VEILIGHEIDSRAAD BESPREEKT INVAL IN GUATEMALA L,v&nö&<üq: Delegatieleiders vertrokken uit Genève FRANKRIJK HEEFT NIEUWE REGERING NOODWEER TEISTERDE ZEELAND Zwitserse Convair verongelukt a Toestand in de Midden-Amerikaanse staat nog verre van duidelijk Vijf Israëliërs gedood Miniatuur Walcheren doorstond waterproef PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Beschuldigingen aan het adres van Amerika Nieuw Russisch veto Militairen moeten nu trachten overeenstemming te bereiken Gaullist König (tegenstander van de E.D.G.) minister van Defensie Boerderij op Tholen afgebrand; Middelburger door bliksem gedood Iets koeler. Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2812 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.— p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord MAANDAG 21 JUNI 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, B'iezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. kimt U lezen welke ernstige ge volgen het noodweer van Zater dagmiddag en -nacht in onze provincie heeft gehad. Groot is de schade, die overal werd aan gericht. Laten we hopen, dat on ze provincie voor verder onheil gespaard mag blijven. NEW YORK, 21 Juni. Er gebeuren in en om de Midden-Amerikaanse staat Guatemala wonder lijke dingen. Zoals wij Zaterdag nog juist voor het sluiten van onze editie konden meedelen, waren troepen uit het buurland Honduras een aanval be gonnen op Guatemala. De strijd zou worden geleid door een verbannen generaal van de luchtmacht van Guatemala en het doel zou zijn het als pro-commu nistisch bestempelde regiem van Arbenz Guzman omver te werpen. Direct daarop heeft de regering van Guatemala de Veiligheidsraad verzocht een speciale bijeenkomst te beleggen om maatregelen te bespreken. Eerst zou de raad Maandagavond bijeenkomen, hetgeen later Over de strijd in de Midden-Amerikaanse staat kan evenwel nog weinig worden meegedeeld, daar de schaars binnenkomende berichten elkaar vaak tegenspreken. Zo werd van de zijde der regeling meegedeeld, dat vreemde toestellen, zonder kentekens, verschillende steden, militaire opslagplaatsen en een vliegveld hadden gebombardeerd. Van de zijde der opstandelingen werd dit tegengesproken. De Amerikanen hunnerzijds me nen, dat men hier met een opstan dige beweging te doen heeft, zoals die wel meer in deze staten voor komen en dus beschouwd moeten worden als een zuiver binnenlandse aangelegenheid. De Veiligheidsraad. Toen de Veiligheidsraad Zondag avond bijeenkwam heeft de ver tegenwoordiger van Guatemala bij de V.N. deze beschuldigingen aan het adres van Amerika herhaald. Hij zei, dat Honduras en Nicaragua op insti gatie van bepaalde monopolies agres sie tegen zijn land hebben gepleegd. Hij verzocht de raad daarom waar nemers te zenden, die zijn beschuldi ging zouden onderzoeken. Voorts wees hij er op hoe zijn land was binnengevallen door expedition- naire strijdkrachten, die deel uitmaken van een onwettige internationale or ganisatie. Óver de achtergrond van de in val zei de afgevaardigde, dat er reeds enige tijd een intensieve cam pagne tegen zijn land wordt gevoerd op grond van geheel verkeerde en tendentieuse* inlichtingen, ter voor bereiding van agressie. In deze berichten, waarmee de United Fruit Company en andere monopolies zijn begonnen en wel ke worden gesteund door het Ame rikaanse ministerie van Buitenland se Zaken, wordt getracht het voor te stellen alsof Guatemala de spits is van het communisme en een in strument van Moskou. Ook verwees hij naar de aanvallen, die tijdens de onlangs gehouden. Pan Ameri kaanse conferentie in Caracas, zijn gedaan op de politiek van zijn land en waarbij de Amerikaanse minis ter Dulles de leiding had. Ook vertelde de afgevaardigde een onderhoud te hebben gehad met Eisenhower, die naar hij zei, niets wist van de betrekkingen van Dulles met de United Fruit Company. Tenslotte verklaarde hij, dat zijn land noch een satelliet van Moskou, noch van Washington is. Veto. Bij de stemming over het Brazili- aans-Colombiaanse voorstel de zaak naar de organisatie der Amerikaanse staten te verwijzen, bleek dat alle is vervroegd tot Zondagavond. Er is uitvoerig van gedachten gewisseld, er viel zelfs weer een Russische veto, omdat Brazilië en Columbia de klacht van Guatemala wilden voor leggen aan de organisatie van Amerikaanse staten Daarop was door de Franse afgevaardigde een amendement ingediend, hetgeen hij wijzigde in een officieel voorstel, dat eensgezind werd aanvaard. Dit Franse voorstel hield in, dat aangedrongen werd op beëindigen van het bloedvergieten in Gua temala en dat alle leden van de V.N. worden ge vraagd zich te onthouden van hulp aan de strijdende partijen. Terwijl de regering van president Arbenz Guzman beweert de toestand meester te zijn en om bloedvergie ten te voorkomen nog niet tot een tegenaanval te hebben besloten, meld den andere berichten weer, dat de in vasielegers (die omstreeks 5000 man zouden tellen) diep het land zijn bin nengedrongen en zelfs al enkele ste den hebben bezet. Ook is niet duidelijk welke rol de regering van Honduras in deze oorlog Speelt. Enerzijds wordt gezegd, dat het lier gaat om opstandelingen, terwijl anderzijds over geregelde troepen, die met buitenlandse hulp goed bewapend zijn, wordt gesproken. Weer andere berichten duiden op een opstandige be weging in Guatemala zelf. Hoe het zij, er wordt gevochten, al is dan niet be kend op welke schaal. Beschuldigingen. De kwestie-Guatemala is reeds enige tijd actueel door de wapenverschepin- gen uit communistische landen naar deze Midden Amerikaanse staat. Deze daad werd beantwoord door Ameri kaanse militaire leveranties aan de buurstaten Honduras en Nicaragua. De regering van Guatemala beticht thans de Amerikaanse regering mee de hand te hebben in deze agressie. Weer een grensincident. TEL AVIV, 20 Juni. Een woord voeder van het Israëlische leger heeft meegedeeld, dat drie Israëlische kolo nisten zijn gedood door Jordaniërs, die bij Mevoot Heitar, ten Westen van Je ruzalem, de grens hadden overschre den. De Jordaniërs hadden bij hun te rugkeer de lijken meegenomen. Later werd door het Jordaanse rege ringspersbureau gemeld, dat plannen van de Jordaanse burgerwacht bij een grensincident twee Israëliërs hebben gedood en één gewond. Er zou in de omgeving van Bethlehem een patrouil le Israëliërs op Jordaans gebied zijn gekomen, waarna een vuurgevecht ontstond. landen, behalve Rusland het daarmee eens waren. Dit had een Russi sche veto tot gevolg. Daarom maakte de Franse afgevaardigde van zijn amendement over onthouding van steun aan de strijdende partijen een apart voorstel, hetgeen aller Instem ming verwierf. MIDDELBURG, 20 Juni. Minia tuur Walcheren heeft de vuurproef glansrijk doorstaan. Beter kan men spreken van waterproef. De plens buien van Zaterdagmiddag en Zon dagnacht hebben de ruim 200 objec ten geen schade toegebracht en dat is het beste bewijs van de soliditeit en degelijkheid, waarmede zij zijn gemaakt. Dat de gebouwen, kerken en torens tengevolge van de aarde, die ertegen werd geslagen, vuil geworden zijn, spreekt vanzelf. Sommige gebouw tjes zagen eruit, alsof zij na een inun datie nét droog waren gekomen. Maar dat is niet zo erg. Het schoon maken kost alleen wat tijd. Vandaag gaan acht dames aan het werk om de objecten van het zand en de grond te ontdoen. Dat zal vrij gemakkelijk gaan. De beplanting heeft het ook uitste kend gehouden. Er is niets stukgesla gen. Wel is hier en daar door de zware regenval wat teeltaarde naar de zij Kanten van de wandelweg gespoeld. Deze zal in de komende dagen weer omhoog worden geschoven. Het voor naamste is, dat én de objecten én de beplanting het hebben gehouden. Alle gootjes hebben het hemelwater vol ledig kunnen verwerken en toen het eenmaal weer droog was, was ook alle water daaruit verdwenen. Indochinese kwestie op lager niveau GENEVE, 21 Juni. De besprekingen over de Indochinese kwestie zijn van hoog naar laag niveau gebracht. De minister van Buitenlandse Zaken van Engeland en Rusland, Eden en Molotof zijn gisteren naar hun respec tieve hoofdsteden teruggekeerd. Ook de Amerikaanse delegatieleider Bedell Smith is onderweg naar Washington om verslag uit te brengen over de stand der besprekingen. Men is Zaterdag overeengekomen, dat officieren van het opperbevel der Fransen en van de Vietminh besprekingen zullen voeren over een staakt het vuren in Laos en Cambodja. Binnen recordtijd PARIJS, 21 Juni. In recordtijd het was nauwelijks 36 uur gele den, dat de Nationale Vergadering hem als formateur aanvaardde heeft de radicaal Mendes France kans gezien een nieuwe regering uit de grond te stampen. De formateur .1 premier zijn en tevens Buiten landse Zaken beheren. Hij zal daar door zelf de poging leiden om bin nen vier weken overeenstemming te bereiken over het staken van het vu ren in Indo-China. In verhand hier mee vertrekt Mendes France vandaag naar Genève om de onderhandelin gen zelf mee te maken. Bepaald verbazingwekkend is de bezetting van het ministerie van De fensie. Niemand anders dan de be kende generaal en trouwe volgeling van De Gaulle, König, heeft deze por tefeuille gekregen. Hij gaat door voor een vooraanstaand tegenstander van de Europese Defensiegemeenschap. De nieuwe regering is kleiner dan haar voorgangers. Bovendien komen er onder de zestien ministers en 13 staatssecretarissen bijna geen beken de namen voor. In dit nieuwe kabi net zijn zes leden jonger dan 40 jaar en niemand is ouder dar 60. VOORWAARDE. Generaal König heeft de porte feuille van Defensie aanvaard op voorwaarde, dat alle beschikbare versterkingen behalve dienst plichtigen naar Indo-China wor den gezonden. Dit is in overeen stemming met de belofte van de nieuwe premier om de Franse ex- peditionnaire macht zoveel mogelijk te beschermen tijdens zijn onder handelingen te Genève. DE E.D.G. De krachtige vertegenwoordiging van Gaullisten, die tegen de E.D.G. zjjn, maakt het zeker, dat het ver drag niet in de huidige vorm zal wor den geratificeerd, terwijl deze rege ring aan de macht is. Mendes France heeft echter ook voorstanders van het verdrag opgenomen. Hij heeft ver klaard te zullen pogen beide partijen tot elkaar te brengen en, indien dat mislukt, zelf een compromis-voorstel in te dienen. De militaire onderhandelingen zou den of in Genève of ter plaatse in een van de beide staten dus moeten worden gevoerd. Over de volgende punten is Zaterdag overeenstemming bereikt. In de eerste plaats zullen de militaire vertegen woordigers hun besprekingen onmid dellijk aanvangen en zij zullen daarbij allereerst aandacht besteden aan de kwestie van het terugtrekken van alle vreemde troepen en militair personeel uit Laos en Cambodja. Zij zullen zo spoedig mogelijk aan de conferentie hun bevindingen kenbaar maken. De delegaties zullen morgen weer verga deren. Communistisch China zou, zo werd in Genève verteld, bereid zijn de re geringen van Laos en Cambodja te er kennen op voorwaarde van bepaalde regelingen tussen die regeringen en wat zij noemen de „verzetsbewegin gen" in beide staten. Bijzonderheden over de voorwaarden zijn niet bekend geworden. FRANSE STAPPEN. Bij de besprekingen van morgen zal ook de Franse premier, Mendes France aanwezig zijn. Hij heeft gisteren met Eden overleg gepleegd die op weg naar Londen, in Parijs de reis onderbrak. Eden bleek zeer tevreden over de „grote mate van overeenstemming", die bleek te bestaan te Genève. Dit schijnt er op te wijzen, dat beide re geringen het in feite eens zijn over Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 4.17 u., onder 21.07 u. Maan op 23.52 u., onder 11.12 u. Hoogwater Dinsdag 22 Juni: Vlissingen: 5.50 u. 1.90 m., 18.08 u. 1.70 m. Terneuzen: 6.16 u. 2.09 m., 18.39 u. 1.91 m. Wemeldinge: 7.25 u. 1.76 m., 19.49 u. 1.51 m. Zierikzee: 7.10 u. 1.54 m., 19.26 u. 1.30 m. Watersnood in Goes en Vlissingen GOES, 21 Juni. Duizenden en nog eens duizenden guldens be draagt de schade, die Zaterdagmiddag is aangericht in de fruitteelt en in de landbouwgewassen door de storm en hagelbuien, die over een smalle strook op Zuid-Beveland zijn getrokken en ook boven een gedeelte van West-Zeeuwsch-Vlaanderen zich hebben ontlast. Op sommige plaatsen vond men een uur na het noodweer nog klonten hagel liggen, die samen 20 tot 30 kilogram wogen. In Goes en Vlis singen, door uitschieters van de buien getroffen, liepen sommige stra ten in de binnenstad onder, In de nacht van Zaterdag op Zondag is de bliksem ingeslagen in een boerderij tussen I^portvliet en Scherpe- nisse. De schuur brandde af, waarbij veel vee en landbouwwerktuigen verloren gingen. De schade beloopt minstens een halve ton. een goed heenkomen de concessies, die kunnen worden gedaan aan de communisten in Indo- China en dat Engeland de Franse premier volledig zal steunen bij zijn pogen tegen 20 Juli een staken van het vuren tot stand te brengen. Waarnemers zijn dan ook van me ning, dat Mendes France in de eerste 24 uur van zijn bewind reeds een op merkelijke consolidatie in de Frans- Britse betrekkingen tot stand heeft ge bracht. Drie inzittenden verdronken, zes gered. LONDEN, 20 Juni. Gedwongen door gebrek aan brandstof heeft de gezagvoerder van een Convair van de Zwitserse luchtvaartmaatschappij Za terdagavond in Het Kanaal voor de kust bij Folkestone een noodlanding moeten maken. Er bevonden zich ne gen mensen aan boord, vijf passagiers, allen Britten en vier leden der beman ning. Drie passagiers, die niet konden zwemmen, zouden zijn verdronken. Er wordt nog naar hen gezocht. De leden van de bemanning en twee passagiers zijn door de reddingboot van Folkesto ne aan land gebracht. Het toestel was van Genève op weg naar Londen. Vijf Amerikaanse technici, die on langs in Indo-China werden vermist, blijken krijgsgevangen te zijn gemaakt door de Vietminh. Het noodweer, dat om ongeveer vier uur begon, teisterde de plaatsen Wemeldinge, Kattendijke, Kloetinge, Goes, 's-Heer Abtskerke, een gedeel te van Nisse, draaide toen weg over Heinkenszand en 's-Heerenhoek en trok daarna tussen 's-Heerenhoek en Borssele door over de Westerschelde. Hierna kregeri Breskens, Schoondijke, Euidzande, Retranchement en Sluis zware slagregens en hagelbuien te verduren. Op verscheidene plaatsen stond het land blank en ook de kade van Breskens kwam onder water te staan. Hoe nauw begrensd deze bui was, blijkt wel uit het feit, dat plaatsen als Hoedekenskerke, Ellewoutsdijk slechts windvlagen te verduren kre gen en hier en daar wat regen. In Lewedorp viel wat lichte hagel en in 's-Heer Arendskerke eveneens. De fruitstreek Kapelle kreeg even- een: een uitschieter van de bui te verduren doch gelukkig is de schade hier niet ernstig. Minder ernstig althans dan in We meldinge, Kattendijke en vooral dn de buurt van Borssele. In Wemeldinge werden dakramen door de hagelstenen, die groter waren dan kiezelstenen, uitgeslagen. In 's-H. A" tskerke zijn ruiten van platte kas sen volkomen vernield. In de land- bouwpercelen in „De Poel" tussen Goes en Abtskerke kon men de vruchten als bieten, bonen en derge lijke niet meer herkennen. In 's-Hee- renhoek lagen de klaverruiters over het land geslingerd en in Borssele werden 30 jaar oude bomen geheel o tworteld. Uienvelden zijn volkomen kaal geslagen en velden met vlas lig- ge- op verscheidene plaatsen plat. Op de aardappelvelden Is al het loof volkomen geknakt. Een 75-jarige man vertelde ons, dit nimmer te hebben meegemaakt. Verscheidene landbouwers hebben zich destijds verzekerd tegen hagel schade, maar anderen die dit niet deden zijn zeer ernstig getroffen. Velen hunner liepen met een brok in de keel door hun vernietigde boom gaarden, waarin de vruchten met spo ren en blad zijn afgeslagen. Zij schat ten de schade op ongeveer 80 proeent. In Goes, In Goes verraste het noodweer ver scheidene wandelaars, die ijlings een onderkomen moesten zoeken. Op de Grote Markt zagen we hoe enkele kraampjes van kooplieden in elkaar werden geslagen. Wanhopig worstel den de mensen om hun goederen droog te houden. In tien minuten tjjds is in deze stad 20 cm water gevallen. De markt-Zuidzijde stond in een oog wenk blank en de versiering voor het stadhuis begon te drijven. In de Gan- zepoortstraat konden de goten het water evenmin verzwelgen en ook hier liep de zaak onder. Ook de kelder van het Gasthuis Oostwal liep onder water evenals ver scheidene panden in de Lange Vorst- straat, waarvan de daken de water massa's niet konden verwerken. In bouwplan Oost liep het water in en kele straten, zoals de Van Mellestraat, de huizen binnen. In de binnenstad was de druk op de rioleringen zo froot, dat de ratten naar buiten wer- e gedreven. De dieren renden door In enkele regels melden wij nog DAT Zaterdagavond het muziekgezelschap „Ons Ge noegen" te Kapelle een se renade heeft gebracht aan de heer A. Ganseman Pzn, die zijn zilveren dienstjubi- leum bij de veiling vierde en bij de zes personeelsle den van de fa. v. d. Have, die vorige week werden ge decoreerd. DAT te Zoutelande een gymnastiekvereniging is op gericht met aanvankelijk 35 leden. DAT de heer M. v. d. S. uit Stavenisse Zaterdag avond op weg naar huis met zijn auto inplaats van over de brug, tegen de boog van de Thoolse verkeersbrug is gereden. De wagen sloeg over de kop en werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam er met enkele builen en schrammen nog goed af. DAT Zaterdagmiddag een zoontje van de heer O. Schrier te Krabbendijke op de Rijksweg door een luxe auto is aangereden en een hersenschudding heeft opge lopen. DAT een Engelsman, die met vacantie in Z. Vlaande ren was, aan enkele passa giers in een bus, een doosje reclame-lucifers liet zien en tegelijkertijd informeerde naar de prijs. Toen hij ver nam, dat men deze lucifers cadeau gaf, vertrok zijn ge zicht wel even, want deze tourist had er vijftien cent voor moeten betalen. Over reclame maken gesproken. DAT te Zierikzee 9934 op lossingen zijn binnengeko men naar aanleiding van de prijsvraag ten bate van de restauratie van de Gasthuis- kerk. Er werden 42 prijzen toegekend en de eerste prijs, een bromfiets, ging naar de heer F. Murk, aldaar. Een reproductie van een schilde rij van Prinses Wilhelmina, voor dit doel door H. K. H. zelf geschonken, werd het eigendom van een Amster damse dame. De bruto ont vangst was ruim f 5200. DAT de raad van Yerseke vanavond in spoedeisende vergadering bijeen zal ko men ter benoeming van een onderwijzer aan de o.l.- school. DAT mej. Jo van As te Scherpenisse te Rotterdam is geslaagd voor de hoofd- acte kleuteronderwijs. DAT de dames G. T. Bruynzeel te IJzendijke en M. L. Mes te Middleburg slaagden voor het examen Kinderbescherming B, het erkende diploma van de Na tionale Federatie voor Kin derbescherming. Het exa men werd afgenomen in „Kinderzorg" te Middelburg. de straten om te zoeken. Het is duidelijk, dat dank zij de nieuwe riolering erger is voorkomen. In enkele minuten tijds steeg het wa ter in de zuiveringsinstallatie tot het hoogste peil, dat bereikt kan worden, en het vuil dat uit de lange tijd niet schoongespoelde rioleringen kwam, spoot naar 'linnen. Op de Z.L.M.-tentoonstelling. Op de tentoonstelling van de Z.L.M. aan de Westerstraat hadden velen het onweer al aan zien komen en tijdig de tenttouwen aangetrokken. Sneller d. men had verwacht barstte de bui echter los. Op het achterterrein sloeg door de hevige hagel en rukwinden de tent van de fa Groenleer uit Ka pelle in elkaar. Hier stonden verschei dene bezoekers te schuilen, die onder het tentzeil werden bedolven en in een oogwenk doornat waren. Een man kreeg een paal op het hoofd en moest later verbonden worden. Op de andere terreinen sloegen enkele kleinere tenten ir. elkaar. Dank zij de flinke houding van het publiek werd echter in de grotere tenten erger voorkomen. Af en toe duwde men met stoelen de massa's hagel van de tentdaken af zodat het gewicht v 'minderde en zo gauw er een rukwind kwam greep iedereen palen en touwen om de zaak in even wicht te houden. Verscheidene luidsprekers en micro foons van de Fa v. d. Broek werden vernield. De schade aan de geluids installatie schat men gemiddeld op f 500.—. Vergeleken echter bij de schade, die de landbouw en vooral de fruit teelt heeft te lijden, zijn deze vijf honderd gulden nog maar een gering bedrag. Boerderij afgebrand. In de nacht van Zaterdag op Zondag woedde het zware weer boven hr' eiland Tholen. Omstreeks half vier sloeg de bliksem in de boerderij van de heer Bogers tussen Poortvliet en Scherpenisse. Onmid dellijk k-vamen de brandweren van Scherpenisse, St. Maartensdijk en Poortvliet te hulp en met acht stra len werd het blussingswerk aange vat. Door flink optreden kon het woonhuis behouden blijven. De kapitale schuur brandde geheel af. Daarbij gingen zeven koeien, een stier en vrijwel de gehele pluimvee- stapel verloren. Ook veel landbouw- materiaal, waaronder drie tractoren, v. erden een prooi der vlammen. De schade, die slechts gedeeltelijk door verzekering wordt gedekt, beloopt tussen de 60.000 en 70.000 gulden. In dezelfde nacht is de bliksem eveneens ingeslagen in de boerderij van de heer Rijstenbil. Door snel in grijpen kon erger worden voorkomen. Op Walcheren. Op Walcheren heeft Vlissingen het ergste te lijden gehad. Er viel bin nen een etmaal niet minder dan 49 mm regen. In de Palingstraat en in de Scheldestraat moesten de bewoners het ontgelden, want een aantal wo ningen liep onder. Bij het onweer is Zaterdagavond de bliksem in de vlaggestok van de St. Jacobstoren ge slagen. De stok werd versplinterd. Vanaf dat ogenblik speelde ook de beiaard niet meer, daar de motor was doorgeslagen. Middelburger gedood. Omstreeks half vier Zaterdagmid dag is de 32-jarige J. Kailemein uit Middelburg, toen hij bij Fort Ramme- kens aan het vissen was, dodelijk door de bliksem getroffen. De heer Kailemein, metselaar van beroep, was met twee vrienden op een stuk dijk, dat na de ramp in de nabijheid van het fort was blijven staan, aan het vissen. De mannen zaten daar met een tussenruimte van enkele meters. Eén der eerste bliksemschichten van de zware bui heeft hem getroffen. De anderen vertelden later, dat zij een geweldige druk voelden en niet anders dachten, dan dat zij getroffen waren. Toen zij weer opkeken, geheel ongedeerd, zagen zij, dat Kailemein reeds was overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kin deren. Tussen Kleverskerke en Veere is Zaterdagmiddag op de Kanaaldijk 'n ko? door de bliksem gedood. DE BILT ZEGT: DE BILT, 20 Juni. Veranderlijke bewolking met enkele regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige ver anderlijke wind. Over het algemeen iets lagere temperaturen. r-

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1