén zilveren Landssteiner- penning, 9651 bronzen Landssteinerpennin- gen en 622 plaquéttes werden uitgereikt. De werkzaamheden van het centrale la boratorium voor de bloedtransfusiedienst en de moedermelkbereiding namen toe en zullen vrij aanzienlijk blijven toene men. De bouw van een nieuw laborato rium wordt noodzakelijk. Het aantal hoornvliestransplantaties on der de hoornvliescentra bedroeg in'53 hon derdzestig. De beentransplantatiedienst blijkt in een behoefte te voorzien. De belangstelling voor thromboseaiensten groeit. Andere diensten, zoals de lectuur depóts, de Welfaredienst, enz., breidden de werkzaamheden uit. Zondagmorgen omstreeks twaalf uur is een Belgische autobus afkomstig uit Lier (België) met negen passagiers onder de gemeente Koudekerke aan de Rijn nabij Alphen aan de Rijn in de Lage Waardse Wetering gereden. Alle passagiers kwa men er met een nat pak af. '.STILLE OCEAAN lijk na te gaan. De voorgeschiedenis van deze plotselinge oorlog gaat terug naar het Pan-Amerikaanse Congres, waar het landje Guatemala door de afgevaardigden van de Ver. Staten tot grote verontwaardiging van Guatemala zelf in de communistische hoek werd gerangeerd. En dat wérd met reden gedaan. Want Guatemala was een va zalstaat van het wereldcommunisme geworden. Kolonel Arbenz en zijn Re gering waren zo verstrikt in de netten van het communisme dat zij zich moei lijk meer konden veroorloven tegen de politiek te handelen, zoals die wordt vastgesteld door de Communistische Partij. De Regering doet voorkomen alsof zij niet communistisch is. Maar aan het hoofd van de Regeringsdepartementen staan mannen, die er openlijk voor uit komen, dat zij communist zijn. In het gehele burgerlijke bestuur zijn de sleu telposities door communisten ingeno men. Op het departement van Land bouw werden al plannen gesmeed voor een communistisch agrarisch program ma. Het ministerie van Arbeid is ge heel communistisch en de Regerings voorlichtingsdienst is in handen van de Partij. Door middel van de radio van Guatemala wordt geregeld communis tische propaganda over Midden-Ame- rika uitgestrooid. Sedert Februari 1953 staat ook de rechtspraak onder contro le van de communisten, nadat vier van de vijf rechters van het Oppergerechts- hof werden ontslagen, omdat zij de wetmatigheid van het agrarische pro gramma van President Ao-henz in twij fel hadden getrokken. Zo heeft zich in Guatemala een on bloedige revolutie voltrokken en is daar een communistisch broeinest ont staan, dat gezien de strategische po sitie ervan (het Panamakanaal), een gevaar ig geworden voor het gehele Westelijke halfrond. Deze ontwikkeling kon niet onge straft voortgang hebben. Was het hele staatsapparatuur communistisch ge worden, in het leger ontstond een fel verzet tegen het communisme. Dat ver zet vond haar oorsprong in de natio nalistische tradities en werd gevoed door de vrees dat de bewapening van arbeiders in landbouw en industrie tot de vorming van een politiek leger zou leiden, dat de wettige strijdkrachten zou vervangen. Het is vooral deze bewapening van de arbeiders geweest, die internatio nale aspecten heeft gekregen. Geregeld werden, illegale wapenzendingen naar het lancb geconstateerd. De scherpe blokkade, die de Ver. Staten plotse ling de vorige week instelde, heeft heel wat stof doen opwaaien. „Waar bemoeit men zich mee in Washington?" was het commentaar geweest van ver schillende landen. Washington heeft het goed gezien. Er broeide iets en de strijd is ontbrand. De verrader Castillo, die met zijn benden, bewapend door de Amerikaan- .United Fruit Company" ons land is binnengevallen, zal verslagen wor den!", zo heeft de communistische pre sident voor de radio gezegd. Veel lijkt het er op het ogenblik niet op. Vooral omdat Castillo mannen uit het leger van Guatemala zelf heeft gerecruteerd en dit leger nu niet bepaald regerings gezind is. De Veiligheidsraad is in allerijl bij eengekomen en heeft na veel geharre war en heen en weer gepraat het Fran- voorstel aanvaard, waarin wordt aangedrongen op het beëindigen van het bloedvergieten in Guatemala en waarin de leden van de V.N. wordt verzocht zich te onthouden van hulp aan strijdende partijen. Het laat zich aanzien, dat iedereen zich aan deze afspraak zal houden. De oorlog in Guatemala zal gelocaliseerd blijven. Maar of de opstandelingen zich iets van de Veiigheidsraad zullen aan trekken, blijft een vraag. Te lang zijn zij door de communistische regering onderdrukt. Eerlijk gezegd, we zullen er niet rouwig om zijn als Castillo en zijn mannen even doorbijten,,.. faenqt and WOENSDAG 23 JUNI 1954. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz.. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Nat. Velddag v. h. Leger des Heils. 11.10 Gram. 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Lichte muz. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 „Met PIT op Pad". 13.20 Instr. septet. 13.40 Gram. 14.00 Rep. 14.45 Gram. 15.30 Piano trio. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.30 Orgelspel. 18.00 Mil. caus. 18.10 Pianoduo. 18.25 Int. Tenniskamp. te Wim bledon. 18.35 Gram. 18.45 Geestelijke lie deren. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Boek- bespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Viool en Sweelinck-orgel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. en sol. 21.15 Herinneringen a. d. reis v. Hr Ms „De zeven Provinciën" naar de West, rep. 21.45 Gram. 22.00 Caus. 22.15 Meisjeskoor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Kamermuz. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dans- muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelll'ingsagenda. 13.18 Hawaiianmuz. 13.45 Gram. 14.10 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconc. 17.15 Gram. 17.30 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.; Nederland en de we reld: „Ceylon" door M. Mourik. 18.00 Nws en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 19.15 Praatje over consumentenbelangen. VP RO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Metropole- ork., koor en sol. 20.45 „Het vreemde ge val van Jan Doedelkan", hoorspel. 21.25 Gram. 21.35 Volksliedjes. 21.55 Holland Festival: Symph. ork. 22.45 „De zonsver duistering op 30 Juni 1954", caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.4024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Ope- rettemuz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00, 14.30, 15.00 en 15.30 Gram. 15.45 Kamermuz. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 en 17.40 Idem. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.15 .Lekenmoraal en Filosofie", caus. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 en 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3